De meteorregen van Rijpwetering kwam voor Arnhemse krijgsraad Jongens vonden geldkistje Kluitjes gooiende arbeiders speelden 'n gevaarlijk spel Hoofddorpse boerderij werd gisteravond in as gelegd W. H- Lampe f Vuilnis Incasseerder wist niet waar het geld bleef VRIJDAG 19 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BI AD - PAGINA 2 „Dondergod" vrijgesproken In de achter ons liggende October- maand deden de meest huiveringwek kende geruchten omtrent de ver wachten meteorregens en andere on gezonde natuurverschijnselen de ron de door Nederland en de bewoners van Rijpwetering kregen op Zater dagavond 17 October de schrik van „Militairen aller landen..." Een zelfde lot onderging een mili tair, die eens een stoere redevoering gehouden had over verlof en soldij en zich daarbij nu niet direct waar derend uitgelaten had over de wijze, waarop deze belangrijke zaken door het Rijk geregeld zijn, Hij had zijn kameraden uitgenodigd: „Maar eens te beginnen!" en hiermede had hij kennelijk niet bedoeld eens te be ginnen met ijverig de bevelen hun leven, toen daar plotseling een van de sergeant-majoor op te volgen! verblindend licht, gevolgd door een De krijgsraad was echter van me- oorverdovende klap, de vredigening, dat de eigenlijke raddraaiers avondstilte verscheurden. zich achter de schermen verscholen en dat de kazerne-redenaar, die nog- Dat was de meteoralthans een al zenuwachtig is, zich voor een hem van de vele, die verwacht werden! onbekend karretje had laten span- Onmiddellijk werd de Leidse ster- j nen. renwacht opgebeld die met vliegen. werd ev£n onderIing overiegd d. vaandel, uittrok en in het nach- ln de „adukamer en de verdediger telijk duister een intensief onderzoek dppd „r WI instelde. Een boer in de omgeving van Rijp wetering had Het duidelijk gezien: Eerst een lichtflits en toen een 'dreu nende slag; het kon niet missen, dat moest een meteor geweest zijn. Doch hoe de Leidse Sterrenwacht ook zocht, er was geen splintertje van de meteor te vinden en een van de politiemannen, die vol belangstelling de wetenschap gadesloeg, herinnerde zich plotseling, dat hij enkele mili tairen rond had zien sluipen. Het verhoor leidde via rapnorten van de roemruchte Militaire Politie naar de krijgsraad, waar „de geüni formeerde Dondergod" gisteren moest horen, dat het beslist niet gebruike lijk is in Nederland om een heel dorp en daarbij nog een hele staf sterrenkundigen in opschudding te brengen. Het ongebruikelijke is echter in Nederland niet voldoende om iemand een straf op te leggen, maar de rap portschrijvers hadden gemeend, dat de luidruchtige militair vuurwapens bij zich had gedragen, terwijl dit aan een militair op verlof verboden is. De rapportschrijvers hadder» zich echter vergist: Een blokje trotyl is geen vuurwapen en daar het gehele rechtscollege van de Krijgsraad te Arnhem het grapje toch ook wel weer tot op zekere hoogte natuur lijk! kon waarderen, werd de me- teor-slingeraar met algemene stem men vrijgesproken. TI ELSE BRANDSTICHTER GEGREPEN. deed er nog een schepje by, zodat de uitspraak ten slotte vrijspraak luidde. De 33ste RAI-t©ntoor»stelling zal Vrijdag 26 Februari, 's middags 2 uur, officieel geopend worden dooi de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zylstra. Het RAI-gebouw is tijdens de ex positie geopend; overdag van 10 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. Op Zondag 7 Maart zal de tentoon stelling 's middags 5 uur worden ge sloten. Staf in Ameriha Militairen welkom Minister Staf heeft Donderdag te Geen sprookje 3< .Warrelende jongens vonden in de Schevehingse Bosjes een geldkistje. Het bleek een spaarbankboekje te be vatten, waardoor de eigenaar van kistjeen boekje kon worden opge spoord. Deze stelde echter vast, dat 180 gulden uit het kistje waren ver dwenen. Men koesterde enige argwaan te gen de kostganger van de eigenaar, de 62-jarige stoker H., die daags te voren plotseling het huis had verla ten. Hij werd in Venlo opgespoord Washington verklaard, dat NeSer- en naar. Den Hcag overgebrach^ land gaarne zou zien, dat zo veelwaar 6611 volledlSe bekentenis mogelijk eenheden van de Ameri- kaanse luchtmacht op zijn grondge bied worden gelegerd. Hij voegde hier echter aan toe, dat het vraag stuk van het zenden van Amerikaan se eenheden naar Nederland zich pas in de fase van inleidende besprekin gen bevindt. Met een kluitje in het riet? sum, die tegenover de politie destijds zeer positieve verklaringen had af gelegd en nu volhield, dat hij zich in de persoon moest hebben vergist, ter Staking te A'dam breidt zich uit De staking by een rubber- en iso latiebedrijf in Amsterdam-Noord heeft zich uitgebreid. Gisteren heb ben nog 65 arbeiders het werk neer gelegd. Zij willen per uur acht cent loonsverhoging. In totaal zijn nu 145 arbeiders in dit bedrijf bij de staking betrokken. WEST-FRIESE „FLORA". De West-Friese Flora is gistermid dag te Bovenkarspel geopend. Zij omvat een bloemententoonstelling Arbeiders van een kalkzandsteen- ketwacht gevankelijk weggevoerd, fabriek te Huizen (N.-H.) hebben n de middagpauze nam de officier gisterochtend critiek op zich horen deze getuige echter een nieuw ver- oefenen door de officier van justi- hoor af, dat hem in zoverre bevre- tie, nadat zij in een zaak tegen een digde, dat hij de man weer op vrye mede-arbeider als getuigen waren gehoord. Ter zitting bleek n.l., dat de arbeiders van deze fabriek er af en toe behagen ln scheppen elkaar met kalkspecie te bekogelen, het geen -op 15 October jl. tot een ern stige oogverwonding van een der ar beiders leidde, die een kluitje in zijn oog kreeg. zitting gearresteerd en door een par-j van 2500 vierkante meter en een middenstands- en mechanisatie-ten- Hiervoor moest een der arbeiders uit Huizen, die door zijn mede-ar beiders dezelfde dag als de dader werd bestempeld, tereoht staan. Hij ontkende iedere schuld. Onwetenden. Ter zitting hield hij zijn onschuld vol. Weliswaar lagen er in het dos- sier bezwarende verklaringen te- De Tielse politie heeft_gisteren een ggjj jieni) afkomstig van enkele me de-arbeiders, doch toen die voor de 23-jarige inwoner uit Tiel gearres teerd, die er van verdacht wordt twee vrij ernstige fabrieksbranden te hebben gesticht. Dinsdagavond pro beerde deze pyromaan in een schuur, welke gedeeltelijk met riet was ge dekt en waarin duizenden fruitkisten waren opgeslagen, opnieuw brand te stichten. De brand werd toen door de politie geblust. De man verkeerde echter in de mening, dat het vuur uit zich zelf was uitgegaan en daarom herhaalde hij de volgende nacht de poging. De politie was echter waak zaam en greep de brandstichter, voordat hij onheil kon stichten, in de kraag. Tijdens een verhoor beken de hij ook de twee fabrieksbranden in een metaalwarenifabriek te Tiel te hebben gesticht. KIND IN KUSSENTJE GESTIKT. Het ruim zeven maanden oude zoontje van de veehouder T. N. v. d. Brink in de Weper Polder is in het kussentje van zijn wiegje gestikt. Het kind behoorde tot een tweeling. rechtbank door de president wer den gehoord, trokken ze allen hun vroegere verklaringen in en zeiden, dat ze niet wisten, wie het kluitje in het oog van het slachtoffer had gegooid. Ook het slachtoffer zelf zei- de niet te kunnen zeggen, wie de da der was. Meineed? De president wees iedere getuige onomwonden op de gevaren, die ver bonden zyn aan meineed. Ook de of ficier yan justitie trachtte de getui gen te waarschuwen door hen er op te wyzen, dat de wet een maximum straf van 6 jaar op een meineed stelt. Niettemin hielden alle getui gen vol niet te weten, wie de schul dige was. Gevangen en weer vrij. voeten stelde. Uitgebreid onderzoek. Intussen is de zaak zelf aangehou den en wel op verzoek van de of ficier, die in zijn requisitoir scherpe critiek op de betrokken arbeiders le verde voor hun gevaarlijke en on verantwoordelijke gegooi met kalk specie. Het proces zelf, zo zeide hij, groeide door bedenkelijk meinedig klinkende verklaringen der getuigen toonstelling met 100 stands. B. en W. pleegden gevaarlijke diefstal Twee Arnhemse kooplieden de 48- jarige B. en de 53-jarige W. hebben Donderdag voor het Arnhemse Hof in hoger beroep terecht gestaan. Zij waren door de Zutphense rechtbank wegens het opgraven van aardleidin- gen van hoogspanningsmasten ver oordeeld tot twee jaar gevangenis straf. Op deze wijze hadden zij 500 tot een belangrijke zaak uit. De oHi-1 kg koperdraad kunnen bemachtigen, cier achtte het dringend noodzake- Een tiental masten zouden B. en W, lijk, dat de zaak thans precies zal worden uitgezocht door de rechter commissaris. De rechtbank willigde dit verzoek in en hield het onderzoek voor onbepaalde tijd aan. Oplichter slachtoffer van eigen practijk De Eindhovense politie heeft de hand gelegd op de 25-jarige B. uit Bergen op Zoom, die tijdelijk in Eindhoven in pension was en zich daar aan minstens vijf gevallen van oplichting heeft schuldig gemaakt. Hij werkti werkte volgens het bekende re cept: met een mooi opgedist verhaal de winkelier een flinke bestelling op te geven, welke op een gefingeerd adres bezorgd moest worden en in tussen alvast een deel van de be stelling zonder betaling mee te ne men. En natuurlijk liep een aantal winkeliers er in ten koste van een horloge, fototoestel en kledingstuk ken. Tot B. er nu zelf ingelopen is. Een winkelier bij wie de man weer zijn geluk probeerde, verzon een smoèsje om de oplichter te bewegen een poosje later nog even terug te Op last van de officier werd een j komen; hij kwam inderdaad terug, 33-jarige fabrieksarbeider uit Bus- r. r.1rnten te brengen. De brandweer, die V ee omgekomen met drie stralen water gaf, kon niet voorkomen, dat de boerderij met Gisteravond om circa half tien is I aangrenzende landbouwschuur ver brand uitgebroken in de boerderij loren ging. Niet al het vee heeft men van de heer Rijken, gelegen aan de tijdig in veiligheid kunnen brengen. IJweg bij Hoofddorp. De vrijwillige brandweren uit Hoofddorp en Zwa nenburg, die spoedig ter plaatse wa ren, konden niet direct met de blus sing beginnen, omdat enige honder den meters verder water moest wor den gehaald. Het gelukte de bewoners het groot ste deel van het huisraad naar bui- Vier koeien, een zeug en tien big gen kwamen in de vlammen om. Over de oorzaak van de brand is niets bekend; de schade wordt door verzekering gedekt. van de leidingen hebben ontdaan. De prooureur-generaal eiste ander half jaar gevangenisstraf. Een des kundige van de PGEM verklaarde dat door het wegnemen van deze leidingen voor f 10.000 aan directe schade is toegebracht. De indirecte schade der stroomafnemers is niet te schatten, maar bedraagt zeker een veelvoud van de directe schade. De gevolgen zijn zeer ernstig, daar door het wegnemen van de aardleiding de bliksem in de draden kan slaan, Hierdoor ontstaat gevaar voor het leven van mens en dier en gevaar voor brand aan de huizen in de naas te omgeving. De schade aan de met de masten verbonden transformato ren kan ook zeer aanzienlijk zijn. Uitspraak over veertien dagen. SPOORWEGWACHTER VEROORDEELD. De Haagse rechtbank heeft de spoorwegwachter der Nederlandse Spoorwegen G. V. te Leidschendam veroordeeld tot een week hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en 75 gulden boete. Hem was ten laste gelegd, dat hij verzuimd had de spoorbomen te slui ten toen een goederentrein in aan tocht was. Het gevolg was dat een auto, die de overweg wilde passeren, AUTOBOTSING BIJ ZEIST EIST EEN DODE EN GEWONDE Gisteravond te ongeveer 21.15 is op de Utrechtseweg te Zeist een' 58- jarige koopman uit 's-Gravenhage, met een door hem bestuurde perso nenauto op 'n uit de richting Utrecht naderende autobus van de NBM ge reden. Een hevige botsing volgde, waarbü de 4ö-jarige echtgenote, die naast haar man in de personenauto was gezeten, op slag werd gedood. De bestuurder zelf werd ernstig gewond in het ziekenhuis te Zeist opgeno men. PLOTSELING OVERLEDEN OP STATION IN ROTTERDAM. In de trein, die naar Utrecht zou vertrekken, is gistermorgen op het Centraal Station te Rotterdam plot seling onwel geworden en overleden de Rotterdamse advocaat en procu reur jhr. mr. W. L. Schorer.. De over ledene, die 38 jaar is geworden, maakte deel uit van het advocaten kantoor van mrs. Van de Hoek, Van dér Hoeven, Fokma en jhr. Schorer te Rotterdam. LEVENSLANG VOOR GIFMOORDENAAR. Het Gerechtshof te Arnhem heeft Donderdag de 54-jarige landbouwer D. J. L. uit Heelweg, gemeente Wisch, in cTe Achterhoek wegens een drie voudige gifmoord, gepleegd op zyn buren, opnieuw veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf. De Arnhemse rechtbank veroor deelde L. tot levenslange gevangenis straf, waarbij onder meer gesteund werd op het psychiatrisch rapport van dr. Schnitzler, dat verdachte een kille, gevoelloze moordenaar in het volle bezit van zijn geestesvermogens noemde. Het Hof wenste echter alvo rens een beslissing te hemen een rap port van prof. Baan. Deze kwam tot de conclusie, dat ten tijde van de moord verdachte enigszins geestelijk gestoord moet zijn geweest. 54) EIGENAARS VAN FAILLIETE FABRIEK GEARRESTEERD. Enige weken geleden is het-gehe le bedryf van de fa. Van S., sigaren fabriek Cavansa, nabij het station te Veenendaal, in staat van faillisse ment gesteld. Thans heeft de recherche ingegre pen en zijn door de politie te Vee nendaal de twee fabrikanten Van S. en een zwager K. in arrest gesteld, wegens het onttrekken van goederen (tabak en sigaren) aan de failliete boedel. De drie genoemde heren zullen voor de officier van justitie te Arn hem Worden geleid. Het onderzeek wordt voortgezet. In Wassenaar is op 71-jarige leef tijd overleden de heer W. H. Lampe, oudste firmant van de Modemagazij nen v/h Gebr. Lampe. Als jonge man van 17 jaar deed de heer Lam pe in 1899 zijn intrede in de firma Lampe, in het bedrijf door zijn grootvader in 1834 gesticht. Beperk te de handel der firma zich oorspron kelijk tot stoffen, de heer W. H. Lam pe was een van hen, die de evolutie in deze handel bewerkstelligde en als een der eersten van de stoffen handel overschakelde op de handel in geconfectionneerde goederen. Hij was mede de stichter van de modemaga zijnen in Rotterdam, Eindhoven, Arn hem en Leitien en het Haagsch Mode, huis te Den Haag. De teraardebestel ling zal geschieden op Maandag 22 Februari op het R.K. Kerkhof te Wassenaar. De N. S. zyn nogal ontsticht*! over de wyze, waarop de sinds 5 kort in de treinen geplaatste pa pierbakken ontvangen zijn. Het<j blijkt namelijk, dat in de vier weken, dat zij voor een passen- <j de vulling openstonden, reeds 10 j pet. verdwenen is. Nu zullen er wel personen ge weest zijn, die gedacht hebben:! „Kijk, die papierbak is zo vol, dat ik haar best even zou kun- nen legen". Terwijl ze dit deden J reed natuurlijk de trein weg. Anderen echter poogden hun voeten op het bekende comfor tabele richeltje te plaatsen, von den de papierbak op hun weg naar gemak en wierpen hem zon- der meer het raam uit. Verwer- pelijke lieden, nietwaar?. Een veel groter groep zal, ge ïnspireerd door bak onder raam aan 'n dergelijke oplossing thuis 4 gedacht hebben. Geen last meer^ van razende benedenburen, die het overtollig vuil op hun hoofd of pas gewassen borstrok krij- <j Deze personen verborgen in een onbewaakt ogenbik de prullen- 1 bak listig onder de jas en wan- deldeh onbekommerd, op weg/ naar een beter leven, het station uit. Een beter leven? Wij vinden het een lauw ver- schijnsel, dat men het eigendom van instellingen, die nu eenmaal niet bij elk roerend voorwerp 'n mannetje kunnen plaatsen, niet y ontziet. Op deze manier maakt men elke vooruitgang naar een i schoner samenleving onmogelijk. <j maar toen was de inmiddels gewaar- o schuwde politie er ook. Een jaar of I door de locomotief gegrepen werd. vyf geleden heeft B. dezelfde op- De officier had een maand voorwaar- lichterspraktijken ook in Eindhoven delljk geëist en 150 gulden boete, met nogal wat succes toegepast. „T.w„.Te,m INDUSTRIALISATIE IN CIJFERS. WIJKZUSTER DOOR KOLENDAMP OMGEKOMEN. Een 38-jarige wijkverpleegster van Sedert de bevrijding hebben zich 49 dochtermaatschappijen van bui- 5P - - -o1 tenlandse ondernemingen, in hoofd- a Turn116 J£rU1S ~e*i?ara! mej* zaak uit de metaalnijverheid, in Ne- Gaten met gaten gestopt Voor verduistering van ƒ2000 ten nadele van de stichting Drinkwa terleiding „De drie gemeenten" en de Lichtfabrieken te Leiden moest een 27-jarige incasseerder uit Roelof- -arendsveen terecht staan voor de Haagse rechtbank. Verdachte was als incasseerder bij deze instellingen in dienst. Herhaaldelijk had hij tekor ten. In 1952 was er bijv. 1000.te kort Verd. had toen gezegd niet te weten waar het geld gebleven was en had het bedrag aangezuiverd. Na een half jaar was er ƒ650te kort. A. M. B. afkomstig uit Groningen, is tengevolge van kolendampvergif tiging om het leven gekomen. Zy werd vanochtend door haar hospita gevonden liggend op de vloer nabij het raam in haar kamer. Ver moedelijk heeft zij getracht het raam derland gevestigd en 87 deelnemin gen in Nederlandse bedrijven. Deze 136 maatschappijen hebben in het afgelopen jaar een totale waarde geproduceerd van 600 millioen gul den (op een totale nationale produc tie ter waarde van 25 milliard gul Ruwe en gesprongen Kanden? KALODERMA Gelee! te openen. Medische hulp baaatte niet den) waarvan 80 procent is geëxpor- teerd. Dit heeft dr. E. L. Kramer, di recteur-generaal van het ministerie van economische zaken bekend ge maakt in een vergadering van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijver heid on Handel in Den Haag. 1 Aüvi r.entie) Verdachte's vader betaalde het be drag en niemand kwam iets te weten. In April 1953 was er evenwel bijna 2000.tekort en weer zei verdach te niet te weten waar het geld geble ven is. ,Dat is toch al te gek", meende de president en na enig aandringen vertelde verd, dat hy vermoedde dat zyn zwager het geld gestolen had. Hij hield de kassen van de twee in stellingen niet uit elkaar. Ook borg hij het geld niet in een kistje, zoals voorgeschreven was, maar stopte het in een vaas, onder zijn matras enz. Verdachte woonde in bij zyn vader en als zijn zwager daar op bezoek kwam kon deze ook in verdachte's kamer komen. De verdachte wilde niet toegeven, zoals bij de rechter-commissaris, dat hij de zaak een poos stil had gehou den door geld van de ene instelling telkens te gebruiken voor de ande re. Verdachte was niet eerder ver oordeeld. De officier van Justitie meende dat verdachte de schijnheilige voorstel ling gaf iedereen bij het onderzoek te helpen, maar in werkelijkheid zou hij wel weten waar het geld geble ven is. Plichtsverzuim in misdadige vorm, concludeerde de officier en hij requi- reerde een jaar gevangenisstraf met aftrek. De raadsman bepleitte vrij spraak. Uitspraak 4 Maart. DE BESLISSENDE RONDE Door Percy King 8) Maar toen er echter een taxi chauffeur op hem toeschoot, kreeg hij onmiddellijk zijn gevoel voor hu mor terug. Er waren dus nog lieden die hem voor een richard aanzagen. „Je grijpt er naast, vader!" grin nikte hij. „Ik ben gewoonweg dol op een wandeling in de regenl" Hij had nog geen vier passen ge daan, of hij merkte, dat hij gevolgd werd. Keith sloeg er geen acht op, in de mening, dat het de chauffeur was, die een kans op een vi'achtje zo maar niet zyn neus wilde laten voor bijgaan. De voetstappen achter hem hielden echter aan, ook nadat hy 'n paar maal demonstratief het hoofd geschud had. En tenslotte vernam hij een stem. Elke twijfel was uitgeslo ten de stem behoorde aan een vrouw. Cullingwood bleef staan on draaide het hoofd om. De vrouw, die hem zo hardnekkig gevolgd en eindelijk aan geroepen had, scheen, nu het er op aankwam, te aarzelen. De aarzeling duurde echter slechts even. Terwijl zij met een hand naar de overzijde van Millstream Road wees, trad zij op hem toe en vroeg: m Keith had de beweging van haar hand gevolgd en een luxueuze wagen ontdekt, waarvan het portier open stond. Doch veel meer belangstelling stelde hij in de eigenares van de auto. Een definitief oordeel moest hij opschorten, daar zy er de voor keur aan bleek te geven, zich zover mogelijk buiten de lichtkring van de lantaarn te houden. Haar stem, een welluidende alt, had hem onmiddel lijk geïnteresseerd. Aan weerszijden van d« kleine, coquette hoed, kwa men onwillige lokken haar te voor schijn kastanjebruin, constateerde Gullingwood. Hij schatte haar op mid den dertig. De eerste indruk, die de vrouw op hem maakte, was beslist gunstig. Doch, hoe ter wereld kwam zy er toe, hem te vragen, of hij een auto besturen kon, als zij zelf toch met haar wagen naar Millstream Road gekomen was? „Zeker", luidde zijn geruststellend antwoord, „dat kan ik. Wat ls er aan de hand?" „Ik ben geslipt",'zei ze op een toon alsof ze een zware misdaad bekende, „rk kan niet o, ik durf in die ver schrikkelijke regen myn wagen niet langer besturen! Zegt u maar wat het kosten moet ik ik.Zij aar zelde. Toen, met een gebaar van ver twijfeling: „Ik bedoel, of u zeggefc wilt, wat u voor de moeite rekent!" Cullingwood keek haar zwijgend, aandachtig aan. Dat zij comedie speelde, voor 90 procent althans, stond by hem vast. Zij had getracht, de indruk te wekken, alsof zij zich wanhopig voelde. Het was haar mis lukt natuurlijk. Een vrouw, die een auto besturen kan, raakt niet in de put omdat zy geslipt is. Wanneer haar bezorgdheid, haar angst of wat ook, echt geweest was, zou dat te vens uit haar oogopslag gebleken zijn. En de ogen hadden juist merk waardig rustig gestaan? „Kom mee!" zei hij kort. Zij staken de rijweg over. Lang zaam liep Cullingwood om de wagen heen, opende het andere portier en nam achter het stuurrad plaats. De vrouw maakte aanstalte om naast hem te komen zitten. Hy schudde resoluut het hoofd. „U binnen." „Waai*om?" „Omdat ik het zeg. Ik wil bij zulk weer de kans niet lopen, afgeleid te worden." Mokkend gehoorzaamde zij. „Waarheen?" vroeg Keith, zich tot haar kerend. Zy dacht even na. Toen zij sprak was het geen rechtsb-eeks antwoord op zijn vraag. Hij voelde, hoe zij er om heen draaide. „Rijd maar in de richting van Straatham", zei ze stug. Cullingwood gaf gas. Hij drukte de lippen opeen in de richting van Straatham! Wat bezielde haar? Als zy meende, met een imibeciel te doen te hebben, zou ze van een koude kermis thuiskomen! Een paar hon derd meter legde Keith in een ma tig gangetje af. Zodra hij op een hel der verlicht punt gekomen was, remde hij sterk. Met een ruk wendde hy .^ich om en keek de vrouw recht in het; gezicht. Zij was op die manoeuvre niet be- I dachk geweest. Vóór zij zijn bedoe- I ling doorgrond en snel het hoofd af- I gewend had, wist Cullingwood, wat hy weten wilde. Zyn beoordeling van de vrouw op Millstream Road was vluchtig geweest en dientenge volge hier en daar onjuist. Zij had eeen kastaniebruin baar: bef eerder aan de rode kant. Ook de taxatie van haar leeftijd vereiste her ziening; hij had haar midden dertig gegeven, zij was zeer zeker de veer tig gepasseerd. Toch, hij erkende het grif, droeg zy haar jaren met ere. Zij had er slag van zich zo te kleden, dat zy er op haar voordeligst uitzag. De nauw sluitende, lange, beige mantel deed haar mooi figuur geheel tot haar recht komen. Een schoonheid was zij niet, althans niet in de meest gangbare zin van het woord. Maar zij had iets aantrekkelijks over zich door de geestig gevormde mond en een alleraardigst wipneusje. Haar ogen straalden met een diepe, flu weelzachte glans. Cullingwood maakte een knorrend geluid. Die vrouw was een zottin, als zij dacht, hem iets te kunnen wijs maken. Blijkbaar voerde zij het een of ander in haar schild wel, dan moest zij maar uit de hoek komen en hem nader inlichten. „U sprak mij niet aan, alleen om me te vragen uw wagen te besturen" zei hij kalm. Desondanks klonk zijn toon beschuldigend. „Aangezien u mij betrekken wilt in uw moeilijk heden, of in uw zucht naar avon tuur, of in wat het ook wezen mag, vork in de steel zit." De vrouw leunde in de kussens I achterover. Haar ogen waren strak I gevestigd op de gehandschoende handen, die gevouwen in haar schoot I lagen. Geruime tijd zweeg zij; toen loosde zij een diepe zucht. 1 „Dat recht hebt u, natuurlijk", ant woordde zy zachtjes. „Neen, ik deed het niet, om u mijn auto te laten be sturen. Ik zag u zitten in de bar op Millstream Road. Wel, ik wachtte, tot u naar buiten kwam." De rimpels in Culling wood's voor hoofd werden dieper. Zo, zo had zij hem gadegeslagen, terwijl hjj in de bar zat, en was toen dat planne tje in haar opgekomen ja, welk plannetje? Daar moest hij het zijne van hebben! „Met welke bedoeling?" vroeg hij. „Ik vond er u uitzien als iemand, die ik vertrouwen kon. Ik ben in grote moeilijkheden." Nonsens!_ meende Keith. Zij was geen bakvis, die nog niet weet, wat er op de wereld te koop is. Zij leek hem integendeel erg bij de pinken. Tenzy hij er hopeloos naast was, wat hy niet aannam, dan speelde zij een drommels goed overdacht spelletje. Wordt vervolgd.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8