S)2sS~*£A£\)t&K*fè\\H£i/V\X I Een Engels verkeersvliegtuig met straalaandrijving verongelukt BIJ ELBA IN MIDDELLANDSE ZEE GESTORT Vliegtuigramp met 12 doden Sneeuwstormen over Europa Kostbaar geneesmiddel kwam van ver De gevangenen van Spandau Malenkof gaat tot het volk Onenigheid in Tito's gelederen Goud verloor zijn waarde Gebeden voor Berlijnse conferentie b M MAANDAG 11 JANUARI 1954 m ,/^k M 9 I I M mM 45ste JAARGANG No. 13089 Directeur: c M. v. HAMERsvELD. KATHOUEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN I Britse luchtvaart Hoofdredacteur: L. C. J. ROOZEN. Papengracht 32, Tel. 20015. Adm. en Adv. 20826, Abonn. 20935, Giro 103 003, Abonnementsprijs vanaf 1 Jan. 1954 f 0.50 p. w„ t 2.15 p. mnd., t 6.40 p. kwart. Franco p. p. f 6.80. - Adv.: 15 et. p. mm. Telefoontjes f 1.50 VERONTWAARDIGING AAN TWEE KANTEN ïyiEN zou de zwijgende en inge- keerde Trappisten er niet licht van verdenken, dat zij de ergernis gaande konden maken van het dag blad „Parool". Toch hebben zij het gedaan. De ergernis wordt gelucht •bij monde van de heer Sam de Jong, met er aan toegevoegd een verma ning van de redactie „zelf". De abdij Mariakroon te Nieuw- kuyk geeft een periodiek uit, waarin het deze keer de geschiedenis van O, L. Vrouw van Cambron in praat jes bij plaatjes heeft overgenomen. Een van de paters is aan het schat- delven gev/eest in de abdij Val-Dieu en vond daar een serie plaatjes uit 1600, „die ons direct aan de moderne beeldroman deden denken". Deze plaatjes geven een geschiedenis weer, v/elke zich in 1326 zou hebben afge speeld, waarbij een Jood een schil derij van de H. Maagd grof zou heb ben beledigd en met een spies ge schonden, waarbij het schilderij zou zijn gaan bloeden. De misdadiger werd op gruwelijke wijze verhoord en na een „godsgericht" op gruwelijke wijze terechtgesteld. Dit alles wordt op de plaatjes uitgebeeld. Wij kunnen ons voorstellen, dat de pater-redacteur met de vondst in de platèn-verzameling van Val-Dieu in zijn schik is geweest. Hij heeft uit his torisch en kunst-historisch oogpunt deze 17e eeuwse beeldroman merk waardig gevonden. Hij haast zich „ook u mee te laten genieten" en hoopt dat anderen met evenveel ge noegen de plaatjes bekijken „als wij het hebben gedaan". Die verwachting is, wat „Parool" betreft, andersom uitgevallen. De heer Sam de Jong heeft zich aan de publicatie hevig geërgerd en de re dactie, ofschoon heel wat kalmer, die geen boze bedoelingen aanneemt, hoopt toch ook op verontwaardiging van katholieke zijde. Op gevaar af ervan beschuldigd te worden bij de gruwelijke terechtstel ling van een Joodse misdadiger te hebben gelachen, achten wij de reac tie op deze publicatie belachelijk. De „ruime mate", welke „Parool" er goed aan meende te doen, aan de beeldroman te besteden, smaakt naar anti-papisme, want het anti-seimitis- me, dat hier de Trappisten wordt aan gewreven, is zeker niet aanwezig. Alleen iemand, die de Kerk vijandig gezind is, kan moedwillig de accen ten in de publicatie van het Trappis ten-blaadje verleggen. Deze accenten zijn eensdeels de kunst-historische curiositeit en anderdeels het wonder bare verhaal, dat uit het schilderij bloed vloeide nadat het door „Willem" was doorstoken. (Wij veronderstellen, dat in „Parool" enige plaatjes, welke op het eigenlijke wonder betrek king hebben, gemakshalve zijn weg gelaten). Om misverstand te voorkomen: iedereen betreurt en verafschuwt de wrede rechtspleging in vroeger eeuwen, de daden van de Inquisitie inbegrepen. Juist omdat de pater-re dacteur en de autoritéiten, welke het „imprimateur" verleenden, vrij zijn van ieder spoor of bacil van anti semitisme hebben zij deze beeldroman doorgelaten. Voor hem en voor hen lag het accent niet op de Jood, maar op het wonder van de bloed-uitstor- ting. Schandelijk achten we de suggestie van Sam de Jong, dat het „veel ge noegen" en „genieten", waarmede de pater-ontdekker de beeldroman in leidde, op de gruwelijke inhoud der plaatjes betrekking zou kunnen heb ben. Misselijk is zijn bewering, dat „in het veldtochtplan tot verbrei ding van de rooms-katholieke geloofs waarheden" vooral niet vergeten mocht worden het thema van de anti-katholieke en goddeloze Jood" op te nemen en de Trappisten in het jaar 1953 „slechts enkele jaren na de grootste Jodenmoord uit de geschie denis" ,het oirbaar achten dit argu ment te gebruiken bij de verkondi ging van het geloof De redactie van „Parool" had haar zoete vermaning van „gebrek aan inzicht" beter achterwege kunnen laten, daar zij zelf aanneemt dat boze bedoelingen niet aanwezig waren. Of heeft „Parool" een boze bedoeling gehad met zijn „ruime aandacht"? De redactie wordt in het gelijk ge steld, wanneer zij verontwaardiging verwacht van Katholieke zijde, maar dan een verontwaardiging, welke zich niet kant tegen de arge loze Trappisten, doch tegen het arg wanende „Parool". Alle 35 inzittenden om het leven gekomen De „Yoke Peter", de „Cornet" die als eerste 19 maanden geleden een dienst voor verkeersvliegtuigen met straal-aandrijving heeft geopend, Is gisteren met 29 passagiers (o.w. 10 kinderen) en zes leden van de beman ning tussen de eilanden Elba en Monte Christo in de Middellandse Zee< neergestort. Nadat de nacht reeds over de plaats van de ramp was gevallen, voeren twee vissersboten een klein haventje aan de Zuidkust van Elba binnen) met vijftien slachtoffers aan boord. Er is tot nu toe geen spoor van over levenden gevonden. Tot de inzittenden behoorde de bekende oorlogscor respondent van de B. B. C., Chester Wilnot, de schrijver van het boek „Straggle for Europe". De „Yoke Peter", een vliegtuig van de BOAC, was op weg van Singapore naar Londen en had bij een tussenlanding in Rome nog een passagier aan boord genomen. VERGEEFSE WACHT. Kerstvacantie bij hun ouders in het buitenland te hebben doorgebracht, In de wachtkamer van London Air-1 naar hun scholen in Engeland terug- port wachtte een twintigtal mensen op de komst van het vliegtuig. Om 12.11 u. had het toestel moeten aan komen. Het kwam niet. Toen werd deze mensen verzocht op het bureau van de directeur te komen en daar werd hun verteld, dat de „Cornet" „over tijd" was. Npg later werd be kendgemaakt, dat een ramp had plaats gehad en langzamerhand gingen de wachtenden naar huis. Al leen een vrouw van een van de be manningsleden bleef wachten, hard nekkig wachten op nader nieuws, hoe men ook bij haar aandrong, dat zij naar huis zou gaan. Wat er precies gebeurd is, weet men nog niet. Een van de weinige ooggetuigen, een Italiaanse visser, die met zijn vrouw een wandeling de kust van Castiglione della Peschia op het Italiaanse vasteland maakte, verklaarde later: „Ik hoorde hoog in de lucht een soort gebrul en vlak daarop een reeks knallen. Toen zag ik een zwarte rookpluim in zee neerdalen. Het vliegtuig zelf heb ik niet gezien. Boven Elba. keerden. Ook Chester Wilmot stond op de lijst. Hij had meegedaan aan een Kerstuitzending van de BBC „Rond de Wereld", waarvoor hij naar Aus tralië was geweest, en had op de te rugweg voor het blad, waaraan hij als militair correspondent was ver bonden, de „Observer", in Rangoon een interview met de Birmese minis ter van Defensie gehad. Wilmot werd op 21 Juni 1911 in Melbourne geboren. Hy bezocht daar de universiteit en bereisde vervol gens de gehele wereld. Hij stond op het punt, zich als advocaat te vestigen, toen de tweede wereldoorlog uitbrak. Voor de Australische radio ging hij als oorlogscorrespondent naar het Nabije Oosten. In 1944 werd hy spe ciale correspondent voor de BBC in West-Europa. Later versloeg hij de processen in Neurenberg. Van zijn boek „Sruggle for Euro pe" werden in de eerste twee maan den na de verschijning 100.000 exem plaren verkocht. Het werd in vele ta len vertaald. Reeds zeven ongelukken. Sinds de eerste vlucht van de Yoke Peter" op 2 Mei 1952 van Lon den naar Johannesburg is er nu reeds zevenmaal een ongeluk met een „Co- met"-straalvliegtuig gebeurd. De Ita liaanse minister van Luchtvaart, heeft een commissie benoemd om een onderzoek naar de laatste ramp in te stellen. Ook functionarissen van de BOAC en het Britse ministerie voor de Burgerluchtvaart zijn gisteravond voor dit doel met een vliegtuig uit Londen vertrokken. Bij een vliegtuigongeluk bij Shre- veland in de Amerikaanse staat Loui siana zijn Zondagavond twaalf per sonen om het leven gekomen. Het ongeluk werd veroorzaakt door ijs afzetting op de vleugels. Er waren geen overlevenden. Onder de omgekomenen bevond zich Thomas Braniff, de president van de „Braniff Airlines". Het ge zelschap keerde huiswaarts van een een den jacht. Orkaan op Oostzee Grote delen van West- en Noord- Europa hebben gisteren weer te lij den gehad onder hevige sneeuw- vaartuig behouden in de haven te rugkomt zeer gering. In Stockholm zijn de deuren en ramen van duizenden huizen door de sneeuw gebarricadeerd. De straten liggen al een etmaal lang verlaten. stormen. Duitsland, Zweden en Ita- Overal staan lege auto's, in de steek lie ^meldden de zwaarste sneeuwval gelaten toen de sneeuwstorm begon, o* De publieke vervoersmiddelen heb- bleek helaas, dat het omgekomen slachtoffers waren. Toen waren ook de passagierslijs ten bekend geworden, en hierbij bleek, dat er zich tien kinderen aan boord hadden bevonden, die, na hun De controletoren van Rome verloor het radio-contact met het vliegtuig, sinds het begin van de winter. toen het zich ongeveer boven Elba I ben de dienst gestaakt. De wind be- bevond. Kort daarop werd alarm ge- 1 Op de Oostzee bereikte de storm de reikte een snelheid van 120 km per geven. Vliegtuigen van de Italiaan-kracht van een orkaan. Het 1500 ton uur. Net als een week geleden' zijn se marine stegen op en oorlogsbo- j de storm vergaan. Men heeft een om- de spoorwegen over honderden kilo- dems voeren uit; van Malta kwam metende Zweedse schip Nedjan is in meters lengte ingesneeuwd De bin- een bommenwerpers om aan het red- gekeerde reddingsloep gevonden, nenvaart in de kanalen rondom Pa- dmgswerk mee te doen. delen van de bovenbouw, zwemves- rijs en in het Oosten van Frankrijk Weldra meldde een der vliegtuigen ten en reddingboeien. Het schip had ligt stil ten gevolge van de ijs- een olievlek en spoedig daarna wrak- zestien man aan boord. Van een van gang en het wegverkeer wordt ern- stukken. Volgens ditzelfde toestel hen is het stoffelijk overschot ge- stigbelemmerd door een laag sneeuw zouden vissersschepen bezig zijn,vonden. van 25 cm. mensen aan boord te nemen. LaterVoor het verging had het geseind Iu Brussel is in de nacht van Za- dat het zijn roer had verspeeld en terdag op Zondag een pak sneeuw naar een beruchte rots dreef. Daarna van een halve meter dik gevallen. In heeft men niet meer van de Nedjan 'Beieren ligt hier en daar de sneeuw gehoord. Een Zweedse vissersboot, anderhalve meter hoog. met twee man aan boord, wordt ver-1 In de Abruzzen, in Midden Itélië, mist. Men schat de kans dat het zijn nu vijftig dorpen totaal inge- sneeuwd. Wat doen we met de krijgsgevangenen De neutrale terugzendingscommis sie in Korea is Maandag, na een bij eenkomst van twintig minuten, waar op de Zweedse afgevaardigde er bij de voorzitter, de Indische generaal Thimajja, op had aangedrongen de niet-teruggezonden krijgsgevangenen na middernacht van 22 Januari in vrijheid te stellen, opgeschort. Waarnemers te Panraoendjon dach ten, dat generaal Thimajja zijn re gering hierover wil raadplegen. De Tsjechoslowaakse en de Poolse j afgevaardigden Nog verkeerd De drie Westelijke Hoge Commis sarissen in Duitsland hebben zich op hun eerste vergadering in het nieuwe jaar Zaterdag te Bonn bezig gehouden met het lot van de zeven Duitse grote oorlogsmisdadigers in de gevangenis van Spandau. Zij overwogen de mogelijkheid, verlichtingen voor deze gevangenen op de Berlijnse ministersconferentie ter sprake te brengen. De Westduiste bondskanselier dr. Adenauer had de Hoge Commissaris sen schriftelijk verzocht in het bij zonder oude en zieke gevangenen verlichting van hun straf te geven. In Spandau bevinden zich o.a. de vroegere Duitse minister van Bui tenlandse Zaken von Neurath en de gewezen groot-admiraal Raeder, In het hondenweer van e laatste dagen heeft een vliegtuig van Ame rika een schaars geneesmiddel ge bracht naar een ziekenhuis in Oos tenrijk, waar een acht-jarige jongen op het randje van de dood balanceert. De jongen lijdt aan een ernstige bloedziekte en alleen een hoeveel heid van dat schaarse geneesmiddel kan hem redden. Toen het pakje na een reis van 7000 kildometer einde lijk werd binnengebracht, bleek het nog een verkeerd geneesmiddel te bevatten. Het geneesmiddel, dat de knaap redden kan, is een Amerikaans pre paraat, dat geleverd kan worden door slechts weinig laboratoria. Zo dra de Amerikaanse ambassade in Wenen van het ziektegeval hoorde liet zy informeren in de Verenigde Staten en een hospitaal in de staat Michigan kon het geneesmiddel le veren. In weerwil van het noodweer bo ven de Atlantische Oceaan vertrok er onmiddellijk een speciaal vlieg tuig naar Europa. Aan boord bevond zich behalve de bemanning alleen het kleine pakje. Na een verschrikkelijke overtocht landde het vliegtuig op Rhein-Main te Frankfort. Vandaar bracht een Amerikaanse auto het pakje over de bijna onbegaanbare Alpenpassen naar Innsbruck. Alle formaliteiten aan de grenzen werden achterwege gelaten en de douane leefde oprecht met het geval mee. Toen de chauf feur van de auto het pakje tenslotte in het ziekenhuis afleverde en de dokters het hadden geopend bleek het een ander geneesmiddel te be vatten, dat in dit geval totaal on bruikbaar was. De Amerikaanse ambassade heeft toen onmiddellijk naar Amerika ge beld met het verzoek nogmaals een speciaal koeriervliegtuig te zenden, maar dan met het goede geneesmid del. Men probeert ondertussen het kind in het leven te houden met een bijzonderi type bloedplasma. Gister avond meldden de dokters een ge ringe vooruitgang. Nu het goede middel. Vanochtend vroeg ia een ante.van vrarrtel "dTdoo^df Zwit' het Amerikaanse consulaat te Mün- chen met het goede middel tegen de bloederziekte van het vliegveld bij de Beierse 'hoofdstad naar Innsbruck vertrokken. Het vliegtuig, waarmede het middel uit Frankfort was ge bracht, had tengevolge van slecht zicht meer dan twee uur boven het landingsterrein moeten cirkelen. Omstreeks elf uur is het genees middel bij het kinderziekenhuis afge leverd. Toestand slechter. Volgens latere berichten was de toestand van de patiënt weer slech ter geworden. Het bloeden was op nieuw begonnen. Amerikaanse functionarissen te Wenen hebben nader verklaard, dat wel het goede geneesmiddel uit De troit is afgezonden. Deze goede zen ding kwam Zondag echter te laat op het vliegveld in Massachussets aan om terstond tiaar Frankfort doorgezonden te kunnen worden. In Frankfort echter was toevallig wel een pakje met pokkenvaccine aan wezig, dat hetzelfde uiterlijk had als de verpakking van het verwachte middel. Men zag dit pakje voor de verwachte zending aan en liet het terstond naar Innsbruck brengen. Het goede middel arriveerde in de afgelopen nacht op het vliegveld^van Muenchen en werd Maandagmorgen in Innsbruck bezorgd. serse gedelegeerde werd gesteund. IN BALLINGSCHAP GESTORVEN. Poolse emigrantenkringen te Lon den hebben bericht ontvangen van het overlijden van mgr. Theofil Skalski, Apostolisch Administrator van Zhitomir in de Sovjet-Unie, en een van de eerste slachtoffers van. het communisme. Mgr. Skalski werd in Mei 1926 door de H. Stoel be noemd, doch reeds een maand later door de communisten gevangen ge zet Eerst in 1932 werd hy uit de ge vangenis ontslagen en verbannen. Sedertdien heeft mgr. Skalski ver toefd in een parochie in de omgeving van Bialystok in Polen. Van diplomaten, die met Moskou goed bekend zijn, wordt vernomen, dat de Russische premier Malenkof, de laatste weken uitgebreide reizen in de Sovjet-Unie heeft gemaakt om zich persoonlijk van de toestanden op de hoogte te stellen. Verscheidene buitenlandse lega ties hebben aan hun regeringen ge rapporteerd, dat Malenkof de vorige herfst in de kustgebieden langs de Finse Golf persoonlijk de schade heeft opgenomen, door een orkaan veroorzaakt en de steunmaatregelen voor de getroffen bevolking heeft ge regeld. Over deze orkaan heeft de Russische pers nooit iets geschreven. Onlangs kwam Malenkof zonder voorafgaande aankondiging te Kief aan en verscheen daar plotseling in het nationale theater in de loge, ge reserveerd voor hoge eregasten. Op zijn reis door de Oekraine bezocht Malenkof verscheidene collectieve boerderijen en sprak met ontevre den boeren over hun moeilijkheden. Het schijnt dat Malenkof pogingen doet, tot het werkelijke volk door te dringen. Alle publiciteit wordt door hem zorgvuldig vermeden. Stalin was vrijwel in twintig jaar niet meer in de Sowjet-Unie op reis geweest. Zijn vacantiereizen naar de Krim maakte hij in speciale, van zware gordijnen voorziene treinen. Diplomaten geloven, dat Malenkof's reizen een onderdeel vormen van zyn „nieuwe koers". In de leiding van de Joegoslavische partij is een ernstige onenigheid aan de dag getreden, doordat het uitvoe rende comité van de partij een scher pe aanval heeft gelanceerd op een aantal artikelen over communisme en democratie, welke Milovan Djilas, de Joegoslavische vice-president meest vooraanstaande theoreticus van de partij, in het partijblad „Borba' heeft gepubliceerd. Djilas, een voormalige Partisaan, een van de naaste medewerkers van Maarschalk Tito, en sinds twee we ken ook voorzitter van het Joegosla vische parlement, had reeds enige artikelen van de reeks gepubliceerd, waarin hij er op aandrong, dat de Joegoslavische communistische par tij de ouderwetse revolutionnaire geest zou prijsgeven en „democra tisch zou moeten worden". Verder schreef hij o.a., dat, „de partij soepel dient te zijn en met haar tijd moet meegaan, gedachtig aan het feit, dat oude theorieën, die in haar eigen tijd voldoen, onder nieuwe om standigheden uit de tijd kunnen gera ken." Op dit alles heeft het uitvoerende comité thans scherpe critiek gele verd en in een communiqué verklaard dat dit lijnrecht ingaat tegen de ideeën van alle andere leden van het comité en tegen de besluiten van het zesde partijcongres. Strop voor de hamsteraars De Fransen zijn er eindelijk in ge slaagd de wilde goudmarkt, die de franc zo een zwak aanzien gaf, tame lijk kleurloos te maken. Op 1 Jan. 1948 namelijk werden de gouden Na poleons voor ongeveer fr. 4.000 (cir ca 33) verhandeld. Op 1 Januari van dit jaar waren dezelfde Napo leons te koop voor fr. 3.040 8.57). Geconstateerd kan worden, dat de goudprijs niet langer wilde sprongen maakt en zich onbeteugeld door de Franse economie beweegt. Hoewel dit goed nieuws is voor de Franse economen, is het tegelijk een verschrikkelijke slag voor de vele Fransen, die hun spaargelden in gouden munten en staven heb ben belegd. Volgens deskundige ra mingen moet in woningen kelders, zolders en schuren goud ter waarde van drie tot vyf milliard dollar ver borgen liggen. Als redenen voor de scherpe da ling van de goudprys gedurende de laatste jaren worden genoemd: de algemene neerwaartse tendens van de internationale goudprijs, de sta bilisatie van de kosten van levens onderhoud in Frankrijk gedurende de afgelopen achttien maanden, de activiteit, die de Banque de Franse op de goudmarkt ontwikkelt, een kleine verbetering van de stemming op de Parijse effectenbeurs, waardoor deze voor beleggers wat aantrekke lijker is geworden en het psychologi sche effect van de dalende goudprijs. Het gevolg van de daling van de goudprijs is, dat de eens stampvolle kamer van de goudhandelaren op de Parijse beurs thans half leeg is. Uit officiële statistieken blijkt, dat de stijging van de kosten van levens onderhoud in April 1952 voor de eerste maal sinds 1939 tot staan is gekomen. De vakbonden zeggen, dat de officiële indexcijfers vervalst en bevooroordeeld zijn. De meeste men sen zijn het er echter over eens, dat aan de inflatie althans tijdelijk een eind is gekomen. Niettemin blijven de prijzen in Frankrijk een groot probleem vormen. Zij liggen zo hoog boven het wereldgemiddelde, dat het exporteren van Franse producten zonder regeringssubsidies meesten tijds onmogelijk is. Zondag is in de RJK. Kerken van West-Duitsland een herderlijk schrij ven voorgelezen naar aanleiding van de komende conferentie van Vier in Berlijn. Het schrijven dringt er onder meer bij de gelovigen op aan, dat zij er voor bidden, dat „de geest Gods de verantwoordelijke mannen moge lei den om hen tot rechtvaardigheid te brengen". Rechtvaardigheid, zo zegt de brief, is de basis van de betrek kingen tussen de landen onderling en zij brengt vrede en vrijheid, rust en voortdurende zekerheid. In de brief wordt op de verdeling van Duitsland gewezen. De gelovi gen worden opgeroepen om voor de terugkeer van de vrede en de een heid van Duitsland te bidden. In de tijd, die voorafgaat aan de conferentie. zullen in alle kerken van West-Duitsland gebeden met deze strekking worden gelezen. Ge durende de conferentie zullen bij alle H.H. Missen deze gebeden gele zen worden. Vriendschappel ijk e atmosfeer te Berlijn De inleidende vier-mogendheden- besprekingen te Berlijn, die vandaag voortgezet zullen worden, maken goede voortgang, zo verklaren Wes telijke waarnemers in West-Berlijn. Het heeft ér alle schijn van, dat beide partijen overeenstemming: willen be reiken over de plaats en de techni sche voorbereidingen voor de minis tersconferentie. De atmosfeer was ook Zaterdag, toen het overleg werd voortgezet, vriendschappelijk. Men heeft de indruk, dat de Sow- jet-Unie bereid is tot een schikking te komen over de vraag, of de confe rentie in Oost- dan wel in West-Ber lijn gehouden zal worden, om te ver zekeren, dat het overleg tussen de ministers op tijd kan beginnen (25 Januari). Men deykt echter niet, dat de bijeenkomst van heden in het Amerikaanse hoofdkwartier de laat ste zal zijn, omdat de Russen blijk baar onaanvaardbare veiligheids maatregelen in West-Berlijn willen treffen. De Russen, die de drie Westelijke commandanten Zaterdag in hun hoofdkwartier te Karlshorst ontvin gen, staken de Britten de loef af. Zij hadden gezorgd voor een erewacht, die voor het Britse hoofdkwartier had ontbroken. COMMERCIëLE TELEVISIE IN BELGIë? De Belgische minister voor de ver bindingen, Paul Segers, heeft bij zijn terugkeer van een bezoek aan de V.S. verklaard, dat de televisie-or ganisatie in België, die onder toe zicht van de regering staat, zich wel- licht genoodzaakt zal zien, 'adverten ties uit te zenden om de hoge on kosten van de programma's te dek ken. In November jl werd in België begonnen met televisie-uitzendingen. HOE wordt het weer? Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur. AANHOUDEND ZACHT Zwaar bewolkt met aanvanke- lijk af en toe enige regen of mot- regen, later overwegend droog. Krachtige tot matige Noordwes- telijke wind. Aanhoudend zacht weer. 12 Jan.: zon op 8.44 en onder 16.52; maan op 11.27 en onder 1.37 uur. Het weer in Europa HELSINKI sneeuw. OSLO onbewolkt. STOCKHOLM licht bewolkt. KOPENHAGEN licht bewolkt. LONDEN onbewolkt. AMSTERDAM regen. BRUSSEL regen. PARIJS zwaar bewolkt. BORDEAUX regen. GRJENOBLE zwaar bewolkt. NICE onbewolkt. BERLIJN zwaar Ibewolkt. FRANKFORT regen. MUNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO ROME sneeuw, sneeuw, sneeuw, geheel bewolkt, onbewolkt. —7 c —7 8 2 4 7 5 2 5 0 2 —3 4 1 0 0 3 Korreltje Wie ongelijk niet toegeeft, houdt meer van zichzelf dan van de waar heid.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 1