Koningin Juliana bracht Zaterdag werkbezoek aan Zeeuws Vlaanderen Felle brand te Groningen Tien gezinnen krijgen een gratis bedevaart naar Lourdes Verdwenen Joods meisje werd in België gevonden Minister v. d. Kieft ziet geen enkel teken van achteruitgang Waar is die letter „E"? MAANDAG 15 MAART 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Zaterdag heeft H.M. de Koningin in het Zeeuwse plaatsje Eede, op de plaats, waar Koningin Wilhelmina na vijf jaar ballingschap op 13 Maart 1945 voor het eerst weer voet op Nederlandse bodem zette een Nationaal Monument onthuld, dat deze gebeurtenis in herinnering houdt. Het moment van de onthulling: naast H.M. de Burgemeester van Eede, de heer J. M. C. van Dongen. puteerde Staten. Zij bracht de rijks politie dank voor het uitstekende en vlotte escorte. Toen zij om half ne gen vertrok was het perron volge stroomd met een enthousiaste me nigte, die zich verdrong om toch maar een glimp van de koningin op te vangen. Enthousiaste ontvangst Zaterdag heeft Koningin Juliana vrij onverwacht een werkbezoek ge bracht aan Zeeuws Vlaanderen cn alhoewel de plaatsen en plaatsjes, die zij bezocht, niet een uitbundige feest tooi hadden aangetrokken, om de landsvrouwe In hun midden te ont vangen een werkbezoek is nu eenmaal gespeend van statie ston den toch duizenden langs de wegen, die de koningin op haar tocht pas seerde, om haar een hartelijke hulde te brengen. Te omstreeks 12 uur arriveerde de koningin in Eede, waar 2 wees kindertjes haar een hos anjers aan boden en waar de burgemeester een toespraak hield, die het jaar 1945 in herinnering riep, toen Zeeuws- Vlaanderen zo'n zware tol voor de bevrijding had moeten betalen. Nadat de koningin een monu ment onthuld had, werd in het ver enigingsgebouw 'n originele Zeeuws Vlaamse koffiemaaltijd genoten en te drie uur vertrok de koningin naar de nieuw ingedijkte polder De Braakman. Hier werd de koningin begroet door de burgemeester van Sluiskil in de raadszaal, waar zich vele burge meesters en raadsleden uit de om liggende plaatsen verzameld had den. De burgemeester hoopte dat de koningin spoedig nog eens zou te rugkeren voor een officieel bezoek, zodat Zeeuws Vlaanderen haar zou kunnen ontvangen, zoals men dat op de eilanden gewoon is. Te omstreeks 5 uur vertrok Hare Majesteit naar Kloosterzande, waar het raadhuis ook alweer, het cen trum was voor vele burgemeesters en raadsleden uit de omliggende ge meenten. De koningin gebruikte ten huize van haar kamerheer, baron Collot de Scuri te Kloosterzande het avondmaal. Te omstreeks kwart voor zeven nam de koningin afscheid van Zeeuws Vlaanderen en vertrok met de boot naar Goes, waar honderden enthousiaste inwoners haar met luid gejuich begroetten, toen zij om tien voor half negen voor het Goese sta tion arriveerde. Vandaar vertrok zij per kon. trein naar Soestdyk. In de tweede klasse wachtkamer nam de koningin afscheid van de commissaris der koningin en de leden van Gede- OUDEKDOMSPENSIOEN EN LEVENSVERZEKERING. Dr. M. Niemeyer, een der direc teuren van de N.V. Nationale Le vensverzekering Mjj., voorzitter van de Ned. Bond tot bevordering van het Levensverzekerings Bedrijf, tevens plaatsvervangend lid van de SER, heeft tijdens een persconferentie te Rotterdam zijn visie gegeven over het advies in zake de wettelijke ouderdomsvoorziening van de SER. De heer Niemeyer deed als zijn persoonlijke visie kennen, dat de keuze van het omslagstelsel boven het kapitaaldekkingsstelsel goed te noemen is. De levensverzekering maatschappijen zullen uiteindelijk de voordelen van een verplichte ouder domsvoorziening zeker bemerken. Men is in deze kring niet tegen een wettelijke regeling gekant. Natuur lijk leven er wel bezwaren, maar de heer Niemeyer meende, dat de voor delen groter zullen zijn dan de na delen. Ook toen de Ongevallenwet werd ingevoerd dacht men dat deze schadelijk zou zijn voor het levens verzekeringsbedrijf, doch het is an ders uitgekomen. De voorgestelde regeling is een mi nimum. Men blijft vrij zich particu lier te verzekeren en aanvullende verzekeringen blijven noodzakelijk. Van groot belang is hier ook, dat de aftrek van andere inkomsten, zoals in de huidige Noodwet, gaat verdwijnen. Dit zal de werkgevers stimuleren om iets meer voor hun werknemers te gaan doen. Er is nog een ander actueel punt dat in dit opzicht de aandacht vraagt. Het is de bedoeling, om de premie, die moet worden betaald voor de ouderdomsverzekering, vrij te stel len van inkomstenbelasting. Het be drag zal aftrekbaar zijn. DE WETTELIJKE REGELING VAN DE OUDERDOMSVERZEKERING. Een wettelijke regeling van de ouderdomsverzekering is reeds jaren lang een der idealen geweest van de Christelijk Sociale beweging. In deze kring is dan ook met grote belang stelling kennis genomen van het ad vies inzake een wettelijke regeling van de ouderdomsvoorziening, het welk de Sociaal Economische Raad dezer dagen aan de regering heeft uitgebracht. Naar aanleiding hiervan heeft het C.N.V. besloten, het advies in een bijzondere conferentie te be spreken. Deze conferentie wordt gehouden op Zaterdag 20 Maart a.s. te Utrecht. Aan de Friese straatweg 4e Gro ningen heeft Zaterdagavond een felle binnenbrand gewoed in een perceel dat bewoond werd door twee gezin- De brand ontstond in de keuken van de familie, die op dat ogenblik niet thuis was. De zekering van het electrische licht sloeg door en de tweede familie, die een kelderruim te beneden in dit perceel bewoont, hoorde van buiten brandgeroep. De direct gealarmeerde brandweer be streed het vuur met de mistspuit. Brandweerlieden bedwelmd. De blussingspogingen werden zeer belemmerd door de verstikkende rook en moesten uit het perceel worden gedragen. Een er van is naar het academisch ziekenhuis te Gronin gen qvergebracht voor nader onder zoek. Smeulende lompen? De bovenverdieping brandde vrij wel uit, terwijl het benedenperceel- aanzienlijke waterschade kreeg. Naar de oorbaak stelt de Groninger re cherche een onderzoek in. Men ver moedt, dat tijdens een reparatie aan de waterleiding een hoop lompen is gaan smeulen, die de 'brand veroor zaakt heeft. Actie Zonnewijzer Naar het K.N.P. verneemt, zal de actie „Zonnewijzer" welke start op Vrijdag 26 Maart a.s. en welke een enorme verspreiding van het Oude Tes tament ten gevolge zal hebben, gepaard gaan met een grote prijsvraag. Deze prijsvraag zal tien prijswinnaars opleveren, die alle tien dezelfde prijs ontvangen n.l. een volstrekt gratis bedevaart naar Lourdes van 12 da gen, samen met het gehele gezin, waarvan zij deel uitmaken, uitgezonderd die kinderen, die op 1 Augustus 1954 hun twaalfde jaar nog niet hebben voleind. Men zal begrijpen waarom deze laatste beperking gemaakt moest worden. Wint vader dus een prijs, dan gaat hy en met hem zijn vrouw en zijn grotere kinderen in Augustus per luxe touringcar naar Lourdes. Ook wanneer een van de grotere kinderen wint, gaan vader, moeder en alle grotere zusjes en broertjes mee, ongeacht de gezinsgrootte. De reis gaat via Parijs, reis- en verblijfkosten worden geheel vergoed en zowel de St. Wil- librord-vereniging als de Katholieke Actie staan er borg voor, dat deze reis zal voldoen aan alle daaraan te stellen eisen. Wat men voor het meedingen naar deze prijs moet doen, is heel eenvou dig. Wie een exmeplaar van het Oude Testament ontvangt, komt tegelijker tijd in het bezit van een papier, waarop tien letters verkeerd zyn afgedrukt. De tien letters moet men zoeken, daarvan een woord vormen en dit tege lijk met een invulformulier opzenden naar het adres van de Zonnewijzer, Postbus 2012, Utrecht. Wie dit doet en bij de beslissing ten overstaan van een notaris bij de gelukkigen hoort, kan op Dinsdag 1 Mei zijn naam le zen in alle Katholieke kranten. En aangezien „De Zonnewijzer" door Katholieke Actie en St. Willibrord- Vereniging bedoeld is voor het gehele gezin, maakt ook dit gezin met de gelukkige in dit Maria jaar de bedevaart mee naar Lourdes. OORLOGSERFENIS i Tweede meisje weer gevlucht I zorgd door een dame van Protes- Op voordracht van de Amster damse voogdijraad werd na de op heffing van de commissie voor oor logspleegkinderen de Joodse stich ting Le-Ezrath Ha-Jeled met de voogdij over het verdwenen meisje belast. Wederom gevlucht. De Nederlandse justitie was er echter al lang van overtuigd, dat een der dames zich met het kind De minister van Financiën, de heer J. van de Kieft, ziet voor Nederland nog geen enkel teken van achteruit gang van conjunctuur. „Onze defen sieuitgaven komen eerst nu pas goed op gang en de werkgelegenheid is door de watersnood vergroot". De be- grotings- en kaspositie acht de minis ter tevredenstellend en hij voorziet generlei moeilijkheden. Het beeld van de betalingsbalans blijft gunstig, ook in de dollarsfeer, en de minister meent te mogen verwachten, dat dit vrij gunstige beeld ook in 1954 ge handhaafd zal blijven. De minister gelooft oprecht, dat het huidige be lastingniveau per saldo voor het be drijfsleven draaglijk is. De minister voorziet een verdere stijging van onze export, ofschoon in een gematigder tempo. „Onze export industrieën geven blyk van grote ac tiviteit Kunstmatige stimulansen, zo als een exportbonusdollar of speciale belastingvoorzieningen, zijn niet meer nodig". De minister hoopt, dat het nog dit jaar tot een vrijer Benelux - kapitaalverkeer zal komen. Dit zal stellig met zich meebrengen een we derzijdse Benelux-beurshandeL Wij moeten echter waken tegen de mo gelijkheid, dat Nederlandse interna tionale waardepapieren via België naar het dollargebied verdwijnen. Voor een wegstroming van geld naar België is hij echter niet bevreesd. In een interview, dat het weekblad „De Zakenwereld" met minister Van I de Kieft heeft gehad, deelt de minis- ter verder mede, dat wij als klein landje convertibiliteit van de valuta nooit alleen kunnen bewerkstelligen. Een zo groot mogelijk aantal landen der EBO moet hierin hand in hand gaan. Wat Nederland echter ook maar enigszins in deze richting kan doen, dat doet het. In tegenstelling tot en kele jaren geleden wordt thans se rieus over convertibiliteit gesproken. Er liggen hier tal van voetangels en klemmen. Met betrekking tot de algemene herziening en vereenvoudiging van de belastingwetgeving deelde de mi nister mede, dat de betrokken com missie hierover binnen enkele maan den haar verslag zal uitbrengen. De herziening zal niet tot een uitsluitend technische beperkt blijven. De rege ring acht het haar taak daarin ook de materiële problemen van fiscale aard te betrekken. Indiening der herzie- ningsvoorstellen bij de Staten-Gene- raal in het zittingsjaar 1954'54 kan niet worden verwacht. Resumerende zeide de heer Van de Kieft, dat de door hem geschilderde situatie inderdaad als bijzonder gun stig kan worden bestempeld. Nog leg de hij de nadruk op „de waarlijk ont zaglijke hulp, „die hierbij is uitge gaan van onze sociale vrede. _;estuurd en droeg een kruis op de borst. Toen het meisje in 1947 naar 'het kinderthuis van de stichting Le- Een der meest tragische gevolgen Ezrath Ha-Jeled te Amsterdam zou van de oorlog is de positie, waarin na worden gebracht, moest het eerst in de bevrijding de pleegkinderen en Maastricht door de politie worden op- hun pleegouders werden geplaatst, l gespoord, vooral, wanneer na de oorlog bleek, j dat de kinderen wees geworden wa- Driemaal ontvoerd. I ren. Speciale moeilijkheden deden Op 19 October 1947, Betty woonde 1 zich voor, wanneer de kinderen op- toen bij een Joodse familie te Am- genomen waren in gezinnen, die een sterdam,, werd het meisje ten tweede afwijkende geloofsovertuiging had-male ontvoerd en een maand later den, hetgeen met Joodse kinderente Rotterdam terugevonden. Zij was piteraard nogal eens het geval was. toen zo overstuur, dat men besloot Pe kinderen, die soms heel jong haar ter observatie toe te vertrou- bij de pleegouders kwamen, werdenwen aan een sociaal-psychiatrisch in het milieu van de pleegouders I werkster. Op 5 Mei 1948 werd Betty groot gebracht en wanneer na de^ oor- voor de derde keer ontvoerd en zij log bleek, dat de ouders der kinde-I bleef sindsdien, ondanks vele naspo ren overleden waren, eisten familie-1 ringen, onvindbaar. De dame uit leden of een Israëlische gemeen- Heerlen heeft, ondanks maanden schap de kinderen op. Juridisch ge-1 lange hechtenis geen enkele verkla- zien hadden deze familieleden of j ring over de verblijfplaats van Betty deze stichting daartoe natuurlijk alle gegeven, recht, doch dat bij de pleegouders gevoelsargumenten een grote rol „»*«?s5eiupeu speelden Iaat zich indenken. De ouders van Anneke Beekman, destijds woonachtig te Amsterdam en tants-Christelijke huize in Heerlen. schuil hield in België, in het kloos- Betty werd naar de Katholieke kerkter „La Vierge des Pauvres" te Lou- Gedurende de jaren na de oorlog is er in Nederland veel te doen ge weest omtrent twee meisjes, Betty Melhado en Anneke Beekman, die thans beiden 13 jaar zijn en als 3-ja- rige Kinderen bij katholieke pleeg ouders werden ondergebracht. veigne bij Luik. Men meende dal beiden een toevluchtsoord hadden gevonden in een religieuze inrich ting in Limburg en later, zes maan den geleden, clandestien te Louveig- ne zijn aangekomen. Zij leefden er een weinig afgezonderd in een klein paviljoen en hielden zich met naai werk bezig. Toen de autoriteiten van het parket van Luik zich Vrijdag avond bij het tehuis aanmeldden en kort daarna naar het paviljoen wer den gevoerd, waren de vrouw en het kind gevlucht. Tot dusver heeft men geen spoor van hen gevonden. Vermoed wordt dat zij hulp van buiten af hebben gehad. Aanhouding verzocht. Zaterdag is in Nederland nog een buitengewoon politieblad verschenen, waarin de opsporing en arrestatie van de Hilversumse dame wordt gelast. Ook de Belgische justitie heeft haar aanhouding bevolen. In Nederland geschiedt dit op grond van overtre ding van artikel 279 van het Wetboek van Strafrecht: het onttrekken van een minderjarige aan het wettig DUITSERS KOPEN „GOEDKOPE" KOFFIE IN NEDERLAND Zaterdag hebben enige Venlose winkeliers hun winkels moeten slui ten, omdat zij de grote stroom .van kopers niet meer konden verwerken. Het zijn vooral Duitsers, die de laat ste weken hun Zaterdagse inkomen komen, doen in Venlo, waar de Ne der] -J 1se koffie-prijzen voor Duitse becrip'pen zeer laag zijn. Sinds ver leden jaar de Duitse visa voor het grensverkeer zijn afgeschaft, wippen de Duitsers gemakkelijk even de grens over om in Nederland te gaan winkeVm. In Venlo ziet men op Zaterdag 'hele rijen Dtiitse auto's staan en de parkeerplaatsen zijn overvol. het Nederlands-Israelietisch Kerk genootschap, zijn op 9 Juli 1943 in hpt vernietigingskamp Soribor om het le ven gekomen. Het meisje was, volgens de drie - gezusters uit Hilversum, die enige De beide kinderen kregen een weken in hechtenis zijn gehouden, katholieke opvoeding, ötoch na de i „weggelopen". I oorlog, toen bleek, dat de ouders van beide meisjes in kampen omgekomen waren, eiste de Ned. Israëlische Kerkgenootschap de kinderen op, een I eis, die door de justitie als juist er- kend werd. Toen de gerechtelijke uitspraak gevallen was, verdwenen de kinde ren, voordot het gerechtelijk bevel om de kinderen onder voogdij van bovengenoemd genootschap te bren gen, ten uitvoer kon worden ge bracht. Betty in België gevonden. De 13-jarige Betty Melhado is Za terdagmorgen, dank zij de grote me dewerking van de Belgische justitie, gevonden in een aan een Belgisch' klooster verbonden school. Betty is ter beschikking van de voogdijraad gesteld, aan wiens toezicht zij vijf jaar onttrokken is geweest. De ouders van Betty, die lid wa ren van het Portugees-Israelietisch Kerkgenootschap werden door de j Duitsers naar Polen gedeporteerd, waar zij in de buurt van Auschwitz het leven zijn gekomen. Van beiden orthodox religieuze leden van over hem gesteld gezag Indien hierbij list, geweld of bedreiging met geweld is gebezigd, of de min derjarige beneden de twaalf jaar is, staat hierop een gevangenisstraf van ten hoogste negen jaar. In België is de aanhouding gelast Op grond van het opgeven van een valse naam en valse papieren. Diefstal te Delft! Delft bezoekt, kan men allerwege Delftenaren met peinzende uitdruk kingen op bezorgde gezichten langs de pleintjes en grachtjes zien speu ren, terwijl er verteld wordt, dat er zelfs hardnekkige bewoners van de Prinsenstad met vergrootglazen en platte petten ieder hoekje van Delft afzoeken. Delft is de letter „E" kwijt en dat is dezer dagen plotseling ontdekt, al hoewel de vermissing reeds enige tijd geleden moet zijn geschied. Rondom het standbeeld van Hugo de Groot op de Markt te Delft, be vindt zich in de straatstenen het randschrift „Elck wandel in Godts weghen". De Delftenaar vindt dit een wijze kort voor de deportatie"der ouders af I vermaning, maar daar iedereen pre- tot 27 Augustus 1947 is Betty ver- cies wist, wat er stond, kwam nie- Wanneer men thans het historische j mand op de gedachte om het nog maals te gaap lezen, terwijl de vreemreling - die in de laatste tijd een gebrek aan de spreuk consta teerde wellicht dacht, dat dit een fijnvoelend symbool was, dat zijn verstand te boven ging. Hoe het zij, dezer dagen kwam een Delftenaar op het idee om het randschrift nog eens te lezen en hoe hij ook zodht de „E" van „Elck" was spoorloos verdwenen. Heel Delft liep naar de Markt om de ramp in ogenschouw te nemen en daarna toog iedereen op onderzoek uit. Het is echter te vrezen, dat de dap pere Delftenaren lang zullen kunnen zoeken naar hun „E", want er wordt gefluisterd, dat deze letter al sinds een tentoonstelling in 1952, toen de Markt opgebroken is geweest, ver dwenen is. DE BESLISSENDE r RONDE Door Percy King 23) „Zy gaf voor dat t de hare waren, maar ze speelde onder één hoedje met advocaat Oakton en het was hun voornemen, de rol van Carline voort te zetten u onbarmhartig geld af te persen. De vrouw beloof de me honderd pond voor mijn moeite. Ze scheepte me met één pond af, ongerekend een klap met haar revolver op mijn kop. Mrs. Ro binson, ik ben werkelijk een arme duivel en die negen en negentig pondHij brak af, kleurde tot in de nek. Mrs. Robinson ging weer naar het dressoir en ditmaal weerhield Keith haar niet. Zij haalde er een lijvig pak bankpapier uit, met een elastiek omwonden, en stak het Keith toe. „Vijftienduizend ipond was de prijs van mijn vrijheid. U kunt het bedrag (natellen en zult het in orde bevin den." „O, neen!" protesteerde Gulling- wood. „'Dat kan ik niet accepteren! Mijn leven lang zou het me voorko men, alsof ik me ook aan chantage had schuldig gemaakt!" „Wat betekent geld in verhouding tot de rust, die u me teruggegeven hebt? Neem het! U doet me er een groot genoegen mee!" „Laten we dan zó afspreken, mrs. Robinson ik leen het van u!" zei Keith met stralende ogen. „Ik erfde een baronetschap van mijn oom, sir Malcolm Beveridge, en, naar ik meende, een vermogen er bij. Iemand is me voor geweest. Hij moet mijn oom zo in zijn macht gekregen heb ben, dat hij hem totaal kon uitkle den. Mijn hele erfenis bestond ten minste uit het afschrift van een schuldbekentenis, groot honderd vijf tig duizend pond. De zogenaamde schuldeiser is Woodford Crichton, ge wezen zaakwaarnemer van mijn oom; de advocaat, die zijn vuile zaakjes opknapte, heet Alfred Oak ton. Meer behoef ik u niet te zeg gen. Een gedeelte van uw geld zal ik gebruiken om een nieuw proces aanhangig te maken. Ik ben er van overtuigd, dat het met die schuldbe kentenis zwendel is. Uw vijftien dui zend pond zullen me geluk aanbren gen, dat staat voor my als een paal boven water. Daarom durf ik met zo grote stelligheid verklaren, dat ze maar geleend zyn." Cullingwood boog en ging naar de deur. In de opening draaide hij zich om. „Als uw dochter met de whisky-soda komt, mrs. Robinson, zeg haar dan, dat ik me intussen bedacht heb en geheelonthouder geworden ben." xn Na de boven alle verwachting gunstige keer, welke de staat van Cullingwood's financiën genomen had, was zijn eerste werk geweest, Travellers House te verlaten en een behoorlijk appartement in Bendall Street te betrekken. De vijftien duizend pond van mrs. Robinson wa ren deugdelijk- belegd en van de rente kon hy zich best bedruipen. Het betwisten van Sir. Malcolm's schuld bekentenis van begin af aan was zij hem een ongerijmdheid, een door trapt gemene streek voorgekomen, waarin Woodford Crichton de hand had gehad stond bovenaan op zijn program van actie. Maar ditmaal waagde Cullingwood zich niet op het ijs van één nacht. Het eerste proces, onbekookt begonnen, overijld voort gezet, had meer leergeld geëist, dan hem lief was geweest. Veertien dagen waren verlopen, sedert hij mrs. Robinson in het bezit van haar brieven had gesteld en nog steeds was Keith het niet i met zichzelf eens, hoe de zaak te- j gen Woodford Crichton aan te pak ken met behulp van een gehaaid advocaat, of van een ondernemend detective. Die avond, toen hij van music hall op Edgware Road naar zijn kamers terugwandelde, was hij echter tot de overtuiging gekomen, dat er nu geen tijd meer mocht ver loren gaan. Hij woog het ene plan tegen het andere af, toen op Howley Place iets zijn gedachten eensklaps een andere richting uitstuwde. Dat i iets was de verontwaardigde uitroep van een vrouw geweest. Zij worstel de met een man die haar bij de arm had gegrepen. Na haar kreet werd de worsteling zwijgend, verbitterd I voortgezet. Beide partijen gingen er zó in op, dat zij niets bemerkten van hem, die ter interventie kwam toe gesneld. De aanrander werd zich de tussenkomst het eerst bewust. Zij was daarbij van die aard, dat hij i zich genoodzaakt zag van zijn kant de strijd meteen op te geven: iemand had hem de hoed finaal over het I hoofd getrokken, waardoor voor I hem de wereld plotseling in Egyp- I tische duisternis gehuld werd. „Tenzij u er op staat, dat ik de ke rel een aframmeling toedien, wat ik met alle soorten van genoegen doe," zei Keith tot het meisje, „kunt u van mijn arm gebruik maken en on gedeerd deze publieke arena verla ten." „Dank u!" antwoordde zij, hem spontaan een hand toestekend. Haar glimlach was van een ongemene be koring. „Neen, ofschoon hij een af rammeling dubbel en dwars verdiend heeft, zou ik mijn handen maar niet aan hem vuil maken!" Cullingwood keek haar met on geveinsde bewondering aan. Elke jonge man heeft zijn dromen ge droomd over de vrouw, die de uit verkorene zijns harten zal zijn. Dit meisje kv;am Keith als ideaal voor. Het eerste wat hem opviel was de wondermooie kleur van het haar de kleur, die beuken vertonen als de herfstzon ze met haar laat gou den licht overstroomt. Haar ogen waren diep-blauw als een meer, waarin de azuren-hemel zich spie gelt, met een lichte weerschijn van violet; de wangen, gevuld en zacht- rose, deden denken aan een perzik, en toen zijn glimlachte, had hij er twee allerbekoorlijkste kuiltjes in gezien. Een meisje, zoals er niet één op de honderd duizend gevonden wordt, verzekerde hij zich geestdrif tig. En van ras. Zij moest drommels goed weten wat zij wilde: daarvan getuigde de vastberaden kin. Doch by dit alles verwonderde Culling wood zich over één ding: wat zo'n wonderbaarlijk meisje op dit uur van de avond zonder geleide en blootshoofds, op straat deed, in een I stille buurt als Howly Place. I Zij scheen zijn laatste gedachte te raden. „Ik woon hier in de omgeving en j wandel 's avonds altijd een blokje om vóór het napr bed gaan", legde zij uit. „Ik doe dat al weken. Nog nooit ben ik lastig gevallen. Hij. I Ze stokte, toen de „hij" eindelijk zijn hoofd uit de hoed gewurmt had. „Goeie genade!" riep Cullingwood uit. „Het is inspecteur Naylor van Scotland Yard C.I.D.! Houdt hij zich buiten diensttijd onledig met het I molesteren van dames?" „O, kent u hem?" vroeg het meisje. I Dat „hem" hield een wereld van ver- achting in. Naylor deed een belachelijke po ging, om zijn te grabbel gegooide prestige door bluf te herwinnen. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8