Bloemlust 3 stelt alles in de schaduw DUINSTREEK Rijnstreek „Josien" is opgegeven ♦♦President Robert" komt voorlopig nog niet vrij! Handige melkhandelaren horen zware boeten tegen zich eisen Vierduizend meter onder de zeespiegel Koude golf in Scandinavië DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 WRAKSTUKKEN IN HET KANAAL Door het Engelse s.s. Pluto zijn gisteren in het Kanaal enkele wrak stukken opgehaald, die vermoedelijk afkomstig zijn van de vermiste Ne derlandse kustvaarder Josien. Een piloot heeft ter hoogte van De vonshire roodgerlngde boomstammen zien drijven, die zo goed als zeker van het schip afkomstig zijn T)ê „Josien" een kustvaarder van 499 brt. met een laadvermagen van 86.1 ton is op 31 Jauari vertrok ken uit Bayonne met een lading hout. De directie van de rederij vermoed de aanvankelijk, dat de „Josien" tengevolge van 't slechte weer in het Engelse Kanaal een schuilplaats had gezocht. Het bleek niet mogelijk contact met het kustvaartuig te krij gen, doch dit schreef men toe aan 'ri mogelijk defect van de telefonische installatie van de Josien". Daar het schip zich in een druk bevaren route bevond, werd in de buurt varende schepen verzocht uit VOLLE MELK NAAST GESTANDAARDISEERDE. Vele leden van de Eerste Karner wensen, dat naast de gestandaardi seerde melk vetgehalte 2,5 per cent ook melk met een vetgehalte van 3,5 percent in consumptie zal worden gebracht. Zij kunnen niet in zien, waarom het Nederlandse volk geen volwaardige melk kan verkrij gen in een land met een groot over schot. Enkele andere leden menen, dat het binnenlandse verbruik van zuivelproducten sterk zou kunnen worden opgevoerd, wanneer weer volle melk aan de markt wordt ge bracht. Hiervoor is het nodig de sub sidie op de melk niet te verlagen, maar te verhogen. Naast de bevorde ring van de afzet is het nodig de volksgezondheid in het oog te hou den. Deze methode is ongetwijfeld be ter, dan het vormen van voorraden, die later tegen lage prijzen moeten worden afgezet. Er wordt onderscheid gemaakt tus sen het z.g. kleinvlaggen (wanneer er slechts één vlag wordt - geplaatst) en het z.g. grootvlaggcn, wanneer de Nederlandse vlag aan de middenmast waait en daar rondom oranje, Frie se en Leeuwardense vlaggen worden geplaatst. Men heeft in verband met de belangrijkheid van de Elfsteden tocht ditmaal het grootvlaggen ge kozen en daarmee meenden wij juist te handelen, aldus hebben B. en W. geantwoord op vragen van het ge meenteraadslid O. Santema (C.H.). Op de dag van de Elfstedentocht woei de Nederlandse vlag aan de middenmast. De Friese vlag was slechts een hoekplaatsje toebedacht. Zijn B. en W. niet van oordeel, zo had de heer Santema gevraagd, dat op deze belangrijke feestdag, die te vens het hoogtepunt Vormt van een oude Friese volkssport, de Friese vlag aan de middenmast had moeten wor den gehesen? te zien naar het vermiste schip, doch ondanks alle moeite bleven pogingen om iets van het schip gewaar te worden tot dusverre vruchteloos. Het schip had een bemanning van 11 koppen. De rederij heeft de hoop thans opgegeven. Staking te Amsterdam Tachtig arbeiders van het rubber en isolatiebedrijf Hertel en Co. aan de Grasweg in Amsterdam-Noord hebben gisteren om een loongeschil het werk neergelegd. Doordat niet kan worden geïso leerd, ondervinden de reparatiewerk zaamheden aan verscheidene in de Amsterdamse haven liggende sche pen, enige stagnatie. AMBASSADE IN MADRID. Is de regering niet van mening dat alleen reeds door de vijandige poli tieke activiteit, welke het Franco- regime de laatste tijd tegenover onze bondgenoten, Groot-Brittannië en Frankrijk ontwikkelt, het vriendelijk gebaar van de verheffing van het Ne derlandse gezantschap tot ambassade achterwege dient te blijven? Die vraag heeft het Tweede-Ka merlid, mr. Burger, gesteld aan de minister van buitenlandse zaken en aan de minister zonder portefeuille. Hij vraagt ook of uit het voorne men van de regering en op grond van de „verinniging" der betrekkingen moet worden afgeleid, dat de regering de weerzin, welke in het Nederland se volk leeft en welke in het parle ment herhaaldelijk tot uitdrukking is gebracht tegen het totalitaire karak ter van het Franco-regime als ver dwenen beschouwt. En tevens of er enige nieuwe 'ontwikkeling in dit re gime is aan te wijzen waarop die op vatting kan steunen. C ondig onderzoek De 28-jarige President Robert" uit Maastricht, die in 1952 zoveel op zien baarde met zijn luxe jacht, waarop een *heel gezelschap Neder landers ons land verliet en xoaarover hij de leiding had, zal thans onder medische controle komen van prof. dr. Baan te Utrecht ter voltooiing van een psychiatrisch onderzoek. „De president" werd in Augustus van het vorig jaar aangehouden, toen hij via Hoek van Holland uit Enge land naar Nederland terugkeerde, EEN VOORLICHTINGSWEEKEND IN MISSIESCHOOL UBBERGEN. De Missieschool voor Jonge Vrou wen te Ubbergen bij Nijmegen, van waaruit sinds de oprichting in 1947 reeds 65 jonge vrouwen naar missie gebieden, over de gehele wereld ver spreid, werden uitgezonden, zal op 6 en 7 Maart een weekend houden voor belangstellende jongedames. Men kan uitnodigingen aanvragen en het onderwerp zal handelen over de mogelijkheden, die er voor de leek in de missiegebieden aanwezig zijn. KOE ALS STANDBEELD. In September a.s. zal, zoals be kend, het Friesch rundvee stamboek zijn 75-jarig bestaan vieren. De le den hebben besloten het bestuur ter gelegenheid van dit feit aan te bie den een in brons vervaardigde le vensgroot beeld van een koe. De opdracht hiervoor zal worden verstrekt aan de Leeuwarder beeld houwer G. J. Adema in samenwer king met ir. J. J. N. Vegter. Het beeld zal in het plantsoen voor de bureaux van het stamboek een plaats krijgen. nadat de hele dwaaltocht van het jacht langs Frankrijk, Spanje, Noord Afrika en Engeland op niets uitliep, doordat de opvarenden stuk voor stuk het jacht verlieten. Op aan klacht van een dezer, dat hem onder valse voorspiegelingen een bedrag van 50.000,was ontfutseld, was er aanvankelijk een verdenking te gen „de president" ter zake van op lichting. Later werd hij vastgehou den op grond van overtreding van deviezenbepalingen. 3iaxte GOLF BUITENLAND De Egyptische postzegels uit de verzameling van ex-koning Faroek hebben op de veiling te Cairo in to taal meer dan 800 000 gulden opge bracht. Woensdag komt de rest van de collectie onder de hamer. In Eksjoe, in Zd-Zweden, zijn vijf ouden van dagen om het leven geko men door een brand in hun houten •tehuis. Twintig bewoners liepen ern stige verwondingen op. De bejaarden werden in de slaapzaal verrast door de brand, die op de begane grond door een storing in de electriciteitsmeter was ontstaan. Te Calcutta, de hoofdstad van de Indiase staat West-Bengalen, hebben sterke politie-eenheden vanochtend de stakende onderwijzers uiteengedreven die ter ondersteuning van looneisen 00... sinds vijf dagen postten bij het gou- I ven gekomen. AFSPRAAKJE Een vooruitstrevende Haagse melk inrichting, die graag haar klanten- wijk uitgebreid zag, maakte een af spraak met enkele slijters van een concurrerende fabriek, waarin werd bepaald, dat zij op een bepaalde dag het werk zouden neerleggen. Voor deze daad werd hun 100, beloning, plus een nieuwe betrek king bij de initiatiefnemers aange boden. Op 12 Februari van het vorig jaar werd in enkele nieuwe Haagse wijken het werk door de melkslijters neer gelegd en colporteurs van de han dige melkinrichting stroomden prompt uit over de melkloze wijk, vertellend, dat de leverancier de melkleveranties gestaakt had, omdat de wijk niet rendabel was. Toen zij zich ontpopten als verte genwoordigers van een ander melk- bedrijf was het logisch, dat zij een groot aantal van de klanten in hun boekje konden noteren. De rechter was in het geheel niet te spreken over deze handigheid; hij noemde de methode zelfs smerig en ongepast. De eis luidde ten slotte tegen de twee directeuren elk 500,— boete, plus 3 maanden voorwaardelijk; te gen de chef algemene zaken en te gen de leider van de colportagedienst elk f 300,plus 3 maanden voor waardelijk. Het vonnis luidde tegen de twee eerste elk 500,boete en tegen het tweede tweetal elk ƒ00,de voor waardelijke gevangenisstraf verviel voor allen. Nieuw diepterecord Het diepzeedu ik toestel van de Franse marine heeft Maandag, ter hoogte van Dakar, een diepte van 4.050 meter bereikt en hierdoor een werelddiepterecord gevestigd. Het record stond met 3150 meter op naam van prof. Picard, die het vorig jaar in de Middellandse Zee had gevestigd. De beide inzittenden, de marine officieren Houot en Willm, zetten het duiktoestel op de bodem van de Atlantische Oceaan. Zij vertelden dat al naar gelang zij dieper daalden, het zeewater eerst groen, daarna donker blauw en tenslotte zwart was. Door middel van twee schijnwerpers konden zij op grote diepte vreemde levende wezens waarnemen. Zij ver telden, oranje garnalen te hebben gezien, die er uit zagen alsof ze al gekookt waren. Op nog grotere diepte hadden bei de officieren griezelige poliepen met doorzichtige tentakels waargenomen. Toen het duiktoestel op de bodem stond, stond het onder een druk van pen zich met moeite een weg door het 405 kg. per vierkante centimeter. Hetijs. duiktoestel bestaat uit een cigaar-| In Duitsland, België en Engeland, vormige benzinetank en een stalen overheerst voorlopig nog de mist. bol voor de onderzoekers. Om het toestel te doen stijgen, schakelt men de electromagneten, die de ballast vasthouden, uit, waarna het toestel door het lage soortelijk gewicht var benzine gaat stijgen, Een paar uur eerder dan men ver wachtte kwam het duiktoestel Maan dag weer san de oppervlakte. Eerder had men dit Franse apparaat onbe mand tot ruim 4.000 meter laten duiken. Een nieuwe koudegolf, de ergste die men deze winter heeft meege maakt, heeft zijn intrede gedaan in Scandinavië. De Zweedse Oostzee kust is weer geheel bevroren en de Botnische Golf, 't water tussen Zwe den en Finland, ligt geheel dicht. De duizenden eilanden in die golf zijn voor het overgrote deel# geïso leerd. In Oslo wezen de thermome ters gisteren negentien graden onder nul. Het weerbericht voorspelde aan houdende koude. De haven van de Deense hoofdstad Kopenhagen is versperd door een reusachtige ijsbarrière. De veerboten die de dienst over de zeegaten onder houden, kunnen niet meer varen en op zee banen alleen de grootste sche Twee soorten van tuinaanleg Bloemlust 3 draait!. Nadat in de afgelopen dagen behoorlijke hoe veelheden turfmolm en heesters en flagstones door de Bloemlustdeuren waren gegaan. Nadat men vervolgens met man, macht en geestdrift wie- weet-hoeveel-duizend-kisten met bolgewassen naar binnen had gedragen en ongeveer achttien uren aan één stuk had doorgewerkt om al die bloemen een geschikte plaats te geven, kon vanmorgen om elf uur de secretaris generaal van het departement van Financiën, mr. H. A. M. van der Dries, de tentoonstelling officieel openen. En om U niet langer in twijfel te laten: deze show stelt alles wat Bloem lust in het roemrijke verleden heeft laten zien ver in de schaduw. De eigen lijke Bloemlusthal bevat de inzending van de jubilerende afdelingen Lisse en Hillegom van de Kon. Alg. v. Bloembollencultuur, terwijl de vloer van de andere grote zaal bij wijze van spreken doorbuigt onder de tulpenmassa. en samen feest vieren in het Hille- gomse Treslong. De afdeling Sassen- heim gaf er de voorkeur aan het jubileum in eigen kring te vieren. Het arrangement in deze hal is verzorgd door de fa. Carl, van Em- pelen uit Heemstede. En deze is met een ontwerp van de tekenplank ge komen, dat wel sterk afwijkt van' datgene wat de heer v. d. Lee (die nog steeds ziek is) in Lisse naar voren bracht. De fa. van Empelen heeft het namelijk gezocht in een moderne, strakke aanleg. Men heeft twee met klimop begroeide pergola's gebouwd en die „breken" het geheel zeer goed. Vooraan voert een breed pad van flagstones naar een redhtlijnige vijver, waar een kikker lustig een fontein laat spuiten. De achterzijde heeft men ietwat losser aangelegd met een zeer natuurlijk vijvertje omgeven door berken. Het grote middenvak, dat de af delingen Lisse en Hillegom in haar geheel nodig bleken te hebben, wordt onderbroken door een paar muur- tuinen. Het geheel doet het zeer goed, al blijven de glimmende stangen, die het dak bij elkaar moeten houden zeer hinderlijk, maar daar kan een arrangeur niets aamdoen! In de andere zaal, die nog groter is, heeft de heer W. Buurman uit Oegstgeest een geheel andere aanleg gecreëerd. Hier geen sprake van rechte paden en muurtjes. Hier vindt men kronkelende slootjes, grappige vijvertjes, kortom een meer natuur lijke en lossere aanleg. Dit arrange ment heeft óók zijn bekoringen eu op de vraag welke arrangeur zicih het beste van zijn taak heeft gekwe ten, zal men moeten antwoorden: ze hebben beiden knap werk geleverd. Kikker in de vijver De show is zo groot, dat het stich tingsbestuur veiligheidshalve twee arrangeurs in de arm nam. In de nieuwe Bloemlusthal heeft de collec tieve inzending van de afdelingen Lisse en Hillegom hét gehele mid denvak in beslag genomen. U moet namelijk weten, dat het vijf en ze ventig jaar geleden is, dat Lisse, Hil legom en Sassenheim een eigen af deling van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur oprichtten. Hillegom en Lisse vieren het feest gezamenlijk. En men vond nog een elegante oplossing ook; samen expo seren op de Bloemlustshow in Lisse vernementsgebouw en hierdoor het verkeer tot stilstand hadden gebracht. Op 10 Febr. legden de 23.00 onder wijzers van West-Bengalen het werk voor onbepaalde tijd neer en trokken met veldkeukens e.d. naar het rege ringscentrum om inwilliging van hun eisen af te dwingen. Einde van deze maand zullen koning Leopold en de prinses van Retie een reis ondernemen naar mid den- en Zuid-Amerika. Deze reis zal verscheidene maanden duren en be antwoordt, aldus „Le Soir", aan het verlangen van de vorst gedurende de verkiezingsperiode niet in België aan wezig te zijn. BINNENLAND. Veel vis wordt er dezer dagen te IJmuiden verwacht, want er zijn enkele schepen ter verre visvangst uitgetrokken en de handelaren ma ken al speculaties, welke delicates sen wel allemaal meegebracht zullen worden. De 15.000ste Waalwijker werd gisteren door de burgemeester per soonlijk in het geboorteregister inge schreven en >de gelukkige vader kreeg voor zijn jongste spruit een spaar bankboekje met 100.en voor zijn vrouw een fruitmand. Door het losschieten van de gas slang is gisternacht een 57-jarige ning door gasverstikking om het le- Niet per helicopter naar de bollen Van het plan om de bloembollen- velden uit eenhelicopter te laten bewonderen, zal in het komende sei zoen weinig terechtkomen meldt de Telegraaf. Het is niet waarschijnlijk, dat mi nister mr. J. Algera zijn toestem ming zal geven voor een helicopter- dienst RotterdamLisseHaarlem. Er is trouwens nog geen enkele aan vraag ingediend. De heer J. W. F. Backer, directeur- generaal van de Rijksluchtvaart dienst, heeft er in het openbaar op gewezen, dat contracten, die ge meentebesturen met de Sabena wil len sluiten, van geen waarde zijn, zolang de minister er niet mee ac- coord gaat. Het is onwaarschijnlijk, dat er na de vergunning, die aan de Belgische luchtvaartmaatschappij verleend is om een helicopterdienst te onderhou den tussen Brussel, Maastricht en Rotterdam nog meer concessies zul len worden gedaan. Geen enkel land met eigen lucht vaart staat een buitenlandse onder neming toe een binnenlandse vlieg- dienst te onderhouden. Bovendien wil de Rijksluchtvaart dienst eerst het rapport van het onderzoek der helicoptercommissie Lefeber en vindt men de tulipa's-in- soorten. Buitengewoon mooie bolgewassen voor de tuin deze laagblijvende tul pen uit Perzië, Rusland en Turkije. Bekwame hybridateurs hebben des tijds deze „wilde" bollen gekruist en er ongelooflijk mooie zaailingen uit gekregen. Een Franz Lehar bijvoor beeld, helderrood met brede gele rand, kon zo van een schilderij ge haald zijn. En verder op de rode, wit-gerande Fair Lady, de teer-rose Lady Rose, de witte rose-bepoederde Albas, of Cantate waaruit de vlam men schijnen te springen, stuk voor stuk juweeltjes. Op een andere plaats vindt ge Parade, Londen, Eisenhower en Roosevelt; tulpen met edele vor men en schitterend rode kleuren en grote bloemen. En wéér ergens an ders is het de brutale rode Chinese Bandiet die de aandacht vraagt of de gele Gudoshnik die met een rose waas is overtogen, of een apart- oranje Jan v. Galen. En zo zou men kunnen doorgaan: met een glanzend purperen Johannesburg, een gele September Gold, die een rood randje heeft dat er als het ware opgepen- seeld zit, een kloeke Demeter, de zacht getinte Dreaming Maid, de heerlijk geurende oranje Bruno Wal ter en noem maar op. Wonderlijke mooie hyacinten kan men daar zien: een crème City of Haarlem, een vuurrode Jan Bos, een zacht-blauwe Ostara, 'n rose Mr. Dames, de typisch gekleurde Lord Balfour, de rein- blanke Arentine Arendsen, enz. Aan de flanken in het grote gebouV vindt ge het vorstelijke bolgewas Amaryllis hippearum in een prachtige kwaliteit. Bollen met twee stengels, die ieder vier welgevormde kelken torsen, zijn geen zeldzaamheid. Al met al is het een show, zoals in het Lissese Bloemlust nog nimmer is vertoond en het lijdt dan ook geen twijfel of vele liefhebbers zullen deze week langs de loketten gaan om deze „tussen de muren gevangen lente" zelf te gaan bewonderen. De show is tot 's avonds tien uur geopend. ven de Verkenners en Welpen een ouderavond in het Verenigingsge bouw. De leider van de groepen, de heer van Wiekeren, sprak het wel komstwoord tot de ouders, die In groten getale waren opgekomen en sprak een speciaal woord tot de pas toors der drie parochies en de kape laans. Hierna voerden de welpen, in sa menwerking met de verkenners, het spel „Onrust in het zomerkamp" op. Deze opvoering liep gesmeerd en was zeer goed! Het spel was leuk. De aalmoezenier zette dan ook de jongens een pluim op hun werken en streven hetgeen zich uitte in het voortref f elke spel als besluit van het kampvuur. De verkenners en welpen hebben mede als devies hun paraatheid in allerlei aangelegenheden. Deze pa raatheid moeten zij ook hebben in 'hun toekomstig leven en zeker in hun ziele- en godsdienstig leven. Hij dankte de leiders van de verkenners en de leidstets van de welpen voor hun onvermoeide arbeid. Hij besloot deze mooie avond met een opwekkend woord tot de ouders om het jeugdwerk te steunen, waar mede bereikt wordt dat de jongens mede door de jeugdvereniging hun vorming krijgen voor hun toekom stig leven. LEIDSCHENDAM „De Gesellen". De oorlog is voorbij maar het voortdurend gebrek afwachten en^dat kan nog- wel ge- I aan Woonruimte is oorzaak, dat dui zenden en duizenden hun levensgeluk niet kunnen benaderen, omdat zij ruime tijd uitblijven. KATWIJK Overleden: L. de Jong, niet „onder de pannen" kunnen ko men. Hierdoor geïnspireerd heeft wedn. van G. de Jong; T. van Rijn, j Thierry Martinet 'n enigszins kluch- 9 mnd.; C. van Duuren, 69 jaar, echt genoot. van B. J. Maitimo. KATWIJK AAN DEN RIJN „De Brug" De uitslagen van de onderlinge competitiewedstrijden van de bridgeclub „De Brug", gespeeld op Maandag 15 Föbr. in „De Roskam" waren als volgt: 1. mevr. Van der Valk-LangeP. van Paridon 41 pnt. 2. Th. van LeeuwenParlevliet 38 pnt. 3. BurggraaffKorndorffei», 36 pnt. 4. Van der MareiPluimgraaff 32 pnt. 5. VisserSchuitemaker 30 pnt. 6. De Jong— A, Hermans 28 pnt. 7. SchuitemakerRemmelzwaal, 25 pnt. 8. ParlevlietParlevliet, 22 pnt. Voor de leden is er een bridge drive op Donderdag 25 Febr. LISSE KVP. De KVP afdeling Lisse houdt Woensdagavond 8 uur een propaganda-bijeenkomst in „De Ta verne". Spreker is de heer S. Men ken, wethouder te Leiden. Ouderavond. Zondagavond ga- tig toneelstuk in drie bedrijven ge schreven en daarin uitgebeeld hoe moeilijk het kan zijn geschikte bouw plannen tot uitvoering te brengen. Deze moeilijkheden laat Martinet ge paard gaan met een serie vermake lijke toevalligheden en ook met wel wat al te langdradige venijnigheden onder de bouwondernemers en hun respectievelijke vrouwen. Om al die tegenstrijdigheden is „Onder de Pannen" een toneelstuk dat niet onder het bereik ligt van de eerste de beste amateursclub. Natuurlijk waren er hier en daar van die kleine onoverkomelijkheden het geharrewar tussen de aanne mers deed wel al te rommelig aan maar afgezien daarvan is de op voering door „De Gezellen" goed ge slaagd en een woord van lof is der halve wel op zijn plaats. Ook de toneelaankleding was in de uiterste puntjes verzorgd. Het har telijk applaus van de overvolle grote patronaatszaal, dat de spelers en re gisseur Theo van der Togt in ont vangst hadden te nemen, was dan ook in alle opzichten verdiend. Narcissen in de minderheid. Bloemlust 3 heet sedert jaren de daffodilshow. En tot nu toe was het inderdaad zo, dat de narcissen op de derde slhow een belangrijke rol speelden. Men kon dan steevast vrij wel alle erkende grootheden op dit gebied in de Bloemlust-lhal ver wachten met het doel enige wissel bekers te veroveren. Maar Bloemlust 3 van 1954 is géén daffodilshow, maar een tulipshow. Want de narcissen overheersen die keer beslist niet. En dat is dan de schuld van het slechte broeiseizoen. De gekoelde narcissen hebben het behoorlijk gedaan, maar nu men on- gekoeld de bollen in de kassen heeft gehaald, is men op zoveel moeilijk heden gestuit om het over de te leurstellingen nog maar niet te>heb ben als men nimmer had verwacht. Ge spreekt bijv. een der firmanten van Ruigrok's Broeiproevenbedrijf te Hillegom. Daar doet men van half November tot eind Maart niets an ders dan broeien en nog eens broeien. En de heer Ruigrok vertelt U dat aan ongekoelde narcissenbollen in de meeste gevallen geen eer valt te be halen. De tulpen beginnen het nu wat vlotter te doen en men schotelt U in Lisse dan ook overstelpende hoe veelheden voor. Zeer opvallend is ook de voortreffelijke kwaliteit der hya cinten, die men laat zien. Bij de narcissen is het de voor name Golden Harvest, die zijn gele trompet omhoog steekt naast het flonkerend rode cupje van een Birma. Daar prijken ook de bicolors en ziet men roodcups in diverse variëteiten En welke soorten bij de tulpen de aandacht trekken? Ach, men moet zo hier en daar slechts een greep doen uit het vele mooie. De typische leliebloemige Queen of Sheba naast een teerrose China Pink en een gril lig gevormde gele Westpoint naast een nóg grilliger gevormde zwarte parkiettulp als Black Parrot. Daar staat ook de tintelend-rode Madame HAAGSCHESCHOUW SCHIETFEEST. In De Groote Vink" werd gister avond de jaarlijkse feestavond ge houden van de Schietvereniging „Door Oefening Beter". De voorzit ter, de heer G. Schrama, mocht in zijn welkomstwoord burgemeester Van der Hoeven, wethouder Dekker en gemeentesecretaris De Bres uit Voorschoten verwelkomen, evenals een goede oude bekende van „D.O. B.", die jaren geleden de oprichting meegemaakt heeft, „Hendrik", de vroegere kellner van de Groote Vink. Later op de avond voegden ook pas toor G. de Greeve, S.M.M. en pater A. van Heusden zich bij de genodig den, Het programma werd verzorgd door de bekende radio-conferencier Cees de Lange, die zijn gehoor met humoristisch en beschaafd gebabbel op prettige wijze onderhield. Boven- dien traden het accordeon-duo, de1 en het een ereplicht LEIDERDORP JUBILARISSEN BIJ DE LEIDERDORPSE BRANDWEER Aan de heren J. Rietveld, onder brandmeester, K. v. Egmond, W. Kra nenburg en G. v. d. Voort werd gis teravond op het gemeentehuis door burgemeester Van Diepingen, het di ploma uitgereikt van de Koninklijk Nederlandse Brandweer Vereniging. Dit vanwege het feit dat zij 12% jaar in dienst waren van de vrijwillige brandweer. In de toespraak die de burgemees ter tot de jubilarissen in tegenwoor digheid van de gehele brandweer richtte, wees hij op het grote belang van de vrijwillige brandweer. Spr. dankte de jubilarissen voor hun be reidheid zich in te zetten. De commandant ✓an de Leiderdorp- se vrijw. brandweer, de heer W. F. Buitendijk, sprak vervolgens zijn mannen en in 't bijzonder de jubila rissen toe. Van de jubilarissen dankte de heer Rietveld namens zijn collega's voo» de huldiging. Zilveren jubileum. Donderdag a.s. hoopt de heer C. J. v. Poelgeest. Hoofdstraat 144, de dag te herden ken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Kleiwarenfabriek „Nieuw Werklust". ZOETER WOUDE Jubileum - concert St. Jansfanfare Zondagavond heeft onder zeer gro te belangstelling de St. Jansfanfare het jubileum-concert gegeven. De voorz. de heer D. A. Muusers, sprak de heer C. P. J. Paardekooper toe, om in hem alle personen te hul digen, die in de afgelopen vijftig ja ren gewerkt hebben om de St. Jans fanfare groot te maken. De R.K. Leidse Harmoniekapel gaf door de aanwezigheid van een grote deputatie blijk van symphatie eri dankbaarheid voor de goede samen werking die er tussen deze korpsen bestaat. Het programma werd met groot élan uitgevoerd en bereikte het hoog tepunt met Aida^ Triumphmars. De donateurs toonden veel waardering. Zo'n applaus heeft in het Parochie huis nog niet gedaverd. Na de afwerking van het muziek- program betoonde de heer C. P. J. Paardekooper zich dankbaar voor de grote financiële steun, maar vroeg vooral om groter morele steun. Dc donateurs moeten weten, dat door hun persoonlijke aanwezigheid, de muzi kanten meer voldoening van hun stu die krijgen en aangespoord worden tot ijver. Spr. weet. dat een simpel wekelijks aanwezig zijn op de repe titie van een bestuurslid grote waar dering vindt bij de elden en het korps daar niet buiten kan. Spr. huldigde directeur Van Veen en voorspelde, dat met dezelfde toe wijding van directeur en leden het korps zo'n toekomst tegemoet zal gaan dat iedere Zoeterwoudse burger Twee Pico's, de eerlijke zakkenroller Peter Oran en Carla met haar spre kende poppen op. Zij brachten samen een gezellig programma, dat goed insloeg. Na het dankwoord van de heer A. C. van der Poel, voorzitter van de feestcommissie, werd het feest beslo ten met een bal op de muziek van „The Heartbreakers", dat tot diep in de nacht voortduurde. rechtmatig trots zal zijn op het korps ereplicht zal gaan be schouwen de concerten van de St. Jansfanfare bij te wonen. Er is nu al een kentering te bespeuren want de belangstelling stijgt van jaar tot jaar en wat zo gelukkig is er komen steeds meer echte muziek- vrienden. Onder daverend applaus werden daarna de directeur en zijn korps door .de Leidse Harmoniekapel bloe men aangeboden.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2