Leiden mag in 1954 slechts 442 huizen er bij bouwen „De Goede Woning" krijgt bouwplan van 199 woningen Leidato heeft grote plannen voor tweede tentoonstelling Prof» dr» W» Martin t Kunstleven in Leióen Italiaanse Opera gaf „La Bohème" „Mariken van Nieumeghen" in de Leidse Schouwburg Jongeman werd zwaar gewond hI DONDERDAG 11 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Veel aandacht voor particuliere bouw Maarverdeeld over twee jaar Aan de gemeente Leiden is voor de jaren 1954, 1955 en 1956 een bouwvolume van 1.100 woningen toegewezen. Hiervan mag in 1954 1/3 deel gebouwd worden, dus 367 wo ningen. Voor het lopende jaar heeft Leiden bovendien echter nog 50 mi gratie-woningen toegewezen gekre gen en 25 Pelita-woningen, zodat het totale bouwvolume voor 1954 be draagt 442. „Een tegenvaller", was het eerste commentaar, dat wethouder J. A. Jongeleen ons gistermiddag desge vraagd verstrekte. „In de afgelopen 3 jaar hebben we 1.051 woningen toegewezen gekregen, zodat ik nu op meer dan 1.100 had gerekend, ge zien het enorme tekort in Leiden". De wethouder moest overigens toe geven. dat het eigenlijk niet anders kon; hij wilde begrip hebben voor de moeilijke toestand in Zuid Hol land, waarvan de Ged. Staten 36.900 woningen te verdelen kregen. Dit is 1/13 deel van de totale woningtoe wijzing, terwijl Zuid Holland de dichtsbevolkte van de elf provincies is. Migratie-woningen (50) worden toegewezen aan gemeenten, die kun nen aantonen, dat zij in bijzondere gevallen woningen beschikbaar moe ten hebben voor peronen, wier aan wezigheid in de gemeente van eco nomisch belang is. Pelita-woningen (25) zijn bestemd voor'gerepatri'eer- den uit Indonesië, waarvoor even eens een extra-bouwvolmme gege ven wordt. Niet voldoende. Op 1 Febr. 1954 stonden er in Lei den nog 3.017 woningzoekenden in geschreven; dit aantal is zelfs hbger dan op 1 Febr. 1953 (2.911), maar in doorsnee zijn de gevallen minder urgent, omdat de meest dringende telkens eerst geholpen worden. Wil Leiden zoals de regering voor het hele land gesteld heeft in 1960 het woningtekort opgelost hebben, dan moeten er in de komen de zes jaar 4.000 woningen gebouwd worden, oftewel bijna 700 per jaar. Wanneer men dit oyfer ziet, is het duidelijk, dat 1954 met 442 woningen een slecht figuur slaat. Wanneer men. rekent, dat er jaarlijks 300 woningen jzaI krijgen, nodig zijn om de bevolkingsaanwas te kunnen opvangen, houdt Leiden in ningen, die volgens de premie-rege ling gebouwd zullen worden, maar geen woningwetwoningen zijn. Woningwetwoningen Van de 442 woningen blijven er dan na aftrek van 248 nog 194 woningen over, die als woningwetwoningen ge bouwd zullen worden. Het gemeente bestuur denkt hierbij eerst aan het plan van 99 woningen aan de Mors- weg, die toegewezen zullen worden aan de woningbouwvereniging „Tuin stadwij k". Dan blijven er nog 95 over. Het gemeentebestuur heeft ook gedacht aan de R.K. woningbouwvereniging „De Goede Woning", waaraan verle den jaar reeds een bouwplan werd toegezegd. Het overschot van 95 is echter niet groot en bovendien wil de gemeente hiervan nog een aantal in reserve houden. Daarom is besloten „De Goede Woning" een bouwplan van 199 woningen toe te wijzen, waarvan een gedeelte dit jaar ge bouwd kan worden en de rest uit het bouwvolume van 1955. Toen wij er wethouder Jongeleen op wezen, dat dit toch wel een te leurstelling voor „De Goede Woning" moet zijn, antwoordde hij, dat deze vereniging toch geen kans zou zien dit jaar alle 199 woningen te bouwen en dat er dus geen enkel bezwaar tegen is dit bouwplan voor een deel op 1955 te schuiven. Het zou de wet houder zelfs meevallen als jJ)e Goede Woning" in staat zou zijn het deel van 1954 er werd geen aantal genoemd, maar het is minder dan het genoemde overschot van 95 dit jaar klaar te krijgen. Deze 199 woningen van „De Goede Woning" komen in het plan Zuid- West, dus achter de Da Costastraat enz., waar reeds 500 woningen ge bouwd zijn. Rekening houdend met de bijzondere aard van deze woning bouwvereniging wordt er een plaats ingeruimd voor grote gezinswonin gen. Het plan van 199 bevat 80 wo ningen voor 3 personen, 80 voor 5 personen, 19 voor 7 personen, 8 voor 10 personen en 12 voor ouden van dagen. Krot-opruiming. Tenslotte hebben we wethouder Jongeleen gevraagd wat er dit jaar aan krot-opruiming gedaan zal wor den. Hij kon hierop echter nog geen concreet antwoord geven, maar liet wel doorschemeren, dat er op be scheiden schaal voortgegaan zal wor den met het opruimen van de aller ergste gevallen. „Volgend jaar zal ik aan het col lege van B. en W. voorstellen", be sloot de wethouder, „100 woningen uit het bouwvolume 1955 in handen van de gemeente te laten en die be schikbaar te stellen voor bewoners van krotwoningen". Leidse middenstand actief Gezien het grote succes van verle den jaar (ruim 30.000 bezoekers) heeft het Leidato-comité besloten ook in 1954 een grote middenstandsten toonstelling in de Stadsgehoorzaal te Leiden te organiseren. De opzet zal voor een deel gelijk zijn aan ver leden jaar, maar met de opgedane ervaringen zal rekening gehouden worden, zodat de tweede Leidato die van 10 tot 17 September gehou den wordt toch een ander cachet 1954 slecht 442300 142 woningen was gisteravond in „In den Vergul - over om het tekort te verminderen. zijn inleidend woord op, dat het in de bedoeling van het comité ligt om dit jaar zoveel mogelijk middenstan ders aan de tentoonstelling te laten deelnemen. Met het oog daarop zijn tal van voorzieningen getroffen om de tentoonstellingsruimte te vergro ten. Hoewel thans reeds enkele aanvragen van buiten, o.a. uit Gro ningen, Den Haag en Dordrecht, zyn binnengekomen, stelt het comité zich op het standpunt, op de allereerste plaats de Leidse middenstanders 'r kans te geven. Gezien het grote sue ces van vorig jaar en gelet op de aanvragen, die uit Leiden reeds zijn binnengekomen, is de heer Sanders de mening toegedaan, dat het zal ge- Een groot aantal middenstanders j lukken, er een echte Leidse tentoon- DORMA MATRASSEN tegen belachelijk lage prijzen. Wegens ruimte gebrek moeten wtf onze geheel nieuwe Voorjaars collectie DORMA MATRASSEN OPRUIMEN. DORMA MATRASSEN met de be kende Zweeds stalen geruisloze blnnenvering. overtrokken met supra damasten, in geheel nieuwe dessins met 15 jaar garantie. Kosten normaal 2 persoons f 175.- 1 persoons f 98.- NU koopt U deze wereld bekende Supra Binnenveringmatras 2 persoons f 105.— 1 persoons f 69.— en bij aankoop van elke f 10.dus ook op deze merkmatrassen ont vangt U een WAARDECHEQUE VAN f 1 Straks kunt U op deze cheque's gratis kopen. In dit tempo zal men in 1960 zeker niet klaar zijn! Particuliere bouw. Ondertussen staat de gemeente voor de moeilijke taak het bouwvo lume 1954 eerlijk te verdelen. De gemeenteraad heeft bij herhaling aangedrongen op particuliere bou\tf en op het bouwen van middenstands woningen, reden waarom de woning bouwverenigingen dit jaar minder aan hun trekken zullen komen. Om te beginnen zullen er 99 wo ningen gebouwd worlen in de par ticuliere sector, waaronder 78 mid denstandsflats aan de Burggraven- laan van de fa. Ilohveg en Van Ros- sum uit Utrecht. Dit plan is reeds bü de Provinciale Directie ingediend. Vervolgens zal een bouwvolume van 60 worden toegewezen aan de V.V.D., afd. Leiden, die midden standsflatwoningen gaat bouwen, eveneens aan de Burggravenlaan, naar ontwerp van architect Van Dam Voorts zullen er nog 39 midden standswoningen gebouwd worden in de particuliere sector, o.a. de 25 Pe lita-woningen. Tenslotte heeft de gemeente 50 woningen gereserveerd, die eveneens in de particuliere sector gebouwd zullen worden, met subsidie van de gemeente, waartoe de gemeenteraad onlangs besloten heeft. Wie bovenstaande aantallen optelt, komt aan een totaal van 248 wonin gen, die alle meer of min in de par ticuliere sectpr vallen, met uitzonde ring misschien van de 60 V.V.D-wo- den Turk" bijeen om te luisteren naar dc plannen, die het bestuur ge maakt heeft. Het comité van de drie initiatiefnemers is uitgebreid met vertegenwoordigers van de Ned. Mid denstandsbond, de Ned. R. K. Mid denstandsbond en de Chr. Midden standsbond. Ook de secretaris van de Leidse Middenstandscentrale is opgenomen in het comité. De voorzitter van de Leidato, de heer A. B. G. Sanders, wees er in PATER II. C. J. VAN OERLE 50 JAAR PRIESTER Pater H. C. J. van Oerle zal Za terdag 13 Maart a.s. herdenken, dat hij 50 jaar geleden door de Bisschop van Roermond in de Kloosterkerk te Weert tot priester werd gewijd. Geboren in 1877 te Leiden, trad hij in 1897 in het klooster van de paters Franciscanen. Na op 13 Maart 1904 tot priester te zijn gewijd, werd hij in 1905 benoemd tot kapelaan in Oudewater, waar hij 9 jaar verbleef. Achtereenvolgens was hij werkzaam te Woerden (3 jaar), Rottei-dam (17 jaar) en Gouda (5 jaar), waarna hij oLs rustend priester in 1940 naar Oudewater werd overgeplaatst. Het gouden jubileum zal met het oog op de gezondheidstoestand van de jubilaris in alle stilte worden gevierd. In de ouderdom van 77 jaar is gis teravond plotseling overleden prof. dr. W. Martin, oud-directeur van het Mauritshuis en van het Rijksmuseum Mesdag. De begrafenis is vastgesteld op Maandag 15 Maart a.s. om half twaalf op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's Gravenhage. Wilhelm Martin werd 20 Juni 1876 te Quakenbrück geboren. Hij bezocht het gymnasium te Leiden, waarna hy aan de Universiteit aldaar Neder landse letteren studeerde. In 1901 promoveerde hij op een dissertatie, getiteld „Het leven en de werken van GeiTit Dou". In hetzelfde jaar werd hij, op voordracht van de directeur van het Mauritshuis, dr. A. Bredius, benoemd tot onderdirecteur, welke functie hij tot 1909 uitoefende. In Juli van dat jaar volgde hy dr. Bredius op als directeur. Van 1908 tot 1940 was hij buiten gewoon hoogleraar in de kunstge- E'liedenis aan de Rijksuniversiteit te iden en als zodanig enkele jaren heerder van het Prentenkabinet der Universiteit. In 1934 werd hij be noemd tot directeur van het Rijks museum Mesdag, welke functie hij verleden jaar neerlegde. Prof. Martin was voorts o.m. lid van de Rijkscom missie voor de Monumentenzorg, lid van het dagelijks bestuur van de Vereniging Rembrandt en lid van het Teyler's Genootschap te Haarlem. Hem zijn verscheidene onderschei dingen verleend. Zo was hij o.m. Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw, Commandeur in de Orde van het British Empire, Commandeur in de Kroonorde van België en Com mandeur in de Kroonorde van Italië. Talrijk zijn zyn publicaties op kunstgebied. Van zijn werken noe men wij „Oude Schilderkunst in Ne derland" (met E. W. Moes, 1911'14), „Albert Neuhuys" (1915), „Johannes Bosboom" (met G. N. Marius, 1917), „Therese van DuylSchwartze" (1920), „De Hollandsche Schilder kunst in de Zeventiende Eeuw" (1935—'36), „Herleefde Schoonheid" (1945) en „Van Nachtwacht tot Feeststoet" (1947). stelling van te maken. Met het oog op de?e animo heeft het bestuur be sloten de maximum standruimte niet groter dan 16 vierkante meter te maken (minimum 6 vierkante me ter). Ook dit jaar zal de propaganda sterk op de buitengemeenten ge richt zyn. De plannen De heer J. Wolfslag, die vervol gens de plannen ontvouwde, zei, dat inen er op uit is geweest om de Lei dato 1954 „een ander gezicht" te geven. Tal van nieuwe ideeën zijn in de opzet verwerkt. Onder de titel: „Met de Leidato door de wereld", denkt men deze keer-een Tiroler-, een Weense-, een Zuid-Amerikaanse en een Parijse avond in te lassen, terwijl het ten- toonstellingsfeest zal worden beslo ten met een Leidse-avond. De keuze van de orkesten zal uiteraard ver band houden met het karakter van de avond. Voorts denkt men ook de aankleding van de zaal aan te pas sen aan de avond, terwijl het in de bedoeling ligt een aantal dames de klederdracht van het land, dat die avond naar voren wordt gebracht, te laten dragen. Zo mogelijk zal ook in de attracties de grootste verschei denheid worden aangebracht. Getracht zal worden om ook dit jaar wederom de beschikking te krij gen over de gymnastiekzaal van de school aan de Breestraat, terwijl op het binnenplein van de Stadsgehoor zaal zo mogelijk een klein vermaak- centrum zal worden ingericht. Er zal getracht worden lezingen en demon straties op huishoudelijk terrein te laten houden. Op de tentoonstelling zal een stand worden ingericht voor de gezamen lijke Leidse charitatieve verenigin gen, waarin, deze propaganda voor hun werk kunnen maken. Hierbij wordt o.a. ook gedacht aan het Ned. Roode Kruis Ten bate van al deze verenigingen zal een verloting wor den georganiseerd. Nadat over enkele details inlich tingen waren gevraagd, kon men zich unaniem met deze plannen vereni gen. Op voorstel van de heer Ant. Brinks, die het bestuur hulde bracht voor de ook nu weer betoonde activi teit, werd het comité gemachtigd deze plannen verder uit te werken. Bioscopen De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De wrede zee", 14 jaar Lido: „De witte hel", 18 jaar Luxor: „De gouden havik", 14 jaar Trianon: „Berlijn.Oostzóne", 18 jaar. Rex: „Om het goud van Neva da", 14 jaar. (Advertentie) geheel vol, er was toch een groot aantal bezoekers om het gratieuse spel van liefde te horen, te zien en te belleven, dat in „La Bohème" op zo'n onverbeterlijke wijze in drama tische klankenweelde is omgezet. Zulke prachtige melodieën heeft Puc cini eigenlijk nooit meer geschre ven; innige lyriek gaat gepaard met heerlijke muzikale humor. De instru mentatie is van vinding geniaal, o.a. de Kerstmarkt bij café Mbmus, de wals-melodie van Musette licht en coquet Het Qdankbeeld in het be gin van de 3e acte is zeer droefgees tig. In de laatste acte wordt de dwa ze pret van de bohèmien-kunste- naars verbroken door de komst van Mimi, die tot Rodolphe terugkomt, doodziek en stervensmoede. Er is alle reden tot waardering voor de gelukkige interpretatie van het gezelschap zingende en spelende Italianen, dat in Gino Barsanti een heel verdienstelijke leider heeft. Het (Zuid Hollands) orkest, dat èn als ensemble en in de begeleiding van de solisten zo'n omvattende taak heeft in deze prachtige partituur (naar 't libretto van Giacosa en Illica) heeft met veel toewijding gespeeld, volgde de intenties van de dirigent nauwge zet in, maar was van klank vooral in 't begin te luid, zodat de solisten er niet overheen konden komen. Later ging dit beter. Een handicap is natuurlijk dat er in de Gehoorzaal geen orkestruimte is en de spelers op gelijke hoogte zit ten als de toehoorders. NEN KRACHTIG en mooi ge zongen in de natuurlijke muziek, die juist hierdoor zo'n attractie heeft. Magda Piccarolo, de tragédienne van het gezelschap, is sinds jaar en dag onverdeeld bewonderd en be mind door de operabezoekers in ons land. Ditmaal was zij Mimi, en wist in deze rol haar auditorium bij voort during te boeien. Jammer, dat zy de tonen vaak niet op toonshoogte in zet, maar deze te laag neemt en dan portamenteert tot op de vereiste toonshoogte. Overigens ons respect voor haar kunnen. Mooi stil spel gaf zij achter de bomen bij het tolhek van de douanen. Haar tegenspeler de tenor Atore Babini had goede, zelfs mooie ogen blikken; de stem is wat dun, de ge stalte wat te geposeerd. Ernesto Vezzosi met z'n welluidende bariton, gulle lach en levendige ogen, speelde de Marello-partij en gaf in II ware romantische uitbundigheid, in samen spel met Musetta waarvoor Roma Sitzen kitcigheid en expressie genoeg heeft. Het timbre van haar hoge so- praanstem kon ons evenwel niet tot bewondering stemmen. Guerra's Schaunerd-rolletje deed het goed. Cioni gaf een prijzenswaardige treurzang te horen. De regie van Giovanni Fivrini was Ter gelegenheid van het Maria-jaar Na de uitstekend geslaagde Lourdesavond op Maandag 15 Febr. 1.1. staat de katholieken van Leiden en omgeving op 7 April a.s. iets geheel anders tè wachten, eveneens in het kader van de bui tenkerkelijke viering van het Maria-jaar. De Plaatselijke Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg (samengesteld uit de R.K. organisaties van Lelden) heeft namelijk kans gezien het Rotter dams Toneel naar Leiden te krijgen voor een opvoering van „Ma riken van Nieumeghen", dat dezer dagen in Rotterdam zijn pre mière beleefde. De opvoering vindt plaats op Woensdag 7 April om 8 uru in de Leidse Schouwburg. Onder de medespelenden bevinden zich Lou- dy Nyhoff en Max Croiset. Het geheel staat onder leiding van Ko Arnoldi en Frits van Dijk. Zo spoedig mogelijk zullen nadere ge gevens omtrent prijzen, kaartverkoop en plaatsbespreken bekend gemaakt worden. Verwacht mag worden dat de belangstelling voor deze opvoering byzonder groot zal zijn, gezien de kwalitei ten van het beroepsgezelschap en het uitstekende stuk. Laat men daarom nu reeds de datum van 7 April noteren. UTRECHTSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het veearts-examen de heer G. A. Zeelen uit Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus zn van J. v. d. Kwaak en E. Kokkedee; Pieter zn van A. Ouwerkerk en M. van 't Wout; Wilhelmus Jacobus Maia zn van A. C. de Jong en M. T. van der Hoorn; Gerard Frederik Wilhelm zn van W. F. Kwestro en G. F. W. Mug- ge; Anna Adriana, dr van M. H. A. Vreeburg en A. E. P. van Maris; Maarten Herbert zn van H. Muller en M. A. Timmers. Overleden: P. Wassenaar man 81 jr; J. A -Brouwer man 80 jr; S. van Tongeren huisvr. van van Kampen 77 jr; I. de Grauw wed. van de Graaf 87 jr; J. Sirag huisvr. van Pi ket 75 jr. Gehuwd: W. Betgen en C. J. Zit- vast; J. de la Rie en A. F. Koet; A. de Wit en J. Roozendaal; I. Hartings- veld en H. M. van Velsen; N. Fak kel en J. Stouten; J. C. HAZERSWOUDE (H. R.) Bij plaatsing van tank Gistermiddag is bij het stellen van 'n septietank aan de Rhijnenburger- laan een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij dc heer v. Arnhem uit Ouder kerk a. d. IJsel, de 22-jarige zoon van de leverancier der tank, zwaar ge wond werd. Zijn handen werden ver minkt. De tank werd met een Weson-ta- kel in de put neergelaten. De heer v. Arnhem bevond zich op de tank. Toen hij merkte, dat de tank te snel zakte, wilde hij er afspringen en greep daarvoor steun, waarbij hij ongelukkigerwijze een ketting greep, die over het kettingwiel liep. Het ge volg was, dat zijn handen beklemd raakte. Hierbij werder» van de ene a t\-m TT T- tn i GaÜkema hand twee vingers gerukt, terwijl de en A. van Dyk; H. E. Derksen en J. andere hand geheel verminkt werd. P. van Dijke. Sten verbod voor al voertuigen. rU- «n trekdieren en vee. Een arbeider, die te hulp schoot, liép slechts enkele schrammen op. Spoe dig was dr. Blaauwendraad aanwezig, die voorlopig de wonden verbond. Daarna werd het slachtoffer per zie kenauto naar een Leids ziekenhuis vervoerd, waar één hand geampu teerd moest worden. ETTORE BABINI BIJ „LA BOHèlME" zeer voortvarend, levendig, mis schien wel wat druk, en beweeglijk, hoewel de pretscènes toch wel heel kostelijk waren. De décors van II en III waren heel mooi en effectvol en de zolderkamer gaf iets meer apetijtelijk cachet aan 't armzalig bestaan van deze Bohèmens, dan vroeger het geval was. Daar, in het zolderkamertje, kwam Mimi terug by Rodolphe om tenslotte de vier vrienden te doen schreien om haar tragisch einde. Met feilloze techniek hebben alle acteurs en actrices een reproductie gegeven, waar tempo en vaart in zat. Op ondubbelzinnige wijze hebben de toeschouwers laten horen hoezeer zij de prestaties van de Italianen kon den waarderen. J. KORTMANN. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Ned. Recht mej. T. A. H. Bron te Voorburg en de heer R. A. Schimmel ten Den Haag. Voor het doet. examen Rechten (Vrije studierichting) mej. mr. F. C. Kornechof te Rotterdam. Voor het doet. examen Indonesisch Recht de heer Ong Tjong Hauw te Oegstgeest. Voor het doet. examen Kunstge schiedenis mej. O. N. Roovers te Den Haag. Aetherklanken VRIJDAG. TELEVISIE PROGRAMMA. NCRV:20.15 Journ. en weerber. 20.30 „Teatro dei piccoli di Podrec- ca", Italiaans marionettentheater; 21.3021.40 Dagsluiting. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VA- R9. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huis vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.30 Waterst. 9.35 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 11.00 Voor dracht. 11.20 Gram. AVRO: 12.00 In.4, muz. parade. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 14.00 Voor de huisvr. 14.20 Strijkkwart. 14.50 Voor dracht. 15.10 Gitaarspel. 15.30 Lichte muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Mu zikale caus. 17.10 Voor de jeugd.. 17.40 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Accor- deonork. en solist. 18.45 „De Haver kist", hoorsp. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 „Mensen en conflicten", hoorsp. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Voordr. en piano. 20.30 Bene lux. 20.40 ..Hedendaagse Arbeidspro blemen", caus. VARA: 21.00 Voor de jeugd. 21.35 Instr. kwart, en solist. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Gram. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00—24.00 K.R.O. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kalender. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.45 Schoolradio. 10.00 Chan sons. 10.30 Kamerork. en solist. 10.55 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Musette ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Bari ton en piano. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Amus. ork. 14.30 Hier Vrij Eu ropa. 15.00 Schoolradio. 15.30 Kamer muziek. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Pianorecital. 18.00 Radio On derwijs Congres. 18.15 Amus. muz. 18.40 Radio Onderwijs Congres. 18 52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitz.: „Verklaring en toelichting". 19.31) Gram. (19.4520.10 Radio Onderwijs Congres). 21.30 Radio Onderwijs Congres. 21.00 Gram. 22.00 Radio On derwijs Congres. 22.06 Volksliederen. 22.35 Radio Onderwijs Congres. 22.45 „Kerk en Mens", caus. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2