DUINSTREEK Australië is verrukt over de Koningin St. Deusdedit afd. Noordwijk besprak de contractlonen ZATERDAG 20 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Eerste monarch op Australische bodem (Van onze correspondent in Australië). Dezer dagen heb ik de Australiërs van een geheel nieuwe zijde leren kennen, waartoe nog nimmer de mo gelijkheid zich had voorgedaan; het was de test op hun monarchale ge zindheid. Het bezoek dat Koningin Elizabeth en de Duke of Edinburgh thans aan één van de jongste dominions bren gen,heeft niet alleen wonderlijke reac ties veroorzaakt, doch legt bovendien getuigenis of van de „onwenningheid" van een dergelijk bezoek. Men heeft mij al eens de vraag gesteld, hoe het nu eigenlijk staat met de nationale gezindheid vaft de Aus traliërs. Met een Vorstin, wier troon is ge vestigd in een geheel ander deel der wereld, is het te begrijpen dat er an dere verhoudingen groeien, dan wan neer men haar binnen eigen landspa len weet. Om eerlijk te zijn, dit feit heeft ook op Australië en de Australiërs een stempel gedrukt. Waar men b.v. in ons land gemak kelijker de Koningin als de hoogste gezagsdraagster herkent en erkent, is men in Australië bereid dit alles toe te kennen aan „Canberra" of de Prime-Minister. Hier staat tegenover, dat vooral onder de jeugd een grote liefde voor het Vorstenhuis wordt aangekweekt, hetgeen niet zonder re sultaten blijft. Ondanks de grote afstand tussen Australië en het Moederland, leeft het Vorstenhuis in de harten van vrijwel allen die hier wonen. Dit is gebleken bij de kroning van Ko- ninging Elizabeth; dit blijkt ook nu bij haar bezoek aan dit land. Stel ruziënde kinderen. Tot enkele dagen vóór de aankomst van de Koningin geleken de autori teiten in Australië op een stel ruziën de kinderen. Er is geharrewar geweest over de ochtend-, middag-, namiddag- en avondkleding, welke moest worden gedragen; of men „topper" dan wel „homburger" óp het hoofd zou zet ten; of de vrouwen van Parlements leden- bij de eerste begroeting aanwe zig mochten zijn of niet. Om slechts enkele „kwesties" te vermelden. Parlementsleden zijn stiernijdig ge weest op de „Speaker", die hen een lesje had willen geven, hoe zij in te genwoordigheid van de hoge bezoe kers zich hebben te gedragen.-;-.. Dit is nu allemaal verleden tyd, omdat het alles tot een oplossing moést komen. Eendrachtig stonden de autoritei ten op en bij de aanlegsteigers, toen als de eerste monarch, koningin Eli zabeth voet op Australische bodem zette. Zelfs de beide communistische Par lementsleden der State New South Wales waren er om de Vorstin te be« groeten Zij waren „ondersteboven", Nu behoef ik U niet te vertellen over de „nachtwaken" welke zijn ge daan langs de route, waar het Vorste lijk Paar zijn intocht door Sydney maakte. Dat beeld kennen we in Nederland wel op elke „Prinsjesdag".Het< geen mij echter wel opviel is, dat de Australiërs compleet „onderstebo ven" waren! Niet zozeer op „Farm Cove", de landingsplaats nabij Sydney, vlak bij het historische punt, waar 166 jaar ge leden Captain Philip als eerste in Australië kwam; op genoemde lan- dingsplaats ging het er thans wel meer officieel naar toe! Doch langs bedoelde route za§ ik staaltjes van welhaast hysterisch enthousiasme, aan de flegmatische Australiërs geheel vreemd. „Isn 't she lovely; isn 't she beauti ful", (Is ze niet lief; is ze niet knap") vroegen de Australiërs elkaar. „Wat heeft zij een betoverende lach',' constateerde de één. „Wat een prachtige tanden heeft hij", merkte de ander op. Men kwam woorden tekort om de bewondering voor het Vorstenpaar tot uitdrukking te brengen. Ja, maar men had in Australië ook nog nooit een Koningin gezien. Gedrang In society-kringen. „MJn zuster heeft een invitatie om op „Farm Cove" aanwezig te zijn", vertelde mij een kermis. „Mijn zoon is militair en mag bij de afzetting helpen", verklaarde mijn buurvrouw vol trots. De zuster van één van de 2500 op „Farm Cove"; de zoon één van de 12.000. Maar o wat een eer voor de hele familie! Wat is er de laatste maanden in society-kringen gedrongen om in de buurt te komen van degenen, die iets van doen hadden met uitgeven van uitnodigingen voof bevoorrechte plaatsjes; een galabal, diner, banket of welke gebeurtenis dan ook, waar bij de Koningin aanwezig zou zijn. Want een dergelijk feit heeft be tekenis voor het hele verdere leven; „Ik was daar óók bij", zal men kun nen zeggen. En men moet de jaloersheid ken nen in de Australische society-krin gen, om de waarde van zulk een ge zegde te kunnen bepalen Grote dagen voor de tailors. Wie wél zijn gevaren bü dat alles, zijn o.a. de tailors, die handen tekort kwamen om loungs-suits, morning dress, dinner suit, of evening dress te maken. Velé maanden hadden zij druk werk, mede dank zij de wisse lende costuum-voorschriften. Menigeen zit op het ogenblik met een splinternieuw lounge-suit en top- hat, omdat die plots van de officiële kleding-lijst werden geschrapt! Men weet te vertellen dat een vrouw voor minstens drie duizend gulden aan kleding, sieraden etc. no dig had om „behoorlijk" voor de dag te komen bij de officiële gebeurtenis sen. Zulks dan nog ongeacht de „onder linge concurrentie. In dit verband zij nog opgemerkt, dat het vorstelijk bezoek wel heel sterk in de kring van autoriteiten en society is getrokken, zeer waarschijn lijk imet minder grote instemming van de Vorstin, die in de armste wij ken van Londen geen onbekende is. Voor de Australische steden ont vangt zj] daartoe geen kans! Haar programma wordt voor een groot deel gevuld met tuinfeesten, banket ten, ontvangsten, bals etc. Twintig duizend kilometer. Zoals het begon in Sydney op 4 Februari, zo gaat het door tot eind Februari, wanneer dit deel van de rondreis door het Gemenebest voor het Vorstelijk paar zal zijn beëindigd. Dan zal pl.m. 20.000 km. door Australië zijn afgelegd: 4000 km. per auto, 12.000 km. per trein, 3000 km. per schip langs de kust. Australië heeft dan een „thrjll" ontvangen als nimmer tevoren; ver- moelijk zullen dan weer vele jaren voorbij gaan, alvorens een gebeurte nis gelijk aan deze zal plaats vinden. In elk geval toont dit Koninklijk bezoek duidelijk en onomwonden, dat vrijwel zonder uitzondering het Aus tralische volk gehecht is aan het Engelse vorstenhuis. En ondanks alles, monarchaal voelt! LISSE Italiaanse bezoekers voor Bloemlust De Bloemlust-tentoonstelling heeft zich gistermiddag mogen verheugen over hoge Italiaanse belangstelling. Een kwartier nadat de echtgenote van de Italiaanse ambassadeur met haar twee dochters de tentoonstelling had bezocht, arriveerden Dom Ro- mualdo Zilianti, gen. abt. van de Be nedictijnen van Monte Oliveto in de provincie Toscane en Dom VictorIno Aldimici, commissario van de Bene dictijnen van „Vita et Pax" uit Leu ven. Door een Italiaans sprekend be stuurslid werd het gezelschap rond geleid. K.A.B. De jaarvergadering van de K.A.B. werd gisteravond gehou den. In zijn begroetingswoord wees de voorzitter er op, dat de K.A.B. thans -zich uitstrekt over drie paro chies. Het is daarom dat thans ook 3 vaandels aanwezig zijn. Het vaan del van de Mariaparochie werd ge wijd door pastoor Staadegaard. Na deze wijdingsplechtigheid bracht pastoor Staadegaard dank aan de K.A.B. voor dit vaandel. De voorz. bracht dank aan pastoor Staadegaard en verklaarde, dat de Mariaparochie nog plannen heeft tot de stichting van een kleuterschool met annex een jeugdgebouw. Spr. wekte allen op om aan de loterij, welke gehouden wordt yoor. dit doel deel te nemen. De secr., de heer J. H. Slobbe, bracht een uitgebreid jaarverslag uït. waarin hij vooral een extra pluim gaf aan Herwonnen Levens kracht. De penn., de heer C. Bon, bracht zijn financieel jaarverslag uit, waar uit bleek, dat men een batig saldo had van f 7070. De begroting 1954 sloot in ont vangsten en uitgaven met een be drag van 8800. Ten aanzien van het flinke batig saldo wees de voorz. op het feit, dat gereserveerd dient te worden voor het herstellen van het gebouw. De aftredende bestuursleden J. P. de Koning, voorz., C. Bon, penn., J. van der Eist, 2e secr. en P. J. Ver- meij, commissaris, werden allen bij enkele candidaatstelling herkozen. De voorz. deelde mede, dat er nog steeds een vacature F. J. van Keste- ren was en dat het bestuur met machtiging van de vergadering ver leden jaar hierin heeft voorzien door ae benoeming van de heer G. van den Berg. Vervolgens wees de voorzitter met nadruk op het Kanunnik van Schaikfonds, het Retraitewerk, de Credo-Pugnoclub en de deelname aan de cursussen. Voorts ligt het in de bedoeling van het bestuur, om in de vasten wijkbijeenkomsten te houden. De rondvraag leverde enkel huis houdelijke aangelegenheden op, ter wijl er het verlangen kenbaar werd gemaakt tot het houden van ouder avonden voor de lagere school. vergadering werd beëindigd met de film „Twee mensen". KATWIJK AAN DEN RIJN Bevolking Het aantal inwoners bedroeg op 31 December 1052 24228, n.L 12.602 mannen en 11.626 vrouwen. Op 31 Decemlber 1953 waren de cij fers 12.727 mannelijke personen en 12.041 vrouwelijke, totaal 24.768 of een vermeerdering van 540 personen. Er werden in 1953 237 huwelijken gesloten. Verwacht wordt dat de ge meente in Mei a.s. 25.000 Inwoners zal bereiken. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren Hueting, Bergman en Van der Laan, zal de Zondagse dienst worden waargenomen door dr. Van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810, NOORD WIJKERHOUT Jaarvergadering E.H.B.O. De E.H.B.O. hield in de zaal van v. d. Geest haar 16e jaarvergadering. In zijn openingswoord wijdde de voorz., de heer P. Barnhoorn, enige woorden aan de nagedachtenis van de over leden penn.. de heer A. Warmerdam. Van burgemeester v. d. Weijden was gericht van verhindering ingekomen. De secr., de heer S. Verdegaal, me moreerde in z|jn jaarverslag, dat de vereniging momenteel 46 leden telt plus nog 9 leden van het politie corps. Uit het verslag van de penn., de heer J. .Bons, bleek, dat de ont vangsten over het afgelopen jaar hadden bedragen f 297.60 en de uit gaven 255.28; alzo een batig saldo van 42.32 met een totaal van 220.40. Bij de gehouden bestuurs verkiezing werden herkozen de he ren J. Bons en S. Verdegaal, terwijl in de vacature A. Warmerdam werd gekozen de heer C. J. J. Keyzer. Na de rondvraag, die niets opleverde, nam dr van Praag, de leider van de cursus het woord. Het deed spreker goed, dat zo velen de cursus volg den, want dan alleen kan da E.H. B.O. bloeien. Ook dat het besef leeft bij de mensen, om anderen hulp te kunnen bieden. Spr. hoopte, dat alle cursisten "het begeerde diploma zou den behalen. Binnenkort zal er een wedstrijd plaats hebben met de afd. Noordwijk. Na de pauze werd met een toepasselijk woord van de voorz. aan dr van Praag een mooie leeslamp aangeboden. OEÖSTGEEST Geboren: Erik Rudy, z. v. J. P. W. Scholtz en J. A. J. Freyser; Willem, z. v. W. van Leeuwen en W. S. van der Mark. Ondertrouwd: P. J. Vet, 35 jaar en G. Wadherzapp, 25 jaar. Getrouwd: H. Duyvendak en A. Robes. Overleden: J. Bezemer, 79 jaar. VOORHOUT Raadsagenda Woesdagavond a.s. te 7.3Ö uur komt de gemeenteraad bijeen. Enige der agendapunten zijn: uitbreiding van de straatverlichting langs de Teylingerlaan; vaststelling van bepalingen in verband met de openstelling van het Overbos; uit breiding van het hoofdbuizennet te Noordwij-kerhout ten Noorden van de Herenweg; vaststelling van een nieuwe verordening ingevolge de Winkelsluitingswet; verbetering van de woningen Boerhaavestraat 1 t./m. 31. De Jeugdnatuurwacht Er wordt veel moeite gedaan, om de jeugd te leren de natuur- en vogelwereld te eerbiedigen. Enkele jaren terug was Voorhout één van de eerste gemeen ten, die een Jeugdnatuurwacht op richtten. Het coimté hiervan was er van overtuigd, dat de kinderen moest geleerd worden liefde voor de na tuur te krijgen. Het gemeentebe stuur trok enkele geldposten uit en zo kwamen er bij de R.K. Jongens school en Ohr. School tuintjes, waar de kinderen, onder toezicht én in hun vrije tijd, konden verbouwen wat zij wensten. Met deskundige leiding van de hovenier H. v. Wie- ringen, is van deze tuintjes gemaakt wat men kan. Resultaten? Om dank baar voor te z(jn. Gistermiddag kwamen de jonge natuurliefhebbers ten gemeentehuize, waar enkele van hen prijsjes in ont vangst konden nemen, welke be schikbaar waren gesteld. Burgemees ter de Graaft maakte als stimulans voor een volgend jaar reeds een mooie eerste prijs bekend t.w. een boek „Vogels in de natuur" De prijzen gingen naar: R.K. Jon gensschool 1. Dick v. Steyn; 2. P. Verdegaal; 3. J. v. Wieringen. Chr. school: 1. Gijsje Stoof; 2. Riekje Hederik: 3. Gerard Bol; Dit waren de hoofdprijswinnaars. Meer deren ontvingen een prijs in de vorm van plantjes. VOORSCHOTEN Med. dienst dr Tonino, Voor straat 23, tel. 2403 en zuster Dam mers, Leidseweg 43, tel. 2436. WARMOND Agrariërs vierden feest. De be sturen van de Land- en Tuinbouw- bond, Land- en Tuinbouw Jongeren en van de Kath. Ver. Ondernemers Bloembollenbedrijf hadden in „De Stad Rome" een feestavond georgani seerd, die buitengewoon geslaagd ge noemd mag worden. De voorz. van de L.T.B., de heer P. F. Vergeer, sprak er zijn genoegen over uit, dat zovelen aan de oproep gehoor hadden gegeven. In het bij zonder heette hij de genodigden wel kom o.w. de geestelijk adviseur, ka pelaan W. C. Tamis, en de diocesaan leider van de L.T.J., de heer Van Son en echtgenote. De jeugd-toneelgroep van St. Mat thias voerde een éénacter op, getiteld „Eduard wordt mens", welke één acter zeer goed vertolkt werd. Hier na trad de L.T.J. afd. Warmond op met een Lintendans door vier paren, een komische schets „De muzikale familie" en met enkele muziek- en zangnummers. In de pauze werd een verloting gehouden. De heer Van Son sprak in de loop van de avond nog een propagandistisch woord, waarin hij speciaal het bewegingswerk van de L.T.J. belichtte. Mede dank zij de medewerking van. de heer Albert Gerritse, die met mu ziek en humor de aanwezigen goed wist te vermaken, is deze avond prima geslaagd. Gezien de belangrijkheid van deze vergadering viel het bezoek niet mee, want van de ruim 400 leden, waren er slechts 60 aanwezig. Inge komen was een copie van de nieuwe regeling van de Minister van Econ. Zaken voor uit te voeren werkzaam- heden met subsidie, doordat de DUW pructisch is opgeheven. Deze regeling heeft niet de volle instemming van 't H.B., doch de administratieve werk zaamheden z(jn hierdoor vereenvou digd. In de cultuurtechnische dienst kan ten hoogste 1,26 per uur en in de W.S.W. hoogstens 1,15 per uur worden verdiend. De ervaring zal echter moeten uitwijzen in hoeverre deze regeling aanvaardbaar zal blij ken te zijn. Mocht men geschillen door deze regeling krijgen, dan kan men zich steeds wenden tot het plaatselijk afdelingsbestuur. De bespreking over het C.A.O. vor derde nog al wat tijd, waarbij de voorzitter mededeelde, dat eerst na 4 conferenties overeenstemming is be reikt voor de C.A.O. De resultaten waren behoorlijk, doch niet geheel bevredigend, vooral niet wat betrof de tarieven voor aangenomen werk en voor de losse arbeiders, voor het laatste drong het bestuur aan, dat de losse arbeiders meer gegevens moe ten verstrekken aan de besturen, om betere resultaten te kunnen verkrij gen. De contractlonen werden als volgt vastgesteld voor de gewone arbeiders: Voor 23 jaar en daarboven 54, (50,45); 22 jaar 51,— (48.—), 21 jaar ƒ48,50 (45,—), 20 jaar ƒ44,50 (40,-—), 19 jaar ƒ39,(35,18 jaar ƒ33,— (30,—), 17 jaar 27,— (25,—). Voor losse arbeiders 23 jaar en daarboven ƒ55,50 (52,—), 22 Jaar ƒ52,25 (49,75), 21 jaar ƒ50,— (47,50), 20 jaar ƒ44,75 (42,50), 19 jaar ƒ39,75 (37,75), 18 jaar 34,75 (33,—), 17 laar ƒ30,50 (29,—). Na een aangename gedachtenwlsse- ling sprak de voorzitter de wens uit, RIINSBURG „Bloemenlust" De veilingver. „Bloemenlust" hield, o.l.v. de voor zitter, de heer C. Soeteman, haar jaarvergadering in „Bloemenlust". in zijn openingswoord wees de voorzit ter er op, dat 1953 voor de leden om ir.eerderlei redenen niet gunstig was geweest. De om2et aan de veiling had niet aan de verwachtingen voldaan, waarom de voorzitter aanspoorde tot meerdere saamhorigheid. De penning meester, de heer S. Heemskerk, kon in zijn verslag een klein batig saldo vermelden, dat naar de reservereke ning werd overgebracht. Voor de ten- toonsteling in de Tuinbouwschool aan de Sandtlaan werd op voorstel van het bestuur een prijs beschik baar gesteld. Bij de verkiezing werd de heer C. Soeteman, periodiek af tredend, als voorzitter herkozen. dat zo mogelijk in de toekomst een vrijere loonpolitiek doorgevoerd kan worden voor die bedrijven, waar dit economisch verantwoord is. Thans drong hij er op aan, dat het C.A.O. door allen in zijn geheel zal worden aangenomen. Kon Mij v. Tuinbouw. De maan delijkse bijeenkomst, waarop tevens de expositie plaats had van de huis- broei van bloembollen, mocht zich in een buitengewoon grote opkomst verheugen. Ondanks de vrij lastige broei der bollen bleek het aantal inzendingen bevredigend te zijn. De wisselbeker viel ten deel aan de heer Th. Duiven voorden uit Noordwijkerhout, dezelf de winnaar van het vorig jaar, op de voet gevolgd door de heer J. F. v. d. Berg eveneens uit Noordwijkerhout. Als derde kwam mevr. RuigrokVan Oosten uit de bus, gevolgd door mevr. Everwijn. De uitslag van de vrije In zendingen was 1. J. Lindhout, 2. J. Schipper, 3. Ina v. d. Meer. Geboren: Lydla S. dr van Th. v. d. Holst en W. v. d. Berg; Johan A. zn van L. Hazenoot en C. W. Hoo- gervorst; Nicolaas zn van N. Glas bergen en C. P. A. Berbee; Pieter J. zn van W. v. d. Plas en G. Weeghel; Eric A. M. zn van S. C. G. Alkemade en T. C. v. d. Leden; Bernardua C. W. M. zn van B. P. Steenvoorden en G. M. Kortekaas; Paulus J. M. zn v. J. de Mooij en E. S. v. Rhijn; Ma ria Q. dr van L. P. Peschier en Q. Vink; Leendert zn van D. Plug en J. v. Duijn; Hugo C. zn van B. v. Duin en H. T. v. d. Berge; Hubertus W. zn van A. Th. Rotteveel en C. Schouten; Jacoiine dr v. B. J. Bouw man en H. J. Overbeek; Hermanns P. M. zn van A. H. F. M. v. d. Staak en C. v. d. Water; Thijs Th. zn van L. G. v. Bohemen en M. T. Kuiper; Annetje H dr van R. I*h. Adnan en M. E. A. Verhoef. Ondertrouwd: H. v. Dongen 24 jr en J. E. Haasbroek 23 jr. Getrouwd: A. v. d. Deijl en KI. Duindam. Overleden: Theodorus J. Mooije- klnd 59 jr; Willibrordus P. de Vree- de 75 jr; Maria Brederode 97 jr, WASSENAAR Gedurende het a.s. week-end wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en, K. de Wit, Jonkerslaan 83, tel. 2460* Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdag wordt de avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken waargenomen door Apo theek O. A. Singelenberg, Rijks straatweg 729, tel. 9141. ZOETERMEER St. Deusdedit. St. Deusdedit heeft in een feestvergadering het gouden jubileum van de bona her dacht. De hoofdbestuurder, de heer Chr. de Meester, gaf in een uitvoe rige rede een historisch overzicht van de jubilerende bond, waarin hü beklemtoonde de noodzakelijkheid van het bestaan van St. Deusdedit. Hij wekte de dames op grote belang stelling voor de bond tc tonen cn de jongeren, om zich door ontwikke ling te bekwamen om t.z.t. een func tie in het bestuur te kunnen ver vullen. De g. a., kap. J. Hamers, wees in zijn gelukwens de leden op hun gro te taak om voor alles katholiek te zijn. Ook namens pastoor Voorham, die door ziekte verhinderd wus, bood hij de beste wensen voor St. Deus dedit aan. Voorz. J. Berk bood alle leden na mens de bond een gedenkbord aan. Na deze ernstige en bezielende toe spraken werd een aanvang gemaakt met het meer amusante gedeelte, waarbij het duo Choufour uit Lei den de touwtjes in honden had. Het werd een prettig besluit van een waardige herdenking. 1 De medische dienst wordt mor gen waargenomen door dokter P. Vegt en voor de beide kruisvereni gingen door zr van Rooy. Laatste Berichten Kardinaal de Jong Over het verloop van de ziekte, die Kardinaal de Jong eergisteren vrij on verwacht getroffen heeft, was vol gens de secretaris van de Kardinaal hedenmorgen geen nieuws ver strekt door de geneesheren Men meent hieruit te kunnen afleiden, dat de toestand van de Kardinaal onge wijzigd is. ALASTRIM IN DEN HAAG. Het aantal alastrimpatiënten in Den Haag is sedert gisteren met één vermeerderd, waardoor het totale aantal thans 18 bedraagt. Deze nieu we patiënt was met h'et- oog op een andere 2iekte reeds in een der zie kenhuizen opgenomen. Thans zijn nog vier personen in observatie. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 19 Fcbr. Groente. Waspeen I 13—37. Waspeen II ƒ7—27.—Breekpeon ƒ6 —10.80, Rode kool ƒ9—13.10, Gole kool 13.10—18.80, Groene kool ƒ12 —30.—, Boerenkool 1835.—, Sprui ten I 60.90, Spruiten II 10—30 Witlof ƒ250.57.Knolselderie p 100 st. f3—12.—Uien ƒ8—12.70. Kroten ƒ5.108.Aardappelen por kist ƒ2.90—3.—. TER AAR, 19 Febr. Groente. Witlof I ƒ0.80—0.09, idem II ƒ0.82— 0.64, idem stek 0.230.2'). spruiten 0.31—0.38, idem B 0.10—0.28, uien 0.080.10, alles per kg,, knolsclde. rtf 0.03—0.08 per stuk. Je'efaoatjea /thSUNEEL 2 Net R.K. Meisje 23 j. biedt zich aan als naai ster of werxster. Brieven Jac. Zandbergen, Schen- kelweg 16, Zoeterwoude 2 Gevraagd per 1 Mei R.K. aankomende boeren knecht, goed kunnende meiken. Jac. C. v. d. Geest Moppenhoeve Oud-Ade. 7? Flink Dagmeisje gevr. voor hele of halve dagen. Boven 17 1. Aanmelden: Rilngeesterstraatweg 203 Oegsigeest. 6523 2 Met Mei gevraagd een R.K. Dienstbode v. d. of voor d, en n, bij N. M. v. d. Salm; Weipoort 97, Zoe terwoude 1549 2 R.K. Boerenknecht of aankomende gevraagd met April of Mei, goed kunnen de melken, by J. Koot, Leidseweg 555, Voorscho ten. 1546 2 Net R.K. Meisje gevr. Voor d, of d. en n„ in tuin dersgezin. goed loon en huiselijk verkeer; met 1 Maart. P. A. v. d. Ham, Veurse Achterweg 63 tc Leidschendam, Tel. 1624. 2 Gevr. per half Maart een R.K. Boerenknecht goed kunnende melken en een R.K. Boerendienstbo- de, bij L. Clemens, Kaag. 2 B.z.a. Worstmaker, ook bekend met Duitse worst makerij, tevens genegen winkelwerk te verrichten. P. C. Juffermans, Zuidweg 14, Rijpwetering. 2 Gevraagd zo spoedig mogelijk een R.K. meisje 15—16 jaar voor de hele week. Nieuwe Wetering, Voorweg 17. 2 Jongen gevraagd voor potplanten cultuur. A. H. Kuipers, Heerenweg 04, Kudelstaart, gjem. Aals meer. 1537 2 Boerendienstbode. Ge vraagd per half Maart R.K. boerendienstbode die ge negen is te melken, bil Th. M. v. Egmond, Oostkanaal- weg 3, Alphen a. d. Rijn. 2 Er biedt zich aan: een net R.K. meisje voor dag en nacht. Liefst bij 1 of 2 Êersonen. Omg. Leiden, rieven onder no. 1542 bur. v. d. blad. 2* Keurig Meisje gevr. van 8 tot 5 uur. Meer dere hulp aanwezig, weck end vry; lief voor kinde ren. Mevr. Rebers. Leidse weg 258, Voorschoten. 2* Jongste Bediende ge vraagd voor magazijn en bezorgwerk. ..De Houthal" Hogewoerd 99. 1556 2" Gevraagd net Meisje voor dag of dag en nacht of werkster v.g.g.v., leef tijd ±18 jaar. Mevr. de Geu6, Storm van 's Gra- venzandeweg 55, Waase naar. 8401 2 Net Meisje gevraagd. 3 dagen per week. Brieven onder létter H. aan R. Paauw. kantoorboekhan del, Roelofarendsveen. 2* R.K. Boerenknecht ge vraagd met April of Mei, goed kunnende melken. C. N. van Schie, Jan Steen laan 7, Warmond. 1539 2" Wegens teleurstelling gevraagd een R.K. Boe rendochter of dienstbode. Leeftijd boven 25 jaar op boerderij P. Kempen, Zuid einde 34, Aarlanderveen. 2* R.K. Huishoudster b. z. a., leeftijd 50 jaar, liefst op kleine boerderij of boe- renomgeving. Brieven on der no. 1563 bureau van dit blad- 2 Werkster gevraagd te vens ook voor schoon to maken. Q. Pouw. West einde 36, Roelofarends veen. 1537 AANGEBODEN 2 Muziekliefhebbers! Vrolijke zang- en klas sieke platen vanaf f 0.50 Mooie Philips Radio's van af ƒ25.Koffergramo- foons v.a. ƒ25.Mooie Pianoklavlers, accordeons vanaf 55.Radiolam pen en -onderdelen, luid sprekers en naalden; Re paraties enz. Janvossen- steeg 41. 1551 2 Hennetjeskuikens. Vol gende week. Van ééndag en ouder leverbaar. Voorts onze specialiteit Vierweek- se prachthennetjes ƒ2.50 p.st. Maart leverbaar. Groe- ncveld, Rijkserk. 15386, Valkboumanweg, tel. 25590. Ethercapsples, thermome ters, Opfokvoer, kuiken- zaad. 2 Wilt U? een goed hor loge. Koop dan bij een spe claalzaak. Contante ver koop, dus lage prijzen en 100% garantie. Ruime keuze in alle prijsklassen. Uurwerkkliniek Lage Rijn dijk 8. Leiden's beste spe ciaalzaak. 2 Te koop nieuwe gegal vaniseerde golfplaten 215 bij 86., baddlngs, bielzen, cn een partij eiken haard- blokken. J. Borg. Estaweg Voorschoten, de Goejestr. 42, Leiden, tel. K 1710 30179. 2 Te koop aangeboden: 15 a 17 ton winterpeen, te bevragen bij C. Th. Witte- man, Kerkstraat 17 Noord wijkerhout. 6543 2 7 Kalkoenen met haan te koop. tegen de leg. W. de Groot. Rnnegommer- straat 18, Zoeterwoude H. R. 6548 2 Te koop gevraagd plm. 1000 tot 1500 M2 grond v. opslagterrein omg. Voor schoten. Tevens een schuur te koop 5 bij 10 cm. Br. onder no. 1543 bur, v. d. blad. 2 Grote keuze Dames- en Herenpolshorloges. Verlo vingsringen. Atelier voor alle reparaties. Jac. Hoo- Servorst, Geversstraat 47. 'egstgeest. Tel. 26151. f? Damessportfiets, gebr. och in prima staat, tc koop gevraagd. Brieven onder no. 1547 bureau van dit blad. 2 Bureaux, radio's fau teuils en2. prima naai- mach. bureaux, fauteuils, linnenkasten, boekenkas ten, pracht radio's stoe len, tafels, badgeysers, le dikanten, vloerkleden, electr. frituurfornuis, gor dijnen, bufetten, gashaar den enz. Nieuwe Rijn 60. Telef. 22150, tegenover Watersteeg. 2 J. A, Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klókken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 3190 2 Te koop aangeboden: Haardkachel, salonameu blement, slaapkamer ameublement, bestaande uit: groot tweepersoons ledikant met toog en twee nachtkastjes, 3-ledige kast, tafeltje en 2 stoelen H. Kloos Wilhelminastr. 43a Noordwljk-Binnen. 2 Aangeboden: Koeien voor de melk tot staltijd. Melk te kort geld toe! Te vervoegen bij J. J v. Vliet Hazerswoude, Dorpsstraat no. 230. 6536 2 Horloges vanaf fl.50 per week. Pendules, wek kers, koekoekk'okken enz. op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. De Leid- se Uurwerkenhandel. Ak kerhof 11, Leiden, tel. 26550 Op verzoek komen wij bii U thula! GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd: in goede staat zijnde roeibo ten. M. v. Rijn, Ooflteir.de 2, Stompwiik. 6523 2 Gevraagd: alle Sier- teeltvergunningcn Jan.- Dec., ook periodieke. Aan geboden Tuinbouw teelt— vergunnlr m. c.v. N. Bak ker Hzn., Roelofarends veen K 1713 no: 487. 2 Plano van particulier gevraagd, desnoods vleu gel. Geschikt voor zang vereniging. Uitsluitend br. met merk, kleur en prijs onder no. 0505 bureau van dit blad. 2 Kamer gezocht met of zonder pens., voor 1 of 2 heren. Tevens verster kier en guitaor 15.—te koop. Lecjcn voor Am. handje gevraagd. Brie ven onder no. 1555 bur. v. d. blad TE HUUR 2 Te huur voor bruilof ten en partijen onze ge zellige zaal, met gebruik van vrije keuken, servies, enz., zeer billijke zaalhuur. Bespreek vroegtijdig A. de Groot. Plantage 2 hoek Utrechtse Veer, Tel. 26820. DIVERSEN 2 Kret's erkende Bonds Autorijschool. Nieuwste Lesauto's. Hülen en bren gen gratis, 4.50 per uur j 4.50. G. v. d. Laanstraat 4 (bij Leuvenstraat). Lei den, Tel. 30420. 2 Tegen beloning terug tc bezorgen m.g. kerkboek met de Fam. en andere bidplaatjes. L. Janson, Mecrlaan 59, Stoimpwijk 2 Ouderwetse kristallen lichtkroon, 'alsook losse onderdelen en losse gesle pen 6tukken, ook oude ko- peron wandlusters en kro nen. Brieven onder no. 6494 bur, v. d. blad. 2 Sicrleeltvergunningen Jaarteelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- cn verkoop J. Eist- geest, Zuideinde 09A, Roe lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. 2 Pianostemmen f 2.50 per keer bij abonnement, ook voor buitengemeenten. Het bekende en goedkoop ste adres. E. E. Rosin, Was- straat 56, tel. 24413. 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde'lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl Instructeur met 22-jarlee rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel. 26534 2309

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3