RODE LEGER BRACHT BERIA TEN VAL Amerikaan in Amsterdams hotelletje afgezet en beroofd Het verband tussen het roken en longkanker VRIJDAG 19 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI AD PAGINA 3 Invloed op Berlijnse conferentie Reeds meermalen is de veronder stelling geuit, dat Beria's val ver oorzaakt is door het rode leger. Hij mag dan gestreefd hebben naar de alleen-heerschappij en dus Malenkof en Molotof direct bedreigd hebben, toch zou het 't leger geweest zijn, dat hem uit de weg geruimd heeft. Men leidde, dat o.a. af uit het feit, dat Beria werd gevonnist door een speciale rechtbank, voorgezeten door maarschalk Konjef. Een bevestiging van deze gerucht ten werd dezer dagen in Berlijn ver nomen en wel in verband met de houding, welke Molotof op de Ber lijnse conferentie aannam. De leiding van het Rode Leger zou Malenkof nl. hebben doen weten, dat Rusland militair niet veilig is, als het zijn bezettingstroepen uit Duits land, Oostenrijk en de Balkan moet terugtrekken. *Dit verklaart de on verzettelijkheid van Molotof tegen elk plan, dat een dergelijke evacua tie tot gevolg zou hebben. De arrestatie van Beria is uitge voerd op een avond volgens het Kremlin: 7 Juli nadat hij de geër de gast was geweest op een receptie Schuilplaats tegen atoomaanvallen Op de grens van Maryland, on een niet al te grote afstand van Washing ton, is men gereed gekomen met het maken van een schuilkelder tegen atoomaanvallen, aldus meldt het Amerikaanse departement van de fensie. Kort na de tweede wereldoorlog besloot men een dergelijke schuil plaats te maken, waarin de diensten van leger, luchtmacht en marine van de Verenigde Staten zouden kunnen doorwerken. Over de inrichting van deze reus achtige schuilplaats, die 35 millioen dollars heeft gekost, zijn weinig ge gevens bekend gemaakt. Men weet slechts, dat een grote tunnel, 8 m. breed en hoog, toegang geeft tot de voornaamste hall, die verdeeld is in drie verdiepingen. De tunnel, die met twee grote sta len deuren gesloten wordt, is gebo gen om de uitwerking van ontplof fingen te verminderen. Door een systeem van radiophonische verbin dingen zal de schuilplaats in contact staan met de hoofdstad en met de hoofdkwartieren van gevechtsterrei nen. Men heeft bijna 400.000 kubieke meter aarde en stenen moeten ver wijderen om de schuilplaats aan te leggen. EERSTE B ERG BEKLIMMEN G VOOR ZUIDPOOLGEBIED. De eerste expeditie van bergbe klimmers naar het Zuidpoolgebied die ooit is ondernomen zal in de winter van 1955 uit Groot-Brittan- nië vertrekken. Zij zal zes maanden in Zuid-Georgia verblijven, waar bergtoppen zijn van 3000 meter hoog te. Bij temperatimen onder het nul punt en blootgesteld aan stormwin den van meer dan 180 kilometer per uur, zullen de bergbeklimmers nun krachten moeten sparen door slechts twee dagen per twee weken te klim men. Sir John Hunt, de leider van de Britse ploeg, die vorig jaar Mount Everest heeft overwonen, steunt het plan, dat naar wordt verwacht, ook de steun van de Royal Georgrapihical Society zal hebben. Nieuwe Navo-bevelhebber van de Poolse ambassade in Moskou. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de maarschalken Boelganin (mi nister van defensie), maarschalk Zjoekof en maarschalk Govorof. Ma lenkof was er niet bij. Aan het slot van het feest werd Beria door deze drie maarschalken en nog twee an deren die zich inmiddels bij hen had den gevoegd, naar buiten „geëscor teerd" Het leek een heel eerbewijs voor Beria, maar hij was er zich niet van bewust, dat hij zich toen reeds in arrest bevond. Het gezelschap verliet de ambas sade in drie auto's. Een generaal, die in het complot zat, fungeerde als 'chauffeur van de wagen, waarin Be ria meereed. De stoet hield de rich ting aan van Beria's woonhuis. Maar vóórdat hij goed wist, wat er gebeur de werd hij door de maarschalken de binnenplaats van een gevangenis opgereden, aan vertrouwde wacht posten overhandigd en kort en bon dig opgesloten. De rechtbank, ate kort voor Kerstmis Beria en zijn trawanten ter dood veroordeelde, stond onder leiding van maarschalk Konjef. Velen zijn er echter van overtuigd, dat Eeria op dat ogenblik al lang uit de weg was geruimd. Beria vóór eenmansdictatuur De Russen, die dit verhaal over het geval-Beria loslieten, spraken hierover met een verrassende onge dwongenheid Men mag in Rusland blijkbaar over Beria spreken, als men hem maar veroordeelt. De struc tuur van de nieuwe Sovjet-regering schijnt het punt van grote wrijving te zijn geweest, dat tussen Beria en de overige leden van het Presidium (Poliburo) was ontstaan na de dood van Stalin, Beria, die vasthield aan het regiem van Stalin, wenste een voortzetting van een eenmansdicta tuur. Malenkof, Kroesjef, Kagano- witsj en andere hoge Sovjet-leiders waren het er wel over eens, dat Russische volk een dictatuur nodig heeft, maar zij wensten die te zien uitgevoerd door een „comité". De kloof tussen beide partijen werd ten slotte zo diep, dat er nog slechts één weg open bleef om een einde te ma ken aan het conflict: het Rode Le ger werd te .hulp geroepen om Be ria te „executeren" EVENHUIS UITGEWEZEN. De heer Evenhuis, van „De Vrije Pers" te Surabaja, die wegens het overseinen van berichten over de af faire in het Simpang-hotel te Sura baja in hechtenis was genomen, is thans officieel uitgewezen. Hij is Vrijdagochtend met een vliegtuig van de K.L.M. naar Nederland vertrok ken. SNEEUW EN OVERSTROMINGEN IN ZUID-SLAVlë. De hoofstad van Macedonië Skoplje, is door sneeuw van de rest van Zuid-Slavië afgesloten. De hoofdspoorweg van Zuid-Sla vië naar Griekeland is tussen Titov Veles en Djev^jelija onderbroken. Honderd meter spoor is door een overstroming weggespoeld. Ten slot te is de hoofdspoorweg van Zuid-Sla vië naar Bulgarije door sneeuw in Oost-Servië versperd. Naar verluidt zijn vijf mensen ver dronken en is t^eel vee verloren ge gaan. Alle rivieren in het gebied zijn buiten haar oevers getreden. De hoofdwegen tussen Griekenland en Zuid-Slavië staan onder water. Koningin Elizabeth naar Tasmanië Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh zijn Donderdag aan boord van het koninklijke jacht Gedenkteken vootVtouwen ereveld ie Semarang In opdracht van de Nederlandse OorlogsgTaven Stichting heeft de Nederlandse beeldhouwster Marian Gobius te Voorburg een gedenkte ken vervaardigd voor de tijdens de Japanse bezetting van Indonesië omgekomen vrouwen. Het gedenk teken, dat thans gereedgekomen is, zal naar Indonesië worden vervoerd en worden geplaatst on het vrou wen-ere veld in Semarang. NA-INLEVERING VAN OUDE MUNTEN. Het ministerie van Financiën heeft de mogelijkheid tot inlevering en omwisseling opnieuw opengesteld voor alle munten, die sedert het in werking treden van de nieuwe Munt wet van 1948 hun gangbaarheid heb ben verloren. Het gaat hier om de oude zilveren halve guldens en kwartjes, de vier kante nikkelen stuivers, de oude bronzen halve centen, centen en 2XA- centsstukken en de uit de oorlogs jaren stammende zinken kwartjes, dubbeltjes, stuivers, 2 'A-centsstukken en centen. De na-inleveringstermijn voor al deze munten loopt van 15 Maart tot en met 15 April a.s. De in wisseling kan geschieden bij alle postkantoren, bij- en hulpkantoren der posterijen en poststations. „Gothic" uit Sydney naar Hobart, de boofdstad van Tasmanië, vertrokken. Zij zullen daar morgen aankomen. Duizenden Australiërs stonden op de kust bijeen, om het koninkijke echtpaar uitgeleide te doen. De „Gothic" werd een eindweegs geës corteerd door talloze kleine vaartui gen. De korte reis zal de koningin de gelegenheid verschaffen wat rust te nemen. De afgelopen 16 dagen heeft zij een druk bezet programma afge werkt. De dag van gisteren leverde daarvan 'n typisch voorbeed op. Na per vliegtuig uit Canberra naar Sydney te zijn gekomen, begaf zij zich rechtstreeks van het vliegveld naar een bijeenkomst van 48.000 school kinderen. Toen zij deze had begroet, moest ze een parade afnemen op het marinedepot BalmoraL Vervolgens woonde de koningin na de lunch een tuinpartij bij waar 8000 gasten aan wezig waren. Ten slotte inspecteerde zij voordat zij aan boord van de „Go thic" ging, een erewacht. De Noord-Atlantische Raad heeft de Amerikaanse admiraal Jerauld Wright benoemd tot geallieerd op perbevelhebber voor het gebied van de Atlantische Oceaan. Hij is in de ze functie de opvolger van generaal Lynde McCormick. De benoeming gaat per 12 April in. Zoals bekend heeft de Noord-Atlantische Raad McCormick uit zijn functie ontheven op verzoek van president Eisenho wer, die de admiraal voor een ande re taak nodig heeft. Probleem nog niet opgelost Een Britse commissie van deskun digen is tot de conclusie gekomen, dat er een zekere betrekking bestaat tus sen roken en longkanker. Drie jaar heeft deze commissie besteed voor het onderzoek. Van de conclüsie der commissie werd in het Lagerhuis gewag ge maakt door de minister van gezond heid, McLeod, ter beantwoording van een schriftelijk ingediende vraag. „Ik aanvaard de mening van de commis sie, dat uit de statistieken blijkt, dat het roken een factor is bij het ont staan van longkanker", aldus Mc Leod. „Ik wil er echter de aandacht op vestigen, dat er tot dusverre nog geen duidelijke aanwijzing is wat be treft de manier waarop het roken longkanker zou kunnen veroorzaken J of de mate waarin het dit doet." „Het is wenselijk, dat jonge men sen worden gewaarschuwd tegen het gevaar, dat duidelijk aan zwaar roken verbonden is dit gevaar schijnt, toe te nemen naarmate meer gerookt woidt." Sir Harold Himsworth, de secre taris van de raad van medisch onder zoek, zeide op een persconferentie, dat men niet kon schatten, hoeveel sigaretten per dag zonder gevaar kun nen gerookt worden. De grens schijnt te liggen bij 5 sigaretten per dag. Sir Harold Himsworth vertelde, dat slechts een zeer klein aantal lij ders van longkanker genezen kon den worden door medische behande ling. In de meeste gevallen waren de dokters slechts in staat het lijden van de patiënten enigszins te ver zachten. Bijna onmiddellijk na de medede ling van sir Harold hebben grote Zware straffen geëist Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren in hoger beroep de zaak behandeld tegen een 24-jarige coupeur uit Amsterdam, die in eer ste instantie door de rechtbank te Amsterdam was veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenis straf terzake van beroving van een Amerikaan op de openbare weg. De procureur-generaal requirearde te gen hem twee jaar met aftrek van preventiefc hechtenis. De tweede verdachte in deze-zaak, een 22-jarige huisschilder, die door de rechtbank was vrijgesproken van de ten laste gelegde afpersing van de Amerikaanse verlofganger, hoor de twee jaar met aftrek van de (twee maanden) preventieve hech tenis tegen zich eisen. De procureur- generaal vorderde tevens diens on- Vmï de HAAGSE POLITIERECHTER. Diefstal bij Leids spoorwegempla cement. Veertien dagen gevan genisstraf voorwaardelijk en 50. boete eiste de officier van justitie bij de Haagse Politierechter tegen een grondwerker uit Utrecht. Deze had tijdens werkzaamheden op het oude spoorwegemplacement te Leiden oude materialen gestolen. De raads vrouwe, mevr. mr. R. E. Adringa- Blok, schetste hoe verdachte voor de verleiding bezweken was. Hij ver keerde in financiële moeilijkheden. De verdachte, die nog nimmer ver oordeeld was, werkte reeds acht jaar bij hetzelfde bedrijf. De schade voor de spoorwegen werd geschat op 35. Het vonnis van de politierechter luidde: 30.boete of 10 dagen en veertien dagen gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Fabrieksarbeider pleegde steun- fraude. Een fabrieksarbeider uit Leiden moest voor de Haagse Poli tierechter verschijnen omdat hij in Juni en Juli jl. te Leiden steunfrau- de had gepleegd. Hij had de verdien sten van zijn vrouw niet opgegeven. Na diverse malen hierom gevraagd te zijn deelde verdachte eindelijk mede, dat hij reeds twaalf gulden van de aangerichte schade had terug betaald. Voor valsheid in geschrifte eiste de officier van justitie 40. boete of 20 dagen en een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk. Ver dachte was reeds eerder veroordeeld. Het werd 30.of 10 dagen en een maand voorwaardelijk met de bepaling dat verdachte de schade van ruim 85.binnen een jaar moet terugbetalen. Boete voor flessentrekkerij. Voor de Haagse Politierechter ver scheen een vrouw uit Katwijk aan Zee, die zich verantwoorden moest, omdat ze in October jl goederen had gekocht zonder-het oogmerk van be talen te hebben. Ze betwistte dat ze zoveel goederen had gehaald als de leverancier beweerde. De officier van justitie vond het echter bedenkelijk, dat verdachte nu eens met een boek je en dan weer zonder boekje kwam. De kruidenier begon daarom met een schaduwboekje aan te leggen. Zo kwamen verschillen bij de opre- kening aan het licht. Bovendien bleek, dat er uit het boodschappen boekje van verdachte blaadjes waren gescheurd. ,.Dat waren lege blaadjes, die de kleine er uit heeft gescheurd", zei verdachte. De kruidenier werd als getuige ge hoord. Hij vertelde, dat men het had ontdekt, omdat er een keer een fles slaolie in het boekje ontbrak. Toen middellijke gevangenneming. Het hof wees deze vordering toe, omdat naar het oordeel van het hof, er ern stige verdenking is gerezen, dat ver dachte zich heeft «ihuldig gemaakt aan afpersing en omdat er vrees voor herhaling van het misdrijf be staat. „Dronkemansbende". In de nacht van 6 op 7 Juli van het vorig jaar heeft hy met de Ameri kaanse verlofganger in een hotelletje aan de Weesperzijde gedronken en gegeten. De schilder zou toen de mi litair, die weigerde te betalen, ge prest hebben een chèque van twintig dollar te tekenen. De procureur-general was van me ning, dat de man zich heeft schuldig gemaakt aan de afpersing. Mede door de getuigenverklaringen achtte hij deze wettig en overtuigend bewe zen. De man is reeds vele malen ver oordeeld. De raadsman sprak in zijn pleidooi van -„een dronkemansbende in het hotel, waar de alcohol rijkelijk heeft gevloeid". Hij ontkende de waarde van de getuigenverklaringen, achtte de ten laste gelegde afpersing niet bewezen en vroeg vrijspraak. Het Hof zal op 4 Maart a.s. arrest wijzen. Engelse tabaksfirma's verklaard, dat nog niet was bewezen, dat roken longkanker veroorzaakt. Door middel van een buisvormige machine die 10 sigaretten tegelijk rookt proberen medici in Glasgow na te gaan of roken longkanker ver oorzaakt. De rook in de machine wordt door een serie oplossingen geleid en me dici onderzoeken, welke neerslag de rook in het menselijk lichaam kan geven. De machine, die geen speciale naam heeft, rookt rustig vóórt in hetzelfde tempo als een mens, met een capaciteit van 300 sigaretten per dag. getuige dit verdachte had voorgehou den, had zij het verschil willen be talen. Het was een kennis van ons, zei getuige. De officier van Justitie requireerde 100.of 50 dagen. Mr. C. v. d. Ma- rel, de raadsman, vond het tenlaste gelegde niet bewezen. De rechter legde 60.boete of 20 dagen op. Bunkerslopers. Met een auto en een autogenisoh lasapparaat togen op 25 November jl. een monteur, een chauffeur en een betonwerker, allen uit Haarlem, naar Noordwijk om daar uit bunkers ijzer te stelen. Zij sleepten de cylinders van het snij- apparaat een bunker binnen, nadat zij eerst met hun auto het hek om ver hadden gereden, begonnen ze te snijden en al spoedig was véén zware deur uit de hengsels. Toen werd met een volgende begonnen. Kinderen, die kwamen kijken, werden weggejaagd. De politie, die even later kwam, liet zich niet weg jagen. Wel probeerde het drietal nog door een overhaaste vlucht de dans te ontspringen, maar dit lukte niet en nu stonden zij terecht voor de Haaise Politierechter. De monteur en de chauffeur waren reeds vaker ver oordeeld. Zij kregen nu conform de eis een maand gevangenisstraf. Voor de eerste was dit zijn 6e vonnis. De betonwerker, die tot dusverre een blanco strafregister had, werd ver oordeeld tot 40,— boete of 20 da gen en veertien dagen gevangenis straf voorwaardelijk. Er mag niets meer. Zeer veront waardigd vertelde een Leidse koop man voor de Haagse Politierechter dat agenten hem hadden gemaand, om door te lópen. Toen hij tweehon derd meter was doorgelopen, hadden ze hem tooh nog gepakt en meegeno men naar het politiebureau. Hij gaf toe een glaasje te hebben gedronken op die bewuste 12e December. Hiervoor stond hij echter niet te recht, maar wel omdat hü de politie mannen zou hebben uitgescholden en later nog had gezegd „jullie zijn zot". Hiervan wist verdachte zich niets meer te herinneren. Misschien heb ik het we! teen anderen gehad, veron derstelde hij. De agenten werden als getuige gehoord. Na een eis van 30 boete werd ile koopman veroor deeld tot ƒ20,„Het beste", zei hij tegen de rechter en hij verdween schielijk. Verkeerde kant op. Conform de eis werden een Katwijkse dpi. sol daat en diens broer veoordeeld tot een week gevangenisstraf, wegens wederspannigheid. Na de eis ;van een week kreeg een 18-jarige bankwer ker 50,— boete of 20 dagen en een week voorwaardelijk. Dit drietal was voor de Haagse Politierechter ge dagvaard naar aanleiding van ge beurtenissen op de 28e November. De soldaat was toen onder invloed van sterke drank geweest en de an deren brachten hem thuis. Toen de politie de soldaat wilde arresteren, hadden de anderen zodanig de ver keerde kant opgetrokken, dat de ge vangene op een bepaald moment door het oplopend publiek van de politie gescheiden werd. Dat moet maar eens uit zijn daar in Katwijk, vond de rechter. Het is daar altijd een bende. Zelfs de gummistokken moesten er nog aan te pas komen. Hij sprak daarop bovenvermelde von nissen uit. Een rijdend biervat. Bij verstek behandelde de Haagse Politierechter een zaakje tegen een varensgezel uit Katwijk, die op 16 November jl. tc Oegstgeest had gefietst, terwijl hij zodanig onder de invloed van sterke drank verkeerde, dat hij niet in staat moest worden geacht een rijwiel naar behoren te kunnen besturen. Een bij zonder ergerlijk geval, vond de rech ter. Verdachte had toegegeven, dat het wel mogelijk was dat hij 25 gla zen bier op had. Conform de eis werd hij veroordeeld tot 100,— boete of 50 dagen. ZWAARMOEDIG OF JOLIG? Een visser uit Katwijk bekende voor de Haagse Politierechter, dat hij een konijn van een ander had ge dood. „Ik had last van zwaarmoedi- fe buien", zei verdachte. „In de stuk en staat dat U een lollige bui had", zei de rechter. „Het is monsterach tig, U hebt domweg een konijn uit een ren gepakt en doodgeslagen". Verdachte zei, dat hij wel meer zoiets bij de hand had gehad en dat hij dan naderhand weer bij zijn po sitieven kwam. „Als ik een dier vastgrijp is het reeds half dood, want ik knijp te hard", had verdachte bij de politie gezegd. Verdachte gaf toe drank te heb ben gebruikt en zei daardoor zwaar moedig te zijn geworden. De officier van Justitie eiste veer tien dagen gevangenisstraf. De rech ter maakte er een week van. DOORGEREDEN. Een jaar gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 27- jarige chauffeur uit Noordwijk. Deze had op Zaterdag 3 October jl. met een huurauto op de Herenweg te Noordwijk 's avonds half tien een wielrijder omvergereden. Hoewel de voorruit van de auto in scherven vloog door de botsing, was verdach te toch doorgereden. Het slachtoffer, de landbouwersknecht P. F. B. uit Noordwijk, was met een zware her senschudding en een sleutelbeenfrac tuur terecht gekomen op de tram baan. Hier ontstond nog een gevaar lijk moment doordat een tram in volle vaart naderde. Gelukkig wisten enkele vrouwen, o.m. door met schor ten te zwaaien, de bestuurder op het gevaar attent te maken. De tram stopte op korte afstand van het slachtoffer. De verdachte gaf toe, dat hij voor dien alcoholhoudende drank had ge bruikt. Hij was op weg naar Leiden om daar met enkele kennissen 3 Oc tober te vieren. De wielrijder zou hij niet hebben gezien omdat hij ver blind zou zijn geweest door een te genligger. Van de schrik was hij na de aanrijding doorgereden. Na de ar restatie van verdachte was een bloed proef afgenomen, die het ontstellend hoge percentage van 2.45 pro mille aangaf. Verdachte zou echter na de aanrijding nog gedronken hebben. Uitspraak 4 Maart. Marktberichten LEIDER, 19 Febr. Vee. Aanvoer 5 Stieren, 55 Melkkoeien, 220 Vette koeien, 187 Vare koeien 19 Vette kal veren, 216 Nuchtere kalveren, 60 Vet te schapen, 406 Vette lammeren, 1 Weidelara, 26 Varkens (zegen), 395 Schrammen, 368 Biggen, 1 Paard, 8 Veulens. Totaal 1957 stuks. Notering: Stieren (slacht-) 780 950, sch. gewicht 2.302.70 per kg.; Melkkoeien 820—1125.—Vette koeien 8001050,—, sch. gew. ƒ2.202.05 per kg.; Vare koeien ƒ560—790,—Vaarzen 575—875,— Pinken 350570.Graskalveren 220340.Vette kalveren ƒ2. 2.40 lev. gew. per kg.; Vette schapen ƒ95125, Vette lammeren 85 115..Zeugen (drachtige) ƒ220— 340.Schrammen ƒ60—-110.Big gen 35—50.Geiten 1530. T.B.C.-vrij afd. goede aanvoer (49). Kaas. Gouda kaas le kwal. 2.252.31; handel lui; aanvoer 12 partijen. LEIDSCHENDAM, 18 Febr. Eie ren. De prijzen waren voor: 2800 eieren no. 0 14.85—15.20, 4150 id. no. 1 13.50—14.35, 10200 id. no. 2 J 12.00—12.50, 8200 id. no. 3 11.25- 12.05, 4200 id. no. 4 f 10.50—11.35, 600 id. no. 5 9.50—9.85. Verder aangevoerd: 10 ganzen eieren 3344 ct., 65 kippen 1.55 4.20, 1 haan 3.00. 3T Polshorloges, vanaf 1.50 per week. Zoekt u een pri ma Zwitsers merkhorloge, wij hebben voor U een 15 steens Ankerhorloge, waterdicht en anti-magne tisch voor slechts 46,50. Storm Buysingstr. 33, bii Lage Morsweg. 1536 •*2* Te koop pracht accor deon. pianoklavier, tegen elk aannemelijk bod. Com pleet met koffer en rie men. Tevens gitaar te koop 25.Korevaarstr. 5, Leiden. 6389 Uw stem naar overzee? Radio Westrik, neemt bij U thuis uw gesproken brie ven op voor Uw familie. Onbreekbare platen. Vraagt inl. Geversstraat 39 Oegstgeest tel. 2 6608 Boekenkast, 4 fauteuils ameublementen, modern dressoir, schuiftafels, bij zettafeltjes en -stoeltjes, traproeden, kloostertafels. 3-gatenkachel, oud-Holl. armstoelen, 1- en 2-pers. ledikanten, opklapbedden. Jan Pluvm, Hooigracht 51. Tel. 25955. 6425 Pannen, per nest van 5 stuks, 16 tot 24 cm, kleur reseda f 16.50, alum, steel pan 75 ct.. melkstel 3.50, closetpapier 3 rol 22 ct„ prima luiwagen 75 ct.. vis cose spons 29 ct. Victorie- Bazar, Hogewoerd 31 en 73 SBon. Koffieperculator 1 L. of IK L. 2.45, nor male prijs f 4.25 en 4.75. Uitsluitend met inlevering van deze bon, 1 L. of 1V, L., naar keuze voor ƒ2.45. Victorie-Bazar, Hogewoerd 31 en 73. 1534 "S Jongenscostuum met lange broek, leeftijd 12 jaar, te koop aangeboden, uiterste priis 10. Tevens Herencostuum, maat 48. kleur beige, jas met over slag f 25. Te bevr. na 6 u. Diefsteeg 19. 1539 LANGERAAR Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: M. PIETERSE

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3