Uite&éhutspot BOEKHOUDEN Katholieken van Leiden en Oegstgeest vierden Maria-jaar met Lourdes-avond Pastoor Drost sprak over de taak van Maria in het verlossingswerk Veelzijdig programma vertoonde kunst van de Leidse Balletschool Van der Marel's Autobedrijf exposeert in Stadsgehoorzaal 522ste STAATSLOTERIJ Elf NederL bij schipbreuk omgekomen DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD PAGINA 3 Uitstekend programma HET IS NIET WAAR, dat wij katholieken Maria vereren om Maria zelf; in Maria vereren we Christus, Die het middelpunt van alles is. Niet-katholieken menen vaak, dat wij katholieken een godsdienst belijden, waarin Christus door Maria verdrongen is. Het beste bewijs van liet tegendeel wordt geleverd in Lourdes, Maria's grootste genadeoord ter wereld, waar Christus Zelf de centrale figuur is, waar de H. Sacraments processie het hoogtepunt van iedere dag is, waar drie boven elkaar ge bouwde kerken de pelgrims reeds uit de verte een welkom toeroepen, ter wijl de rots met de beeltenis van Maria bescheiden achteraan verscholen ligt. Wij kunnen ons Maria niet indenken zonder Christus; Zij voert ons noodzakelijk tot Hem." Aldus pastoor H. A. J. Drost uit Heemstede, die gisteravond een waarlijk magistrale Maria-rede hield op de Lourdes-avond, die ter gelegenheid van het Maria-jaar voor de katholieken van Leiden en Oegstgeest georganiseerd was. Het St. Antonius-clubhuis was propvol; ve len konden geen kaarten meer bemachtigen en moesten thuis blijven; an deren waagden het er op, maar hoorden bij de ingang, dat er geen plaats meer was. Jammer voor de teleurgestelden. Maar verheugend als bewijs van belangstelling en van medeleven met de buitenkerkelijke viering van het Maria-jaar. De organisatie van deze avond was door de Plaatselijk! Raad van Cultureel en Maatschappelijk Overleg opgedragen aan de Ned. R.K. Middenstandsbond, afd. Leiden, welker voorzitter, de heer J. C. J. Lambermont, zijn vreugde uitsprak over de grote opkomst en alle mede werkers dankte voor hun spontane bereidwilligheid. pastoor Drost sprak, zagen bekende plekjes terug. De anderen kregen een indruk van het grootse, massale en wereldomvattende begrip, dat Lour des is. Zij zagen de smarten der zie ken, de blijheid waarmee deze pel grims de ongemakken van de reis verdroegen, hun ontroering op de plaats der verschijningen, de troost volle genaden, die hun deelachtig werden, de vreugde van het bij Ma ria zijn, bij Haar, die de laatste toe vlucht der zieken is, wanneer alle menselijke hulp gefaald heeft. Uitstekend gaf de film de sfeer 3 Toespraak, zang en filmvertoning Pastoor Drost beschreef Lourdes in bloemrijke bewoordingen als een cen trum, waarin de gehele katholieke wereld samenstroomt om een mach tig Credo aan te heffen :„Ik geloof in één Christus", en als de mystieke plaats, die iedereen aangrijpt, zózeer, dat hij zijn hele leven het heimwee naar Lourdes behoudt. Wie voor de grot staat, beseft, dat hij de plaats betreedt waar eens Ma ria's stem geklonken heeft. Men ver geet alles om zich heen en denkt slechts aan de Moeder van God, die ook de Moeder der Ménsen is. Zij roept en wil iedereen helpen. In Lourdes merkt men pas goed wie Ma ria eigenlijk is en welke rol Zij in Gods verlossingsplan speelt. Daar wordt het ons eerst goed duidelijk wat we zouden zijn zonder Maria, wat er van de wereld geworden zou zijn, wanneer Maria de engel haar. ja-woord niet gegeven had. Na de zondeval in het paradijs waren he mel en aarde van elkaar gescheiden; in Maria zijn beide weer tot elkaar gekomen. Neen. het is niet Maria, die de we reld verlost heeft. Maar wel heeft de wereld uit Haar de verlossing ont vangen. In Maria is de verlossing be gonnen; in Haar zal de verlossing vol tooid worden. Aldus hoort Maria er bij. Zonder Maria zou de godsdienst het liefelijke en tedere verliezen, zou God een strenge rechter zijn, zou de godsdienst verstarren, zoals wij bij anderen zien. Dat wij Maria niet kunnen missen, voelt men in Lourdes vooral. Wij kunnen ons Christus' heilorde niet indenken zonder Maria; zonder Haar steun zouden we afglijden op de kruisweg van het leven. In Lourdes ontmoeten wij Maria, worden wij ons bewust van onze eigen armoede en rij dom. Wij katholieken zijn zo rijk. Maar dat we ons dit niet bewust zijn, is onze armoede. Genaden van Lourdes. Zó ondergaat men Lourdes. Men heeft dan geen behoefte meer aan wonderen in de vorm van genezin gen Als we ons openstellen voor de genaden van Lourdes, ondergaan we zelf een, wonder, komt er een berus ting over ons er. leggen wij onze be proevingen in handen van Moeder Maria, die als een goede Moeder ons ?al helpen in het aanvaarden van Gods wil. Dan gaan we de beproe ving zien als een roeping, dan wordt het leven mooier en lichter in de zon van Gods vaderliefde. Dan slaat Ma ria Haar mantel der liefde om ons heen en zeggen wij Haar na: „Heer, mij geschiedde naar Uw woord." Voortreffelijke zang. In roerloze 3tilte hoorde men deze woorden aan, nadat het Sleutelkoor van de St. Petrusparochie de aan wezigen eerst in de juiste sfeer ge bracht had met een Gregoriaans „Gaudeamus" en een meerstemmig ,.Ave Maria". Onder leiding van de directeur, de heer H. A. Rijnbeek, zongen de jongens voortreffelijk, vaardig begeleid door de heer G. Bots. Hoe innig klonk het „O Salu- taris Hostia" als inleiding op hetgeen pastoor Dros* ging zeggen over iï. Eucharistie als middelpunt van de plechtigheid in Lourdes. Pastoor J. J C. M. Looyaard van Oegstgeest vroeg speciale aandacht voor de Broederschap van O.L. Vrouw van Lourdes, die zich ten doel stelt de godsvrucht tot Maria te ver meerderen en gelden in te zamelen om onvermogende zieken een reis naar Lourdes mogelijk te maken. Dc Lourdes-fllm. Na de pauze leidde het Sleutelkoor met twee liederen van Mozart en een Fians volksliedje de grote Lourdes- film in, die mr. A. Hustinx van de nationale bedevaart gemaakt heeft. Men zag het inladen der zieken in treinen, de reis naar Lourdes, de liefdevolle verzorging door dokters, v erpleegsters, verkenners en andere helpers, het verblijf in de ziekenhui zen, het bezoek aan de grot en aan de piscines, het bidden van de kruis weg, de prachtige Saramentsproces- sie en de feërieke lichtprocessie in de vonduren. Dit alles opgenomen in vrij natuur-getrouwe kleuren. Zij, die Lourdes kenden en het 1 eeuwig heimwee voelden, waarover waarmee de Fransen baden: „Heer, indien Gij wilt, kunt Ge ons gene zen". Grandioos was het slot met de lichtprocessie, wanneer alles zich op lost in de duisternis en slechts de tienduizenden "dansende kaarsvlam metjes zichtbaar zijn als pinkelende sterren aan het nachtelijk firma ment. Eén groot Lourdes. IN EEN IETWAT overtollig pro- programma presenteerden me vrouw Ann ter Haar-Pasman en Amanda Langezaal hun leerlingen met groot succes. Voor de eerste keer gebeurde dit in Toonkunst-verband. De Leidse balletschool is bij Toon kunst ondergebracht met de beide bovengenoemde danseressen als di rectrice en lerares. Niet minder dan 15 dansnummers werden voor 't voet licht gebracht, bijna alle in choreo grafie van de beide docenten. Op deze dansavond heerste er in de geheel volle Schouwburg groot en oprecht genoegen en dat is te be- Deken M. A. Jansen sprak het slot- grijpen, want uit de prestaties van woord. Hij hield de aanwezigen voor, de talloze leerlingen leert men het dat in dit Maria-jaar de hele wereld één groot Lourdes moet^ijn, één massale smeking tot Maria: „Monstra te esse matrem" „Toon dat ge onze Moeder zijt". De deken dankte alle medewerkers en gaf zijn toehoorders bij het naar huis gaan de gedachte mee aan Maria's machtige voorbede. Deze Lourdes-avond werd bijge woond door talrijke genodigden. Be halve deken Jansen en pastoor Looyaard waren ook pastoor N. Lo- huis, pastoor dr. W. Schmidt, oud-pas toor R. Smitz, kapelaan J A. M. van Adrichem en pater O. Vermeulen aanwe/ig Bovendien wethouder S. Menken, de kath. raadsleden J. A. E. Aalders, P. C. A ten Broek en F. C. de Hossen, de heer P. B. H. Oostdam als vice-voorzitter van de Raad van Overleg en talrijke vertegenwoordi gers der kath. organisaties. Hel was een prachtige avond met een uitstekend programma vol af wisseling. Een prachtige avond om de liefde tot Maria en de belang stelling voor Lourdes te vergroten. Een prachtig begin van het Maria- jaar en een uitstekende stimulans voor de katholieken van Leiden en danstemperament van de leidsters kennen. Amanda Langezaal ontwierp een sierlijke gezelschapsdans „Tuin feest in de 18e eeuw", een kolfje naar de hand van de jonkvrouw en jonk heer, die goed hun rol dansten. In fel geel hield Ann Pasman de door haar ontworpen Czardasz, een kleur, die op toneel heel mooi voldoet. Voor 't eerst trad Ann Pasman op in „Aufforderung zum Tanz" naar van Weber. Heel geslaagd was „Herfst" naar muziek van Grieg ontworpen, een geestig spel van wind, tuimelen de kastanjes en blaadjes, onder lei ding van de balletmeesteres: Ann Pasman, werd er genoten van een Bal-masqué, waarbij verschillende aardige solodansjes uitgevoerd wer den. NATUURLIJK zal alles nog winnen aan sierlijkheid en beheersing, maar wat voorop staat, de clansgeest is er. Acht meisjes volbrachten het sur les pointes een pizzicato dans uit te voeren. Ook een staal van drama tische en pantomimische dans kregen wij van Ann Pasman te zien in „Ver oordeeld" naar muziek van Mous- sorgsky, Debussy en Rachmaninoff. Lourdes weer. Men hoorde weer het, buiten-kerkelijke vieringen van het prachtige carillon van de basiliek Maria-jaar hun hoog gewaardeerde het „Ave Maria" spelen; men werd en noodzakelijke belangstelling te to- weer ontroerd door de begeestering, j nen. Hier was ernst en tragiek aan de Oegstgeest om ook bij de volgende I or(Je. een (,enre dat haar goed ligt en getuigt voor haar inventie. Haar leerlingen als rechters en later als Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Dinsdag 16 Februari. Hedenmorgen om kwart over acht heeft zich op de Morsweg, ter hoogte van perceel 166, een ernstig ongeval afgespeeld. De 13-jarige scholier T. S. uit Katwijk kwam op zijn fiets in aanrijding met een vrachtwagen. De knaap raakte onder de aanhangwagen en liep een bekkenfractuur en in- wendigen bloedingen op. In ernstige toestand werd hij door de E.TI.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. In het verslag van gisteren heeft gestaan, dat het dameskoor van de Maria-congregatie Hartebrug tijdens het zingen van de Hoogmis onder lei ding van de heer J. Castelein heeft gestaan. Het móest echter de heer Abr. Martijn zijn. Morgen viert kapelaan J. A. M. v. Adrichem zijn verjaardag. Alle le den van de Maria-congregatie, afd. Meisjes en Jongedames, worden daar om verzocht morgenochtend om ze ven uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph de H. Mis bij te wonen tot intentie van hun jarige directeur. Ook de gidsen en kabouters van de H. Blandia-groap worden verzocht aanwezig te zijn, hetgeen hun jarige aalmoezenier ze ker op prijs zal stellen. Van de R.K. Gym.ver. „Victorie" bereikt ons het bericht, dat de heer P de Wekker tot penningmeester be noemd is. De vereniging organiseert Woensdag 24 Februari in De Harmo nie 'n „mutsenbal", aanvang 8 uur. Er Worden prijzen beschikbaar ge steld voor de aardigste mutsen. Een lezer schrijft ons, dat hij graag wil weten of er in Leiden nog een kuiper bestaat. Eerlijk gezegd: we weten 't niet en roepen daarom de medewerking van onze lezers in. Wie weet er een kuiper in Leiden? Na een diensttijd van bijna 40 ja ren, d'odh enige malen onderbroken, nam de heer C. Zweistra, werkzaam aan de Stedelijke Lichtfabrieken, Maandag afscheid van directie, chefs en collega's. In de directiekamer werd hij toegesproken door de beide direc tie-leden en zijn onmiddellijke chef, terwijl ook namens het personeel ge sproken werd. In deze toespraken kwam tot uiting, dat de heer Zwei stra op verschillende plaatsen van geestverschijningen legden proeve af van bewegingsscholing. De Stervende Zwaan naar Saint Saëns een geliefd nummer op het programma van heel veel danseres- j werkplaats ruimte vondaan het pline, voortvarendheid en goede smaak. De costumes zijn effectvol, mooi van kleur, zonder overdaad. Wim Serlie heeft de muzikale be geleidingen goed klinkend, en in nauw contact met de dans, uitge voerd. Bovendien verdient hij een eervolle vermelding voor zijn solospel in Po lonaise A gr. t. van Chopin en Se- guidillas van Albenir, dat jong, een voudig en muzikaal aandoet. Ook hij kreeg zijn deel in het welverdiend applaus en in de bloemen. Aan 't slot werd van alle zijden een schat van mooie bloemstukken aangedragen en een minuten lang ge jubel vertolkte de waardering van de vele toeschouwers. Het Bestuur van Toonkunst was in de Schouwburg aanwezig. J. Kortmann. M. Langezaal Zn. bestaat 110 jaar Het was maar een onaanzienlijk zaakje, dat wijlen de heer M. Lange zaal in 1844 aan de Koppenhinksteeg te Leiden oprichtte, doch, het groeide voorspoedig en na enkele op- en neer gangen is het geworden wat thans de fa. M. Langezaal cn Zoon Is in het pand Stille Rijn 7. Aldus was er re den om het 110-jarig bestaan feeste lijk te vieren, temeer, daar het eeuw feest in de oorlogsjaren viel. De oprichten kon bij zijn smederij in de steeg spoedig enige panden aan de Hooigracht trekken en begon toen ook nog zelf gefabriceerde kachels te verkopen. Toen zijn zoon, de heer G. Langezaal in 1890 de leiding overnam volgde er nog een uitbreiding aan de Hooigracht. De heer C. Langezaal echter, die zijn vader in 1909 opvolg de, moest toezien, dat de panden aan de Hooigracht werden onteigend bij het aanleggen van de Nieuwe Kaas markt. De zaak werd verplaatst naar de Stille Rijn, terwijl hij voor de GEM. AANKONDIGING CANDID AATSTELLING VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 9 Maart a.s. de candidaatstelling voor de ver kiezing van de leden van de Pro vinciale Staten plaats vindt. Op deze datum kunnen van 9 uur v.m. tot 5 uur nm. bij de voorzitter van het hoofdstembureau of bij diens plaatsvervanger, ter gemeen tesecretarie van Leiden, lijsten van candidaten worden ingeleverd. De tot invulling bestemde formu lieren voor do schriftelijke verkla ring van bewilliging in de candi daatstelling zijn van heden af ter gemeentesecretarie van Leiden, afd. bevolking c.a., kosteloos verkrijg baar. Leiden, 16 Februari 1954 De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. sen, stelt o zulke zware eisen! Ook al omdat de grootsten van de groten deze dans hebben gecréeerd. Een leutige Polka (in groepsver band) was muzikaal begrepen een echte dans. Volgde een vierdelige Balletsuite van Popy met drie gra- cieuse solodanseresjes. AflEN ZIET EEN ZEER afwisselend programma. In de langzame delen staan de jonge danseressen nog niet stevig op de voeten, wat bij langere studie wel komt. Een fijn beschaafd Allegro danste Amanda Langezaal naar Schumann. Weer een andere groep gaf een Jota ten beste en tot slot werd een ensemble oprecht bewonderd: „On der de Waterspiegel". Daar krirvlde het van allerlei visben, torren, te midden van waterplanten, kikkers scharrelden er rond, een slakje, dat uit z'n huisje kwam, de oorlogszuch- zuchtige zwaardvis (door Ann Pas- w Wrijf' hïilïZ W man) en een van de grijze vissen, het bedrjf naar beste kunnen heeft Amanda Langezaal als tegendanse- bijgedragen tot het goed functionne- ren van het apparaat. Met de beste wensen voor de verdere levens avond werd de bijeenkomst besloten. De collega's van de heer Zweistra hadden zich daarna verzameld, om hem de hand tot afscheid te druk ken. Hij dankte hen voor de onder vonden kameraadschap en voor het ontvangen aandenken van de perso- I ooi mogclük de bedoelingen van de neelsveremging. leidsters weer te geven. Het geheel STADSKOK. I draagt 't cachet van beschaving, disei- 't Is ondoenlijk in allerlei details te treden, maar 't moet gezegd, dat de choreografiste ons met fantasie in een andere wereld heeft overge plaatst. De medewerkenden zetten alles op alles om in dit ballet, dat ietwat lang was (naar Debussy's arabesque), zo Vrouwenkerkhof. In 1949 nam de heer G. Langezaal als vierde gene ratie de leiding over. Hij breidde de zaak uit met een nieuwe winkel, die 53 in e janvossensteeg geopend Deze bekende zaak in haarden, kachels, rijwielen, huishoudelijike ar tikelen en kinderwagens (moeder's ideaaj!) had gisteren veel belangstel ling tijdens de receptie, die van 3 tot 5 uur in De Doelen aan het Rapen burg werd gehouden. Behalve vele bekenden, zakenrelaties en klanten, kwamen ook pastoor N. Lohuis, OFM, de heer J. van Zijp, vice-voorzitter van de Ned. R. K. Middenstandsbond afd. Leiden, de heer J. H. van der Kloot, secretaris van de Leidse Mid denstandscentrale, de heer M. Wei- ma, directeur van de Leidse Markt en Havendienst, mr. A. G .de Ble- court, adjunct-secretaris van de Ka mer van Koophandel, en de Janvos- sensteegcommissie, hun gelukwen sen aanbieden. Na afloop van de receptie was er feest voor het personeel, dat bij monde van de heer P. Smulders een electrische klok aanbood, waarvoor de heer G. Langezaal hartelijk dankte. Laatste Berichten De drie personen, die gisteren te 's-Gravenhage in observatie waren genomen omdat men vreesde, dat zij Marktberichten LEIDEN. 16 Febr. Varkens. Aanvoer 477 stuks. Zware f 189 190; slagersvarkens 190131; zou ters 180—186; zeugen 170—175. Handel vlot, tegen hot einde oplo pende prijzen. Bovendien 7 nuchtere kalveren 35—53. BODEGRAVEN, 16 Febr. Kaas. Aangevoerd 20 partijen. Prijzen 2,232,31. Handel matig. ROTTERDAM. 16 Febr Vee. Aanvoer 4272 (5867) stuks; vette koeien 600, gebruiksvec 810 (406). vette kalveren 70. graskalvcren 177 (149), nuchtere kalveren 2018, var kens 221, biggen 132, paarden 123. veulens 4, schapen 87, geiten 30. Prijzen: vette koeien ƒ288306, 268—280, 240—250; vette kalve ren f 250—260, 240—250, 210 230; graskalveren 420, 350, ƒ240; nuchtere) klaveren 43, 40, 35; biggen 55, f 45, 35; slachtpaar- den f 190, f 180, 160; schapen 120. 110, f 90; lammeren f 100. 90, 85; kalfkoeien 1125, 940. 780; meikoeien 1125, 940. f 780; varekoeicn f 780, 650, 575; vaar zen 870, f 700, 575; pinken f 585, met alastrim waren beismet, blijken aan deze ziekte tc lijden. Voorts heeft men weer iemand in observatie moeten nemen. Het aantal patiënten bedraagt nu 23. Er zijn drie personen in observatie. Zoals elders in dit blad te lezen staat wordt het kustvaartuig „Jo- sien" nu definitief als verloren be schouwd en aangezien men ook niet van redding van een of meer schip breukelingen gehoord heeft, moet nu wel aanhemen dat het schip met man en muls is vergaan. Reeds is de familie van dit aan zekerheid gren zende vermoeden op de hoogte ge steld. De bemanning bestond uit elf kop pen, nl. kapitein C. Ree, kok J. P. Huisveld en bediende J. Onos, allen uit Rotterdam, stuurman W. Stene- ker uit Enkhuizen, eerste machinist H. D. L. Verhey uit Maassluis, tweede machinist M. Spaans uit Schevenin- gen, derde machinist J. N. Messema- ker en lichtmatroos A. C. Weerheym uit Den Haag, matroos J. Poot uit Vlaardingen en matroos A. Tas uit Aalsmeer. Voorts de matroos R. H. Knaack uit Hamburg. Burgerlijke Stand Geboren: Dirkje Lijdia Agatha, dr van A. Spaanderman en C. van den Oever; Jan, zn van H. J. v. d. Plas en M. van Dijk; Dirk, zn van P. Kui- venhoven en P. Beugelink; Albrecht Daniël Johannes Jacobus, zn van A. D. J. J. de Groot en M. M. Tetteroo; Hendricus, zn van J. C. Belt en H. G. van Tol; Antonia Dirkje, dr van M. de Jong en J. van Es; Anthonius Cornelis Christianus Maria, zn van J. E. P. Zuidgeest en P. W. v. Uffe- len; Roelfina Hiekiena, dr van R. van Til en- J. Botermans; Louise Agatha, dr. van W. G. Mulder en H. J. Hen- drikseto; Geertruida Philippina, dr van S. Smit en P. J. Sanders; Maria, dr van I. de Mooij en S. C. van Bee- len; Johannes zn van J. Schimmel en H. F. M. Jamin; Thomas Hendrikus Theodorus, zn van J. Plagman en F. M. Steenvoorden; Janke, df van G. van Loenen en A. Keur; Peter Rinse, zn van O. Sijbrandij en W. J. J. v. Amelsvoort; Henry, zn van J. van Tongeren en J. van Rhijn. Gehuwd: J. J. Berendsen en H. A. van "der Horst; I. Zirkzee en G. M. Vos; J. J. Verkuijlen en C. M. van Rijn. Overleden: J. M. Voorbrood man 68 j.; B. Neuteboom man 73 j.; N. Pont wenr. 86 j.; K. L. Kraaijenbrink wed. van Ouweleen 80 j.; W. de Vor mer wed. van Kooij 67 j.; B. van der Wilk huisvr. van v. d. Voet 71 j.; H. F. Timmer huisvr. van Hellendoorn 33 j. Dat de huidige tijd met zijn steeds toenemend snelverkeer in het teken de auto staat, is voor het hui dige geslacht geen onbekendheid meer en dus zijn de Autobedrijven erop uit hun afzetgebied zo groot mogelijk te maken. Van de andere kant zijn er altijd mensen, die wel tot het aanschaffen van een auto willen overgaan, maar zij schromen dikwijls om naar een autozaak te gaan, omdat zij er dan zonder mankeren „aan vast zitten". De autohandelaar weet zulks ook wel, maar daarom kan men het hem niet kwalijk nemen als bij alle po gingen aanwendt nieuwQ klanten te vangen. 't Is daarom heel goed gezien van de directie van v. d. Marel's Auto bedrijf N.V. te Wassenaar om haar producten nader tot de klant die nog immer koning is te brengen daarom heeft zij in de Stadsge hoorzaal hier ter stede een drie autoshow ingericht, welke 15 MAANDS-CURSUS ASSOC. KLEINE CLUBS Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 (Advertentie) DR. E. L. NOACH BENOEMD AAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT. Bij Koninklijk .Besluit is aan dr. E. L. Noach. wetenschappelijk amb tenaar 1ste klasse aan de Rijksuni versiteit te Leiden, opdracht verleend in de faculteit der geneeskunde van deze Universiteit onderwijs te geven in de pharmacologic. voornemelijk gewijd is aan de DKW- producten. Niet minder dan 12 mo dellen luxe en bestelauto's zijn geëxposeerd en de grote zaal mag hiervoor een uitstekende expositie ruimte genoemd worden, want deze tentoonstelling, op uitstekende wij ze verzorgd, doet het goed en de be langstelling is daaraan evenredig. Zelfs op een stille dag als gisteren Maandag was de belangstelling zo groot, dat de zaal volliep. Na tuurlijk zijn er vele nieuwsgierigen de toegang is gratis maar er zijn ook serieuze kijkers. Dat toon de ons een kort bezoek aan de ex positie. Men kijkt dan natuurlijk in de eerste plaats naar het uiterlijk van de wagen, want we menen als vast staand te kunnen aannemen, dat niemand zich een uitgesproken le lijke wagen zou aanschaffen, zo er tenminste van deze soort zijn. Daar naast kijkt men naar de ruimte, die de wagen biedt en als die twee fac toren aanwezig zijn, gaat men pra ten over de motor en zijn eigen schappen. En, dan zyn daar volop vertegen woordigers om de kijkers te woord te staan. En men kan ruime keus maken, want er zijn alleen al in de DKW tal van modellen in 'verschil lende kleuren en afwerking, wagens om van te smullen, terwijl men van goede motorische eigenschappen na tuurlijk verzekerd is. Onder de geëxposeerde wagens bevindt zich o.m. de Oranje DKW 62 waarmede de heer Greeve de beste prestatie van de Nederlandse wa gens in de Rallye van Monte Carlo behaalde. Voorts is er een Rover in prach tige uitvoering met prima solide motordat ziet men bij eerste oogslag en in de hal bevinden zich verschillende „occasions", die het .nog uitstekend doen. 4e Klos 2e lijst HOGE PRIJZEN ƒ6000 20852 f2000 20802 ƒ1500 17976 ƒ1000 1236 4615 13257 13478 14667 16261 19586 21761 ƒ400 1953 1984 5406 5937 15159 10557 200 1010 4627 6224 (>261 6811 7163 7256 7347 7436 7757 8328 8742 9095 9329 9624 10615 10673 10853 10976 11403 12687 12891 13655 14597 15576 15615 16856 17363 19158 19525 19765 20064 20764 31266 21441 Prezen van 80. 11003 068 075 462 491 548 563 661 712 760 12134 199 '273 285 481 498 683 886 18022 064 120 293 302 306 420 460 541 568 588 639 784 834 868 910 912 965 976 14071 190 192 241 268 367 467 4S4 606 749 856 985 15048 097 146 257 549 731 856 894 925 10049 050 143 161 331 490 766 793 958 997 17135 164 290 351 364 383 458 676 824 18010 055 175 253 255 323 378 390 414 426 494 513 616 670 19035 143 231 235 324 342 l 855 920 943 20067 403 552 577 645 736 742 772 792 21014 220 256 552 708 768 957 1018 093 207 293 333 338 377 475 730 755 780 802 863 2015 019 094 260 262 366 394 480 535 590 596 608 679 717 813 881 3196 243 251 258 323 350 405 500 502 551 643 727 890 4123 167 236 237 542 663 754 946 962 982 C364 410 431 553 581 669 671 763 787 830 6035 081 144 153 175 531 742 753 771 084 •J069 097 124 180 243 371 556 661 741 899 447 493 800 «051 065 104 131 193 252 364 445 575 629 651 748 749 750 802 820 837 869 878 10136 151 229 252 258 284 527 585 644 739 759 852 904 921 i NIETEN 1056 064 137 140 177 216 226 238 239 260 883 895 911 949 982 275 277 408 412 420 427 430 476 528 531 532 533 600 623 628 662 668 675 724 741 760 799 815 853 970 977 2074 144 172 181 231 287 288 316 325 334 350 390 404 442 489 542 550 561 614 739 769 809 826 863 923 924 925 967 972 979 3015 012 0-15 079 080 107 124' 123 154 181 195 220 222 231 261 292 309 324 332 346 363 375 415 427 429 463 467 487 509 529 565 5S5 697 711 718 740 770 811 815 821 654 716 748 804 811 814 877 910 931 945 550 563 56S 586 588 589 594 614 664 700 746 791 794 797 857 873 953 979 993 997 6017 018 065 117 166 192 202 262 272 306 359 378 446 516 532 544 552 563 602 640 647 684 713 732 736 767 785 800 831 966 7092 100 157 178 179 204 232 251 395 457 479 531 541 549 573 576 590 602 612 641 684 709 718 719 733 736 782 809 834 844 847 851 863 887 890 901 905 946 976 982 8100 114 299 308 350 335 360 365 394 427 451 434 492 499 605 666 714 770 844.866 922 932 933 953 956 996 9012 047 054 066 076 093 122 161 167 186 218 226 240 247 260 265 282 283 286 291 319 323 328 337 358 397 447 452 453 466 484 486 495 549 614 663 727 807 812 817 397 905 966 10016 024 043 092 184 147 179 232 256 275 273 350 364 389 415 423 436 467 479 481 484 493 508 519 542 555 590 630 689 692 709 713 715 767 769 784 809 315 875 877 923 953 955 973 977 930 981 990 994 11001 036 093 106 110 122 198 250 255 274 320 383 414 -122 442 520 538 543 574 622 640 724 738 758 807 832 840 849 859 870 12003 016 024 042 068 090 124 160 164 190 192 344 362 382 383 450 455 4S5 488 502 505 519 553 570 593 599 608 652 699 712 784 815 881 930 98-1 990 13058 072 075 098 107 108 111 138 195 218 222 229 244 297 314 332 3-17 -162 480 510 538 632 638 641 685 701 717 761 770 789 812 836 845 879 889 903 922 962 963 973 14025 026 043 0-18 080 087 105 120 156 197 201 225 243 288 311 824 353 390 517 5-15 553 556 595 601 679 708 715 719 782 856 941 942 962 999 15003 020 038 044 051 088 123 166 167 169 180 189 194 204 209 '234 238 256 281 297 340 372 475 -181 524 595 663 664 688 761 807 830 865 885 908 943 965 987 994 10018 020 022 029 074 085 089 149 158 314 329 359 367 369 387 461 528 546 555 559 607 652 682 754 815 816 840 927 957 970 978 999 17036 085 095 109 114 136 162 195 233 237 238 257 262 318 362 305 368 406 -115 427 428 429 451 453 463 497 566 590 594 604 613 635 659 661 681 697 706 770 793 809 825 868 872 914 944 1800» 18005 039 050 058 064 066 067 069 081 096 123 126 132 140 154 166 188 192 198 208 211 217 276 283 320 359 377 418 428 4-12 450 512 622 651 693 702 713 757 778 786 799 834 841 846 874 891 897 900 916 922 961 978 19084 114 126 155 194 198 225 255 323 334 341 349 350 374 386 402 407 445 448 467 474 509 514 585 632 642 654 717 749 871 902 915 926 958 963 985 10026 028 059 151 1&5 206 223 301 306 336 358 377 383 386 387 415 416 432 461 500 538 559 581 592 603 664 667 692 (16 726 781 799 810 824 847 872 881 926 992 21009 018 023 032 048 067 069 126 182 237 243 278 305 324 331 386 400 429 430 440 464 482 498 595 «54 740 747 852 875 899 911 912 932 942 953 Correcties: Nieten: aanvullen 13873. 14856 moet zijn 14886

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3