Ui6s€xiuitspot Sociale Zondagmorgen met een druk bezet programma Zonlicht in de nacht Door' bevriezing overleden Gevonden Katholieke Transportarbeidersi kozen drie nieuwe bestuursleden zl Faar in brand GEVESTIGDE FN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT IFIDEN MAANDAG 8 FEBRUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE Bl.AD - PAGINA 3 R.K. Metaalarbeiders „St. Eloy" Nieuwe gestalte voor on-Christelijke wereld" De kapel van het St. Elisabeth- Ziekenhuis was gistermorgen om 7.15 uur bijna tot de laatste plaats bezet, toen de leden van de R. K. Metaalarbeidersbond, „St. Eloy", af deling Leiden, haar jaarlijkse Sociale Zondagmorgen begonnen met een H. Mis en practisch algemene H. Communie. Pater S. v. d. Swelm, O.F.M., dc geestelijk adviseur van „St. Eloy", vergeleek in zijn preek het maat schappelijk leven met een gesloten ketting, waarvan ieder schakeltje zijn eigen taak heeft en waarvan geen enkel schakeltje gemist kan worden, wil het geheel de hechtheid bezitten, die God in Zijn wereldplan vastlegt. Nia een ochtendwandelingetje be reikten de leden het St. Antonius- clubhuis, waar een smakelijk ontbijt de magen deed knorren en toen dit rammelen opgehouden had, sprak voorzitter J. J. de Groot zijn wel komstwoordje met o.m. een speciale groet aan de afgevaardigden van de R. K. SmedenpatroonSbond. Contactpunten. Pater Van Swelm vervolgde hier na zijn causerie „De politiek en de Soc. Organisaties,", die 'hij op een vorige bijeenkomst begonnen was. Spr. zette op klare wijze uiteen, dat politiek, bedreven door stands- en vakorganisaties, slechts tot verbrok keling zou leiden, hetgeen de onder gang zou betekenen van enorme voordelen, die een partij, gebaseerd op de Katholieke maatschappijleer, kan bereiken. Politieke en staatkundige proble men liggen aldus spr. op een geheel ander vlak, dan de werkzaam heden van de soc. organisaties; voor beide zijn afzonderlijke specialisten nodig. Voor zover de belangen van de soc. organisaties 'het politieke vlak ra ken, zullen de soc. organisaties zich natuurlijk wel op politiek terrein be geven en buiten voortreffelijke over heidsinstellingen, is dit sinds kort op uitstekende wijze mogelijk in de speciale commissies van de K. V. P., waarin politicus en organisatieman elkaar aan tafel vinden voor vrucht baar onderling overleg. Spr. besloot zijn boeiende be schouwing met de woorden van de Paus, dat „een front van Katholie ken is geboden tegen de gevaren, die het Avondland bedreigen" en knoopte hieraan vast de conclusie ,dat een hecht politiek front, gebaseerd op de Katholieke Maatschappijleer, de on- Christelijke wereld weer nieuwe ge stalte kan geven. Niet in ijdelheid. De volgende spreker was de onlangs gekozen nieuwe voorzitter van de K. A. B., de heer K. de Bree, die met enkele forse lijnen het grote nut schetste, dat in de Katholieke Stands organisaties verankerd ligt, omdat daar de universele mens van velerlei kanten benaderd wordt. Spr. was overtuigd, dat een practisch katho licisme op de plaats waar men ge steld is, het gehele maatschappelijke leven, dus ook de soc. ontwikkeling ten goede zal komen." De Soc. Zondagmorgen van „St. Eloy" wprdt waarlijk -niet in ijdel heid doorgebracht, wiant nauwelijks had de heer De Bree de dankwoor den van de voorz. in ontvangst geno- anen, of districtsbestuurder S. M. Weyers werd het woord gegeven, om in enkele trekken de aard ven de Ka tholieke vakorganisatie uiteen te zetten. Te veel aldus spr. leeft bij de leden de „verzekeringsgedach te", het veilige gevoel, dat de bond achter hen staat; te weinig wordt gelet op de positief Katholieke in vloed, die de Katholieke organisaties op het soc. ec. leven uitoefenen. Spr. Stapte tijdens zijn betoog over op de standsorganisaties en gaf een over zicht van de resultaten op velerlei gebied, die in de loop der jaren door de K. A. B. bereikt zijn. Jubilarissen gehuldigd. Hierna werden twee jubilarissen, die het kath. organisatieleven een respectabel aantal jaren gesteund hebben, gehuldigd. De districtbestuur der sprak waarderende woorden en overhandigde de heer H. Saunier voor 40 jaar en de heer J. Stal voor 25 jaren trouw de medaille, waaraan voorz. de Groot nog warme woorden en eèn klein geschenkje toevoegde. De derde jubilaris, de heer A. Dub beldam, die ook in het afgelopen jaar zijn zilveren organ'satiejubileum vierde, was wegens ziekte niet aan wezig. Rijk aan beloften. Een buitengewoon bemoedigend woord werd na de koffie uitgesproken door de voorz. der R.K. Smedenpa troons, de heer Th. Pley; sinds korte tijd bestaat er een groeiende samen werking tussen „St. Eloy" en de R.K. Smedenpatroons van Leiden en 'heer Pley heeft gistermorgen een nieuw bewijs yan ^bereidheid tot sa menwerking gegeven, dat goede ver wachtingen voor de toekomst schept. Voorz. De Groot kreeg ten slotte het laatste woord: nadat hij de heer Pley hartelijk gedankt had voor zijn sympathieke toespraak, wees hij de leden op het grote Maria-jaar, dat |we thans beleven en spoorde hen iian ook dit feestjaar als enthousiaste Katholiek en mee te vieren. Me' een opwekking tot deelname aan de in September beginnende las cursus, speciaal gericht tot de jonge ren, liet de voorz. de leden tot de avonduren vertrekken. De K. A.B.-symphonie had zich gistermorgen moedig in tweeën ge knipt en de gedeelde symphonie zorgde, dat „St. Eloy" van menig goed stukje muziek kon genieten. Toneelavond. Het is jammer, dat niet alle leden en genodigden van „St. Eloy" des avonds het inmiddels over Leiden ge vallen witte kleed durfden te betre den. De zaal van het St. Antonius Clubhuis was slechts half bezet. Zij, die wel hun voetsporen in de sneeuw achter lieten, hebben kunnen genieten van een toneelavond, zoals er in Leiden door amateurs, slechts weinig gegeven worden. De toneel groep „Vondel" bracht twee blijspe len, op een manier, die getuigde van inzicht van eigen kunnen en goede smaak. De eerste klucht: „Papa strijkt de vlag" bracht ons in contact met een weerbarstige zakenman, die zijn dochter slechts wil laten huwen met een even verkoopachtig persoon, als hij zelf meent te zijn. Dit blijkt nu juist niet de bedoeling van 's mans lieftallige dochter en met behulp van haar zelfgekozen vindingrijke, doch overigens arme, verloofde weet ze haar vader, die van de liefde een handel tracht te maken, om de tuin te leiden. Dit gebeurt op een alleraar digste manier en tenslotte wordt de zaak tot aller genoegen geregeld. „Vondel", onder regie van de heer J. Rozier, bood de aanwezigen alle gelegenheid de handen eens extra hard op elkaar te brengen. Na de pauze offreerde het gezel schap de zaal „Russische eitjes", waaruit enkele vredesduifjes te voor schijn kropen, die de vrede in het huis van een in de diplomatie ver stofte Engelsman ernstig dreigden te verstoren. Na veel smakelijk gehar rewar met een Russische prins, die van achter het ijzeren gordijn tot in de slaapkamer van de onverstoor bare Brit vervolgd wordt, blijkt dit alles echter op een angstdroom te be rusten, van de door het te schielijk naar binnen werken van enkele Russische eieren benauwde diplo maat. Met veel plezier en vaart werden de toeschouwers door „Vondel" uit de droom geholpen. Regisseur P. J. Mank, en zijn acteurs konden hierna dien ook volkomen verdiend de hulde van de voorzitter De Groot in ont vangst nemen. Geslaagde Sociale Zondag Laatste Berichten In St. Antoniushove te Voorburg is in de afgelopen nacht overleden de ongeveer G5-jarigc ongehuwde mej. S. Zij werd Donderdag jl. in bewuste loze toestand aangetroffen in haar woning aan dc Kerkstraat te Leid- schendam. Haar onderlichaam was r bevroren. Dc vrouw heeft vermoe- nacht beweegt het zich geleidelijk-1 Men noemt jiet „anti-solaire schijn- deliik gedurende vier duren in de?e aan westwaarts, via het zuiden. cn,-. nftr,„roi. c„u[;nt!C,-\ ue"JK «euurenae vier dagen in deze Stofjes in het heelal worden zichtbaar In de eerste dagen van de komen de week zal er 's avond geen maan aan de hemel staan, zodat bij hel der weer de melkweg en alle ster renbeelden duidelijk te zien zullen zijn. En wellicht valt uw aandacht, op een van die avonden op een licht blauw vlekje aan de overigens don kere nachthemel. In de vooravond moet het zich boven de oostelijke horizon bevinden; in de loop van de aan westwaarts, via het zuiden, Datzelfde doet de zon overdag. En er bestaat dan ook inderdaad sa menhang tussen dit wazige licht plek je en de zon. Om het precies te vinden moet men zoeken naar dat punt van de hemel dat „recht te genover de zon ligt". Dat is lastig, want de zon is 's nacht niet zicht baar. Maar misschien kan men over dag, met behulp van een gevel-top, een antenne, een dakgoot of iets der gelijks, de plaats vaststellen waar de zon zich op dat moment bevindt. Wie dan precies twaalf uur weer eens in die richting gaat kijken ont dekt wellicht dit mysterieuze vlekje. Wolk stof. VOORWERPEN IN DE MAAND JANUARI ww- -j i T 1 t 1 parapiuie, zaK mn. aaraappeien, een 1 I lil pino muts, passer, 1 1"~ Met grote voldoening mocht voor zitter A. Spierings gistermorgen con stateren, dat een groot aantal leden van de R.K. Bond van Transportar beiders „St. Bonifacius", afd. Leiden, gehoor gegeven had aan de oproep aanwezig te zijn op de Sociale Zondag, die om negen uur aanving met een gezongen H. Mis in de kapel van de zusters Carmelitessen aan de Oude Vest. Traditie-getrouw verzorg den enige leden van het Hartebrug- koor de vaste en wisselende gezan gen. De" geesteliik adviseur, pater S. van Swelm, O.F.M., hield de predi- catie. Na afloop van de H. Mis kwamen de leden bijeen in het R.K. Mil. Te huis aan de Mare, waar een keurige ontbijttafel gedekt stond. De kachel snorde behagelijk en Jan Goddijn trommelde vrolijke klanken uit de piano, waardoor er al direct een goede stemming heerste. Toen allen verzadigd waren, deelde de voorzitter in zijn openingsspeech van de jaarvergadering mede, dat er in het nieuwe jaar een grote propa- ganda-actie gehouden zal worden. Er zijn nog vele ongeorganiseerden, die echter wel de vruchten plukken van de organisatie, zoals b.v. de laatste loonronde, die voor het goederenver voer langs de weg 7% en voor de brandstoffenbranche zelfs 11 a 12% bedragen heeft. Spr. verwachtte, dat alle leden in hun eigen bedrijf zou den uitzien naar ongeorganiseerde kath. collega's en hun namen zouden doorgeven aan het bestuur, waarna het hoofdbestuur voor propaganda materiaal kan zorgen. De heer Spie- rings spoorde de leden ook aan meer j belangstelling te tonen voor de Ge- j westelijke Sociale School van de K. j A.B., omdat het kader steeds ver- j nieuwing vraagt en de nieuwe be- stuursleden van zeer veel op de j hoogte moeten zijn. Organisatie en politiek. Pater Van Swelm hield vervolgens een korte causerie over organisatie en politiek. Hij wees op de bisschop pelijke wens, dat de stands- en vak organisaties zich niet bezig zullen houden met de actieve politiek, zeker niet met personen-politiek. Dit wil echter niet zeggen, dat de organisaties zich niet met politiek mogen inlaten; het is hun goed recht om invloed uit te oefenen op de sociale politiek van de overheid. Het verdient geen aan beveling om vertegenwoordigers van bepaalde organisaties in politieke lichamen te kiezen, maar wel mogen het mensen zijn, die geacht worden een zeker vertrouwen in een bepaal de stand te genieten; zij moeten zich echter geen afgevaardigden van een bepaalde groep voelen, maar in de eerste plaats het algemeen belang dienen. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat het ledental met 4 gestegen was tot 134. Het batig saldo was 301,53, een te ruggang van ruim 200 gulden. Naar aanleiding hiervan drong de voorzit ter er bij de leden op aan vooral de volledige 2 van het loon als con tributie te betalen. Bij de bestuursverkiezing traden de heren A. Abswoude, W. H. Steen bergen en C. G. Borst af, de eerste wegens gezondheidsredenen, de twee anderen wegens hun overgang naar andere afdelingen. De voorzitter dankte de scheidende bestuursle den voor hun grote activiteit, vooral secretaris Steenbergen. Als opvolgers werden gekozen de heren C. Duiven voorde, A. Font en J. van Ruiten. De voorzitter hoopte, dat zij actieve be stuursleden zouden worden en veel zouden doen tot bloei van de afde ling. Bij de rondvraag werd geïnfor- grote wolk van ontelbare deeltjes kosmisch stof. Die deeltjes kaatsen zonlicht terug, zoals ook de maan doet, en een deel van dat weerkaat ste zonlicht schijnt in de richting van de aarde. Er moet aan diverse gunstige voorwaarden worden voldaan, willen wij het anti-solaire schijnsel kunnen zien. Ten eerste moet geen maan licht het uitzicht vertroebelen, want daarin gaat het zwakke anti-solaire schijnsel geheel verloren. Ten twee- Broche, vulpen, lantaarn, por te- 1 de moet de tijdsduur tussen avond- monnaie, muntbiljet, kluwen wol, I en ochtendschemer flink lang zijn handschoenen, wanten, capuchon, welnu, de nachten duren op het schooletui, snoeischaar, sleutels, rij- ogenblik flink lang en verder mag ieltas, halsketting, sjaal, twee boor- het schijnsel zich niet in de melkweg den, riem, gymschoenen, bereiwerk, bevinden want ook het diffuse Melk- bril, bankbiljet, kinderschaats, motor- i wegiicht is sterk genoeg om het anti handschoenen, damesschoenen, bin- j solaire schijnsel onzichtbaar te ma nenvoering van matras, foudraal van ken. Maar omstreeks midden wordt parapiuie, zak inh. aardappelen, een juist aan al deze voorwaarden vol- i daan. Er is dus kans van slagen "voor trekpen, pakje inhoud, dames hoed, armband, halsketting, rozen krans, kinderschortje, ballpointpen, j oftewel: schijnsel tegenover de zon. Het wordt veroorzaakt door een i toestand in de onverwarmde woning: gelegen. Mej. S. bewoonde alleen een klein huisje aan de Kerkstraat. Zij had weinig contact met familie en bu ren. Het was de buren vorige week opgevallen, dat de ruiten van de door mej. S. bewoonde woning waren be vroren. Een broer van mej. S. werd gewaarschuwd. Toen men zich Donderdag j.l. toegang tot de woning verschafte, vond men in het voorkamertje mej. S. met een bebloed hoofd in bewus teloze toestand liggend op de grond Zij werd onmiddellijk naar St. An toniushove overgebracht, waar zij in middels zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden. De hoofdwonde heeft mej. S. ver moedelijk opgelopen doordat zij in aanraking is geweest met een stoel of een ander stuk meubilair. wie het s.chijnsel wil zoeken. Weerkaatst zonlicht. x Alles heeft een verklaring, zo ook schooletui, hondenkettmg, oorbel,anti-solaire schijnsel. Men heeft horloge, verrekijker, jas* (wit lin- namelijk ontdekt dat er zich rondom nen), Muziekstukje (piano), kolen- - zak, studieboek, trouwring, notitie boekje met inhoud, wollen deken, 10 kg gewicht, paar oorwarmers, bi vakmuts, overschoen, schaatsen (een paar), herenhoed, nylonkous. tabaks zak met ritssluiting. Terug te bekomen en inlichtingen de zon een enigszins afgeplatte wolk van kleine deeltjes materie bevindt. „Rondom de zon" hier in ruime zin genomen, want de wolk strekt zich uit tot ver voorbij de baan van de aarde. Men kan de wolk naar haar vorm enigszins vergelijken met de tt c ringen om de planeet Saturnus. Die !e _v"Si':?en,.a.™ i deeltjes materie nu weerkaatsen na- tuurlijk het zonlicht. Wij zien de zon zelf 's nachts niet. Maar die stofdeel tjes vangen toch het zonlicht op en weerkaatsen dat, in alle richtingen, dus ook in de richting, tegengesteld aan die welke de zonnestralen oor spronkelijk volgden, zodat het licht op zijn weg terugkeert. (Op dezelfde van Politie, Zonneveldstraat 10 op Woensdag en Zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Margaretha Adriana d. van P. J. de Jong en H. ter Wal; Ro bert z. van T. Peteri en C. TJordijn; Te goed gedroogd De echtgenote van de heer J. Bril, agent van politie te Heerenveen, die enige dagen bij haar moeder in Bui tenpost logeerde, had Zaterdag haar haar gewassen. Tijdens het drogen bij de straalkachel vloog dit in brand en zijn liep daarbij zulke ernstige brmidwonden op, dat zij enkele ogen blikken later is overleden. De heer Bril was pas zeven we ken geleden getrouwd. ALASTRIM OP TERUGTOCHT. Het heeft er alle schijn van, dat de manier kan men iemand die met zijn ai "1:" I T V Jo 0ert z. van i. reten en uuruijn; „OT. ii„ al astrun-epidemie spoedig tot het ver- meerd naar de stand van zaken be-L dia Alida d. van P. Vermond en naar de zon staat toch verbhn-,eden za, bcllorcn Van dc 26 „ën_ treffende de melksanenng. De voor- H H» r-atharina d van T. i den d90r bet bekende spelletje met ,en jn het ziekenhuU aan de zijn er 3 als genezen ontslagen. In de komende week verwacht men treffende de melksanering. zitter deelde mede, dat er nog steeds onderhandelingen gevoerd worden. Zodra deze tot een goed einde zijn gebracht, zal het bestuur hierover mededelingen doen. Tenslotte kan nog vermeld wor den, dat de nieuwe K.A.B.-voorzitter, de heer K. de Bree. even zijn op wachting kwam maken bij de Trans portarbeiders. H. de Mooij; Catharina d. van x. Overdijk en W. v. d. Blom; Pieter een sPieSeD van L. van den Oever en M. L. kan de aarde zonlicht in de j van den Haak; Olga d. van F. Alme- nacht zien. Men kan zeggen dat ook nog meer patiënten huiswaarts te kinders en S. Jonker; Rhonda Mar- chine Elise d. van H. N. A. Schreu- der en P. E. v. Westrienen. Overleden: D. Kroon d. 2 dg.; S. H. M. Stafleu, huisyr. van De Geus, 53 j.; E. A. vom Hofe vr. 83 j.; G. J. Noorlander m. 43 j.; T. J. Mooije- kind m. 59 j. maanlicht zonlicht in de nacht is: in kunnen zenden. principe gebeurt hier precies hetzelf de. De maan is echter een lichaam van 3476 km. middellijn; deze stof deeltjes zijn van de orde van milli meters en bevinden zich bovendien verder weg dan de maan. Vandaar dat hun schijnsel zoveel zwakker is. Van de zeven personen, die nog in de barakken aan de Stevinstraat in observatie waren, zijn er twee naar huis gestuurd. Cees Laseur, alias vader Door- Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur I telefonisch of schriftelijk doorge- I geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. pensioen gaat, wenste hij vooral een snee. is Zaterdag te Den Haag in het j goede gezondheid toe. Nadat de huwelijk getreden met mevr. Joan voorzitter der P.V. gezegd had wat de jubilarissen betekenden voor het persopeel, werd nog het woord ge- j voerd door de heer A. C. J. Duindam als vertegenwoordiger der Federatie- van Slagerspatroons verenigingen in Leiden en Omstreken. Alle sprekers de Bruine Groeneveldt. Marktberichten UITVAART EN BEGRAFENIS VAN MEJ. FR. CH. v. BEUKERING. Zaterdag vond in de parochiekerk van de H. Petrus de plechtige uit vaartdienst plaats voor mej. Fr. Ch. van Beu kering, in leven hoofd van de huishouding van de R.K. Vak school voor Meisjes aan het Galge water, die vorige week op 46-jarige leeftijd overleed. De H. Mis van Re quiem werd opgedragen door kape laan J. P. v. Beukering uit Amster dam, broer van de overledene. Aan wezig waren o.a. pastoor Th. M. Beukers, pastoor N. Lohuis, O.F.M., Father W. v. Oerle, oud-pastoor' R. Schmitz, O.F.M., bestuur, directrice, leerkrachten, personeel en vele leer lingen van de school en vele vrien den en kennissen van de overledene. Op de begraafplaats aan de Zijl poort werd de beaarding verricht door kapelaan van Beukering. De oudste broer van de overledene, de heer F. J. A. Beukering, sprak een woord van dank voor de betoonde belangstelling. Maandag 8 Februari. De Contact-commissie van de K.A. E. in de Hartebrug-parochie deelt mede, dat op de Woensdagen i0 en 24 Februari de laatste kaartavonden van het seizoen gehouden zullen v/orden in de Romanuszaal achter de kerk. In café Brugmans heeft de klaver- jasclub Haag weg nederlaagwedstrij- den gehouden, die door Voorschoten zijn gewonnen door een overwinning op de Haagweg met 4772 punten (be ker). D.S.F. kreeg ook een beker "(tweede prijs) en Menken I kwam als derde uit de bus (bekertje). Bij de schaatswedstrijden, die de R.K. Voetbalvereniging „Docos" gis teren op het Galgewater hield, ging Otto Hettinga met twee eerste prij zen strijken, door zowel de korte als de lange afstand voor adspiranten te winnen. De overige winnaars waren Bram de Jong, C. van Dijk en J. van Schaik. De wedstrijden voor de gro teren gingen wegens te geringe be langstelling niet door. Vannacht om één uur, toen bijna geheel Leiden op één oor lag, wer den de mannen van gemeentewerken opgetrommeld om zand te strooien op de gladde straten. Niet minder dan 100 m3 zand kwam er aan te pas om de Leidenars hedenmorgen tegen vallen en been-breuken te be schermen. Hulde! Zaterdagmiddag is in de Oranje- boomstraat een buis van de water leiding gesprongen, waardoor enige huizen blank kwamen te staan. De kleedjes en karpetten dreven op het water! Gelukkig daagde er hulp op en kon de schade hersteld worden. Zaterdag vierden twee ambtenaren van het Openbaar Slachthuis hun 25- jarig dienstjubileum. Het waren de kassier J. L. van Tol en de hoofdpor tier J. H.' Vermeer. De personeels vereniging bood hun in 't Schutters hof een avond aan, met zang en mu ziek opgeluisterd door Terman Stenz, Tilly Leening en de heer 't Hart. Bij de opening sprak de voor zitter, de heer J. W. Schneider, er zijn voldoening over uit, dat het ge meentebestuur en de directie hadden ingestemd met het voorstel van de personeelsvereniging om ook de of ficiële huldiging op deze feestelijke avond en te midden van alle collega's en hun echtgenoten te doen plaats vinden. Wethouder Van der Kwaak dankt de jubilarissen voor hun trou we arbeid en reikte namens het ge meentebestuur een fraaie oorkonde uit. De directeur, dr. K. Reitsma, schetste uitvoerig hun prestaties. Kas sier Van Tol, wiens vasthoudend heid bij het innen van vorderingen zo groot is, dat practisch nimmer een vordering als „oninbaar" behoeft te worden afgeschreven, wenste hij een goede verdere loopbaan. Hoofdpor tier Vermeer, voor wie dit jubileum tevens een afscheid betekende, om dat hij over enige maanden met ROTTERDAM, 12 Febr. Vee. ieten hun woorden vergezeld gaan Aanvoer: 1835 stuks waarvan van fraaie geschenken, kisten rook gerei of enveloppen met inhoud. In de pauze hadden de aanwezigen ge legenheid de jubilarissen en hun resp. echtgenoten de hand te drukken, vette koeien, 065 varkens, 63 schapen, Prijzen: vette .koeien 2.883.06 2.682.84 en 2.302.52 en var kens 1.941.921.88 per kg. lev. gewicht. Lammeren 1109585 waarna zang, muziek en dans deze per stuk. Vette koeien aanvoer als welgeslaagde bijeenkomst besloten. vorige week, handel kalm, prijzen Gisteravond om 7.15 uur kwamals vorige week, prima's boven no- mevr. B., wonend in het pensiontering; varkens aanvoer ruimer, han- „Sonrievanck", Lorentzkade 52, op del redelijk, prijzen hoger, afloop het ijs aan de Lorentzkade zodanig te stroef enkele prima's boven notering, vallen, dat zij haar rechterbeen brak. lammeren aanvoer minder, handel Doar de E.H.D. werd zij naar het St. vlot, beste iets hoger in prijs, verder Elizabethziekenhuis vervoerd. i onveranderd. STADSKOK. I Gevestigd in de week van 1 tot en met 6 Februari. T. Bakker, brood en banketbakker, Wald. Pyrmontstr. 14; A. E. Bannier, receptioniste, Aalmarkt 20; C. A. Berg en fam., bewaarder der hy potheken en het kadaster, Lorentzkade 12; R. B. van den Berg, militair, Mors- straat 62-64; R. Blekxtoon, Steenstr. 25; P. H. Borst, employé PTT, Utr. Veer 24; H. T. Boucher, Breestr. 29; J. C. Dijk huizen. echtgen. van Bron, visverkoop ster. Bloemmarkt 2; A. G. Escher, Pie- terskerkchoorsteeg 32a; H. Frieling, Plantsoen 9b; E. C. Groeneweg, bouw vakarbeider, St. Buysingstr. 41; A. G. GlasbergenDen Haan, Kaarsenm.str. 7; A. van Herk en fam., Cobetstr. 51; J. Hogenes, hulp der PTT, Schelpenkade 41; T. G. A. M. Keuss, verpleegster, Rijnsb.weg 10; F. R. Kraus en fam., hoogleraar, Vrouwensteeg 11; L. L. Lam, verpleegster, Rijnsb.weg 10; R. G. Lam fers, huishoudkundige, Maarsmanssteeg 25; F. Lemmert, Groenh.str. 7; M. C. M. v. Maarschalkerwaart, tekenaar, Hart manstraat 6; L. J. van der Meij, banket bakker, Oosterstr. 24; E. J. Becker Moes en fam., tandarts, Rapenburg 18; P. C. Mulder, hofmeester H KM, Noord einde 2a; G. W. Navis, verkoopster, H. Kerkgracht 20; P. S. der Nederlanden, verpleegster, Rijnsb.weg 10; C. P. Prins, maatsch. werkster, Thorbeckestr. 6; P. Pijnnaken, Herenstr. 123; L. H. J. Ra- maekers en fam., arts, Zoeterw.singel 104; A. M. E. Raming, Witte Singel 94; M. W. P. van der Reijden, dienstbode, Nic. Beetsstr. 27a; J. Roozendaal, Kap- tevnstraat 24; C. P. Saas, verpleegster, RÖnsb.weg 10; A. J. van Schagen, arbei der NS, Wald, Pyrmontstr. 72; G. Schip pers en fam., kap. miL adm., Melch. Treublaan 57; P. A. Smit, ambt rijks arbeidsbureau, Garenmarkt 28; H. M. Sonmans en fam., rekenaar Sterren wacht, Leeuwerikstr. 45; J. van Steve- ninck, Kapteynstr. 48; J. Stuij, stoker II KM, Noordeinde 2a; J. H. van der Vliet en fam., verkoper. Apoth.dijk 30; J. G. M. van Vondelen. onderwijzer, Morsv.'eg 164. Vertrokken in de week van 1 tot en met 6 Febr. P. M. v. Amsterdam, W. Singel 70, Hazerswoude, Rijndijk 58; G. van Assen, Rapenburg 59, Amsterdam, Volkerakstr. 59; G. de GoedeBakker, De Sitterlaan 50a, Kerkrade, Lupine straat 16; M. van den Berge, Morsstr. 62-64, Dordrecht, Buiten Walevest 16; C. G. J. Bik, Haarl.weg 51b, Leiderdorp, Burg. Brugplein 7; H. C. M. C. Bode en fam., Lorentzkade 12, Amsterdam, Wat- tcaustraat 8a; A. J. Boersma. Utr. Veer 10a, 's Gravenhage, Dr. Lelykade 304; A. C. F. Bos, W. Singel 90, 's Gravenhage, Surinamestr» 21; W. J. Breman, Maredijk 23, Zoeterwoude, Weipoortseweg 95a; J. C. Bruigom, Maredijk 23, Zoeterwoude, Weipoortseweg 95a; M. C. Brussee, Lin- destr.at 6, Utrecht, Hiindelstr. 46; G. J. M. Detrie, De Sitterlaan 57, Oosterhout, Wilhelminalaan 22; D. Diedcrix, Wasstr. 70, Velsen, Clarionlaan 9; I. Djie, Rood- borststraat 17, Rotterdam, Statenweg 46 C; T. M. KraaijDonkers, P. J. Blok- straat 37, Leiderdorp, Kom. v. Aaiweg 29; D. C. Eerkens. W. Singel 96-97, Utrecht, Maliebaan 99; R. 'K. S. Goei, Roodb.str. 49, Rotterdam, Statenweg 49 C; A. Groenewegen, Leuycnstr, 45, 's Gravenhage, Zuidwal 83; M. J. de Groot, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest, Griine- rielaan 15; W. I. van Zanten—De Groot en fam., Utr. Jaagpad 118, Alphen a. d. Rijn, Gouwekade 6; A. J. HankeVan Heuzen en fam.. Hooigracht 56, Duits land; D. P. Hinnen, Fagelsjr. 20, Austra lië; J. A. v. Hoeij Schilthouwcr Pompe, Boerh.laan 17, Heemstede, Sweelinck- plein 1; J. H. M. Holverda, Lammensch.- weg 151, Oegstgeest, Endeg.str.weg 5; E. A M. SchoemakerJacobs, Lammensch.- weg 32. Hengelo O., Deldenerstr. 73; P. A. Jorna, Wasstr. 22, Sneek, Oppenhui- zerweg 88; C. Kaas, H. Rijndijk 210, Soest, Wilhelminalaan 6; G. Kaas, H. Rijndijk 210, Soest, Wilhelminalaan 6; A. C. C. Kalmeijer, Boshuizerkade 29. Rot terdam, Schietbaanlaan 84 D; Wed. A. M. Gorterv. Klooster, Lorentzkade 12. Amsterdam. Watteaustr. 8a; J. F. Kok. A. v. Saksen?:r. v v. Valk Boumanweg 4; F. C. F. A. Kouwen- berg, de L. de Kanterstr. 28 B, Bergen op Zoom, Vijverberg 68; A. van Dijk Van der Kraan, N. Beestenmarkt 15, Oegstgeest, Curagaostr. 10; D. Kraaij, Hooigracht 94, Leiderdorp, Kom. v. Aai weg 29; J. Krale, Timorstr. 39, Mcppel, Voorstr. 47; M. A. van der Laan, Toma- tenstraat 5, Schiedam, J. v. Avennestr. 59 A; L. van Leeuwen, a.b. woonschip „De Schele Schol". Rotterdam. Talma- straat 77 D; F. Lim-A-Po, W. Rozenstr. 38a, Deventer, St. H. J. P. Fescvurstr. 9; W. Lim-A-Po, Breestr. 47, Suriname; M. Lodder, Rijnsb.weg 10, Haarlemmermeer, Vijfhuizerweg 508; K. KruijswijkLont, Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage, Badhuis weg 57; P. J. M. Bikv. d. Nat, Heren singel 53. Leiderdorp, Burg. Brugplein 7: G. A. OttoNooijen en fam Levendaal 50, Australië; M. P. J. Pceters, Stieltjes straat 5, Roosendaal NB, Stationsplein 15; D. J. Pcrduijn, B. Ballotstr. 48, Strfjen, Nieuwestr. 27; P. v. ,d. Plas en fam., Lammensch.weg 31, Colemborg, Parallelweg West „Spencer-Hey"; G. T. Quispel. Mezenstr. 2, Voorschoten. Leid- seweg 96; J. J. N. M. Raedts, Noord- einde 50, Heerlen, Valkenburgerweg 167; C. Roggen, Roodenb.str.' 37, 's Graven hage, IJsclubweg 20; L. van Rooijen en fam., Haarl.str. 56, Utrecht. Laan van Chartroise 45; A. Ruijgrok. Alb. Ver- weijstraat 4, Vugiit, Varsterstr. 29; C. van Rijn en fam., Langegracht 139, Kat wijk, Dahliastr. 16; G. C. de BatsSas sen. Maredijk 45. Amsterdam, a.b. woon ark a.d. Bildcrdijkkadc; E. H. Schcepe, Rijnsb.singel 9, Oegstgeest, Leidsestr.- weg 3; A. J. Schoemaker, Lammensch. weg 32. Verenigde Staten van Noord Amerika; J. SjaardeBia, Atjehstraat 75. Apeldoorn. Frankcmaan 70; B. van Straaten, H. de Grootstr. 2, Amsterdam, Volkerakstr. 42hs; A. Teske en fam., Utr. Jaagpad 32, Voorburg, v. Halewijnlaan 283; C. van Varenkamp, Lorentzkade 12, Amsterdam, Watteaustr. 8a; G. Veerman, Merelstr. 28, Oss. Roodborststr. 31; A. J. Verhagen, le Binnenv.gracht 30. St. Michielsgestel, Theerestr. 91; A. C. Vis ser, Rijnsb.weg 10, Rotterdam, Pleinweg 106 B; H. M. van Wezel, Tib. Siegenbeek- straat 6, Nijmegen, St. Jaeobslaa n62; J. B. HinnenDe Wit, Plantsoen 3a, Australië; B. W. Zandman, Rijnsb.weg 70, Katwijk, Dricplassenweg 17; W. F. BouwmanZirkzee en fam., Trompstr. f i O— -' o

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3