DUINSTREEK Het verstijfde Hollandse water belemmert en vertraagt verkeer Ondanks reactie stijgt de stapel cadeaux rond het Deventer wiegje Sterk vrouwenoverwicht boven de honderd jaar Algerijnse Ma en haar kinderen bestalen een Bredase winkelier ZATERDAG 30 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDP BI.AD PAGINA 3 Veerdiensten varen niet meer bij nacht Door ijsvorming en ijsgang in de Zeeuwse stromen is het loodswezen zesde district genoodzaakt geweest de lichtboeien in de Oosterschelde be oosten Zierikzee en,in de zandkreek op te nemen en te vervangen door ijs- boeien. Aangezien derhalve ook de gasboei bij de ingang van de zand kreek is weggenomen moet de veer dienst KatseveerZierikzee bij het invallen van de duisternis worden ge staakt. Zet de ijsvorming door, dan zal ook overdag de dienst geheel of gedeeltelijk moeten worden gestaakt. Indien onverhoopt de ijsvorming een zodanige omvang aanneemt, dat een of meer diensten geheel moeten worden gestaakt, dan zal dat via de radio worden omgeroepen. Ten overvloede wordt medege-1 aeeld, dat de veren over de Wester Schelde normaal functionneren. j IJbreker brak door. De ijsbreker „Walvis" heeft Vrij dag verdienstelijk werk gedaan in het op vele plaatsen dichtgevroren AmsterdamRijnkanaal. Aan het ein de van de middag bereikte deze krachtige boot de Prins Bernhard- sluis te Tiel. De veerdienst over de Waal tussen Tiel en Wamel werd Vrijdagavond tot half twaalf regel matig onderhouden. De nachtdienst komt voorlopig te vervallen. Het ligt in de bedoeling Zaterdag om vijf uur de dienst voor voetgangers te her vatten. Een algeheel overzicht geeft de staking door ijsgang van de volgende diensten te zien: HeerdeWijhe over de IJssel; RozenburgNieuwe sluis over de Botlek; AlphenOyen over de Maas; Brake!Herwijnen over de Waal zet geen auto's meer over, perso nen en rijwielen worden per motor boot vervoerd. De veerverbinding tussen Krim pen a. d. Lek en Kinderdijk over de Lek vervoert van 618 uur auto's en tot 22 uur personen en rijwielen. De veren tussen GouderakMoor drecht, over de Hollandse IJssel en Eist-Ineen, over de Rijn varen niet meer tijdens duisternis. Het laatste veer vervoert alleen nog voetgangers en wielrijders. Wegens ijsgang zijn de veerdiensten NumansdorpWillemstad en Zijpe Numansdorp gestremd. De luchtbrug naar Ameland. Nadat gistermorgen uit Leeuwar den bericht was binnengekomen, dat de eerste groep vliegtuigen, die te 11 uur op Ameland zou aankomen,'we gens sneeuwval niet kon starten, kwamen te ruim twee uur de eerste vier vliegtuigen op het eiland aan. Do lading van 170 kg. bestond be halve uit enkele kilogrammen brie ven, voor het merendeel uit postpak ketten voor kruideniers en andere za kenlieden. Een tweede vlucht van vier vliegtuigen volgde. In totaal werden zes passagiers van en drie naar het eiland vervoerd, waarbij een vrouw met een baby. ARBEIDSBUREAUX GEWEERD VAN KATHOLIEKE SCHOOL De voorlichting omtrent beroeps keuze mag op de katholieke, bijzon dere scholen niet gegeven worden, tenzy met toestemming der ouders en mits verzorgd door katholieke par ticuliere deskundigen of door katho lieke instellingen, die hiertoe in het leven zijn geroepen. Dit heeft mgr. dr. B. J. Alfrink namens het episcopaat meegedeeld aan het Katholiek Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te Den Haag. Mgr. Alfrink heeft deze mededeling gedaan naar aanleiding van de ver zoeken om inlichtingen die het epis copaat hebben bereikt over de hou ding, welke de katholieke 'schoolbe sturen moeten aannemen ten aan zien van de verzoeken van de zijde der Gewestelijke Arbeidsbureaux om toegang tot de scholen te verkrijgen, teneinde aan de leerlingen ook via testen voorlichting omtrent beroepskeuze te geven. RIJST GOEDKOPER Volgens mededeling van de groot handelsbedrijven zal de prijs van rijst binnenkort worden verlaagd. Dit is een gevolg van de wereld marktprijzen en het feit, dat Siam weer rijst gaat leveren. Hoeveel de prijsverlaging zal bedragen kon nog niet worden medegedeeld. Ook sui kerhoudende artikelen zullen als ge volg van de verlaging van de suiker accijns in afzienbare tijd in prijs worden verlaagd. Over de tuinmuur op buur„bezoek" Een apothekersassistente, wonende aan de Statenweg te Rotterdam, mis te de laatste tijd geregeld geld uit haar woning. Eenmaal zelfs onge veer 3.000. Zij nam de recherche in de arm en als eerste verdachte werd de dienstbode ondervraagd. Zij was veertien jaar bij haar in dienst ge weest en in' December met ontslag gegaan. Uit het onderzoek bleek dat zij niet schuldig was. Inmiddels was de apothekersassis tente begonnen de nummers van haar bankbiljetten te noteren. Toen Zaterdagavond 140.verdwenen was, en zij f 125.Maandagavond miste, rees het vermoeden dat de huishoudster van de buren, die vaak bij de dienstbode op visite kwam, de schuldige wel eens kon zijn. Zij werd aan de tand gevoeld en beken de inderdaad de diefstallen. Ruim 300.van de gestolen 4.000.kon in beslag worden ge nomen. De vrouw, de 45-jarige J. R., placht over een ligusterhaag te klimmen en zo aan de achterzijde van de wo ning binnen te komen. dat dit na de dreigende mislukking zo overduidelijk gebleken is, heeft de burgemeester bepaald, dat de café's vannacht toch tot 2 uur geopend mogen blijven, zodat ook daar het nodige tot de gezondheid van Lam- bertus kan worden bijgedragen. „DE WAARHEID KWAM NIET UIT VOOR DE WAARHEID" De penningmeester van het verkie zingsfonds der C.P.N., de heer P. W. is door de kantonrechter te Amster dam conform de eis veroordeeld tot 75 boete of .15 dagen hechtenis we gens overtreding van de Loterijwet met de W-letteractie, die dit fonds tijdens de St. Nicolaasdagen heeft gevoerd. De kantonrechter zeide dat hier eigenlijk geen loterij was gehouden, doch bekeken met „het oog van de gewone burgerman" wel. De rechter meende hier zelfs een „gering geval van oplichting" te bespeuren, omdat als iemand een letter kocht, hij niet wist-dat een C.P.N.-lid met „De ver rassing" zou gaan strijken. „De Waarheid is voor deze waarheid niet uitgekomen", zei de rechter. Hij vond de eis niet exhorbitant, te meer om dat hij er een misdrijfje van op lichting in ziet". BEWUSTELOZE MAN BEROOFD Twee knapen hebben zich Vrijdag morgen te Utrecht aan een laffe dief stal schuldig gemaakt. Ongeveer kwart over acht werd in de Turfstraat de 43-jarige koopman A. J. v. d. B., vermoedelijk door de koude bevan gen, onwel. Ten gevolge daarvan verloor hij enige tijd het bewustzijn en kwam daardoor te vallen. Twee passerende knaoen, die zagen wat er gebeurde, maakten, in plaats van het slachtof fer te helpen, vlug zijn jas los en beroofden op deze wijze de man van een bedrag van 225, dat de heer v. d. B. in zijn binnenzak droeg. Op grond van zijn verdienstelijk werk op sociaal-charitatief gebied heeft de heer J. Paulussen te Bergeyk de pauselijke onderschei- zal aankomen. De Sky master ding in de orde van St. Sylvester ont- wordt morgen op Schiphol verwacht, vangen. Toch een beetje feest In Deventer schijnt alles toch nog meer mee te vallen, dan de eerste be richten over de anti-feest campagne deden vermoeden. De kerngezonde baby Lambertus Johannes ziet de stapel cadeaux met de dag groeien en daar zijn er en kele bij, die voorzeker niet voor de poes zijn. Wanneer hij straks met mooi weer uitgaat, kan hij kiezen uit twee kin derwagens en thuis mag hij in eerf hypermoderne kinderstoel zitten met een keuze uit verschillende paren schoentjes. Is hij een beetje groter geworden, dan zal hij meer waardering krij gen voor het spaarbankboekje, waar de directeur van de spaarbank al vast 500.op gezet heeft, om hem aan te moedigen en het toekomstige huis waar hij dan al in zal wonen heeft al een zonnewering en een aar dig stelletje meubels. Nadat de spelbrekers aan het woord, zijn geweest, hebben nu de geestdriftigen hun stem verheven en een van hen was de directeur van de spaarbank, die zich wèl verheugd toonde over de geboorte van Lam bertus. Hoe het zij, al is er in Deventer geen groot feest vandaag, toch zijn er genoeg mensen, die de 50.000ste een erg goed hart toedragen en om- Vliegende apenkooi met pech Wegens motorstoring heeft een K. L.M.-vracht-Skymaster, met een la ding dieren op weg van Calcutta naar Amsterdam, een tussenlanding gemaakt in Athene. De dieren, een olifant, 341 apen, 2 krokodillen, 4 baby-luipaardjes, 224 zeldzame vogels en een aantal slan gen, bestemd voor dierentuinen in Amsterdam en Londen, zijn vanmor gen overgeladen in een ander KLM- toestelj dat vanavond laat op Schip- Het liedje van verlangen Er zijn in ons land maar enkele figuren, die ons verbazen door met kinderlijk gemak het lint der eeuw te doorbreken en de dood nog gerui me tijd in de kou te laten staan. Over het algemeen betitelen wij deze zie len dan met ons aller opa te opoe en bestormen ze dan met vragen hoe ze dat nu wel allemaal bij elkaar ge leefd hebben. gen de cijfers gepubliceerd van de genen, die op deze tamelijk goekope manier een kwestie van geduld hebben in het middelpunt van de belangstelling zijn komen te staan. Opoe Herfst geslagen. Uit deze cijfers blijkt, dat onze be volking op 1 Januari 1953: 46 perso nen (15 mannen en 31 vrouwen) tel- de, die de tien kruisjes achter de In ieder geval, het centraalbureaurug hadden. Bij de eeuwwisseling, statistieken heeft een dezer da- Kwamen echtgenoot van dochter halen De officier van justitie bij de recht bank te Breda heeft tegen drie Alge rijnen een gevangenisstraf van één jaar gevorderd. De Algerijnen, twee vrouwen en een man worden er van beschuldigd dat zij winkeliers met de bekende wisseltruc hadden opgelicht. Omstreeks 18 November van het vorige jaar overschreden drie Algerij nen, broer, zuster en vermoedelijk hun moeder de Nederlandse grens, waarna zij zich naar Bergen op Zoom begaven. Hier pasten zij bij een winkelier de bekende wisseltruc toe; zij wend den voor glacé-handschoenen te wil len kopen, betaauden met „groot geld", waardoor de winkelier werd gedwongen zijn geldkistje op de 'toonbank te plaatsen om te wisselen, iTerwijl hij hiermede bezig was bood J de oudste vrouw van het gezelschap |de winkelier een sigaret aan en op dat moment moet geld uit het kistje verdwenen zijn. Dit constateerde de winkelier pas de volgende dag. Nog bij vier andere winkeliers in Bergen op Zoom tracht ten de Algerijnen dezelfde truc toe te passen; dit is nergens gelukt. Door middel van twee tolken, waarvan de een Spaans en de andere Frans sprak, maakten rechter en ver dachten zich met elkander verstaan baar. Ter rechtzitting beweerden de Algerijnen naar Nederland te zijn gekomen om de echtgenoot van de jonge vrouw, die haar had verlaten, op te zoeken. De verdachten waren: Abbas ben Sallah, alias Aboerrahmane ben Sa- lan, een jongen, die beweert -16 jaar te zijn, op wiens paspoort zeven jaar was ingevuld en die er uit zag als een man van 25; de vingerafdrukken bleken te zijn van een reeds overle den broer. De tweede verdachte was de jon ge vrouw Zinab ben Sallan, alias Rosala ben Salan. De derde vrouw, was Ranzag Mohamed. De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. Januari 1900, waren er 10. Sinsdien hebben twee pex*sonen de leeftijd van 106 jaar gepasseerd, nl. een vrouw overleden in 1935 (106 jaar en 1 maand, nl. „opoe" Tjaden uit Groningen) en een vrouw over leden in 1948 (106 jaar en 6 maan den nl. opoe" Herfst uit Rotterdam) De oudste overledene hier te lande, ten aanzien van wiens bereikte leef tijd zekerheid bestaat, is een man van 110 jaar geweest, overleden in 1899 (Geert Adriaan Boomgaard). Nog zij vermeld, dat, voorzover thans bekend is, op 1 Januari 1954 12 mannen en 28 vrouwen 100 jaar of ouder waren en dat op deze da tum de 104-jarige Chrisse Karne- beek-Baks (Chrisse-Meuje) uit Ei bergen de oudste inwoonster van Ne derland was. HEVIGE BRAND IN CASTRICUM Gistermiddag omstreeks 4 uur is in de boerderij van de familie De Graaf, wonende aan de Brakerweg te Cas- tricum, brand uitgebroken, die, aan gewakkerd door de felle Noordoos tenwind, een hevig karakter kreeg. Het vee kon bijtijds in veiligheid ge bracht worden. De boerderij was na een half uur volkomen een prooi der vlammen geworden. De brandweer, die onmiddellijk ter plaatse was, had alle moeite om de belendende percelen te beschermen. De oorzaak is nog niet bekend. Vier personen zijn dakloos geworden. Scl i der stak sigaret en vliegtuig in brand Drie weken geëist Drie weken gevangenisstraf was de eis van de officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Den Haag tegen een schilder aan wiens grove schuld te wijten is, dat op 6 Juli van het vorige jaar brand is uit gebroken in een Dakota, staande op het vliegveld Ypenburg. Op die dag was verdachte bezig met een „Sikkes-oplossing" het in wendige van de Dakota te reinigen. Ondanks het strenge rookverbod stak verdachte een cigaret op en meteen vloog de licht ontvlambare oplossing in brand. In het vliegtuig bevonden zich nog twee personen die door snel het toestel te verlaten aan de vlam men konden ontkomen. Het vuur werd met een schuimblusser gedoofd, maar de schade was zo aanzienlijk dat het gehele staartstuk moest wor den vernieuwd. Verdachte zeide ondoordacht te hebben gehandeld. Uitspraak over 14 dagen. MOTORRIJDER DOOR KOUDE BEVANGEN. Dodelijke val. Dezer dagen maakte de 27-jarige heer T. Boer uit Den Ham, keurmees ter van de vleeskeuringsdienst den HamVriezenveenTubbergen, na bij het dorp Geesteren een ernstige val van zijn motor, waarschijnlijk doordat hij werd bevangen door de kou. Hij werd in ernstige toestand naar het alg. ziekenhuis te Almelo overgebracht, waar hij gisteren aan de bekomen verwondingen is bezwe ken. DOOR HET US GEZAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks twee uur is de tienjarige Lubbert W., die met enige vriendjes op de vaart te Nij- kerk aan het schaatsenrijden was, doordat hij te dicht bij een windgat kwam door het ijs gezakt en ver dronken, het lijkje is enige uren la ter gevonden. VROUW IN DOUCHE-CEL OVERLEDEN Het 9-jarig dochtertje van de fa milie Sjoer aan het Panhuis te Vee- nendaal vond haar 28-jarige moeder levenloos in de douche-cel liegen, waar zij bezig was geweest met het naspoelen van de.was. De vrouw is vermoedelijk door een hartverlam ming getroffen. De overledene was moeder van zeven kinderen. Twee exoerts van het electriciteitsbedrijf hebben de leiding onderzocht. Vrijdagmorgen is een felle uit slaande brand uitgebroken in een achter de Coöperatieve Stoomzuivel- fabriek te Hoogeveen staande grote houten opslagplaats. Deze diende voor bankwerkerij en boven tevens voor kantoor, waar archiefstukken, tekeningen, kaartsystemen, enz., wa ren geborgen. In een ommezien stond het gehele van hout opgetrokken ge bouw in lichterlaaie. Twee met gas gevulde flessen ontoloften. De aan wezige materie, draaibanken, ge reedschappen en een deel van het daar aanwezige fabriékst lusmateriaal werden een prooi van de vlammen. De brandweer bestreed onder felle koude het vuur en was na anderhalf uur het vuur meester. Een achterge legen grotere opslagplaats kon wor den behouden. De schade, die door verzekering wordt gedekt, bedraagt enkele dui zenden guldens. Het bedrijf kan on gehinderd worden voortgezet. Naar de oorzaak van de brand, die thans nog onbekend is, wordt een onder zoek ingesteld. JUïte (GOLF) De Maastreechter Staat zal op Koninginnedag het paleis Soest- dijk een aubade brengen aan de jari ge vorstin. De heer Moret heeft zijn leven lang diamant bewerkt en zo mag het nauwelijks enige verwondering wek ken, dat hij ook zijn huwelijksleven tot in het diamant wist te rekken. Het echtpaar G. Moret-de Jong te Hilversum zal namelijk op Maandag 1 Februari 60 jaar getrouwd zijn. Stafofficieren oefenen in de kou Donderdag hebben stafofficieren van het eerste legercorps op de Holterberg lussen Deventer en Almelo een winteroefening gehouden. De oefening „Surprise" geheten beoogde o.m. een studie te maken van nog ontbre kende winteruitrusting. Verrassend was dan ook.het verschil in win- ceruiirusting van deze geallieerde officieren, van links naar rechts Majoor M. Wolfson (Ver. Staten), Kolonel D. G.'Loch (Engeland), Luit. Gen. A. Th. C. Opsomer, Commandant van het eerste Nederlandse legercorps, brigade generaal R. W. Ward (Ver. Staten) en Lt. Kol. P. D. Boys (Ver. Staten). RECHTZAKEN De valse muntbiljetten. In de zaak tegen de grafisch adviseur uit Leiden, die een waar arsenaal instru menten had voor het vervaardigen van valse muntbiljetten en die voor studiedoeleinden ook biljetten Zou hebben gemaakt, gelastte de Haagse rechtbank dat de stukken in handen van de rechter-commissaris zullen worden gesteld voor het horen van een getuige-deskundige. Vergissen is menseliik. Een sla ger uit Alphen a. d. Rijn moest voor de Haagse Economische Politierech ter terecht staan omdat hij vlees dat afgekeurd was wegens t.b.c. ter aflevering in voorraad had ge had. De verdachte had een uitvoerig verweer. Hij slachtte altijd zelf en vlees dat niet goed was ging met de afhaaldienst mee. Op de bewuste dag was echter zijn dochter getrouwd en de knecht had in de winkel geholpen. Deze had het afgekeurde vlees aan HILLEGOM Ouden van dagen vragen om lokaal De raad van Hillegom vergaderde gisteren. Bij de ingekomen stukken wijst de heer Keijzer op het verzoek van de bond voor ouden van dagen. Er be staan voor deze mensen geringe recreatiemogelijkheden; zij vragen 'n lokaal en subsidie. Het prae-advies van B. en W. is betrekkelijk afwij zend. De voorz. is van mening, dat het niet de taak is van B. en W., om een lokaal te zoeken en wat de sub sidie betreft, komen we niet voor consequenties te staan? Laat men met een concreet voorstel komen; we moeten de zaak eerst bezien. Wat de vernieuwing der gaslei ding in het nauwe gedeelte van de Hoofdstraat betreft, verzoekt de heer Van Lierop te zorgen, dat dit niet in de Bloementijd gebeurt; er zal reke ning mee worden gehouden; het cre- diet wordt verleend. Bij punt 9, bijzondere voorzienin gen aan nieuwe woningen merkt de heer Degenaars op, dat het zaakje al klaar is; we zijn geen paradepaarden; de aanvrage had in de vorige verga dering al kunnen geschieden. De voorz. licht een en ander toe; prin cipieel is hij het met de heer Dege naars eens. Inzake gasgeysers in nieuwe woningen acht de heer Van Egmond dit een zekere luxe; hij wil de mensen zelf laten beslissen. De voorz. zegt: dit is de goedkoopste methode en de praktijk is in deze op onze hand. Het crediet wordt ver leend. Bij de voorziening aan het raad huis bepleit de heer Van Lierop een nieuw raadhuis. Als we elders kijken hebben wij als de grootste gemeente in de bloembollenstreek toch ook wel recht op een betere gemeente woning; al wat er aan gedaan wordt is lapwerk. De voorz. zegt: uw woorden zijn me uit het hart gegrepen; maar dit gebouw wan nog mee en waar het geval niet urgent is, zouden Ged. Staten geen toestemming verlenen. Tot technisch ambtenaar wordt met alg. st. benoemd no. 1 van de voor dracht, de heer C. Hartman uit Hen gelo (O.). Bij de mededelingen vraagt de voorz. toestemming aan de raad voor het bouwen van 6 bedrijfswoningen; hiertoe wordt besloten. De woning Meerstraat no. 67 wordt onbewoon baar verklaard. KATWIJK AAN DEN RIJN Doorbraak. Tot ergenis van de ijsliefhebbers brak een sleepboot door de Rijn met de bedoeling een baan vrij te maken, wat dan ook gelukte. Maar het zal wel een lands belang geweest zyn, want de sleep boot werd weldra gevolgd door nog drie sleepboten met zware dekschui ten, waarop 6 vliegmachines werden vervoerd bestemd voor het vliegveld. Schade. De strenge vorst dreigt voor sommige tuinders erg schadelijk te worden. Velen hebben n.l. hun Waspeen tegen de vorst met stroo bedekt inplaats van deze op te trek ken en in een put te bewaren. Blijft de vorst echter aanhouden dan zal deze peen niet deugdelijk meer blij ven. Voor zover het betreft de pa tiënten van doktoren Bergman, Hue- ting en Van der Laan wordt de Zon dagse dienst waargenomen door dr. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. LEIDSCHENDAM Burgemeester kreeg eremedaille Rode Kruis. Voor de vele verdien sten gedurende zijn 12^-jarig ere voorzitterschap van de pl. afcL van het Rode Kruis is aan burgemeester een klant meegegeven voor de hon den. Toen de vergissing was ontdekt had men nog geprobeerd het vleas te achterhalen, maar dit was reeds in de hondenmagen verdwenen. De officier van Justitie vond dat er een nalatigheid was gepleegd en eiste 15 boete of vijf dagen. De rechter zei begrip te hebben voor de vergissing en veroordeelde verdach te tot 5.boete of 2 dagen. H. A. C. Banning de zilveren ere medaille uitgereikt. Verder is benoemd tot secretaris van de afd. de heer T. Versteeg, Prinses Beatrixlaan 39. De Palesteijnruiters. De lande lijke rijvereniging van Leidschendam en omstreken heeft in de grote zaai van het R.K. Verenigingsgebouw een buitengewoon geslaagde ruiteravond gegeven. Na het propagandistisch woord van de heer J. Odink werd door de Palesteijnruiters een kleur rijk tafereel uitgebeeld van de aan komst van de ruiters op een concours hippique. Na dit succesnummer gaf de heer G. W. van der Linde, instruc teur een uiteenzetting van het Wil helmus. Na declamatie van het vlaggelied en het ten tonele brengen van de standaard van de Palesteijnruiters voerde de toneelvereniging uit Voor schoten een toneelstuk op genaamd: „Deining om de dorpsdokter". NOORD WIJK K. V. O. B.L. T. BGisteravond hield de K.V.O.B.L.T.B. een ont wikkelingsavond in café Flora, waar voor de belangstelling zeer goed was. Na opening door de voorz. de heer A. J. v. d. Meer, werd het woord verleend aan de heer C. A. J. Baars uit Haarlem, die het actuele onder werp „De Pachtwet" besprak. Waar deze spr. reeds vorig jaar artikel-ge- wijze het pachtbesluit had behandeld, wilde hij slechts op enkele van de voornaamste punten de aandacht vestigen. Vooral dat men steeds al les schriftelijk moet vastleggen en goed moet letten op de termynen voor een eventuele verlenging der pachten. Komt men deze voorschrif ten niet puntueel na, dan is zonder meer een pachtovereenkomst te niet gedaan. Dieper ging spr. in op de nieuwe wet van 21 Dec. 1953 op de vervreemding van landbouwgron den, een wet, welke ingrypt op het onbepaalde eigendomrecht. Nadien ontspon zich een interes sante gedachtenwissellng, waarbij de heer van Baars, de nodige toelichting gaf. Schaatswedstrijden, Onder aus piciën van de Noordwijkse IJsclub hadden gisteren op de Spoelsloot hardrijderij-wedstrijden plaats, waar voor ondanks het koude weer grote belangstelling bestond. De uitslagen zijn als volgt: Dames hardrijden 120 m.: 1. mej. Jannie Baikker; 2. mej. Dini de Rid der; 3. Rie van Dijk. Heren hardrijden 160 m.: A. de Vries; 2. F. Rietmeijer. 3. H. Hooge veen; 4. L. P. Plug. In de dameswedstrijd was mej. Bakker verre favoriet, doch in de wedstrijd voor de heren ontspon zich een felle strijd tussen A. de Vries en A. Hoogeveen, zodat er zelfs drie kaïmpritten gereden moesten worden. Naar wij vernemen is men voorne mens a.s. Dinsdag een Nationale Hardrijderij te organiseren. De Zondagsdienst zal deze week worden waargenomen door dr. Kruyt De Duinrandapotheek is geopend van 11.301 uur en van 4.3Ö5.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. VOORSCHOTEN NIEUW K.V.P.-RAADSLID. De vacature, ide ontstaan is in de raad door het overlijden van de heer Mooy, zal worden vervuld door drs. J. R. Eysink Smeets. De med. dienst wordt waarge nomen door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 2527 en zr. Dammers. Loop der bevolking. Op 1 Ja nuari bedroeg het aantal inwoners der gemeente Voorschoten 11027 en op 31 December 1953 11363, zodat in het jaar 1953 een bevolkingsaanwas plaats vond van 337 personen. Het aantal in 1953 geborenen bedroeg 248, terwijl in deze periode 60 in woners zijn overleden, hetgeen een geboorte-overschot van 188 personen betekent. 934 Personen verlieten de gemeente. 1083 Personen vestigden zich ter plaatse. De bevolkingsaan was bestaat derhalve uit een geboor te-overschot van 188 en een vesti gingsoverschot van 149 personen. De ambtenaar van de burgerlijke stand voltrok 54 huwelijken, terwijl 1 echt- scheidingsvonnis moest worden in geschreven.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9