West Bromwich speelt gelijk, doch Wolverhampton verloor RUWE HUSO, genééstt Baa RAI-tentoonstelling gesloten Sparta opnieuw Ned. Kampioen Kath. gymnasten in 't bisdom hielden jaarvergadering De Unie zal een leidinggevend lichaam worden op wielergebied Mede*Cand&e ueóie ottdet duid MAANDAG 8 MAART 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA Z Van de Engelse velden West Bromwich Albion heeft zich op eigen terrein met een gelijk spel moeten tevreden stellen tegen Shef field United dat een vertwijfelde strijd voert om aan de degradatie te ontkomen. Desondanks mag men geggen, dat de Albion zijn kansen op een „doublé" het winnen van het league kampioenschap en van de cup nog verbeterd heeft. In elk geval kan de ploeg, die thans in de league een voorsprong heeft van drie punten, de kwartfinale voor de cup tegen Tottenham Hotspur met ver trouwen tegemoet zien, vooral om dat het vermoedelijk cup-elftal van de Spurs in een thuis-wedstrijd door Cardiff geklopt werd. West Bromwich heeft met dat al deze Zaterdag een prachtige gele- êenheid gemist om zijn positie in de eague nog sterker te maken. By de rust was een 2—0 boorsprong verkre gen, en men verwachtte een zeg^ met sprekende cijfers toen Sheffield Uni ted, geïnspireerd door het schitte rend werk van de binnenspeler Jim my Hagan, met de grootste verwoed heid terugvocht en in de laatste 25 minuten de stand op 22 bracht. Deze kleine tegenvaller had geen ernstige gevolgen omdat Wolver hampton, de naaste concurrent in de race om het kampioenschap, met 1 0 tegen Manchester United ten on der ging. De Mancunions hadden de verdediging van Wolverhampton onder zware druk gezet met een lan ge serie gevaarlijke aanvallen. Maar pas vijf minuten voor tijd kwam de derland 31; BurnleyArsenal 2 1; Charlton Athletic—Portsmouth 3 1; LiverpoolHuddersfield Town 13; Manchester UnitedWolver hampton Wanderers 10; Middles broughChelsea 33; Newcastle UnitedAston Villa 01; Preston North EndManchester City 40; Sheffield WednesdayBlackpool 1 2; Tottenham HotspurCardiff Ci ty 01; West Bromwich Albion Sheffield United 2—2. 2e divisie: Birmingham City Bristol Rover 11; FulhamBlack burn Rovers 23; Leeds United Brentford 40; Leicester City—Bu ry 20; Luton TownNotts County 21; Notts ForestLincoln City 42 Plymouth ArgyleHull City 2—2; Rotherham UnitedOldham Athle tic 70; Stoke CityDoncaster Ro vers 22; Swansea TownEverton 02; West Ham UnitedDerby Couny 00. (Advertentie) JEUGD-SELECTIEWEDSTRIJD. Te Amersfoort werd een selectie wedstrijd gespeeld tussen een elftal samengesteld uit spelers van 1820 jaar, die in aanmerking komen voor de jeugdwedstrijd tegen België en een elftal van spelers tussen 16—18 jaar, die eventueel aan het Fifa- jeugdtournooi zullen deelnemen. Het oudste elftal (van 1820 jaar) won deze wedstrijd met 43. UITSLAGEN. KON. NED. VOETBALBOND. Eerste klasse C: BleyerheideVVH '16 00; LongaNAC 01. Eerste klasse D: Limburgia—Ju liana 2—0. 4e klasse C: MaasstraatRVC 4-4 (o.p.v. RVC). Veel belangstelling voor Russische auto's Met een oorverdovend geloei van signaalhorens en claxons is Zondag middag om vijf uur de 33e RAI-ten- toonstelling van personenauto's in het RAI-gebouw te Amsterdam ge sloten. Zowel het bestuur van de RAI als de standhouders zijn over deze ten toonstelling zeer tevreden. Het be stuur, omdat de.ipublieke belangstel ling alle verwachtingen heeft over troffen en met een totaalcijfer van 154.700 betalende bezoekers een nieuw record is gevestigd. De drukst bezochte tentoonstelling tot nog toe was die van 1952, toen 110.000 be zoekers werden geteld. Op Zondag, de laatste dag van de tentoonstelling, zijn ondanks het slechte weer en de radioreportage van de interland voetbalwedstrijd NederlandEngelse amateurs ruim 15.000 bezoekers in het RAI-gebouw geweest. Opmerkelijk is, dat in het Van het Tafeltennisfront Treffers behaalde ook tegen PSV weer een gelijk spel pas vyt minuten voor iija Kwam ae beslissende doorbraak en belandde de bal in het net van de Wolves. Drie clubs, die nog een kans ma ken op de cup, leden een nederlaag: I 73. Tottenham, Sheffield Wednesday en Tre££ers behaalde een kostbaar ï*£i°n 0"eniL?,re?'r' Pttntje door een gelijk spel tegen PS Gisteren is dan eindelijk de beslis sing in de hoofdklasse gevallen; Spar ta heeft opnieuw beslag gelegd op het kampioenschap en voor de acht ste maal mag deze Amsterdamse club op dit succes bogen. Het was in de wedstrijd tegen Quick, nummer 2 van de ranglijst, dat de beslissing viel, want de Amsterdammers wonnen met cester en Port Vale daarentegen haalden de volle puntenoogst binnen. Liverpool, dat grote sommen heeft uitgegeven voor de aankoop van nieuwe spelers, schijnt tot degrada tie gedoemd. Ditmaal had de ploeg weinig in te brengen tegen Hudders field dat superieur voetbal demon streerde met de 17-jarige spil Ken Taylor als uitblinker, Talor is pas kort geleden in het eerste elftal op genomen. Een andere nieuweling in de eer ste divisie, de 19-jarige keeper van Chelsea Michael Collins, werd drie maal gepasseerd in de ontmoeting met Middlasbrough. Maar Chelsea gaf geen krimp en bracht het tot een verdiende draw: 3—3. Jeugd en ervaring kwamen in scherp contrast met elkaar tijdens het treffen Charlton-Portsmouth. De populiare roodharige doelverdediger van Charlton, Sam Bertram, speelde zijn 500e leaguewedstrijd voor de Londense club, terwijl de 22-jarige linksbuiten Rodney Henwocd bij Portsmouth debuteerde. De match trok bijna veertigduizend toeschou wers, het grootste aantal dat sinds October van het vorig jaar op het terrein van Charlton aanwezig is ge weest. De thuisclub zegevierde met 31, haar eerste overwinning op Portsmouth sinds de oorlog. Alle drie leidende clubs in de tweede divisie hadden deze Zaterdag succes. Leicester en Everton delen thans de eerste plaats met Black burn als derde. Jack Froggatt, die 15.000 pond gekost heeft, speelde by Leicester een prachtige partij als midvoor. Voor het Engelse elftal is hij als spil en als linksbuiten uitge komen. De uitslagen luiden: le divisie: Bolton Wanderers-Sun- V in Eindhoven door welk resultaat de Veenders nog steeds een punt bo- van PSV blijven. Ned Lloyd tenslotte versloeg Wifra met 82 en Never Down ging weer kansloos ten onder tegen Sparta n. 27 127- Sparta 14 Quick 14 Ned Lloyd 14 Wifra 15 Sparta 2 15 WIBO 14 Treffers 14 PSV 14 Never Down 14 10 0 4 8 3 3 86—54 89—51 17 80—70 14 71—79 13 71—69 9 58—82 8 50—90 0 8-132 UVS—LUGDUNUM 2—2 De vriendschappelijke wedstrijd, welke Zaterdagmiddag op het UVS- terrein werd gespeeld tussen de Leidse Blauwwitten en Groen witten, leverde twee geheel verschillende speelhelften op. Lugdunum speelde de eerste helft met steun van de sterke wind veel gemakkelijker dan UVS. Lugdunum had niets te verlie zen en de combinaties lukten ook wel heel aardig, terwijl Teeuwen na ruim een kwartier en Verhoeven na 35 minuten voor twee verdienstelijke doelpunten zorgden en Lugdunum dus de rust inging met een 20 voorsprong. Na de hervatting was UVS het meest aan het woord. Toen speelde Wim de Jong mee inplaats van Tony Kantebeen. De tweede helft was 10 minuten oud, toen Blom de achter stand verkleinde en na 20 minuten was de stand door Wim de Jong ge lijk. Cor v. d. Zeeuw maakte nog een derde doelpunt, doch dit werd we gens buitenspel geannuleerd. partijen alle in twee games te winnen. W. Verhoef voegde hieraan twee overwinningen aan toe. Het bijzonder goed verdedigende Docos-dubbel HamVerhoef gaf het tot nu toe on- geslagen BAT-dubbel geen kans en besliste in twee games de strijd in hun voordeel. Door dit resultaat staat Docos nu een punt voor op BAT. Er staan nu nog twee wedstrijden op het pro- gramma, worden deze beide gewon- slagen. Hierdoor was de stand 42 nen) wat volgens de stand op de gewojden voor PSV en zag het er ranglijst niet onwaarschijnlijk is, dan voor Treffers wel zeer duister uit. ^et kampioenschap voor dit team Om te kunnen winnen mocht Tref fers geen enkele partij meer verlie zen. Maar dit behoorde bijna tot het onmogelijke en zelfs een gelijk spel was nu alreeds zeer dubieus gewor den. Echter Wil v. d. Zwet zag te gen Schep kans met gering verschil in twee games te winnen, terwijl ook Wout Heemskerk tegen Schreurs in twee games weinig moeite had om tot winst te komen. Hierdoor was de stand weer gelijk 44. En nu wilde Nico Heemskerk blijkbaar zyn team genoten in de steek laten. Want had Schoots kans gezien om te winnen van Wil v. d. Zwet en Wout Heems kerk, tegen Nico ging hy in feite kansloos ten onder. Een zeer wissel vallige partij, waarin Nico zijn routi. ne nog weer eens kon doen gelden. Immers na de eerste game gewonnen te hebben, verkreeg Nico in de twee de game een dermate grote achter stand, dat hij zijn krachten ging spa ren voor de derde en hierdoor de tweede met niet minder dan 212 verloor. Maar in de derde was Schoots met 1321 kansloos. Treffers had hierdoor de leiding met 54, maar ook nu bewees Treffers in het dubbel zijn te kort aan training en in twee games wist PSV deze set te win nen en zodoende de totaal uitslag op gelijk 55 te brengen. Dit betekent dat PSV in feite iets gunstiger staat dan Treffers. Wel hebben de Veen ders een punt voorsprong op de rang lijst, maar PSV zal ongetwijfeld in de wedstrijd tegen Never Down de volle winst weten te behalen en hierdoor juist even boven Treffers kunnen eindigen. Echter zover is het nog niet, want in de twee resterende wedstrij den behoort het behalen van een puntje voor Treffers nog geenszins tot het onmogelijke. De gedetailleer de uitslagen waren: P. SchootsW. Heemskerk 2422, 11—21, 21—10, 1—0. 21£^13 Heemskerk 21—16, 0p een persconferentie, uitgeschreven P. Schreurs—W. v. d. Zwet 21—16, door de sportcommissie van de Kon. 20—21 1521 01. Ned. Wielren Unie, heeft de secretaris C. Schep—W. Heemskerk 15—21, (van deze commissie, de heer J. van Eek PSV—TREFFERS 5—5. Vergezeld van een grote schare supporters vertrok Treffers per auto bus naar Eindhoven voor de voor haar zeer'belangrijke ontmoeting te gen haar naaste rivaal in de hoofd klasse N.T.T.B., namelijk PSV. On getwijfeld voor beide partijen de be langrijkste wedstrijd aangezien een overwinning van een der partijen van beslissende betekenis zou zijn om de mogelijke degradatiewedstrijden te ontlopen. Begrijpelijk dehalve dat de zenuwen in deze wedstrijd goed merkbaar aanwezig waren, waardoor verrassende uitslagen dan ook niet achterwege bleven. Reeds de eerste party tussen P. Schoots en Wout Heemskerk werd een verrassing, zij het voor Treffers van teleurstellen de aard. Immers een overwinning zou voor Wout vrij normaal zijn geweest. De eerste game was tot 20 gelijk nog vrij onzeker, maar met 2422 won de Eindhovenaar. De tweede werd een vrij gemakkelijke zege voor Wout, maar in de derde kon Wout niet veel goed meer doen en met 212117, 6—451, 01, 10 moest hij de winst aan zijn rivaal j p. SchootsW. v. d. Zwet 1921, latei). Ook Nico Heemskerk stelde 2112, 2117, 10. tegen Schep enigermate teleur door j p. Schreurs—N. Heemskerk 2422, in twee games te verliezen, waardoor j 2111, 10. PSV zich een 2—0 voorsprong ver- j c. SchepW. v. d. Zwet 2022, zekerde. Wil v. d. Zwet echter zorgde 11921, 0—1. voor het eerste tegenpuntje. Wel ver- p. SchreursW. Heemskerk 11 loor hij tegen Schreurs de eerste ga- 21. 1721, 01. een feit en volgt er een automati sche promotie naar de derde klas. Docos V bezet op het ogenblik de bovenste plaats in zijn afdeling met 2 pnt. voorsprong op PTT I. De laatste wedstrijd die door dit team gespeeld moet worden gaat tegen TOV 3. Wordt uit deze wedstrijd 1 pnt. ver kregen dan kan door dit team de kampioensvlag gehesen worden. Reflex n—Docos III 3—7; Reflex III—Docos IV 0—10. Programma voor deze week: 9 Mrt. Docos 4Steeds-Vooruit 2; 12 Mrt: Scylla 4Docos 1; 13 Mrt.: Docos 3 Treffers 5. „Steeds Vooruit" Het program ma voor de komende week luidt: (dames) 9 Maart te Noordwijker- hout: Wilskracht 2Steeds Vooruit 2, aanvang' 8 uur; (heren) 9 Maart te Leiden, Doccs 4—Steeds Vooruit 2, aanvang 7.30 uur; (dames) 10 Maart te Warr ond, Steeds Vooruit 1 Netbal 2 (T 1 Haag), aanvangi 8 uur. Deze Wc-dstrijd staat nog niet geheel vast, <laar Netbal 2 heeft aan gevraagd deze wedstrijd naar een andere datum te mogen verzetten. Zonder nader bericht moet deze wed strijd op 10 Maart te Warmond wor den gespeeld zowel door Netbal 2 als door Steeds Vooruit 1 (Heren) 10 Maart te Warmond, Steeds Voor uit 1Sleutels 5 te Warmond, aan vang 8 uur. laatste halve uur voor de sluiting nog ruim 100 toegangsbewijzen zijn verkocht, zelfs in de laatste minuten voor de sluiting meldden zich nog liefhebbers aan. e standhouders zijn tevreden, omdat zij, ondanks de grote drukte op sommige dagen, goede zaken heb ben kunnen doen. Vooral in de prijs klasse tussen 4.000 en 6.000 is vrij veel verkocht, zo wordt ons me degedeeld. Maar ook is op deze ten toonstelling een Rolls Royce ver kocht en kan de importeur van de „Bentley Sports Saloon", de duurste auto van de expositie (ruim 70.000) het tentoonstellingsmodel nog niet naar de fabriek terugsturen, omdat hij er een gagadigde voor heeft. Bijzonder druk was het Zondag bij de stand, waar op de laatste dag twee Russische personenautomobie len, de „Pobeda" en de „Zim" wer den geëxposeerd. De standhouder en zijn personeel zijn de gehele dag in de weer geweest om nieuwsgierige collega's en het publiek uitleg te ge ven. Zo druk was het soms bij deze stand, dat een hooggeplaatst Russisch ambtenaar, die een kijkje kwam ne men, op een stoel moest gaan staan om een glimp van de auto's uit zijn land te kunnen opvangen. Zaterdag hebben o.m. de ambassadeur van West Duitsland, dr. H. Mühlenfeld, en de ambassadeur van Groot-Brit- tannië, sir Nevile Butler, een bezoek aan de expositie gebracht. AUTOMOBILISME RALLYE PARIJS—ST. RAPHAEL. Franse deelneemster verongelukt. Mevr. Anna Marguerite Delorme, een Franse deelneemster aan de rallye Parijs St. Raphael voor dames, is bij een bot sing van haar Ford met een vracht wagen op de weg van Carignano naar Moncalieri om het leven gekomen. Zij wilde een andere deelneemster inhalen en reed pal op de vrachtwagen in, die uit de tegenovergestelde richting naderde. Mevr. Delorme kreeg een schedel breuk en is tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleden. Haar man, die naast haar zat, werd licht gewond. SCHERMEN. TH. VAN ES, FLORETKAMPIOEN VAN NEDERLAND. Het is de floretkampioen van het vorig jaar, Munnik van d'Artagnan (Utrecht) niet gelukt de titel te prolongeren. Hij moest de ereplaats afstaan aan de Hage naar Th. van Es, die daarvoor felle strijd heeft moeten leveren met zijn stadgenoot Terweer. Munnik zorgde voor een verrassing. In zijn laatste partij kwam hij tegenover Terweer te staan. Terweer nam snel de leiding met 30. Munnik gaf de strijd evenwel niet gewonnen en vijf treffers werden achter elkaar geplaatst met het gevolg, dat Terweer zich de titel zag ontgaan. 1. en kampioen van Ned. Th. van Es 10 32 52 2. Terweer 9 25 51 3. Chr. van Uden 9 29 46 4. Eddy L. Kuypers8 32 50 5. Munnink 7 41 48 6. Van der Vuurst 5 41 39 7. Thomassen o 44 39 8. Mosman 5 46 38 9. Potma 3 47 33 10. Dwinger 3 49 35 11. Witmans 1 50 29 12. Duncker 1 52 28 Aftredende voorzitter Van Warmerdam tot erelid benoemd De Jaarlijkse Algemene ledenver-1 de bond als eenheid naar buiten kon gadering van de R.K. Ned. Sportbond treden. in het Bisdom Haarlem afd. Gymnas tiek die gisteren in' café „Brinkman" te Haarlem gehouden werd, had dit maal een bijzonder karakter door het aftreden van de heer J. van Warmer', dam, die vanaf de oprichting tot he- dan, dus de moeilijke jaren van op bouw van een hechte organisatie, de voorzitterhamer hanteerde. Als de voorzitter ca. 1.15 uur de vergadering opent, heet hij allen hartelijk welkom, meer speciaal de R.K. pers en de afgevaardigden van de verenigingen. De heer v. Warmerdam zegt, dat bij het einde van een hondsjaar, dat te vens een begin van een nieuw jaar is, een bezinning op onze taak op haar plaats is. Deze taak, in de bond of in de vereniging, in het bisdom of in de woonplaats mogen we niet te eng zien. Naast een taak op technisch ter rein moeten wij als katholiek een voorbeeld zijn voor onze leden en medebestuurders. Verder bracht spreker dank aan allen, die het bestuur hebben ge steund en het mogelijk maakten dat De KNWU gooit het roer om me en won hij in een zeer spannende strijd de tweede game ternauwer nood met 2220. Maar in de beslis sende game nam Wil geen risico en won met 1521. Wout Heemskerk bracht met zijn overwinning op C. Schep de stand weer gelijk. Toch moest Wout de'tweede game aan de Eindhovenaar laten, maar met 216 in de derde game bewees hi.i toch wel zijn superioriteit op de Eindhovenaar. Ook Wil v. d. Zwet moest tegen Schoots zijn enige nederlaag incas seren. De eerste game werd een 21 19 overwinning voor Wil, maar in de twee overige raakte Wil iets uit vorm en moest desondanks de volle winst aan Schoots laten. Nico Heemskerk zorgde in de eerste game tegen Schreurs voor een uitermate span nende strijd. Na 20 gelijk won Schreurs met 2422. Dit deprimeerde de Veender blijkbaar, want in de tweede game werd hij met 2111 ge- -aT Het Nederlandse doel onder druk: vXn.r. Tebak, doelman Steiger, die zich pok hier niet van de wijs liet brengen, Bromilow, Terlouw, Lewis (liggend) Biesbrouck, Odenthal en O'Connel. SchootsN. Heemskerk-1221, 21—2, 13—21, 0—1. Dubbel: Schoots en SchepW. Heemskerk en W. v. d. Zwet 2119, 2112, 10. Einduitslag 55. Treffers II kan, zoals was te ver wachten tegen DOS uit den Haag niet tegen winst komen. Ton Hoogenboom won van Brouwer en verloor in 3 games van Schouwerwou en ten Brink. Jos v. d. Meer won van ten Brink, terwijl Jan v. d. Zwet geen enkele maal tot winst kon komen. Ook het dubbel was voor DOS, zo dat de einduitslag 8—2 in het voor deel van de Hagenaars kwam. Treffers. De uitilagen der ge speelde wedstrijden zijn: Heren: St. Vooruit 1—Treffers 4 2—8; Treffers 6—TOV 2 7—3; Treffers 3—Sleutels 2 7—3; Wilskracht 3Treffers 5 4— 6. Dames: Treffers 2Sportief '51, 2 91. Junioren: Treffers 1—rWibo 1 3—7. Te spelen wedstrijden: 8 Maart: Heren: BAT 2—Treffers 4. 12 Maart: Heren: Oegstgeest 1- Treffers 6. 13 Maart: Heren: Docos 3—Treffers 5; DSV 2—Treffers 3. Docos. Met nog enkele wedstrii den te spelen zijn er drie teams, die een goede kans maken om het kam pioenschap in hun afdeling te ver overen. Het eerste team versloeg Wilskracht II met 9—1. Er resten nu nog drie wedstrijden, waarvan er twee ge speeld moeten worden tegen zeer sterke tegenstanders n.l. Sportief en de mede-candidaat. voor het kam pioenschap TOV. De stand bovenaan de ranglijst is als volgt: 1. Docos 15 gesp. 28 pnt., 2. TOV 15 gesp. 27 pnt. Docos II speelde vorige week de be langrijke wedstrijd tegen BAT 3. Het werd een benauwde doch alleszins verdiende 64 overwinning. J. Ham kwam uitstekend voor de dag, door enkele mededelingen gedaan over de principiële koerswijziging, welke de na tionale wielerorganisatie in de toekomst zal volgen. Tot nu toe hebben de KNWU en zijn sportcommissie zich principieel afzijdig gehouden met alle aangelegen heden, welke betrekking hadden op de Nederlandse vertegenwoordiging in bui tenlandse ronden, zowel wat de keuze der renners betreft als de aanwijzing van een leider e.d. Dat de sportcommis sie van de KNWU dit standpunt innam lag aan het hoofdbestuur van dit lichaam, dat tegen elke vorm van be moeiing op dit punt was. Er is onlangs echter een wijziging in het bestuur van de KNWU gekomen en mede door die mutatie is er een verandering in de houding van het leidinggevend lichaam op wielergebied gekomen, welke belang rijke consequenties in de toekomst zal hebben. De oorzaken van deze koerswijziging zijn velerlei. Nu de wegrensport op suc cessen kan bogen is er leiding vereist, nu er voortdurend strubbelingen zijn by de organisatie van de Ronde van Neder land moet de KNWU ingrijpen, en om 'n voorbeeld te noemen, nu professionals, die niet zo'n grote naam hebben, in de verdrukking dreigen te komen om van de onafhankelijken nog maar niet te spreken, dienen wij, aldus de heer Van Eek, toch een andere kant uit te gaan. Tijdens de wereldkampioenschappen op de weg te Lugano is gebleken, vol gens de sportcommissie van de KNWU, dat Nederland met een uitgereden ploeg aan de start is gekomen, een ploeg, welke oververmoeid was door het Tour de France-circus. De heer Van Eek somde vervolgens enkele besluiten van hoofdbestuur .en sportcommissie op, waaruit duidelijk de koerswijziging bleek. Op de eerste plaats wil de sportcommissie de Ronde Nederland beschermen. Men is van deel, dat deze Ronde van groot belang kan zijn vooral ook voor jongere ren ners en deze categorie krijgt geen kans om zijn capaciteiten te tonen, als de wedstrijd geen doorgang zal vinden. Daarom heeft de sportcommissie beslo ten, dat tijdens de Ronde van Nederland een startverbod voor professionals zal, gelden om elders in Nederland of in het buitenland te rijden. Alleen professio nals, die kunnen aantonen, dat zij daar mede baancontracten zouden verliezen, zullen dispensatie van deze beslissing kunnen krijgen. De heer Jacques Goddet, de organisa tor van de Tour de France heeft aan de KNWU een brief geschreven, waarin dit lichaam verzocht werd een vertrouwens- rr.et zijn vaste verdediging zijn drie man te benoemen nu de heer R. de DE RONDE VAN NEDERLAND. In een bijeenkomst van het ronde comité Etten en de directeur van N.V. Efor, Zaterdagmiddag onder leiding van de burgemeester van Et- ten, de heer J. P. Godwalt gehouden, is besloten naar de N.V.-Efor mede deelt, dat Etten ook dit jaar de Ron de van Nederland zal ontvangen. Op Koninginnedag zal de ploegentijdrit in Etten zijn eindpunt hebben. Grood is teruggetreden. Dit verzoek is door het hoofdbestuur en de sportcom missie na rijp beraad t aanvaard. Wie deze vertrouwensman zal zijn voor de Ronde van Frankrijk van dit jaar is nog niet uitgemaakt, daarover zullen nog be sprekingen worden gevoerd. Met de sa menstelling van de ploeg voor de Ronde van Frankrijk zal een of andere persoon worden aangewezen, die de namen van de ploegleden aan de sportcommissie van de KNWU zal moeten voordragen. De commissie heeft het recht eventueel wijzigingen in het team aan te brengen. De heer Van Eek voegde hieraan nog toe, dat aan het beginsel, dat geen ploeg naar de Ronde van Frankrijk kan wor den uitgezonden zonder uitdrukkelijke goedkeuring van de KNWU, nog uitbrei ding zal worden gegeven en dat dit ook zal worden toegepast op de Ronde van Italië, Ronde van Zwitserland enz. Een ander besluit van de sportcom missie houdt in. dat de KNWU in den vervolge een buitenlandse waarnemer zal zetten in belangrijke internationale koersen. Op een vraag, waarom de Belgische wielerbond financieel niet accoord kon gaan met de voorwaarden van de N.V. Efor om Belgische renners in de Ronde van Nederland te laten starten, werd van de zijde van de sportcommissie van de KNWU medegedeeld, dat men de voorwaarden, aan België gedaan, niet nauwkeurig kende, maar dat men het dagbedrag van 20,voor hotelkosten en 25,als garantie redelijk achtte dat men toch niet mocht vergeten, dat een totaalbedrag aan prijzen van 26.000 ter beschikking stond. Swift-combinatle. De derde rit van de wintercompetitie gaf als uitslag: A-klasse 100 km. 1. J. Slingerland 2.59.12; 2. J. Riethoven Jr., 3. A. v. Houwelin- gen; B-klasse 80 km. 1. L. Sikking 2.38.15. 2. -C. v. Amsterdam. 3. C. Plas- meijer. 4. J. de Vroomen, 5. Th. de Vroo- men: C-klasse 60 km. 1. W. Belt 1.56.28, 2. S. Kooij, 3. J. Boezaard, 4. A. Kruit, 5. J. H. Bakker, 6. A. Bos (pech). T. en W. „Lenig en Snel". Door de weersomstandigheden is door de A- en B-kl. 80 km. gereden. De wedstrijd voor de junioren is afgelast. Uitslag: A-kl. 1. J. de Lange, 2. A. Prangers: B-kl. 1. Th. Hoogkamer, 2. P. Janssen, 3. W. Kamp horst. De bond is innerlijk nog niet sterk, maar met medewerking van kring en verenigingsbesturen zal de bond sterk worden. Bepalingen en voorschriften moe ten goed worden nageleefd anders kan de bond niet goed functionneren. De heer v. Warmerdam deed nog een beroep op de kringbesturen om de hun toegezonden vragenlijsten zo spoedig mogelijk ingevuld te retour neren. Dit is voor de verenigingen en kringen van groot belang. Het aantal leden is nog geen 25000, maar in 1954 zal dit aantal behaald wor den. Moge 1954 een succesvol jaar zijn, waarin de N.K.S. als lichtend voorbeeld in de Nederlands? sportwe reld zal staan. Daarna werden de volgende agen dapunten vlot afgehandeld. De heer Witberg sprak nog over de plannen om tot éen grote Ned. Kath. Gymnastiekbond te komen. Men hoopt 1955 met deze nieuwe landelij ke Bond te kunnen beginnen. Nieuwe voorzitter gekozen. Daar de heer v. Warmerdam zich ni^t herkiesbaar had gesteld, -werd de heer C. Mineur (Den Haag) by enige candidaatstelling tot voorzitter gekozen. De heer Witberg dankte de schei dende voorzitter voor zijn prettige leiding gedurende de 7 jaren. Hij noemde eerlijkheid, oprechtheid en bescheidenheid als de eigenschappen, die de heer v. Warmerdam tot zo'n goed voorzitter maakten. Namens alle aangesloten verenigingen werd een actentas aangeboden. De be stuursleden toonden hun waardering door het schenken van een vulpen. De heer v. Warmerdam dankte har telijk. De heer Witberg stelde nog voor de heer v. Warmerdam tot ere-lid te benoemen, hetgeen door de vergade ring met enthousiasme werd aange nomen. Bij de rondvraag sprak de nieuwe voorzitter nog enkele woorden. Hij zei te weten, dat zijn functie geen si necure was, doch hij zal zich geheel inzetten. Hij hoopte, dat wensen en verlangens zouden worden kenbaar gemaakt aan het bestuur, dat al deze wensen in ieder geval zou behandelen. Tenslotte sprak Rector Grimber gen op de hem eigen, kort, kernachti ge begeesterende wijze. U bent be stuurder, dus leider. Maar zelf wordt U ook geleid. Geleid worden is nog moeilijker dan leiden. Bij het laatste zal het in onze principiële beweging nog wel eens voorkomen, dat U tot Uw leden moet durven zeggen: „Neen". Bij het geleid worden komen nogal eens negatieve besluiten voor. U moet echter steeds bedenken, dat deze ne gatieve besluiten hun oorzaak vin den in onze positieve beginselen. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering, waarna de meeste aanwezi gen nog een demonstratie bijwoon den van de St. Rafaël-dames aan evenwichtsbalk en brug met ongelij ke leggers. Voor vele aanwezigen was deze goede demonstratie iets ge heel nieuws, dat wel navolgers zal vinden. VOLLEYBAL. LEIDSE VOLLEYBALBOND. De uitslagen van de afgelopen week zijn: Dames eerste kl.: LUW 1—Six 1 3—1; Rouwkoop 1Donar 1 13. Dames tweede klas: Nw. Brunh. 2 Prof.wijk 3 22; Cycloon 2DSO 2 30: Nw. Brunh. 3Donar 2 30. Heren eerste klas: DES 1RKL 1 31; Prof. wijk 2—000 1 2—2; HVL 1— Sleutelr. 1 3—0. Heren tweede klas: PSVA 1GGV 1 3—0; LD 1—Zuidwij k 1 2—2: GGV 1— LPSV 1 1—3; Rouwkoop 1LDM 1 3—1; PSVA 1—LDM 1 3—0; Six 1—Zuidwijk 1 3—1 Zuidwijk 1—WVC 1 3—0. Heren reserve eerste klas: DSO 2 Donar 2 1—3; De Vlam 2HVL 2 0—3: Prof.wijk 4—LUW 2 1—3; HVL 2— Prof.wijk 3 13; HVL 3Sleutelr. 2 2—2: De Vlam 2—OOO 2 0—3. Heren reserve tweede klas: HVL 4 Salvo 2 2—2; KNG 2—Sleutelr. 3 0—3: PSVA 2—WVC 2 3—0; Six 2—Rouw koop 2 03.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6