RIJNSTREEK Reorganisatie van de Kath Gezinszorg nodig Kaas veranderd in nylongaren Strooiende inbreker op zijn sokken het nieuwe jaar in GOLF Crediet voor ladderwagen werd nu beschikbaar gesteld Politie schepte goud Een weg met een vreemde hobby WOENSDAG 24 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Ook hier is sociale verzekering lofwaardig „Het zou onjuist zijn, een ontwik keling tegen te gaan, waarbij instel lingen van maatschappelijk werk, haar karakter van een bijzondere in stelling van liefdadigheid geleidelijk op de achtergrond zien geraken en zich steeds meer zien opgenomen in het geheel der normale maatschappe lijke verhoudingen". Dit schrijft mr, dr. J. J. Loeff, se cretaris van het R.'K. Kerkgenoot schap in Nederland in het Katholiek Sociaal Kompas. Daarin geeft hü op verzoek van de „Nationale Katholie ke Gezinszorg" z'n mening over de in het parlement opgeworpen vraag, of gezinszorg object van verplichte so ciale verzekering kan worden, ja of neen. Het tegenhouden van de uitvoering der gezinszorg, in het kader van een onderlinge verzekering, behoeft in het bijzonder geen afbreuk doen aan deze richting moeten ontwikkelen. De verzekerden zullen zich sterker be wust moeten zijn, dat zij door deel name niet slechts hun eigen belang maar ook het belang van de ernstiger in nood verkerende medemens dan zij zelf behartigen. Zij zullen zich het sociale karakter van deze „onderlin ge" sterker bewust moeten worden. Dit vindt voor de verzekerde zijn uitdrukking in het bereidwillig zich onderwerpen aan de sociale indicatie van degene, die daarvoor is aangewe zen en in het aanvaarden, dat zijn persoonlijke nood vergeleken wordt met die van anderen". Tenslotte pleit mr. Loeff voor één organisatie van het gezinswerk. VERENIGING VAN AUTO- REISBUREAUX OPGERICHT. Dertien auto-reisbureaux uit het gehele land hebben besloten tot de dc idealistische en charitatieve sfeer,oprichtlnK van dc „Nederlandse Ver. waarin dit liefdewerk plaats vindt. Het streven immers om een maat schappelijke orde op te bouwen, waarin de normale betrekkingen tus sen de mens en het ontstaan van no den zoveel mogelijk voorkomt of waarin binnen het kader der normale betrekkingen in eventueel opgeko men noden kan worden voorzien, kan niet anders dan als een lofwaardig streven beschouwd worden. In sociaal opzicht zal voor iedere maatschappij als ideaal gelden, dat daarin een ieder met behulp van de normale in termenselijke betrekkingen een mens waardig bestaan kan vinden voor zich en zijn gezin. Mr. Loeff verwerpt de bezwaren, i die tegen een louter op sociale ver- j zekering gebaseerde gezinszorg wor den aangevoerd, niet geheel. Integen deel, hij zegt, dat de organisatie van de gezinszorg enerzijds en het sys teem van verzekeringen, zoals wij dat nu kennen, onverenigbaar zijn. Een reorganisatie van beide is der halve nodig. Reorganisatie. In het tweede deel van zijn artikel ontwikkelt mr. Loeff een plan voor reorganisatie, zoals hij zich dat voor stelt. Hij maakt daarbij onderscheid tussen de twee taken, welke de ge zinszorg va nhederi omvat: het echte zinszorg van heden omvat: het echte huishoudhulp aan de andere kant. De huidige combinatie van beide stelt de gezinsverzorgster in vele geval len voor physieke, maar ook voor psychische overwerking. De gezinszorg heeft zo zegt het artikel voor wat betreft het ter rein der door haar te lenigen nood, gezien de menselijke vermogen, een te smalle basis. Dit zal dus moeten leiden tot een reorganisatie van de gezinszorg en gezinshulp, zodat beide onder eenzelfde leiding (maatschap pelijk werkster) komen te staan. De ze zal kunnen beoordelen aan welke hulp behoefte is. Dit biedt haar de mogelijkheid om op ruimere schaal gezinshulpen in te zetten waar thans (b.v. Op medische aanwijzing) gezinsverzorgsters werk zaam zijn, terwijl zij tevens in de gelegenheid is de taak van deze laat- sten te verlichten door hun zuiver gezinshulpgevallen op te dragen. Overigens blijft natuurlijk het ver schil in opleiding tot gezinsverzorg ster en gezinshulp. Binnen eenzelfde organisatorisch verband kunnen bei de groepen samenwerken, terwijl het onderscheid in het type van hulpver lening en krachten gehandhaafd blijft. Door deze reorganisatie kan men zich voortaan verzekeren niet voor gezinszorg, maar voor een hulp in het gezin, eventueel een beperkte hulp in het huishouden. Doch ook de verzekering moet ver anderen, zegt de schrijver. En hij toont dit aldus aan. De onderlinge verzekering, welke als zodanig reeds een sociaal karak ter draagt en welke zich voor een be lichaming der christelijke solidari- teitsgedachte meer dan de oudere in- terindividuen rechtsbetrekking leent, zal zich op dit terrein nog verder in eniging van Autoreisbureaux". De vereniging is opgericht met het doel „op krachtige wijze mede te werken aan het scheppen van enige orde in de vrijwel algemeen ge merkte chaotische toestanden op het gebied van de toeristische autoreizen naar het buitenland, waarbij het stre ven voornamelijk gericht zal zijn op het dienen van het algemeen belang van het reizend publiek." Handel geschaad Dc officier van justitie bij de ar rondissementsrechtbank te Den Haag heeft gistermiddag wegens valsheid in geschrifte één jaar en zes maan den geëist tegen de koopman M. Verdachte, die met zijn broer een zaak in zuivelproducten en textiel drijft, was door een zekere R. bena derd met de vraag of verdachte hem ook kon helpen aan een certificaat voor de invoer van Amerikaanse ny longarens in Engeland. R. had namelijk in Engeland een partij nylongarens liggen, die daar ingeklaard konden worden, omdat Engeland wel dergelijke goederen uit Nederland wil betrekken doch niet uit Amerika. M. had daarop om R. ter wille te zijn, een certificaat aange vraagd voor de invoer van een partij kaas in Engeland, maar toen hij dit document in handen had, veranderde hij het artikel „kaas" in „nylonga rens". Het bedrog werd echter ontdekt door een commies van het ministerie van Economische Zaken, die als ge tuige werd gehoord. De officier noemde de handelwijze van verdachte zeer ernstig, omdat zo de handelsbetrekkingen tussen beide landen 'werden geschaad. M. verklaarde zich niet bewust te zijn geweest van de ernst der verval sing. Uitspraak 9 Maart. gen, achtte de officier van justitie de diefstal met inbraak en de medeplich tigheid bewezen en eiste tegen W. twee en tegen K. zes maanden. De officier van justitie zeide in zijn requisitoir dat W. niet minder dan 37 veroordelingen bijna alle wegens vermogensdelicten achter de rug heeft De man was pas uit de ge vangenis ontslagen. Uitspraak 9 Maart a.s. 37 veroordelingen achter de rug Gistermorgen hebben voor de Maastrichtse rechtbank terecht ge staan de 37-jarige ongehuwde W. en de 29-jarige betonijzervlechter K., beiden te Maastricht, terzake dief stal met inbraak en medeplichtigheid aan dit misdrijf. In de nieuwjaarsnacht van dit jaar bemerkte een van een familiefeest terugkerende agent van politie in de Calvariestraat te Maastricht onraad in een groentenwinkel. Toen de agent aanbelde klom een persoon biksemsnel door een tuimelraam bo- ven de winkeldeur naar buiten enj sloeg op de vlucht. De agent achter-Het inet menie besmeurde volgde de indringer, die onderweg plaatenaambordje v. Leeuwarden waar papieren wegwierp, hetgeen later J' v J 1~""1 ALPHEN AAN DEN RIJN BONTE-AVOND VAN WILHELMINA-VERENIGING Dat de Bonte Winteravonden van de Wilhelmina-vereniging bij een groot deel van de leden aan popula riteit winnen, is Dinsdagavond over duidelijk getoond. De grote zaal van Avifauna was propvol, Het bonte programma bood elk wat wils. Kees Manders ,die als con ferencier-cabaretier en liedjeszanger de leiding had en de diverse num mers aan elkaar vlocht, oogstte veel succes, vooral met zijn zangnummers Nick Godart, accordeonist-pianist speelde als inzet Wals Muzet en kreeg daarna, vooral met zijn popu laire potpourri een nauw contact met de zaal. De twee Wikkel Bros verwierven met hun komische acro batiek aller bewondering en gulle lach. Een violist speelde Hongaarse melodiën, Peter Piekos, de bekende radio-imitator, trad voor het forum in zijn bekend programma van knar sende remmen, rijdende treinen, ra diosprekers: Van de Mandere, Sam de Wolf, mr. Doedel, de gewone man Jantje en Marietje (Klok heit ne gen) enz. en oogstte ook nu weer algemene bijval. De Rio's (twee he ren een dame) brachten in hun Zuid-Amerikaanse kledij, met gui taar-begeleiding liedjes van dat land. BODEGRAVEN LEIMUIDEN Roode Kruis. De filmdienst van het Roode Kruis kwam Dinsdagavond in de zaal Sneeboer met een film programma. De heer de Koning kon een bijna volle zaal verwelkomen, o.a. burgemeester J. A. Bakhuizen en de gemeentesecretaris. Achter eenvolgens werden vertoond: De kleurenfilm over Nederland, de Na zorg van het Roode Kruis bij de wa tersnoodramp. de Goede Vaart d.w.z. een boottocht voor chronische zie ken, en de hoofdfilm .Mensen in het wit". De opbrengst van de verloting bedroeg f 42. OUDE-WETERING Diploma's Roode Kruis. Het Roode Kruis belegde een propagan da bijeenkomst in Paviljoen de Bra sem. Dr. A. v. d. Bijl opende deze avond en reikte de Landsteinerpen- ning uit aan degenen, die 5 maal bloed hadden gegeven. Het waren mej. Boxe en sergeant-majoor bij het Nederlandse Roode Kruis J. de Ko.ning. Vervolgens werden diplo ma's uitgereikt aan: mej. P. Kap- teijn, J. A. de Jeu Ld.. M. H. Hulse bosch, F. A. Hulsebosch en C. M. Zoet. Deze dames werden tevens aan de afdeling toegevoegd als help sters. Hierna werd de avond gevuld met films. Voor de pauze werd ver toond: „Welkom in Nederland" en „Na de Ramp". Na de pauze werd vertoond de speelfilm: „De witte Engel". ROELOFARENDSVEEN BIJZONDERE MUZIEKAVOND Op Zondag 28 Febr. a.s. zal mu- ziekminnende Roelofarendsveen in de Pancratiuszaal kunnen gaan genie ten van een bijzondere muziekavond. Dit alles is in feite nog het gevolg van het mooie succes dat Jan v. d. Meer, als piano-solist aan het Kon. Jlcwte muntbiljetten bleken te zijn. Mijn en dijn. In de Capucijnengang slaagde de agent er in de voortvluchtige te grij pen. Hij had nog een deel van de buit bij zich. Verder bleek, dat een ka meraad, K. aan de overkant van de straat op de uitkijk had gestaan. Hij da Friese vertaling onder schuilging, was de wraak, die Friese jongeren kregen, omdat zij enkele dagen te rug een pop opgehangen hadden, die het lot symboliseerde, dat eenieder, die „taal en land" zou verraden, wachtte. De toren van de Grote Kerk te Arnhem hoopt men in 1955 te gaan herbouwen. B. en W. van de Gel derse hoofdstad vinden het een pres- I ueise uuuiuotdu viuueii net eeu yici- bewaakte daarbij de schoenenvani de I tige.kweslie en achten de herbouw inbreker, welke deze voor zijn kar- wei had uitgedaan. Niettegenstaande hun ontkennin- VRIJE ROOMS-KATHOLIEKE LIJST IN ZEELAND Tijdens een gisteravond in Vlis- singen gehouden vergadering van katholieke kiezers uit verschillende delen van Zeeland, is besloten bij de aanstaande Statenverkiezing met een vrije katholieke lijst uit te komen, meent het Osse gemeentebestuur en _v. ,J /loarnm Var. hot croon flfluaür moor Er is een provinciaal comité van ac- an de stad zonder het herstel van de toren niet voltooid. Zij hebben zes architecten uitgenodigd oifi een plan te maken en rekenen, dat het werk f800.00,zal kosten. De winkeliers van Oud-Beyer- land, die in October tijdens een win kelweek 'n verloting hadden georga niseerd, waaraan door de politie een einde werd gemaakt, zijn gisteren in hoger beroep vrijgesproken. De danswoede is verdwenen tie gevormd. Verder zou met een lijst voor de gehele provincie wor den uitgekomen. De aanleiding tot dit besluit is zoals werd medege deeld, het feit dat de voorzitter van de K.A.B. te Vlissingen, de heer F. Schets door de K.V.P.-verkiezings- raad is gepasseerd voor een verkies bare plaats. De heer Schets die reeds vroeger lid van de Prov. Staten van Zeeland is geweest en die tevens voorzitter was van de afdeling Vlis singen der K.V.P. trok zich daarop als candidaat voor de Prov. Staten terug, en bedankte als voorzitter van de plaatselijke K.V.P.-afdeling. daarom kan het geen gevaar meer de caféhouders dansvergunningen voor de Zondagen in de vasten te ge ven; aldus werd dan ook besloten. Na sluitingstijd mogen geen lit teraire lezingen gehouden worden in boekwinkels tot dit besluit is gisteren de Hoge Raad gekomen, die een appèl te behandelen kreeg van een tot 1,boete veroordeelde Utrechtse boekhandel. Mr. E. v. Kleffens, Ned. gezant in Portugal en oud-minister van Buitenlandse zaken is door de Paus begiftigd met het grootkruis van de Orde van de H. Gregorius de Grote. Feestavond Kath.- Tennisclub. In Hotel Van Haaften kwamen de kath. tennisspelers en speelsters bijeen om ook eens een f eestavondje te hebben, en om het 12H-jarig bestaan te vie ren. Het waren echter niet alleen tennisliefhebbers. De vele uitnodigin gen aan belangstellenden hadden nog een goed bezette zaal gebracht. De heer J. Piscaer sprak het begroe tingswoord en gaf in 't kort 'n over zicht van het wel eq wee van de club gedurende de voorbije 12H jaar. Dan was de beurt aan de heer N. Scoo- lenberg uit Dordrecht om het amuse mentsgedeelte van de avond te ver zorgen. Waar het nu aan lag weten we niet, maar hier was het succes niet zo groot als de feestavond van Esto, enige dagen te voren. Enkelen onder het jeugdige publiek waren af en toe wel wat luidruchtig, waardoor het de artist niet altijd even gemak- j kelijk werd gemaakt. Het tweede ge- j Gisteravond kwam dc raad van deelte van de avond was de tijd voor j Woubrugge onder voorzitterschap een gezellig dansje. Hieronder werd i tijd gepauzeerd om te genieten van j yan burgemeester J. C. van Wage- een humoristische schets, die met veel i ningen bijeen, verve in passende kledij werd opge- Conservatorium in Den Haag wist te behalen. Immers doordat hij met de fluitist Koos Verheul en de bariton Eugène van Dongen in 1953 tot de beste leerlingen behoorde waren zij uitverkorenen om een uitwisselings programma voor jonge kunstenaars met Brussel en Parijs te verzorgn Jan v. d. Meer heetf toen tegelijker tijd zijn muziek-vrienden bereid ge vonden een solisten-avond te komen verzorgen in Roelofarendsveen. Aan deze solisten-avond werken tevens mede de spraan mej. Lize Schoo uit Oude-Weterlng, alsmede de steeds meer op de voorgrond tre dende jeudige spraan Maria Minnèe. Van de bariton Eugène van Don gen uit Tilburg is bekend, dat hij oorspronkelijk op de fabriek werk zaam, bij zijn mede-arbeiders opviel door zijn zang en prachtige stem. Deze hebben toen de benodigde gel den' bij elkaar gebracht om de zang studie van Eugène van Dongen te bekostigen en naar bekend met groot succes. Tenslotte zij van Jan v. d. Meer nog vermeld, dat hij op Vrijdag 26 Febr. a s. des morgens te 10.40 uur in het programa van de Vara in een programma over nedendaagse Ned. kamermuziek is te beluisteren. Hij treedt hier in de plaats van de aan gekondigde pianist Ludwig Otten, die door omstandigheden niet in staat in dit programma op te treden. De heer C. van Dijk, vaandrig is met ingang van 1 Januari jl. be vorderd tot 2e luitenant bij het Wa pen der Koninklijke Luchtvaart. De beëdiging zal plaats hebben op 5 Maart 1954 te Nijmegen. Inbreker gevat Tijdens de in September 1953 gehouden Oranje feesten in het dorp Roelofarends veen werd op drie plaatsen ingebro ken. Na moeizaam speuren is het de Rijkspolitie alhier gelukt de 23-jari- ge dader, uit Leiden aan te houden. Hij is in verzekerde bewaring ge steld. Thans zijn nog 3 inbraken n.l. te Hillegom, Warmond en Zoeter- woude opgehelderd. GEMEENTERAAD WOUBRUGGE Nieuw Provinciehuis in Den Haag voerd door enkele leden van de ten nisclub. Er volgde een verdiend applaus. BOSKOOP Jaarvergadering G.D.S. Uit de notulen bleek, dat voor de eerste maal sinds de oprichting een se nioren-elftal kampioen is geworden. Ook heeft het niet aan spanning ont broken voor het eerste elftal, aan gezien door de instelling van een vierde klas, een versterkte degrada tie zou plaats hebben. Dank zij een uiterste krachtsinspanning bleef het eerste elftal echter in de tweede klas, door op de vierde plaats van de ranglijst te eindigen. Het verslag van de penningmeester g<af een ba tig saldo aan. De bestuursverkiezing had heel wat voeten in de aarde, aangezien de leden de wens te kennen gaven een elftalcommissie los van het bestuur op prijs te stellen. Na een langduri ge discussie kwam men tot de slot som dat dit niet goed mogelijk was. Als oplossing werd verkregen, dat uit het bestuur een zelfstandige elf talcommissie zou worden gekozen. In verband met de splitsing en aansluiting bij de R.K. Jeugdbewe ging trad het gehele bestuur af, zo dat een nieuw bestuur moest wor den gekozen. Met resultaat dat ge kozen werd de heren: J. Heemelaar, A. v. Leeuwen, G. P. de Gunst, C. Houdijk, Q. Houdijk, B. Kompeer en R. de Lange, L. v. d. Nieuwendijk en A. Stolker. De scheidende be stuursleden werden toegesproken en staande de vergadering tot ere-leden benoemd, als dank voor het vele werk dat zj) voor de sport-vereni- ging hebben verricht. Na twee dagen dreggen heeft de Haagse politie op aanwijzing van een der vier verdachten van 50 inbra ken in Den Haag, Lelden Voorburg, Wassenaar, Rijswijk in de Laak kost bare zilveren en andere metalen sie raden opgevist. De eigenaars van de sieraden heb ben nimmer aangifte gedaan. Bij de ingekomen stukken was het verzoek van het Kon. Wilhelmina- Fonds, waarbij, overeenkomstig het voorstel van B. en W., het subsidie werd gebracht van A cent per inwo ner op 1 cent per inwoner. De voorzitter deelde mede, dat het bouwplan van de heer J. P. van Goo- zen, tot het maken van een verlof- localiteit, in een zeer ver gevorderd stadium verkeert. Hierna kwam ter tafel de benoe ming van een 3e gemeente-werk man, waarbij werd overgegaan tot geheime beraadslaging. Hierna volg de stemming. Uit deze stemming bleek, dat met ingang van 1 April 1954 is benoemd met 5 stemmen voor en 2 tegen de heer C. J. Lieverse te Hoogmade. Op C. de Boer (no. 2 van de aanbeveling) werden 2 stem men uitgebracht. Als volgend punt kwam in behan deling de verlenging van de ontrui mingstermijn van de destijds onbe woonbaar verklaarde woning Vrouw- geestweg 86. Overeenkomstig het door B. on W. uitgebracht prae-ad- vies werd z.h.s. besloten de ontrui mingstermijn met één jaar te ver dagen. Weteringpad Het volgende punt betrof 't Wete ringpad. De voorzitter deelde onder verwijzing naar het uitvoerig door B. en W. uitgebracht prae-advies mede, dat van Ged. Staten medede ling is ontvangen het raadsbesluit van 5 November 1953, inzake de be slissing op het schrijven van het Rentmeestersbureau „Agro Sanatio" namens mevr. BurgerhoutJoch ems in te trekken en afwijzend te be schikken op het verzoek van ge noemd Rentmeestersbureau om het Weteringpad aan het openbaar ver keer te onttrekken. Het raadslid Venhuizen wees de voorz. op de bepalingen van de We- genwet en was de mening toege daan. dat de raad geen beslissing meer kan nemen, daar de in genoem de wet gestelde termijn reeds is verstreken. De voorz. antwoordde hierop, dat door het nemen van een besluit zo als door het college van B. en W, wordt geadviseerd, aan de wens van Ged. Staten wordt voldaan. De heer Venhuizen wenste stemming om- I trent dit punt. Uit deze stemming Zoals wij reeds eerder berichtten, werp voor een nieuw Provinciehuistieftekening. Het plan is dit nieuwe heeft ir. F. P. J. Peutz in opdracht I nader uitgewerkt. Het resultaat hier- gebouw te laten verrijzen aan de van het provinciaal bestuur zijn ont- van ziet u op bovenstaande perspec- Koningskade te Den Haag. De totale 1 inhoud is 150.000 m3. Voorruiten van auto's springen stuk Tussen de plaatsjes Esham en Cob- ham is Surrey (Engeland) loopt een weg, welke een mysterieuze eigen schap heeft. Wanneer er een auto mét een voorruit van een bepaald soort glas overheen rijdt, breekt de ruit in splinters. Men dacht eerst, dat er een of an- defê fanatieke scherpschutter in de buurt was, of dat de steentjes van het wegdek de schuld van deze rui- tentikkerij waren. Maar sinds 1951 zijn ongeveer honderd voorruiten van auto's op deze weg gesneuveld, dooh nimmer heeft men een schul dige kunnen ontdekken. Gisteren vloog er een vliegtuig over deze weg gestort. bleek, dat 5 stemmen voor en 2 te gen het genoemd voorstel van B. en W. zijn. Vervolgens werd met algemene stemmen besloten een subsidie te verlenen van 290,in de kosten, verbonden aan het herstellen van de Voorofse polder-molen. Het veel omstreden punt „aan schaffing van een ladderwagen" kwam wederom ter tafel. In een uit voerig prae-advies stellen B. en W. de raad voor, alsnog een crediet te verlenen van f 1475,en dit bedrag af te schrijven in 10 jaren. Als toe lichting op dit punt deelde de voorz. mede, dat Ged. Staten bezwaren ma ken tegen het destijds genomen raadsbesluit, waarbij aan de mon teur van de gemeentebedrijven een renteloos voorschot werd verleend en de ongewenste regeling t.a.v. de vergoeding voor gereedschappen, die het eigendom zijn van de mon teur. Deze mening van Ged. Staten is eerst medegedeeld, nadat het oor spronkelijk raadsbesluit door Ged. Staten was verdaagd. Hierna ont wikkelde zich een vrij langdurige discussie, waarbij de heer Boon een verduidelijking van het voorgeval lene verzoekt. Na door de voorz. uit voerig te zijn ingelicht, werd met al gemene stemmen besloten een cre diet van f 1475,beschikbaar te stellen teneinde deze ladderwagen van de heer Slingerland over te ne men. Deze uitgaaf zal in 20 jaren worden afgeschreven. Restauratie Ned. Herv. Kerk te Hoogmade Ten vervolge op een in een vorige vergadering door de voorz. gedane mededeling kwam in behandeling het verlenen van een subsidie in de restauratiekosten van de Ned. Herv. Kerk te Hoogmade. Thans heeft de minister van On derwijs laten weten, dat het Rijk een subsidie zal verlenen ten bedrage van 50 van de kosten tot een be drag van 36.183,10. Ook een pro vinciaal subsidie zal worden ver leend tot een vermoedelijk percen tage van 15 Nu beide instanties zich bereid verklaard hebben tot een subsidieverlening, stelden B. en W. de raad voor in de kosten van restau ratie eveneens een subsidie te ver lenen tot een bedrag van 3618, zynde 10 van het voor subsidie in aanmerking komend bedrag. Het voorstel te dezer zake werd zonder meer aangenomen. Het voorstel van B. en W. met be trekking tot het doen uitvaardigen van enkele verkeersregelingen, welk voorstel in een vorige vergadering tot een langdurige discussie leidde, werd door het college teruggenomen. Bij de rondvraag merkte 't raads lid Den Hertog op. dat hem klachten hebben bereikt omtrent de gemeen telijke ophaaldienst. Het schijnt dat niet alle aan de openbare weg ge plaatste vuilnisbakken worden leeg- en prompt sprong het glas van het kompas in stukken. De piloot, een ex-j acht vlieger van de R.A.F., vertelde bij zijn terug komst op het vliegveld, dat het glas van het kompas versplinterde, alsof er „iets zwaars op was gevallen." In dit geval is het uitgesloten, dat een of andere schutter het glas ka pot geschoten kan hebben, terwijl er evenmin steentjes omhoog ge sprongen kunnen zijn. Het vliegtuig vloog minstens 300 M. boven de weg. Het enige waar men tot nu toe hou vast aan heeft, is, dat alleen ruiten De voorz. zegde toe hiernaar een onderzoek in te stellen, na gewezen te hebben op het feit, dat sommige inwoners te laat de vuilnisbakken buiten zetten. Het raadslid Venhuizen wees de voorz. er op, dat zijn inziens een voorlopig besluit tot onteigening moet worden bekend gemaakt en dat voor zover hem bekend dit niet is geschied met het raadsbesluit tot onteigening van enige percelen aan of in de nabijheid van de Dok ter Lothlaan. De voorz. wees er op. dat door de raad geen besluit in die van dezelfde soort verhard glas het zin is genomen en dus geen bekend- begaven. making behoefde plaats te vinden.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2