RIJNSTREEK Alphen" hield receptie Afscheidsbijeenkomst voor burgemeester van Alkemade Het solistenconcert te Roelofarendsveen trok grote belangstelling J ongentje liep onder auto MAANDAG 1 MAART 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Groslijststemming Prov. St. De groslijststemmlng voor de aanwijzing van R.K. candidaten voor de offi ciële candidatenlijst voor de Provin ciale Staten had te Alphen aan den Rijn met volgende resultaat: Er werd door 173 personen gestemd, 6 ongel dig A. C. A. Deerenberg, Schoonho ven 155, jhr. dr. O. F. A. H. v. Nis pen tot Pannerden, Hillegom 144, S. Menken, Leiden 154, M. P. v. d. Weij- den, Nieuwkoop 159, C. P. Vergou wen, Voorhout 152, Th. J. Arts, Gou da 103, F. Ca de Hosson, Leiden 14, Th. W. J. Verhoef, Alphen aan den Rijn 75, A. F. Ruijssenaars, Alphen a. d. Rijn 10. Dubbel jubileum. Zaterdagmor- was het een gezellige drukte in de showroom van de vernisfabriek Va- rossieau. Twee oude getrouwen n.l. de heren G. v. d. Kwaak, boekhou der en L. Th. van Gils, werkzaam in de verffabricage, waren 25 jaren aan dit bedrijf verbonden. Verschillende sprekers voerden het woord en bo den geschenken aan. Afscheid. P.T.T.-chauffeur. Een bekende figuur bij P.T.T., de heer J<i S. Blom, nam Zaterdag afscheid we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Ruim 40 jaren deelde de directeur, de heer J. Habermehl in zijn af scheidswoord mede heeft de heer Blom zijn beste krachten aan het P.T.T.-bedrijf gegeven, eerst als be steller, later als chauffeur. Dank zij zijn grote vitaliteit is hij tot de laat ste dag als chauffeur werkzaam kun nen blijven, wat gezien de zware ar beid in die tak van dienst een bij zondere prestatie mag worden ge noemd. Volkomen terecht werd hem dan ook de legpenning van het be drijf verleend, welke hem door de directeur werd overhandigd. Ook de heer J. Evers voerde nog even het woord en gaf de scheidende een enveloppe met inhoud namens 't personeel. De heer Blom sprak een dank woord. Carnavalsfeest. De R.K. Volks dansclub „De Ghesellen van Sint Frans" vierde Zaterdagavond in de Sint Josephzaal een gezellig carna valsfeest. Koning Winter werd de zaal binnengebracht te paard. Een heraut kondigde zijn komst te voren aan. Zijne Majesteit, wiens rijk deze avond niet zo heel lang zou duren, werd met veel zotternij begroet. Vervolgens werden volksdansen uit gevoerd. Een leuk spelletje, waarbij de algemene ontwikkeling der leden en oud-leden, want die waren er ook, werd getest, leverde prijswin naars op. Ie. werd G. Breukel met Nel Schipper (opgave Joost van den Vondel), 2e P. v d. Pouw en Gre Ro- zestraten (opgave Abe Lenstra), 3e pr. v. d. Pijl en Rysdam (opgave Willem Parel). De jury was Gerard van Egmond en Corry Dongelmans. Toen deed de Lentekoningin Irene (Ina van Engelen) op „staatsievolle" wijze haar intrede, gezeten op een „fraaie" twee-wielige boerenmelkkar, bespannen met twee „paarden". Ook hier viel een hartelijke begroeting ten deel. Een der leden zei de bete kenis van het alphabet op rijm op, waarin rijkelijk kwinkslagen waren verwerkt. Opnieuw volgden volks dansen en tot slot de verbranding van Koning Winter. Dammen. De vierde ronde van de borden wedstrijd van de HDC bracht geen verrassingen en verliep geheel volgens verwachtingen. De uitslagen zijn: Groep I: W. VerboomE. Mas meijer 20; E. MegchelseJ. v. d. End 02; R. v. KlaverenC. Zijlstra 02; W. BaartW. Ravensberg 11 M. de GrootG. v. Winkel afgebr.; J. DisselN. N. afgebroken. Groep II: P. Spek—T. v. Guns 2—0; A. v. Vliet—N. Uithol 0—2; C, v. KlaverenK. Voorts 02; A. Bijl A. Verboom 0—2. AARLANDERVEEN BOSKOOP De inbraak bij de fa. Colpa Nu men van de eerste schrik is bekomen en na het opruimen van de ravage de inventaris heeft kun nen opmaken, blijkt de waarde van de gestolen horloges en ringen toch niet zo hoog te zijn. Behalve de waar de van de in reparatie zijnde voor werpen bedraagt de waarde plm. 8.000. Niettemin is dit nog een be hoorlijk bedrag. Dit had nog wel ho ger kunnen zijn wanneer de in een hoekje van de winkel uitgestalde gouden armbanden door de dieven niet over het hoofd waren gezien. Wel is nog gebleken, dat uit de ga rage-werkplaats van de fa. Gebr. Hooftman, welke achter de winkel van de heer Colpa is gelegen, een rijwiel met hulpmotor en een lede ren jas zijn meegenomen. Overigens zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend gemaakt. Groslijststemmlng Prov. St. Het resultaat van de te Boskoop gehou- houden groslijststemming voor de Prov. Staten is als volgt: Uitge bracht 60 stemmen, waarvan 3 ongel dig. 50 volgden het politiek advies. A C. A. Deerenbeg, Schoonhoven 57, jhr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden, Hillegom 57, S. Menken, Leiden 57, M. P. v. d. Weijden Nieuw koop 55, C. J. Vergouwen 54, Th. J. Arts, Gouda 52, mr. H. F. J. Bachg, Den Haag 2, Th. W. J. Verhoef, Al pen aan den Rijn 1, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, Warmond 2, W. Hoon- hout. Gouda 3, G. A. M. Weck, Gou da 2. 45 JAAR VOETBAL" TWBP- tt Onder overweldigende belangstel ling verliep de receptie die de voet balvereniging Alphen" Zaterdagmid dag in Hotel „Centraal" te Alphen a. d. Rijn heeft gehouden ter gelegen heid van haar 45-jarig bestaan. Er waren o.m. bloemstukken van de Gymnastiekver. „Hou-Vast", de R.K. Sportvereniging „Wilskracht", de V.V. „Bodegraven", de Politie Sportver.. „Alphen", M.S.V., de K.N. V.B., Leiden, de Voetbal.ver N.S.A., V.V. „Alphia", de R.K.V.V. „Alphen- se Boys" e.v.a. Geschenken in andere vorm werden aangeboden door de Handbalafdeling van „Alphen", die bij monde van de presidente, mevr. Lijdens-Goedhart mast- en twee tribunevlaggen Groslijststemming Prov. St. Aan tal uitgebrachte stemmen 158, geldig een 152. Uitgebracht op: A. C. A. Deeren- j aanbood. berg te Schoonhoven 151, jhr. dr. O.' De Leidse K.N.V.B.-verenigingen F. F. A. H. v. Nispen tot PannerdenLugaunum, Roodenburg, U.V.S. en te Hillegom 150, S. Menken te Lei-iL.F.C. boden met een speech van de den 150, M. P. van der Weijden te Ze-heer J. Wondergend, voorz. U.V.S., venhoven 148, C. P. Vergouwen tetwee voetballen aan, welke, zo zei hij, Voorhmout 150, Th. J. Arts te Goudaniet gebruikt moeten worden tegen 141, F. C. de Hosson te Leiden 6, de Leidse verenigingen, want ze Th. W. J. Verhoef te Alphen aan den gaan daar niet in het doel. Rijn 8, J. H. van der Ploeg te Zoe-1 Vader en zoon Kooijman, leden van terwoude 3, W. J. Versteege, de Kaag„Alphen", boden een grote clubvlag van Leeuwen te Noordwijk 1, H. Markman te Nieuwkoop 2. Stille Omgang. De Stille Om gang vergaderde in de zaal van de heer W. v. d. Berg. Om aan deze avond een ander tintje te geven, al dus de voorzhad het bestuur de heer Schrijver uitgenodigd voor het nieuwe afrasteringen. De heer A. C. houden van een lezing. Het was jam-v. d. Hoek bood een vaantje aan. mer, dat de opkomst zo klein was, Van de tal van deputaties die ge want de aanwezigen hebben genoten lukwensen aanboden noemen wij aan. De heer J. Windhorst schonk, na mens de oud-leden uit de 2e klasser- schapstijd, eveneens twee ballen. De trainer van de vereniging, de heer J. de Hosson uit Utrecht, of- feerde een fraaie beker. Het bouwfonds beijvert zich voor van de causerie met lichtbeelden. Na het jaarverslag van de secr., de lieer J. R. Hoogeboom, volgde het finantieel overzicht van de penn., de heer L. J. Arlcestejjn, welke een batig saldo had van 167.18. De he ren Arkesteijn en v. Veen, die aftre dend waren, werden bij acclamatie herkozen. Van de jaarvergadering, gehouden in „Krasnapolsky" te Am sterdam, werd door de heer J. R. Hoogeboom een keurig verslag gege ven. De voorz. deelde mede, dat de Omgang zal worden gehouden in de nacht van 6 op 7 Maart a.s, Na het Lof 's avonds in de parochiekerk gaat men per autobus naar Amsterdam. Om plm. 2.30 uur wordt de H. Mis bijgewoond in de St. Domjnicuskerk in de Spuistraat tezamen met de afd. Iiillegersberg. Zondag a.s. na de Vroegmis en Hoogmis zijn deelnemerskaarten te verkrijgen in de school a 2.25 per persoon. Dragersvereniging heeft pakken! De dragersvereniging „St. Barba ra kwam Zaterdagavond bijeen i.v.m. de nieuwe zwarte costuums. In de jaarvergadering van 4 Februari werd besloten een advertentie te plaatsen in een vakblad om gebruikte pakken. Van de „Algemene Uitvaartverzor ging" te Velp was bericht ontvangen, dat zij de vereniging aan 13 gebruik te pakken kon helpen. De heren P. Kempen en A. v. Eimeren, de laat ste als deskundigen, zijn er direct op uitgegaan en hebben de pakken meteen gekocht. Ze zien er heel net jes uit en het is prima stof. Ook de prijs viel er mee. Ze kosten 21 per stuk; in totaal dus f 273. Er werd be sloten de pakken te laten stomen en nog het een en ander te kopen zoals galon over de mouwen enz. De kos ten hiervan zijn f 242. De kas is ech ter leeg nu de pakken betaald zijn. Het bestuur voelde niet veel voor lenen en stelde voor als elk lid 10, gaf er zijn 26 leden, dan was het meteen voor elkaar. De heer J. v. Wijk vond 't beter dit bedrag te le nen tegen 'n goede rente. Het bestuur was het daar ook wel mee eens, maar vroeg of hij er kans voor zag iemand hiervoor te vinden, waarop de heer v. Wijk antwoordde, dat hij dit zeker wist. Dit was dus ook voor elkaar. Schaken. De uitslag van de on derlinge competitie is als volgt: G. van Rijswijk—J. v. Harten 01; K. RodenburgG. Verburg 10; H. GiesbergenC. Brouwer 10; D. v. d. LaanJac. Breedijk 01; G. Ver burgK. Rodeburg 01; Jac. Bree dijk—J. v. Harten yy. Jantje Zaal die de jongste leden ver tegenwoordigde, de heer A. Hooger- vorst, die de L.V.B. vertegenwoordig de, de heer F. v. Harskamp van A.A. V. '36, de heer Bezemer van A.R.C., de heren W. Ketel van het Bouw fonds, C. Veldhuizen van de K.N.V. B., A. Verhoef namens de consuls "K. N.VJ3. en L.V.B., C. Mulder „Alphia", A. v. Veen, jeugdcommissie en leider adspiranten „Alphen", S. Swanen- HAZERSWOUDE Groslijststemming Prov. St. - berg, Leiden, namens Leidse Scheids- rechtersver. C.O.V.S., Bossart van N. SA., F. van Engelen van „Wils kracht", C. J. Winninghoff van Al- phense Boys, P. Zuidam van „Hou- Vast", e.v.a. Drs. G. Goedhart sprak namens het gemeentebestuur. De heer J. van Zwieten, voorz. van Alphen nam de gelukwensen en ge schenken in ontvangst en sprak hier en daar een kort wederwoord. Maandag- en Dinsdagavondzijn feestavonden voor leden e.a. Dinsdag middag is het feest voor de jeugd leden en kinderen van de leden en donateurs. LEIMUIDEN Groslijststemming Prov. St. Bij de afd. Leimuiden-Rijnsaterwoude was de uitslag: A. C. A. Deerenberg te Schoonhoven 174, Jhr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden te Hille gom 169, S. Menken te Leiden 166, M. P. van der Weijden te Zevenhoven 174, C. P. Vergouwen te Voorhout 167, Th. J. Arts te Gouda 159, F. C. de Hosson te Leiden 8, Th. W. J. Ver hoef te Alphen a. d. Rijn 19, J. H. van der Ploeg te Zoeterwoude 7, W J. C. Versteege de Kaag 3, J. Bakker te 's-Gravenhage 2, L. P. Duijven- steyn te Loosduinen 1, jhr. mr. L. M. E. van Fisenne te Warmond 2, W. Hoonhout te Gouda 1, J. van Leeu wen te Noordwijk 3, H. Markman te Nieuwkoop 6, A. H. J. Paardekoper te Lisse 2, A. F. Ruysenaars te Al phen a. d. Rijn 3, C. J. A. Zandvliet te Leiden 2. Stemgerechtigden 300, geldige stemmen 178, ongeldig 5. K.A.V. De dames van de KAV in een gezellige sfeer gesproken over de activiteit van het afgelopen jaar. Hierna ging men over tot het uitde len van de geschenken. De huismoe ders ontvingen kinderkleding, de overige dames een ander geschenk. De geest. adv. die ook enige tijd aanwezig was, sprak de leden toe. Ook de verloting had plaats. De le prijs, een fraaie schemerlamp, werd gewonnen door mevr. M. van Klink Neijman. R.K.S.V. ODI. Alle gymoefenin- gen vervallen deze week. De heer H. D. Korstanje, hoofd ambtenaar der Belastingen, is per 1 April verplaatst naar Breda. NIEUWVEEN Groslijststemming Prov. Staten. De uitslag van de gehouden stem ming voor de candidatenlijst der Prov. Staten is als volgt: A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven, 140; Jhr. v. Nispen tot Pannerden, Hillegom, S. Menken, Leiden, 138; M. P. v d. Weijden, Nieuwkoop, 139; C. P. Vergouwen, Voorhout, 135; Th. J. Arts, Gouda, 132; F. C. de Hosson, Leiden, 3; Th. W. J. Verhoef, Alphen a. d. Rijn, 5; J. H. v d. Ploeg, Zoeter- woude, 2; L. P. Duijvesteijn, Loos duinen, 1; J. v. Leeuwen, Noordwijk, 2; H. Markman, Nieuwkoop, 4. Het aantal leden der KVP bedraagt 213. Er werd door 145 personen gestemd. NOORDEN Groslijststemming Prov. Staten. A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven, Jhr. dr O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden, Hillegom, 135; S. Men ken, Leiden, 137; M. P. van der Weij den, Nieuwkoop, 141; C. P. Vergou wen, Voorhout, 134; Th. J. Arts, Gouda, 128; F. C. de Hosson, Leiden, Th. W. J. Verhoef, Alphen aan den Rijn, 2; J. H. van der Ploeg, Zoeter- woude, 8; W. J. C. Versteege, De Kaag, 1; Mr. H. F. J. Bachg, 's Gra- venhage, 3; J. Bakker, 's Gravenhage, 4; L. J. Beugelsdijk, Warmond, 1; L. P. Duijvesteijn, Loosduinen, 2; W. J. van Dijck, 's Gravenhage; W. Hoon hout, Gouda, 2; J. van Leeuwen, Noordwijk, 1; H. Markman, Nieuw koop, 7; Th. W. Mullink, Oudewater, 1; A. F. Ruijsenaar, Alphen a. d. Rijn, 4; A. H. J. Steeman, Rotterdam, 3; G. A. M. Weck, Gouda, 3; Ir. C. H. Wittenberg, 's Gravenhage, 2; C. J. A. Zandvliet, Leiden, 3. Aantal leden 276. Uitgebrachte stemmen 149; gel dig uitgebrachte stemmen 144. Stille Omgang. Zondagmiddag werd in de Gezellenzaal de jaarver gadering gehouden van Stille Om gang afd. Noorden, Er was een na- deling saldo van 16.De penn. kor) net nieuwe jaar nog beginnen met een kassaldo van 28,Als le den van de nieuwe controlecommis sie werden benoemd de heren B. Maarsseveen en L. v. d. Helder. In de plaats van het bestuurslid Joh. Pietersen, die zich niet herkiesbaar gesteld had, werd Th. van de Helder gekozen. Er werd gevraagd naar de mogelijkheid om het volgend jaar een avond te geven met lichtbeelden om meer bekendheid te geven aai de betekenis van de Stille Omgang. Daarna las de voorziter de intenties van dit jaar voor. OUDE-WETERING Grosliiststcmming Prov. Staten. Aantal leden 199. Aantal uitgebrachte stemmen 97. Aantal geldig uitge brachte stemmen 85. Uitgebracht op: A. C. A. Deerenberg te Schoonhoven 84, jhr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden te Hillegom 80, S. Men ken te Leiden 84, M. P. van der Weij den te Zevenhoven 84, C. P. Vergou wen te Voorhout 81. Th. J. Arts te Gouda 69, F. C. de Hosson te Lelden 2, Th. W. J. Verhoef te Alphen a. d. kwamen bijeen voor haar jaarlijkse i Rijn 8, J. H. van der Ploeg te Zoe- feestavond in café Keijzer. Onder het terwoude 6, W. J. C. Versteege de genot van een kopje koffie en enige Kaag 9, L. P. Duijvensteyn te Loosdui- versnaperingen werd door de dames Inen 1, H. Markman te Nieuwkoop 2. Op enigszins feestelijke wijze is ste de grote vooruitgang van V.V.V. uitslag is als volgt (de vier cijfers bij Zaterdagavond in de raadszaal af- en Watersport te Kaag. Met wee- elke naam betreffen resp. Zwaantje,scheid genomen van burgemeester moed, aldus spr., moet ik afscheid Dorp, Groenendijk, totaal). Ge-j j. M. H. L. Hoynck van Papendrecht, stemd 99, 187, 98, 384; geldig 95, 184, wie op eigen verzoek ontslag Is ver- 375. Deerenberg 92, 710, 91, 353; leend na een ziekteperiode van 14 LING heeft Jan van der Meer Zondagavond met vier andere solis ten een recital gegeven in de geheel volle Fancratiuszaal. Aan van der Meer komt alle lof toe, want behal ve dat hij dit concert organiseerde, speelde hij solo, en begeleidde zijn staf van medewerkenden, of gaf sa menspel o.a. in de sonate in F voor fluit en piano met de fluitist Koos Verheul, die een prachtig instrument bespeelt. Verheul beschikt over een mooie techniek, intelligentie en stijlbegrip, Met Van der Meer aan het klavier werd een evenwichtig samengaan en klankschoon bereikt, wat op de niet al te welluidende vleugel niet gemakkelijk is geweest. Het „Concertino van Chaminade", waarin de fluitist en de pianist de door de componiste gecultiveerde en verfijnde salonstyl met veel smaak en vaardigheid naar voren bracht, werd ruimschoots bewonderd. Dan betoonde Van der Meer zich een vaardig en brlllant pianist; eerst in het „Rondo in D" van Mozart, dat hij zangerig, klaar en zonder de min ste opmaak voortreffelijk heeft ge speeld, om later te imponeren met Chopin's „Impromptu in Fis", de le vendige boekdelen geinterrumpcerd door een rustiger middendeel. Dit vergt een grote dosis psychische nuancering, waarover Van der Meer trouwens beschikt. Dan „Scherzo no. 3 in Cis" even eens van Chopin. Indrukwekkend en sierlijk werd 't koraal omspeeld; groots en voornaam de zangthema's Dit wat 't solospel betreft. Als liede- renbegeleider is de pianist niet min der op z'n plaats. Verleden jaar reeds roemden wij de goede kwaliteiten van Lize Schoo, sopraanzangeres. Ook zij vergastte haar géhoor op een paar mooie Mozart-aria's waarvan veel genoten werd, temeer omdat zij de tekst toelichtte. Dan zong zy twee liederen van Schubert, welluidend en muzikaal. In Frühlingsglaube kon de stemming nog wat meer opgewekt blijmoedig wezen In die- Forelle, raakte zij de geest van de tekst waaraan de muziek zo'n geweldige uitdrukking geeft. De beide liederen v. Nispen tot Pann. 88, 167, 90, 345; S. Menken 94. 174, 94, 362; v. d. Weijden 94, 174, 90, 358; Vergouwen 84, 150, SS. 323; Arts 79, 152, 83, 314; Hosson 5, 26, 14, 45; Verhoef 10,16, 26; v. d. Ploeg 10, 16, 6, 32; Versteege 1, 1; Bachg 2, 8, 2, 12; Bakker 5, 15, 5, 25; Beugelsdijk 2, 3, 1, 6; Duyvensteyn 6, 1, 7; Fisenne 7, 7, 8; Hoonhout 1, 3, 4, 8; v. Leeu wen 1, 1, 2; Markman 1, 1; Paardekooper 1, 3, 4; Ruyse- naars 1, 3, 4; Steeman 3, 1, 4; Weck 2, 1, 3; Wittenberg 1, 1; Zandvliet 2, 3, 2, 7. HOOGMADE Groslijststemmlng Prov. St. Van de afd. Hoogmade-Woubrugge brach ten 162 leden hun stem uit. Aantal geldig uitgebrachte stemmen 153 Uit gebracht op: A. C. A. Deerenberg te Schoonhoven 151, jhr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden te Hillegom 151, S. Menken te Leiden 151, M. P. van der Weijden te' Zevenhoven 153, C. P. Vergouwen te Voorhout 152, Th. J. Arts te Gouda 130, F. C. de Hosson te Leiden 3, Th. W. J. Ver hoef te Alphen aan den Ryn 25, J.. H. van der Poeg te Zoeterwoude 5, W. J. C. Versteege, de Kaag 3, L. J. Beugelsdijk te Warmond 1, L. P. Duy vensteyn te Loosduinen 1, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne te Warmond 3, H. Markman te Niekoop 1. KOUDEKERK Groslijststemming Prov. St. Aantal leden 87. Gestemd 66, Geldig 65. A. C. A. Deerenberg 64, v. Nispen tot Pannerden 62. S Menken 65, M. P. v. d. Meijden 61. C. P. Vergouwen 65, Th. J. Arts 60. F. C. de Hosson 1, Th. W. Verhoef 8, J. H. v. d. Ploeg 3, W. Hoonhout 1. OUD-ADE Groslijststemming Prov. Staten. Aantal uitgebrachte stemmen 176, Uitgebracht op: A. C. A. Deerenberg te Schoonhoven 169, jhr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden 153, S. Menken te Leiden 167, M. P. van der Weijden te Zevenhoven 165, C. P. Vergouwen te Voorhout 165, Th. J. Arts te Gouda 150, F. C. de Hosson te Leiden 12, Th. W. J. Verhoef te Alphen a. d. Rijn 13, J. H. van der Ploeg te Zoeterwoude 9. W. J. C. Ver steege de Kaag 8, mr. H. F, J. Bachg te 's-Gravenhage 2, J. Bakker te 's-Gravenhage 2, L. J. Beugelsdijk te Warmond 3, jhr. mr. L. M. E. van Fi senne te Warmond 3, W. Hoonhout te Gouda 1. J. van Leeuwen te Noord wijk 2, H. Markman te Nieuwkoop 6, C. J. A. Zandvliet te Leiden 2. TER AAR Groslijststemming Prov. Staten. - Stemming candidatenlijst voor de Prov. Staten. Uitgebracht 293 stem men, 283 geldige stemmen. A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven, 275; Jhr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Panner den, Hillegom, 269; S. Menken, Lei den, 279; M. P. v. d. Weijden, Nieuw koop, 267; C. P. Vergouwen, Voor hout, 264; Th. J. Arts, Gouda, 253; F. C. de Hosson, Leiden 6; Th. W. J. Verhoef, Alphen a. d. Rijn 8; J. H. v. d. Ploeg, Zoeterwoede, 7; W. J. C. Versteege, De Kaag, 3; Mr. H. F. J. Bachg, 's Gravenhage, 2; L. J. Beu gelsdijk, Warmond, 1; L. P. Duijve steijn, Loosduinen, 15; Jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, Warmond, 8; W. Hoonhout, Gouda, 6; J. v. Leeuwen, Noordwijk, 1; H. Markman, Nieuw koop, 23; A. F. Ruijsenaars, Alphen a. d. Rijn, 6; A. H. J. Steeman, Rot terdam, 1; G. A. M. Weck, Gouda, 1; Ir. C. H. Wittenberg, 's Gravenhage, 2; C. J. A. Zandvliet, Leiden, 1. maanden. Na een enigszins besloten bijeenkomst van gemeenteraadsleden en ambtenaren sloten de echtgenote, de dochter en een broer van de burgemeester zich bij het gezel schap aan, evenals verschillende af gevaardigden van verenigingen. De burgemeester, die voor de laatste maal in 't openbaar zijn ambtsketen droeg, leidde zelf de bijeenkomst en gaf terstond na de opening het woord aan burgemeester C. v. d. Meer. Spr. bewaarde vele mooie herinneringen aan de tijd, dat hij als wethouder met de burge meester heeft mogen samenwerken. Spr. dankte hem voor de prettige samenwerking cn namens de amb tenaren voor de zeer goede ver standhouding. Hierna zeide wethouder H. P. v. d. Poel, dat B. en W. in de persoon van de burgemeester een voorzitter heeft gehad, die altyd goede leiding wist te geven en een open oog had voor de noden van zijn gemeentena ren. Het lid L. Kerkvliet sprak namens de R.K. raadsfractie zijn spijt uit over het heengaan van de burge meester. Spr. heeft hem vaak mogen ontmoeten op tal van vergaderingen waardor hij hem heeft leren kennen als een man, die de kleine dingen niet voorbijging. Spr. vervolgde, dat de naam van burgemeester Hoynck aan de ge meente verbonden zal blijven, al leen al door het uitgebrachte Soc. Econ. rapport, hetgeen voor zijn op volger een leidraad zal worden. Afgevaardigden en verenigingen De heer D. van Nieuwkoop sprak als voorz. en secr. van enkele ver enigingen uit het Kaagdorp en schet- nemen en dank u namens de bewo ners van de Kaag voor wat u voor hen hebt gedaan. De groepscommandant der rijks politie, de heer P. de Bil memoreer de de prettige samenwerking tussen burgemeester en politie en vond het een moeilijk afscheid. Ook dankte hij namens het personeel voor de goede huisvesting. Directeur M. Turk van de Veiling maakte zeer gaarne gebruik van de gelegenheid zijn oprechte dank uit te spreken namens Veiling en tuin ders, voor de grote aandacht, die burgemeester aan de tuinbouwbe- langen heeft besteed. Nooit was het de burgemeester te£ëïden" VaïkënVurg-katwijk veel om Departementen af te gaan Rijn-Valkenburg (Vliegkamp). en zo de helpende hand te bieden, waar dit nodig en mogelijk was. De heer A. v. d. Poel dankte na mens de Kaasdagcommissie. Van de zeilvereniging De Brasem was burgemeester ook erevoorzitter en namens deze vereniging sprak de heer v. d. Meer, die ook sigaren aanbood. De heer Kerkvliet hoopte, dat wanneer alle raadsleden vóór stem men een foto van de huidige raad zal worden genomen ter aandenken van dit college. Namens de ambte naren werd ten afscheid ook een kist sigaren overhandigd. In antwoord tot alle sprekers dankte de burgemeester allereerst het lid Kerkvliet, die de initiatief nemer van deze by eenkomst was. Bovendien vond spr. het zeer jam mer dat het oudste lid van de raad, de heer P. v. d. Velden (A.R.) we gens ziekte niet aanwezig kon zijn. Spr. vond het geen prettige avond, want het ambt was hem zeer lief. Met de wens, dat allen die recht streeks of indirect met hem mochten samenwerkenvoorspoed mochten hebben voor zich en hun gezinnen besloot spr. zijn toespraak. VALKENBURG Nieuwe brug over Zijlwetering opengesteld Nadat Zaterdag met man en macht de opritten van de brug over de Zijlwetering te Valkenburg door straatmakers in orde waren ge maakt, passeerde allereerst de bus der NZHVM, die de dienst onderhoud - d. De ellende bij deze brug behoort thans tot 't verleden. Wanneer binnenkort de nieuwe electrische straatverlich ting vanaf Valkenburg tot boven genoemde brug voltooid is, kan men zonder narigheid van deze weg ge bruik maken. ZWAMMERDAM Groslijststemming Prov. Staten. Aantal uitgebrachte stemmen 135, geldig 129. Uitgebracht op: A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven 127, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen- tot Pan nerden 127, S. Menken, Leiden 122, M. P. van der Weijden, Zevenhoven 125, C. P. Vergouwen, Voorhout 122, Th. J. Arts, Gouda 119, F. C. de Hos son. Leiden 3, Th. W. J. Verhoef, Alphen a. d. Ryn 7, J. H. van der Ploeg, Zoeterwoude 3, W. J. C. Ver steege, de Kaag 3, mr. H. F. J. Bachg, 's-Gravenhage 3, L. J. Beugelsdijk, Warmond 1, jhr. mr. L- M. E. von Fisenne, Warmond 1, W. Hoonhout, Gouda 1, H. Markman, Nieuwkoop 2, Th. W. Mullink, Oudewater 2, A. H. J. Steeman, Rotterdam 1, G. A. M. Weck, Gouda 1, ir. C. H. Witten berg, 's-Gravenhage 3, C. J. A. Zand vliet, Leiden 1. van Wouter Paap genoten een ver tolking in speelse trant zoals Paap zich uit in deze twee juweeltjes. De twee Bergerettes zong zy in voor treffelijk Frans, geestig, coquet «n expressief. Na de pauze werd' men onthaald op opera fragmenten door de so praanzangeres Maria Minnée en Eugène van Dongen bariton. Maria Minneé begon met het standaard werk voor coloratuurzangeressen „Una voces pocofa" van Rossini. Berst wat schuchter ontplooide zij zich hoe langer hoe meer als een zan geres, die zeer geschikt is voor het Italiaanse opera-genre. Van Dongen stak van wal met de aria „Non piu andrai" van Mozart uit diens „Le Nozze di Figaro", waarvan de voor dracht eveneens talent voor het vo caal dramatische inhield. Eerst in de duetten kwamen sopraan en bari ton heel en al tot hun recht, 't Ging in stijgende lijn, de scenes uit „L^ Nozze", duet uit „Don Giovanni" en het duet van Papageno en Papagena uit „Die Zaubefiöte", een pracht stuk! Laten wy vooropstellen, dat dit duet voortreffelijk gezongen werd. Wij kregen een paar geslaag de staaltjes van toneelspel, waarvan wij de mimiek van Van Dongen en de natuurlijke actie van Maria Min née roemen. Nog iets belangrijks valt er te noemen en te roemen n.l. de klare doorzichtige en zeer muzi kale begeleiding, die Van der Meer ook in deze muziek gaf. Er waren bloemen voor de dames en telkens weer verdiend applaus, dat aan 't slot oplaaide tot enthou siaste toejuichingen. Een geslaagd, mooi concert! J. KORTMANN Groslijststemming Prov. Staten. 373 Geldige biljetten. A. C. A. Dee renberg te Schoonhoven 363, jhr. dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden te Hillegom 348, S. Menken te Leiden 366, M. P. van der Weijden te Zeven hoven 363, C. P. Vergouwen te Voor hout 349, Th. J. Arts te Gouda 326. F. C. de Hosson te Leiden 16, Th. W. J. Verhoef te Alphen a. d. Rijn 17, J. H. van der Ploeg te Zoeterwoude 20, W. J. C. Versteege de Kaag 20, mr. H. F. J. Bachg te 's-Gravenhage 3, J. Bakker te 's-Gravenhage 9, L. J. Beugelsdijk te Warmond 3, L. P. Duijvensteyn te Loosduinen 2, W. J. van Dijck te 's-Gravenhaee 1, jhr. mv. L. M. E. van Fisenne te Warmond 11, W. Hoonhout te Gouda 4, J. van Leeuwen te Noordwijk 2, H. Mark man te Nieuwkoop 6, G. A. M. Weck te Gouda 2, ir. C. H. Wittenberg te 's-Gravenhage 2, C. J. A. Zandvliet te Leiden 1. Vastenavondviering Jeugdbewe ging In de Pancratiuszaal kwam de Jeugdbeweging voor een zeer goed bezochte Vastenavondviering bijeen. Een gratis consumptie en een genoeglijk spelletje prijskaarten deed de avond in opgewekte stem ming omvliegen. Dc uitslag bij het prijskaarten werd. Winnaarsronde: 1. Jan Bakker Mz en Jan de Jong; 2. Piet Klein Jr en Wim Kerkvliet; 3. Jan Klein en Gcr- rit Termeulen; 4. Sjef Hoogenboom en Piet v. Emmerik. Verliezersronde: 1. Arie v. d. Meer en Jan Volwateh; 2. Giel Verdel en Tonny l'Ami; 3. Piet v. Ruiten en Kees Bakker; 4. Martien Pouw en Piet Droog. ZEVENHOVEN Dodelijk ongeval Zaterdagmorgen omstr. 10.30 uur. had op het erf van de grondhandel laar S. een tragisch ongeval plaats dat aan het bijna 3ijarige zoontje v. de heer T. van Woudenberg het le ven kostte. Het kindje stond op het erf, dat bij zijn ouderlijke woning is gele gen naar de auto's te kijken. Een chauffeur van genoemde grondhan delaar was bezig een vrachtauto in de garage te rijden. Terwijl de auto langzaam vooruit reed, moet het kindje naar de vrachtauto zijn gelopen en geval len zijn, met het noodlottige gevolg, dat het met zijn hoofdje onder een achterwiel van de zware vrachtauto terecht kwam. Een twaalfjarig meis je zag het ongeluk gebeuren. De chaufeur bemerkte pas wat er ge schied was toen hy uit zijn vracht auto was gestapt. Dr. Quartel uit Ter Aar, die zeer spoedig ter plaatse verscheen, kon slechts de dood die onmiddellijk moest zijn ingetreden, constateren. Groslijststemming Prov. Staten. De uitslag van de groslijststemming voor de Prov. Staten luidt: aantal uitgebrachte stemmen 186; geldig 180. A. C. A. Deerenberg, Schoon hoven 174, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, Hillegom 167, S. Menken, Leiden 169, M. P. van der Weijden, Zevenhoven 149, C. P. Vergouwen, Voorhout 165, Th. J. Arts, Gouda 156, F. C. de Hosson. Leiden 10, Th. W. J. Verhoef, Al phen a. d. Rijn 11. J. H. van dei- Ploeg, Zoeterwoude 8, W. J. C. Ver steege, de Kaag 4, mr. H. F. J. Bachg, 's-Gravenhage 2, J. Bakker, 's-Gra venhage 6, L. J. Beugelsdijk, War mond 1, W. J. van, Dijck, 's-Graven hage 2, jhr. mr. L. M. E. von Fisen ne, Warmond 6. W. Hoonhout, Gou da 6, J. van Leeuwen, Noordwijk 19, H. Markman, Nieuwkoop 9, Th. W. Mullink, Oudewater 1, A. H. J. Paardekoper, Lisse 3, A. F. Ruijse naars, Alphen a. d. Ryn 3, A. H. J. Steeman, Rotterdam 2, G. A. M. Weck, Gouda 3, ir. C. H. Wittenberg, 's-Gravenhage 2, C. J. A. Zandvliet. Leiden 2.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2