Dieven keerden weer terug naar hun werkterrein Campagne voor het goede boek Zuid-Afrikaanse Spoorwegen werven ongeschoolde Nederlanders Flinke agenda werd in zeer vlot tempo afgewerkt RIJNSTREEK MAANDAG 8 MAART 1954 uE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Politie wachtte hen op Drie dagen, nadat zij met succes een inbraak hadden gepleegd in de villa van de Britse consul-generaal te Amsterdam, zyn een 22-jarige fa brieksarbeider en een 22-jarige los arbeider door de Amsterdamse poli tie gearresteerd. Het tweetal was te ruggekeerd naar de plaats van het misdrijf en werd door agenten ir, burger, die in deze buurt na de in braak een oogje in het zeil hielden, aangehouden. De beide inbrekers waren Woens dagavond jl. aan de achterkant van ■het huis op een tuinmuurtje en van daar op het balcon van de villa ge klommen. Daar wrikten zij een tui melraam open en klommen er door naar binnen. Toen de consul tegen half elf terugkwam van de lezing, die hij had bijgewoond, waren ze reeds weer vertrokken. De buit be stond uit een partijtje Engelse siga retten, een broche en een horloge. Sigaret verraadde hen. Vrijdagavond zagen de agenten in burger in dezelfde buurt twee indi viduen, die zich op verdachte wijze bij de villa's ophielden. Zonder ze dit te laten merken volgden de agen ten hen enige tijd. Het tweetal zocht kennelijk naar een woning, waaruit geen licht straalde. Tenslotte hielden de agenten hen aan. Beiden hadden een pakje van de Engelse si garetten op zak, waarvan er vele uit Actie „Zonnewijzer" Naar wij vernemen, zal er dit jaar voor het eerst ook van katholieke zijde speciale aandacht worden be steed aan de Boekenweek, welke van 27 Maart tot en met 3 April a.s. wordt gehouden. Tot dit doel hebben de landelijke leiding van de Katholieke Actie en die van de Sint Willibrordverenlging de handen ineengeslagen en opdracht gegeven tot het samenstellen van een „Bibliotheek voor het Gezin" welke rond deze week onder de aandacht van het katholieke lezerspubliek zal worden gebracht. Deze campagne, zo vernemen wij nader, zal worden gevoerd onder de naam „Actie Zonnewijzer". De start is bepaald op Vrijdag 26 Maart, maar de bijzonderheden worden door de initiatiefnemers vooralsnog geheim gehouden. Op dit ogenblik kan slechts worden meegedeeld, dat de „Actie Zonnewij zer" zo snel en op zo grote schaal zal worden uitgevoerd, dat zij uniek voor Nederland en de wereld mag worden genoemd. Men vertrouwt dat daardoor als het ware in één slag het goede boek metterdaad zijn plaats in het katholieke gezin zal innemen. Twee K.V.P-lijsten in Groningen De moeilijkheden in de kieskring Groningen der K.V.P. zijn opgelost. Tijdens een te Groningen gehouden bespreking tussen het voltallige kringbestuur in zijn oorspronkelijke samenstelling en de voorzitter van de K.V.P. mr. H. W. van Doorn en de secretaris, dr. L. A. H. Alberink, zijn do onenigheden, ontstaan als gevolg van het niet-reglementair optreden van 't kiescomité besproken en tot een voor ieder aanvaardbare oplos sing gebracht. De K.V.P. zal in de provincie Gro ningen thans met twee lijsten uitko men, welke verbonden zullen worden. De moeilijkheden 2ijn namelijk ont staan, doordat men in de Veenkolo niën een bepaalde candidaat op de voorgrond had geschoven en onge oorloofde propaganda had gemaakt. De bestuursleden, die hun ontslag reeds hadden ingediend, zijn thans op dit besluit teruggekomen. de villa van de consul waren ver dwenen. Het overige bewijsmateriaal vonden de agenten by de twee ar beiders thuis. De huiszoeking lever de de overige pakjes op plus de broche en het horloge. De verdachten hebben inmiddels be kend de inbraak te hebben gepleegd. C. MAARSCHALK f. In de nacht van Woensdag op Don derdag jl. Is in de Mar ia-stichting te Haarlem overleden de heer C. Maar schalk van Egmond en Rinnegom, oud-burgemeester van Haarlem. Hij zou op 15 Mei a.s. 84 jaar geworden zyn. De begrafenis heeft Zaterdag in stilte plaats gehad. Hongaarse pleegkinderen in Nederland aangekomen Zondagochtend is een 50-tal Hon gaarse kinderen, afkomstig uit Kam pen in Oostenrijk en Duitsland, na een vermoeiende reis in Nederland aangekomen, waar zij gedurende enige tijd bij pleegouders zullen ver blijven. Na vervulling der formaliteiten aan het grensstation Venlo werden de kinderen per autobus naar het militair tehuis in Roermond ge bracht, waar een koffietafel gereed stond. Een dertigtal van de kinde ren werd daar door de pleegouders afgehaald. De overigen vertrokken in de middag naar Amsterdam, van waar zij over een 14-tal plaatsen werden verspreid. Dertien andere kinderen, voor wie de visa nog niet in orde waren, zullen waarschijnlijk volgende week in ons land aanko men. 2,5 MILLIOEN VERLIES BIJ HAAGSE TRAM. De Haagse tram zal in 1954 waar schijnlijk een verlies lijden van ten minste 2,5 millioen gulden. Om dit verlies te voorkomen zou een ta riefsverhoging van ongeveer 50 pro cent noodzakelijk zijn. B. en W. van Den Haag achten een dergelijke tariefsverhoging uit een oogpunt van algemeen belang niet aanvaardbaar, zo wordt de raad me degedeeld. De consequentie hiervan is, dat de gemeente het gehele verlies zal moe ten dragen, daar het onbillijk is de andere aandeelhouster, de N.V. Haag se buurtspoorweg te doen delen in een verlies, dat door de houding van de gemeente ontstaat. GESLAAGDE JACHT OP AUTODIEF. Dank zij het doortastend optreden van de koninklijke marechaussee te Helden is een zo goed als nieuwe Gemeenteraad Zoetermeer Bij de aanvang van de raadsver gadering van Zoetermeer hield bur gemeester Vernède een rede waarin hij de gebeurtenissen uit het afge lopen jaar nog eens ophaalde. De burgemeester sprak over de grote stormramp, die ons vaderland teisterde, de raadsverkiezingen (met een enkel woord) en de riolerings werken in het dorp. Het gezamenlijk inkomen van Zoetermeer schatte spreker op 8 millioen. Het aantal emigranten liep van 53 in 1952 te rug tot 19 in 1953. Een voortdurende zorg is de wo ningbouw, waarbij gememoreerd werd het verlies van het contingent van 40 woningen, waarvan er 42 grint-transportwagen ter waarde van ^oor de fa. Brinkers gebouwd zou- DM. 45.000, die te Viersen in Duits-1 den worden. J land gestolen was, aan de dief af- volgens de burgemeester ziet het handig gemaakt. I er echter naar uit, dat de zestig ge- De dief is. met de gestolen auto de j meenten> ^ie met deze strop zitten, De Zuid-Afrikaanse spoorwegcom- missie, onder leiding van dr. J. J. v. Haeren, is in ons land aangekomen voor de werving van een groot aan tal jonge ongeschoolde Nederlanders. Zij zullen een verdere opleiding ont vangen bij de Spoorwegen in Zuid- Afrlka, Als gevolg van de snelle indu striële ontwikkeling in Zuid-Afrika, bestaat er een groot aantal vacatu res bij tal van overheidsinstellingen. 't Is zo fijn om journalist te zijn Naar aanleiding van de bestor- - ming van het redactiekantoor van *n zÜn openingswoord met klem op het in Djokja verschijnende dag- aan propaganda te maken voor de blad „Nasional", schrijft het in Su- K.V.P. Medegedeeld werd dat door BOERDERUBRANDEN ÏN 1953. ƒ20.000 schade per dag. Door brand heeft de landbouw in 1953 een schade geleden van meer dan 20.000 per dag, aldus het me dedelingenblad van de Stichting voor de Landbouw. In dat jaar zijn 229 boerderij bran den voorgekomen, waarbij de boer derij vernield of zwaar beschadigd werd. De totale schade door deze branden bedroeg bijna 7.500.000. De lichte branden zijn bij het bedrag van ruim 20.000 per dag buiten be schouwing gelaten. 32 branden zijn ontstaan door spe len met vuur, 20 door electrische lei dingen, 26 door onvoorzichtigheid of onnadenkendheid ,19 door hooi- of korenbroei en 25 door bliksemin slag. Dertig branden zijn ontstaan door verschillende oorzaken, zoals het neerstorten van een vliegtuig, brandstichting, overslaan van brand e.d. Van 77 branden is de oorzaak onbekend gebleven. 149 stuks rund vee, 202 varkens, 4 paarden en 1027 stuks pluimvee zijn in de vlammen omgekomen. Het dunbevolkte land is niet in staat om in deze open plaatsen uit de eigen bevolking te voorzien, zo- Nederlandse grens bij Wellerlooi 0_ passeerd en heeft zich niets aange trokken van de schoten, die douane ambtenaren hem achterna zonden. Met grote snelheid is de wagen via dat werd besloten voor de spoorwe- Venlo naar Helden gereden, waar hy gen 2300 jonge buitenlandse krach- j <^e aandaent trok van een m een jeep ten aan te werven. Aangezien het I patrouilleer ende wachtmeester. Deze moeilijk is gebleken, geschoolde J heeft terstond^ uÜ technici in het buitenland aan te 4 het contingent waarschijnlijk alsnog toegewezen zullen krijgen. Het aantal inwoners gaat lang zaam vooruit. Sinds de bevrijding is het aantal gestegen van 6142 tot 6695. Het verzoekschrift van de heer M. Pieterse over het houden van var- werven, worden thans ongeschool den aangetrokken, die in Zuid-Arfi- ka een gedegen opleiding zullen krij gen. De commissie werkt nauw sa men met de emigratie-centrales en de gewestelijke anbeidsbureaux ons land. Zij zoekt ongehuwde jonge lieden van 18 tot 25 jaar, teneinde deze op te leiden tot stoker, machi nist, rangeerder en baanmeester. Voor stokers en machinisten komen bij voorkeur jongelui met ambachts opleiding in aanmerking; voor de overige groepen wordt tenminste twee jaar voortgezet of uitgebreid lager onderwijs vereist. De jongelieden, die aan de gestel de eisen voldoen en medisch zijn goedgekeurd, kunnen na onderteke ning van een verbintenis met de Zuid-Afrikaanse Spoorwegen onmid dellijk naar de unie worden uitge zonden. Zij moeten echter een ver bintenis aangaan van 7 jaar. Ogen schijnlijk is dit en lange termijn, maar men dient te bedenken, dat de opleiding voor machinist - 5 jaar duurt. De reiskosten per boot of vlieg tuig worden door de spoorwegen betaald en niet teruggvorderd. Van de aanvang wordt een loon betaald van ongeveer 300 gulden per maand. De spoorwegen verschaffen in hun tehuizen volledig logies tegen ver goedingen, variërend van 60 tot 75 gulden per maand. gezet. Toen de dief zag, dat hy niet j kens in de kom der gemeente met de buit kon ontkomen heeft hij aanleiding tot een uitvoerige be vaart geminderd en is hij uit de nog schouwing. Wat de processen ver rijdende wagen gesprongen om in de 1 baal betreft, dit is een zaak der Jus- duisternis te verdwijnen. In de auto1 j J'" i1""4. der; Sorn. Honout. leidster E.H.B.O., C. v. Egmond, E.H.B.O., Jo v. Eg- mond, E.H.B.O., Grè v. Egmond E. H.B.O. De heer W. J. Groenendijk, dir. j j)e Brandweergroep bestaat uit de van het atelier „Benedictusaan de heren Joh. Kempen, D. Stigter, G. ALPHEN AAN DEN RIJN ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL Emmalaan, geraakte bij zijn werk zaamheden aan dé fraismachine met zijn linkerhand tussen de beitels en verwondde drie vingers zo ernstig, dt hij ze vermoedelijk zal moeten Stigter, B. Oosterman en Starren- burg. Schaken. De uitslag van de on derlinge competitie van de „Aarlan- missen. Hij werd overgebracht naar I derveense Schaakclub" is deze week een Leids ziekenhuis, nadat dr. H. Kooten te Alphen a. d. Rijn de eerste hulp had verleend. Vernielzucht. Een tweetal scho lieren van 12 jaar hebben zich Zon dag niet bepaald verdienstelijk ge maakt. Zij hebben zich bezig gehou den met het vernielen van ruiten. Aan de achterzijde van het veiling gebouw aan het Station hebben zij enkele tientallen ruiten met stenen, sintels en brokken van tegels inge gooid. Doordat in het veilinggebouw een grote party fruit en groente was opgeslagen is de schade niet alleen tot de ruiten beperkt gebleven. Ook aan de goederen werd door glas scherven e.d. grote schade aange richt. De politie heeft de vandalen krachtig aan de tand gevoeld en proces-verbaal tegen hen opgemaakt. AARLANDERVEEN Jaarvergadering K.V.P, De K.V. P. hield haar jaarvergadering. De voorz., de heer A. Honout, drong er rabaja uitgegeven weekblad „Libe ral", dat zulk een bestorming niet voor de eerste maal voorkwam er dat de overheid vrijwel geen stap pen onderneemt, om aanvallen van deze aard tegen te gaan. Het be hoeft dus geen verwondering te wekken, dat zulke bestormingen mode gaan worden ln deze tijd van „Indonesia Merdeka", aldus het weekblad. Dit kan aanleiding zyn, dat de journalisten geen rechtszekerheid meer voelen en in een angstpsycho se geraken. Door aan te nemen, dat geen en kel machtsapparaat zijn leven kan beschermen, is het voor ;de journa list onmogelijk om zijn taak naar behoren te vervullen, ongeacht hoe hij land en volk wil dienen", aldus het blad, dat vervolgt: „Wy moeten eerlijkheidshalve toe geven, dat er thans reeds een neiging tot struisvogelpolitiek in de Indo nesische maatschappij valt waar te nemen. Vele dagbladen voelen zich thans veiliger door slechts de „ster ke" of „gevaarlijke" groepen te prij zen, ongeacht of zulks ten rechte geschiedt of niet. als volgt: J. v. HartenC. Brouwer 10; A. VerhageD. de Graaf 01; M. v. DykH. Giesbergen 01; D. v. d. LaanG. Verburg 10; Th. Le- liveldG. v. Rijswijk 01. BODEGRAVEN LTJ. Door voorz. A. Droogh, werd medegedeeld, dat zij die nog aan kalveropfok wedstrijd wensten mee te doen. bij het bestuur boekjes hiervoor konden verkrijgen. Het be treft kalveren die na 1 Maart gebo ren zijn. Hierna sprak kap. J. Voortwist, die enkele woorden wijdde aan de na volgende bestuursverkiezing. Ook roemde hij de Carnavalsviering in Avifauna van 25 Febr. j.l. en prees de organisatie door de jongeren. Spr. was blij dat ook afd. Bodegraven zich daar had laten horen. Ten slot te trok spr. een vergelijking tussen 't stadsmilieu en dat van Kath. jonge boeren. Uit het finantieel overzicht van de penn., de heer W. Bakker, bleek, dat er een minieme achteruit gang was, hetgeen de voorz. vergoe lijkte door de wijzen op het vele dat in 1953 was gepresteerd. De uitzen ding van 6 afdelingsleden naar Ons Erf was ook een verantwoorde uitga- werden papieren van de eigenaar te Viersen aangetroffen. Op het moment dat hij van de diefstal op de hoogte werd gesteld had hij zijn eigendom nog niet eens gemist. VRIJERE BEPALINGEN VOOR EMIGRANTEN VERVOER. De minister van Verkeer en Wa terstaat deelt betreffende het vervoer voor emigranten, het volgende mede: Voor emigranten, die hun vervoer zelf bekocstigen, gelden geen beper kende bepalingen ten aanzien van de keuze van vervoermiddel. Het staat deze emigranten derhalve vrij passage te boeken bij de agenten van een Nederlandse, dan wel die van een buitenlandse rederij, voor zover laatstgenoemde agenten hiertoe vergunningen van de minis ter van Sociale Zaken en Volksge zondheid hebben ontvangen dan wel bij de K.L.M. of buitenlandse luchtvaartmaatschappij. Dit is in overeenstemming met het principe van non-discriminatie, hetwelk door Nederland in internationaal milieu steeds wordt voorgestaan. Voor de gesubsidieerde emigranten staan scheepvervoer en luchtvervoer ter beschikking, met dien verstande, dat hierbij de capaciteit van de vervoer middelen en de prijs van het ver- vervoer evenals de bijzondere om standigheden van de emigrant een rol spelen. Het belang van de nationale lucht vaartmaatschappij, evenals het emi- grantenbelang, maakt een zekere continuïteit in het emigrantenver- voer per K.L.M. gewenst. Om deze reden reizen, zij het op betrekkelijk kleine schaal, ook gesubsideerde emigranten per K.L.M. het bestuur gezorgd zal worden voor de volmachten van de ouden van da- gen bij de officiële stemming. De ve. Bij de bestuursverkiezing werd secr. liet het afgelopen jaar de re- de voorz. met algemene stemmen vue passeren en kon een bescheiden j herkozen. In de plaats van Jan Ver- BTAOi v,of geer, die zich niet meer herkiesbaar groei van het aantal leden medede len. Het financiëel overzicht van de penn. sloot met een nadelig saldo van 19.20. Hierna gaf de secr. een interessan te uiteenzetting over de jongste be lastingmaatregelen en liet hierbij goed uitkomen, dat er wel degelijk verlichting gebracht was. Oprichting B.B. In het Dorpshuis kwam men Vrijdagavond bijeen tot oprichting van een afd. „Bescher ming Burgerbevolking". De avond stond onder leiding van het blok hoofd, de heer J. v. Winkel, die, na dat hy zijn welkomstwoord tot de aanwezigen gesproken had, het woord gaf aan de heer Bos hoofd „Bescherming Bevolking" kring Alphen. Duidelijk zette spreker uit een het doel van de B.B. Hierna wer den verschillende films vertoond. De blokgroep is als volgt samen gesteld: J. v. Winkel, blokhoofd; L. A. Arkesteyn, waarn. blokhoofd; W. Verhage, melder; W. v. d. Pyl, mel- stelde, kwam A. v. Vliet. Bouwen volgens bouwkas-systeem. Achte de Nieuwe Markt wordt hard gewerkt aan het bouwrijp ma ken van gronden. Vrachtauo's ry- den af en aan met rioleringgsbuizen. De reclame van de gemeente voor het bouwen volgens bouwkas-sys teem heeft blijkbaar weerklank ge vonden. De eerste gegadigden hebben zich gemeld. En nog dit jaar zullen de eerste vier particuliere wonin gen volgens dat systeem aan de Oran jestraat verrijzen. „Sportief" verloor. De RK. Ta feltennisclub „Sportief" heeft niet veel pleizier gehad van de ontmoe ting tegen DOS IV voor de le klasse J Vermeij. Maar daar bleef het ook bij. 91 werd het. De volledige uit slagen luiden: A. v. EsH. Scharroo 10; N. v. RossumB. de Graaf 10; C. BakueelJ. Vermeij 01; B. de Graaf—A. v. Es 1O; J. Vermeij H. Scharroo 01; N. v. Rossum C Bakueel 01; J. VermeijB. de Graaf 01; A. v. EsC. Bakueel 01 N. v. Rossum-H. Scharroo 01. Ook het dubbelspel ging verloren. Het 2e team was ook al niet ge lukkig. Met 73 moesten de Bode gravers de eer laten aan het Leidse Scylla IV. N. v. Rossum zorgde voor 3 tegenpunten. Het dubbelspel was voor Scylla. Een zwart week einde voor onze tafeltennissers. Voor het vakexamen by de PTT- dienst eerste gedeelte, slaagde de heer A. C. de Jong, ambtenaar P.T.T. Geboren: Johannes Jan z. v. P. Bolander en Broer; Jan z. v. J. Koet sier en Bezemer; Gerrit Lambertus z. v. A. de Brun en Stapper. Getrouwd: Cornelis de Jong 39 j en Anna Adriana M. Machielse 23 j. Overleden: Jansje de Ruyter 65 j wed. van S. Visser. titie. De bewoners, die het aangaat, zijn tijdig gewaarschuwd, doch B. en W. blijven, wat dé tijdsduur van opruimen betreft, soepel. Het verzoek van C. M. Geluk om beschikbaarstelling van grond voor het houden van varkens werd afge wezen. Het verzoek van H. Jansen en vele andere tuinders, over de aanleg van een weg nabij de Leidse Wallen, waar de toestand onhoudbaar en voorwereldlijk is. werd in handen van B. en W. gegeven voor een prae- advies. Verbetering Broekweg Om tot verbetering van de Broek- weg te komen hebben B. en W. het verzoek gericht tot het Polderbe stuur, de bijdrag voor het onder houd in overeenstemming te bren gen met de kosten van deze tijd. Hiervoor raakten de tongen in be weging. Uiteindelijk werd besloten het antwoord van het Polderbestuur af te wachten. De jaarrekeningen van de drink waterleidingen '51 en '52 werden de finitief vastgesteld. Eveneens werd vastgesteld het raadsbesluit, hou dende bepaling, dat herziening uit breidingsplan wordt voorbereid. De BOSKOOP OUDERAVOND R.K. MULO- SCHOOL Aansluitend op de feestelijke ope ning van de nieuwe Don Bosco- school, organiseerde het voorlopig oudercomité een ouderavond in het R.K. Ver.-gebouw. Dit is de eerste maal, aldus de voorz., dat het voor lopig oudercomité voor het voet licht treedt. Omdat de Mulo een streekschool is, hebben ook enkele ouders van buiten Boskoop zitting. Vervolgens gaf spr. een toelichting op de taak van dit comité aan de hand van de Bisschoppelijk goedge keurde statuten. Het is niet de be doeling dat het comité een klach tenbureau wordt, doch het moet een schakel worden tussen de ouders en school tot heil van beiden. Spr. neemt de gelegenheid, nu er zoveie ouders aanwezig zijn, terloops even Ditw» de gr»t.te Ue wijzen o"p da Wemmendë m-gen' historie van „Spor- tie van een nieuwe kleuterschool tief". Als excuus kan wellicht gelden, dat er met een invaller werd ge speeld. G. Voordauw werd nl. vervan gen door N. v. Rossum. De enige die een der partijen wist te winnen was Dit is een kwestie, die geheel parochie aangaat. Vervolgens was het woord aan het hoofd van de Muloschool, de heer J. H. M. Rozemeijer, die begon met woorden van dank te spreken tot de ouders voor het fraaie geschenk ter gelegenheid van de opening van de nieuwe school, waarna hij op duide lijke wijze de mogelijkheden be sprak, welke het bezit van een Mulo diploma biedt. De voorz. dankte de spreker voor zijn heldere uiteenzetting, waarna pastoor Lauwrier mededeelde, dat nog een schriftelijke gelukwens is ontvangen van pastoor Van Seggelen uit Reeuwijk. Tevens onderstreept pastoor Lauwrier de woorden van de voorz. betreffende de kleuter school. Dit is inderdaad een zeer be langrijke en urgente zaak, die niet alleen het kerkbestuur aangaat doch 11e parochianen. Tweede winteruitvoering „Concor- Lia". Evenals bij de eerste win teruitvoering van de harmonie „Con cordia" waren Zaterdagavond weer velen naar het Herv. Ver. gebouw gegaan ter bijwoning van de tweede uitvoering. Onder leiding van diri gent F. A. Gregoire, werd op deze avond hetzelfde programma uitge voerd als bij de vorige gelegenheid. Een dankbaar applaus na elk uitge roerd nummer was het bewijs van waardering van Concordia's kunnon De fluitist Adri Nieuwerf, begeleid door Aart Hoogendoorn oogstten bij zonder succes. Nadat de drumband van zich had doen, horen, voerde de Waddinxveense toneelclub „T.O.G." het spel „Het Spoor bijster" op. Dit stuk vond een zeer goede vertol king. LEIDERDORP Jeugdkampioenschap dammen. Woensdag 10 Maart a.s. vangen de wedstrijden aan om het Jeugdkam pioenschap dammen van Leider dorp. Deze wedstrijden, welke geor ganiseerd worden door de Leider- dorpse damclub, zijn toegankelijk voor hen die op 1 Mei a.s. de leef tijd van 18 jaar nog niet hebben be reikt. Er wordt gespeeld iedere Woensdagavond in Het Wapen van Leiderdorp, Bruggestraat 1. Aan vang der wedstrijden 7 uur. Aan meldingen kunnen, geschieden bij de heer C. Meinema, Koningstraat 14. ZOETERWOUDE De heer J. Th. van Aanholt, adj.-commies 2e kl. ter gemeente secretarie is met ingang van 1 Mei 1954 benoemd tot ambtenaar ter ge meente-secretarie te Lichtenvoorde. Tot adj.-commies 2e kl. te Zoeter - woude is benoemd mej. C.-J. M. E. van der Burch te Leiden. Geboren: Ivonne Jacobs, dr van C. Schoonderwoerd en J. E. A. Brandt; Daniël Joannes Maria, zn van Th. G. J. Berg en A. A. van Beek; Robertus Cornelis Joseph Ma ria, zn van J. Cornelisse en J. P. C. van Doorn; Hubertus Cornelis Jo- sepr, zn van C. J. van Leeuwen en M. van Meurs. Gehuwd: J. G. Driessen 23 j. en M. Th. van der Ploeg 20 j. voorz. deelde mede, dat hiermede grote spoed zal worden gemaakt, en een extra vergadering er aan gewijd zal worden. De subBidie van Groene Kruis en R.K. Kinderuitzending werd ver hoogd tot ƒ1.per dag per kind; de subsidie aan de Corn. Musius- stichting te Leiden werd bepaald op 10.— per leerling. Na een tijdelijke schorsing der vergadering werd aan de heer M. Reinders, ambtenaar der Burgerl. Stand eervol ontslag verleend met dank voor bewezen diensten. De verbouwing van het pand Dorpsstraat 118 geschiedt door aan nemer Bontebal; de huur wordt 5.60. De bedragen per. leerling voor de verschillende takken van onderwijs werden vastgesteld op: G.L.O. ƒ26.90. V.G.L.O. 35.—, U.L.O. 43.—; eveneens werden de voorschotten bepaald. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van het Groene Kruis werd een bedrag van 5.00 beschikbaar (gesteld tot aankoop van een inventarisstuk voor het nieuwe wijkgebouw. Missie-film. De Witte Paters van Kardinaal Lavigeue hebben film voorstellingen gegeven in het Paro chiehuis. Waarschijnlijk omdat men vreesde, dat wellicht weer een licht- stoornis kon optreden, is het bezoek niet groot geweest. De hoofdfilm „Bizimana" was zeer interessant. Vooraf werd een kleurenfilm ver toond, waarin een jongeman naar de stad trekt en daar ten onder dreigt te gaan. Vervolgens een korte docu mentaire over de sport onder de negers. Voor de schooljeugd was een extra dag ingelast. De opbrengst was in totaal bijna ƒ200, KATWIJK AAN DEN RIJN Cursus tulpenteelt. In aanwe zigheid van het bestuur van de afd. Katwijk van Bloembollencultuur en de heer F. W. Kruger plv. v. con sulent van de Tuinbouwschool te Lis- se vond de eindles plaats van de cur sus tulpenteelt. Na een toespraak van de heer Kruger waarin deze de goe de opkomst der cursisten prees en de afdeling Katwijk feliciteerde met het succes van deze eerste speciale cur sus werden de diploma's uitgereikt aan 18 cursisten. De heer C. Boskamp sprak namens de cursisten een woord van dank tot de docent, de heer Beu kers en bood hem als bewijs van waardering een vulpen aan. LISSE Stille Omgang. In de nacht van Zaterdag op Zondag zijn de deelne mers van de Stille Omgang ter be devaart naar Amsterdam getogen. Met een twaalftal bussen en verschil lende particuliere auto's werd de tocht gemaakt en naar schatting wa ren er ongeveer 500 deelnemers. In de Mariakerk werd Zaterdagavond een Lof gehouden waarna de bede tocht werd begonnen. Zondagmor gen om ongeveer 5.30 uur waren de bedevaartgangers wederom in Lisse terug. De heer J. H. Ruys slaagde voor het artsexamen. Te 's-Gravenhage slaagde, de heer A. van den Burg voor het Fe deratieve examen voor Belasting consulent Mej. W. Roubos slaagde voor het diploma machineschryven. VOORSCHOTEN NIEUWE VUILNISAUTO AANGEKOMEN De nieuwe roltrommel-vuilnis- auto is aangekomen. Dit betekent, dat binnenkort ook de nieuwe vuil nisemmers in gebruik zullen worden genomen. Gedurende deze veertien dagen zullen de emmers aan de bewoners uitgereikt worden. Iedere inwoner, die reinigingsrechten betaalt, krijgt van de gemeente gratis een emmer, maar deze emmer mag nog niet ge bruikt worden! De emmers mogen pas aan de straat gezet worden als de auto in gebruik genomen wordt en dat is over 14 dagen. Stille Omgang Van de parochie van Sint Laurentius waren er 129 deelnemers en van de parochie Ma ria Middelares van alle Genade 85 deelnemers. In beide kerken ging een kort lof vooraf, waar respectie velijk een korte toespraak werd ge houden door kapedaan A. J. Wïemers en pastoor G. de Greeve. Daarna ver trok men met bussen naar het St. Ignatius College te Amsterdam, waar in de kapel een H. Mis werd opgedragen en gepreekt, werd door Pastoor G. de Greeve. De groep van Voorschoten liep voorop in de stoet Om 6 uur waren de deelnemers weer thuis. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Nadering school, speelterrein of andere plaats waar kinderen plegen over te steken Geeft op alle borden acht die in Uw belang zyn aangebracht.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2