RIJNSTREEK DUINSTREEK Toetreding tot bouwkas Wim Vermeulen veroverde kampioenschap van Ter Aar VRIJDAG 19 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BI.AD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN A.D.C. (Alphen) VERLIEST HAAR TWEEDE BESLISSINGS WEDSTRIJD. De tweede beslissingswedstrijd, d§ laatste, tegen WJD.V. uit Wassenaar, een wedstrijd die voor beide ver enigingen zo belangrijk was, is voor A.D.C. (Alphen) niet fortuinlijk ver lopen. Daar het Wassenaar gelukt was van Rijnsburg te winnen hadden zij aan één punt genoeg. Deze wetenschap was voor Wassenaar aanleiding zo voorzichtig mogelijk te spelen. Aan het eerste bord was het L. Jesse, die na een bijzonder goed be gin in een eenvoudige slagzet liep en zijn partij verloren zag gaan. 8. Koopman moest ervaren dat Van Dijk een zeer goed speler is. Hij moest eervol de vlag strijken. A. Rijnberg speelde een goede partij en boekte twee punten voor de A.D.C. F. Blom, die als reserve meespeel de kon het tegen de goed spelende Van Doorn niet redden en verloor J. Boogaard behaalde na een moei lijk spel remise. J. Rijnberg speelde een prima partij en wdong zijn te genstander op de knie. Ook M. v. d. Tol speelde zeer goed en bracht zijn partij tot winst. J. v. Oeveren en D. Bevaart waren beslist ongelukkig. Beiden kozen een foutieve voortzet ting, hetgeen hen punten kostte. J. Gelderblom zag zijn moeite met twee punten beloond. A.D.C. verloor met 110. Door deze uitslag is A.D.C. genoodzaakt haar plaats in de Hoofdklasse tegen H.D.C. (Alphen) en R.D.V, (Sassen- heim) te verdedigen. Veteranen-legioen Nederland In een bijeenkomst van de pl. afd. van het Veteranen Legioen Nederland, Donderdagavond onder leiding van de heer P. M. Groenendijk in Hotel „Toor" gehouden, heeft ir. A. G. Koops Dekker een belangwekkende uiteenzetting gehouden omtrent de problemen welke rondom de kwestie Nieuw Guinea heersen. Breedvoerig ging spr. in op de ver schillen welke naar voren komen tus sen het Australisch en het Neder- lends bestuur. In het Australisch gebied floreert economisch gezien de zaak. Zouden de Nederlanders de energie en de wetenschap niet kunnen opbrengen om van het Nederlands N.G. een welvarend land te maken en een goede toekomst voor emigranten en inboorlingen te scheppen? Hierop antwoordde spr. met een volmondig ja, maar dan moeten eerste de eigen domsrechten zeker gesteld worden. Hiervoor zal het V.L.N., waarvan spr. voorzitter is van het Gew. be stuur Z.H. I, zich blijven beijveren, aldus verzekerde hij. Zijn interessante uiteenzettingen illustreerde spr. met tal van foto's, platen en landkaarten. Kinderbescherming De pl. afd. De pl. afd. van „Pro Juventute" Rijnland hield Donderdagavond in de trouwzaal van het raadhuis te Alphen aan den Rijn een bijeenkomst van personen en instanties, welke in de Rijnstreek op het gebied van de kin derbescherming werkzaam zijn. De GROTE VRAAG NAAR VERGUNNINGEN VOOR BLOEMENTEELT. De gezamenlijke omzet van de drie bloemenveilingen in het district van de Deltse kamers van koophandel steeg van 6.1 millioen gulden tot 6.9 millioen gulden in het afgelopen jaar. Dit is te danken aan de grotere aan voeren, welke geheel voor export werden afgenomen. De teélt van bloemen is nog steeds aan een vergunning van de overheid gebonden. Er is thans veel vraag naar dergelijke vergunningen. Voor het overnemen daarvan werdén on gekend hoge prijzen bepaald. Het ba sisjaar voor de uitgifte van teeltver gunningen is nog immer het jaar 1933. Men meent dat, nu de export van bloemen jaarlijks toeneemt, het rede lijk zou zijn als voor deze vergunnin gen een andere basis zou worden ge steld. ARBEIDSRUST BLEEF IN JANUARI GEHANDHAAFD. In Januari jl. zijn door werkstakin gen en uitsluitingen 2390 arbeidsda gen verloren gegaan, tegen 355 in De cember en 4605 in Januari 1953. In het gehele jaar 1953 gingen 29.852 arbeidsdagen verloren. Er kwamen in de afgelopen maand 7 (v.m. 2; v.j. 3) geschillen voor, waarbij gemiddeld 1696 (122; 200) arbeiders waren betrokken, aldus het C.B.S. DE TRAMS IN AMSTERDAM. Mf. F. H. C. van Wijck, de wet houder van bedrijven in Amsterdam, gaf gisteren als zijn mening te ken nen, dat lagere justitiële ambtenaren wel iets te gemakkelijk tot inbeslag neming van de Amsterdamse trams overgaan. De wethouder meende, dat de on rust onder het publiek over de rü- veiligheid van de tram hierdoor in de hand wordt gewerkt. Tot een der gelijke maatregel zou men alleen kunnen overgaan bij ongelukken, die de dood of ernstig lichamelijk letsel tot gevolg hebben, aldus de heer heer G. H. F. Mertens, voorz., maakte van de aanwezigheid van vele be langstellenden gebruik om te komen tot de oprichting ter plaatse van een vereniging van gezinsvoogden, -voogdessen en toezichthouders. Aan het einde van de vereniging gaven zich negen personen hiertoe op. De ver. blijft voorlopig staan onder het bestuur van Pro Juventute. Op 7 April zal een excursie worden ge maakt naar de stichting Valken- heide. De opgerichte ver, is vrij van contributie. Mr. Braun behandelde breedvoerig de materie die verband houdt met de kinderbescherming in de ruimste zin. Spr. liet eerst de instanties de revue passeren, welke ten nauwste met deze werkzaamheden zijn be trokken. Het zijn de sociale werk sters in dienst der gemeenten, van kerkelijke instellingen en bedrijven. Momenteel zijn ruim 25000 pupillen onder toezicht van spr.'s bureau in Den Haag. Ingrijpen in een bepaald gemeld of gerapporteerd geval is slecht mogelijk na beslissing van de Rechtbank op een bij haar ingediend verzoekschrift. Tenslotte noemde spr. de politieinstanties die vaak ten nauwste betrpkken kunnen zijn tot de gedragingen van ouders en kinde ren en uitwassen in dit opzicht rap porteren. Spr. zette voorts de wei'kzaamheid van de voogdijraden uiteen. Na nog gewezen te hebben op de werkzaamheid van z.g. observatie huizen en tuchtscholen wijdde spr. speciale aandacht aan gevallen van toezichtstelling. Na de pauze werden door spr. tal van vragen beantwoord. AARLANDERVEEN Jaarvergadering LTB Onder voorzitterschap van de heer C. G. v. Veen, hield de pl. afd. van de LTB haar jaarvergadering in de zaal van de heer W. v. d. Berg. Daar de heer Pies van het hoofd/bestuur, die als spreker voor deze avond uitgenodigd was, nog niet aanwezig was, gaf de secr. de heer G. J. van Veen een keurig overzicht van het afgeloipen jaar, terwijl de pen-, de heer C. J. Kempen het financiële verslag sloot met een batig saldo van 690,03. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren C. J. Kem pen en Jac. J. Dobte. Ze werden met bijna alg. stemmen herkozen. Na de bestuursverkiezing gaf de voorzitter het woord aan de heer Pies, die sprak over het publiekrechtelijk orgaan „Het Landschap", waar al veel over is gesproken, maar dat in de loop van dit jaar werkelijkheid zal worden. Het bestuur zal worden samengesteld als volgt: 3 LTB, 3 CBTB en 3 Holl. Mij. v. Landbouw, 3. St Deus Dedit, 3. Chr. Landarb., 3 Moderne arbei ders; 18 bestuursleden. Verder zette spr. zeer duidelijk uiteen de verschil lende werkzaamheden van „Het Landschap" zoals het stellen van re gels op sociaal terrein, bevoegheid voor registratie, enz. HAZERSWOUDE KLEUTER AANGEREDEN Toen de kleine Theo van Beek gis termiddag bij het uitgaan van de school de weg overstak, werd hij door een auto gegrepen. De chauffeur deed alle moeite om het kind te ont wijken, maar helaas was het onge luk niet te voorkomen. Per auto werd het kind naar huis vervoerd. Over brenging naar het ziekenhuis? bleek echter noodzakelijk. Hier werd een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen geconstateerd. Het leven begint bij veertig - ook mat Uw Bhenmatlok! Bhenmatieebo Pijnen liggen op de leer. >«n 0 In uht uw KruKhw. Regelmatig! De zes minerale zouten van Kruschen stimuleren Uw bloed zuiverende organen. Zolang die maar krachtig blijven werken, wor den pünverwekkende onzuiverheden op natuurlijke wijze afgevoerd en hebt U van rheumatiek geen weet. (Advertentie) Gemeenteraad Hazerswoude Nieuw wegdek Gemeneweg—Alphen De raad van Hazerswoude heeft gisterenavond in vlot tempo een vrij omvangrijke agenda afgewerkt. Bij de behandeling der ingekomen stukken deelde de voorz. namens B. en W. mede naar aanleiding van de resultaten der openbare aanbeste ding, gehouden voor de bouw der R.K. Jongensschool in de Groenen dijk, alsnog de voorkeur te geven aan de resultaten van een daarna ge houden onderhandse aanbesteding, waarbij' fa. Gebr. Huurman te Zoe- termeer bereid bleken de eerderge noemde school te bouwen voor 85.500.00. Na een vraag van de heer Kouwenhoven hechtte de raad zijn goedkeurig hieraan. Ook keurde de raad de gunning goed van de bouw van de verbin- dingsbrug bij de B.W. Kade aan de Gebr. de Boer, Hazerswoude, waar van de heiwerkzaamheden vertra ging ondervonden in verband met de vorst. Spoedig daarna ontwikkelde zich een levendige discussie tussen de voorz. en de heer Kouwenhoven naar aanleiding van een afwijzend advies van B. en W. op een verzoek van enige bewoners der B.W. Kade hun alsnog tegemoet te komen met een bedrag van 150.— in de kosten, die ze destijds gemaakt hadden bij de aanleg van het voor hun huis gelegen gedeelte der B.W. Kade, een en ander in verband met de voorge nomen aankoop door de gemeente van grond benodigd voor doortrek king van de B.W. Kade a 30 ct. per m2. De heer Kouwenhoven kan net door B. W. terzake ingenomen standpunt niet royaal noemen. Met een beroep op de gewijzigde situatie sinds de B.W. Kade ontstond, nu 15 jaar geleden, wist de voorzitter de raad met uitzondering van de K.V. P.-fractie, die om stemming ver zocht, voor het standpunt van B. W. te winnen. Nog meer grondtransacties passeer den de revue in verband met de doortrekking van de B.W. Kade en de uitvoering van het uitbreidings plan in de Groenendijk en de bouw van een nieuwe R.K. Jongensschool NOG EVEN OP DE SCHAATS 'ijck, die er nog de nadruk op legde dat van de tien inbeslag ge nomen wagens er intussen zes weer Koeleman. 10. J. v. .d. Hoorn Gz. zijn vrijgegeven. (Kericpad). 11. P. Keijzer. 12. M. v. d. Door de bescheiden terugkeer van Koning Winter is er nog juist een gelegenheid gekomen om het kam pioenschap van Ter Aar op de schaats te verrijden. Deze wedstrijd was reeds eerder vastgesteld ge weest, maar kon toen door de inval lende dooi niet meer doorgaan. Het is een prachtige wedstrijd ge worden. Er is gereden over afstan den van 500 m., 1500 m. en 3000 me ter Veertien hardrijders wo. de grote Ter Aarse cracks leverden een felle strijd om in het bezit te komen van de begeerde trophee. Jammer was wel, dat het ijs niet meer in pri ma conditie was. Het sneed in en dit leverde een nadelige invloed op de gemaakte tijden. Niettemin mogen we spreken over een zeer geslaagde sportmiddag. De uitslagen waren als volgt 500 meter: 1. Jo. v. d. Hoorn, 52 sec. 2. Joop Koeleman 52.6 sec. 3. W. Vermeulen 53.2 sec. 4. W. v. d. Jagt 54 sec. 5. Jan v. d. Hoorn Johz. 6. Jan v. d. Hoorn Gz. 7. C. J. Kraan. 8. A. Koeleman. 9. M. v. d. Jagt, 10. A. v. d. Hoorn Gz. 11. J. v. d. Hoorn Gz. (Kerkpad). 12. P. Keijzer. 13. Fr. Kraan. 14. C. v. Tol. 1500 meter. 1. W. Vermeulen 2.54.8. 2 Jo v. d. Hoorn 2.57.5. 3. Jan v. d. Hoorn Johz. 3.02.4. 4. Joop Koeleman 3.04.6. 5. J. v. d. Hoorn Gz. 3.06.2. 6. W. v. d. Jagt, 7. A. v. d. Hoorn Gz 8. C. J. Kroon. 9. J. v. d. Hoorn Gz. (Kerkpad). 10. A. Koeleman. 11. Fr. Kraan. 12. C. van Tol. 13. M. v. d. Jagt. 14. P. Keijzer. 3000 meter: 1. W. Vermeulen 6.03 min. 2. Joop Koeleman 6.09.1. 3. Jo v d. Hoorn 6.12.7. 4. Jan v. d. Hoorn Johz. 6.17.5. 5. Jan v. d. Hoorn Gz. 6.20.3. 6. A, v. d. Hoorn Gz. 7. W. v. d. Jagt. 8. C. J. Kroon. 9. J v. d. Hoorn Gz. (Kerkpad). 10. P. Keijzer, 11. A. Koeleman. 12. Fr. Kraan. 13. C. v. Tol. 14. M. v. d. Jagt. Eind-klassement. 1. W. Vermeulen 171.516 punten, kampioen. 2. Jq. v d. Hoorn 173.302 p., 3. Joop Koe leman 175.649 p.. 4. Jan v. d. Hoorn Johz. 178.916 p. 5. J. v. d. H:orn Gz. 182.149 p. 6. W. v. d. Jagt. 7. A. v. d. Hoorn Gz. 8. C. J. Kroon. 9. Arie vrijgegeven, Resultaten betreffende het onder zoek naar de vier overige wagens zijn nog niet bekend. Wel is van één voorlopig bekend, dat de remmen niet honderd procent aan de eisen voldeden. Over de wijze van het inbeslagne- raen was de wethouder evenmin te spreken. Hij schetste deze handelin gen als nog al ostentatief. Jagt. 13. Fr. Kraan. 14. C. v. Tol. Na afloop begaf men zioh naar café „De Plas" waar de prijsuitreiking olaats vond door burgemeester B. J. Hogenboom. De burgemeester wees er op, dat er deze middag een goede propagan da was gemaakt voor de prachtige schaatssport. Sdt\ feliciteerde Wim Vermeulen met het behalen van de titel. Reeds vele malen is door hem de eer van Ter Aar hooggehouden en ook nu weer toonde hij zijn grote kracht. Ook Jan v. d. Hoorn werd dan door de burgemeester gehuldigd in ver band met zijn prachtige prestatie bij de Elfstedentocht. In 1947 was u de winnaar, nu 7 jaren later kon u nog direct na de eerste groep als ze vende over de eindstreep gaan. Vervolgens overhandigde de bur gemeester de prijzen: W. Vermeulen Wisselbeker en klein bekertje plus grote medaille voor de beste tijd op de 1500 en 3000 meter. Jo. v. d. Hoorn, lauwertak en medaille voor de beste tijd op de 500 meter. Joop Koeleman, lauwertak, Jan v. d. Hoorn, medaille, J. v. d. Hoorn Gz. doos oostpapier geschonken door fa. van Grieken. De heer Hij dra, voorz. Ter Aarse IJsclub feliciteerde de winnaars ook. Nooit Gedacht". Uitslagen van de gespeelde dam- en schaakwed strijden door „Nooit Gedacht" voor de onderlinge bordencompetitie, die tevens geldig zijn voor het kampioen schap van Ter Aar. Dammen: W. SnaterseD. Spek 02; H. C. A. BroerAnt Hartveld 20; W. EsveldtH. Muhr 0—2; R. Lubber tsC. Koeleman 20; N. Groen in 't WoudJ. Besemer 20. Schaken: M. HeynsH. Aaftink 10; M. HeynsJ. W. T. de Bruyn 1—0; W. de Vos—B. Rietveld 1—0; J. W. T. de BruynA. v. d. Jagt 10; B. RietveldNic. v. Eyk 01. HAZERSWOUDE Geboren: Cornelis J. M. zn van J. P. de Jong en C. J. Tijssen; Gijsber- tus zn van G. den Houdijker en N. Hfjneman; Alida M. S. dr van J, A. Kooter en C. M. Th. Belt; Gerrit A. zn van T. van Zanten en A. van der Haven. Ondertrouwd: A. M. Groen 31 jr en Th. J. van der Haas 29 jr; Vos 28 jr en S. S. de Blaeij 27 jr. Overleden M. P J. Kompier .3 jr en M. de Jeu 89 jr, wed. van G. van der Veen. ZEVENHOVEN B.B. Gisteren heeft de laatste- les plaats gehad van de basiscursus bescherming bevolking. Deze cursus zal worden gevolgd door een cursus, welke ten doel heeft bepaalde groepen van de B.B. te spe cialiseren, zoals brandwachters, red ders, telefonisten enz. Deze cursus zal vermoedelijk in samenwerking met de B.B. te Nieuw- veen en te Ter Aar wnrdon ""«wn in dit gedeelte der gemeente. In het Dorp werd een strook grond van 13514 m. lengte en 10 m. breedte aangekocht voor 30 ct per m2 terwijl in de Groenendijk de prijs wordt vastgesteld door een te benoemen commissie van deskundigen. Het be treft hier grond behorend bij de boerderij van de heer J. Th. Wesse- lingh. Ook de aanschaf van een zgn. ba by-spuit voor de B.B. Brandweer van de Groenendijk had de volledige instemming van de raad. Toetreding tot bouwkas. Wel het voornaamste punt van de agenda was het voorstel van B. W. om, in navolging van enige hon derden andere gemeenten, toe te tre den tot de N.V. Bouwkas van Noord- Nederlandse Gemeenten. Dit voor stel vond algemene waardering bij de Raad zoals uit de opmerkingen van alle sprekers bleek. De heer Van Klaveren ging nog een ogenblik het i risico na, dat de gemeente kon lo-1 pen bij eventuele nalatigheid i.z. de aflossing. Uit de repliek van de voor zitter bleek dit miniem te zijn. Op een vraag van de heer Wille A.R. deelde de voorzitter nog mede, dat de gemeente zou moeten komen tot een bepaalde verdeling t.a.v. het be schikbare bouwvolume, waardoor in het begin nog wel niet aan alle aan vragen uit deze nieuwe particuliere sector zou kunnen worden voldaan. Na vaststelling van de voorschot ten op de exploitatievergoeding voor 1954 aan de bfjz. scholen, alsmede van de voorschotten op de vergoe ding voor het vakonderwijs voor 1954 en de inwilliging van de aan vraag om gelden van de ver. y. Ger. Schoolonderwijs te H.woude-Dorp voor de bouw van twee lokalen kwam nog de aanbieding van de gem. rekg. 1952 en die v. h. Waterleiding bedrijf 1952 -welke onderzocht zal worden door de heren Kouwenhoven, Wille en v. Ofwegen en tenslotte de rondvraag met de gebruikelijke op merkingen over het ontbreken of gebrekkig functioneren van de straatverlichting. Daarnaast ook de belangrijke mededeling van de voor zitter voor de Rijndijkers, dat het nieuwe gedeelte vanaf de Gemene weg naar de richting Alphen in Juni 1954 van een wegdek zal worden voorzien volgens de Rijkswaterstaat. De heer van Klaveren vroeg nog aandacht voor de onmogelijke ver keerssituatie, welke dreigde te ont staan bij de Laag Boskoopse weg door aanleg van een overscheep- plaats ter plaatse. De voorz. zegde een onderzoek toe en sloot om even half tien de vergadering, die half acht begonnen was. BOSKOOP VASTENAVONDVIERING VAN DE K.A.B. De talrijke leden, welke Donder dagavond de fijne jachtsneeuw hebben getrotseerd om in het R.K. Veren.- gebouw te komen en aldaar de vas tenavondviering van de K.A.B. mede te maken, hebben er zeker geen spijt van gehad. Na een kort openings woord van de voorzitter, de heer A. van Rijn, die allen hartelijk welkom heette, was het woord aan de onder afdeling „St. Willibrordus", die het blijspel „De Rose Pyama" te tonele bracht. Een lach-stuk van begin tot eind, waarin een „sul" van een man, die door zijn schoonma wordt gere geerd tenslotte door de verwikkelin gen om de rose pyama, de moed vind aan de tirannie van „ma" een einde te maken. Door het vlotte spel, leefde de „zaal" intens mede en werd er onbedaarlijk gelachen om de situaties vooral van de sul en zijn vriend Bib- bertje van de firma Bibbertje en Beef van 1851". De muzikale verzorging tussen de bedrijven en tijdens het gezellig sa menzijn was bij „Sunny Side Com bo" van de Maluku Hawalians In goede handen. Mej. Leni Bogaards slaagde voor het diploma costumière. HAARLEMMERMEER Geboren: Annemarie, d. v. C. H. Meenderinck en J. C. J. Groenveld; Maria Petronella Johanna, d. v. N. A. Vester en W. J. van der Burg; Maria Johanna, d. v. L. G. Lleverse en C. Seijsener; Peter Hendrikua, z. v. J. H. van Dijk en J. C. Leen; Neeltje Adriana Maria, d. v. N. Honcoop en T. van Tol; Pie ter, z. v. H. C. Wesse- lius en T. Boogaard; Hendrika, d. v. A. van Splunter en P. K. N. Hout koop; Arie Jan, z. v. S. Tensen en J. van Haeringen; Gerardua Joseph Maria, z. v. N. T. Koeckhoven en A. A. van der Hulst;; Cornelis Gerar- dus, z. v. N. C. van der Laan en M. H. Biemans^, Ondertrouwd: Jan Katteniberg, 23 jaar en Trijntje Christina de Regt, 24 jaar; Johannes van de Reep, 30 jaar en Agatha Johanna Norberta Weijers, 25 jaar; Franciscus Nieuwen- huijse, 24 jaar en Maria Pieternella Reijnders, 24 jaar; Johannes Bekink, 35 jaar en Adriana Buis, 25 jaar. Getrouwd: Corstiaan Montéban en Maria Grens; Johannes Theodorus Geutjes en Hendrica Maria D'haene; Aalbertus Heeren en Geertje Weü; Jacob Buiten en Johanna van Kuijk; Boude wijn Jacobus Captein en Ce cilia Stokman; Gerardus Hendricus Antonius Kenter en Christina Maria van der Laan; Hermanus George Fi- lips en Anna Catharina Ligthart; Francois Cornelisse en Hendrika van Dam; Willem Glaij en Maartje Em my Nieuwenhuis; Leendert Baren- dregt en Zwaantje Witte. Overleden: Adriaan Dingeman Dol, 86 jaar, wed. van J. Koster; Tonny Vermeulen, drie weken. deze definitief, naar genoemde heren. De bestuursverkiezing bracht geen verandering. In de kascommissie werd toegevoegd de heer J. de Rid der. Als nieuwe commissaris van materiaal werd gekozen de heer J. v. d. Wiel en als afgevaardigden naar de L.C.C. de heren C. v. d. Berg en J. Passchier. Bij de rondvraag werd nogmaals bekend gemaakt het besluit dat in 1954 de eerste 3 ringen weer als Derby-ringen zullen tellen. OEGSTGEEST Herwonnen Levenskracht Her wonnen Levenskracht, dat veel hulp en steun verleent bij ziekte en sana- torium-verpleging, gaf gisteravond in het parochiehuis een propaganda- avond, die ingeleid werd door een hoofdbestuurslid, die doel en streven van H. L. nog eens duidelijk uiteen zette. Het woord was daarna aan het ca baretgezelschap „De Lawoes" die met liedjes, grapjes en praatjes, de tal rijke aanwezigen gezellig bezighiel den. Gedurende de pauze was er een verloting ten bate van de afdeling van Herwonnen Levenskracht. Tot besluit van de avond werd er een dansje gemaakt. SASSENHEIM C.C.D. onderzoekt saneringsovereenkomst Het A.N.P. verneemt dat de C.C.D. een uitvoerig onderzoek naar de sa neringsovereenkomst ln Sassenheim is begonnen. xmrn?nWTTV In Sassenheim was sprake van een INtJUKUWIJIV. 1 zogenaamde wilde sanering, hetgeen wil zeggen, dat hierop geen sanctie Buit kerkelijke vergadering van was verkregen van het bedrijfschap „H. Familie" De 5e buiten kerke - voor zuivel. Dit bedrijfschap geeft lijke vergadering, welke gisteravond i aneen sanctie, wanneer aan bepaal- in café „Flora" is gehouden, mocht de voorwaarden, onder meer, wan- zich in een bijzonder grote belang- neer na de sanering in iedere wijk stelling verheugen, vooral de dames nog minstens drie slijters werkzaam LEIDERDORP Mej. AAGJE ZWANENBURG ONTVANGT BRONZEN MEDAILLE Het 40-jarig jubileum van mej. A. Zwanenburg, als huidhoudster bij de heer W. Samsom, is niet ongemerkt voorbijgegaan. De grote verrassing voor haar was, toen burgemeester K. v. Dlepeningen haar vereerde met de ere-medallle in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Daarvoor had hij eerst enige harte lijke woorden tot haar gericht. Van zelfsprekend bleef haar patroon, de heer W. Samsom niet achter en overhandigde haar een enveloppe met inhoud. Hij releveerde haar 40- jarige loopbaan en merkte op, dat lange dienstbetrekkingen blijkbaar een familietrek waren, daar de va der van mej. Zwanenburg 71 jaar werkzaam was geweest bij de pan- nenbakkerij van de firma Koning. De jubllaresse werd ook nog met verscheidene bloemstukken bedacht. Jaarvergadering Algen». Zieken kas. De Algemene Ziekenkas, voor waren goed vertegenwoordigd. De directeur, kapelaan Hartog, die deze avond opende, sprak zijn grote vreugde uit over de goede opkomst. Spr had echter meer mannen ver wacht. De secretaresse bracht hierna een keurig jaarverslag uit, waarin het werk van kapelaan Verhaar dank baar werd herdacht. Het vaandel fonds heeft thans 345,67 in kas. Medegedeeld werd, dat op de pre fectenvergadering was besloten, om in 1954, het Maria-jaar, zoveel moge lijk bloemen te plaatsen b(j de beel tenis van Maria. Hierna bracht mevr. Siemerink in een declamatie op rijm, dank voor de leiding van kapelaan Verhaar en ka pelaan Hartog. In een aardig schetsje kregen vooral de mannen er van langs. Een bijzonder attractie was de vertoning van de film van het Bloe mencorso van Aalsmeer en het bloe- menspel in het stadion. Dit, aange vuld door goede zang en enkele schetsjes, zorgde voor een bijzonder gezellige avond. Gunning. De werkzaamheden aan de Nieuwe Zeeweg, bestaande uit het verwijderen van de bestaande en het maken van een nieuwe riole ring, lang pl.m. 735 m. en het ver richten van bijbehorende en bijko mende werken, waarvoor 16 inschrij vingen waren ingediend is thans ge gund aan de fa. G. Hulsebosch te Bloemendaal voor ƒ34.370,Deze firma was op 3 na de laagste in schrijver. Hukasch gaat door. Door droe vige familie-omstandigheden kan de Hukasch dit jaar zijn tentoonstelling niet houden in de garage van de fa. Kooijmans aan de Wilhelminastraat. Doordat de fa. Roskam aan de Q. v. Uffordstr. welwillend zijn garage voor de bloemententoonstelling be schikbaar heeft gesteld kan de ten toonstelling toch doorgaan op Zon dag en Maandag. Steeds Sneller. De postduiven vereniging „Steeds Sneller" hield haar jaarvergadering in Hotel Pas sage. Uit het jaarverslag van de secr. bleek, dat het ledental weer stijgende is, doch het financieel verslag was minder opwekkend. Hierna volgde de uitreiking van de in 1953 gewonnen kampioensprljzen, diploma's en div. wisselbekers. Daar de Bordeaux- beker nu 2 jaren achtereen was ge wonnen door Hoek en De Vries ging geldelijke uitkering bij ziekte, hield in het Dorpshuis haar 61e jaarver gadering. Voorz. M. Moraal gaf oen kort overzicht en betreurde de ge ringe opkomst. Uit het verslag van de penn., de heer L. v. Egmond, bleek, dat het afgelopen jaar aan uitkeringen werd betaald 6804,06. Het saldo in kas per 31 Decemb§r 1953 bedroeg f 4579,38. De penn. werd decharge verleend, terwijl tot kas commissie leden werden benoemd de heren L. de Witt en W. v. Hemert, resv. de heer J. Rodenburg. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden, de heren L. v. Egmond, A. Janssen en M. J. Bosman werden allen herkozen. NIEUWKOOP Geboren: Adriana Apolonia Maria, d. v. C. J. J. M. Verhaar en M. C. Th. Kempen; Aaltje Cornelia Hele- ne, d. v. H. Kosten en G. Blijleven; Aland Jan Jacob, z. v. A. Blijleven en J. C. Ravensbergen. Gehuwd: J. J. H. Ran, 37 jaar, te Nieuwveen en A. Th. Ham, 36 Jaar; W. J. van Beek, 23 jaar en J. de Ko ning, 22 jaar. Overleden: G. Zwart, 82 jaar, wedn. van G. A. Otto. ZOETERWOUDE Propaganda-club. Hedenavond spreekt Hans Velu in het Parochie huis, Schenkelweg, over „Werkgevers en werknomorc". zijn, is voldaan. Geboren: Deanne, d. v. J. J. Mul ler en J. Cicerchia. Ondertrouwd: Eduard Duitemeijer, 26 jaar, te 's-Gravenhage en Suzanna Maria Cornelia, 29 jaar; Wilhelmus Sira, 29 jaar, te Oegstgeest en Pietje Knetsch, 26 jaar. Getrouwd: Adriaan Knetsch, 34 jaar en Hiltje Bruinsma, 30 jaar; PHendrik Leoanrd Wüts, 32 jaar, te 's-Gravenhage en Eisabeth Theresia Maria van der Voort, 27 jaar; Johan nes in 't Veld, 23 jaar, te Haarlem mermeer en Joukje Potman, 23 jaar. WARMOND Oost-Priesterhulp-actie. Giste ren reed door Warmond een kapel wagen van de „Oost-Priesterhulp", die goederen en gaven verzamelde voor de vluchtelingen in Duitsland. Ondanks het feit, dat door B. en W. van Warmond geen toestemming werd verleend om de geluidsinstal latie te gebruiken, heeft de ophaal actie een goed succes geboekt. Pl.m. 2000 kg. goederen in natura en pl.m. ƒ790.in contanten werden ingeza meld. 's Avonds vond in Hotel „De Zon'' een filmvertoning plaats van de film „Verjaagde kudde". Voordat de filmvertoning aanving, sprak de heer K. Griffioen in een boeiende rede over de enorme moei lijkheden waaronder de vluchtelin gen in de diaspora moeten leven. Vervolgens werd de film vertoond waarin op suggestieve wijze het er barmelijke lot van deze vluchtelin gen wordt getoond. Voor het diploma machineschrij- ven is te 's Gravenhage geslaagd mej. Ria Weyers. WASSENAAR Politieschietwedstrijden. In de schietloods achter het Politiebureau werden de jaarlijkse schietwedstrij den met buks en KSO-geweer ge houden tussen tientallen van de Wassenaarse Politie Schiet- en Sport vereniging en van de Haagse PSV om de Van Hees-beker. Deze wissel- prijs is nu definitief in het bezit ge komen van de Haagse Politieman nen, die hun Wassenaarse collega's zowel op de buks als op het KSO- geweer de baas bleven. Het eerste deel van deze jaarlijkse ontmoeting had in November plaats. Toen be haalde het WPSS-tiental 927 punten met de buks en 562 punten met het KSO-geweer: totaal 1489. De HPSV- ers namen toen reeds een kleine voorsprong door 1499 punten bij el- kaarte schieten. Bij de return- wedstrijd is dit verschil groter ge worden. De Hagenaars behaalden in totaal 1522 punten tegen WPSS 1480. De eindstand was dus 3021 tegen 2969 in het voordeel van Den Haag. Hoogste korpsschutter werd ae Haagse politieman J. H. v. d. Hoek, die op de buks 99 punten van de 100 schoot en op KSO-geweer 59 punten van de 60. Geboren: Johannes M.( zn van P. M. Tacx en G. C. Parlevliet, Yvonne L. dr van L. Y. van Wijngaarden en J. J. Stammes; Jacoba M., dr van D. Kraaij en A. M. Kraaij; Cornelia J., dr van A. H. W. Beijersbergen en J. C. van Eeden. Ondertrouwd: J. E. van den Berg en C. B. W. van Rijn; R. G. F. Nau- ta en V. van den Toorn; P. H. Schrijnemakers en C. W. van der Kley; H. Looijenga en J. van der Kooij, W. J. Linders en A. M. E. Jeb- bink; J. P. J. Konings x W. Klaü; T. J. Teijen en H. van Essel; A. A. Wijnen en M. A. Aarts. Getrouwd: J. van Veen en H. J. van Wissen; J. M. Raaphorst en M. A. Mens; H. J. Marsen en M. L. van der Meulen. Overleden: Johanna Diepenhor»! 38 jr; Petronella H. M. Hendriks 31 jr; Anthonia E. Borsboom 66 jr; Jan na van de Panne, 91 jr; Jan C. Schuurman, 66 %jr; Annie van Veen. 19 jr.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9