Instelling van 6 product schappen ingesteld Tijdschema Fuifnummer via autonummer op zijn nummer gezet „Zwarte roos" bracht politie zware problemen en aannemers grote schade L4^®&13mAi ZATERDAG 9 JANUARI 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 ONTWIKKELJNG VAN DE P.B.O. Hoofdbedrijfschap voor akkerbouw' producten Minister De Bruijn heeft bij de Tweede Kamer veertien wetsontwer pen Ingediend. Het eerste zevental heeft tot doel productschappen In te stellen voor vee en vlees, "groente en fruit, siergewassen, tuinbouwzaden, margarine, vetten en oliën, gedisti- I eer de dranken en een hoofdbedrijf schap voor akkerbouwproducten. De ze productschappen uit de voedsel voorzieningssector komen in de plaats van de huidige bedrijfschappen en hoofdbedrijfschappen en van de vak organisatie voor gedistileerde dran ken. Deze organen werden in 1941 in gesteld, toen het organisatie-besluit voedselvoorziening tot stand kwam Met de indiening van het tweede ze vental wetsontwerpen wil de minis ter deze schappen opheffen. Alle wetsontwerpen zijn mede onderte kend door de ministers Zijlstra en Mansholt. In de algemene toelichting schrij ven de ministers, dat het feit, dat sinds het tot stand komen van de wet op de PBO meer dan drie jaar zijn verlopen alvorens tot het indie nen van deze instellingswetten kon worden overgegaan, geen afbreuk doet aan hun voldoening over het thans bereikte resultaat. In 1951 be gon de Sociaal Economische Raad met de voorbereiding. De lange duur er van vloeit volgens de ministers voort uit de gevolgde procedure. Aan de nieuwe productschappen zal worden overgelaten de regeling van aangelegenheden, die verband houden met het economisch verkeer tussen de verschillende stadia van voortbrenging en afzet. Hiermee wil len de ministers tot uitdrukking brengen, dat het regelend optreden van de productschappen gericht moet zijn op het tot stand brengen van 'n ordening der marktverhoudingen. Dit betekent niet, dat het afzetten en be trekken van goederen zelf geregeld moet worden. Mogelijk is bijvoor beeld, zo verduidelijken de ministers, dat voor een bepaald stadium de om vang der voortbrenging wordt gere geld, met als gevolg, dat voor volgen de stadia de marktsituatie wordt be- invloed. De regeling van onderwer pen, die op sociaal terrein liggen, wprden niet aan de productschappen overgelaten. De taak der oentrale overheid. Het optreden van rpoductschappen Het optreden van productschappen gen onderworpen, wanneer ze ver band houden met de hoofdlijnen van de economische politiek. Hier heeft de centrale overheid een taak en een verantwoordelijkheid. Als voorbeel den geven de ministers de in- en uit voer. Maar in ieder geval ligt het in de bedoeling aan de productschappen zulke ruime medebewindsbevoegdhe- den te geven, dat zij inderdaad in staat zullen zijn hun marktordende taak op de juiste wijze te vervullen. In het algemeen hebben de minis ters zich met de adviezen van de So ciaal Economische Raad verenigd, waarbij de tekst van het door de raad vastgestelde voorontwerp zoveel mo gelijk ongewijzigd is overgenomen. In de algemene toelichting schrij ven de ministers verder, dat aan het bestaan van de bedrijfsschappen voor zuivel, voor zaaizaad en pootgoed, voor akker- en weidebouw en voor pluimvee en eieren een einde moet komen. Overwogen wordt om pro ductschappen in te stellen voor zui vel, landbouwzaden, pootgoed cn voor pluimvee en eieren. Het bedrijf schap voor suiker zal worden opge heven. Er komt geen productschap voor in de plaats. Eveneens wordt op geheven het productschap voor hooi, stro en ruw-voeder. Aan een pro ductschap bestaat geen behoefte. Op korte termijn zal een wetsontwerp tot instelling van een productschap voor bier worden ingediend. Het hoofdbedrijfschap voor akker bouwproducten heeft zoveel moge lijk het karakter gekregen van een productschap. De coördinatie in de akkerbouwproductensector zal hierin bestaan, dat de voornaamste beslui ten der productschappen aan het oor deel van het bestuur van het hoofd productschap zullen worden onder worpen. De ministeriële goedkeuring blijft natuurlijk. Verder zal het hoofd- productschap van zijn verordenende bevoegdheden geen gebruik mogen maken, dan nadat de productschap pen in de gelegenheid zijn gesteld van hun zienswijze te doen blijken, tewel 107 per 100.000 inwoners. Treinlectuurverkoop ook 's avonds Bij de controle-posten Het ligt in de bedoeling van de Ne derlandse Spoorwegen dat het N.S. controlepersoneel bij de ingangen naar de perrons ten gerieve van de reizigers dagbladen te koop zullen hebben 's avonds na sluiting van de krantenkiosken. In overleg met de algemene spoorwegboekhandel zul len de datum van invoering van deze nieuwe maatregel en de stations van verkoop nader worden vastgesteld. Waarschijnlijk zijn dit de beide sta tions in Den Haag en die in Amster dam en voorts Rotterdam, Utrecht, Leeuwarden, Maastricht, Leiden, Amersfoort, Arnhem, Hilversum, Venlo en Groningen. Aantal café's in Nederland laatste tijd flink afgenomen Volgens „Horeca" is ondanks het feit, dat de bevolking van Nederland vooral de laatste tientallen jaren aan zienlijk is toegenomen, het aantal café's sterk afgenomen. In 1910 wa ren er bijvoorbeeld per 100.000 in woners 367 verloven A en in 1950 nog slechts 72. In 1950 bedroeg het totale aantal vergunningen 16.789, of- De herhalinsoefeningen Blijkens een ministeriële beschik king zullen de herhalingsoefeningen in 1954 voor de verschillende onder delen variëren van 5 dagen (mili tair gezag- en juridische zaken-groe pen) tot 83 dagen (3e betaljon zwa re tanks). De derde divisie zal (behalve de tankonderdelen) voor 31 dagen on der de wapenen worden geroepen, evenals de 31e, 32e en 33e eskadrons zware tanks. Voorts zal o.m. een aan tal legerkorpsen territoriale onder delen voor 59 dagen (officieren, on der officieren en nader aan te wij zen categoriën koerporaals) resp. 52 dagen (korporaals en soldaten) wor den opgeroepen, een aantal territo riale onderdelen voor resp. 52 en 38 dagen, een aantal afdelingen zware luchtdoelartillerie voor 45 resp. 31 dagen, een aantal compagnieën in fanterie van de nationale reserve voor 17 dagen en een afdeling lichte luchtdoelartillerie van de nationale reserve voor 31 dagen. CANADESE AMBASSADEUR BEZOCHT EMIGRANTENSCHIP De Canadese ambassadeur in ons land, Thomas a Stone, heeft gister middag een bezoek gebracht aan het Nederlandse emigrantenschip „Groo- te Beer", dat vanmiddag met onge veer 380 passagiers aai. boord uit Rotterdam naar Canada en de Ver enigde Staten vertrekt. Bij de opva renden bevonden zich een kleine tweehonderd emigranten met be stemming Canada en vijftig Neder landse emigranten, die naar de Ver enigde Staten gaan. Dit zijn de eer ste Nederlandse emigranten, die dit jaar met een emigrantenschip naar Canada vertrekken. Ongeluk met vaders auto Tegen de 22-jarige boerenzoon P. uit Jisp, die In de vooravond van de 31ste Maart jJ. op de Zaanweg te Wormerveer op het trottoir een voet ganger had aangereden, heeft de procureur-generaal bij het Gerechts hof te Amsterdam, conform het von nis van de rechtbank te Haarlem, ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar (het maxi mum) geëist De onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden, wilde de procureur-generaal voor waardelijk opgelegd zien met een boete van 100 gulden subsidiair 20 dagen. De jongeman had die dag eind examen gedaan op de rykslandbouw winterschool te Alkmaar en was daarna met een vriend naar een café gegaan. Hij had daar volgens zijn eigen verklaring 7 8 glaasjes bes senjenever gedronken. In de voor avond keerd hij met de auto van zijn vader naar huis terug. Voetganger geschept Getuigen hadden waargenomen, dat de wagen op de Zaanweg met de rechterwielen, met de snelheid van een fietser, op het trottoir reed en een voetganger had geschept. Het Slapen zonder bad wordt duurder De bestuursraad van de Ned. bond van werkgevers in Horecabedrijven adviseert zijn leden om de mini mumprijzen, voor logies met ontbijt, zonder bad of douche, zoals die zijn neergelegd in het prijsadvies voor 1953, met het oog op de algemene kostenstijging te verhogen met twee kwartjes per nacht. Ook dit jaar wordt geen advies gegeven met be trekking tot restaurantprijzen. Deze laatste liggen naar mening van de bestuursraad meer op internationaal niveau, dan de hotel- en café-prij zen. Zij zijn meer aangepast bij het gestegen kostenpeil en zijn door sa menstelling en omvang der maaltij den te zeer gedifferentieerd om een technisch verantwoord advies te ge ven. slaohtoffer kreeg een hersenschud ding en een paar gekneusde ribben. Aanvankelijk had de jongeman, die via het autonummer was opge spoord, gezegd zich niets van het voorval te kunnen herinneren. La ter vertelde hij wel een schok te hebben gevoeld. De bloedproef wees uit, dat het bloed 1,45 pro mille had bedragen. De procureur-generaal zeide er bij zijn eis rekening mee te houden dat de verdachte nog niet eerder was veroordeeld en hij door de langdu rige ontzegging van de rijbevoegd heid niet in zijn werkzaamheden werd gedupeerd. De raadsman refe reerde zich aan het oordeel van het Hof. Op 22 Januari zal het Hof ar rest wijzen. Verdere beperking van cumulatie De minister van Binnenlandse Za ken, prof. Beel, heeft de cumulatie- beperkende bepalingen in de ont werpen tot wijziging van een aantal pensioenwetten opnieuw in studie genomen. De minister is daarbij tot de con clusie gekomen, dat deze bepalingen niet gehandhaafd zullen kunnen blijven en dat zo spoedig mogelijk een voorstel bij de Staten-Generaal aanhangig zal moeten worden ge maakt, waarbij in ieder geval het betrekken onder deze cumulatiebe perking van de inkomsten, verwor ven uit andere dan overheidsbetrek- kingen, te rekenen van 1 Januari 1954 af, ongedaan wordt gemaakt. De regering stelt zich voor mede le bezien de vraag, of en in hoeverre wellicht de bepalingen, welke aan de cumulatie van pensioen en in komsten uit overheidsbetrekkingen beperkingen aanleggen, verdere wij zigingen behoeven. De minister deelt dit mede in een memorie aan de Eerste Kamer, die bij het afdelingsonderzoek ernstige bezwaren tegen de betrokken bepa lingen had aangevoerd De minister is niettemin van mening, dat het wetsontwerp zo spoedig mogelijk wet dient te worden, omdat het in zijn voornaamste strekking belang rijke verbeteringen behelst. MINISTER WITTE: Ook een kans voor kleine aannemers Het is voor kleine aannemers, die vaak met eigen zoons of met een kleine kern van arbeiders werken, veelal onmogelijk in te schrijven op grote complexen nieuwbouw van woningen. Deze aannemers zouden evenwel toch een kans hebben bij deze woningbouw te worden inge schakeld, indien opdrachtgevers bij de aanbesteding van dergelijke com plexen niet alleen een aannemings som in massa zouden vragen, maar ook gelegenheid zouden geven tot het inschrijven voor percelen. Daar om heeft de minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting in een schrijven aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat hij het op prijs zal stellen, indien deze, waar mogelijk, bij aanbesteding van grote complexen ook prijsopgaaf vragen voor afzon derlijke percelen van deze com plexen. De grootte van de percelen zou dan zodanig moeten zijn, dat deze kleinere aannemers daarvoor kunnen inschrijven. Nederland is grootste eieren-exporteur Nederland is vorig jaar de groot ste exporteur van eieren ter wereld geworden. Er werden in 1953 meer dan anderhalf milliard eieren uitge voerd. om precies te zijn 1.681.305.883 stuks. Nog geen halve eeuw geleden, in 1907, voerde ons land nog meer eie ren in dan uit. West-DuitGland was vorig jaar de belangrijkste afnemer met een aan tal van 1.328.000.000. Professoren spelen toneel Een hemel op aardel Drie Delftse hoogleraren zullen voor een avond de techniek aan de wilgen hangen en zich op de kunst werpen. Ten bate van het studenten- sanatorium wordt op 15 Januari in de Delftse Stads Doelenl een toneel- en muiziek-avond gegeven, wiaarop zy van hun veelzijdigheid blijk kun nen geven. De professoren dr. A. C. S. van Heel en dr. Libbe van der Wal treden op in eert eenacter Hemel op aarde, waarvan de laatste de regie heeft. Prof. ir. E. F. Boom geeft voor de pauze een kort pianorecital. Na de pauze komt het Deltse studenten to neel Kachel aan de beurt met de een acter van Clifford Odets: Waiting for Lefty. SPAARGELD GESTOLEN In een huis gelegen aan de grens van de gemeente Roosendaal, toebe horende aan een arbeider, werd gis- tegen de diefstal ontdekt van 2.090. De arbeider had jaren over dit be drag gespaard, maar onvoldoende veiligheidsmaatregelen getroffen om diefstal tegen te gaan. In een kleine schuur had hij een sleutel hangen, die ook kon worden gebruikt door de bij hem wonende zoon. Met die sleutel verschafte de dader zich een voudig toegang tot de woning. VEERKAARTJES WERDEN TWEEMAAL VERKOCHT De Gorinchemse politie heeft aan het licht gebracht, dat door een drie tal ldeen van het veerbedryf Gorin- chemSleeuwijk veerkaartjes voor de twede maal werden verkocht. Zij hadden tot taak deze kaartjes bij controle af te scheuren. Zij deden dit echter niet, maar namen ze on geschonden in en verkochten ze we derom. Door de politie is nu proces verbaal opgemaakt tegen drie per sonen. CSTEIKE ^^^elpende JéL HEERLEN HUIVERDE Jonge mijnwerker, die.speelde met vuur, brandde zichzelf en vele directieketen De Heerlense gemeentepolitie is er gisteravond in geslaagd een 19-jarige mijnwerker uit Heerlen te arresteren, die haar de laatste weken voor tal van raadsels heeft geplaatst. Deze jongeman noemde zichzelf „De zwarte Roos" en had het vooral op directieketen van bouwondernemingen gemunt. „Ik ben niet gearresteerd". Naar aanleiding van schriftonder zoekingen ging de politie later over tot aanhouding van een man, die echter ontkende „de zwarte roos" te zyn. In een plaatselijk blad ver scheen over deze aanhouding een be richtje. Dit had tot gevolg dat op 19 December een brief de gang van het politiebureau werd binnengegooid, waarin „de zwarte roos" o.a. schreef: „Ik heb gelezen dat ik zou zyn gear resteerd, maar die vlieger gaat niet op". Ook kondigde hij in die brief nog een reeks andere operaties aan. „Zalig Nieuwjaar". De eerste daarvan, weer gevolgd door een voer de politie bestemde brief, gebeurde in de nacht van 24 op 25 December en wel by een groep nieuwe woningen aan de Mesdag straat, waar een directiekeet met in ventaris ter waarde van 7000 in vlammen opging. Op 29 December stuurde de jongeman de Heerlense politie een kaart met „Zalig Nieuw- In de nacht van 2 op 3 November stal hij aan de Schaesbergerweg te Heerlen uit een keet tekeningen en brieven. Op 9 November belde hij een wachtcommandant van politie op en verzocht hem een in de telefooncel van het Heerlense station gelegen brief op te laten halen. „Nieuw wapen". Hy diende zich bij dit gesprek aan als „De zwarte roos". Met die naam bleek ook de brief ondertekend te zyn. Er stond in, dat de politie zich maar op een hele reeks brandstich tingen, plunderingen, etc., moest voorbereiden, en er waren enkele uit de keet ontvreemde brieven bijge voegd. In de nacht van 16 op 17 No vember stak de jongeman de direc tiekeet van de nieuwe kweekschool aan het Schandelerboord te Heerlen in brand (schade ƒ7500). Nadien liet hij weer per brief de politie weten dat ook deze brand door hem veroor. zaakt was. Hij had volgens de brief de keet in brand gestoken met een nieuw door hem uitgevonden wapen, een zgn. „Pannan K 7". jaar". Hy had die kaart versierd met een door middel van een stempel aangebrachte zwarte roos. Tussen de bedrijven door speelde hij de politie ook nog een brief in handen, die door een gefingeerde helper aan hem zou zyn gericht. Deze brief had hij gede poneerd in een telefooncel, waar hij werd gevonden door een burger, die hem naar de politie bracht. Hy was ondertekend met de naam van een aan de politie bekende jongeman, die echter met het hele geval niets bleek te hebben uit te staan. De roos door de mand. De laatste operatie van „de zwarte roos" gebeurde in de nacht van Don derdag op Vrijdag j.l. en wel weer aan het Schandelerboord, waar dit maal een bouwkeet van de gemeente in vlammen opging. Onder de be langstellenden die naar deze brand stonden te kijken, bevond zich een jongeman die verleden jaar eens met de Heerlense politie in aanraking was geweest. Hij werd door een der politiemannen herkend, met het ge volg dat gisteren bij hem thuis een huiszoeking werd gedaan. De politie vond een primitief van canvas ver vaardigd stempel, dat een roos voor stelde. Toen wist men uiteraard ge noeg. Gisteravond om acht uur werd de fantasierijke jongeman gearres teerd op de mijn waar hij werkzaam is. Hy legde een volledige bekente nis af. Sic tan hal gabrakklga kin NUMEGEN. '.LM-e. lydvd vn /1/LHAjj-CA U- aXtr-UjaxiJi/ c&r? kamt \aaJIAjLVX. W>7 OrmU u. iii JntbOfC'Yjjt, aX xJWttS- Wïlv™ dl tzrvdx SSSS Ctzsn £k. jmW /Jol aj ~~7^ rCovG"-*. irrury oA-t. De oprichting van het notarieel-pensioenfonds Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot invoering van een leeftijdsgrens voor het notaris ambt en oprichting van een notarieel pensioenfonds aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: De minister van Justitie geeft daar toe, dat de gevonden oplossing niet ideaal is. Zij is het resultaat van een jarenlang overleg, waarbij is ge tracht zo goed mogelijk de zeer uit eenlopende belangen van de betrok ken groepen te behartigen. Het zou zeker verreweg het een- voudigste zijn de leeftijdsgrens in te voeren uitsluitend voor nieuw be- i noemde notarissen. Het gevolg zou j dan echter zijn, dat de volledige in- i voering van de leeftijdsgrens zeker 25 30 jaar zou worden verschoven. De huidige toestand, dat een groot gedeelte van de ambtsdragers een leeftyd hebben bereikt, waarop zy, naar menselijke maatstaven gemeten, niet meer die werkkracht kunnen ontwikkelen, welke voor een goede gang van zaken vereist is, zou dan worden bestendigd. Het pensioen, dat aan ontslagen notarissen wordt gegeven, ongeacht of zy daarvoor geheel of gedeeltelijk niet betaald hebben, berust op de gedachte, dat het niet wenselijk zou zijn personen, die voor hun leven be noemd waren, zonder meer ontslag te geven zonder enige zekerheid voor hun Instaan. Daarnevens kan het ook worden beschouwd als een tege moetkoming voor ontnomen inkom sten. Dat de meerderheid van de nota rissen en candidaat-notarissen het ontwerp acceptabel acht, is aan de minister niet gebleken. Vrouwe Justitia grijpt de Nijmeegse muizen- verslinder Voor 400 sigaretten heeft dezer dagen een arbeider te Nijmegen een levende muis opgegeten in het schaftuur. Het was hier gegaan om een weddenschap: Hij zou de muis opeten, die juist in de fabriek was gevangen. Hij verslond het diertje met huid en haar in tegenwoordig heid van een groot aantal mede arbeiders. De directie had reeds haar strengste afkeuring uitgesproken over deze muizenverslinding. Thans is in opdracht van de offi cier van justitie bij de rechtbank te Arnhem door de politie te Nijmegen procesverbaal tegen de betrokken arbeider opgemaakt wegens dieren mishandeling. JEEP SLIPTE. Militair gedood. Een militair van het wapen der ko ninklijke marechaussee heeft gister middag het leven verloren bij een verkeersongeval op de Nunspeterweg. tussen Elspeet en Nunspeet. Een an dere marechaussee liep lichte ver wondingen op. In de jeep, waarmee het ongeluk gebeurde, zaten drie marechaussees uit het kamp Nunspeet. Tengevolge van de gladheid van het wegdek ver loor de bestuurder plotseling de macht over het stuur. De jeep kwam terecht in de berm, waardoor een der marechaussee die achter in de jeep zat, uit de wagen werd geslingerd. Tien minuten na het ongeval is hy aan de bekomen verwondingen over leden. HYPOTHEKEN 6D roor alle andere takeD op het gebied ran on roerende goederen 8ouw- an Makelaarsbodrijt v. d. Drift NIEUW SOORT BENZINE OP DE MARKT. De Koninklijke Shell-groep heeft in haar laboratorium een nieuwe ben zine samengesteld, die binnenkort door haar verkooporganisatie hier te lande (Shell Nederland N.V.) op de markt zal worden gebracht. Aan deze benzine is een chemische stof (door haar Ignition Control Additi ve of I.C-A. genaamd), toegevoegd. De maatschappij zal uitsluitend de aldus samengestelde benzine op de markt brengen. Deze komt dus in de plaats van de benzine, die thans nog aan de pompen van de maatschappij verkrijgbaar is. De nieuw samengestelde benzine voorkomt, volgens haar, een voortij dige ontsteking, hetgeen het ontwik kelde motorvermogen ten goede komt, alsmede schadelijke vervuiling van de bougies. De moord te Echteld Onverwachte inval boekte resultaat Bewijsstuk gevonden Omtrent de arrestaties die Woens dag j.L in de moordzaak te Echteld zijn verricht, wordt van officiële zij de meegedeeld dat de actie hiertoe grootscheeps was opgezet. De justi tie vermoedde dat de dader van de moord op de veehandelaar in de naaste omgeving, van het slachtoffer moest worden gezocht. Met een 40-tal politiemannen werd de boerderij omsingeld. De verdach te personen werden een voor een, zonder dat hun gelegenheid werd gegeven met elkaar in contact te ko men, gearresteerd. In het gemeente huis te Ochtend werden zij verhoord. Het verhoor duurde tot een uur in de middag van de volgende dag. Er was ook nog een vijfde verdachte, doch deze is op vrije voeten gesteld. Er is een stuk tevoorschijn gekomen tijdens de intensieve huiszoeking bij de gearresteerden. Van dit stuk staat vast dat het zirh in de portefeuille van de vermoorde heeft bevonden. RIJWIELHERSTELLER VERUISTERDE OF STAL FIETS. Voor verduistering of diefstal van een fiets stond een rijwielhersteller uit Bodegraven terecht voor de Haagse rechtbank. Hij had een bij zijn patroon ter reparatie gegeven fiets meegenomen en getracht te ver kopen. Voor de rechter-commissaris had verdachte verteld, hoe hij op een dag naar Boskoop moest en de fiets had meegenomen naar het station. Hier liet hij de fiets 14 dagen in de bewaarplaats staan. Nu betoogde hij, dat hij er in die 14 dagen niet meer aan had gedacht, maar de president van de rechtbank, mr. Veldman, bracht hem onder het oog dat er in die tussentijd in de werkplaats over de fiets was gespro ken, waar hij bij was en dat hij toen had gedaan, alsof zijn neus bloedde. Toen verdachte had gemerkt, dat men geen argwaan tegen hem koes terde had hii zijn zinnen gezet op een tweede fiets. De verdachte was nog niet eerder veroordeeld. Over zijn argumenten tot deze daad ver telde verdachte, dat hii een week ziek was geweest en dat hij achter stallig kostgeld had. Ook had hij diverse kosten vehad. zoals het laten verzolen van zijn schoenen. De officier van Justitie, mr. Dyse- rinck, achtte meermalen gepleegde diefstal bewezen en requireerde een jaar en drie maanden gevangenis straf met aftrek. De raadsman, mr. J. H. Koolschijn, vertelde hoe ver dachte het thuis niet al te bes.t kon vinden en zo in een kosthuis was terecht gekomen. Zijn vader wil hem echter wel weer in huis hebben- Pleiter wees er op, dat verdachte niet geraffineerd te werk was gegaan Toen hij bijv. de fiets bij de moffe- laar bracht had hij de naam van de eigenaar nog achter op het karretje laten staan. De raadsman bepleitte clementie. Uitspraak 21 Januari.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8