RIJNSTREEK Achtste wereldjamboree wordt dit jaar te Ontario gehouden McCarthy is weer bezig Uitnodigingen voor Genève De inbraak bij Colpa Veertien kinderen op een schots Protestanten verzetten zich tegen busdienst op Zondag ZATERDAG 27 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Honderd. Nederlanders in Aug. naar Canada? Voor de achtste wereldjamboree der internationale padvindersbewe ging welke het volgend jaar in Cana da wordt gehouden is gekozen de plaats Niagara in Ontario. De plaats van de jamboree ligt aan de monding van de Niagara rivier. De wereldjam boree wordt gehouden van 18 tot 28 Augustus 1955. Van de nationale padvindersraad vernemen wij dat in Nederland voor deze jamboree bijzondere belangstel ling bestaat. In 1955 is het nl. tien jaar geleden dat Nederland door Ca- Het jongste slachtoffer van senator McCarthy, communistenjager in Amerika, is de Amerikaanse minister voor het leger Robert Stevens. De senator wilde nl. een grootscheeps onderzoek naar rode invloeden in het leger instellen en daartoe enige offi cieren ondervragen, doch de minister verzette zich daartegen. „Hij zou zelf wel eens even komen". Na een onder houd met McCarthy heeft Stevens evenwel toegegeven, met het gevolg, dat er een grote rel ontstaan is over deze affaire. Men zei reeds, dat minister Stevens van plan was af te treden indien pre sident Eisenhower hem niet openlijk zou steunen. De minister heeft dit echter „met klem" tegengesproken. Desalniettemin heeft president Eisenhouwer toch zijn volledige steun gegeven aan de minister. Na een dag van koortsachtige doch nietgeslaagde pogingen om het geschil bij té leggen, heeft minister Stevens Donderdag op een persconferentie op het Witte Huis te Washington ver klaard, dat hij nooit en onder geen enkele voorwaarde zou instemmen met beschimping van legerofficieren, ook niet door commissies. Stevens maakte in het bijzonder melding van het geval, waarbij bri gade-generaal Zwicker betrokken was, die door de subsommissie diep gaand was ondervraagd over het eer vol ontslag van een leger-tandarts, die onder Zwickers bevel had ge staan en die beschuldigd is van het onderhouden van verbindingen met communisten. Felle strijd in Atjeh Na een korte periode van rust zijn op talrijke plaatsen in Atjeh de ge vechten weer in alle hevigheid ont brand. Sterk gewapende eenheden van de opstandelingen die Matang Koe- li binnendrongen staken daar de sta tions- en overheidsgebouwen in brand. Bij Matang Koembang werd de brug door opstandelingen opgebla zen. In Gleo Maki, waar het Indo nesische leger tot de tegenaanval overging, werden volgens berichten van het legerhoofdkwartier, vijftig opstandelingen gedood. nadese soldaten werd bevryd. De Nederlandse padvindersbeweging wil de gevoelens van het Nederlandse volk, en speciaal die van de Neder landse jeugd, jegens het Canadese volk op deze jamboree tot uitdruk king brengen. Over de grootte van het Nederlandse contingent konden nog geen bijzonderheden worden meegedeeld. Men streeft in elk ge val naar „een behoorlijke Nederland se vertegenwoordiging". Als princi pieel minimum werd genoemd een contingent van honderd man. De or ganisatie is inmiddels reeds in volle gang. Gedacht wordt aan een geza menlijk transport van deelnemers uit de West Europese landen. ISRAEL VERTROUWT HET NIET De stafchef van het Israëlische leger, generaal-majoor Mosje Dayan, heeft te Tel Aviv verklaard, dat het leger, dat op het ogenblik 250.000 man sterk 1s, zich voorbereidt op de mogelijkheid van een oorlog met de Arabieren. generaal verklaarde, dat de De Verenigde Staten hebben Zuid- Kor ea en dertien landen van de Ver enigde Naties met troepen in Korea uitgenodigd voor de besprekingen over Korea op de aanstaande confe rentie te Genève, aldus maakte het Amerikaanse departement van bui tenlandse zaken bekend. De dertien landen met troepen in Korea zijn: Australië, België, Canada, Columbia. Ethiopië, Griekenland, Luxemburg, Nederland, Nieuw Zee land de Philippijnen, Thailand, Tur kije en Zuid Afrika. Het departement van buitenlandse zaken deelde mede, dat te Berlijn was afgesproken, dat de Russen communistisch China en Noord- Korea en de Amerikanen de dertien landen van de Verenigde Naties, die met Frankrijk en Groot-Brittannië aan de zijde van de Verenigde Naties aarr de strijd hebben deelgenomen, zouuen uitnodigen. onlangs nog heeft gezegd, dat Israël al het gebied ten Zuiden van de lijn huidige" Egyptische premier, Nasser, GazaBeersjeba moet afstaan. de sfeer en de goede beheersvorm die"het bemiddelingsbureau Waarom de heer Rademaker uit Al- phen weggaat, kon spr. niet erg be grijpen, of het moet zijn, dat hij de grote concurrent, de chocoladefabriek Baronie wil ontvluchten ALPHEN AAN DEN RIJN VIJF JAAR KRAAMCENTRUM. Vrijdagavond werd in Hotel ,,'s-Mo- lenaars" herdacht het vijf-jarig be staan van de stichting kraamcentrum voor de Rijnstreek. De bijeenkomst werd geleid door de heer J. Constandse, de huidige voorz. Tegenwoordig waren een groot aantal kraamverzorgsters (begonnen werd njgt vijf. thans zijn er 30 in dienst), voorts dr. Boekholdt, dis- tricts-kinderarts, dr. Steijling, dir. distr.bur. Z.-H. van het Groene Kruis, dr. Brinkhorst, artsen-vertegenwoor diger uit Leimuiden, mevr-. J. van Dijk, die 1"J 1 1 leidt e.v.a. Het kraamcentrum had in de eerste jaren met heel veel moeilijkheden te kampen. Nu het gezond en hecht is, meende het bestuur dat alle aan leiding is dit met een klein feestelijk tintje te mogen waarderen en alle medewerkers en medewerksters dank te brengen, hetgeen de voorz. dat* ook deed. In het bijzonder dankte de heer Constandse, dr. H. v. Kootem, zuster Broekhuizen, mevr. de Vries Steenbergen, de secretaresse en de heer D. Streefkerk, penningm. Deze laatste deelde mee, dat de 5 pet. loonsverhoging ook van toe passing is op de kraamverzorgsters en dat er gewerkt wordt aan een pensioenregeling voor haar. Een aantal kraamverzorgsters ga ven voorts in enkele flitsen het ont staan en de ontwikkeling van het kraamcentrum weer, volgens 'n door zuster Broekhuizen geschreven tekst. Dr. Steijling die tot slot het woord had gevoerd, bood namens het hoofd bestuur een grote taart aan met vijf kaarsjes. AFSCHEID BIJ P.T.T. In een daartoe ingeruimde kamer van de Telefooncentrale te Alphen a d. Rijn, werd Vrijdagmiddag onder grote belangstelling afscheid geno men van de heer P. J. Hollebeek, op zichter le kl., die tot hoofdopzichter te Leeuwarden is benoemd en van de heer L. Rademaker, chef monteur, die opzichter wordt in Tiel. Behalve een uitgebreide staf van personeel van hoog tot laag, beho rende tot de Alphense Centrale en naaste medewerkers waren bij dit af scheid tegenwoordig-de heren ir. Ur- banus, dir. van het Telefoondistrict 's-Gravenhage, ir. Verhagen, adj.. dir. en H. v. d. Toorn, chef van de buitendienst van genoemd district, en de heer A. Klein, dir. van het pl. P. T.T.-kantoor. Ir. Urbanus prees de beide schei dende functionarissen en waardeer de in de heer Hollebeek de uitsteken- J. Krumpelman 24 j.; N. van Gulde- ner 22 j. en A. H. Zuidam 18 j.; D. Koster 26 j. en H. N. Verdonk 23 j.; J. F. Wormgoor 28 j. en M. N. Kar man 30 j.; A. Zwanenburg 31 j. en M. W. Verkade 23 j.; N. P. de Jong 21 j. en C. C. Hofstede 21 j. Overleden: N. Koes veld 85 j., echt genote van A. van Wageningen. Tot gemeentesecretaris van Wa teringen is benoemd de heer A. van Bastelaar. BODEGRAVEN Autobotsing. Op de hoek bij het Postkantoor botste de auto van de heer C. v. d. Poll, die uit Willem straat kwam tegen de zeer snel rij dende bestelwagen van de fa. Anker op, die van de hoek afkwam en door de jeugdige zoon van de heer Anker bestuurd werd. De schade viel nog al mee, maar de politie bemoeide zich er mee en maakte procesver baal op. De verkeerspolitie verricht te tal van metingen. Geboren: Marie Louise dr van J. Vis-Alblas; Simone dr van J. Schou ten-Blanken; Cornelis zn van C. Arends-Corbeau. Getrouwd: B. C. Dorrestein en J. M. Ebbenhorst; Pieter Marchal en A. J. Huisman. Overleden: Jacoba Wilhelmina Rietkerk 75 jr echtg. van Th. Sloof. BOSKOOP Voor f 100.000 gestolen? Omtrent de inbraak waarvan wij gisteren reeds in het kort melding maakten zijn nog geen nadere bij zonderheden bekend gemaakt. Door de groepscommandant der Rijkspo litie te Boskoop werd nog medege deeld dat voor de opsporing der da- der(s) gebruik is gemaakt van een politie-speurhond doch over het re sultaat kon men ons nog geen gege vens verstrekken. De waarde van de gestolen voor werpen, welke voornamelijk uit hor- loge's en gouden ringen bestaan is nog niet bekend, doch een globale De heer Hollebeek ontving een vul-1 schatting zou er op wijzen dat de penhouder van de directie en de heer f loo.OOO.— dicht zal worden bena- Rademaker een vulpotlood. J derd. De dir. introduceerde de heer ,n - Kleiin. uit Oss, die de heer Hollebeek k»n opvolgt gezien de omstandigheden kan De heer Graafland sprak namens i wel worden aangenomen dat hier het personeel en memoreerde een - r t-« u aantal verbeteringen, die de heer i'^r^heer Colpa tegen d.e(- Hollebeek tot stand heeft gebracht. geen vreemden aan het werk zijn ge- rONRUST IN SVR1E Interim-president voor Syrië Het Syrische parlement is Vrijdag te Damascus in speciale zitting bij eengekomen, om een interim-presi dent te installeren en bekend te ma ken dat binnen twee maanden tijds nieuwe presidentsverkiezingen ge houden zullen worden. De voorzitter van het parlement. El Koezbari, deelde mede, dat hij zelf als interim-president zou optreden. Hij prees Sjisjakli voor het wijze be sluit het land te verlaten teneinde bloedvergieten te voorkomen. Eerder op de dag was bekend ge maakt, dat alle politieke gevangenen die door Sjisjakli zijn gearresteerd op vrije voeten gesteld zullen worden. Volgens welingelichte kringen heeft Koezbari de volledige steun van het leger. Intussen is gebleken, dat een groot aantal officieren het niet eens was met de vorige president Sjisjakli. Vooral over de wijze waarop de Droezen door Sjisjakli behandeld werden waren vele officieren ont sticht. Bovendien haatten zij Sjis- jakli's dictatoriale neigingen. Noord-Syrië weigert Radio-Aleppo heeft omgeroepen, dat Noord-Syrië zich niet kan ver enigen met de gang van zaken, zoals die zich in Damascus heeft ontwik keld. Naar Reuter meldt hebben de leiders van de revolutie, die Sjisjakli uit het land hebben gezonden, gewei gerd een „interim-president" te aan vaarden. Koezbari, die als interim president zou optreden, heeft een ultimatum ontvangen, waarin van hem. geëist wordt, dat hij Attasi, die indertijd door Sjisjakli als president werd afgezet, als president erkent. Radio-Damascus, die blijkbaar on der controle van Koezbari staat, heeft daarentegen verklaard, dat de benoeming van Koezbari grondwettig is. „Wij weigeren een nieuwe revo lutie te aanvaarden" aldus radio- Damascus. Veertien kinderen van het Duitse Waddeneiland Sylt wandelden gis teren over de bevroren zee van school naar huis toen er een groot ijsblok afbrak en begon te drijven. Het kwam ten slotte tot stilstand te gen een ander ijsveld en de kinde ren bereikten na drie uren lang van schots op schots te zijn gesprongen in een steeds dichter wordende mist de wal. In het Noordwesten van Duitsland dooit het nu en Cuxhaven is bijna vrij van ijs. Maar langs de kusten van de Oostzee is er nog geen ver andering ingetreden, al is de vorst wat minder geworden. Hij schonk een kist sigaren, alsmede een asbak, waarin het Alphense wa pen is gegraveerd. De heer Radema ker kreeg van het personeel een actetas en een geschenk voor diens echtgenote en kinderen. Ook mevr. Hollebeek kreeg een aandenken. De geschenken werden overhandigd door de heer Maarse. Vervolgens werd het woord ge voerd door de heer H. A. Roels, sec tiechef Noord voor Alphen en Leiden en omgeving en de heer J. Plomp namens de dienst radio-afdeling. De scheidenden spraken tenslotte een dankwoord. In het zilver. Op 9 Maart hoopt de heer Maarsen zijn 25-jarig jubi leum bij de P.T.T., afd. telefooncen trale te herdenken. Spijkers te koop. Spijkers van de actie voor het Kath. Thuisfront zijn volop verkrijgbaar in het pand t/o het Sint-Josephpension te Al pen a. d. Rijn. Men wordt aangera den met kopen van de spijkers met koppen ndet te wachten tot ze Zondag a.s. bij de kerk worden aangeboden! Ze vliegen weg! Geboren: Theodora Johanna Maria, dr van H. Dongelmans en Th. Rom- bouts; Teuntje Johanna, dr van E. Doeland en A. Schuurman; Willem, zn van A. P. Stuivenberg en R. van der Horst; G. M., dr van A. J. Ha verkamp en P. Loogman; Ids Pierre, zn van H. Magré en C. A. Boot. Getrouwd: D. van Elk 30 j. en H. stal verzekerd. Aan de voorzijde is de winkel, welke aan het drukste punt van Bos koop is is gelegen, afgesloten door een ijzeren rolgordijn, zodat de dief(en) van die zijde geen enkel gevaar te duchten hadden. Diploma tuinbouwcursus Gister avond werd in het bijzijn van de Commissie van Toezicht, de openbare eindles van de Tuinbouw-avondcur- sus gehouden. Aan de volgende leerlingen werd het diploma ter hand gesteld: D. Boer, J. v. d. Broek, W. Hardijzer, J. van Helden (met lof), A. v. d. Hoek, S. Hoogendoorn, W. Hoogen- doorn (met lof), J. Looman, M. van Tienhoven, Chr. Verlaan, W. Verwey, S. v. d. Wilt, allen te Boskoop. F. v. d. Bosch, W. van Dijke, J. J. Hoogen doorn, W. van Nierop, J. v. d. Poel, P. Kasteleyn,allen te Hazerswoude. A. van Kampen, Haaren (N. B.). Vastenavonduitvoering R. K. Vrou wenbeweging Vrijdagavond gaf de R. K. Vrouwenbeweging haar jaar lijkse Vastenavonduitvoering. Nadat de vele aanwezige dames zich had den gehaast op tijd aanwezig te zijn, het aanvangsuur was gesteld Op half acht, kreeg men de gelegenheid, een klein uurtje door te brengen met een gezellig praatje onder elkaar, aange zien pas om half negen het doek open ging voor de opvoering van het to neelspel „Robbedoes" door de Goudse Toneelclub „De Gonz". Dit bekende blijspel werd door dit te Boskoop eveneens bekende gezelschap op vlotte wijze ten tonele gevoerd waar door de talrijke aanwezigen enkele uren hebben kunnen genieten van de geschiedenis van een meisje en haar voogd, waarbij alles zich tenslotte ten goede keerde en aan het slot 3 gelukkige paren werden gevormd. Na afloop vond de gebruikelijke verlo ting plaats voor het dekken der on kosten. Geboren: Wilhelmina dr van G. Boer en D. J. Duijn; Ingrid d. van D. Buddinhg en E. Schouten. Ondertrouwd: Adrianus van der Linden 30 jr en Maria Benders 24 jr. Getrouwd: N. M. v. d. Louw en H. Middelkoop; W. G. Lapair en C. Vuyk; J. v. d. Hoek en T. de Jong. Overleden: Wolbrand van der Vis 60 jaar; Gerda van Gelderen 1 dag. HAZERSWOUDE Gëboren: Robert, z. v. K. P. van der Willik en F. M. Oussoren. Getrouwd-: Adrianus van "Vliet 2,7 jaar en Petronella Maria van Am sterdam, 32 jaar. Overleden: Simon Voets, 50 jaar, echtg. van Jannetje Sonne veld. NIEUWKOOP Geboren: Gerrit Rudi, z. v. J. A. v. d. Lek en C. A. Meijer; Elisabeth Jacoba Maria, d. v. S. H. van Capel en J. M. van der Zwet. Gehuwd: B. Biersma, 25 jaar, te Hilversum en F. J. Zwart, 24 jaar. Overleden: C. Koot, 88 jaar, wedn. van A. van Leeuwen. NIEUW VEEN Feestavond Nic. Boys. Gister avond hield de R.K. Sportver. Nic. Boys haar jaarlijkse feestavond in hotel Leliveld. De voorz., de heer L. v. Vliet, richtte zich met enige woor den van welkom tot de medewerken den van deze avond n.l. De Cupido's uit Aarlanderveen en de conferen cier, de heer Steenvoorden uit Noord- wijk. Tevens maakte hij van de ge legenheid gebruik om een klein mis verstand uit de weg te ruimen. Op de laatst gehouden ledenvergadering was ook de terreinkwestie aan de or de gekomen. Door een kleine mis vatting bevatten de verslagen in de verschillende dagbladen de medede ling als zou de gemeente bereid zijn 't sportveld te exploiteren. Dit is ech ter niet juist gebleken. Een en ander wordt momenteel nog onderzocht en hierop zal men nog nader terugko men, aldus de heer van Vliet. Hier na werd een begin gemaakt met het programma. De Cupido's brachten afwisselend zang en muziek. Tussen de bedrijven door deed ook de heer Steenvoorden z'n .best. Tijdens de pauze werd de traditionele onont beerlijke verloting gehouden en aan 't slot bracht de voorz. dank aan al le medewerkenden. Hierna bleef men nog een tijdje gezellig bijeen voor een dansje verzorgd door de Cupi do's. Geboren: Elisabeth Johanna Ma ria, dr van L. Rekelhof en A. J. Re kelhof. Ondertrouwd: C. M. Rekelhof 31 jr en Chr. A. Valentijn, 24 jr te Am sterdam. Overleden: G. C. F. Snel, 11 jaar. B. van Strien, 79 jr wed. van J. San- difort. H. Becker, 69 jr wed van A. W. van Steeden. K. de Wit, 86 jr, ongehuwd. A. Boomhouwer, 70 jr, echtgen. van P. van Leeuwen; C. Koomen, 58 jr, ongehuwd. OUDE-WETERING Filmavond ouden van dagen. Ten bate van de ouden van dagen gaf dr. v. d. Bijl een filmavond. Vertoond werd een aantal filmpjes, die het genoegen van de bejaarden tijdens hun laatste uitstapje op treffende wijze weergaven. Het is, ook voor de jongeren, altijd weer leuk om eens te zien, hoe de oudere generatie zich vermaakt. Jammer, dat deze bijeen komst, waarschijnlijk tengevolge van de drukte van vastenavond, zo slecht bezocht werd. Medewerking verleen de de heer Gerritsen, conferencier, die het publiek tevens in verbazing bracht met zijn onnavolgbare goo- Groslijststemming morgen De leden van de K.V.P. worden nog even herinnerd aan de groslijststem ming voor de Provinciale Staten, welke morgen plaatsvindt. Deze stemming zou natuurlijk geen zin hebben, indien men van het ad vies ndet mocht afwijken. Zo men echter prijs stelt op een veelzijdig- samengestelde K.V.P.-fractie in de Provinciale Staten geeft het advies een goede aanwijzing om zijn keuze te bepalen. Dit advies is namelijk samengesteld in overleg met de an dere kieskringen in Zuid-Holland. Hieronder volgt nogmaals het ad vies: A. C. A. Deerenberg Jhr. dr. O. van Nispen tot Pan- nerden S. Menken M. P. van der Weyden C. P. Vergouwen Th. J. Arts. Gemeenteraad Leiderdorp Eén van de belangrijkste punten, die in de gisteravond gehouden raads vergadering welke onder leiding stond van burgemeester K. van Diepingen, besproken werd, was wel de kwestie over de „Leiderdorpse bus". Het was de heer K. Moraal, die hij de rond vraag informeerde hoe deze zaak in elkaar zat, daar hij had vernomen, dat reeds beslist was dat de bus op Zondag ging rijden. Hij wilde weten of de raad daar nog zeggingschap in kon laten gelden. De voorzitter antwoordde, dat in de vorige raadszitting hierover aan B en W is gevraagd te 'bevorderen, dat de bus op Zondag gaat rijden, waarop het college gezegd heeft, dat dit niet op hun weg ligt. Dit moet geschieden door de belanghebben den zelf wat nu klaarblijkelijk is ge schied. De raad heeft niet de 'be voegdheid dit te verbieden. Hoog stens kan zij een verzoek indienen tot de rijks-inspecteur van Vervoers wezen, die een beslissing neemt. Verder deelde de voorzitter mede dat de directie van de NZH aan B en W een schrijven had gericht waarin ge vraagd werd hoe de opvatting was van het college. Hierop was geant woord, dat de meerderheid van het college er geen bezwaren tegen had. De heer Los deed direct een voorstel om een protest bij de vervoermaat schappij in te dienen hetgeen door de heer Stoel werd gesteund en in stem ming gebracht. Voor stemden de he ren Los, Moraal, v. d. Stoel AR), De Graaf en Van Winkel (CH). Tegen de heren Bon, Nievaart (PvdA), Kui- lenberg, Broxterman (KVP), en Schappen (Gem.), zodat de stemmen staakten met vijf tegen vijf, door af wezigheid van de heer Snel, die in het college 'van B en W de minder heid vormde. Het voorstel zal in een volgende raadszitting opnieuw in stemming worden gebracht. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de tennisclub De Mun- nik, om het besluit, de sport op Skin dag te verbieden, te herroepen, daar de meerderheid van de desbetreffen de verenigingen zich in de jaarver gadering voor dit standpunt had uit gesproken. Op voorstel van de voor zitter werd het evenwel voor kennis geving aangenomen. Besloten werd, aan de verenigingen die zich belasten met de nazorg van oud-leerlingen van het Buitengewoon Lager Onderwijs, een subsidie te verlenen van 14 per kind per jaar. Daar gebleken is, dat het voor vele oud-leerlingen noodzakelijk is op so ciaal en maatschappelijk terrein hulp teverlenen, hebben rechtspersoon lijkheid hebbende verenigingen zich met deze nazorg belast en ontvangei daartoe van de provincie een sub sidie van 7, mits ook de desbetref fende vereniging subsidie verleent. Zonder hoofdelijke stemming wer den aangenomen de voorstellen om- goedingen aan de bijzondere scholen. In verband met het in gebruik stel len van de aula op de algemene be graafplaats zal de verordening op de heffing van begrafenisrechten op nieuw worden vastgesteld. De tarie ven zullen met 25 pet. worden ver hoogd, terwijl voor het gebruik van het aiula-gebouw geen rechten zullen worder\ geheven. De rest van de agendapunten had weinig om het lijf en gingen achter eenvolgens onder de hamer door, slechts bij een reeks aanvullingen op de begroting kon de heer Broxter man niet nalaten te vragen, hoe deze posten gedekt moesten worden. De voorzitter hoopte dit te kunnen doen uit de subjectieve uitkering uit het gemeentefonds. Tot leden van het Bureau Sociale Zorg werden herbe noemd de heren L. Snel, H. Brinks- ma en H. Braat. Aula op de algemene begraafplaats Op de algemene begraafplaats te Leiderdorp zal volgende maand de nieuwe aula in gebruik worden ge steld, waarmede de begraafplaats dan compleet zal zijn. Al enkele jaren is er bij B en W op aangedrongen in de bouw van een aula te voorzien daar een dergelijk gebouw ten zeerste wordt gemist. Het vorig jaar werd besloten tot de bduw ervan over te gaan, nadat het bureau geftieente-1 ïrdek'e^le"k«k 'de"bekend! werken, onder leiding van de heer W. F. Buitendijk, een ontwerp had gemaakt. Het bestaat uit een hoofd gebouw van 7 bij 8 meter met twee vleugels, die voor diverse doeleinden zijn bestemd, o.a. een rouwkamer. Op de linkervleugel is een torentje aangebracht, waarin een klokje hangt dat desgewenst dienst kan doen. Het cheltrucs. In de pauze werd met succes een verloting gehouden, die aantrekkelijk werd gemaakt door de waardevolle prijzen. Voor de velen die deze avond niet hebben bezocht is er op 30 April wederom gelegenheid om een derge lijke voorstelling mee te maken. ROELOFARENDSVEEN Propaganda-avond Steun Wettig Gezag. In café Heemskerk werd een propaganda-avond gehouden i.v. m. de werving van vrijwilligers voor het oefenverband Roelofarendsveen der Nationale Reserve. Ruim 100 buitengewoon dienst plichtigen waren voor deze bijeen komst uitgenodigd, doch slechts 8 personen hadden aan de oproep ge hoor gegeven. Na een kort openings woord door de commandant van het Oefenverband, sergeant Bosscher, werd door mr. van Mechlene, secre taris van de Gewestelijke Commissie een korte maar kernachtige rede uit gesproken. Na de koffie sprak majoor Van der Lee, districtscommandant van het Gewest. Spr. benadrukte nog eens het opwekkingswoord van de vorige spre kers en was er van overtuigd, dat vooral hier in Roelofarendsveen meer vrijwilligers zich konden mel den. Tot slot sprak de gemeente-se cretaris W. A. van Harteveld nog een woord. Spr. herinnerde aan de 5 voor bije jaren van de oorlog waarin wij onze vrijheid moesten missen en be treurde het dan ook dat zo weinig jonge mensen hier aanwezig waren. Raadsvergadering. De raad van Alkemade is bijeengeroepen tegen Vrijdag 5 Maart te 19.30 uur. Ter be handeling worden voorgesteld de sluiting van een vaste geldlening en een tweetal conversielerxingen. Vast stelling van een nieuwe salarisveror dening voor het gemeentepersoneel. Herziening van de huurbedragen van gemeentewoningen. Overdracht van een deel van het recht van erfpacht aan A. C. P. Zegers Jr. Bridge-club DVH De stand van de onderlinge competitie na de 3e ronde is als volgt: 1. C. Heemskerk M. van Ruiten 374 (123); 2. Echtp. Muskens 357 (293); 3. Echtp. v. d. Werf 356 (132); 4. Echtp. v. Berkel 347 (105); 5. Echtp. v. d. Meer 346 (112); 6. P. HuigslootG. Huigsloot 344 (111); 7. Echtp. Koek 343 (150); 8. Alf. KoekL. Klein 324 (89); 9. Ant. Koek—E. Koek 308 (112); 10. Echtp. Straver 298 (100); 11. H. Ver del—Ant. Huigsloot 291 (105); 12. P. Hiep—W. Caspers 272 (88). Maandag 8 Maart de 4e ronde van de competitie. De Zondagsdienst voor dokto ren wordt waargenomen door dr. Brinkhorst en dr. Muskens. TER AAR Feestavond „Nooit Gedacht". De IJsvereniging „Nooit Gedacht" hield met de leden en hun dames een ge zellige vergadering. De heer Albert Gerritsen uit Leiden heeft de aan wezigen bezig gehouden met zang, muziek, goochelen en telepathie. Het gedachtenlezen van de heer Gerrit- sen was zo fantastisch, dat men met ingehouden adem in volle spanning de werkzaamheden volgde. Óver de goocheltoeren zal men nog lang na praten, vooral degenen die met hun neus er boven hebben gezeten. Tijdens de feestvergadering heeft de voorzitter de prijzen uitgereikt van de bekerwedstrijd gehouden op 2 Febr. j.l. De wisselbeker van de ijs- vereniging ging nu naar M. Wijfjes, die hem nu voor de tweede keer in zijn bezit heeft. Het bestuur kan op een zeer ge slaagde avond terug zien. Altior-oliebollen. Wie gaat er niet watertanden, als men denkt aan heerlijke goudgele oliebollen met krenten en rozijnen. En vooral op de laatste dagen van de vastenavond. Welnu Altior zal zorgen, dat u Maan dag een hele voorraad kunt bekomen. Dit jaar zal men het werk van bak ken niet zelf behoeven doen. Altior doet het voor u. Ook geen nare bak- luchtjes in uw huis. Kant en klaar zullen voetballers en handbalsters, dit keer met hoge witte koksmutsen op, u de lekkernij komen thuisbezor gen. ZOETERWOUDE Operatie „Draadnagel". Zondag voor en na iedere H. Mis zullen aan spij- trent vaststelling van de voorschot-1 was de firma G. S. Nagtegaal, die t^n op de vergoeding aan de bijzon- het werk uitvoerde, waarvan de kos- dere scholen ten behoeve van 't vak onderwijs, resp. lich. opvoeding en wiskunde en vaststelling van de voorschotten op de exploitatie-ver ten 35.1)00 bedroegen. De Zondagdienst wordt deze week waargenomen door dokter H. Bakema, Acacialaan 58. Tel. 24828. kers worden verkocht, waarop u vijf tienduizend gulden kimt winnen, of een van de andere prijzen. Geboren: Maria Bernadette Catha- rina Gerarda, d. v. P. Th. M. van Ga len en M. Pieterse; Marcelius Wilhel mus Maria, z. v. H. Q. van Teijlingcn en E. P. van Wetten. Gehuwd: A. P. G. de Groot, 27 jr. en M. H. van Vclsen, 27 jr.; J. Wiel- ders, 29 jaar en W. V. van der Hoe ven, 19 jaar. Overleden: B. J. Broxterman, 71 jaar, echtg. van J. A. van Staveren.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2