Zondagswet kon feestviering niet binnen grenzen houden De Nederlandse industrie maakt 300.000 paar schaatsen per jaar „De Mantel" verfilmd L. T. B. te Zoeterwoude hield de jaarvergadering Ter Aar krijgt toch een nieuw Groene Kruis-gebouw MAANDAG 8 FEBRUARI 1954 DE LElüüE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 Buren „wettigden" de vreugde In Kerkrade is Zondagmorgen een gouden bruidspaar met muziek ont haald. Op zichzelf is dat niets bijzon ders, maar op Zondag mag volgens de nieuwe Zondagswet 's morgens in het openbaar geen muziek ten ge hore worden gebracht In Kerkrade heeft men dat Zondag ioch gedaan. De eerste keer echter alle bepalingen van de Zondagswet ten spijt, legaal, de tweede keer illegaal. Het gouden bruispaar woont in een straat die gedeelfeiijk in Nederland en gedeeltelijk in Duitsland ligt. De grens wordt daar halverwege de straat aangegeven door een hoog hek van prikkeldraad. Instrumenten thuis gelaten. Aan de Oostzijde van dit prikkel draad marcheerde Zondagmorgen de harmonie van het Duitse plaatsje Herzogenrathstrasse tot welk plaatsje de huizen aan de Duitse kant van de .straat behoren naast de koets waarin het gouden paar kerk waarts werden gereden. Voor die koets liepen samen met bruidjes de muzikanten van het Kerkrader mu ziekcorps „Wilhelmina", dat echter zijn instrumenten thuis had gelaten. De Duitse harmonie maakte evenwel goed wat het Nederlandse corps ach terwege moest laten. Zodoende werd de kerkgang van de jubileren de echtelieden toch nog een feeste lijke gebeurtenis. Tuin als toevluchtsoord. Anders lag het met een aubade die de Kerkraadse harmonie St. Caeci- lia het gouden paar na de Hoogmis bracht. Het is een zeer oude ge woonte het corps stamt uit 1843 alle Kerkraadse gouden bruidsparen na afloop van de kerkelijke plechtig heid een aubade te brengen'. Het bestuur van ,St. Caecilia" besloot Zondag de traditie te handhaven, en het desnoods maar op een proefpro ces aan te laten komen. Dat proces zal de harmbnie krijgen want op het Het wordt drukker op Rotterdamse heliport Met ingang van Maandag 1 Maart a.s. zal de frequentie van de Sabesa- Helicopterlijnen RotterdamAntwer penBrussel v.v. en Maastricht Brussel v.v. opgevoerd worden tot 3 diensten per dag. De vertrektijden vian de Heliport Rotterdam zullen dan als volgt zijn. Des ochtends om 9.05 uur en 11.20 uur des middags om 15.00 uur. Van Maas tricht 10.32 en 15.25 uur. De aan komsttijden uit Brussel en Antwer pen voor Rotterdam zijn 8.55, 11.10 en 15 20 uur. Deze diensten zullen voorlopig tot 11 April a.s. (de da tum van invoering van de zomer dienstregeling) uitgevoerd worden, dagelijks behalve des Zondags. Van 11 April af zullen de aankomst- en de vertrektijden van de eerste och tend en van de namiddagdienst nog maals herzien worden, met het oog op het lengen van de dagen. Blijkens een publicatie in de Ne derlandse Staatscourant worden met ingang van 14 Februari a.s. weder om een groot aantal Woltersomse or ganisaties opgeheven. In totaal zijn het er ongeveer 175. Daaronder be horen ook de hoofdgroep Ambacht en de Bedrijfsgroep Detailhandel. ogenblik dat de harmonie de straat van het gouden paar, al musicerende bereikte, werd zij verbaliseerd. De muzikanten hebben later hun toevlucht genomen tot de tuin ach ter het huis van het jubilerende paar, en daar de 110-jarige traditie getrouw een muzikale hulde aan het paar gebracht. Pastoor J. H. Bittert Zaterdag is te Hoogwoud overleden pastoor J. H. Bitter. De thans ont slapene werd te Delft geboren op 1 Juni '78 en priester gewijd op 16 Augustus 1903. Hij was assistent in de parochie van de H. Jacobus te Den Haag en vervolgens kapelaan te Vleerdongen, Medenblik, Leiden, St. Petrusparochie (19,11'12), Am sterdam en Scheveningen. Daarna pastoor te Hansweert en Hoogwoud, in welke laatste plaats pastoor Bit ter Zaterdag overleed. Een eeuwenoud bedrijf Friesland is centrum Reeds eeuwen geleden werden in ons land door smeden, in samenwer king met timmerlieden, schaatsen vervaardigd. Later waren het niet meer in de eerste plaats de am bachtslieden, die het overgrote deel van onze schaatsen leverden, maar de industrie. In het Mariale Jaar zullen er en kele evenementen zijn, die bijzonder de aandacht zullen trekken. Zo zal mgr. J. P. Huibers op Zondag 30 Mei 's morgens een pontificale H. Mis op dragen ter gelegenheid van het feest van Maria van Haarlem in de deke nale kerk van de bisschopsstad aan de Jansstraat. Op Dinsdag 6 Juli trekt de grote bedevaart uit naar On ze Lieve Vrouw Ter Nood in Heiloo;! onder de pelgrims zal zich ook mgr. Huibers bevinden, die dan die dag 's morgens in de kapel van dit ge nade-oord een pontificale H. Mis zal opdragen. Van 26 t.m. 29 Juni wordt er in het openluchttheater te Bloemendaal een voorstelling gegeven van het Middel eeuwse mysteriespel „Mariken van Nimwegen" door Katholieke ama teur-toneelspelers uit Haarlem en omgeving. De regie is in handen van de bekende beroepsauteur en -regis seur Henk Scheer. Tenslotte wordt er paar per jaar. Het productiepeil en de I nog een bijzondere plechtigheid ge goede kwaliteit van den tientallen 1 houden op het feest van Maria Ten modellen schaatsen, die hier thans 1 Hemelopneming (15 Augustus). Dan De visser ziet liever schepen vervaardigd worden, hebben er toe geleid, dat de Nederlandse indus trie de binnenlandse markt voor het zal er 's avonds op het terrein het klein-seminarie „Hageveld" te Heemstede een plechtige H. Mis op gedragen worden. Dit zal niet door overgrote deel kan voorzien In de I de bisschop kunnen gebeuren, omdat v,,-juHo70 rlio rfao mnrcpni: nnntifirpprt in werd dooh de firma Hoek stra te Warga de eerste Nederlandse eerste 11 maanden van 1953 be droeg de import slechts 2000 paar. Dit is niet steeds zo geweest. Na de oorlog liep de invoer van schaatsen, vooral uit Duitsland, aanvankelijk zeer hoog op, n.l. van 17.000 paar in schaatsenfabriek opgericht. In de 1949 tot 49.000 paar in 1950. In 1951 loop van die eeuw kwamen er ver- steeg deze zelfs tot 79.000 paar ter schillende bij. Thans telt ons land waarde van ruim 750 090 gulden, ongeveer 20 fabrieken, die zich op Reeds in 1952 was een aanzienlijke de vervaardiging van schaatsen toeleg daling van de import merkbaar, n.l. gen. De productie is thans nagenoeg j tot 12.000 paar. De export van de geheel gemechaniseerd. Nederlandse schaatsen industrie is nog zeer klein. In 1951 werden 600 Samen met speelgoed. paai', in 1952 2200 paar en in de eer- De schaatsenindustrie, die tot de ste 11 maanden van 1953 800 paar kleine industrie behoort, wordt voor uitgevoerd. Wel echter krijgt het een belangrijk deel in Friesland uit- Nederlandse productie langzamerhand geoefend. in het buitenland grotere bekendheid. Hoewel de afzet van schaatsen in Op verschillende buitenlandse expo- het winterseizoen geschiedt, vindt de sities werden prijzen behaald, productie er van het gehele jaar door plaats. Veelal wordt de schaatsen-1 De zomerse schaats ook in trek. industrie als nevenbedrijf uitge-1 oefend, in combinatie met de fabri- Rolschaatsen worden in ons land cage van speelgoed, gereedschap-wel in toenemende hoeveelheid ge pen, of metaalwaren; productie dus i produceerd, doch de import overtreft waarvoor dezelfde grondstoffen be- nog steeds de eigen Droductie. Be de schaatsenfa- droeg de import in 1950 nog slechts deze die dag 's morgens pontificeert in de kathedrale basiliek te Haarlem bij gelegenheid van zijn 55-jarig pries terjubileum. Ondanks alle drukte van die dag ligt het in ieder geval wel in de be doeling van de bisschop de avond openluchtmis op 15 Augustus bij te wonen. Na deze plechtigheid zal een grootse lichtprocessie over het ter rein van „Hageveld" uittrekken. In cinemascope nodigd zijn als bricage. Voor de vervaariging der j 7000 paar, in 1952 was ze reeds toe- gedeelteijk uit hout gefabriceerde i genomen tot 21.000 paar, terwijl in de schaatsen wordt voornamelijk beu- eerste 11 maanden van 1953 29.000 kenhout gebruikt. De laatste tijd is j oaar rolschaatsen werden f?e'''moor- echter een grotere vraag merkbaar j teerd ter waarde van f 265.000. voor naar de geheel uit metaal bestaande 1 een belangrijk deel uit West-Duits- schaats,, die thans ook in ons land land. wordt vervaardigd. j Weinig in- en uitvoer. „SCOOTERKAMPIOEN". 1 In verband met de snelle ontwikke- De totale Nederlandse productie be- ijng van het nieuwste motorische ver draagt momenteel ongeveer 300.000 voermiddel, de scooter, waarvan ge regeld nieuwe typen en merken op de markt verschijnen, zal de A.N.W. B. overgaan tot de uitgave van een j apart maandblad voor de scooter-be rijders. De A.N.W.B. is van mening, dat de scooter zowel voor toeristisch als voor dagelijks gebruik, een zó be langwekkende verschijning op de weg is, dat het. in het belang van de pro paganda vóór en de voorlichting over de scooter, gewenst moet worden ge acht, in dit stadium aan dit voertuig een eigen publicatie te wijden. Het eerste nummer van dit nieuwe blad, dat volgens de A.N.W.B.-traditie „Scooterkampioen" zal heten, zal bin nenkort verschijnen. OUD-ONDERWIJZFRS VOOR DE KLAS. De dringende oproep van minister rnr. J. M. L. Th. Cals tot oud-onder wijzers en personen met onderwijs bevoegdheid, om zich weer beschik baar te stellen voor het lager onder wijs, heeft veel resultaat opgeleverd. Enige honderden personen verklaar den zich bereid voor de klas te gaan staan. Op het departement wordt thans overwogen, welke financiële voor waarden het ministerie deze nieuwe leerkrachten zal kunnen bieden, op- de U.L.O. dat zjj een aantrekkelijk salaris zou den kunnen krijgen. Onderwijzers minder knap dan in 1940 Verschenen is „Statistiek van het lager onderwijs 1953: De bevoegdhe den der leerkrachten". In deze publicatio zijn naar het Centraal Bureau voor de Statistiek mededeelt, gegevens opgenomen over de akten en diploma's, welke de leer krachten, werkzaam bij resp. het ge woon lager onderwijs, het voorberei dend gewoon lager onderwijs, het U. L.O. of het B.L.O., op 16 Januari 1953 bezaten. De situatie is, waar mo gelijk, vergeleken met die in 1940, toen een overeenkomstig onderzoek werd gehouden. Van de 37.570 bij het G.L.O. of V. G.L.O. werkzame leerkrachten was 48% in het bezit van de hoofdakte (1940: 48%). De overeenkomstige percentages waren: voor de akte Frans 10% (17%), voor de akte Duits 5% (9%), voor de akte Engels 8% (10%), voor de akte Wiskunde 1% (3%) voor de akte Handelskennis 3% (3%). Voor de 5.181 U.L.O.-leerkrachten werdende volgende percentages ge vonden: hoofdakte 93% (92%), akte Frans 53% (62%), akte Duits 49% (49%), akte Enigels 54% (55%). akte Wiskunde 25% (26%) en akte Han delskennis 33% (28%). Stelt men als eis voor benoembaar heid bij het U.L.O. het bezit van de hoofdakte en ten minste 2 der lagere akten Frans, Duits, Engels, wiskunde of handelskennis, dan blijkt, aldus het C.B.S., dat bij het G.L.O., waaruit De eerste Twentieth Century Fox cinemascope zal 12 Fe bruari a.s. haar première in Nederland beleven in het Flora en Rialto thea ter te Amsterdam en het Asta theater te Den Haag. Het is „The Robe", (De Mantel) naar de bekende roman van wijlen Lloyd C. Douglas, met Richard Burton, Jean Simmons en Victor Mature in de hoofdrollen. In het Asta theater gaat een gala voorstelling aan de openbare voor stellingen vooraf. VOORBARIGE OPROEP? Het Eerste-Kamerlid de heer J. Tjalma (A.R.) heeft minister ir. C. Staf gevraagd, of met zijn voorkennis twee dagen na de verschijning van het rapport van de parlementaire commissie over Nieuw-Guinea, waar in wordt gezegd, dat de verdediging van dit rijksdeel uitsluitend aan de Kon. Marine behoort te worden op gedragen, advertenties van de Land macht in de bladen zijn verschenen, waarbij vrijwilligers worden ge vraagd voor uitzending naar Nieuw- Guinea. De heer Tjalma vroeg de minister tevens of deze niet van mening is, dat met een beslissing aan welk on derdeel van de krijgsmacht de ver dediging van Nieuw-Guinea moet worden opgedragen, niet dient te worden vooruitgelopen op de behan deling van het rapport van de com missie in de Staten-Generaal. Ditmaal moesten de leden van het Van het gemeentebestuur van Lei- dorpsgedeelte van Zoeterwoude naar den is een uitvoerige enquette inge- de Weipoort gaan, want bij afwis- j komen omtrent de verplaatsing van seling werd de vergadering van de L.T.B. in café Dolle gehouden. De voorz., de heer J. J. J. Noord man, opende de vergadering en me moreerde de watersnood-ramp een jaar geleden, waarna een gebed voor de zielerust voor de slachtoffers en het overleden lid de heer P. H. Ver- steegen werd gebeden. In de openingsrede wees de voor zitter op de vrij gunstige uitkomsten van de bedrijven, die vooral te dan ken zijn aan de activiteit van de stands en landbouworganisaties, waarvoor nog altijd de waardering Johan Maurits van Nassau terug leerkrachten doorgaans niet groot genoeg is. ncr- aan deze eis Zeer breedvoerig zette spr. de hui dige zuivelregelingen uiteen met de conclusie, dat bij de stijging van de bedrijfskosten de inkomsten een kleine daling ondergingen en houdt de ernstige waarschuwing van de hoofdbesturen voor ogen: eenheid en veemarkt te Leiden, waarover een breedvoerige bespreking volgt met de conclusie, dat de ligging op het Schuttersveld de gunstigste zal zijn. De viering van de dag van de Ar beid wordt met algemeen genoemd. De Oogstdankdag is geslaagd. Het ledental is met 1 afschrijving en 2 nieuwe leden gestegen tot 102 leden. Het financieel verslag van de heer W. M. v. d. Salm geeft een achter uitgang van het saldo van 95.53. De Oogstdankdag vroeg 745.50 aan uitgaven. De voorzitter belooft een waakzaam op de verdere achter uitgang van de financiën. De heren S. J. v. d. Salm Jaczn en C. van Leeuwen Az. geven de jaar verslagen van de Vakgroep en de Bondsvergadering. Het aftredende bestuurslid de heer De Gouwzee ligt dicht, zoals het gehele IJselmeer. Schepen zijn niet meer tc zien, behalve dan ingevroren in de havens. Zij hebben op de Gouwzee plaats gemaakt voor auto's. Van Monnikendam zowel als van Volendam ligt thans een autoweg over het ijs naar Marken, even stevig en even breed of breder dan de grote autowegen in ons land. Deze Volendamse vis ser, starend over de Gouwzee en tot werkloosheid gedoemd, tuurt naar de auto's, welke met grote snelheid over de Gouwzee suizen. Hij ziet liever schepen! Onder grote belangstelling hield het Groene Kruis, afd. Ter Aar, een ledenvergadering in café „Centrum" te Aardam, teneinde te beslissen over de bouw van een nieuw wijkgebouw, waarvan de kosten belangrijk groter blijken te zijn dan indertijd werd medegedeeld. Uit het jaarverslag bleek, dat het Groene Kruiswerk zich steeds uit breidt. Depothouder Rijnsburger heeft in het afgelopen jaar 209 maal mate riaal uitgeleend. penn., de heer C. Hageman, Tizet, haar verslag over de huisbe zoeken van het afgelopen jaar. Voor ziekenbezoek zijn 1391 bezoeken af gelegd, voor zuigelingenzorg 145, voor t.b.c.-bestrijding 42, voor maat schappelijk werk 51 en voor ander werk 30. Voor het consultatiebureau voor zuigelingen werden 26 zittingen gehouden met 433 consulten. 38 Baby's werden ingeschreven. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren C. Hageman, C. J. Besemer en Nic. van Eijk, werden met grote meerderheid herkozen, terwijl voor het scheidende bestuurs lid, de heer C. Loh, werd gekozen de heer G. Boekesteijn. deelde mede, dat er over het afgelo- j Mevr. v. d. Giessen kreeg zitting pen jaar een nadelig saldo is van jn Ret damesbestuur. 151,24. Verder vernamen wij nog dat er ook maar een heel klein be- j j Toen kwam het belangrijke punt j ie verienen aan net pestuur om tot ting over 1954 niet kloppend Js. De gunning van het wijkgebouw over te sluit met een tekort van 433,„aan sluit Men heeft echter goede hoop dat de gemeentesubsidie dit jaar verhoogd zal worden. Daarna gaf de wijkzuster, mej. N. collectanten om bij de boerenstand giften in ontvangst te nemen. De rondvraag maakte deze verga dering zeer belangrijk. De afwikke ling van zaken van noodslachtingen in de plaatselijke noodslachtplaats wordt sterk becritiseerd. Gevolg is reeds dat aan de rand van andere gemeenten de boeren naar die slacht plaatsen gaan. Waar de noodslachtplaats onder de Veekeuringsdienst van Leiden res sorteert zal aan het gemeentebestuur op betere, gespecificeerde, afreke ningen aandringen. Een zeer verwarde discussie ont staat over de stichting van een Land bouwschap. De geestelijke adviseur geeft enige richtlijnen uit de ency clieken en verklaart zich bereid de ze materie eens te behandelen. Ge ruststellend kan worden meegedeeld dat juist de georganiseer den in de nieuwe richting beschermd worden. Op 19 Februari zal Hans Velu komen spreken voor de Propagandaclub over het onderwerp: Werkgever en Werknemer. Met kracht en klem wordt gevraagd aan de leden aan wezig te zijn om deze problemen uit een te komen zetten. Felle critiek wordt geleverd op de stalcontröle; waar echter geen bewij zen geleverd worden staat de voor zitter zeer afwijzend tegenover de beschuldigingen en raadt ieder aan gaan. Alvorens hiertoe wordt overge gaan, gaf de voorzitter eerst de stand van zaken. Het aanvankelijke bouwplan was niet bevredigend naar het oordeel der artsen. Hierdoor zijn de kosten veel hoger komen te lig gen dan de beraming was. Het ge bouw zal thans ƒ42.662,— moeten kosten. Wij hebben ons afgevraagd of dit bedrag wel verantwoord is, zei de voorz., maar na rijp overleg zijn we de mening toegedaan dit te aanvaar den, ook al blijft er nu dan ook een bedrag van 15.000,— ongedekt staan. Juist dit hypotheekbedrag van 15.000,deed in de vergadering nog al wat stof opwaaien. Er werd dan ook gevraagd, of het nu werke lijk nodig is, dat de afdeling zich zo diep in de schuld steekt. De voorz. wees er pp, dat het werk van het Groene Kruis zich steeds uit breid. Gaat men nu kleiner bouwen, dan zit men misschien over enkele jaren met ruimte-moeilijkheden. Lang is er echter nog over gedis- cuseerd, maar toen uiteindelijk de stemming plaats vond voor de mach tiging aan het bestuur, bleek slechts één der aanwezigen tegen het duur dere plan te zijn. In de commissie van controle kre gen zitting de heren G. van Harten, C. J. v. d. Giessen en J. Verboom. LEIDERDORP Schaatswedstrijden voor kinderen. Het actieve bestuur van de buurt vereniging Doesburg, heeft Zaterdag middag opnieuw schaatswedstrijden georganiseerd; ditmaal voor de jeugd eens plaatseiyk te gaan zien hoe de fSLw Hr. Ms. fregat „Johan Maurits van Nassau", dat op 21 November 1952 uit Den Helder naar Korea vertrok, is Zaterdag in ons land teruggekeerd. In verband met de weersomstandigheden voer de oorlogsbodem niet de haven van Nieuwediep binnen, doch zette koers naar IJmuiden, waar hij des mid dags, gesleept door een sleepboot, binnenvoer. De „Johan Maurits van Nas sau" vaart de grote sluis in IJmuiden binnen. Met waardering sprekende over heer J?ct Paardekooper Hoewel het de goede samenwlrking met de L. j een enkele candidaatstellmg is wordt T.J hoopt de voorzitter dat deze ook 1 ®estemd en wordt de heer Paarde- onder de nieuwe leiding zal voort gezet worden. beoordelingen van de producten ge- 'liedt. Er is nog veel te verbeteren de naam van onze zuivel op de in ternationale markt moet hoog blij ven. Verbandposten E.H.B.O. Bij ijs- ongevallen is gebleken, dat de ver bandposten E.H.B.O. niet bekend zijn. Bij de volgende leden zijn verband- koffers: B. A. v. Klink, Zuidbuurt 23; J. v. d. Helm, Schenkelweg 107; A. Knul, Vrouwenweg 7; K. Versteegen, Weipoort 65. De heer Knul van de Rijkspolitie beschikt ook over bran cards. Binnen afzienbare tijd zullen deze posten verder gecompleteerd en van herkenningsbordjes worden voorzien. groot succes geworden. De deelne mers werden gesplitst in vier groe pen met in elke groep vijf prijzen. Bovendien ontving elke deelnemer een reep chocolade. De prijswinnaars waren: le groep jongens van 6 t.m. 9 jaar: 1. Jan Borst, 2. Piet Hoge- naars, 3. Ad Hagenaars, 4. Wim Spek, 5. Jan de Graaf. 2e Groep, jongens van 10 t.m. 12 jaar: 1. A. Baars, 2. J. Amsterdam, 3. F. v. Atte, 4. D. Postma, 5. K. Kas teel. 3e Groep, jongens van 13 t.m. 15 jaar: 1. B. v. Wette, 2. B. de Lan ge, 3. Ad v. d. Sijs, 4. A. v. Atte, 5. C. v. Tol. 4e Groep, meisjes van 1015 jaar: 1. Finrie de Lange, 2. Corrie Hoge- nes, 3. Henny v. d. Vecht, 4. Nanny Turk, 5. Liesje Verkade. RIJNSATER WOUDF jarige arbeid voor de L.T.B. Onvoldoende opbrengst. Lagere landbouwschool. Het besluit om bij de inning van de contributie 1.te incasseren voor de R.K. Lagere Landbouwschool is door omstandigheden niet uitge voerd. Het standpunt wordt ingeno men om voor deze school niet meer te collecteren in de kerken als zijn- j kunnen spreken over de teleurstel de de stand onwaardig. lende opbrengst van de verzameling IJssport. Zaterdagmiddag werd het program van de IJsclub Zoeter woude voortgezet met een kortebaan hardrijderij voor jongens van 14 tot 18 jaar op de Miening, waarvoor 30 kooper met 34 stemmen gekozen. Ijunioren startten. Jan van der Geest, TifHpnS TnPrPTïtClcYit De heer van Leeuwen wordt dank wnn dp 1p nriis pn toonde zich zeer i I ciiiwcui en hulde gebracht voor zijn bijna 25- Piet den Elzen, die kort na de start viel, terug te keren om opnieuw te starten. Koos Vreeswijk behaalde de 2e, Piet den Elzen de 3e, Aad Vrees- wr1- de 4e en Cees Groen de 5e prijs. De voorzitter brengt nu het 50-ja- rig bestaan van de Sint Janskerk ter sprake. De voorzitter van de Raad van Overleg is niet aanwezig om te Onze Lagere Landbouwschool, de naar de naam van de oudvoorzitter, de heer A. C. Paardekooper, Sint Antonius-school genoemd, moet in stand gehouden worden, waartoe zo wordt besloten de bijdrage als nog geïnd zal worden. Belangstelling en medewerking wordt gevraagd voor de kalver-op- fokwedstrijd van de L.T.B. Ingekomen is een schrijven van de van gelden voor het geschenk: een geluidsversterking in de kerk. De geestelijke adviseur zegt, dat de actie voor dit feest niet is geslaagd en daardoor het geld nodig voor eigen kerk niet bijeengekomen is. De ac tie moet levend gemaakt worden, want ieder zal toch willen, dat onze kerk krijgt wat nodig is. By de hui dige stand van zaken is van de bui tenkerkelijke viering reeds afgezien heer S. v. d. Salm om zich te ver- j maar dan moet het belangrijkste bij zetten tegen een door de heer Koot j de viering van dit schone jubileum gericht verzoek tot afschaffing van toch tot stand komen en er Zal dus de stalcontrole. deisende" toer-tocht. Ter- v. nummer verschijnt wordt een ucor de dreigende dooi op korte termijn uitgescnreven toertocht voor dames en heren gehouden. De start ligt op de Weipoortse Vliet voor de boerderij van P. de Wit. De route is: Weipoortse Vliet, Noord Aa door de Geerbrug, Ommedijkse Watering, Kees Jan Koenesloot, door de Hoge brug te Stompwijk, Meer burg tot aan de Rijn, alwaar con trolepost, Meerburg terug en op het einde van de Miening finish. Voor de drie eerst aankomende dames en heren zijn prijzen uitge loofd. De deelnemers die binnen 15 minuten na de eerst aankomende de finish passeren zullen een herinne- een beroep gedaan worden tot de ringsmedaille ontvangen. Gisteren is mr. H. J. van Nouhuys, substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, tijdens een merentocht, plotseling overleden. Toen de heer Nouhuys op de Leid- se vaart onder Rijnsaterwoude reed, werd hy plotseling onwel en overleed enige minuten daarna. De heer Nouhuys werd op 30 Ja nuari 1900 geboren te Amsterdam. Nadat hij in 1929 zijn rechtenstudie had voltooid aan de universiteit van Leiden, vestigde hij zich als advocaat en procureur te 's Gravenhage, waar hy tevens het ambt van plaatsvervan- gend-griffier van de raad van beroep (Ongevallenwet) vevulde. Op 14 November 1934 volgde zijn benoeming tot ambtenaar van het openbaar ministerie te Rotterdam en op 20 Januari 1942 tot substituut- officier bij de arrondissementsrecht bank te Amsterdam.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8