L Uióse^hutspot Duinstreek „Koninginnedag1' huldigde 3 zilveren bestuursleden Leids programma voor 30 April unstleven in Leiöen Bescherming Burgerbevolking hield confactavond in wijk V Stille kreeg Omgang, afd. Leiden een verjongd bestuur Leden brachten verslag uit van vormingsweekend opDrakenburgh Uitvoering van het Sleutelkoor D VRIJDAG 19 FEBRUARI 1954 DE LE1DBE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA l Feestelijke jaarvergadering batig saldo bedroeg Wegens het feit, dat de vereniging aan de vooravond van haar zilveren verjaardag stond, had de jaarverga dering van „Koninginnedag", die gisteravond in In den Vergulden Turk werd gehouden, een feestelijk tintje. Dit bieek al uit het openings woord van de voorzitter, dr ir. P. C. Lindenbergh, die de geschiedenis van de vereniging schetste wij schreven er reeds eerder over en er aan herinnerde, dat drie bestuurs leden 25 jaar onafgebroken zitting hebben gehad in het bestuur, de he ren L. Questroo, C A. de Bruyn en J. F. Voorbij. Uit erkentelijkheid voor hun arbeid bood de voorzitter hen een grote hcrinneringsmedaille aan, bij het opspelden waarvan, de talrijke leden hartelijk applaudi- seerden. De heer Lindenbergh uitte zijn vreugde over het regeringsbesluit om op de verjaardag van H.M. de Koningin te zorgen dat iedereen een vrije dag heeft. Voordat tot verdere afwerking van de agenda werd overgegaan, dankte de heer Questroo namens de jubilarissen de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden. Hij verzeker de de vergadering, dat de bestuurs leden steeds met veel genoegen hun .werk hebben verricht en was dank baar voor het 25 jaar geleden geno men initiatief. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J. C. J. Lambermont, bleek, dat de feestviering 1953 aan de verwachtingen heeft voldaan. De penningmeester, de heer J. F. Voorbij, meldde, dat het ledental op 31 Dec. 1953 471 bedroeg, welk aan tal op de Zaterdag 1.1. gehouden ju- bileumreceptie met 200 werd ver meerderd. Het 380.— Nadat de voorzitter dank gebracht had aan secretaris en penningmees ter, werden tot leden van de kas- commissie benoemd de heren Zier- fuse, de Jong jr. en Eggink. Bij de bestuursverkiezing werden op voorstel zoals gebruikelijk van de heer Sam Platteel de heren J. F. Voorbij en C. A. de Bruyn bij ac clamatie herkozen. Het feestprogramma Vervolgens deelde de voorzitter in grote lijnen de plannen mede voor de feestelijkheden op Vrijdag April a.s. Zoals gebruikelijk zal het programma om 7 uur geopend wor den met eèn reveille.. Om 8.15 uur brengen de schoolkinderen een aubade op het Stadhuisplein, waarna de leerlingen van het ^e leerjaar naar de Stadsgehoorzaal gaan voor het kinderfeest. Voor de andere kin deren zijn er spelen op het veld Zoe- terwoudsesingel en een poppenkast voorstelling op het. Stadhuisplein. Om half tien is er een militaire pa rade en défilé. Ondertussen gaan enige bestuursleden door de stad om oranje-dragende kinderen te belo nen. 's Midags om half twee start de Oranje-wandeltocht, waaraan naar schatting 1000 personen zullen mee doen. Evenals vorige jaren is er om half drie weer een voetbalwedstrijd in de Leidse Hout. De elftallen zijn nog niet bekend. Om vier uur* maakt „Kunst en Genoegen" een muzikale mars door de stad om de Oranje wandelaars naar Oud Hortuszicht te brengen, waar de prijsuitreiking zal plaats vinden. Iets nieuws is de gala-voorstelling die circus Mikkenie om acht uur op het Schuttersveld zal geven. Het cir cus was toch van plan naar Leiden te komen en het bestuur heeft deze gelegenheid dankbaar aangegrepen om haar in het programma te plaat sen in plaats van de schouwburg- voorstelling, waarvoor verleden jaar weinig belangstelling was. De leden zullen op die avond toegang tot het circus hebben voor half geld. 's Mid dags zal het circus met z'n hele me nagerie een optocht door de stad houden. In de avonduren zullen twee mu- ziekcorsen door de stad trekken, ter wijl er ook bij molen De Valk mu ziek gemaakt zal worden. Aldus meent het bestuur een programa sa men gesteld te hebben, dat de Lei- denaars in staat stelt de verjaardag van de Koningin waardig en feeste- ly te vieren. Na de pauze met tractatie we gens het 25-jarig bestaan ver toonde de heer Herman Kleibrink „Fatale Druppels" de door de Leid se Smalfilm Liga vervaardigde de tective-film, die wij reeds eerder be spraken. Na een inleiding van Her man Kleibrink zagen de aanwezigen talrijke bekende plekjes op de gro tendeels in Leiden spelende film. Functies in de Leidse K.A.B. thans verdeeld Nadat op de vergadering van 27 Januari 1.1. een nagenoeg geheel nieuw bestuur van de Leidse K.A.B. gekozen is, met de heer K. F. de Bree als voorzitter, zijn de verdere functies in het bestuur thans onder ling als volgt verdeeld: J. Klein, Herensingel 8A, le se cretaris; F. A. van Hees, Maresingel 43A, le penningmeester; P, B. H. Oostdam, Witte Singel 85, vice-voor- zitter; C. J. van Leeuwen, Langebrug 79, 2e secretaris; J. de Groot, Suma- trastraat 100A, 2e penningmeester; R. Goldenberg, J. M. Kok en J. Hel- versteijn, commissarissen. Geestelijk adviseur is, zoals bekend, rector F. A. M. Bernefeld. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Pharmacie de heer J. A. Hogendoorn te Voorburg. ROTTERDAMSE HOGESCHOOL. Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen in de economische weten schappen de heer K. A. J. de Jong uit Leiden. Abonnementsconcert Residentie Orkest RIIET DE UITVOERING van de ver- schillende werken, die het Re sidentie-orkest gisteravond onder lei ding van de Utrechtse dirigent Paul Hupperts uitvoerde, heeft het een in vele opzichten gelukkige avond gehad van geëmotioneerd en mar kant musiceren. Na het spelen van het Wilhelmus ter ere van de jarige Prinses Marijke, werd begonnen met de ouverture ..Iphigènie en Auiide". duck's ideaal „schone eenvoud" werd op waardige wijze benaderd. De ouverture is inderdaad een ju weel van puur schoon. Het orkest was voornaam in toongeving en wil ligde de intenties van de dirigent met volle toewijding in. Na deze gedragen welluidende aanvang speelde Theo Olof het in 1947 voltooide vioolconcert van Alan Rawsthorne, die inen rangschikt on der de meest begaafden van de En gelse componisten. In 1948 heeft Olof dit concert in eerste uitvoering te Londen gespeeld. Dat het een ge makkelijk aansprekend werk is kan niet gezegd worden. De toehoorder De opbouw vordert De Bescherming Burgerbevolking, welke vorig jaar ook in de A. Kring LeidenOegstgeest werd opgericht, werkt voort. Zonder veel tam-tam te maken komen de wijk- en blokhoof den met de nood wachters, die zich voor de diverse onderdelen hebben opgegeven, bijeen om gezamenlijk het begonnen werk voort te zetten, om uit te bouwen wat men op de schouders heeft genomen. In contactavonden, in cursussen brengt men de mannen bijeen om hen te instrueren voor de taak, welke hun wacht bij eventueel gevaar en wanneer hulp van hen verwacht wordt. In het Antonius Clubhuis aan de Mare werd gisteravond een contact avond gehouden voor Wijk V. Het werd een filmavond, welke heel goed bezocht was, zoals de heer O. A. M. Bik, het wijkhoofd, met voldoening in zijn openingswoord constateerde. Die belangstelling was, naar hij zeide, beter dan op de eerste avond van de georganiseerde basiscursus, waar minder dan de helft dergenen, die zich hebben opgegeven, aanwezig waren. Spr. deed op allen een beroep ook de cursusavonden trouw te vol gen, want alleen daardoor kan men zich verzekeren van een organisatie, waarvan men in de toekomst wat kan verwachten. De heer S. W. Hagedoorn, hoofd van de B.B. voor de A.-kring, dank te het wijkhoofd en de blokhoofden voor de organisatie van deze avond en wees erop, dat de organisatie van de opbouw van de kring voor 80% gereed is wat de personeelsbezetting betreft. Maar daarmee is men er nog niet. Immers, nu komt het erop aan de mensen, die zich hebben opgege ven, vaardig te maken voor de taak, De blokploegcursussen zijn even eens vorige maand gestart, althans voor de blokken, die volledig zijn bezet. Per twee blokken wordt één cursus gegeven, bèstaande uit pl.m. 20 avonden van 2 uur, met 1 avond per 2 weken. Daarbij wordt begon nen met een universele cursus voor het gehele blok, zonder de E.H.B.O. Dit geschiedt om de deelnemers eerst enige algemene indrukken te geven van het wezen van de Bescherming Burgerbevolking. De avond van gisteravond nu was een contactavond om de deelnemers te laten zien op welke wijze zij zo wel in vredestijd als in oorlogstijd kunnen worden ingeschakeld, b.v. bij het uitbreken van branden als brand weerlieden of redders of wat al evenzeer nodig is als helper of helpster in de sociale dienst, voor verzorging van getroffenen. Een veelomvattend, verantwoorde lijk werk inderdaad. Hopen we slechts, dat degenen, die zich reeds hebber» opgegeven, hun taak ten vol le begrijpen en.dat nog meerde ren zich melden. Zij zijn altijd wel kom. Burgerlijke Stand Geboren: Teunis, z. van L. v. d. Plas en A. W. Rovers; Johannes Franciscus Maria, z. van J. H. v. d. Eshof en M. Overdijk; Cornelia Maaike, d. van J. Plomp en C. M. de Boer; Ronaldus Johannes Antonius, z. van T. H. v. Meijgaarden en C. C. Verhoeven; Martinus Albertus Her- manus, z. van M. Stolwijk en A. Voordouw; Petrus Johannes, z. can H. G. van Dijk en C. M. Zwetsloot; Prijna, d. van P. van den Berg en J. de Roode; Rosa Theresia Monica, d. van C. N. Keur en H. H. Fassotte. Ondertrouwd: E. P. Arts en M. C. T. v. Lent; J. Bekooy en C. M. Vink; J. W. Elskamp en B. H. ten Geuzen dam; J. Feenstra en G. C. Roman; J. de Haas'en L. Batenburg; T. M. A. Huigsloot en H. P. M. v. Benten; J. L. Kerkhoven en J. M. Willemse; J. C. Martens en M. T. H. Schalks; F. Massaar en J. M. Sjardijn; L. W. On derwater en C. G. Montanus; H. J. M. Pols en M. H. H. Meijer; G. Ravens- bergen en B. van Vierzen; J. Uljé en H. H. C. Plantfeber; P. v. Weeren en M. Vermeiden; J. Westerbeek en L. van Loef; W. H. Lindeman en F. E. v. d.'Kaaii. Gehuwd: C. Meijers en J. Karre- man; M. de Ridder en C. Leugering; J. P. van Zegveld en T. C. Schaap; T. Versteeg en C. J. Boom. Overleden: W. van der Linden, man, 66 jr; A. M. C. Bsrgmann, wed van v, Schreven 73 j. E. Gorter 72 j. E. Sierat, wed. van Van Biemen, 76 j.; F^ Semp, wed van Cornelisse, 75 j. 6 Maart naar Amsterdam Er zijn geen vaandels en vlaggen, geen bruidjes en geen muziek, al leen een lange stoet van mannen, die in diep stilzwijgen met de rozen- waarvoor zy zich hebben aangemeld. ^ns in de hand geklemd langs De vrijwilligers moeten in tijden de straten van Amsterdam gaan. Het van nood de verschillende overheids diensten kunnen bijstaan in hun taak en daarvoor is een opleiding nodig om hen bekwaam te maken voor de taak, die van hen gevraagd zal wor den. Daarmee is men thans in volle gang. In Januari zijn de E.H.B.O.- opleidingen aangevangen met 300 man. Deze opleiding wordt verzorgd door de vijf plaatselijke E.H.B.O.- verenigingen namens de E.H.B.O.- Raad. De duur hiervan is 26 avon den, eenmaal per week 2 uur. Na de ze opleiding kan het eenheidsdiploma van de E.H.B.O. behaald worden. Leidse Arka vergaderde In „Het Gulden Vlies" belegde de Alg. R.K. Ambtenarenvereniging, af deling Leiden een vergadering, waar in enige leden gelegenheid kregen hun bevindingen van het weekend Ambtelijke vorming op „Draken- burgh" aan de aanwezigen mede te delen. De voorzitter, de heer P. de Jong, opende op de gebruikelijke wijze en deed vervolgens enkele me dedelingen over het ARKA-congres, dat op 5 en 6 Juli in Rotterdam ge houden zal worden. Nadat de traditionele programma punten waren afgewerkt, gaf de voor zitter het woord aan de heer E A. M Pley, die als eerste verslag uitbracht van het Arka-weekend. Hij releveer de in het kort een van de interessante lezingen, die door een van de inlei ders onder de titel „De interne ge zagsverhoudingen in de ambtelijke dienst" gehouden was. De mens is, aldus de heer Pley, als individu geheel vrij. Hij leeft echter in een gemeenschap en heeft als zodanig het zelf gekozen gezag te aanvaarden. Van dit gezag worden echter vele goede karaktereigen schappen gevraagd, waarvan de die nende liefde de voornaamste is. In het Evangelie vindt men de beste voorbeelden voor de juist gezagsver- I houdingen. „Het gezag" was het onderwerp, dat de heer P. v. d. Kamp op het weekend speciaal getroffen had en dat hij aan een korte beschouwing onderwierpa Het gezag geeft geen ad vies maar beveelt Gehoorzaamheid, gebaseerd op vertrouwen is noodza kelijk, aldus de heer v. d. Kamp. Over de plaats en de taak van de ambtenaar in zoverre hy als gezag naar buiten optreedt, sprak tenslotte de heer P. D. C. Kriele Hij maakte onderscheid tussen de overheidsge- zagsdrager, die aangewezen wordt door het volk, en de gezagsdienaren, die de besluiten zonder meer uit heb ben te voeren. De verantwoordelijk heid naar buiten berust dus bij de gezagsdragers. De ambtenaren, aldus de heer Kriek, hebben dus alleen een adviserende en uitvoerende taak. Bo vendien moeten zy alles wat de be stuurder doet acceptabel maken voor het volk. Van hen wordt vooral gro te mensenkennis en een welwillend optreden geëist, zo besloot de heer Kriek zijn interessante bespreking. Nadat de heer De Jong de verslag gevers had bedankt voor de heldere wyze, waarop zij het op Drakenburgh genotene aan de leden hadden over gebracht, voegde hij er nog enige op merkingen aan toe, die voor de amb telijke vorming van katholieke amb tenaren van groot belang zijn. Hier mee werd het officiële gedeelte v-n de vergadering besloten, waarna de aanwezigen nog enig^ uren bijeen bleven, om in het kaartspel ontspan ning te vinden. doet denken aan het beleg van Je richo, zo sprak pater Tijnagel gister avond op de jaarvergadering van „De Stille Omgang", rie in het Leo- nardushuis aan de Haagweg werd gehouden. Spreker voerde zijn gehoor terug naar .de zaal van het laatste avond maal, waar de Meester de voeten waste van Zijn leerlingen en als een apotheose van Zijn liefde het brood brak, waarbij hy de mensheid de H. Eucharistie schonk. Dit is het mys terie van de onbegrensde liefde. De H. Hostie moet het middelpunt zijn in ons leven en het innige contact met Christus moet ons leven door vlammen van liefde. Het treffende van de Stille Om gang is het ontbreken van uiterlijk vertoon. De wereld heeft geen be hoefte aan mannen met vaandels en vlaggen, wel aan mannen, die een stille, innerlijke, intieme omgang hebben met Christus. Wij moeten ons bezinnen op de vraag: Zijn wij op de dag, waarop wij de H. Commun'e ontvangen, an ders dan op andere dagen. Als wij doordrongen worden van het mys terie der liefde, dat in de H. Eucha ristie ligt besloten, dan moeten wy deze liefde ook afstralen. Aan de liefde tot elkander herkende men de eerste christenen. Zo moeten ook wy leven uit liefde voor Christus en de mensen. Het zakelijke gedeelte van de agenda bevatte één belangrijk punt; de bestuursverkiezing. De heren H. H. L. C. Schrijvers en D. Bergsma, die beiden gedurende 33 jaar in het bestuur zitting hadden als voorz. en secretaris en de heer IJ. Schouten, die 27 jaar de financiën beheerde, hadden zich niet herkiesbaar gesteld. Na een uitvoerige gedachtenwisse- ling werden de heren H. H. J. Koe- lewijn, W. van Noort en J. Fisser, die door het bestuur candidaat wa ren gesteld, gekozen. Het aftreden de bestuurslid J. L. Weijers werd herkozen. Tot slot volgde een bespreking van de omgang, die in de nacht van 6 op 7 Maart zal worden gehouden In de buitengemeenten komt men tesamen in de eigen parochiekerk en in Leiden is er om 10.15 Lof in de Hartebrugskerk. Aangezien het en kele malen is voorgekomen, dat twee stoeten in elkaar liepen, waardoor verschillende deelnemers in de ver keerde kerk terecht kwamen, zal de trein uit Leiden dit jaar arriveren aan het Oostperron in Amsterdam. Men verlaat het station dan door een uitgang, die precies tegenover de brug Ugt, welke men op weg naar de Mozes en Aaron-kerk moet pas seren. Verwarring is hierdoor uitge sloten. In Leiden heeft de afgifte van reis biljetten plaats op Zondag 28 Febru ari na de H. Missen van 9 uur, 10.15 en 11.45 uur, ir. de Romanuszaal, in gang Mare. Voor het laatst kan meS kaartjes afhalen op Donderdag 4 Maart, 's avonds van 8 tot 9 uur in dezelfde lokaliteit. Nadien kan men beslist geen kaartjes meer bemach tigen Bij de rondvraag, die de vergade ring besloot, werd door enkele le den gewezen op de noodzaak de ver ouderde reglementen te herzien Na mens het bestuur sprak de heer A. Sommers hartelijke woorden van dank tot de drie scheidende be stuursleden, die samen gedurende vele jaren de drie pijlers van de vereniging waren. Ook enkele leJ den gevoelden de behoefte deze dankwoorden nog eens persoonlijk te onderstrepen. Het adres van de wnd. secretaris, de heer W. J. Ouwerkerk is: De Sit- terlaan 5, Leiden. heeft 't zwaar te verantwoorden en als dat zo is, heeft de uitvoerende solist het nog veel moeilijker. De componist heeft het evenmin gemak kelijk gehad, want in 1940 zijn de schetsen voor dit werk bij een bom bardement van Bristol verloren ge gaan en moesten dus gereconstrueerd worden. De melod;e is $an een ver halend karakter, stemmingen, die terugkeren tot de story-melodie. Het 2e deel doet fragmentarisch aan, een groots opgebouwde fuga treedt naar voren, dan een dans thema en ten slotte een korte passage uit een van Walton's werken, waarin de compo nist zijn verering voor deze uit spreekt. Wij hebben Olof bewonderd om zijn gave uiterst virtuose wedergave van deze wondere en grillige parti tuur, die hij met 'n muzikale maar niet al te sterke toon verklante. Ook aan 't orkest en de dirigent worden zeer hoge eisen gesteld, maar in een drachtige samenwerking, snel rea gerend op de markante voordracht van de muzikanteske natuur van de dirigent v^prd 't tot een geïnspireer de Uitvoering. Solist, dirigent en or kest hadden zich volledig ingezet, hetgeen leidde tot grote appreciatie en gul applaus. Mogelijk meer be doeld als hulde voor de concertmees ter dan wel voor 't werk dat bij een eerste aanhoren toch heel moeilijk naar waarde gewaardeerd kan wor den. Tot onze spijt konden wij 't ge deelte na de pauze niet bijwonen, maar naar men ons mededeelde is er zeer muzikaal en geïnspireerd ge musiceerd, en de volle zaal betoon de zich voldaan en opgetogen. J. Kortmann. INTERESSANTE LEZING OVER HET VERZEKERINGSWEZEN. Filmavond voor de Expogé. De leden van de* Nederlandse Ver eniging voor Ex-politieke Gevange nen hebben gisteravond in „Het Gulden Vlies" heel wat wetenswaar digs gezien en gehoord over het ver zekeringswezen. Ter inleiding van de film „Sterk in de Storm", sprak de heer J. A. Harteloh, die in het kort iets vertelde over de geschiedenis van het verze keringswezen. Hij ging daartoe 22 eeuwen in de historie terug. In Mi- lette (Klein Azië) sloot men toen al geldleningen om oorlogen te finan cieren. Men leende op grond hiervan een lyfrente uit op een rentevoet van 10 pet. Bij de Romeinen bestond de Vereniging van Kleine Luiden, die uit de contributie- en entrée-gelden een begrafenisfonds stichtten. In ons land hebben de gilden goed werk verricht. Via het omslagstelsel kwam men tot het premiestelsel. Aardig is, dat hier en daar nog gildebussen bestaan. Het woord „bos- bode" stamt hier van af. De weten schappelijke basis werd hier te lan de gelegd door de gebroeders Lode- wijk en Christiaan Huygens. Nader hand is deze door Johan de Witt ver der uitgewerkt. De gezamenlijke maatschapoijen beheerden eind 1950 vier milliard gulden. Dit is ongeveer 6% van het nationale vermogen. Eind 1951 wa ren er 18 y. millioen polissen bij de Nationale Levens verzekeringsbank N.V. in omloop. Na de pauze werden nog enklle natuurfilms gedraaid. Aan het einde van de avond kon de heer M. I. Smit, tweede voorzit ter van de vereniging, zijn dank en tevredenheid uitspreken vor het ge- bodene. In een „ontspan"en^e" vorm had men heel wat geleerd. SINT PETRUSPAROCHIE is in 't gelukkig bezit van een wel luidend en goed gedisciplineerd jon genskoor ,,'t Sleutelkoor" genaamd, dat onder de vakkundige muzikale- leiding staat van de organist-diri gent van Rijnbeek; hierbij geassi steerd door de heer J. Bots, die de voorkomende begeleidingen aan or gel of klavier bescheiden maar zeer toegewijd verzorgt Het is geen klei nigheid zo'n honderd jongens zingen te leren, al zijn zij in drie groepen verdeeld. Echt zingen is een moei lijke, maar mooie kunst en 't is het streven van de beide muzikale men tors (hierboven vermeld), deze aan staande jongens bij te brengen. Men moet zeggen, dat zij hierin slagen. De Schola begon gisteravond haar uitvoering met een Gregoriaanse „Gaudeamus" a cappella uitgevoerd. Tot onze spi.it hebben wij voor de pauze niet alles kunnen bijwonen, maar vergissen wij ons niet, dan is 't geestelijke lied juist iets, dat op de weg van ditknapenkoor ligt. Zo zal 't ook geweest zijn met de bege leide zangen van Luc. Scholte: „O Salutaris", „Sub tuum" en de „Tan tum Ergo". De beide andere groe pen vergastten de vele toehoorders op drie mooie oud-Hollandse liede ren, fris, maar helder en licht uit gevoerd. De Schola zong met veel succes vier Franse liederen, twee onweerstaanbaar mooie liedjes van Mozart, een mooi Volksliedje, en van Doret „Les chasseurs" met 't op gewekte ton-ton-ton-tain refrein. De pauze wat al te lang bracht een heerlijke versnapering voor het jonge volkje, en dan zong de Schola B weer; drie liedjes van Hofmeister, Bona van het Gezin Donderdag Viotta en Brahms en Rijnbeek. Het j 0Pen<Je de heer Strik in het dieus. Wie een jongen heeft met een aardige stem en oren voor muziek, lste hem in ,,'t Sleutelkoor" meezin gen en iets voor z'n leven meene men. Joop Koevoets heeft een oud- Vlaams verhaal omgewerkt tot een maskerspel, 't Is een boertig stuk „Mephisto kan het niet", en het daarop aansluitend „De nieuwe he- melportier". Koevoets voor de mi crofoon gaf een virtuoze uitbeelding van de diverse personen elk met eigen stem en karakter. Zijn mede werkers waren twee dames van Haasteren en Corry Stolk. Tinus en 't Kwezelke voldeden in actie heel goed, Mephisto is weer wat moeilij ker te benaderen en bleef dan ook te menselijk. Het Sleutelkoor gaf als slot nog maals het .„Landelijk Concert" van Suppé, dat evenals, vorig jaar, ge weldig insloeg. De kleine dirigent was heel en al in z'n rol. Hy was zo maar een van de eersten, die bloemen kreeg. De echte dirigent Rijnbeek en de heer Bots werden terecht gehuldigd met bloemen en veel applaus. J. KORTMANN. LISSE was keurig, geacheveerd en melo- Laatste Berichten Zó ERG WAS T NIET. Een officiële Franse woordvoerder heert Vrijdag te Hanio meegedeeld, dat de berichten over een bloedbad in het dorp Than Thoeong op 130 km. ten Zuid-Westen van Hanoi, buiten verhouding zijn opgeblazen. K.A B.-gebouw de jaarvergadering. De secr. de heer Van der Eist bracht een keurig jaarverslag uit. Het le dental is nog steeds groeiende. De penn,, de heer N. P. van Rooyen, bracht zijn financieël verslag uit. Ontvangen was 3358,20 en uitge geven ƒ3018.—; batig saldo ƒ290.20. Hierna verkreeg dr. J. M. L. Pe ters het woord, die het onderwerp „De film en onze moderne samen leving" behandelde. In ons land be zoeken jaarlijks 65 millioen perso nen de bioscoop, hetgeen betekent, 1 dat elke Nederlander ongeveer 8x Vrijdag 19 Februari. Het spijt ons wel, maar er valt vandaag in de Hutspot niets anders te vertellen cfen dat gistermorgen om 11 uur het zesjarig meisje M. H., wonend in de Warmonderstraat, bij het spelen op de Apothekersdyk in het -jwater is gevallen. De 19-jarige an der Luit uit Oegstgeest zag sbeuren en waagde er een nat an om het kind weer op de wal ren gen. Hulde. Het meisje had "lijnlijk geen letsel opgelopen. e recensie van het Leids Ama- ÏFeestival, die gisteren in ons geplaatst werd, heeft een ver ing van namen plaats gevon den. Een van de geprezen acteurs van „Nut en Vermaak" in „Campbell ^ier sledhts een ge-Jper jaar bioscoop bezoekt. De v/one Vietminh-aanval op de militie schoolvrije jeugd bezoekt gemiddeld van het dorp, waarby een twaalftal j maal per week de bioscoop. Per burgerwachten en inwoners om het jaar WOrden in de 500 bioscopen in leven kwamen. De pastoor van net Nederland ongeveer 320.000 voor dorp, die bekend staat als anti-com- stellingen gegeven. munist, is ontvoerd en zijn kerk ge- plunderd. Het merendeel van de v kS?hnrnndp? KaTïïf Waarop ïentaa^é den gevlucht! Later wfrTn de vIuct b!osmoP .vr°ehg af- De meest 1 elementaire beweegredenen zyn een algemeen menselijk verlangen om mee te maken en mee te leven wat anderen overkomt. Volgens spr. zijn betrekkelijk wei nig films als slecht aan te merken. Het filmprobleem wordt niet opge lost door de filmkeuring, doch wel door onze positieve houding; hoe wij een film zien De heer C. Strik werd als voorzit ter herkozen, in de vacature C. Cle mens, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd* benoemd de heer Joh. Clemens Jzn. De verdere avond werd gevuld met een missiefilm getiteld „Bizi- mana". Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. of Kilmohr" was de heer B. Harte- veld, in de rol Archibald Campbell i.p.v. de heer J. Vallentgoed. hetgeen natuurlijk niet wil zeggen, dat de laatste in de rol van Captain Sande- man geen goed spel vetroond zou hebben. Inspecteur J. G. Hagens van VOORSCHOTEN Geboren: Abraham z. van L. M. de Bruin en A. P. Reijngoudt; Jan z. van J. van Ek en G. van der Hoe ven; Yvonne d. van B. Mechelse en L. Bakelaar; Madeleine Yolande Ma- Inspectie der Belastingen Leiden, 2e rie d van Th L_ Doornweerd Afdeling, die met ingang van 1 Maart Th j. Mac-Lennan; Frans z. van N. 1954 de Rijksdienst met pensioen ver-1 van der Meij en J. de Graaf; Maria laat, zal zal op Zaterag 27 Februari p.lisabeth d. van W. A. Verbeek en a.s. afscheid nemen van zyn werk-.T. Daemen (geb. te Leiden); Hen kring. Voor hen, die niet tot de belas-1 drica Cornelia Thelma d. van H. de tingdienst behoren, zal op deze dag Gier en T. Grootendorst (geb. te vanaf 11.30 uur in de bovenzaal van Leiden). „De Harmonie" gelegenheid bestaan van hun belangstelling te doen bly- ken. STADSKOK. Ondertrouwd: H. Ph. W. Hasselo 30 j. en A. de Visser 28 j. Overleden: Catharina Maria An- tonia Steenhouwer 76 j.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2