De schietver* zette voor een Blauwe Maandag de blommetjes eens buiten vierde het gouden bestaansfeest RIJNSTREEK DINSDAG 12 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 „ST. HUBERTUS" TE VOORHOUT VIERDE FEEST Grootse plannen voor de viering van het jubileum-jaar Wij vermoeden, dat er maar wei nig mensen zijn, die bij de zegswijze „het is maar voor een blauwe Maan dag", beseffen, dat dit alleen opgaat voor de eerste Maandag na Drieko ningen, de -z.g. Koppermaandag. Het feestelijk gebruik stamt wel hoofd zakelijk van onze Oosterburen, die zoals bekend de feestvreugde slecht binnen de grenzen kunnen houden en ons nog onlangs, zij het dan niet voor een „Blauwe Montag" op hun gezelschap vergastten. Ook onze Zuiderburen vieren de Koppermaandag. Om voor ons duis tere reden menen zij op die dag in optocht de vlucht uit Egypte te moe ten verbeelden. Zover is men nu in Voorhout niet willen gaan. Maar toch weet men er Koppermaandag te vieren op een wijze, die in het Westen van het land zijn weerga niet vindt. De le den van de Schuttersvereniging „SU Hubertus" zullen ons dit van harte beamen, al vrezen we dat vandaag hun hoofd er niet naar zal staan. Het was ongeveer half elf gister morgen toen de voorzitter, de heer P. J. v. d. Hulst in café „De Bonte Koe" het festijn met een welkomst groet aan de schietgrage leden, onder wie zich de burgemeester wan Voor hout en erevoorzitter der drs. de Graaff van Noordwijk en beschermheer der vereniging mr. van Berckel, opende. Eerste gewin, géén kattengespin j Nadat nog enige maatregelen be- j kend waren gemaakt om het schieten binnen de perken te houden, betrad men het strijdperk om het startschot j te lossen. Aanvankelijk mislukte dit, doch een buitenstaander, die zich overigens hoofdzakelijk met het ma ken van snapshots bezig hield, nam tenslotte de laatste beletselen weg. Hoewel de zaal vooral in het begin door terugkaatsende kogeltjes regel- I matig onder vuur lag, werd er met een al winstgevend geschoten. Burge meester de Graaff joeg zijn kogels met vaste hand stuk voor stuk in de roos en behaalde twee en vijftig punten van de zestig. „Niet slecht" meende men. „Maar toch niet zo best als verleden jaar" mompelde men er hoopvol achter. Doch weinig kon het moddervette konijn, dat als hoofd prijs bestemd was, toen reeds ver moeden in deze eerste schutter de toe komstige genieter van zijn edele de len te mogen begroeten. Want naar mate de tijd vorderde bleek nie- n\and de burgervader in puntental te kunnen evenaren, laat staan voor bijstreven. Afzwaaiers Sommigen meenden, dat het toe nemend rookgordijn en de afnemen de spankracht van de buks hieraan schuld hadden. Een enkele wilde zelfs zover gaan, hieraan een geheel andere spiritualer beneveling toe te voegen. Maar allen moesten tenslot te in drs. de Graaff, de nieuwe schut- terskoning erkennen. Een koning tevens, die met de eerste schoten reeds aan de macht gekomen was. De winnaar van het vorig jaar, de heer Kerkvliet, kwam deze keer zelfs niet aan de prijzen toe. Aangezien verschillende schutters een gelijk aantal punten behaalden, moest er om de diverse prijzen over geschoten worden. Hierbij deden echter het gevorderde uur en de groeiende gezelligheid zich gelden, izodat de heer J. A. Verdegaal, die zich met het verhangen van de (schiet) bordjes belast had, enige malen direct gevaar liep. De af zwaaiende schoten beperkten zich gelukkig tot het perforeren van het behang en het verdwijnen in het zwerk. Hartige maaltijd Het was niet moeilijk te consta teren dat de blauwe Maandag en de dito gekleurde knoop, een wel ge lijk getinte maar niet een gelijk ge zinde strekking hebben. De weinigen, die zich aan het drinken van vruch tensap hielden, hadden dan ook ver schillende gewetensvragen te be antwoorden. Of de uitdrukking een blauwtje lopen iets met Kopper maandag te maken had, konden wij door de eenzijdigheid van het gezel schap niet gewaar worden. Dit brengt ons echter op de punten die tijdens de traditionele erwtensoep-maaltijd besproken werden. Hierbij bleek namelijk dat enige leden voor het komende jaar, dat wel hét jaar van de heer Van der Hulst die dan 35 jaar voorzitter is, gaat worden, een uitbreiding van de Koppermaandag-geneugten in het vooruitzicht stelden. Uitbreiding van de feestviering Terwijl het uiteraard voor de hand lag, onder het genot van snert met kluif, met spek te schieten, betoogden zij het 't volgend jaar eens met ha gel te willen proberen. De heer B. van Velzen bracht nadrukkelijk naar voren, dat het jubileum van de voorzitter reden te meer moest zijn om eens wat dieper in de beurs te tasten. Hij bepleitte vervolgens de oprichting van een comité van de drie beste schutters, die de mogelijk heden voor de aanschaf van het nieu we materiaal moesten onderzoeken. Dit voorstel vond een krachtig ont haal en steun bij de andere leden. Mr. van Berckel, oud-burgemees- ter van Voorhout en beschermheer van de vereniging richtte het woord speciaal tot de voorzitter, die hij had leren kennen als een toegewijde en hooggewaardeerd bestuurder Ook drs. de Graaff liet zich prijzend over de heer van der Hulst uit. Ook spr. toonde zich een voorstander van de uitbreiding der feestelijkheden en hij stelde voor een handboogschut tersvereniging uit het Zuiden de ge legenheid te geven, de Voorhouters van hun kunnen te laten genieten. De heer van der Hulst dankte voor de prijzende woorden en beloofde ook in de toekomst voor de tradi ties en belangen van de vereniging borg te staan. Verschillende andere sprekers voerden hierna nog het woord, maar toen er echter niets nieuws meer in de soep te brokkelen viel werd de zitting opgeheven en wijdden de le den zich verder aan klaverjas en biljartsport, waarmede deze ten vol le geslaagde Koppermaandag-viering besloten werd. De prijswinnaars waren: 1. drs. de Graaff 52 pnt.; 2. L. P. H. Vester 51 pnt; 3, 4, 5, 6 en 7. ex aequo met 49 punten: N. J. van der Laan, J. Lake- man, mr. van Berckel, G. Langeveld Wzn. en J. Winter; 8, 9. en 10. ex aequo met 47 pnt.: G. van Leeuwen, G. Langeveld Hzn. en J. de Roode. burgemeester St. Deus Dedit in Noordwijk hprmhppr dpr I In een enigszins feestelijke bijeen- door de leden en zijn medebestuur komst kwamen gisteravond in hotel ders, waarvoor hij hun allen hartelijk Mr. van Berkel, burgemeester van Noordwijk en beschermheer van de vereniging, in een schotvaardige houding. Links van hem de voorzit ter, de heer P. J. v. d. Hulst. Royal" een 2Ü0-tal leden van St. Deus Dedit, onder voorzitterschap van de heer P. Vink, bijeen, die na mens het bestuur zijn vreugde uit sprak over de grote opkomst. In het bijzonder verwelkomde hij op deze avond de hoofdbestuurders Elfrink en Loerakker. De avond was speciaal belegd, om op bescheiden wijze het gouden bestaansfeest van de landelijke 'bond te herdenken, welk feit op grootse wijze is herdacht in een bijeenkomst te Haarlem en Am sterdam met afgevaardigden van af delingen uit het gehele land. Na deze inleiding kreeg de heer Elfrink het woord, die het wel dien stig vond, om na 50 jaar van sociaal werk voor de landarbeiders in het algemeen en voor de kath. landarbei ders in het bijzonder, een terugblik te werpen op de toestand vóór 50 jaar, een beeld, dat de jongeren niet geheel zullen kunnen begrijpen. De toestand voor de landarbeiders was toen alles behalve rooskleurig en er zijn veel offers door de arbeiders gebracht om via hun organisatie te bewerkstelli gen een rechtvaardig loon en betere arbeidsvoorwaarden. Spr. bracht het pionnierswerk van de heer Loerak ker in herinnering, welke, gesteund door de richtlijnen van Rerum Nova- rum, de strijd hebben ingezet tegen het liberalisme en de socialistische gedachte en hierbij soms nog te kam pen hadden met de arbeiders zelf, om de Kath. organisatie ingang te doen vinden. Veel is op sociaal gebied tot stand gekomen en in verband hiermede wees spr. op de kinderbij slag, het Bedrijfspensioenfonds en thans het Landbouwschap. Een ding wilde spr. nog gaarne op deze bijeenkomst memoreren, en wel, dat kort geleden de afd. Noordwijk haar 400ste lid heeft kunnen inschrij ven, hetgeen betekent, dat men hier doordrongen is van het nut en de noodzakelijkheid van organisatie, een feit, waarmede hij de afd. van harte geluk wenste. Tevens was het hem een groot ge noegen, namens het hoofdbestuur bij de herdenking van het 50-jarig be staan van de bond, de plaatselijke voorziter, de heer P. Vink, zijn grote erkentelijkheid te betuigen voor het geen hij in de voorbije jaren voor de bond heeft gedaan met de inzet van zijn gehele persoon en als dank hier voor overhandigde hij hem een spe ciaal gedenkbord met inscriptie. Zeer getroffen door de vriendelijke woorden tot hem gericht, en het aan geboden geschenk, dat hij zeer op prijs stelde, wilde deze hieraan vast koppelen, dat, als hij in de afgelopen jaren iets heeft kunnen doen voor de bond, hij daartoe in staat is gesteld HAAGSCHESCHOUW DRIE JUBILARISSEN OP HET IJSFEEST. Gelukkig heeft de IJsvereniging Rijndijk-Hoge Morsch geen ijs van node om feest te kunnen vieren. Dat is gisteravond weer eens gebleken in De Groote Vink, waar op het jaarlijkse ijsfeest grote vrolijkheid heerste. De voorzitter van de feestcom missie, de heer J. G. Schrama, mocht vele leden verwelkomen en bovendien enige gasten, w.o. burge meester Van der Hoeven, wethouder Schrama, wethouder Dekker en ge meentesecretaris De Bres uit Voor schoten, gemeentesecretaris De Vis ser uit Oegstgeest en pastoor G. de Greeve, S.M.M., van de Haagsche Schouw. Het programma werd verzorgd door het gezelschap van Rens van Dorth, o.a. met medewerking van Cas Oosthoek. Het was een gezellig, goed en beschaafd programma met gezonde humor, waar hartelijk om gelachen is. terenavond de leden van de Sassen- heimse IJsclub. Na het welkomstwoord van de voorzitter werd het financiële ver slag voorgelezen. Hieruit bleek dat het batig saldo thans is 1457,17. Het aantal leden is 261 tegen 323 vorig jaar. Deze achteruitgang is te wijten aan het zeer weinige ijs wat er de laatste jaren is. De aftredende bestuursleden wer den allen herkozen t.w. de heren C. Meiman, P. Westerbeek, N. Trijlink, J. Versluis en M. van Breda. Tot leden van de kascommissie werden benoemd, de heren C. Couvee en B. van Loo. De heer Vlasveld deelde mede dat reeds gedurende een lange tijd pogin gen in het werk worden gesteld het weiland in het Park te huren van de gemeente voor de aanleg van een ijsbaan. Deze pogingen zijn steeds ge strand, doch de voorzitter had thans een schrijven ontvangen waarin stond vermeld, dat het gemeentebestuur in principe bereid is mede te werken. Onder leiding van de directeur ge meentewerken, de heer J. Schram, worden thans proeven genomen om na te gaan hoe het gesteld is met het In de loop van de avond mocht I waterpeil. Het bestuur van de IJs- de voorzitter van de feestcommissieclub is de gemeente zeer dankbaar drie bestuursleden huldigen, die hun I voor deze medewerking en vertrouwd zilveren jubileum vierden: de herenook, dat in de toekomst met de aan- L. Derogé (voorzitter), H. A. Aker- leg kan worden begonnen, boom sr. en A. C. van der Poel. Zij j Bij de rondvraag werd nog ver werden geprezen om hun ijver voorkocht of de tennisbanen niet gebruikt de vereniging en mochten als blijk van erkentelijkheid een zilveren as bak in ontvangst nemen, terwijl aan de dames bloemen werden aangebo- konden worden. De voorzitter deelde mede dat dit grote moeilijkheden op levert. Enige jaren geleden is reeds een poging gewaagd de baan onder den. Namens de jubilarissen dankte te laten lopen, doch dit is niet ge- voorzitter Derogé voor deze hulde. I slaagd. Hiermede werd het officiële Het laatste deel van de avondgedeelte van de vergadering gesloten, werd verzorgd door The Skyliners1 o.l.v. Lou Boelaard. Tot diep in del STOMPWITK nacht werd het feest voortgezet, I KNIPLAAN WORDT VERBETERD. n„ tfWAKPT I Het einde van de klachten over Urt KWAM1L 'de Kniplaan nadert steeds meer. Geboren: Geertruida Wilhelmi- Nadat de gemeenteraad besloten na Huberta d. van M. J. van Zaal en heeft het onderhoud van deze laan A. A. Kerkhoff; Paulina Dorothea over te nemen en een nieuw wegdek d van M. F. L. Habets en D P. aan te brengen, hebben de ingelan- Woerde; Adrianus Petrus Maria z. den van de Meeslouwerpolder, bij van A. F. Voorn en A. M. J. van welke de laan in onderhoud was, nu Amsterdam; Petrus Joannes Maria met algemene stemmen besloten het z. van N. A. J Klat en C. M. de Ko ning. KATWIJK dank bracht. Na deze huldiging werd aan alle leden het herdenkingsbordje van het gouden bestaansfeest uitgereikt en werd de rest van de avond gevuld met enkele films. NOORD WIJKERHOUT Propaganda-feestavond Invaliden- bond. De afd. Bollenstreek van de Ned. Kath. Invalidenbond St. Liduina heeft vöor de 3e maal een propagan da-feestavond gehouden en Noord wij kerhout en wij geloven wel, dat de afdeling tevreden zal zijn over het resultaat van deze avond. De zaal van hotel v. d- Geest'was goed gevuld, toen de afdelingsvoorzitter, de heer Kampman uit Hillegom de avond opende met allereerst de aan wezigen welkom te heten, in het bij zonder de burgemeester, die met zijn echtgenote blijk gaf van belangstel ling voor het werk van de bond. De heer Kampman vertelde vervol gens dat de bond natuurlijk aller eerst werkt voor de godsdienstige- zedelijke belangen van de invaliden, maar dat hij .daarnaast toch ook zeer zeker aandacht moet schenken aan de stoffelijke nood. waarin vele in validen verkeren. De zorg van de overheid voor de invalide mens blijft wel erg ver achter bij de zorg voor de valide werknemer. De inva liden vragen van hun valide mede mensen geen medelijden, maar wel medeleven en de bond komt op voor een menswaardig bestaan, indien het enigszins kan als beloning voor pas sende arbeid. Spreker wees er op, dat er in Noordwijkerhout pas 40 donateurs zijn en sprak de hoop uit, dat dit getal spoedig sterk moge toe- I nemen. Tenslotte deelde de heer Kampman mede, dat in 1956 bij ge legenheid van het 10-jarig bestaan van de bond een grote bedevaart naar Lourdes zal worden gehouden en de leden thans reeds voor deze reis kunnen gaan sparen. Dit jaar is echter het Maria-jaar en daarom wekte spreker de valide leden en do nateurs van de bond op, om nu ook eens deel te nemen aan de jaarlijkse bedevaart naar Heilo. In Mei vindt de bedevaart weer plaats. Na deze korte toespraak verscheen het Hillegomse toneelgezelschap „Kunst na Arbeid" op de planken met het kolderstuk van Arie v. d. Lugt „Een huis vol gekken". Voorz. Kampman dankte na afloop de toneelclub voor de belangeloze medewerking en ook de heer v. d. Geest voor royale geste met betrek king tot de zaalhuur. Na afloop bleven velen van de aanwezigen nog enige tijd gezellig bijeen. Een band onder aanvoering van G. v. d. Togt zorgde voor goede dansmuziek. LEIDSCHENDAM Actie Mariajaar. Dit jaar trekt ook kath. Nederland op naar Moeder Maria in haar genade-oord te Lour des. Ook vanuit deze parochie zullen er gaan. Nu is door de Lourdes- spaarders het initiatief genomen door verschillende acties geld bijeen te brengen om een of meer invalide jongens of meisjes, die door het lot worden aangewezen, een gratis reis naar Lourdes aan te bieden. Voor dit doel zal op Maandag een film worden vertoond van de Belgische Bedevaart der arbeidende jeugd naar Lourdes. De omlijsting en uitleg wordt ver zorgd door het Diocesaan bestuurslid der K.A.J. en het Dames K.A.V.- koor. VOORHOUT Loop der bevolking. Per 1-1-1953 bedroeg het aantal totaal 4412. Bij, door geboorten 82 en door vestiging 290. Af, door overlijden 24; door ver trek 329, dus een vermeerdering van 43. Totaal inwoners 1-1-1954 is 4455. 24 Huwelijken werden gesloten, ter- wal 15 mannen en 7 vrouwen naar het buitenland vertrokken. onderhoud aan de gemeente over te dragen en de gemeente in het on derhoud van de laan jaarlijks een bijdrage van 400 te verlenen. Rest nu nog de goedkeuring van dit be sluit door de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Loop der bevolking. Het aantal inwoners per 31 December 1952 be droeg 24228; door geboorte en ves tiging vermeerderde dit met respec- j R.K. Gemengd Koor. In de zaal tievelijk 651 en 1309 zielen, terwijl i van café ,Het Blesse Paard" werd een vermindering door overlijden en een uitvoering gegeven door het R.K. vertrek van onderscheidenlijk 140 en Gemengd Koor o.l.v. de heer F. Cop- 1280 plaats had, zodat het aantal in- pendijk met medewerking van het woners per 31 December 1953 werd Haags Symphonieorkest o.l.v. de heer vastgesteld op 24768, hetgeen neer- H. Hogervorst. Deze avond was in komt op een vermeerdering met 540 zo verre een proefneming daar een inwoners. symphonieorkest, zij het in verklein- de vorm, nog nimmer in Stomp wijk LISSE I was opgetreden. De moed van hen, die hiertoe het initiatief namen, TVftii 'mnft i wer(* beloond met 'n volledig succes. ™no 1 Voor de pauze werd door het dames koor uitgevoerd het kerstlied van avond gaf de Harmonie „Trou moet Blijcken" in de Taveerne" haar do nateursuitvoering. De Harmonie opende met Sons of the Brave", een mars van T. Bid- good. De voorz., de heer Van der Poll sprak vervolgens een openings woord, waarin hij in het bijzonder welkom heette de burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf en Mevr. de Graaf, wethouder Tibboel en alle do nateurs. De harmonie zette hierna haar programma voort. De directeur, de heer L. Van der Hoef, leidde de muziek op uitste kende wijze. De gegeven nummers werden voortreffelijk gespeeld en het wakkere corps mocht dan ook telkens een warm applaus in ont vangst nemen. De burgemeester bracht dank voor de kostelijke verwelkoming door de voorzitter. Het gemeentebestuur heeft steeds grote belangstelling voor Vondel „O wat zon is komen dale: hetgeen beheerst gezongen werd. Na de prestaties van het orkest bewonderd te hebben, lieten enkele leden van het ensemble in soli horen, welk een schoonheid muziek kan ge ven. Voor viool werd gebracht „Ro mance" van A. Rubinstein en „Se renade" van Tosselli, door een muis stille zaal aangehoord. Een andante tut het fluitconcert van Mozart be sloot dit deel. Het „Ave Maria" van Mendelsohn, met als soliste mej. Riet v. d. Bosch was het volgende num mer van het Dameskoor. De prachti ge stemkwaliteit van de soliste zou door een iets minder sterk zingend dameskoor nog beter tot uiting zijn gekomen. Tot slot voor de pauze kwam het gemengd koor met „Tran- seamus" van H. Cuypers. De prach tige inzet van de mannenstemmen culturele aangelegenheden, waarvan was ^et begin van een uitstekend het musiceren een der belangrijkste j geslaagd nummer. Als donateur sprak de burge meester namens allen en bracht hij het corps hulde en dank voor de voortreffelijke muziek. Na de pauze trad de toneelclub van de harmonie voor het voetlicht met een vrolijk spel van vacantie- geneugten in 3 bedrijven, getiteld ,,'n Wespennest".. Het was reeds laat toen men huiswaarts keerde. SASSENHEIM „ST DEUS DEDIT" HULDIGING VAN ZILVEREN JUBILARISSEN Ook gisteravond waren vele perso nen aanwezig op de feestavond van St. Deus Dedit. Onder hen bevonden zich de burgemeester met zijn echt genote, de gemeentesecretaris met zijn echtgenote, de geestelijkheid, o.a. de oud-geestelijk adviseur, kap. G. Strooband en verschillende afgevaar digden van de organisaties uit de ge meente. Na de opening door de heer Wiering en nadat Thomasvaer en Pieternel het hunne hadden gezegd, nam de huidig g.a. het woord. De jongeren beseffen niet hoe de toestand vroeger was, welke grote moeilijkheden moesten worden over wonnen. Thans staat de PBO voor de deur. Het brengt 'n zeer grote ver antwoordelijkheid met zich mee voor de landarbeiders vooral. Wil men straks iets bereiken dan moet men terdege op de hoogte zijn van wat er leeft in een bedrijf. In de afgelopen 50 jaar is er zeer veel bereikt. In de komende 50 jaar zal er zeer veel ge- eist worden van de leden. Spr. stelde de jubilarissen ten voorbeeld aan de jongeren. Hierna ging spr. over aan hen, die gedurende 25 jaar lid zijn geweest van de bond, het insigne en de oorkonde uit te reiken. Deze heren zijn: C. v. d. Meer, J. Onderwater, A. Noordermeer, J. Prins, A. Deters, Th. Witteman, C. Wolvers, L. Hassing, N. Overdevest, L. Ammerlaan, H. van Dam, A. Knecht, H. Weijers, P. Weijers, J. Waasdorp, P. Elstgeest, M. v. Nobe- len, A. v. Duin, W. C. Smit, W. W. Smit. Hierna werd de avond voortgezet zoals Zondagavond, dus met een op voering van de klucht „De Huis- tyran" van Godfried Bomans. IJsclub. Onder voorzitterschap de heer G. Vlasveld vergaderde gis- Na de pauze werd gezongen het „Kerstoratorium" van H. F. Müller waarbij het koor begeleid werd door het orkest met aan de piano de heer Opdam en aan het orgel de heer J. Suijten. Het geheel werd voortref felijk uitgevoerd door de enthousiast zingende leden. De solisten waren mej. Riet v. d. Bosch en de heer H. Paardekoper, die in de recitatieven een groot aandeel hadden in het succes ofschoon de heer Paardeko per nog enige hinder had van een pas genezen keelontsteking. Langdu rig applaus en verzoeken uit de zaal noopten de dirigent het slot te her halen. Pastoor Sistermans complimen teerden de dirigent met het behaalde succes. Het groot aantal bezoekers heeft het koor de steun gegeven op de in geslagen weg voort te gaan in de hoop het volgende jaar een volle zaal te zien, zodat het financiëel ook een succes wordt. VOORSCHOTEN Onaanvaarbaar plan voor een Mulo-school De adviescommissie voor open baar en neutraal onderwijs te Voor schoten heeft een nota aan de raad gericht, waarin wordt aangedrongen op uitbreiding van de Openbare La gere school. In September a.s. zal men vermoedelijk alle leerlingen niet meer kunnen opnemen. Ook voor de neutrale kleuterschool, die een tijdelijk onderkomen heeft in de Nassauwijk, wordt de aandacht gevraagd. Voorts wordt uitvoerig uiteengezet, dat de tijd gekomen is, om in Voorschoten een Mulo-school te stichten. In dit verband stelt de commissie voor een gebouw te stichten van 10 lokalen. Twee hiervan zouden kun nen dienen voor het openbaar lager onderwijs, vier voor een vier klassige Mulo, terwijl voorts een nieuw gym nastieklokaal in de nieuwbouw on dergebracht zou kunnen worden. De kleuterschool zou er ook een onder dak vinden tot de wet op het kleu teronderwijs een feit is, waarna tot stichting van een aparte kleuter school kan worden overgegaan. In verband met de goede verhou dingen tussen de diverse stromingen is men van mening, dat de Mulo voor alle gezindten zou kunnen zijn, wanneer gelegenheid wordt gescha pen, om het godsdienstonderricht voor de verschillende groeperingen volledig tot zijn recht te laten ko men. Het is echter duidelijk, dat een voorstel als hier door de commissie gedaan, voor het katholieke volks deel volkomen onaanvaardbaar is. Nieuwe Wijkzuster. Met ingang van 15 Februari a.s. is tot wijkzus ter van de Prot Christelijke Wijk verpleging benoemd mej. K. A. van Driel uit Steen wijk. ZOETERMEER Uitvoering „Terang Boelang" De mandolineclub „Terang Boelang", heeft haar eerste uitvoering achter de rug. Voor deze eerste avond be stond grote belangstelling. Speciale aandacht werd gevraagd voor het programma van de nieuweleerlin gen. „Terang Boelang", onder leiding van haar dirigent, de heer J. Vos, trad daarna voor het voetlicht. Het programma was vol populaire melo dieën, vooral wat de zangnummers betrof, die er bij het publiek als koek ingingen. Graag hadden wij ook eens een meer serieus nummer gehoord, waardoor de capaciteiten van het en semble beter tot zijn recht zouden komen. Het optreden van de leerlin gen was verdienstelijk. Zij speelden of hun leven er van afhing. Het optreden van het Zeemans bandje, de Afrikaners en de Boledo's trok de aandacht. Het programma werd in vlot tempo afgewerkt, iets, I wat bij dilletanten nog wel eens te wensen overlaat. Hierna volgde de opvoering van de klucht „Zijne Excellentie" waar danig om gelachen werd. Op 16 en 23 Januari volgt een re prise van deze avond. Geb.: N. v. d. Wenden, d.; J. v. d. Wennden, d.; J. P. P. Adegeest, z.; H. J. Hermsen, z.; A. de Lange, z.; A. M. de Vries, d.; A. L. P. Bierman, z.; K. v. d. Ham, z. Ondertr.: A. J. van Leeuwen, 24 jaar en G. C. M. Ammerlaan, 23 jaar; P. v. Iwaarden, 41 jaar en D. A. v. d. Niet, 44 jaar; A. J. PonSe, 27 jaar en J. Waltman, 25 jaar. Geh.: A. J. Blom en N. Hoogen- doorn. Overl.: C. W. Olsthoorn, 54 jaar. ALKEMADE Overschrijving tuinbouw teelt- recht. In verband met eventuele overschrijvingen van tuinbouwteelt- recht zal de plaatselijke bureauhou der van district 3, zittingen houden in café Heemskerk te Roelofarends- en wel op Donderdag 4 Februari en op Donderdag 4 Maart 1954 des na middags van 2 tot 4 uur. Belangheb benden worden verzocht de teeltver gunningen mede te brengen. BOSKOOP Kanaries zongen hoog in Den Haag Op de tentoonstelling van Hazer- kanaries, georganiseeerd door de Ne derlandse Bond van Vogelliefhebbers te Den Haag op 8-, 9- en 10 Januari, behaalden leden van de Boskoopse vogelvereniging „Zang en Kleur" uit stekende resultaten. De heer J. de Jonge behaalde met twee vogels een eerste en ere-prijs met lof van de jury in de zangklasse van de gehele wedstrijd, d w.z. het maximum aan tal te bereiken punten met waarde ring: prima. De heer J. G. Romijn behaalde een tweede prijs met twee vogels eigen kweek 1953 eveneens met lof van de jury.' Van de wal in de sloot Maandag middag, tijdens het bezorgen en ver kopen van zijn artikelen, bemerkte de heer B., dat zijn nieuwe bestel wagen wat vreemd deed. Teneinde erger te voorkomen waarschuwde hij een garagehouder, die het geval wel even weg zou slepen. Toen de auto aan de kraanwagen was bevestigd trok deze al op, vóór de heer B. zijn zitplaats had ingenomen. Het gevolg was, dat het hele geval in de naast de weg lopende sloot terecht kwam. Een en ander ging nogal langzaam, zodat de schade nogal meeviel De heer B. kwam er met een nat pak af doch zijn echtgenote, die hem bij het verkopen behulpzaam is, bekwam letsel aan een been, waardoor zij en kele dagen rust zal moeten houden. OllD-ADE Toneeluitvoering. De toneelclub van de K.A.B. heeft Zondagavond een voortreffelijke vertolking gege ven van het vrolijke mysteriespel. „Als de klok waarschuwt" van R. Feenstra. Volop vrolijkheid en span ning tot het einde. De ontknoping was inderdaad een totale verrassing. Het was een genoegen in zo'n huise lijk, gezellig interieur de spelers ga de te slaan. De meest dankbare en door het publiek gewaardeerde rol had kapitein Brouwer. Zijn spel was inderdaad prima, vrij van alle plankenkoorts, was hij de getapte heer des huizes. De andere spelers hebben echter minstens evenveel goede spelkwaliteiten gedemon streerd. Zowel dames als heren, keu rig gegrimeerd, hebben de hun toe bedeelde rol werkelijk beleefd en de bezoekers van begin tot einde ge boeid. Tijdens de pauze hoorden we iemand verzuchten: „Ze spelep mi rakel". Groter lof is niet denkbaar, 'n Verloting met veel prijzen maak te vele jongelui gelukkig. De win naar van de hoofdprijs, 'n prachtige taart, was zo enthousiast dat hij die spontaan aan 'le spelers schonk.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2