Zwitsaletten De 98-jarige Trijntje kan haar 100-jarige Jouk niet vergeten! Merkwaardig ontslag van politieman uit Onstwedde Sta niet stil Groot aantal ongelukken onder wielrijders boven 65 jaar Geestrijk Schiedams museum zal de vreemdeling dorstig maken Spoorwegen leggen reizigers in watten en schuimrubber-kussens Trotyl» laagvlieger, ham appelmoes, worst en roepias A'damse koorzangers verlieten met kwade gezichten de kerk Zal Berkelse arts 22 April voor rechter verschijnen DONDERDAG 11 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT 1 WkfcDE bLAD - PAGINA 1 Burgemeester moet zich verantwoorden Toen de ©orpschef der gemeente politie uit Onstwedde het afgelopen jaar van vacantie op rijn post terug keerde, werd hij nog dezelfde avond bij de burgemeester ontboden, die hem vertelde, dat er een onderzoek naar zijn dienstge>dragingen was in gesteld; dit onderzoek had tot gevolg dat de man een ontslag-brief thuis gestuurd kreeg. 'Het ambtenarengerecht behandel de gisteren deze kwestie en uit de verhoren bleek, dat de corpschef een man, die door zelf-studie de maatschappelijke ladder beklommen heeft tot aan de komst van de tegenwoordige burgemeester in Onst wedde, steeds tot tevredenheid van zijn superieuren gewerkt had. Volkomen verrast De tegenwoordige burgemeester had ook nooit een klacht tegen hem geuit, maar volkomen buiten hem om een onderzoek doen instellen, waar door de corpschef ineens een aantal klachten en grieven kreeg te ver werken, waarvan hij nog niet eerder gehoord had. Ondergeschikten en collega's kwa nten gisteren verklaren, dat de man een goed .politieman en een kundig Twaalf Vughtse woningen staan reeds 1 jaar leeg Te Vught is men er reeds geruime tijd over verbaasd, dat een flatge bouw van twaalf woningen nn reeds ongeveer een jaar onbewoond staat. Dit gebouw staat, in het park Ree- burg en het lag in de bedoeling hier nog twee andere flatgebouwen te doen verrijzen. De maatschappij, die deze flats zal exploiteren, wilde de woningen verkopen op de wijze zoéls vastgelegd in de wet op de horizon tale eigendom. Naar verluidt zouden de prijzen echter niet aantrekkelijk genoeg zijn, met als gevolg dat de woningen nu al lang leeg staan. In Vught vraagt men zich af, of er geen andere mogelijkheid is óm de ze woningen te doen betrekken, bij voorbeeld door verhuur. HOGESCHOLEN VERKEREN IN MOEILIJKHEDEN In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting van Onderwijs vestigt men er de aan dacht op, dat op het ogenblik de bijzondere hogescholen te Amster dam, Nijmegen, Rotterdam en Til burg ih zware financiële moeilijk heden verkeren wegens onvoldoende subsidiëring. Vele ledien achten het noodzakelijk dat daarin oip korte ter mijn verandering zal worden ge bracht. K.N.A.C. Nog steeds blijkt het stilstaan op de rijbaan zelfs bij brandend achter licht een bron van nachtelijke ver keersongevallen met doofgaans fa taal gevolg. Herhaaldelijk heeft de KNAC er reeds op gewezen, dat het moeilijk valt bij duisternismet zekerheid vast te stellen of een voertuig rijdt dan wel stilstaat. Het is daarom zeker niet overbo dig er nog eens met nadruk op te wijzen, dat zoals onlangs door de KNAC gedemonstreerd, de moderne techniek van reflectie-middelen de mogelijkheid verschaft dit gevaar aanmerkelijk te verminderen. Een dringend beroep is op zijn plaats om hiervan gebruik te maken ook in die gevallen waarin de ach terverlichting nog wel functionneert Het is verbazingwekkend hier enkele laag aangebrachte (met het oog op de dimverlichting) stroken reflec terend materiaal een doeltreffende bescherming kunnen verlenen. Als alle bestuurders zich maar even wilden realiseren, welke more le verantwoordelijkheid zij tegenover hun medemens op zich te nemen, door deze goedkope en eenvoudige voorzorg na te laten, zou het hier gesignaleerde euvel naar de over tuiging van de Automobiel Club aanmerkelijk afnemen. PLAATSVERVANGEND DEKEN VAN HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot plaatsvervan gend deken van het dekenaat Haar lem de hoogeerwaarde heer mgr. C. G. van Trigt, officiaal. Deze benoeming houdt verband met het feit, dat deken J. J. A. Kuil man ter obsersVatie in het zieken huis is opgenomen en volgende week zal worden geopereerd. chef was geweest, maar de burge meester kon zich met deze gang van zaken niet verenigen. Hij was van oordeel dat de man geen goed politie man was geweest en dat de wijze, waarop het ontslag tot stand was ge komen, een kwestie van beleid was. De verdediger vroeg de zaak te verdagen, zodat hij eerst nog enkele documenten zou kunnen overleggen, j voordat hij de burgemeester van re- In Den Haag Zaterdag, in de pliek zou dienen. leeftijd van 80 jaar, overleden dr. J. De voorzitter van het ambtenaren-Kalf, oud-directeur van het Rijksbu- gerecht ging hiermede aocoord en I reau voor de Monumentenzorg. De 'bepaalde, dat 't gerecht vóór 1 April J crematie heeft gisteren in stilte weer bijeen zal komen. plaats gehad. DR. J. KALF OVERLEDEN. INHALEND VERKEER BLIJFT GEVAARLIJKST Een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek naar de soorten ongevallen bij voetgangers in 1951 heeft in grote lijnen hetzelfde beeld gegeven als in 1950. Een be langrijk ongevalstype blijft nog steeds de op de rijweg lopende voetganger die door een achteropkomend voer tuig wordt aangereden. De ongevallen cijfers voor wielrij ders over 1951 vertonen eveneens een Opmerkelijke overeenkomst met die van 1950.. In deze categorie bleek wederom het gevaarlijkst het inha lend verkeer. Zes en twintig slacht offers vielen onder degenen, die van het rijwielpad de weg overstaken, terwijl 34 wielrijders werden gedood, die op de rijweg reden en linksaf sloegen. Vijf en dertig wielrijders werden gedood door inhalende voer tuigen. Interessant is het onderzoek dat het C.B.S. heeft ingesteld naar de leeftijdsgroepen der dodelijk veron gelukten. Gebleken is, dat het rjsico onder de wielrijders van 25 tot 50 jaar het geringst is, doch dat dit voor de genen die boven de 65 jaar zijn, meer dan tienmaal zo groot is. Voor kin deren tot veertien jaar is het risico ongeveer tweemaal zo groot als voor eerstgenoemde groep. Bij de bromfietsers worden de meeste dodelijke ongelukken veroor zaakt in aanrijdingen met tegemoet komend verkeer. De grote toeneming van h§t dpden- cijfer onder de motorrijders is voor namelijk te vinden in botsingen met tegemoetkomende motorvoertuigen. Dit aantal steeg van zeven in 1950 op één-en-dertig in 1951. De fatale afloop van tal van ongevallen, van motorrijders houdt, aldus het rapport, sterk verband met het rijden zonder valhelm, aangezien vaststaat, dat de meeste dodelijke verwondingen kwetsuren aan het hoofd zijn. WESTLAND KRIJGT MELKSANERING. Ongeveer 60 melkslijters uit het ge hele Westland hebben gisteren beslo ten tot een melksanering van hun werkterrein. Personenauto's. Het aantal slachtoffers onder de be stuurders en inzittenden van perso nenauto's daalde in belangrijke mate. Belangwekkend zijn de botsingen met geparkeerde voertuigen, welke bij 7 ongevallen acht doden veroorzaakten. Van deze ongevallen deden 6 zich bij duisternis voor. Botsingen met bomen etc. eisten 27 doden. Dertien slachtoffers kwamen om het leven door het te water rijden van personenauto's. Zeven bestuur ders of inzittenden van personen auto's werden gedood ^bij botsingen met trein of tram. Bij aanrijdingen met tegemoetkomend gemotoriseerd verkeer kwamen 22 personen om het leven. In tegenstelling met de personen auto's geeft de categorie vrachtauto's een stijging van het aantal dodelijke slachtoffers onder bestuurders en in zittenden te zien. Drie en twintig be stuurders van vrachtauto's werden in 1951 gedood, alsmede 22 passagiers die in de cabine zaten en 5 personen die zich in de laadbak bevonden. Het aantal doden onder de voerr lieden of inzittenden van met paar den bespannen wagens daalde van 22 in 1950 tot 17 in 1951; negen hiervan werden het slachtoffer van schrik kende of op hol geslagen paarden. PROOST! Wanneer de belangstellende vreem deling over een jaartje in een Vo- lendams costuum op de foto is ge weest, de bollenvelden bewonderd, een tochtje over de Amsterdamse grachten gemaakt en de oude ge veltjes van Hoorn aanschouwd heeft, kan hij, wanneer hij dorstig gewor den is, naar Schiedam gaan om daar het drankmuseum te bezichtigen. Tenminste, dit zijn zo de plannen van enkele vooruitstrevende Schie dammers en als gemeente en indu strie ook enthousiast worden voor dit idee, zal zeer binnenkort een begin worden gemaakt met het verzame len van materialen, die in het rijke verleden de geest van Nederland hoog gehouden hebben. Deze geestrijke verzameling zal worden ondergebracht in de Schie- damse Korenbeurs en men maakt al de meest stoute plannen voor de inrichting. Er zullen gistbakken en -persen, oude flessen en kuipen, lampen en kisten, kortom alles, wat ooit aan de vervaardiging van het kostelijke nat heeft medegewerkt, uitgestald wor den en wanneer men over zekere be langrijke onderdelen niet meer be schikt, zullen zij in de oude stijl na gemaakt worden. Drankdeskundigen hebben een commissie gevormd en zijn reeds tot zeer vastomlijnde plannen gekomen. Of er ook een drankorgel opgesteld zal worden, kon men ons nog niet mededelen, maar dat het komende museum de liefhebbers het water in de mond zal brengen, schijnt onom stotelijk vast te staan. PRIJS EN PREMIE. Op lot 10697 van de 522e staatslo terij, 4e klasse, 16e lijst is heden op de prijs van 2000.— de premie van 30.000 gevallen. KOORTSIG, RILLERIG verjaag dat lome griepgevoel mat: (Advertentie) TERUG UIT LEGIOEN Een patrouille van de Koninklijke Marechaussee heeft B. Z. te Qi- schede gearresteerd, toen hij terug keerde na een dienstijd van onge veer 1 1/2 jaar in het Franse vreem delingenlegioen. Z., die in Indo-China had gevochten, was afgekeurd. Lif tend slaagde hij erin naar Nederland terug te keren. Nauwelijks was Z. in Enschede aangekomen of hij werd aangehouden omdat hij nog een ge vangenisstraf van drie maand'en uit moet zitten. 2 MAANDEN TE VROEG Eindelijk eens op tijd, dacht mej. F. la Heij te Delft, toen zij ruim twee maanden voor haar verjaardag een gelukwens ontving van een oude schoolvriendin. Nu is alles in de we reld maar betrekkelijk en de an sichtkaart wilde hierin niet achter blijven, want deze gelukwens bleek reeds 33 jaar geleden aan het papier toevertrouwd. Het poststempel uit Den Haag droeg de datum 20-5-'21; dat van aankomst in Delft 9-3-'54. Twee wielrijders kwamen gis teravond bij het oversteken van een kruispunt te Amsterdam, met elkaar in botsing. De 19-jarige R. Lücker viel en kwam op de rijweg terecht, waar hij door een passerende auto werd gegrepen en gedood. Bij O. is bepaald, dat de gou den koorden en kwasten aan het vaandel van het garderegiment fuse liers Prinses Irene zullen worden vervangen door het invasiekoord. DRUKKE DAG VOOR DE KRIJGSRAAD Rollende romantiek Teneinde de felle concurrentie van lucht- en scheepvaart het hoofd te kunnen bieden, zullen de spoorwe-1 gen in samenwerking met „het Ho telplan" in de komende zomermaan den hun reizigers in de meest letter lijke zin van het woord in de watten leggen, teneinde hun het reizen zo aangenaam -mogelijk te maken. Er komen speciale touristentreinen voor de buitenlandse reizen en de derde-klas-reizigers zullen niet meer met 8, doch met 6 man in een coupé zitten. De met fluweel-zachte stof bekle- Een res. eerste luitenant werd voor de krijgsraad van de luchtmacht ter verantwoording geroepen, omdat hij bij een oefening te Soest in Mei 1953 geen maatregelen zou hebben geno men om onder bepaalde omstandig heden het ontploffen van explosie ven te voorkomen. Het bleek ter zitting, dat onder de gegeven omstandigheden niet onjuist was gehandeld, zodat de luitenant werd vrijgesproken. Ook een ser geant, die ervan beschuldigd werd trotyl tot ontploffing te hebben ge- KAPITALE BOERDERIJ UITGEBRAND In een uur tijds is gisteren de grootste boerderij in de gemeente Hoogeveen in vlammen opgegaan. Omstreeks kwart voor twee startte de landbouwer J. Kloosterman in zijn boerderij aan de Ooevorder- straatweg een tractor. De tractor vloog in brand en het vuur sprong meteen over op ihet hoog opgesta pelde stro van de zo juist gedorste oogst. Een uur later was de boerderij een ruïne, waarin twee paarden en vier stuks rundvee dood onder de brokken lagen. De gehele schade wordt geschat op 2 1/2 ton. De brandweer uit Hoogeveen was I met groot materieel aanwezig. Met I levensgevaar is getracht vee en in- j boedel te redden. Zeven paarden, i enkele koeien en enig meubilair kon- lllïfiiüS een proelt,jd van een ]aar d™ worden gered. In het woonhuis verbrandde een kostbare inventaris en in de enorme schuur ging de oogst van ongeveer 30 ha. en een groot kapitaal aan vrijwel nieuwe land bouwmachines verloren. De schuur brandde geheel af en een gedeelte, dat hft vorig jaar pas was bijge bouwd, stortte in. Hiuis en inboedel waren verzekerd. De vergadering was strikt beslo- 101 ?mpi°Ving1Je n%ooen ten. maar het was duidelijk dat de br?ah zo"der ,dat v°ldoenda TCdlK- besprekingen geen vlot verloop had-heitor, aatregelen werd genomen den Om drie uur kwamen de slijters een mdltaIr wefd b9 de «"Woffi* bijeen, maar tegen etenstijd bleek 8cwond werd vrijgesproken, geen overeenstemming te zijn be- Wegens het te laag vliegen boven reikt, zodat het diner er bij inschoot, j Bodegraven, namelijk op 60 meter Mr. Van Ravenzwaaij uit Utrecht hoogte boven de bebouwde kom en slaagde er eerst later op de avond in j op 30 meter daarbuiten, werd aan een de slijters over te halen tot een melk-1 vrijwilliger soldaat-vlieger een straf sanering. Ivan 14 dagen voorwaardelijke hech- n n:^\:f !orn bij die gelegenheid per gramo. D£Tl]Q.TX\lTlO Kjlgll ZOTlf* - fooniplaat de klokken van Lourdes door de kerk te laten klinken en via Het is in de parochie van Onze hetzelfde technische hulpmiddel Ben- Lieve Vrouw van Altijddurende Bij- jamino Gigli het Ave Maria van stand in de Chasséstraat in Amster-1 Gounod te laten zingeh. Dat klonk dam gebeurd. I schoon en verheven. De gelovigen die Daar is groot rumoer ontstaan tus- devoot het Lof bijwoonden waren sen pastoor N. Velsenboer en het geroerd door de prachtige stëm en de loi/Hncr von fcoor ZOete melodie van het beroemde lied. zangkoor onder leiding van de heer Beuer. De oorzaak van deze ruzie is het feit, dat de pastoor tijdens een Lof ter ere van de H. Maagd Ben ja mino Gigli per gramofoonplaat een Ave Maria heeft laten zingen, terwijl het kerkkoor zelf een schoon Maria- lied had ingestudeerd. Ziehier het vol ledige verhaal: Daar werd dezer dagen een nove ne gehouden ter ere van de H. Maagd en de pastoor vond het een goed idee Dagvaarding verstuurd Wanneer er tussentijds geen nieu we moeilijkheden optreden, zal de Berkelse arts, die ervan verdacht wordt in 1952 zijn vrouw door ver giftiging van het leven te hebben be roofd, op 22 April a.s. voor de Haag se rechtbank verschijnen. Deze geruchtmakende moordzaak belooft ook voor de rechtbank geen vlot verloop te krijgen, want terwfjl de officier van justitie 25 getuigen en deskundigen a charge opgeroe pen heeft, zorgt de verdediging voor 45 getuigen en deskundigen. De dagvaarding vermeldt de be schuldiging van moord, subs, dood slag, subs het toedienen van voor de gezondheid nadelige stoffen, de dood ten gevolge hebbend. Overigens zijn de verdedigers van Maar op het koor ontstond in tegen stelling tot de zoete toewijding in de kerk groot rumoer. De zangers had den onder leiding van dirigent Beuer en organist Bartelink een schoon Ma- rialied ingestudeerd en op het mo ment dat zij die uit him boordevol ge moed wilden laten opwellen, vulde de sonore stem van heer Gigli gewelven van de kerk. De zangers keken verbaasd. Daar hadden zij ni van terug en zij vonden het geen sti van pastoor Velzenboer. Met kwade gezichten verlieten zij het koor. Het leek erop dat zij in staking wa ren gegaan. Zangers kwaad en pas toor kwaad. Hoe zou dit zich oplos sen? De zaak spitste zich echter toe, De pastoor hield voet bij stuk en zo deden de zangers. De organist kon naar huis gaan en de dirigent kon hem volgen. Jongstleden Zondag v/erd de Hoogmis opgeluisterd met volkszang. Maar dat haalde niet bij de schone klanken van het koor dat de arts er nog niet zo zeker van. dat de scn?ne K1™e" vfn neï ,KOOT, QJl de behandeling voor de rechtbank vor'^ w«k noK als een der b«ie op 22 April zfl beginnen, want zij I ™n. 8aI?' Amsterdam, van gare het menen, dat er eerst een oplossing ge- land gold- zocht moet worden in de briefjes- Intussen zijn beide partijen tegen- kwestie, waarbij de broer van de ver-1 over elkaar blijven staan. Dr. L. Kat, dachte in arrest genomen werd. Zij directeur van de Koorschool van St. zullen de komende week een verzoek bij de rechtbank indienen om on middellijk in vrijheidsstelling van de broer van verdachte, daar het vol gens hen helemaal niet vaststaat, dat deze de schrijver van de valse briefjes geweest is. Bavo in Haarlem en pastoor Jac, Duyves, voorzitter van de R.K. Am sterdamse Korenbond, proberen te be middelen, maar thans zijn nog geen grote resultaten geboekt. De parochia nen blijven voorlopig nog van goede kerkzang verstoken. („Tijd"). opgelegd. Een onder-luitenant en een ser- sergeant werden door de krijgsraad te velde West .verantwoordelijk ge steld voor het ver.dwijnen van 150 blikken ham, 150 blikken worst en 50 blikken appelmoes, alsmede van zes kazen en 2405 Indonesische roepias te Bandoeng in 1952 en 1953. De onderluitenant kreeg 300 gul den boete subs. 30 dagen en de ser geant 200 gulden boete subs. 20 da gen hechtenis. NIEUWE TELFOONGIDSEN VOLDOEN NIET IN UTRECHT." In de provincie Utrecht, waar het nieuwe systeem telefoongidsen nu enige tijd in gebruik is, blijkt er nog geen algemene waardering voor te bestaan. Middenstandsorganisaties hebben in een adres aan de Kamer van Koop handel gewezen op het nadeel dat een zeer groot aantal „nagekomen opga ven" bij wordt gevoegd, waardoor het terugvinden zeer bezwaarlijk wordt. In een brief van het hoofdbestuur der P.T.T. aan de Utrechtse Kamer werd de hoop uitgesproken, dat de in Utrecht genomen proef slagen zou. Alvorens hiermee in te stemmen be sloot de Kamer gistermiddag echter de bezwaren eerst nogmaals onder de aandacht van de P.T.T. te brengen. Overigens deelde de secretaris me de, dat het nu ingevoerde gidsen- systeem ook raeds in Scandinavië toegepast wordt en dat daar van door slaggevende bezwaren niets geble ken is. de zitplaatsen kunnen 's nachts uit getrokken worden en een stewardess zal rondgaan met schuimrubberkus sens. Ook voor de derde-klas reizigers zullen restauratierijtuigen ingescha keld worden en niet alleen zal men kunnen eten, een rijtuig daarnaast is omgetoverd in een balzaal, waar de zich vervelende reiziger dus ook nog op andere wijze zijn benen zal kunnen strekken. Geen zin in dansen? Dan wordt er een filmpje gedraaid en als U zich een beetje stoffig van het reizen voelt en graag een schoon overhemd of een mooie jurk aantrekt om zo voor delig mogelijk op het eindstation uit de trein te stappen, dan staan er een hele verzameling kleine kleedka mertjes met stromend water warm en koud klaar om een metamor phose mogelijk te maken. De vliegtuigen en passagierssche pen mogen welhaast interlandwed strijden organiseren en champagne uit de waterleiding laten vloeien om nu weer de spoorwegen te overtref fen. BEVRIJDINGSWEDSTRIJD. Tussen de jagers van het dorp Reu ver en die van het gehucht Offenbeek is een wedstrijd gaande welk van bei de corpsen de streek van de meeste wilde zwijnen zal bevrijden. De Reu- verse partij heeft het jongste succes geboekt. Toen jager M. bezig was met het opsporen van vossen, kreeg hij im het licht van zijn schijnwerper zes wilde varkens in het vizier, die in een graanveld opereerden. Hij nader de de troep tot op 20 meter en nam toen een der zwaarste exemplaren onder schot. Vijf zwijnen sloegen op de vlucht maar het zesde, een zwaar gewicht van 70 kg., bleef dodelijk ge troffen liggen. De stand is thans 3—3. TOCH ZUN ZE NIET NEDERLANDS.. OFFICIER WENDDE INBRAAK VOOR De auditeur militair bij de Krijgs raad te Velde-Oost te Arnhem, lt.- kol. mr. B. H. van Everdingen, heeft i Woensdag een maand hechtenis en I ontslag uit de militaire dienst geëist i tegen de eerste luitenant J. I. A. B. j te Den Haag, die verleden jaar Octo-1 ber voorgaf dat in zijn woning inge broken was. Zijn oogmerk was een paar honderd gulden aan verzeke ringspenningen uitgekeerd te krij gen. Deze toeleg mislukte echter, doordat de Haagse politie do zaak al gauw doorhad. Tengevolge van fi nanciële moeilijkheden was beklaag de tot de daad gekomen. In het over hem uitgebrachte psychiatrische rapport werd B. op het moment, dat hij de handeling pleegde, vermin derd toerekeningsvatbaar geacht. De raadsman van beklaagde, ma joor mr. K. Bakker te Hilversum, drong er bij de Krijgsraad op aan B. te handhaven in het leger, gezien ook zijn verder goede staat van dienst en zijn verzetswerk in oorlogs tijd. Vijf en zeventig jaren liefde kennelijk niet sleet geleden kende men het want nu, na 75 jaar. is de schone vers „Over 25 jaar" 98-jarige Trijntje, die in nog niet en dat zou dan Enschede woont, nog eens ook voor Jouk Paulus in de pen geklommen om Vissers en Trijntje Put- haar Jouk, die in Nijeholt- ting niet voldoende ge- pade vandaag 100 jaar weest zijn, want als we wordt, niet alleen te feli- ons niet vergissen, gaan citeren, maar ook nog de belofte van trouw in eens te herinneren aan dc deze kunstzinnige uit schieter niet verder dan 50 jaar en dat is voor Jouk en Trijntje een be lachelijk aantal jaartjes. Vijf en zeventig jaren geleden fluisterde Jouk lieve woordjes tegen Trijntje en Trijntje liet zich in het geheel onbetuigd. Iedereei_ er dan ook zeker van dat het een gelukkig paartje zou worden, maar op een Och, het is geen bran kwade dag „was het uit!" dende liefdesbrief gewor- Nu wordt het hele geval den en dat was aan de een beetje droevig, want ene kant maar goed ook, het is nooit meer ..aan"- want Jouk moest aan een gekomen en dat terwijl de van zijn huisgenoten vra gen om het epistel voor die niet anders dan hard- ie lezen en al ben je nu op kon lezen, 's Avonds 100 jaar, dan vind je het zat Jouk rustig zijn pijpje nog niet leuk om je harts- te roken en zijn huisnoud- geneimen aan de open- ster begon bij het hoofd baarheid prijs te geven. Jouk is nog een krasse baas en alleen zijn benen weigeren zo nu en dan een beetje dienst, waarom Over 75 jaar zal ik jou nog steeds beminnen Iedereen wrc tad«e die »li «»- hij een paar krukken bij de hand houdt om zijn on derdanen te vervangen. En wat zijn ogen be treft, zou Jouk de brief van Trijntje best hebber, kunnen lezen, maar hij heeft twintig jaren lang een huishoudster gehad, artikel en eindigde een paar uurtjes later bij het weggelopen hondje. Toen de huishoudster stierf, kwam Jouk tot de ont dekking, dat hij het lezen verleerd had! Natuurlijk is er van daag groot feest in Nije- holtpade en de 8 kinderen 30 kleinkinderen en ruim veertig achterkleinkinde ren hebben voor een echte receptie gezorgd, waar kennissen uit de wijde omtrek de honderd-jarige zullen kunnen huldigen. Of Trijntje ook zal ko men.... och misschien is het beter, dat de roman tiek per brief in stand ge houden wordt; de harde werkelijkheid kan soms zo teleurstellend zijn.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5