ZIET HEt?EMAVOHt? groene talel Lisse opende met „Bloemlust 2" sprookje van kleur en vernuft Koekbakker koos koning klant GOLF DINSDAG 19 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 rtmnïcn couponsw mm "ImS8 óNfefc HAflRltMMtRSTRAAT HOEK DONKERSTEFC I I* V HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG Him'K l-N TOCII finKIlKOPKK HKTI.K IN TO( II IMKUKOPI.K Als een speels schilderij door een fantasierijk schilder geschapen, ver toonde Bloemlust 2 zich hedenmorgen aan de vele belangstellenden, die getuigen waren van de opening, die door de directeur-generaal der voed selvoorziening, ir. J. A. P. Franke, te 11 uur verricht werd. Vooral de narcissen hebben op dit schilderstuk een ruime plaats gekregen en zij schijnen zich van het minder vlotte broeiseizoen niets aan te trekken. Nï^uurlyk zijn ook de tulpen en de narcissen in grote hoeveelheden aan wezig, en er is bij deze tweede show trouwens meer te zien dan uitsluitend •bolbloemen, want in het grenzende gebouw wordt een grootscheepse me- rnanisatie-show gehouden. Ook hiervoor is grote belangstelling; geen vier kante meter is onbenut gebleven. stellig van overtuigd, dat men over gebrek aan belangstelling niet te klagen zal hebben. Speelse opzet De aanleg is dit keer „los" en speels met achter in het gebouw slootjes en vijvertjes. De nissen, waarin met de Kersttentoonstelling de Amarylissen stonden, heeft men nu geheel weg gewerkt. De architect, de heer v. d. Lee, is nog steeds ziek en zijn plaats vervanger, de heer Buurman uit Oegstgeest, kwam voor een allesbe halve gemakkelijke opgave te staan. Is het normaal zo, dat men de bloe men voor het grijpen heeft, thans moeten met veel vakmanschap de bol len in bloei getrokken worden en on danks de vakmanschap worden er nóg „brokken" gemaakt. Daarom kan men zich er over verbazen, dat er nog zoveel bolbloemen in een derge- gelijke kwaliteit op de show aanwe zig zijn. Tulpen, weinig maar schoon De tulpen zijn het minst vertegen woordigd, aangezien de broei hier van dit jaar met bijzonder veel moeilijk heden gepaard gaat. Niettemin ziet men er wonderlijk mooie variëteiten •bij, zoals de teer-rose China Pink met de edel gevormde ibloeemen naast de leliebloemige licht purpere May time; de edel gevormde bloemen naast de Aladin naast de botergele Yellow- Transparant; de fris gekleurde Ar- guno met de witte rand langs het tin telende rood; steeekt de blanke White Sail haar kelk omhoog in gezelschap van de dubbele gele Hoangho en de exotisch aandoende Mirjorna met de kleine, spitse bloemen. Poesie van lijn en kleur. Op de flanken prijken de narcis sen in tientallen soorten en in een schitterende kwaliteit. Direct trekt de voorname redcup Decor de aan dacht; het flonkerend-oranje cupje van Mary Roozen steekt fel af tegen het zachte geel van het dekblad en tussen de berkenbomen schittert de gekroesde kroon van een Smiling Queen tegen het sneeuwwitte bloem- dek en verheft zich statig een Gol den Harvest, een Colebrity, een Ju les Veme trotse, of een teer cycla- minusje als February Gold. Rond de vijvertjes en aan de sloot kanten hebben ook de crocussen een plaatsje gevonden, 'terwijl de hya cinten over de gehele show zijn ver deeld. Ze staan daar met hun stati ge trossen in de nationale kleuren; het rood van Jan Bos, naast het blauw van Delfts Blauw, Bismarck, Ostara en de onschuldig-blanke l'Innocence. Daarnaast romig crème, de goud bepoederd vieux-rose varië teiten. Proza van staal en vernuft. Voor de mechanisatie-afdeling heeft men dezelfde wegen ingeslagen als op „Hollands Glorie", de grote middenstandstentoonstelling, die Lis- se het vorig jaar beleefde. De paden slingeren zo op het eerste oog kris kras door de zaal, maar de bezoe ker kan toch geen stand overslaan. De vakman krijgt hier een sortering werktuigen en gereedschappen te zien, waarvan men even lichtelijk hun heffing-inééns nog een beschei- duizelig wordt. Voor hen, die van den appeltje-voor-de-dorst hebben overgehouden staat daar een tractor met een haast onafzienbare motor kap, waaronder een mysterieus aan tal paardenkrachten zit opgeborgen. Of een zonder op wat geld en chroom te kijken vervaardigde sorteerma- chine. Een airconditioned broeikas, vele soorten pakkisten, waarvan en kele bijzonder vernuftig zijn gecon strueerd en die na gebruik stellig niet tot brandhout geslagen zullen worden, vragen dan weer de aan dacht. Ook ontbreken de fabrikanten van bestrijdingsmiddelen niet op het appél. En dit alles is slechts een losse greep uit de tientallen verrassingen van schoonheid en vernuft, die Bloemlust zijn bezoekers biedt en zelfs de leek zal na een uur nog niet hal uitgekeken zijn. Een kleurige, vernuftige en be koorlijke Bloemlust 2 heeft zijn poor ten geopend en in Lisse is men er (485.003 brt.), 323 andere vrachtsche pen van meer dan 500 brt. (1.549.064 brt.), 738 vrachtschepen van minder dan 500 brt. (248.400 brt.) en 125 tankschepen (657.046 brt.). BEKRONINGEN. Wisselbeker beste collectie hyacin then in 10 soorten, Gebrs. Segers, Lisse. Wisselbeker collectie hyacinthen, decoratief opgesteld, eveneens Gebrs. Segers, Lisse. Wisselbeker collectie tulpen in 20 soorten firma Jac. Uittenbogaard en Zd., Oegstgeest Wisselbeker collectie tulpen in 10 soorten firma De Ruyter en Zn., Noord wyk. Wisselbeker collectie tulpen in 10 soorten alle rassen, Gebrs. Nieuwen- huis te Lisse. Wisselbeker collectie narcissen 10 sóórten, Warnaar en Co. te Sassen- heim. Wisselbeker collectieve inzending Van der Hoek's Broeiproevenbedryf, Oude Niedorp. Wisselbeker beste gemengde in zending bolgewassen G. B. de Vroo- men en Zn., Sassenheim. Diploma voor gouden medaille is toegekend aan inzend in? Ruygrok's Broeiproevenifcedriif, Hillegom. De drie definitieve prijzen bloem schikkunst zijn gewonnen 1. R. van Delft. Rijnshurg, G. Verdwaal, Lisse, mej. Truus Turkenburg. Hiltegom. OEGSTGEEST R.K. Vrouwenbeweging. De Kath. Vrouwenbeweging opende het Mariajaar met de vertoning van de kleurenfilm .Lourdes",* gemaakt voor de vereniging tot samenstelling van Ned. Bedevaarten. Het is 'n film, die ons doet medeleven met alle oefe ningen en gebruiken tijdens de Nat bedevaart. Voor hen die reeds mede gingen was zij een aangename her innering en voor die nog niet Lour- des bezpchten een aanleiding om dit jaar naar Maria's genade-oord te gaan. De film werd gevolgd door de prachtige schilderijenfilm: .,Het le ven van Jezus". Deze film bekroond op 't Festeval te Cannes, is opge bouwd uit de schoonste werken van Oosterse schilderkunst in de loop der eeuwen. We zagen meesterwer ken van Rembrandt, Rubens, Breu- ghell en van tal van andere kunste naars op meesterlijke wijze aaneen gesmeed tot prachtig geheel. De tekst werd gesproken door Henk Schaer. De avond werd geopend door de presidente, mevr. Creyghton-v. d. Berg, die haar vreugde uitsprak over de grote opkomst. Vervolgens sprak zij een propagandistisch woord voor de vereniging en haar onderafdelin gen. Het ledental bedraagt thans 200, doch kan stellig nog worden opge voerd. Laten alle vrouwen daadwer kelijk medewerken aan haar organi satie. Vervolgens sprak pastoor Looyaard, die Lourdes reeds 28 maal bezocht, een inleidend woord over de Lourdesfilm. EMIGRATIE NAAR BRAZILIë De Braziliaanse Immigratie- en Kolonisatieraad heeft bekend ge maakt, dat 5000 Japanners, 400 Ne derlandse gezinnen en 400 Oostenrij kers in de loop van 1954 naar Bra zilië zullen emigreren volgens de bestaande overeenkomsten. De voorzitter van de Raad zeide, dat het NederlandsBraziliaanse im- migratie-accoord de overkomst van de 400 gezinnen bestrijkt. In 1953 kwamen in Brazilië 100.000 immigranten binnen, hetgeen Bra zilië op de derde plaats brengt on der de emigranten-opnemende lan den. STANDBEELD VOOR dr. A. PLESMAN. Een aantal vooraanstaande Neder landers onder wie mr. Schokking, de burgemeester van Den Haag, heeft het plan opgevat de nagedachtenis van de grote luchtvaartpionier Al- bert Plesman te eren, waarschijnlijk door oprichting van een standbeeld. Dezejr dagen wordt het eerste com muniqué van de initiatiefnemers ver wacht. Het zou in de bedoeling lig gen het gehele Nederlandse volk in ae gelegenheid te stellen een bijdra ge voor de uitvoering van dit plan te storten. Justitie greep hem I Wethouderssalarissen ook elders verhoogd ,Op voorstel van de burgemeester, heeft de gemeenteraad van Eindho ven in zijn gisteravond gehouden vergadering besloten, aan Gedepu teerde Staten te verzoeken de jaar wedden van de wethouders te ver hogen van 7790.tot 10.000. Ook de raad van Arnhem heeft Maandagmiddag besloten de bezoldi ging van de wethouders van ƒ7.240 te verhogen tot ƒ9.500 perjaar. DE NEDERLANDSE KOOPVAARDIJVLOOT. De Nederlandse koopvaardijvloot telde blijkens door het centraal bu reau voor de statistiek gepubliceerde gegevens op 1 Januari j.L 1.305 sche pen van in totaal 3.287.241 bruto re gister ton. De vloot amvatte 33 passagiers schepen, tezamen 346.768 brt. meten de, 36 vrachtschepen met accomoda te voor 13 of meer passagiers belangen tot in de hoogste regionen uit te vechten, legde hij hem de prin cipiële boete van 1,op, waartegen de bakker onmiddellijk in hoger be roep ging. HOOFDAALMOEZENIER VAN STRAELEN NAAR HEIDELBERG. Hoofdlegeraalmoezenier Mgr. H. J. J. M. van Straelen is tezamen met hoofdlegerpredikant Dominee A. T. W. de Kluys Maandag 18 Januari naar Heidelberg vertrokken ter bij woning van de NATO-conferentie over godsdienstige verzorging in het leger, die gehouden wordt onder auspiciën van de chaplains-division van het hoofdkwartier van de Uni ted States Army Europe. De bedoeling van deze conferentie is door onderlinge gedachtenwisse- ling te komen tot betere en meer ef fectievere methoden, waardoor het werk der geestelijke verzorging in de NATO-legers tot betere resultaten kan leiden. SALARISSEN MILITAIR PERSONEEL De commissies A (officieren) en B (militairen beneden de rang van tweede-luitenant) voor georgani seerd overig militair personeel der Koninklijke Landmacht en der Ko ninklijke Luchtmacht hebben een bespreking gehouden over een ont werp van een algemene maatregel van bestuur, houdende vaststelling van nieuwe bezoldigingen per 1 Ja nuari 1954 voor het militaire perso neel van genoemde krijgsmachton derdelen. Het aangeboden ontwerp heeft tot strekking de bezoldigingen voor het militaire personeel van land- en luchtmacht op een redelijk peil brengen, daarbij tevens rekening houdende met de algemene verho ging van de salarissen per 1 Januari 1954 met de bekende vyf procent. DE ZUSTERS FRANCISCANESSEN BENNEBROEK NAAR DE BATAKLANDEN. Op 16 Januari is na een kort ver blijf in het Vaderland, met de „Oran je", Moeder Dionysio v. d. Laak op nieuw naar de Missie in het Vicariaat Medan vertrokken. Met haar ging Zr Ma. Bernadette Lie Beng Nio. Nog vier zusters wachten op het vi sum voor Indonesië om naar Suma tra te kunnen gaan. Zr. Lidwino Sta lenhoef, Zr Evodia Jansen, Zr Araa- lia Bruning en Zr Leopolda Jansen. De Zusters Franciscanessen van Ben- nebroek zullen zich vestigen in een nieuwe Missiestatie van het Vica riaat en wel te Lintong ni Huta in de Bataklanden. Het nieuwe klooster Leve vrij Nederland", zei de bak ker, voordat hij gisteren het ver dachtenbankje van de Haarlemse Economische rechtbank verliet, maar de jubelkreet werd niet van harte door de zaal gegalmd, want de bak ker vindt, dat het met de vrijheid maar merkwaardig gesteld is in Ne derland. Als goed bakker verkoopt hij ook peperkoek en by deze koek zitten bonnetjes, die de koek-eter na 80 koekjes recht geven op een extra De eind.examens en de staatsexamens gymnasium A en Koekmlnnend Haarlemmermeer, B worden dit jaar afgenomen op 19, waar de bakker woont, ziet daar wel 20 en 21 Mei, de eind-examens en iets in en ijverig worden daar dan I staatsexamens HBS A en B op 24, Data eindexamens met 'n drukfoutje Geschrokken Gymnasia door minister gerustgesteld ook de bonnetjes gespaard. Doch, de bedrijfschap, waartoe de bakker behoort, is de mening toege daan, dat het maar eens uit moet zijn met die cadeautjes-geverij en daar om verbood de organisatie de bakker nog één bonnetje by de koek te ver strekken. Nu zou er helemaal niets gebeurd zyn en de Haarlemmermeerders zou den ook best zonder bonnetjes des bakkers koek gekocht hebben, wan neer niet de buurman-Van de bak ker een kruidenier precies de zelfde koek verkocht en daar wél bonnetjes bij verstrekte, omdat zijn bedrijfschap dit niet verbiedt. De bakker streed een zware strijd: Geen bonnetjes geven en dan zijn koekklanten naar de kruidenier zien gaan of wél bonnetjes verstrekken en daardoor in de armen van vrouwe Justitia te tuimelen. „De klant is koning", meende de bakker, „en daarvoor moet iedere wet wijken". Dus besloot hij wel bonnetjes te geven en dies werd hij door de ge blinddoekte dame uitgenodigd eens een bezoekje te komen brengen. De rechter vond het ook maar een moeilijk geval en meende, dat het Nederands recht behoefte heeft aan j een nieuw wetje. Zolang dat er nog niet is, moet de wet, die er wél is, nageleefd worden. Om de bakker ech ter in de gelegenheid te stellen zijn 25, 26 en 31 Mei en 1 en 2 Juni. Het eindexamen middelbare school voor meisjes op 31 Mei en 1 en 2 Juni dat aan de handelsdag school met 3-jarige cursus op 31 Mei t/m 3 Juni, handelsdagschool met 4-jarige cursus op 24, 25, 26 en 31 Mei en 1 en 2 Juni, en handelsavond school met 3- en met 5-jarige cursus op 17, 18, 19, 20, 24, 25 en 26 Mei. Toen deze data in de staatscourant bekend gemaakt werden, bezorgde de publicatie docenten en leerlingen van de gymnasia de schrik van hun leven, want achter de vakken Grieks en Latijn stond een examentijd van 2 'A uur ingevuld, terwijl de normale tijd VA uur bedraagt. In de volgende staatscourant heeft de minister hen allen gerustgesteld; het was slechts een drukfoutje en de ttijd bleef onveranderd op VA uur vastgesteld. G. W. Kampschoër bedankt als voorzitter K.N.B.T.B. De heer G. W. Kampschoeër is we gens gezondheidsredenen afgetreden als voorzitter van de Katholieke Ne derlandse Boeren en Tuindersbond. Tijdens de algemene vergadering, welke Maandag te Den Bosch gehou den is, werd de heer C. G. A. Mer- tens uit Hout-Blerick tot zijn opvol ger gekozen. De nieuwe voorzitter is lid van de Eerste Kamer en voorzit ter van de Limburgse Land en Tuin- bouwbond. De heer Kampschoër is 72 jaar. Hij werd geboren te Eist in Gelder land en woont thans tte Wassenaar. Hij is vice-voorzitter van de K.R.O., lid van de Sociaal-Economische Raad, lid van de Emisratieraad, voorzitter van de Katholieke Sociale Emigratiestichting enz. Voor de oor log was hij gedurende twaalf jaar lid van de Staten-Generaal en ge durende 23 jaar burgemeester In het Westland. Zyn grote verdiensten zijn verscheidene malen erkend door on derscheidingen van de zijde van de Nederlandse Staat en van het Vati- caan. DIENSTTIJD LICHTING 1953. De duur van de eerste oefening voor de dienstplichtigen van de lich- tingsploegen 1953 zal 20 maanden be dragen. Voor de groepen die behoren tot de opleiding voor reserve-officieren of dpi. onderofficieren en voor de z.g. specialisten is echter een termijn van 24 maanden gesteld. Ook de in de toe komst aan de minister van Oorlog dat daar voor de Zusters gebouwd I voor te stellen groot-verlofsregelin- wordt, nadert zijn voltoooiing. gen zullen op het bovenstaande zijn gebaseerd. Naar Suriname. DOOR KRAAN GEDOOD: Vrijdag 22 Januari a.s. zal een deel Gisterochtend was men in Dor- van de Ie Suriname campagnie 1954 drecht bezig met een loopkraan ko- van de Kon. Landmacht zich te Am- len te lossen uit een aan de Merwe- sterdam inschepen aan boord van het kade liggend schip. s.s. „Cottica", met bestemming Suri- Plotseling brak een stuk van de name. kraan af en kwam tereoht op de 53- Het detachement omvat 79 man, jarige arbeider J. Koenraad, die zich onder wie drie officieren, 13 onder in het ruim van het schip bevond, officieren en 63 korporaals man- De man was op slag dood. i schappen. NIEUWE KERKEN TE 's GRAVENHAGE. De Haagse gemeenteraad heeft zich gistermiddag verenigd met een voor stel van B. en W. tot het verhuren van 710 centiare gemeentegrond aan de Oosterhesselenstraat aan het kerk bestuur van de R.K. parochie van de H.H. Antonius en Lodewijk. Er zal een noodkerk op worden gebouwd. Aan het kerkbestuur van de R.K. parochie van Onze Lieve Vrouwe van Goeden Raad werd een oppervlakte van 37 are en 36 centiare aan de Be- zuidenhoutseweg toegewezen. Het ligt in de bedoeling op deze grond een kerkgebouw te doen stichten. De toewijzing geschiedde ter betaling van de op ƒ54.675 bepaalde schade loosstelling wegens onteigening van de grond, waarop het in de oorlog verwoeste kerkgebouw der parochie stond. De minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening heeft, te rekenen van 1 November 1953, de heer ir. C. M. Hupkes aangesteld als rijkslandbouwconsulent bij de Voor lichtingsdienst ten behoeve van de landbouw. Een portret van Jo Vincent, ge schilderd door O. de Kat, zal ge plaatst worden in het Concertgebouw in Amsterdam. Vaoï de HAAGSE POLITIERECHTER Klstendiefstal. Een 39-jarige koopman uit Leiden had op 18 No vember j.l. tien kisten meegenomen, die niet zijn eigendom waren en hiervoor moest hij thans verschijnen bij de Haagse Politierechter. De verdachte ontkende, dat er opzet in het spel was. Reeds eerder was hij veroordeeld. De officier van Justitie merkte op, dat gebleken was dat verd. een aantal kisten achter was en hij meende zo waarschijnlijk deze achterstand te kunnen inhalen. Voor diefstal eiste de officier 100 boete of 50 dagen en veertien dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk. Con form de eis werd verdachte veroor deeld. Beschonken op de flets. De Haagse Politierechter behandelde bij verstek een zaak tegen een eethuis exploitant uit Leiden, die op 12 Oc tober j.l. op zijn fiets over de Bees tenmarkt had gereden terwijl hij meer alcohol in zyn bloed had dan wel gewenst was. In het politierap port stond, dat verdachte gemiddeld tweemaal per week beschonken was. Het is ook wel een verleidelijk.be roep, zei de politierechter. Overeen komstig de eis werd verdachte ver oordeeld tot 40boete of 20 da gen. Boekbespreking „Die Baschemcedel von Brii- lisau", door Ida Lüthold Minder. Uitgave Kanisius- werk, Fribourg. De schrijfster is vóór haar huwe lijk onderwijzeres geweest in het Appenzeller gehucht Brülisau en verhaalt in een, met aardige pente keningen verlucht, boekje over een simpele ziel, een doodgewone „ouwe vryster" uit het dorpje, die door ge bed en opofferingen voor anderen een hoge graad van heiligheid be steeg. Wie meent nutteloos te leven kan door dit met warme belangstel ling en toewijding geschreven boek je leren, hoe zich door stille naasten liefde verdienstelijk te maken. Marktberichten LEIDEN, 19 Jan. Varkens. Aan voer 593 stuks: Prijzen: zware 1.82 -—1.80, lichte 1.781.83, zwagersvar kens 1.821.84, zeugen 1.581.70, per kg. Handel stroef, zware moeilyk te plaatsen, enkele zwagersvarkens een cent hoger. Verder aangevoerd 7 nuchtere kalveren 3040 p. stuk ROTTERDAM, 19 Jan. Vee Aangevoerd 3432 (5522) stuks totaal waarvan 650 vette koeien en ossen, 844 (365) gebruiksvee, 80 vette kal veren, 141 (136) graskalveren, 962 nuchtere kalveren, 191 varkens, 171 biggen, 123 paarden, 5 veulens, 217 schapen of lammeren, 48 bokken of geiten. Pry zen: vette koeien 2.76— 2.90, 2.60-2.74, 2.25—2.40 en vette kalveren 2.75—2.85, 2.65—2.75, 2.352.55 per kg. levend gewicht;' graskalveren 420—350—240, nuchte- rekalveren J 56—50—42, biggen 50 TvAT35 per stuk' Jachtpaarden 1.80 1.70 en 1.55 per kg. levend gew schapen 130-120-90, lammeren' i 80en melkkoeien 1125940780, varekoeien 750 625550, vaarzen 870—700575- pinken 585—485—375 per stuk! Vette koeien aanvoer iets minder, handel redelyk, prijzen als gisteren' prima's boven notering; vette kalve ren aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen iets lager; graskalveren aan voer iets meer, handel stroef, pryzen vooral niet hoger; nuchtere kalveren aanvoer even groter, handel gewoon, prijzen iets minder, biggen aanvoer kleiner, handel redelijk, pryzen voer kleiner, handel tamelijk, prij zen iets stijver; schapen en lammeren aanvoer korter, handel vlot, vast in prijs; kalfkoeien en melkkoeien aan voer als vorige week, handel stil, goed prijshoudend, varekoeien aanvoer ge woon, handel redelyk, prijshoudend; vaarzen aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen onveranderd; pin- ken aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen onveranderd. Aanvoer ruimer, handel goed, pryzen vooral niet lager. BODEGRAVEN, 19 Jan. Kaaj. Aangevoerd 26 partijen. Prijzen: le kwal. 2.18—2.23, 2e kwal. 2.15 2-17. extra tot 2.26 per kg. Handel matig. VINKEVEEN, 18 Jan. Groente. Witlof I 3341 cent, witlof II 2028 cent, waspeen 14—18 cent, boeren kool 7—9 cent, prei 8—11 cent, sprui ten 21 cent, groene kool 8 cent per kg„ knolselderij 2—10 cent per stuk, selderij 5—7 cent en peterselit 10 cent per bos. TER AAR, 18 Jan. Groente. Witlof I 2940 cent, idem II 23—28 cent, idem stek 1—13 cent, spruiten 21 28 cent, idem B 1517 cent, uien 3—6_cent, idem nep 1—3 cent, andij vie 54 cent, kool 6 cent, groene kool 7 cent, rode kool 7—9 cent, kroten 5 cent alles per kg., boerenkool 25— 90 cent per kist. knolselderij 10—15 cent per stuk. ROELOFARFNDSVEEN, 18 Jan. Bloemen. Freesia's 32—85 cent. Anemonen 65—71 cent, Wilg Katjes 1223 cent, Kastanjetakken 1420 cent. BI. Druifjes 12—21 cent, Pru nus 50—80 cent, Tulpen L. Witwe 75 ®0 cent, White Sail 57—90 cent, Ro se Copland 0796 cent, Krelage 45 71 cent, Crown Imperial 5971 cent, Sc. Wonder 5368 cent, Hillegarda 5969, Pink Gem. 5671 cent, v d. Eerden 8095 cent, Golden Harvest 95115 cent, W. Copland 7190 cent, Nansen 7485 cent, E. Eddy 90110 cent. Early Queen 56—72 cent, Nar cissen Helios 5165 cent, Early Glory 4572 cent per bos, Am. Anjers 13 28 cent per stuk.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3