Halfuurdienst met de Sleutelstad voor Noordwijkerhout en Voorhout 5de Amsterdamse tram gister in beslaggenomen Een slagvaardige hulpkoster sloeg praatgrage kerkganger DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Zomerdienst N.Z.H.V.M. (mits goedgekeurd) Doorgaande trams Den Haag- Noordwijk (onderbreking Leiden) De N.ZJI.V.M. heeft de zomerdienst- traject; voor de gesplitste trajecten regeling, welke op 33 Mei a.s. moet Wirmond, Oegstgeest, Rijnstraat en De Glip een 30-minutendienst. Om ingaan, op papier gereed en wanneer 23 M vf£trekt er een bus ult Leiden deze regeling de goedkeuring van de met als eindpunt Lisse; de laatste bus overheid verwerft, zullen er ver- naar Haarlem vertrekt om 0.15 ten schillende wijzigingen plaats hebben, vooral in het zuidelijke gedeelte van het net, waarbij de bewoners van Leiden en omstreken slechts wel kunnen varen. Ten aanzien van de tramverbin ding LeidenDen Haag wordt er speciaal ten gerieve van de Leid- schendammers een betere aanslui ting tot stand gebracht op het sta tionnetje bij Voorburg-Viaduct. Zeer belangrijk is dat op dit traject door gaande trams komen naar en van Noordwijk. Twee van de drie trams gerieve van hen, die om 00.6 met de trein uit Utrecht arriveren. Tarieven. Na twee loonronden, die het be drijf reeds 650.000 kosten per jaar, zullen enkele tarieven verhoogd worden, indien hiervoor toestemming wordt verkregen. De laagste week kaarten én abonnementen zullen een bescheiden verhoging ondergaan. Het uitzonderingstarief voor weekkaarten en abonnementen op het traject Lei denHaarlem v.v. wordt opgeheven. Voorts wil men het tramtarief af- zullen doorrijden tot Noordwijk. Een I stellen op het autobustarief, hetgeen stationnement van respectievelijk 6| jm f 16 minuten is hierdoor in Leiden Op de persconferentie ,die gisteren te Haarlem over deze zaken gehou den werd, deelde men desgevraagd nog mede, dat men het nieuwe bus station te Leiden voor de komende winter klaar hoopt te hebben. Voorts dat een route-omlegging zal plaats hebben in verband met de werk zaamheden aan de brug van de War- monder Tol. Hoe deze omlegging, die op 1 Maart as zal ingaan, precies zal zijn, is nog niet bekend. De werk zaamheden aan de brug zullen ver moedelijk twee maanden vergen. De bewoners van de Boerhaavelaan zullen waarschijnlijk nog even de bussen voor Haarlem behouden, want door moeilijkheden een onteige- Machinale postsortering In de toekomst zal de postbehan- deling in ons land een aanzienlijke versnelling kunnen ondergaan door gebruik te maken van een machine, die het sorteren van de post alvorens deze wordt gestempeld, kan overne- meh van de uitgebreide mankracht, welke daar thans nog voor nodig is. Het is de P.T.T. gelukt, voor de ontwikkeling van deze machine de samenwerking te verkrijgen van de technische maatschappij Marchand- Andriesse in Den Haag met haar eigen ingenieurs, die ieder een eigen model in studie hebben. Wanneer de machine bedrijfsklaar is zal zij op de grote en middelgrote kantoren wor den geïnstalleerd en daar vijftiendui zend tot 20.000 brieven per uur kun nen verwerken. Eén man brengt het niet verder dan 2000 tot 3000 stuks per uur. Voor de machine wordt een kwarts lamp gebruikt die reageert op fluo rescerend gemaakte postzegels. Om ninffskwestie kunnen deze bussen I een werkelijk nuttig rendement te Leiden-station vertrek- Angst voor Zuurbranden na een heerlijk maal? Met een of twee Rennies bij de hand geen angst voor zuurbranden. Eet gerust alles waar de maag naar vraagt. Sommige mensen nemen krijgen zal het nodig zijn de forma ten van enveloppen te standaardise ren, terwijl ook een oplossing zal moeten worden gevonden voor het sorteren van dicnstenveloppen, die thans ongefrankeerd worden verzon den. v (Alg. Dgbl.). neerkomt op 3.65 cent per kilometer j Rennies bij voorbaat als een goede (voorheen 3 cent) tot 10 kilometer, gewoonte smakelijk en fris Bij on noodzakelijk. In verband met deze daarna 2.65 cent. Deze verhoging verwacht opkomend zuurbranden regeling zullen de trams vijf minu-geldt alleen voor 't interlocale ver-zjjn Rennies een ware uitkomst, ten later uit Den Haag vertrekken keer. Bij deze nieuwe regeling wordt Houdt ze daarom altijd bij de hand dan voorheen. Het wordt 5, 25 en 45 I een retour Leiden—Den Haag vijf j Gewoon laten smelten op de tong en minuten na het uur; uit Leiden in de cent duurder. De weekkaarten op dit richting Den Haag komen de vertrek tijden 10 minuten later dan thans te liggen (10, 30 en 50 minuten na het uur). De trams, die van Noord wijk naar Den Haag rijden, hebben geen extra lang stationnement in j Leiden. Overdag blijft op het baanvak Den HaagLeiden, zoals het bovenstaan-1 de reeds laat zien, een 20-minuten- dienst (op de spitsuren 10 minuten- dienst) gehandhaafd. De 30-minuten-1 dienst 's avonds wordt uitgebreid van Leiden uit met een tram om 23.10 en 23.40; van Den Haag uit met een tram om 0.05 en 0.35. Op verzoek van de gemeente Voorschoten wordt bovendien van Leiden uit nog een tram- ingelegd om 0.10 naar Voor- schoten-Zuid en terug. In verband met de geringe belang stelling wordt in de avonduren de afzonderlijke dienst LeidenKersen straat opgeheven. In Juli en Augus tus zullen als voorheen, maar nu al leen naar Katwijk omdat naar Noordwijk doorgaande trams rijden extra-diensten worden ingelegd van en naar de Kersenstraat. Op LeidenNoordwijk wordt, als traject komen van 3.30 op 3.90; de j abonnementen van 13,op 15, 't zuurbranden behoort weei tot het verleden. (Advertentie) Oude dame gewond Voor de vijfde keer in nog geen Amsterdamse politie in beslag geno men voor een onderzoek. Gistermiddag is op de vluchtheuvel KoninginnewegEmmastraat een 86- jarige vrouw onder het voorbalcon van een motorwagen van lijn 2 geko men. De dame stond op de punt var de vluchtheuvel en wilde voor de uit de stad komende tram oversteken. De bestuurder belde en remde, doch de wagen gleed tot voorbij de kop van de vluchtheuvel door. Om de dame te bevrijden moest de tram worden opgevijzeld. Het slachtoffer is naar tegen een wagen van de tram opge reden. Het bleek nu, dat de oliedruk- remmen van de auto voor de veran dering eens weigerden. De wagen is voor onderzoek in beslag genomen. Er ontstond zware materiële schade, doch niemand werd gewond. Lepelstraat ontving pauselijk geschenk De Pauselijke internutius mgr. Paolo Giobbe heeft gisteren te Le pelstraat, gemeente Halsteren, het kleuterschoolmeubilair, dat de pau selijke werken van bijstand hebben geschonken aan de getroffen gebie den, overhandigd. Burgemeester Eikhuizen verzocht mgr. Giobbe zijn erkentelijkheid over te brengen aan de Paus en dankte de instellingen, die hadden bijgedragen gen tot de tot standkoming van deze overdracht. Mgr. Giobbe bracht dank aan allen voor de ontvangst en aan de jrinderen voor de belofte te zullen bidden voor de Paus. Namens de kleuters werden de Pauselijke internuntius bloemen aangeboden. Van vrijwel alle huizen te Halste ren en de Lepelstraat wapperden de nationale driekleur. Het Tweede-Kamerlid, de heer A. Stapelkamp (A.R.), heeft de minis ter van Wederopbouw en Volkshuis vesting gevraagd of hij het moreel verantwoord acht de maatregel inza ke de „zwarte lonen" in het bouw bedrijf nog langer te handhaven. De heer Stapelkamp wijst er daar bij op, dat de minister zelf heeft ge zegd, dat niet vaststaat of handha ving wel in het belang van het bouw bedrijf is en te hopen, dat tegen overtreding zo weinig mogelijk straf vervolgingen zullen worden ingesteld. Ten slotte vraagt het lid de mi nister mede te delen, of de ambtena ren, belast met de controle op de na leving van dë maximumlonen, bij overtreding proces-verbaal moeten opmaken dan wel'deze door de vin gers moeten zien. doorgaande dienst van en naar Den het ziekenhuis overgebracht. Haag, de gehele dag, dus ook in dej yan vjjf jn beslag genomen late avonduren, een halfuur-dienstwagens zjjn drie na onderzoek weer gereden tot 23.00 vanuit Leiden, yj-jj gegeven. Twee, waaronder de daarna noe- een dienst om 0.001 gistermiddag uit de dienst genomen (thans 23.30). Vertrek- en aankomst-blijven voorshands nog onder beslag tijden bliiven zowel in Leiden als in beslag. Noordwijk ongewijzigd. Op LeidenKatwijk wordt ook lot in de late avonduren ('23.15 van Leiden, daarna 23.55) een halfuur- dienst gereden, waarbij aankomst- en vertrektijden, zowel te Leiden als Katwijk, ongewijzigd blijven. De vertrekihalte naar Noordwijk op het Stationsplein (Noordzijde) te Leiden heeft niet voldaan. Zij zal verplaatst worden naar het emplace ment en men zal er ook hekken plaatsen. De locaaldienst in Leiden blijft on gewijzigd. Busdiensten. Schuldeloos! Maar gistermorgen in alle vroegte is op de Ceintuurbaan bij de Amstel- dijk te Amsterdam een vrachtauto Op het traject Den HaagWasse naarNoordwijkHaarlem wordt gereden zoals in de vorige zomer met dit verschil, dat er tussen 9.00 en 19.00 een extra halfuur-dienst wordt ingelegd op het traject Den Haag Wassenaar'Katwijk Zee,^ waardoor Haarlems bisschop, mgr. J. P. Hui- bers, de abt van de St. Adelbertus- UITVAART MGR. HENNEMAN. Iri tegenwoordigheid van vele ker kelijke autoriteiten is gisteren in de dekenale kerk aan de Gansstraat te Haarlem de plechtige uitvaart gezon gen voor mgr. J. J. Henneman, de enkele dagen geleden overleden ar chivaris van het Bisdom Haarlem. Deken J. J. A. Kuilman uit Haarlem droeg de plechtige Requiemis op, waarbij hij geassisteei-d werd door de kapelaans W. J. Dekleermaker en L. Brabander. Kapelaan A. H. M. Leden van de Eerste Kamer heb ben hun bedenking uitgesproken over het feit, dat het radiodistributie bedrijf sterk verliesgevende resulta ten afwerpt. Wel heeft de minister mr. J. Alge- medegedeeld, dat het tekort over POST VOOR KOREA. Post voor de militairen van het aanvullingsdetachement N.D.V.N., die op 16 Februari a.s. naar Korea ver trekken, moet op 16, 21 en 28 Fe bruari en op 1 en 12 Maart in Ne derland ter post worden bezorgd. Het adres dient als volgt te luiden: Rang, naam, voorletters; Legernummer; Aanvullingsdetachement N.D.V.N.; Op uitreis naar Korea; Amsterdam-Schiphol-Militair. De namen van de tussenhavens en het .-chip mogen dus niet worden ver meld. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar J. Bart-N. Vethaak te Zaandam hoopt 27 Februari a.s. het diamanten huwelijksfeest te vie- ren. De echtelieden, die beiden 81 jaar oud zijn, hebben gedurende 57 jaar derlandse volk een beeld zouden op hetzelfde adres gewoond. geven, dat in overeenstemming is j met de bestaande verhoudingen óp levensbeschouwelijk terrein in het gehele land. Het valt te betreuren, dat dit nog niet in die mate is ge- beurd, als od grond van de door de j regering gedane toezeggingen mocht [worden verwacht. Dit alles bliikt uit i het heden verschenen voorlopig ver slag van de Eerste Kamer over de j begroting van het Zui^erzeefonds. -.1 Aan de regering wordt verder ver- deze investeringen wel is, blijkt mt zocht bjj k®lonisatiebeleid niet alleen te denken aan de kanitaal- Verscheidene leden van de Eerste Kamer vinden, dat de tot nu toe be reikte resultaten bij de evenwichtige opbouw van de bevolking in de Noordoostpolder weinig in overeen stemming ziin met de daarvoor vast gestelde richtlijn. Deze richtlijn komt hier op neer, dat uiteindelijk de Zuiderzeeoolders een prestatie van het gehele Ne- Radio-distributie wordt aangelegd; in nieuwe woningblokken Zonder dat er veel gebruik van wordt gemaakt KRO-GIDS WAARSCHUWT VOOR NIEUW RADIOBESTEL Wanneer het radiobestel als door de minister van Onderwijs voorge steld en uitgewerkt in zijn memorie van toelichting realiteit zou worden, dan houdt dit de mogelijkheid in, dat de KRO, met 30 jaar radio-erVaring ten hoogste 12 1/2 van de zendtijd zou verkrijgen. De figuur kan ont staan, dat een numeriek veel gro tere, bestaande organisatie relatief veel minder zendtijd krijgt toegewe zen - zij deelt immers in het onbe paalde overschot van zendtijd dan een nieuw opgerichte organisatie. Zo lezen wij in de Katholieke Radio Gids van 14 Februari, welk blad in zijn in leidend artikel de vrees uitspreekt voor verregaande consequenties van een nieuw radiobestel. „Wat op dit moment onpractisch klinkt kan met tertijd werkelijkheid worden", wordt gewaarschuwd. De schrijver merkt op, dat de nieuwe regeling onbillijk is ten opzichte van de bestaande om roepen en voeren kan tot de onmoge lijkheid een goed radio-program voor het Nederlandse volk te waarbor gen.. In de Memorie van Toelichting klinkt het heel optimistisch: „Het zal voor de organisaties die nog geen «uitzendingen doen, veelal moeilijk, zo niet onmogelijk zijn om 5 pet. van het aantal luisteraars als lid op zich te verenigen", want naar de verhou dingen in 1953 zou dit 115.000 luis teraars betekenen. Anderzijds ech ter, zo merkt het blad op, wordt in de wet elke opkomende organisatie met zoveel zorgen omringd en zijn er zoveel faciliteiten, dat het gevaar geenszins denkbeeldig geacht moet worden. Teneinde adspiranten een „reële kans" te geven, kunnen zij reeds zendtijd verkrijgen als zij 2 pet. van de luisteraars (46.000) op zich vere nigen. De KRO-gids tekent hierbij aan, dat zij dan gebruik moeten kun nen maken van de bestaande om roepverenigingen, zich meer dan 25 jaar lang grote inspanningen hebben moeten getroosten en zware offers van hun leden hebben moeten vragen. De KRO-gids wijst verder op de onbeperkte mogelijkheid van orga nisaties, eigen omroepverenigingen te stichten en vraagt zich af hoeveel groeperingen op grond van algemeen nut wel niet in aanmerking kunnen komen voor zendtijd vergunning, bij voorbeeld groeperingen als beoefe naars van kunst of van wetenschap, veredelaars van stamboekvee of bol gewassen, bevorderaars van lichaams cultuur of elke andere ideële orga nisatie. het feit, dat het aantal luisteraars eerder dalende is dan stijgende. De senatoren kunnen zich er niet mee verenigen, dat maar voortgegaan wordt met jaarlijks vele millioenen in dit verliesgevende bedrijf te in- 1954 op 5.8 millioen wordt geraamd vesteren. Klaarblijkelijk durft het en dat dit verlies zal kunnen worden PTT-bedrijf het niet aan, om de tarie- teruggebracht tot 1.4 millioen, maar in het voorlopig verslag over de PTT- begroting rekenen de senatoren uit, dat het verlies in werkelijkheid veel groter moet zijn. Sinds 1941 toch is er in dit bedrijf in totaal meer dan 60 millioen ge- irwesteerd. De exploitatieverliezen bedroegen sinds dat jaar in totaal ƒ29.5 millioen. De Eerste-Kamerle- den zijn van oordeel, dat deze cijfers nog geflatteerd zijn. Toch gaat men maar door met het aanleggen van radiodistributieleidin- gen in nieuw gebouwde woningen. Zo wordt bij de grote uitbreiding ven zodanig op te voeren, dat een sluitende exploitatie mogelijk is. Men verwacht dan nl. een sterke daling van het aanital ab'onné's. Winkelier werd neergeslagen Zijn geldkistje hield hij stevig vast Toen een Eindhovense sigarenhan delaar zich gisteravond met een geld- waarborg is er niet. dat die er op het I kistje, waarin zich een aanzienlijk ogenblik ziin, zo merken de Kamer- geldsbedrag bevond, naar huis begaf, krachtigheid van de kolonisten en aan hun bekwaamheid als boer. In de nieuwe polders moet immers een ge meenschap ontstaan en daarvoor zijn gemeenschapsbouwers nodig. leden op. Daarom moeten ook oudere sollicitanten naar een bedrijf, die ge toond hebben op „het oude land" ver antwoordelijkheidsbesef voor de ge- Minister Algera wordt gevraagd meenschaD te kunnen uiten, een goe- zijn bedrijfsbeleid nader te willen de kans kriigen in de polder te wor- uiteenzetten. I den toegelaten. ^"nnlêafhtofeCr°>pÖnXIAlleen geestelijke tucht is toegestaan tussen deze plaatsen een 15 minuten- dienst ontstaat. De zomerlijn VoorschotenWasse- naarse Slag wordt onderhouden van af 23 Mei tot 12 September op Zon en feestdagen, in welke periode ge durende de maanden JuliAugustus tot 5 September dagelijks. Uitslui tend bij gunstig weer! Wanneer de bus rijdt, wordt dit door de V.V.V.- Wassenaar kenbaar gemaakt bij de halte-plaatsen. De lijnen LeidenLeiderdorp, Lei denVliegveld Valkenburg en Lei denVoorhoutNoord wijkerhout (Sancta Maria)VoorhoutLeiden (station)Leiderdorp in een uur- dienst, die dagelijks gereden wordt Ook op Zondag (het gemeentebe stuur van Leiderdorp heeft hiervoor toestemming gegeven). Eén lijn: Noord wijkerhout (Sancta zijn of niet, van radiodistributie- leidingen voorzien. 9ok in plaatsen gebeurt dit. Ruhe was ceremoniarius, cantores j Er zijn grote woningblokken, zo mer- waren secretaris B. G. Stammeijer en l ken deze Eerste-Kamerleaen op, kapelaan J. L. W. Witteman. De I waarin op deze wijze zeer belangrijke plechtigheid werd bijgewoond door bedragen zijn geïnvesteerd en waar- -- - - - - - - -- zich geen enkele aangeslotene bij abdij te Egmond, Dom P. Andriessen O.S.B., de vicaris generaal van het Bisdom Haarlem, mgr. J. M. Groot, de praeses van het theologicum War mond, mgr. H. J. van Deursen, de re gent van het klein seminarie te Heemstede, mgr. C. J. Henning en de officiaal van het bisdom Haarlem, mgr. C. van Trigt. Verder zagen wij vele andere vrienden van de over ledene, zowel priesters als leken. In zijn lijkrede memoreerde rec tor C. J. van der Knaap, secretaris van de vicaris generaal, aan de gro te liefde, die mgr. Henneman reeds heel vroeger koesterde voor de litur gie. Zijn latere benoemingen, zo zei- de hij, hebben de achivaris spoedig losgemaakt van de eigenlijke ziel zorg, en waar het prediken van het woord en de bediening van de Sacra menten niet meer de eerste taak zijn Maria)VoorhoutLeiden (station) daar is de gelegenheid, dat het heili- Valkenburg Vliegveld in een uur-1 ge op de achtergrond raakt. Mgr. dienst, welke doorgetrokken wordt Henneman is echter niet geheel op- naar en van Katwijk Zee (Boulevard gegaan in de wetenschap en de kunst bij vuurtoren). Voorhout en Noord wijkerhout krij gen dus een halfuur-dienst met Lei den gedurende de gehele dag. Een zeer belangrijke verbetering, want momenteel is dit een 40-minuten- dienst en 's avonds zelfs een 70-mi- nutendienst! De lijn LeidenWarmondSas- senheimNoord wijkerhout blijft ge handhaafd. Ondanks de bedroevende resulta ten zal opnieuw de zomerlijn Sassen- heimVoorhoutNoordwijk Zee wor den gereden in een uurdienst gedu rende dezelfde periode als de reeds eerder genoemde zomerlijn. Op het traject LeidenHaarlem blijven de gesplitste routes gehand haafd. Buiten de 10-minutendienstre- geling met in de spitsuren een groot aantal bijrijbussen, komt er een 15- minutendienst op het niet gesplitste en hij heeft zich niet genesteld ii interessante wereld van kunstenaars en geleerden. Hij was te veel pries ter om dat te doen: hij bleef een man Gods. Na deze plechtigheid werd het stof felijk overschot overgebracht naar het St. Barbara kerkhof te Haarlem, ter bijzetting in het priestergraf. De absoute werd verricht door Dom P. Andriessen O.S.B. DURE MIDDENSTANDSNOTA Een der Kamerleden, de heer Cor- nelissen, heeft bij de minister schrif telijk bezwaar gemaakt tegen de prijs van de Middenstandsnota, die momen teel 6.75 bedraagt. De minister wordt gevraagd of hij deze prijs niet rijke lijk hoog vindt en of hij bereid is me de te werken, dat dit kostbare pa piertje verlaagd wordt tot ƒ2.50. de radiodistributie bevindt, terwijl andere woningblokken dit zich be perkt tot een uiterst gering percen tage. Hoe gering het resultaat van al Zaterdag gestolen Maandag gevangen! Een bijzonder brutale diefstal, Za terdag tegen middernacht gepleegd in een juwelierswinkel te Ouden bosch, is reeds Maandag tot klaarheid gebracht toen een tweetal woonwa genbewoners in Amsterdam een par tij gestolen ringen aan de man tracht te te brengen. Deze onregelmatige verkoop werd namelijk gesignaleerd door de Amsterdamse recherche, die korte tijd later de Roosendaalse poli tie kon verzoeken in het woonwagen kamp aldaar nog een tweetal gilde- broeders" te arresteren. Daarmee was de zaak rond. De woonwagenbewoners zijn Zater dagavond in Oudenbosch wel bijzon der driest te werk gegaan. Geruime tijd voor de inbraak, die enkele mi nuten voor middernacht geschiedde, parkeerden zij een grijze auto in de nabijheid van de winkel. Toen zij hun uur gekomen achtten sloeg een hunner de grote etalageruit stuk, waarna de ander enige tabletten met gouden ringen weggriste uit de uit stalkast. Weinige seconden later wa ren zij met hun auto verdwenen. De juwelier werd gealarmeerd door het brekend glas. Geen tien seconden na de inbraak kon hij de politie verwit tigen van het voorval. Bij het opma ken van de balans kwam hij tot de conclusie dat de gestolen ringen een waarde vertegenwoordigden van on geveer 5000 glden. Een deel van de buit is inmiddels achterhaald. Gisteren veroordeelde de Utrechtse politierechter een 46-jarige arbeider uit Bunschoten tot een boete van 2,50 of een dag hechtenis wegens mishandeling in de Gereformeerde Kerk te Bunschoten. Bij het verhoor van verdachte bleek dat deze tegen een kleine jaarlijkse vergoeding in die kerk optreedt als hulpkoster. Er schijnen er meer te zijn, want het blijkt af en toe in deze kerk, met name op de gaanderij, wat rumoerig te zijn. „Wie niet horen wil Zo ook op 8 November van verle den jaar. Toen was een 20-jarige kerkbezoeker aan het baibbelen ge weest. Verdachte had hem gewaar schuwd en tenslotte, toen hij zelfs onder het dankgebed niet stil kon zijn, een paar klappen gegeven. De politierechter vroeg, of verdachte dat zelf nu wel juist vond, waarop deze antwoordde: „Ja maar, als ze nu niet horen willen". Het hielp De politierechter bleek van mening, dat het niet aangaat om in de kerk te slaan, waarop de verdachte zeide, dat het toch maar geholpen had, want hij had daarna geen last meer gehad van de praatlustige. De politierechter vond het toch maar een merkwaardige oplossing en verklaarde, dat ook de kerkeraad het niet eens was met het gedrag van ver dachte. Na bestudering van de brief, die de dominé gestuurd had, bleek echter, dat deze zich er wel mee ver enigen kon. De officier bleef echter bij zijn mening, dat slaan in de kerk een ongelukkig middel is, om orde verstoring op te lossen. Hij eiste daarom 20 boete of 10 dagen hech tenis. Niet hard geslagen De verdediger voelde weer meer voor het standpunt van verdachte stormden plotseling enkele jongelie den uit een auto en sloegen hem neer. Alhoewel de sigarenhandelaar ge wond werd en op de grond viel, hield hij het kistje stevig vast en na enkele vruchtloze rukken, sprongen de ro vers weer in de auto en vluchtten weg. Even later vloog in de buurt van de sigarenhandelaar een auto, die be volkt werd door enkele beschonken lieden, tegen een boom op. De politie arresteerde de dronken mannen en heeft een sterk vermoe den, dat zij meer van de overval af weten. De gemeente Den Haag zal zich tot het rijk wenden om voor 'onge- eer 500 woningen in Moerwijk, die en onthulde, dat verdachte helemaal niet hard had geslagen, zodat men kan vragen, is hier inderdaad sprake van mishandeling? Toch 2,50 boete De politierechter achtte het ten- laste gelegde echter bewezen. Naar zijn mening moeten in een kerk al- onder de regeling Woningwetbouw leen geestelijke middelen en geen I 1948 zijn gebouwd, een lagere huur lichamelijke tucht worden toegepast, te verkrijgen. Het ligt op de weg van de kerke- Wethouder Feber erkende, dat het raad en predikant die geestelijke onderzoek betreffende 5658 Haagse tucht te handhaven. Wel bleek de woningen heeft uitgewezen, dat in rechter van mening, dat er bij ver- een aantal gevallen de huurprijs na dachte slechts geringe schuld aanwe- de huurverhoging hoger was dan zig is, weshalve hij het vonnis be- voor overeenkomstige vooroorlogse paalde op 2,50 of een dag hechtenis, woningen. De Schutter stukken van Frans Hals In het Frans Halsmuseum te Haarlem vervaardigt Polygoon een film strip in kleuren over de schuttersstukken van Frans Hals, die met name voor de schooljeugd een bijdrage zal betekenen tot een grotere kennis van de 17de eeuwse Nederlandse schilderkunst. Tijdens de opnamen in het museum, zittend op de voorgrond de heer H. P. Baard, directeur van het museum, die het scenario en de tekst voor deze filmstrip schreef.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6