k Geslaagde bijeenkomst van Wijk I in Oud Hortuszicht Het koude water bemoeilijkt het lichten van de „ARGUS" Driekoningenviering van Sint Adelbert", Leiden GEVESTIGDE FN VERTRORKFN PERSONEN IN EN UIT IFIDEN PUROL unstleven in leiöen Weekmarkt blijft voorlopig nog een jaar op proef WOENSDAG 6 JANUARI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De Organisatie B.B. werkt voort Stadgenoten: opent oog en hart voor de zelfbescherming Voor de vrijwilligers en deelnc- j de eerste bijeenkomst had geen re- raers van en voor de Bescherming sultaat, want daar werd hem onom- Burgerbevolking van Wijk I werd wonden te kennen gegeven, dat er gisteravond in „Oud Hortuszicht" de op de medewerking van de oud-Lb- eerste wijkbijeenkomst in onze stad gehouden welke zeer zeker geslaagd genoemd mag worden, want ondanks de snerpende Noordooster en on danks de gezelligheid rond de huise lijke haard, waren er meer dan hon derd personen bijeen, die zich zeer enthousiast toonden over hetgeen bereikt is. Nieuwsgierigheid voor wat de BB nu eigenlijk is of de zucht om te we ten wat er van de vrijwilligers in de BB gevraagd wordt, welke hun rechten en plichten zijn? Men kan het noemen zo men wil, maar op de ze eerste massale bijeenkomst kon men toch niet spreken over „de-kat- uit-de-boom-kijken", waarvan men de Hollander zo graag wil verden ken. In ieder geval kunnen we consta teren, dat deze avond geslaagd is. Ge slaagd om de opzet met de voortref felijke leiding en glasheldere uit eenzetting van het wijkhoofd, de heer A. van der Neüt, geslaagd ook om de interesse, welke er na deze uiteenzetting getoond werd in de vorm van vragen door de aanwezi gen, geslaagd ten slotte ook om de wijze, waarop het Hoofd der B.B. in de A-kring „Leiden", de heer S. W. Hagedoorn, de vragenstellers beant woordde. De heer A. v. d. Neut over „Wat was en wat komen moet". De heer v. d. Neut sprak allereerst zijn grote voldoening uit over de tal rijke opkomst, in het bijzonder van de heer Hagedoorn rnet zijn staf en de verschillende wijkhoofden. Aangezien deze bijeenkomst sa menviel met de vergadering van de blokhoofden, las spr. allereerst de notulen van de laatste blokhoofden- bijeenkomst, waaruit voor de aan wezigen al heel wat te leren viel. Spr. herinnerde er daarna aan, dat voor deze bijeenkomst met opzet Oud Hortuszicht was gekozen, om dat deze zaal zoveel herinneringen bevatte aan de oude Luchtbescher ming. In enkele trekken haalde spr. een en ander aan over deze oude or ganisatie, die veel liefs maar ten slotte ook veel narigheid met zich had meegebracht en v/aarover wij het hier niet zullen hebbenom alleen te spreken over de nieuwe organisatie: de BB. Daarover zeide de heer v. d. Neut, dat er in de wereld weer spanning is, ook al in het natuurlijke natuurkun dige gebeuren. De berichten in de kranten volgen elkaar vrij regelma tig op. Terwijl in 1938 de regering zich op het gebied van de Lb geheel af zijdig hield, gaat zij nu voorop en acht zij het nodig een zeèr grote, bij na allesomvattende organisatie in het leven te roepen, die dag en nacht voor de burgerlijke samenleving pa raat moet zijn. In sommige landen heeft men het noodzakelijk gevonden de burgerlijke dienstplicht in het leven te roepen, die daar intussen uitstekend werkt en al heel gewoon gevonden wordt. Maar in ons land is dit zo eenvoudig niet. De regering ontwierp een sche ma voor de organisatie B.B. en ver schillende functionarissen werden ers niet te rekenen viel. Nadat de grieven der voormalige Lb-ers evenwel waren opgediend en vrijwel ieder zijn hart gelucht had, kreeg de samenspreking een andere wending. Zien naar de toekomst. Men begreep, dat men zijn nega tieve houding moest laten varen en dat men zich niet afzijdig mocht blijven houden ten aanzien van de vele gevarên, die de burgerbevol king nog steeds bedreigen, ook in vredestijd. Na er in 't vervolg van zijn rede op gewezen te hebben, hoe de burgerij, daarin voorgegaan door de regering, zich wapent tegen allerlei gevaren verkeersongelukken met verkeers- onderwijs op de scholen, T.B.C. en de bestrijding daarvan, verdrinking en de maatregelen daartegen door b.v. schoolzwemmen, levens- en brandverzekeringen, enz. wees hij erop, dat er nog veel meer is, waarvoor wij verplicht zijn de hoof den bij elkaar te steken en geza menlijk maatregelen te beramen in het belang van onszelf en onze me demensen. Wanneer we de dagbladen opslaan en lezen over de slagen, die de mens heid werden toegebracht door krach ten en machten, die buiten het be reik van het mensenlijk kunnen en weten liggen, wervelstormen in Amerika en Japan, geweldige over stromingen in Amerika en China en N.-Italië, aardbevingen in Grieken land gevaar vA vulkanische uit barstingen, enz. dan behoeft men niet te zeggen, dat hier zoiets niet zal gebeuren. De overstromingsramp in Zee land en de Z.-H. eilanden is daar om het tegendeèl te bewijzen en temidden van ons gesapig leven tje werden we in Febrari 1952 voor de rauwe werkelijkheid ge plaatst. Natuurlijk stond ieder klaar om te helpen, maarzo weinigen kon den of mochten helpen, want er was geen organisatie, die de hulpverle ning kon leiden. Paraat zijn. En toch, wie waarborgt ons dat er niet op een andere keer opnieuw hulp nodig is. En dan moeten we paraat zijn. Er moeten maatrfegelen genomen worden om klaar te staan op ogenblikken, dat onze bevolking door een of andere ramp, hoe men die ook noemen wil of hoe die ook ver helpen en dit tot degenen, die zich nog niet aangemeld hebben in de geformeerde blokken de nog niet bezette plaatsen te bezetten, zodat, als het nodig mocht zijn, de mensheid Leiden—Oegslgeest klaar zal vinden, om haar in haar noden te helpen. Spr. deelde vervolgens mede, dat de cursussen en oefeningen thans zullen gaan beginnen en na een kor te pauze was er gelegenheid over een cn ander vragen te stellen. Die natuurlijk los kwamen, want daarvoor was men ten slotte bij elkaar, vragen dikwijls van onder geschikt belang, doch passend in het kader van deze informatorische bij eenkomst en tenslotte vragen, waar van het nodig is, dat zij werden be antwoord. En daarvoor zorgde de oorzaakt zou kunnen worden, zou worden getroffen. Dan moeten wij allen in een groot goed samenwer kend verband de hand aan de ploeg kunnen slaan. Dan moet de organisa tie af zijn. Dan is er voor ons iets moois te doen. Dan hebben we ten minste iets, waarin we geheel be langeloos voor elkaar werken. Wat een prachtige vorm van burgerzin en burgerplicht! In de B. B geen verdeeldheid, maar door de B. B. een eenheid in ons volk, eenzelfde hechte en sterke eenheid, welke ons herinnert aan die in de jaren 194019.45, waarte gen de bezetter volkomen machteloos stond. Ook in de oorlog! Tenslotte, spr. wilde niet spreken over 'n nieuwe oorlog en alle moord wapenen, die hij meebrengt, doch tegen de stelling, die men nu reeds verkondigt: „tegen een atoombom is niets te doen", nam hij kordaat stelling, want hiertegen zijn wel de gelijk maatregefen te treffen. Daar over zou men evenwel in de te hou den cursussen moeten worden inge licht. Aan het slot van zijn uiteenzetting KANTONGERECHT LEIDEN. De heer C. L. de Groot te Leiden is benoemd tot bureelchef ter Griffie van het Kantongerecht Leiden, de heer C. A. Been uit Lisse tot admini stratief ambtenaar C 2e klasse. deed de heer v. d. Neut een hart grondig beroep op zijn toehoorders, doch via hen op geheel de bevolking van Leiden en Oegstgeest, allen toch mede te werken aan de opbouw van de organisatie der B. B. Hij vroeg allen mee te werken de gedachten, dat de B. B. nuttig, nodig en nood zakelijk is, uit te dragen: mede te heer Hagedoorn, hoofd der B.B., op uitstekende wijze. Slechts een ervan willen wij hier beschrijven. Gevraagd werd of de B. B. LeidenOegstgeest in staat zal zijn om, indien onverhoopt morgen waar dan ook in Nederland hulp ge vraagd werd, hieraan te voldoen. En de heer Hagedoorn antwoordde hierop volmondig „ja". Want Leiden Oegstgeest heeft een kern van hel pers: brandweer, politie, geneeskun dige en sociale dienst, welke onmid dellijk ter beschiking zal zijn, indien men dit van hen vraagt. LAATSTE NIEUWS Lot der slachtoffers nog niet vastgesteld Omtrent het tragisch gebeuren op de Nieuwe Maas hedennacht verne men wij nog het volgende: Na het ongeval is de „Damascus" voor an ker gegaan ter hoogte van de Rot terdamse Droogdok Maaischappij. Later is zij naar de ligplaats in de Waalhaven gesleept. Ook dit schip heeft nog schade opgelopen, nl. aan de kop ongeveer meter boven de waterlijn. eerste sleepboot die te hulp kwam na de aanvaring was de „Spitsbergen" van Piet Smit jr., de „Delfshaven" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst heeft later Deze wetenschap bewijst voldoen- een draad kunnen vast maken aan de, dat er de afgelopen maanden iets positiefis is opgebouwd. Er wordt slechts op meer anderen gewacht om de organisatie verder uit te bouwen. Dat men zich onverwijld melde! 11 Het was niet helemaal maar bijna even koud als op de avond, dat de drie koningen het paleis van Hero des verlietenen vele leden van de „St Adelbert" voelden er weinig voor de wijzen na te volgen. Zij ble ven, als niet-wijzen, in hun eigen warme stal en krib. Dat was een lichte teleurstelling voor het bestuur, hetwelk veel moeite had gedaan, de verkleumden te onthalen door een gezellige kerst-versiering en hen te laven met koffie en wijn, goede kof fie en geen goede wijn. De thuisblij vers, dit lezende, zullen mompelen, dat zij deze geneugten ook binnen de omwalling van hun home en „castle" kunnen genieten. Er stonden echter ook andere pun ten op het programma, die de Drie koningen-uittocht naar het Gulden Vlies een buiten-huiseliik feestelijke tint gaven. Op de eerste plaats na tuurlijk de aanwezigheid van zovele wederhelften, van wie anders al leen de minder spectaculaire andere helft op de vergaderingen pleegt te komen. En vervolgens de plotselinge voorlezing van het evangelie door prof dr. J. C. Groot, die in klein be stek de betekenis van dit alleroudste kerstfeest ontvouwde in zijn drievou dige triomf en in zijn merkwaardige samenvoeging tot één herdenking van de aanbidding door de koningen, de bruiloft te Cana en de doop in de Jordaan Daarna kwamen de drie magiërs, ieder op hun wijze, de toverkunst bedrijven. Mevrouw G. H. M. van Dongente Nijenhuis toverde met haar gouden stem en zong enige Kerst-liedjes en het Largo van Han del, met als klankrijke achtergrond de oiano-begeleiding van Henri Wei- boren. De tweede magiër, de donkere, was Ben van Heet, die eenvoudig en kalm, maar met een indringend stem vermogen gedichten voordroeg o.a. een Nieuwjaarsvermaan van Brêro en tot slot een lang en wonderlijk verhaal van Werumeus Buning over de kameel van koning Balthazar. De derde magiër stond niet op het pro gramma en toverde eerst met een baard, vervolgens zonder baard, eerst met zijn wettige echtgenote, vervol gens zonder derzelver fluisterende assistentie, een dwaas verhaal te voorschijn over de voordelen van het Gevestigd in de week van 28 tot en met 31 December. C. M. M. Baars, Eurggravenln 5; A. M. Belt, werkster, Hoge woerd 74a; J. van den Berge, Vree- wijkstr. 16a; J. Blom en fam.. mag.- meester. Borneostr. 17; M. F. Böckling, Vreewijkstr. 16a; C. G. Boelaars, Witte Rozenstr. 16a; J. G. Boudewijn, mili tair, Morsstr. 6264; C. J. Christiaan- gracht 'Sr .rrSSS»..0^ geest zijn hoofd B.B. kreeg. De heer Hagedoorn wendde zich het eerst tot de voormalige Lb, maar MYSTERIE-SHOW VOOR DE LEIDSE KOKSSCHOOL. In het St. Antonius Clubhuis kon den de militairen van de Koksschool gisteravond genieten van het eerste programma in dit jaar, samengesteld door de Dienst Welzijnzorg. Adjudant Nieuwenstijn kondigde aan dat hij niets had aan te kondigen, want dat deze avond in het teken stond van het mysterie. Wel verklapte hij alvast, dat op 28 Februari Chily Wang, de Chinese parodiste, zal optre den voor de militairen. Het programma, dat de aanwezigen daarop tot over elf uur bezig hield, werd verzorgd door „professor Ro land" en zijn gezelschap, bestaande uit Ghandia, zijn medium-slachtoffer en een Indische helper. Het pro gramma was inderdaad mysterieus en het publiek ging met heel wat on opgeloste raadsels naar huis. Tele pathie, illusionisme, psychometrie, fakirisme en meer van die zaken wis selden elkaar snel af, alles onder 's professors nimmer falende scherpe I blik. Kerkgracht 46; C. F. van Delft en fam. winkelier in textiel. Steenstraat 45; W. 7. Doeven, werktuigkundige, Gasstraat 21; W. H. C. Donker, kantoorbediende, Kanaalstr. 34; J. van Duin, Boisotkade 3; M. van Duinen en fam., schrijver I, K.M., Suringerstr. 36: R. H. C. Elgers- ma, Oude Vest 47; G. J. Eijssink en fam., instrumentmaker, Suringarstr. 30; F A. de Gelder. Groenhovenstr. 23; J. Boumannvan Ginkel, St. Buysingstr. 26; F. P. Goldstein en fam., Mariën- poelstr. 41; G. Hazekamp, dienstbode. Herengracht 13; W. Hagenbeek, kinder verzorgster, Oude Rijn 14; C. van der Ham, Elis. Gasthuish. 7; M. M. Hidde- ma, tandarts, Paviljoenshof 29; A. A. Jacobs en fam., tekenaar, Duinhof 16; S. Janse en fam., electricien, da Costa- straat 36; C. G. van GisterenJanssen, coupeuse, Temminckstr. 5; J. Koudstaal, da Coststr. 51; L. Lahuis, dienstbode, Boerhaaveln 26; M. F. Levens, boekbin der, Noordeinde 2a; A. T. G, van der Leij, Kloksteeg 9; M. J. K. G. Leijerzapf, pijpfitter, L. Couperusstr. 5; W. H. Maat en fam., adj. dir. Gem. Adm. Kant., Jac. Catslaan 54; H. Mechelse. los arbeider, de Sitterlaan 32a; R. M. du Mée, Haar- lemmerstr. 26a;' J. Moor, Korte Mare 22; J. Oosten en fam., sergt. verpleger, Tenminckstr. 25; J. den Otter, van Bemmelenstr. 14; J. Palsma, Witte Sin gel 94; L. ten Raa, Rijnsb.weg 29; M. S. Ramachandrachari, Plantsoen 29: E. A. de Ruiter, Oude Singel 72; R. M. Schmid arts, Merelstr. 7; G. M. Scholten, in koopster, Duinhof 16; J. W. Spies en fam., grondwerker, L. Scheistr. 11; C. J Stikkelorum echtgen. v. Boelee, a. b. „Glück Auf" ligg Utr. Jaagpad t.o. nr. 45; M. van den Dopdt Tombe, Java- straat 3; W. K. Verhoog, mag.-bedien- de, Haarl.str. 19; H. Zitman, matroos 1 kl. K. M., Sumatrastr. 33. Vertrokken in de week van 28 tot en met 31 December. K. B. Brandt en fam., Dillenb.str. 11a, Canada; W. P. van OsBroers, Hogewoerd 146a, Den Helder, Duinroosstr. 102: F. A. M. Cup pen, Lamensch.weg 21, Amsterdam, Olympiapln 47 II; B. J. Gentile, K. Ma re 22, België: W. Glijn, G. Brandtstr. 9, Zeist, Blikkenburgerln 2a; A. L. J. van Hecke, R. en Schiekade 42, Axel, Emma- straat 6; R. B. Heijmans, de L. de Kan- terstr. 15, Laren N.H., Doodweg 4; J. Houthoff, Herengracht 71, Arnhem, Amst^rd. weg 34a; S. H. M. v. Katwijk, Rijnsb.weg 10, 's-Gravenhage. P. Hein- straat 46; H. J. Koerts en fam., Rijnsb.- singel 9, 's-Gravenhage, IJsclubweg 20; T JaspersKouwen. Rijndijkstr 31. 's-Gravenhage, Kritzingerstr. 201; J. C. Lucas, Morsweg 144, Leidschendam, Veursestraatw. 244; P. M. J. Maarsse- veen en fam,, Rijnsb.weg 88, 's-Gra venhage, Scheveningseweg 33a; W. D. Molenaar, Hof v. Venetië 2, Rijnsburg, Kanaalstr. 32; H. J. Mulder, Steensehuur 16, Oegstgeest, Emmaln 11; G. W. Noordover en fam., Levendaal 157, Schiedam, Dieselstr. 11a; C. J. Pak, Kagerstr. 16, Ouderkerk a. d. IJssel, Dorpsstr. 37; G. Pet, Rapenburg 12, Rijswijk Z.H., Leeuwendaalln 11; G. N. A. Ie Poolc. Gerecht 1, Rotterdam, Pr. Hendrikkade 142AE. H. van de Sandt, Warmonderwcg 45, Amsterdam, Ko ninginneweg 185; H. Spaargaren, He rengracht 96a, Rotterdam, Rollostr. 11; P J. Tervooren, Hooigracht 13—27, Voorschoten, Nw Voordorpstr. 12; A. C. Visser, O^ Singel 12, 's-Gravenhage, Wassen, weg 8; A. v. d. Werf, Bloemis tenlaan 47a. Sneek, Leeuwarderweg 7 K. J. Wernars en fam., Joubertstr. la, Rotterdam, Korhaanstr. 64b. gebruik van zaagsel. Deze derde magiër was Lode Sengers. Zijn be toog, weinig overtuigend, heeft de toehoorders zoal niet tot tranen met tuiten, dan toch tot nadenken ge bracht over het lakenswaardig mis kennen van zaagsel. Aan het slot van de avond werd de Driekoningen- krans bij opbod van de hand gedaan, in dit geval aan de minst-biedende. De voorzitter, dr. W. J. J. Dijssel- bloem, hulde in hulde alle medewer kenden aan deze Driekoningenavond en bood aan de zangeres een kleurige en geurige loftuiting in bloemen aan. de kopbolder van de „Argus", met zijn neus nog twee meter boven water uitstak. Zo heeft de „Delfs haven" de „Argus" boven water we ten te houden. Mede doordat de „Ar gus" een waterdichte voorpièk heeft, kon men voorkomen dat de „Argus" zonk. Het s£ „Damascus" heeft nog een reddingboei met een licht er op uitgeworpen. Na het gebeurde om kwart voor twaalf wist men bij L. Smit nog niet welke boot aangevaren was, waarop men alle sleepboten per mobilifoon opriep. Varende sleep boten gaven antwoord, alleen de „Ar gus" kon niet antwoorden want deze had geen mobilofoon aan boord; toen reeds vermoedde men dat de „Argus" het slachtoffer was. Dc havenloods die op de „Argus" was, was slechts twee maanden in Ruwe Handen? Klavierrecital Paul Kurpershoek HET KLAVIERRECITAL gister avond gegeven door Paul Kur pershoek, was maar heel matig bezet, en dat was jammer, aangezien het spel van deze jonge intelligente pianist belangstelling en aanmoedi ging verdient Dit in de eerste plaats om zijn kunnen, zijn muzikaliteit, zijn aanslag. Zijn bescheidenheid in optreden is eigenlijk ongekend groot voor iemand, die 't podium betreedt en node laat hij zich toejuichen. Hij begon met Mozart „Sonate D. gr. t. K.V. 576", een sonate, die deze schreef in opdracht van prinses Fre- derike van Pruisen; een lichte of ge makkelijke sonate is -'t allesbehalve, maar onmiskenbaar is 't Mozart, vooral door de contrapuntiek, het spel met de eenvoudige melodietjes, de ragfijne modulaties, 't Contrapunt is Kurpershoek volkomen meester, in 't bezit van een prachtig ontwikkel de linkerhand en voortreffelijk pe- daalspel. De accoustiek van de Kleine Zaal flatteert de toon niet en aan vankelijk vonden wij dat de forti in de diskant hiervan te lijden hadden, maar 't was of de pianist zich hoe langer hoe meer ging instellen op de zaal en des te mooier ging spelen. In het Adagio plaatste hij de melodie op de voorgrond, zonder dat de har monie er in kleur en expressie bij verloren. In het „Allegretto" frap peerde het mooie spel van de linker hand. Dan speelde hij „Sonate Bes gr. t op. 22" van Beethoven, een werk ge lukkig van vinding, geëmotioneerd en brillant voor het klavier geschreven; persoonlijk in stijl. Met alle respect voor het interpretatievermogen van de pianist (wy denken hierbij aan 't Adagio, het Menuet en 't kunstzinnig ontlede Rondo), waarderen wij meer nog zijn Mozart- dan wel Beethoven- spel, maar 't allermeeste heeft hij ons geboeid in de Préludes 2e livre van Debussy. Het niet-begrijpen van deze muziek door de toehoorder zal heden ten dage wel afgelopen zijn. De velerlei emoties van beweeglijke mystérieuse en geestige beelden vol gen elkander in dit prachtige 2e boek op in betoverende stemmingen en bekoringen. Wij hebben bij Kurpers hoek hierin een expressiviteit beluis terd, warm van toon, velerlei nuance Burgerlijke Stand bevattend; kleine details boetserend, levendig en vol vloeiing van klank. De pianist heeft de schat van on derscheidene emoties gevonden cn ze aan zijn toehoorders medegedeeld. Deze hebben hem vol bewondering toegejuicht en onvermoeid speelde Kurpershoek nogmaals Debussy in twee toegiften nJ. „L'isle joyeuse" en 't ontroerende „La fille aux che- veux de lin". J. KORTMANN. het loodswerk opgenomen. De „Ba- renstein" was een van zijn eerste grote schepen die hij beloodste. Over de vermoedelijke oorzaak deelde men ons nog mede, dat de ka pitein van de „Argus", de heer Riet dijk, die oorspronkelijk kapitein op de „Achilles" is, met gesloten ramen voer, omdat hij een ontsteking aan zijn gezicht had en zodoende wilde verhinderen dat de ijskoude wind de stuurhut binnenkwam. Waarschijnlijk is het buiswater, dat op de ramen terechtkwam bevroren, waardoor het zicht belemmerd werd Bevreemdend is, dat men van de voorwerpen, die men doorgaans aan boord van schepen heeft, redding boeien, bak- en stuurboordverlich ting enz. tot nu toe niets heeft terug gevonden. Enkele mannen van de roeiersver eniging „De Eendracht" hebben nog klopsignalen op de wand van de „Argus" gegeven maar men kreeg geen antwoord meer. Het lichten van de „Argus" wordt bemoeilijkt door het koude water. Van de omgekomenen waren de 15- jarige matroos Van Doorn en de 23- jarige Quaitaal ongehuwd. SPORT VIERTALLEN COMPETITIE NED. BRIDGEBOND DISTRICT LEIDEN EN OMSTREKEN De uitslag van de 8e ronde is: Hoofdklasse A: Team Van Egmond wint van team Noord wijk II met 36 m.p.; team Reekers wint van team Dee Geus met 20 m.p. Hoofdklasse B: Team Kuyt wint van team VOG met 20 m.p.; team Kuyt wint van team Van Os met 15 m.p.; team Vrijenhoek wint van team Noordwijk I met 6 m.p.; team Ja cobs wint van team VOG (wegens niet opkomen van VOG). Eerste klasse: Team de Bruin wint van team Smittenaar met 33 m.p.; team Sier wint van team Van Beur den met 4 m.p. De standen. Hoofdklasse A. Van Egmond 4 2 1 10 97 19 DDS 1 1 2 9 80 51 Reekers 4 1 3 9 140 31 v. d. Kruk 2 3 1 7 26 9 De Geus 0 4 4 4 2 81 Noordwijk H 1 1 5 3 20 175 Hoofdklasse B: Kuyt 6 0 1 12 144 15 Vrijenhoek 6 0 2 12 93 48 Jacobs 4 0 3 8 25 53 VOG 2 0 4 4 33 37 Van Os 1 0 4 2 4 70 Noordwyk I 1 0 4 2 18 96 ALPHEN A. D. RIJN In 1954 zullen de volgende be- en lierbestratingswerken in deze ge meente worden uitgevoerd: gedeelte van de Prins Bernhardlaan 15.000, ged. van de Raadhuisstraat 12.000, opr en van de Koningin Jullana- brug 10.000, diverse woonstraten 7.000, trottoirs in verschillende woonstraten 15.000, bestrating in de omgeving van het raadhuis ƒ8.000. Op de volgende wegen zal een teerslijtlaag worden aange bracht: ged. YVoubrugseweg 3.000. gedeelte Zuideinde (Aarlanderveen) 6.000, ged. Noordeinde (Aarlander veen) 5.000 en de Verlengde Aar kade ƒ12.000. De onlangs op de Koningin Julia- nabrug gehouden verkeerstelling geeft de volgende cijfers: begin Oc tober 2972 auto's, 1077 motorrijwie len en bromfietsen, 9243 rijwielen en 7839 voetgangers, van 2631 Oc tober waren deze cijfers respectie velijk 3250, 957, 10851 en 10500 en van 23—28 Nov. 3376, 702, 8887 en 9866. Zowel het Architectenbureau Van allen nog een uurtje gezellig bijeen. Hasselt en De Koning als ook de N.V. Machinefabriek Du Croo Brauns zijn gewezen op het blijk baar nog niet goed functionne- ZOETERMEER KONINKLIJKE POPPEN. De R.K. Vereniging voor Gezins hulp is een onmisbare vereniging voor Kath. Zoetermeer. Door haar leidster wordt er gezorgd voor hulp in gezinnen, waar door ziekte en moeilijke omstandigheden, dringend Geboren: René Marius Eduardbijstand nodig is. Voor alle gezinnen z. v. J. Bronmeijer en M. van Eijk. Jacob Jan z. van H. H. v. Gelderen en G. A. Lookeren Campagne. Mar- greet Elisabeth d. van R. A. Vroom en G. van Eijk. Johanna Clasina d. van G. v. d. Plas en J. v. d. Plas Ma- rinus Johannes z. van J. de Wolf en C. J. Rosdorff. Andreas Hubertus z. van E. Krieckaert en L. M. v. Heese. Nelleke d. van J. v. d. Bosch en J. IJska. Alida Maria Jacoba Corne lia d. van H. A. v. Geest en J. A Zuijderwijk. Rachel Johanna d. van J. Onvlee en J. v. Leeuwen. Wilhel mus Jozef us z. van W. P. v. Maren en S. Feenstra. Robert Jan z. van J. van Leeuwen en M. E. van Duijn. Overleden; J. Harting man 74 j. J. van den Barselaar, huisvrouw v. Voges 66 j. dit een uitkomst, vooral daar waar de financiële toestand de bekostiging van een gezinshulp bijna onmogelijk maakt. Dat deze werkzaamheid veel kos ten met zich medebrengt is alleszins begrijpelijk. Het bestuur heeft nu besloten een poppententoonstelling te organise ren. Daartoe verzocht, heeft H.M. Ko ningin Juliana een groot aantal pop pen uit haar prachtige verzameling tijdelijk te willen afstaan voor deze tentoonstelling. Het parochiehuis on dergaat momenteel een volkomen gedaanteverwisseling. De poppenshow zal 8 9 en 10 Januari van 36 uur en van 710 uur te bezichtigen zyn. Burgemeester N. Vernède zal Vrij dagmiddag de tentoonsteling officieel openen. ren van de afsluitbomen. Opdracht is gegeven deze zodanig te maken, dat het neervallen daarvan' niet meer kan voorkomen. De aansluiting van de openbare en bijzondere scholen op de schoolradio is bij het college nog in overweging. Overleg, ter zake gevoerd met de besturen van de bijzondere scholen, heeft niet de indruk gevestigd van grote belangstelling hiervoor bij deze besfuren. Voorts zijn omtrent de fi nanciering enkele vragen gerezen, welke B en W. nog nader zouden willen bezien. ZOETERWOUDE Kerstviering KAV In de 'boven zaal van „De Gouden Leeuw" hield de KAV haar eerste Kerstviering. Een groot aantal dames had aan cle oproep van het bestuur gehoor gege ven. Het was jammer, dat er geen behoorlyke toneelruimte aanwezig was, zodat men zich met een en an der moest behelpen. Bovendien was, misschien omdat de Kerstdagen al weer achter ons liggen, de juiste sfeer, zoals men die bij een Kerst viering zou wensen, niet aanwezig. Het opgevoerde Kerstspelletje van de H. Jozef kwam hierdoor niet goed tot zijn recht, al moeten we zeggen, dat de speelsters zich niet van de wijs lieten brengen. Verscheidene declamaties werden door de leden gezegd. Het zou aanbeveling verdie nen, als bij volgende gelegenheden, deze uit het hoofd geleerd worden, en de nodige aandacht aan de actie besteed wordt. Van de andere kant hebben wij bewondering voor de moed van de dames, om de soms moeilijke verzen te brengen. De geestelijk adviseur deed zich ook horen en bracht en Kerstvertel ling van Herman de Man. Marktberichten WOERDEN, 6 Januari. Kaas. Aangevoerd 17 partijen. Prijzen; le soort 2.102.15, 2e soort 2.06 2.09, extra kwal. tot 2.20 per kg. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 5 Jan Groente. Andijvie 4658, prei 10.8013.70, spruiten 4148, idem II 1618, boe renkool 10.0014.70, uien 2.00—2.10, knolselderij 1314, waspeen 6.70— 6.80, selderij 2.60—6.20. In verband met het vergevorderd seizoen tot nader order alleen vei ling op Maandag en Vrijdag te be ginnen 11.30 uur.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3