Uiöse^hutspot Nieuw laboratorium van prof. P. Gaillard aisteren aeopend Leiden heeft nu L753 werklozen Secretaris C. Bekkering beantwoordde vele vragen Leidse Kamer van Koophandel over Economische Mededinging Koninklijke onderscheiding voor 2 personeelsleden van „Zaalberg" BIOSCOPEN ZATERDAG 20 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 In Leids Boerhaave-kwartier Op 13 Februari 1954 stonden bij het Arbeidsbureau Leiden 1621 ge heel werklozen Ingeschreven, terwijl daarenboven 132 personen opgeno men waren in diverse werkvoorzie ningsobjecten. Het totaal beschikba re aanbod geheel werklozen plus arbeiders werkobjecten bedroeg 1753. Van een wijziging van enige betekenis is geen sprake. Een vergelijking met het overeen komstige tijdstip in 1953 wijst uit, dat het totaal beschikbare aanbod thans niet onbelangrijk lager ligt, n.l. 541. De vraag steeg van 114 tot 139, doch aan deze stijging kan weinig reële waarde worden toegekend, aangezien het aanvragen om arbeidtkraclhten voor gelegenheidswerk voor zeer korte duur betrof. Nog steeds bestaat behoefte fcan jeugdige krachten leeftijd 15 t.m. 18 jaar terwijl daarnaast plaat singsmogelijkheid bestaat voor ar beidskrachten in de metaalindustrie en aanverwante bedrijfstakken. Het aantal werkloos ingeschreven vrouwen bleef vrijwel gelijk en be droeg op 13 Februari 1954: 164. De vraag naar vrouwelijke arbeids krachten onderging geen'wijziging van enige betekenis en is in de eer ste plaats gericht op huishoudelijke personeel, gevolgd door ongeschool de krachten voor diverse bedrijfs takken, ervaren verkoopsters en ad ministratief personeel (o.a. typistes). Veel bewondering voor de inrichting helaas verhinderd was, bood de se cretaris van de senaat, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, zijn ge lukwensen aan. Prof. dr. A. J. M. Vol trots legt prol. Gaillard (links)Holder sprak woorden van felielta- de president-curator (rechts) de tie a.ls decaan van de medische fa- werking van een apparaat in het Ia- culteit. boratorium uit. (Foto: „De Leidse Courant"). Zeer groot was gisteren de belang stelling voor de officiële opening van het nieuwe laboratorium voor cyto- j te werk te gaan. om te voorkomen, logic en experimentele histologie in dat wijzigingen, die dezelfde amibte lijke weg moeten gaan, de uitvoe ring van hun plan stagneren. Namens de rector-magnificus, die het Leidse Boerhaave-kwartier (Aca demisch Ziekenhuis), dat onder lei ding van de directeur, prof. dr. P. J. Gaillard, Is ingericht. Hij werd hier toe ln staat gesteld door een mooie gift van de Rockefeller Foundation, terwijl het rijk voor het resterende bedrag zorgde. Prof. Gaillard gaf een kort over zicht van de totstandkoming van dit nieuwe laboratorium, dat in zijn hui dige gedaante kan wedijveren met de meest vooraanstaande instellingen op dit gebied, elders ter wereld. Hij her innerde er aan, dat toen in 1947 aan de Leidse Universiteit een leerstoel in de exiperimentele histologie werd opgericht, er geen gelden beschik baar waren voor een behoorlijk ge- outileerd laboratorium. Men moest zich behelpen in een klein souster- rain van de afdeling histologie. De minister van O., K. en W. werd vertegenwoordigd door de heer J. Platteel, referendaris van het Mini sterie, die prof. Gaillard zijn harte lijke gelukwensen aanibood en er ver volgens op wees, dat de oprichting van de leerstoel zelf reeds een luxe daad is geweest en dat het laborato rium meer voor wetenschappelijk on derzoek dan voor medische opleiding bestemd is. In de dertiger jaren, toen men zich hield aan het minimum van het beslist noodzakelijke, zou een dergelijk laboratorium zeker niet tot stand gekomen zijn.. De president curator, dr. J. E. ba ron Vos van Steen wijk, haakte in op hetgeen de heer Platteel gezegd had, maar ontkende daarbij, dat re- search-werk voor een universiteit luxe is. Research is een levensvoor waarde, aldus de president curator, die overigens de onderwijstaak van de universiteit niet minder belang rijk wilde achten. De volmaakte hoogleraar moet beide even lief heb ben. Wanneer het curatorium voor de keuze gesteld werd: een knappe hoog leraar of een goed laboratorium, zou spr. niet weten wat te kiezen. Hoewel verheugd over de opening van dit nieuwe laboratorium verheel de de president curator zich niet, dat er nog een groot gebrek aan univer sitaire gebouwen is en dat de ambte lijke molen in dit opzicht zeer lang zaam maalt. Hij spoorde daarom de hoogleraren aan bij het indienen van ry zich het recht aanmatigen de bon. eventuele plannen zeer nauwkeurigden te verwijten, dat alles nog niet Tenslotte maakten de aanwezigen een rondgang door het laboratoria, waarvan zij de zeer moderne inrich ting oprecht bewonderden. Velen complimenteerden prof. Gaillard met dit resultaat en uitten de verwach ting, dat hij in zijn nieuwe labora toria veel vruchtbaar wetenschappe lijk werk zal mogen verrichten. „St! Christoffel"Leiden „St. Christoffel", de Vereniging van Kath. Vertegenwoordigers enz., afd. Leiden, hield gisteravond een drukbe zochte ledenvergadering in de Har monie. Ondanks de smerige wegen en natte sneeuw waren zelfs de leden uit de omliggende gemeenten geko men, om te luisteren naar het VTaag- en antwoordspel tussen de algemeen secretaris, de heer C. Bekkering, en de leden. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer C. W. J. Gonijn, wees de heer Bekkering er op, dat zich tengevolge van de laatste oor log vele economische wijzigingen voordoen, die de positie van de ver tegenwoordiger geheel veranderen. In de ene branche laat zich die ver andering vlugger en dieper voelen dan in de andere, maar wanneer de tekenen niet bedriegen, zal niemand zich op den duur aan deze wijziging kunnen onttrekken. Liever dan in een betoog alle ver anderingen onder de loupe te nemen, gaf spr. het woord aan de leden om vragen te stellen. Er kwam een stort vloed van vragen; de ene lokte de andere uit. Het is niet doenlijk op alle vragen, die de reizigers interesseerden, in te gaan. Wel kan gezegd worden, dat er voor de vereniging nog machtig veel werk te doen is, om ook voor de vertegenwoordigers een voldoende beveiligde rechtspositie te bereiken. Weer kwam het onbevredigende ge voel naar voren, dat de georganiseer- den de lasten te dragen hebben van alle vooruitgang in de sociale posities. De niet-georgandseerden zijn niets anders dan klaplopers op het werk en de offers van hun georganiseerde collega's. Het grappigste is nog, dat Dc Leidse Kamer van Koophandel aldus schrijft zij ons acht de tijd van voorbereiding, gelegen tussen de publicatie van het ontwerp en de schriftelijke behandeling in de afde- lingen der Tweede Kamer, te kort om het bedrijfsleven goede gelegen heid te geven zich een bezonken oor deel te vormen over de hoogst be langrijke en tevens zeer ingewikkel de materie van de Economische Me dedinging. Zij zou het daarom appre msters allen tijde van het advie6 kunnen afwijken, bij de Regering. De onafhankelijkheid van de Rege ring acht de Kamer het best verze kerd wanneer een aantal daartoe bij Algemene Maatregel van Bestuur aangewezen organen en organisaties elk een lid in die Commissie kun nen benoemen. Daaraan wordt de voorkeur gegeven boven benoeming door de S.E.R., omdat de Commissie in het eerste geval in levendiger con. ciëren indien de schriftelijke behan- tact met het bedrijfsleven komt te deling nog even zou kunnen worden opgeschort. Voorts meent de Kamer dat het zwaartepunt van dit wetsontwerp ligt in de mate van zelfstandigheid en on afhankelijkheid van de Commissie ex. artikel 26, welke terzake aan de Mi nister over voorgenoemde maatrege len advies moet geven. De bevoegdheden welke „Onze Mi nisters" worden toegedacht, zijn uiter mate groot en verstrekkend. Daarte genover dient het bedrijfsleven in staat gesteld te worden in een van rasters te allen tijde van het advies commissie de maatregelen te bestu deren en op grond daarvan van ad vies te dienen. De verantwoordelijk heid blijft hierby, daar onze Mi- staan. Bijzondere aandacht vraagt de Ka mer voor het feit, dat de tegenwoor dige Bedryfsschappen en de toekom stige P.B.O.-organen ook zeer ver strekkende mededingingsregelingen kunnen maken. Zij wijst o.a. op het feit dat het Bedrijfschap voor Visse rijproducten nog in 1954 een rege ling handhaaft, waarbij de export van gezouten haring gecontigenteerd wordt voor 87op basis van de ex port van 19361938 en voor 12]4% op na-oorlogse exporten. Ook deze mededingingsregelingen moeten naar de mening der Kamer door de Commissie ex. artikel 26 worden bevorderd en ook verder on der de werking dezer wet worden ge bracht. in orde is! Er wordt nog steeds, vol gens de heer Bekkering, studie van gemaakt, om daar op de een of an dere manier verandering in te bren gen. Nadat de heer Bekkering vertrok ken was, werd in ijltempo de rest van de agenda behandeld. De verga dering hechtte haar goedkeuring aan een amendement op het voorstel van de afdeling Utrecht, om in verband met het aftreden van de algemeen secretaris een gesalarieerde kracht te benoemen en daarnaast een jonge jurist aan te stellen. Ook de deelna me van de leden aan de Stille Om gang op 14 Maart a.s. in Christoffel- verband kwam aan de orde. worden. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris C. J. F. Dolk te Leiden. Huis Rodenburgerstraat 8, inbod: 6100.koper H. van Kampen q.q te Lelden voor 6.100. Huis Oude Rijn 23 in bod 4.700,— koper J. A. Vreeburg q.q. te Lelden voor 4705. Huis Sophiastraat 24 lnbod 3000, koper S. P. de Graaf q.q. te Lelden voor 3.170. ren toe te kennen de medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau, in brons, welke hij beiden ver volgens op de borst spelde. Spontaan werd daarop het Wilhel mus door de harmonie-kapel ingezet en o.l.v. de 2e kapelmeester, de heer J. van Dijk, bracht het gezelschap vervolgens een programma van luch tige muziek ten gehore, waarbij de aanwezigen ook het hunne konden bijdragen. Daarna was het woord aan Van Meurs Cabaret Variété, o.l.v. Cees de Lange, de populaire radio-conferen cier, die met medewerking van een uitgelezen gezelschap artisten een bont programma van muziek, acro batiek van de hoogste plank en nog veel meer, bracht, waarvan de toe schouwers van het begin tot het eind hebben genoten. Aan het slot van de avond dankte de heer Schrandt jr., directeur van de fabriek in Vlijmen, voor de wel verzorgde feestavond, tot het slagen waarvan zovelen hadden bijgedragen, niet in het minst het cabaret van Meurs. De dames van het gezelschap werden met bloemen vereerd. Hierna werd de zaal ontruimd voor het bal o.l.v. de heer J. Alphênaar, dat de feestvierenden nog lang bijeen hield. Hartelijke huldiging van de heer Gerard Dik De Stadsgehoorzaal was gister avond trefpunt van al wat Zaalberg heet in de Sleutelstad en in Vlijmen, waar sedert enkele jaren de spinne rij van de Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens, v./h. J. C. Zaalberg en Zoon is gevestigd. Gelijk één grote familie was men gisteravond bijeen, zoals de direc teur, de heer W. A. Schrandt, het in zijn openingswoord zo kernachtig uitdrukte, want gelijk men in een familie zo nu en dan bij elkaar pleegt te komen ter versterking van de fa milieband, zo moet men het ook in een fcedrijfsgemeenschap doen. Een dergelijke bijeenkomst was sinds en kele jaren niet meer gehouden, doch men vond er nu een goede gelegen heid voor, nu de heer Gerard Dik 30 jaar- dirigent was van „Werkmans Wilskracht". De heer Dik wilde van een huldiging niets weten, doch, omdat de feestavond toch gehouden zou worden, moest het toch door gaan. Maar.... nu was de heer Dik ernstig ziek geworden en in het Dia- conessenhuis opgenomen. De heer Schrandt schetste de heer Dik als een man van buitengewone verdien sten en zeer grote ervaring. Zijn tourneé's naar Rusland, de Baltische landen en Amerika, dat hij van Noord tot Zuid doorkruiste, maakten hem desondanks niet ijdel. Hij bleef de bescheiden man, die evenwel een zeer bekwaam musicus is. Dat „W. W." tot het huidige peil gekomen is, mag voor een niet gering deel cp reke ning van de heer Dik geschreven worcien, vanwege zijn onverwoestbare ijver en doorzettingsvermogen. Spr. schetste vervolgens hoe de heer Dik veelvuldige ontwikkeling en bescha ving heeft gebracht voor de leden van het gezelschap en hoe hij de jaren door levensvreugde a?u du5''or",-n heeft geschonken. De heer Dik is voorts een man, die van niemand oc.it kwaad gesoroken heeft. Dat durfde spr. ronduit getuigen, want altijd, wanneer er iets onaardigs over ie mand gezegd werd, had hij een ver zachtend woord: „Zo slim zal het nu wel niet wezen!" Het bijbelwoord: „bemint uw naast als uzelve", heeft de heer Dik altijd ten zeerste in toe passing gebracht. Spr. wenste de heer Dik spoedig een algeheel herstel, voor hem zelf, maar ook voor Werk mans Wilskracht. 'De heer Schrandt heette vervol gens de genodigden welkom, in het bijzonder loco-burgemeester, wethou der J. C. van Schaik, de heer Burg- hardt, commissaris der N.V., de Bel gische relatie, de heer E. Guljé uit Antwerpen, de oudste afnemer van Zaalberg, de heer H. de Wilde, en mevr. FrentzenZaalberg, als ver tegenwoordigster van de firma Zaal berg. Burgerlijke Stand Geboren: Nicoline d. van R. W. Kropholler en E. Onstein; Robert Abraham z. van A. Kruit en M. E. Molenkamp; Aartje Maria Johanna d. van C. van den Dop en G. Han sen; André z. van J. Oudenes en A. G. Bosman. Overleden: J. van Dijk huisvr. van Rietkerken, 74 j.; G. Pronk, wednr. 78 1.; G. M. Kershof huisvr. van Die mei, 71 j. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Indonesisch Recht de heren C. Schaap te Bussum; C. J. Pluygers Jt. te Epe; en A. Buschmann te Amster dam; voor het candidaats examen Psychologie mej. G. Kuipers te Lei den; voor het doet. examen Genees kunde mej. A. J. Briel te Rotterdam en de heren G. N. Bink te Leiden; W. H. Karreman te Schiedam; W. Oolders te Haarlem; M. S. H. Schlem- per te Eindhoven; S. Z. Shepard te U.S.A. en K. v. Tuyn te Leiden; voor het artsexamen le gedeelte de dames J. M. Delvaux te Leiden; J. M. T. v. Koppen te Delft en de heren E. C. D. v. Gils te Den Haag; J. v. d. Spek te Den Haag. voor het arts examen 2e gedeelte de heren J. Groen te ScheveningenF. J. Holland te Vrie zen veen; E. A. Kerkmeijer te Kat wijk a. d. Rijn; S. H. Robles te Para maribo en C. J. M. Tonino te Delft. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Zaterdag 20 Februari. ker aan Voorschoten, een beker aan D.S.P. en een bekertje voor Men- Het spijt ons, dat per vergissing ken. De personlijke prijzen voor de in de Kath. Weekagenda van van- hoogste tafels gingen naar Voorscho- Jniet is opgenomen, dat deten en D.S.P. Wethouder Van Schaik reikte Koninklijke onderscheiding uit K.A.B. in de St. Leonardusparochle a.s. Maandag haar laatste kruis- en klaver jas wedstrijd houdt, om 8 uur in het St. Leonaidushuis. öolc zij, die geen uitnodiging ontvangen hebben, zijn van harte welkom. Over de St. Leonardusparochle ge sproken. De parochianen gaan mor genavond in het St. Antonius Club huis Vastenavondfeest vieren met de non-stop-revue van Geraldini „Zie je ze vliegen". Daarna een ge zellig samenzijn tot 2 uur. Als we nog even aan de Haagweg mogen blijven, delen we mede, dat gisteravond in café Brugmans de pry zen van het klaverjastournooi Haagweg zijn uitgereikt. Eerst werd er een erewedstrljd gespeeld tussen de bestuurders van de prijswinnende verenigingen, waarvoor de Haagweg een mooie prijs beschikbaar gesteld had, die door D. S. P. gewonnen werd. Voorzitter J. Crama reikte vervolgens de prijzen uit: een be- Voor twee personeelsleden van Zaalberg was het gisteravond dub- Doktersdienst De Zondagsdienst bel feest. De heer P. v. d. Reyden en j der Leidse huisartsen wordt- morgen S. van Oosten, resp. wever-ruwer en j waargenomen door de dokters: Jan- dekenopmaker, waren ruim 50 jaar in dienst van Zaalberg. Zij werden Pieterse. op het podium geroepen en op har telijke wijze toegesoroken door wet- Langezaal, Nieuwzwaag, Postel, Apotheken De avond-, nacht- En nu naar de Herensingel. In de parochiekerk van O.L. Vrouw He melvaart en St. Joseph zal pater H. van Dam. O.F.M., morgen onder alle H. Missen een predicatle houden over het' Sint Franciscus Liefdewerk ge volgd door een collecte. Het lijkt ons overbodig de parochianen aan te sporen deze collecte mild te beden ken. In de St. Lodewijksparochie kwam er een bedrag van meer dan 900 gulden uit; doet de Herensingel het nog beter? Nog een bericht uit bovengenoem de parochie. De Kajotters vieren he denavond, aanvang 8 uur, in de zaal Maria Gijzensteeg het Vastenavond feest met dansen en attracties. Alle leden en hun meisjes, ook zij die geen uitnodiging ontvangen hebben, zijn welkom. Het Veteranen Legioen Nederland organiseért Donderdag 25 Februari 8.5. in de Kleine Burcht een Ambon- avond, waarop het woord zal worden gevoerd door de echtgenote van de minister van voedselvoorziening der Zuid-Molukken, mevr. S. L. Lokollo v. Heiningen. Morgenmiddag om één uur zal pas toor Th. M. Beukers in het pand Ho- gewoerd 14 het nieuwe clubhuis ope nen van de gidsen en kaboutèrs van de Lydia-groep (St. Petrusparochie) houder J. C. van Schaik. die er oo en Zondagsdienst der apotheken te I en Lodewykparochie). De gidsen wees, dat er op het ogenblik een heel Leiden wordt van Zaterdag 20 Fe- i ®n kabouters worden morgenoch- andere waardering bestaat voor de bruari 13 uur tot Zaterdag 27 Fe- tfnd om 8 uur in de H. Mis in de textielarbeider dan 50 jaar geleden. Spr. zei: „Hoedje af voor dergelijke arbeiders, want het is een prestatie, die hogelijk gewaardeerd wordt." Het was spr. daarom een genoegen te kunnen me:"ede'en, dat het H. M. de koningin behaagd had, beide he- bruari 8 uur waargenomen door: de Petruskerk verwacht. Belangstel- Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. lenden kunnen het nieuwe clubhuis 2'807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel, 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8 tel, 28274. fN DE LEIDSE Casino De acteur Michel Simon beweegt zich door de Franse film van de laatste 25 jaar met de gratie van een nijlpaard, en de beweeglijkheid van een mensaap. Zijn rauwe stem vult de filmzaal met hese geluiden, die aan de oertijd doen denken. Wie hem echter in één van zijn creaties gezien heeft, zal of het nu Rigo- letto, Faust of een fabrieksarbeider betreft geboeid worden door zijn talent, dat het meest waardeloze filmscenario tot een aanvaarbaar pro duct weet te maken. Naast hem ver bleken alle sterren, die er zich dan ook meestal voor wachten, om met hem in een rol celluloid vervat te worden. Het spreekt wel haast van zelf dat „Monsieur Taxi" zijn film geworden is. In de titelrol brengt hij ons in contact met iemand, die het leven met de taximeter moet meten. Deze chauffeur is lang niet de kwaadste. Als een van zijn passa giers een tas met een som geld, groot genoeg voor de aanschaf van een nieuwe wagen achterlaat, weet hy een begrijpelijk luchtkasteel te ver drijven en zoekt net zo lang naar de eigenaar, totdat de politie beslag ap hem legt. Het geld blijkt gestolen en men ziet hem voor een medeplichtige aan. De zaak wordt echter gunstig geregeld, zodat de toeschouwers niet met een drabberig gevoel naar huis behoeven te gaan. Doordat de chauf feur door. zijn onbevangenheid nogal eens op plaatsen komt waar men zijn aanwezigheid, gezien deze hoedanig heid, maar matig op prijs stelt, heeft de KFC deze film voor volwassenen voorbehouden. Lido. De film „De romantische leeftijd' raakt weer een van die moeilijke opgaven van het leven, wanneer een meisje verliefd wordt op haar leraar. Dat geeft natuurlijk tal van complicaties, waarbij ten slotte de vrouw van de leraar hem ontrpuw verwijt, terwijl deze toch in werkelijkheid eerlijk tegenover het meisje staat. De jongedame trekt evénwel haar conclusies en ver dwijnt, wat opnieuw moeilijkheden veroorzaakt, waarbij de politie zelfs eraan te pas komt. Het is een sterk gespeelde film met Gene Tierney, Leo Genn en Glynis Johns in de hoofdrollen. De film is door de K.F.C. voor 14 jaar gekeurd. Luxor Alles draait deze week om „De schatten van Dakaru", een kapi taal aan goudstukken, die op een rustig eilandje in de grond verstopt zijn. Hurricane Smith weet ze te vin den, maar aangezien zijn schip op de rotsen te pletter loopt, heeft hij er niet veel aan. Om het goud in de be woonde wereld te krijgen, steelt hij het schip van een slavenjager. Maar dan is er nog wat baar geld nodig om uit te varen. Drie passagiers zor gen voor de contanten. Helaas zijn ook zij op de goudschat uit. En dan beginnen de intriges. De zachte ste ken onder water ontaarden al spoedig in steken boven water met lange messen. Van de ene vechtpartij komt het tot de andere, terwijl er in de rustige ogenblikken nog wel een haai opduikt, die een lief meisje, dat toe vallig overboord valt, wil oppeuze len. Hurricane Smith redt haar na tuurlijk en verwerft zich daardoor een belangrijke bondgenote, die hem uiteindelijk de 6chat in handen speelt. Het is een ruig verhaal in piraten- stijl, dat boeiend verfilmd werd. In het avonturengenre slaat deze rol prent een goed figuur. Wie een paar spannende uurtjes wil beleven, kan er zijn hart aan ophalen. Boven 18 jaar. Trianon De Amerikaanse film „Scaramouche" is met enig tam-tam aangekondigd en dan is het altijd de vraag, of de werkelijkheid aan de gewekte verwachtingen beantwoordt. „Scaramouche" valt echter mee, zij is inderdaad een uitstekende film. Het scenario is getrokken uit een roman van Rafaël Sabatini en ver plaatst naar de tijd van vóór de Franse revolutie. In die tijd was de adel in Frankrijk nog oppermachtig, maar het verzet van het volk begon reeds te gisten en schiep een span ning, welke de achtergond vormt van het filmverhaal. De hoofdfiguur is een jongeman, die vry overmoedig door het leven dartet, zo ongeveer als Fanfan la Tulipe, waarvan de film overigens veel weg heeft. Hij wordt op slag verliefd op een jonge dame, die ech ter zijn zuster blijkt te zijn, en ver volgens heftig vertoornd op een graaf die zijn beste vriend gedood had cn later zijn broer bleek te zijn. De vervolging van de één achter de an der, met veel galop en gesteiger van paarden en nog meer staaltjes van schermkunst, vormt het leeuwendeel van deze kleurige en spannende film. De romantiek krijgt ook zijn deel hoe kan het anders in een land als Frankrijk en in zo'n tijd! en alles komt tenslotte terecht, want de zuster blijkt aan het einde toch weer niet de zuster te zijn. Het klinkt allemaal erg onwaarschijnlijk, maar het was nu eenmaal een onwaarschijnlijke tijd. Doch het verhaal is goed en de film is vol actie. Wat wil men meer? Toegang boven 14 jaar. Rex Charles Chaplin's „Lime- tussen 2 en 4 uur bezichtigen. Voor het overige stadsnieuws ver wijzen we naar pag. 1, tweede blad. RIJNSATERWOUDE Gemeenteraad. De raad komt bijeen op 25 Febr. te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: Aanbieding be groting 1954. Benoeming Commissie van Onderzoek. Filmavond Rode Kruis. Het doel van deze filmavonden is, aldus de heer De Koning van de Leidse afd. van het Rode Kruis, meer bekendheid te geven aan het werk. Als eerste film werd vertoond een kleurenfilm over Nederland en zijn bewoners. Het tweede filmwerk liet in het bij zonder de taak van het Rode Kruis zien na de watersnood van vorig jaar. „De goede vaart", langdurig zieke patiënten maken een bootreis van 6 dagen over de grote rivieren. Ook vanuit Leiden zal men trachten een boot te laten varen om het lijden van de invaliden iets dragelijker te maken. Het Rode Kruis heeft het lij den van deze mensen, die jaar in jaar uit de wereld vanaf eenzelfde punt bekijken ingezien. Deze zieken wil len er ook wel eens uit. De hoofdfilm: „Mensen in het wit", een prachtig filmwerk, dat een blik geeft achter de schermen in het ziekenhuis, had aller aandacht. NOORDEN Feestavond St. Deusdcdit. Don- - j j,derdagavond werd in de zaal van light" is geen onbekende in Lelden, de w|d Kuy< door de p, afd van zij trok reeds eerder een groot aan tal bezoekers. Chaplin, die als de clown Calvero, het danseresje Terry (Claire Bloom) het leven redde en haar physiek er weer bovenop hielp, zó zelfs, dat haar carrière een triomf werd, terwijl hij zelf van grote clown tot straatmuzikant afzakte, tekent op sublieme wijze de tragiek en het wisselvallig lot van de artiest, die van het publiek afhankelijk is. Boeiend speelt hy dit levensspel en de R.K. Landarbeidersbond St. Deus- dedit een feestavond gegeven. De voorzitter, de heer A. Schalkwijk opende deze avond en sprak tevens de wens uit, dat hij op de gewone vergaderingen ook op zo'n massale opkomst kon rekenen. Daarna kreeg de heer Alfrink van het hoofdbestuur het woord, die tevens aan de leden een wandbordje uitreikte ter gele genheid van het 50-jarig bestaan. Door dit jubileum was er van deze weet de film els geheel zeer aantrek-feestavond wat extra werk gemaakt, kelijk te maken. Toegang alle leef- De Cupido's luisterden de avond met tijden. I hun vrolijke zang en muziek op.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2