DUINSTREEK UlÓ5€^hltspot 1700 schilderijen in Haagse kunstgrafkelder Nehroe niet gediend van hulp Atoomstation voor industrie Niemand wil de f 15.000 Gevonden „Rijnland" hield hondenfeest in de Leidse stadsgehoorzaal GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT lEIDEN Dr- A-1- Rasker benoemd tot theol. hoogleraar te Leiden DINSDAG 2 MAART 195-1 DF. LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 In de Haagse gemeenteraad zijn voorstellen gedaan om de zeventien honderd schilderijen, die als dood be zit in de kelders van het Haagse Ge meente Museum liggen, aan provin ciale musea en ziekenhuizen uit te lenen, of anders in de verkoop te brengen. De gezamenlijke waarden van deze kunstwerken bedraagt bij na een millioen gulden. Dit alles kwam ter sprake toen B. en' W. een voorstel indiende, om 45.000 ter beschikking te stellen voor het treffen van voorzieningen om deze schilderijen in de kelders zo goed mogelijk op te kunnen ber gen. De wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer L. J. van Zwijn- drecht, deelde mede, dat de gemeen- te Den Haag 4200 schilderijen bezit, waarvan er 600 permanent in het Haagse Gemeente Museum geëxpo seerd worden. 1200 Schilderijen worden steeds in reserve gehouden voor het verwisse len, 700 schilderijen worden in Haag se ziekenhuizen, gemeentelijke loka liteiten en andere plaatsen opgehan gen. 1700 liggen er in de kelders opge- Sinaasappelen - invoer wordt niet stopgezet Alhoewel een groot deel van de voor export bestemde sinaasappelen door de hevige koude in Spanje be vroren is, behoeft Nederland zich voorlopig geen zorgen te maken over de aanvoer van deze vitamine-rijke producten. Alhoewel de grotere landen, zoals Engeland, Duitsland en Frankrijk, hun invoer tot 40 pet. zien teruglo pen, gaan voorlopig nog de afge sproken hoeveelheden sinaasappelen naar de Nederlandse havens. Het bericht, uit importeurskringen afkomstig, dat sprak van stopzetting der aanvoer, is dus van iedere grond ontbloot. GEEN HERHALING BU AANMEL DING NATIONALE RESERVE Voor dienstplichtigen van de oud ste. lichtingen, die bereid zijn een tweejarige verbandacte voor de Na tionale Reserve te tekenen, wordt vrijstelling van opkomst voor herha lingsoefeningen overwogen. Volgens deze regeling zouden de betrokken verlof-militairen tevens van mobilisatie woi"den vrijgesteld, maar dan moeten zij bij de Nat. Res. in hun eigen rayon opkomen. Plaatselijk zijn hier en daar reeds dienstplichtigen aangeschreven om op deze gunstige voorwaarden bij de Nat. Reserve te komen, maar dit is voorbarig gebleken. De nieuwe rege ling is nog niet van kracht en maakt thans een punt van overleg uit tus sen de stichting „Steun Wettig Ge zag", de generale staf en het minis terie van Oorlog. Het Witte Huis heeft een persoon lijke brief ontvangen van Nehroe, waarin de premier van Indië uiteen zet, dat hij bezwaar blijft hebben te gen het zenden van militaire hulp aan Pakistan door de Verenigde Sta ten. Vorige week heeft president Eisen hower Nehroe laten weten, dat de Verenigde Staten desgewenst 'bereid zijn ook Indië militaire hulp te ver lenen. Nehroe heeft nu Eisenhower bedankt voor czijn aanbod, maar hem meteeen duidelijk gemaakt, dat Indië op het gebied van Amerikaanse wa penzendingen naar het Midden-Oos ten, zijn standpunt niet zal veran deren. Indië wenst dan ook niet van het aanbod gebruik te maken. Wat de wapenzendingen aan Pa kistan betreft heeft Nehroe gezegd, dat hij van mening blijft, dat daar door de spanningen in het Midden- Oosten eerder toe dan af zullen ne men. „Amerikaanse hulp aan Pa kistan is een vorm van interventie in de spanningen in het Midden- Oosten. Het gevolg er van is, dat Indië de Amerikaanse waarnemers, die lid zijn van de commissie van dc Verenigde Naties, die toezicht houdt aan de grens van het door Indië en Pakistan betwiste Kasjmir, niet langer als neu traal kan beschouwen en dat zij het verzoek zullen ontvangen heen te Engeland gaat een nieuw groot sta tion voor de opwekking van atoom energie voor industriegebruik bou wen in Caithness, in het uiterste Noorden van Schotland, aldus heeft de minister voor openbare werken, sir David Eccles, Maandag het La gerhuis medegedeeld. Het zal een soort „broedreactor" hebben, die meer splijtbaar materiaal produceert dan zij verbruikt en tur bines kan aandrijven voor dc opwek king van een aanzienlijke hoeveel heid electriciteit. Er zullen ongeveer zes honderd personen werken. Een gtoto bolronde stalen beschutting zal rondom het station worden gebouwd. Sir David verklaarde onder meer, dat do dag waarschijnlijk zal komen, waarop de voorraad atoomwapens zó groot is, dat men er niet meer be hoeft te maken. De industriële toe passing zou dan geweldige voordelen kunnen brengen. Binnen tien jaar zouden de kernreactors hun geld op brengen. borgen, die nooit het daglicht zien. Deels zijn deze schilderijen afkom stig van legaten en van mindere kwa liteit. Wij zijn vanmorgen met onze draadnagels in een smederij geweest om daar de koppen alle mogelijke richtingen uit te laten draaien, want de hoofdprijs, van vijftienduizend gulden is nog steeds niet opgevraagd en die kostbare spijker moet toch er gens in Nederland zitten. Het staat nu echter wel vast, dat hij niet bij ons voorraadje schuil gaat, want de smid gaf ons met de rekening een hoopje uitelkaargere- ten ijzer, dat nog zo kort geleden al onze hoop uitmaakte. Ondertussen hebben zich weer drie nieuwe gelukkigen gemeld, die dui zend gulden op hun spaarbankboek je kunnen storten. Het zijn mej. En- gers uit Eindhoven, de heer Ramac- kers uit Susteren en de heer Rem- kes uit Den Haag. Op het Thuisfront te Den Haag lig gen nu nog twee prijzen onbeheerd te wachten, de laatste van 1.000 en dan die beklemmende 15.000, Wij willen U adviseren, ga ook even met Uw spijkers naar de smid; haalt het niets uit, dan hebt U in ieder ge val gemoedsrust. KRONUS. MET FIETS GELIJK GESTELDE BROMFIETS. De minister van Verkeer en Wa terstaat beeft bekend gemaakt, dat motoren van het merk Rex, typen fm-34, fm-40, fm-SÖ en fm-50.1, wel ke wat uitvoering en constructie be treft, overeenkomen met de door de firma Hennekam, te Roosendaal bij de rijksdienst voor het wegverkeer gedeponeerde en door de directeur van genoemde rijksdienst gewaar merkte tekeningen en beschrijving, v/orden aangemerkt als verbrandings motoren. TWEE VERMISTE JONGENS VERDRONKEN In het Cornelis Douweskanaal te Amsterdam bij de steiger van het gemeente veer het stoffelijk overschot gevonden van het reeds sedert 16 Januari vermiste 7-jarige jongetje B. van Baardwijk. Uit het water van de Kostverlo- renvaart is Maandag door de politie opgehaald 't lijkje van een vijfjarig jongetje. Het knaapje dat reeds werd vermist sinds 30 December van het vorig jaar, was afkomstig uit de Koppelstokstraat. BELGIë WIL NOG GEEN NEDERLANDSE VIS. Zoals bekend zou België krachtens de Benelux-overeenkomsten van 1 Maart af de beperkingen op de in voer van vis uit Nederland afschaf fen. In gezaghebbende kringen te Brus sel wordt echter vernomen dat voor lopig niet tot hervatting van de in voer wordt overgegaan. Tot dusver is nog geen enkele invoervergunning verleend. De onderhandelingen tussen de beide landen worden voortgezet. De Belgische minister van Landbouw, Neger, zal binnenkort besprekingen voeren met zijn Nederlandse collega, minister S. L. Mansholt. TELEURSTELLENDE VANGST OP DE IJSLANDSE VISGRONDEN. De eerste reizen sinds jaren, die tkee, IJmuidense treilers naar de ver re visgronden nabij IJsland maken, worden ongunstig beïnvloed door het zeer slechte weer. Zoweel de „Zonne" als de „Abra ham"', die nu ruim veertien dagen geleden naar de verre visgronden zijn vertrokken, meldden doorlopend stormweer met windkracht 10 en uit schieters tot 12, hagel, sneeuw en re gen. Er is dan ook nog haast niet ge vist, en al wilde men zich ternauwer nood over de vangsten uitlaten, het beeld is verre van bemoedigend. De beide IJmuidense treilers zijn naar de verre visgronden vertrokken in afwachting van een beslissing van de regering om deze verre visserij fi nancieel te steunen. VOORWERPEN VOORSCHOTEN LAATSTE VASTENAVOND UITVOERING DOOR DE STUDENTEN VAN „BERESTEYN". Traditiegetrouw gaven de studen- een van de paters Capucijnen van Huize „Beresteyn" een vastenavond, uitvoering. In zijn openingswoord moest pater-directeur mededelen, dat dit de laatste uitvoering zal zijn in het Bondsgebouw, want, zoals be kend, gaan de paters Capucijnen in Augustus Voorschoten verlaten. Pa ter-directeur gewaagde van de gezel lige Voorschotense periode. Van de zomer zal er in de tuin van het se minarie nog een openluchtspel wor den gegeven en dan komt het defini tieve einde. Moest vorig jaar van wege de ramp een blijspel achterwe ge blijven, van het jaar werd de ge leden schade ingehaald met een ge zellig, griezelig en spannend detec- tivespel „De Spooktrein" van Arnold Ridley. Dit was voor Voorschoten geen première, want in November 1945 had de toenmalige K.J.M.V. dit spel reeds voor het voetlicht ge bracht. De Spooktrein van Ridley blijft steeds aantrekkelijk door de spannende intrige. Het is een thriller van de beste soort en als men gezel lig wil griezelen wordt hier een unie- ke gelegenheid geboden. Het vereni gingsgebouw was ook gisteravond weer vol belangstellenden. En de toe schouwers hebben genoten van het spel van de studenten. Direct na de opening van het doek komt men al in de sfeer. Een kale, enigszins ver vallen stationskamer, met een lo ketje en een oude potkachel, rode en groene lichten werkten er direct toe mede, om de griezelsfeer te scheppen. Van het begin tot het einde, waarin de ontknoping" van dit griezelstuk komt, werden de aanwezigen geboeid door het spel. De studenten wisten hun diverse rollen goed te vertolken en gaven een goede uitvoering van dit spel. De technische moeilijkhe den, die in dit stuk niet gering zijn, waren prima opgelost. De grote op komst van de Voorschotenaren bij een uitvoering van de studenten is wel het bewijs, dat Voorschoten het spel van de studenten naar waarde weet te schatten. Gemeenteraadsagenda. De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bij eengeroepen op Vrijdagavond 5 Maart a.s. om 's avonds 8 uur. De agenda vermeldt o.a. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieüw be noemde lid van de raad, de heer drs. J. R. E. Eysink Smeets (K.V.P.) in de vacature van wijlen de heer L. A. Mooy. Verbetering van het badhuis. Voorts de inrichting van een ver- keerslokaal van de voormalige R.K. Kleuterschool aan de Veurseweg. Verkoop van ongeveer 5.635 m2 grond aan de N.V. Bouwkas Neder landse Gemeenten tegen de prijs van 14.per m2. Beschikbaarstelling van een crediet van 1400.voor mechanisatie van de bevolkingsad ministratie. Aanschaffing van een tel machine en schrijfmachine. Avond voor Ouden van Dagen. In de bioscoopzaal van het M.O.C., die voor dit doel door de Comman dant gratis ter beschikking was ge- steld, is aan de Ouden van Dagen J een toneelavond aangeboden koste loos gebracht door de toneelvereni ging „Leidseweg Noord". De U.V.V. had hierbij de leiding en de verzor ging op zich genomen. De presiden te, mevr. A. S. M. de Graat-Bootsma, heette in haar welkomstwoord de burgemeester, de ereleden, de bejaar den en de U.V.V.-sters van harte wel kom. Hierna werd het toneelstuk „Deining om de dorpsdokter" ten to nele gebracht welk stuk een dave rend succes oogstte. De vereniging zette haar beste beentje voor én liet werkelijk uitstekend spel zien. In de pauze werd een kopje koffie geser veerd en hierna volgde de laatste acte met een happy end. Burgemees ter Van der Hoeven bracht tenslotte hulde aan alle acteurs en actrices en sprak dankwoorden tot de comman dant van de Marine voor de verleen de medewerking, aan de U.V.V., die de avond had verzorgd en aan de autobezitters, die het vervoer van de bejaarden op. zich hadden geno men. OEGSTGEEST Naar Amerika. Opnieuw zijn enige jonge Nederlandse vaklieden in de gelegenheid gesteld, het leven in het algemeen en hun werk in het bijzonder gedurende een jaar aan een andere kant van de oceaan te be kijken. Zij danken die tijdelijke ver andering aan het „workstudy-trai- ning-program" van het „bureau voor buitenlandse werkzaamheden" (F.O. A). Onder de uitverkorenen bevindt zich de heer H. B. Hendriks uit Oegst- IN DE MAAND FEBRUARI. Tabakszak, schaatsen, vulpen, por- temonnaie, zadeldek, tafelkleed (plastic), wanten, handschoenen, sleutels, dameshoed, sjaal, sellotape (plakbandhouder), muntbiljet, gou den ring, kolenzakken, kindex-- schoentje, vulpotlood, een paar rub ber schaatsbeschermers, wollen de ken en stuk dekzeil, bril, zakkam in étui, rozenkrans, ballpointpen, rok je (grijs), broche (koper) een paar bruine schoenen, slede, padvinders petje, dolkmes, rijwieltas, schooltas, cartonnendoos met inhoud, een paar meisj «sschoenenrij wielhandkap, duimstok, padvindersriem, deksel van melkbus, schroefsleutel, pakje inh. kalenders, ceintuurs, zwarte da messchoen, zakmesje, armband, wieldop van auto, hoofddoek, muts (grijs), verpleegsters insigne, hals ketting, hoes van paraplu, twee kleu ren vulpotlood, studieboekjes, zak tarwebloem, schoolatlas, kinderhand tasje, cahier, poederdoos, portefeuil le, bankbiljet, capuchon, dop van ra- diateur, boodschappentas, nijlon- kous, slinger, dop van benzinetank, kinderstep, dekentje van poppen wagen, damesvest, pakje inhouden de badhanddoeken, houten trapje, trainingsbroek, rubber laarsje, zak lantaarn, heren armbandhorloge, steun ijzer van vrachtauto, oorbel, paraplu. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat 10 op Woensdag- en Zaterdagmiddag tus sen 14.00 en 16.00 uur. 95 rashonden voor de jury Zondag daverde de stampvolle Stadsgehoorzaal van het hondenge blaf. Om 12 uur opende de voorzitter van de Kynologenvcreniging „Rijn land", dr. ir. P. C. Lindenbergh, de clubmatch met een woord van wel kom tot de dames en heren keur meesters, exposanten en talrijke hon denliefhebbers in de zaak en op de galerij, terwijl hij dank bracht aan het secretariaat, de heer en mevr. Smits, die de organisatie van deze clubmatch op zich genomen hadden. Daarna paradeerden de 95 rashon den, ras na ras, in de ring, terwijl elk der keurmeesters druk bezig was v/as met het kwalificeeren en het plaatsen op volgorde van de kwali teit. Intussen werden de rassen en de afzonderlijke honden door de micro foon besproken door de heer Jos- selin de Jong. Het publiek leefde in tens mee en telkens wanneer de ju ry een winnaar in een ras of van een groep bekend maakte, werd het geblaf overstemd door het enthou siast applaus. Verrassingen voor vele Leidenaars waren zowel de grootste hond, een internationale kampioen Ierste Wolfs hond. als de-groep miniscule dames hondjes, de Yorkshire Terriers en Vlinderhondjes .Juweltjes van fok kerskunst werden voorgebracht, spe ciaal toen de kampioensklasse, een klasse van 17 honden van ver-schil lende rassen, die op- grote tentoon stellingen een kampioenschap behaald Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Dinsdag 2 Maart, sneeuw was de vangst zeer slecht. De Vandaag laatste Dinsdag. Een uitslag luidt: ,1. W. Ie Mair, 2. G. Par- avond om de 'bloemetjes nog eens be- don (extra-prijs grootste voorn), 3. hoorlijk 'buiten te zetten. In verband j W. Wassink Jr., 4. H. van Tongeren, hiermede zal er hedenavond in de 5. L. Disseveld, 6. G. Harteveld Sr. St. Petrusparochie geen Maria-con-De overige deelnemers ontvingen gregatie voor de dames zijn. prijzen na loting, 's Avonds werd het Het bestuur van de R.K. Leidse feest voortgezet in de zaal Van Wet- Harmoniekapel deelt ons mede, dat het besloten heeft de repetitie van hedenavond todh maar niet door te laten gaan. Gisteren wekten we de leden op vooral te komen, maar om- het vandaag Vastenavond is, ziet het bestuur op het laatste moment toch maar van de repetitie af. Laten de leden er rekening mee houden! ten, Vrouwensteeg, onder leiding van de heer A. Jansen. Ook de hengelaarsvereniging „Hen gelsport" hield Zondag een viswed strijd. Maar hier betrof het een 50- jarig bestaan. Er v/erd tussen Oude en Nieuwe Wetering1 een compleet concours georganiseex-d, doch ook hier trad de sneeuw als spelbreker Donderdag a.s. is het weer eerste op. Nadat de 18 deelnemende colleges Donderdag van de maand, hetgeen betekent, dat „Sancta Veronica", de vereniging tot steun aan stille armen, weer zitting houdt in de Vroolijcke Arke, Lange Pieterskerkkoorsteeg, van 2.30 tot 5 uur. Er wordt een dringend beroep op de kath. dames gedaan voor extra hulp. Alle krach ten zullen moeten worden ingespan nen om aan de vele aanvragen te kunnen voldoen. Nog steeds komt men winterkleding tekort, vooral voor de kinderen. De dames, die hun eigen kinderen goed gekleed zien gaan, moeten toch niet kunnen aan zien, dat andere kinderen in scha mele kleertjes over straat lopen. Zij kunnen helpen door zich bij de ver eniging te vervoegen en materiaal af te halen om thuis iets te maken. De visclub „De Gulden Voorn" tv/ee uur gevist hadden, was de uit slag: 1. De Bliek (na loting) met 2. D.V.V.3, 3. Vios, 4. Ruisvoorn, 5. Zaalberg', 6. Ons Genoegen, 7. D.V.S., 8. De Sportvisser, 9. Onder Ons, 10. De Brasem. 11. K.N.G., 12. De Zin ker, 13. Advento, 14. De Voorn, 15. De Gulden Voorn, 16. De Forel, 17. Vroeg Present, 18. De Leede. De heer Haklcert (D.V.V.) was de held van de dag met vier stuks! De Ned. Kath. Bond van Hotel-, Café-, Restautant Geëmployeerden „St. Antonius", afd. Leiden, organi seert Dinsdag 9 Maart een excursie naar de Zuid-Hollandse Bierbrouwe rij te Den Haag. Leden, die er inte resse voor hebben, worden dringend verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven aan het secretariaat, Mare- singel 48, met opgave hadden, in de ring verschenen. Na rijp beraad van de gezamenlijke keurmeesters werd in deze topklasse de in binnen- en buitenland vermaar de ruwharige Foxterrier „Castle Yard's Cortender" van mej. N. L. v. d. Kasteele uit Wassenaar als win naar uitgeroepen, gevolgd door een Samojeed, een Skye-terrier en de fraaie Dalmatische hond „Desiréé van Winneweer" van mevr. J. Heykoop- v. Langeveld uit Leiden. Rond vijf uur begon de strijd voor de beste hond van de Clubmatch, tussen de honden die winnaar in hun groepen waren geworden. De span ning in de zaal steeg ten top en on der daverend applaus maakten de winnaars hun ererondje. Onder de bezoekers bevond zich de bescherm heer van de K.V. „Rijnland", burge meester jhr. mr. F. H. van Kinschot en echtgenote met haar fraaie Collie. Beste hond van de Clubmatch: 1. Skye Terrier van mevr. E. de Jong- v. d. Broek, den Haag. 2. Duitse Her der van de heer A. Boelee, Leiden. 3. Keeshond van de heer A. Gast, Leiden. 4. Cocker Spaniel van Mrs. Patricia Rey, den Haag. 5. Boxer van de heer D. de Jongh, Oegstgeest. Deze Boxer werd tevens beste zelfgefokte hond van de match. Kampioensklasse (buiten mededin ging). I. Foxterier van mej. N. L. v. d. Kasteele, Wassenaar. 2. Samojeed van mevr. Veilbrief, Voorburg. 3. Skye Terrier van mevr. E. v. d. Broek de Jong, Den Haag. 4. Dalmatiner van mevr. J. Heykoopv. Langeveld, Leiden. 5. Boxer van de heer D. de Jongh, Oegstgeest. Dogachtigen: 1. Bover van de heer D. de Jongh, Oegstgeest. 2. Franse Bulldog van mevr. J. A. West, Was senaar. 3. Engelse Bulldog van mevr. P. Sma'bers, Wasenaar. Herdershonden. 1. Duitse Herder van de heer A. Boelee, Leiden. 2. Hongaarse Herdershond van dr. ih. P. C. Lindenbergh, Katwijk-Binnen. 3. Collie van mevr. G. v. d. Schilden- Hennig, Leiden. Windhonden: 1. Afghaanse "Wind hond van mej. C. de Wekker, Lei den. 2. Whippet van mevr. S. Zweeg- manLammers, Wasenaar. 3. Barsoi van de heer P. C. Roelandse, Leiden. Jachthonden: 1. Cocker Spaniel van Patricia Rey, Den Haag. 2. Duitse Staande van de lieer K. Zwart, Was senaar. 3. Dalmatiner van de heer F de Graaff, Hazerswoude. Keesachtigen. 1. Keeshond van de heer A. Gast, Leiden. 2. Chow-Ghow van de heer C. Barning Leiden. Terriers. 1. Skye Terrier van mevr. E v. d. Broek—de Jong, Den Haag. 2. Airedale Foxterrner van de heer W. Willemse, Wassenaar. Dameshondjes. 1. Vlinderhondje van mevr. W. JansenMuntinga, Den Haag. 2. Japannees van mevr. B. Pfeiffervan Riet, Den Haag. 3. Yorkshire Terrier van mevr. M. C. Meyervan 't Wout, Den Haag. Daarom werd er in de Rijn onder geest, radiomonteur bij de Marine. Koudekerk gevist, maar wegens de J 4 6w van naam, vierde Zondag het driejarig bestaan. adres en staling van i 1,- per per- Gevestigd in de week van 22 tot en met 27 Februari. M. Bannink, ge zinsverzorgster, Rapenburg 59; C. van Barneveld, stoker, Haarl.str. 44a; T. de Boer, huishoudster, Raamsteeg 51; G. M. Bouters, vertegenwoordiger, Rijnsb.weg 140; A. A. van den Broek, Herengracht 78a; M. S. Brouwer, Druivenstr. 45; A. Brussee en fam., landarbeider. Potgie terlaan 3; H. P. T. A. Dekkers, bedrijfs leider, Gasstr. 50; T. van Dijk, U. ver pleegster, Rijnsb.weg 10; J. Dijkhuis en fam., boekhouder, Tib. Siegenbeekstr. 6; A. Dijkstra, gezinsverzorgster, Rapen burg 59; A. V. Dijkstra, verpleegster, Rijnsb.weg 10; H. W. van Erkelv gezins verzorgster. Weidehof 25; C. H. Gips, Breestr. 29; M. W. Haal, luit. t. z. A II KM, Noordeinde 2a; I. PrinsVan den Heuvel, W. de Zwijgerlaan 65; F, L. van Holthoon, Witte Singel 61; P. van Hou ten. winkelchef, Smidssteeg 1; A. Huls bos, 1.1. verpleegster, Zijlsingel 73; H. M. SpruijtDe Jong, Kraaierstr. 34; H. P. de Jongh, kraamverpleegster, Boer- haavelaan 33; R. Kiers, dienstbode, Hooigracht 38: K. Kranenburg, tandarts, Hooigracht 34a; J. A. E. Kaldenhoven Martens en fam., Nw Waardstr. 18; C, Mastenbroek, 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10; C. E. G. van den Boogaard Merlijn, Koninginnelaan 18; M. C. J. Most, secretaresse, Wasstr. 38; G, M. Rotgerink, buffetjuffrouw, Mariënpoel- straat 17; M. G. T. Rotgerink, dienstbode, Mariënpoelstr. 17; Soejono (Raden), W. de Zwijgerlaan 25a; C. Spaanderman, instrumentmaker, de Goejestr. 7; A. Spieringa, gezinsverzorgster, Rapenburg 59; H. van Stormbroek, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; F. Tel, gezinsverzorgster, Rapenburg 59; M. T. W. Theelen, ver pleegster, Galgewater 18 AR. M. Ubink, stoker, Uiterstegracht 139; I. E. de Veer, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. Ver heul, Thorbeckestr. 47; T. Versteeg, sto ker, Trompstr. 65; L. C. Visser, schrijf machine-monteur, Soembastr. 60; E. E. M. van Voorst tot Voorst (Baronesse), sociaal werkster, Plantage 16; N. E. Wa penaar, analyste, Bakh. Rozeboomstr. 17; W. Wassenaar, instrumentmaker, Zijl- singel 37: A. T. van Waveren en fam., kok, Soembastr. 74; G. van der Welde, militair. Morsstr. 62-64; M. A- Zijlstra, onderwijzeres, Rijnsb.weg 140. Vertrokken in de weck ven 22 tot en met 27 Februari. A. A. l'Amie, Sophia- straat 3, Amsterdam, Pr. Hendriklaan 8-10; H. A. Boekwijt, Rapenburg 51, Ede Gld., Stationsweg 119; M. B. L. M. Bij voet, Kaasmarkt 3, Amsterdam, Prinsen gracht 821II; M. L. H. G. Gerards, Noordeinde 50, Maastricht, Alex Batta- laan 86; V. C. Groenendijk, Haarlstr. 71, Nieuwkoop, Dorpsstr. 30; G. Hagen en fam., Rijnsb.weg 155, Winterswijk, Pr. Hendrikstr. 25; G. H. den Heeten en fam.. De Sitterlaan 139, Rotterdam, Rot terdamse Rijweg 61; J. Hoorn en fam., Javastr. 3, Alphen a. d. Rijn, W. de With- straat 70; W. Kamphuis, Maredijk 131, Wassenaar, Schoolstr. 72; B. L. Kern, Fr. v. Eedenlaan 41, Rotterdam, Mathenes- serlaan 468 A; R. L. Keuls, Kagerstr. 14, 's Gravenhage, C. de Wittlaan 73; J. J. van Kleef, Lorentzkade 45, 's Graven hage, Rederijkerstr. 283; J. E. Klimp en fam., Maresingel 57, 's Gravenhage, Her man Costerstr. 182; Wed. C. Spruijt— Kuipers, Kraaiex-str. 34, Doornspijk, H. v. Putteweg 14; G. H. Lammerée, Bree- straat 177, Enschede, Brammelerstr. 3; Wed. J. SchneiderLimpers, De Goeje- straat 3, Zoeterwoude, H. Rijndijk 7; C. M. E. Looijen, Lorentzkade 45, 's Gra venhage, Laan C. v. Cattenburch 127; J. E. Mattens, Rijnsb.weg 10, Sint Michielsgestel, Dommelplein 43; M. C. J. de Meijere, Morssingel 4, Amersfoort, Utrechtseweg 266; M. A. Mulder, Haarl.- straat 123, Apeldoorn, Vlijtseweg 17/3; Wed. M. v. Leeuwenv. d. Ploeg, Groen- hazengracht 29, Sassenheim, Hoofdstr. 82; A. M. VerboomRettig, v. Oldenb.- veltstr. 41, Oegstgeest, Curagaostr. 6; G. M. van Rooijen, Leuvenstr. 39, Arnhem, N. Parallelweg 44; R. G. Ruigrok, Thor- beckestraat 66, Wageningen, Beuning- straat 2a; D. Schepers, Rapenburg 110, Heemstede. Adr. Pauwlaan 2; J. W. van Slingerland, Langebrug 12, Doetinchem, Denneweg 41; P. J. van Slingerland. Le vendaal 69, Rotterdam, Terbregseweg 59; M. Steehouwer, Jac. Catslaan 16, Haar lem, De Clercqstr. 110; C. E. van Stra ten. Lammensch.weg 38, Amsterdam, Olympiapln 116-IV; J. Veenstra, Noord einde 2a. Bloemendaal, Bloemend.weg 287; J. W. Versteeg, Varkenmarkt 5, Katwijk, Wassenaarseweg 58; Wed. N Valintgoed—Vroombopt, Meermanshof 19 Zoeterwoude, H. RljndJjk 7; Wed, C. A. J, J, BakkerWegman, Potgieterlaan 4, Bussum, Voormeulenweg 13; J. WIelders. Meerb.kadc 1, Zoeterwoude, Vrouwen- weg 12; P. J. Wijnnobel en fam.. Wil lemstraat 24, Voorschoten, Leldsew. 94c. soon. Alleen de opgegeven deelne mers (sters) worden verzocht uiter lijk 1.10 uur in de middag - op (het station aanwezig te zijn, Het mag slechts een (beperkt gezelschap zijn, zodat tijdige opgave gewenst is. STADSKOK. Vcwi de uit Leiden. Deze was op 18 Decem ber j.l. achter het stuur van een auto aangetroffen terwijl hem de be voegdheid om motorrijtuigen te be sturen was ontzegd voor de duur van zes maanden. Het rijbewijs was des tijds ingenomen omdat verdachte met een ondeugdelijke auto had gereden. „Ik moest wel, de omzet van mijn zaak was tot een minimum ge daald", zei verdachte. „Het moet wel erg zijn geweest met die auto te meer omdat het Hof die straf heeft bevestigd", antwoord de de rechter. Mede uit een oogpunt van algeme ne praeventie veroordeelde de rech ter verdachte tot een maand gevan genisstraf en ontzegging van de rij bevoegdheid voor twee jaar. Balorigheid„U deed het uit een soort balorigheid. Het geld hebt U zeker verrookt", zei de Haagse Poli tierechter tegen een 21-jarige colpor teur uit Leiden. Deze gaf toe dat hij geld, van klanten geïnd en wissel geld niet afgegeven had aan het Leidse filiaal van een stomerij, omdat hij meende een vordering te hebben op de zaak. Daarom had hij zelf maar Zware straf. Twee maanden ge- ruimhonderd gulden in zijn zak ge vangenisstraf en vijf jaar ontzegging stoken. van de rijbevoegdheid eiste de officier Na een eis van ƒ100.en 14 da- van Justitie bij de Haagse politie- gen voorwaardelijk kreeg hij f 75. rechter tegen een fouragehandelaar boeten en 14 dagen voorwaardelijk. De Generale Synode van de Neder- t gesteld van de hogere Theologische lands Hervormde Kerk heeft in haar Hogeschool, waarvan hij gedurende te Woudschoten gehouden vergade- i deze jaren rector was. Hij maakte ring tot hoogleraar vanwege de Ned. tijdens zijn Indische jaren studierei- Herv. Kerk aan de theologische fa-1 zen door de Molxxkiken en leidde tot culteit van de Rijksuniversiteit te12 Mei 1942 de Hogere Theologische Leiden, als opvolger van prof. dr. J. I school te Djakarta. Van April 1946 Sevenster, benoemd, dr. A. J. Rasker, predikant te Haarlem. Dr. Rasker werd geboren te Zwolle op 10 Februkri 1906. Hij volgde het gymnasium te Groningen, studeerde theologie aan de Rijksuniversiteit al daar en te Zürich. Van Juli 1931 tot December 1938 is hij predikant aan de hei-vormde gemeente te Nieuw Buinen geweest. In deze periode was hij leraar Hebreeuws aan het Willem Lodewii'- -mnasium te Groningen en. best 'd van de Chr. HBS te Stadska Inmiddels was hij in Bloemend.weg October 1935 cum laude gepromo veerd aan de Groningse universiteit op een proefschrift, getiteld „De ethiek en het probleem van de boze". Van Februari 1939 tot September 1949 was dr. Rasker predikant van de protestantse kerk in Nederlands Indië en als zodanig ter beschikking tot Juni 1948 nam hij opnieuw de leiding en de wederopbouw hiervan ter hand, nadat hij van October 1945 tot April 1946 als evacué in Australië o.m. belast was geweest met de gees telijke verzorging van evacué's in Melbourne en omgeving. In Juli 1948 repatrieerde dr. Rasker met een stu die-opdracht naar Nederland, onder meer voor het bijwonen van de eer ste assemblée van de Wereldraad van Kerken te Amstex-dam. Oo 18 September 1949 deed hij zijn intrede als predikant te Haarlem en al spoe dig was hii weer in allerlei arbeid be trokken. Hij is thans onder meer lid van de Raad van Zending, lid van de Raad van Kerk en Overheid, lid van de Generale Synode en sinds Mei 1953 assessor van het xnoderamen der Genex-ale Synode. Van de hand vaxx dr. Rasker verschenen tal van publicaties op theologisch en weten schappelijk gebied.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2