Italië onder dik pak sneeuw Millionnairsdochter wil trouwen, maar pa wil niet Tante Pos verzorgde in 1953 ruim 8 millioen telefoontjes Bolletje'' onbekend en Moflïe" wist van niets Slotte. GOLF iiimoMmi RIJNSTREEK 66.- WOENSDAG 6 JANUARI 1954 OE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Nieuwe sneeuw stormen voorspeld De Wintervorst schijnt serieuze plannen te hebben om zijn hoofd kwartier in West-Europa op te slaan. Na de sneeuwstormen van de laatste dagen is een periode van wat rustiger weer ingetreden, welke be nut wordt door de reddingsploegen om Ingesneeuwde auto's en treinen uit te graven en de door de stormen verzwakte dijken te versterken. In middels voorspellen de meteorologen een tweede reeks sneeuwstormen. Langs de Duitse Baltische kust die door de ergste overstromingen in 50 jaar werd getroffen is het opgezweep te water gistermorgen tot rust geko men. Het herstelwerk is in volle gang. Gebleken is dat het slechte weer van de afgelopen dagen zich vervolgens het meest heeft doen gel den in Italië waar een dik pak sneeuw is gevallen. Het halve land ligt onder een vacht die op sommige plekken vier meter dik is. De treinen zyn over tijd of rijden in het geheel niet en ook de verbindingen te land met Zwitserland en Oostenrijk zijn verbroken. Duizenden Italianen zijn opgeroepen om hoofdwegen en spoor lijnen sneeuwvrij te maken. In Noord-Italië heeft het van Ge nua tot Venetië onafgebroken meer dan 40 uur gesneeuwd. De gehele Po-vlakte is onder sneeuw bedolven. Auto's zijn bij honderden in de steek gelaten en onder een wit kleed ver dwenen. Een 12-tal dorpen is geïso leerd. In de Apennijnen is een kasteel door het gewicht van de sneeuw inge stort en bij Fombio, 50 km. ten Noor den van Milaan, onderging een schaapskooi hetzelfde lot. Dertig die ren kwamen daarbij om het leven. De gevreesde „Bora"-stormwinden uit het Noorden hebben de haven van Triëst verlamd en het beroemde San Marcoplein in Venetië doen onderlo pen. In België vriest het en in de Ar dennen Ugt gemiddeld een meter sneeuw. De weg van Oostende naar Gent was zo glad dat, 12 auto's ver ongelukten. Soortgelijke berichten komen ook uit Frankrijk waar in de Jura een temperatuur van 25 graden beneden het .vriespunt werd geno teerd. LJs maakte de wegen bij Rijssel gevaarlijk. Minstens één persoon werd bij verkeersongelukken tenge volge van slippen gedood. Veertien werden er gewond. In de rest van Europa ligt de temperatuur om het nulpunt met af en toe zonneschijn. Drijfijs en de laagste waterstand sedert 30 jaar heeft het verkeer op de Donau tussen Regensburg en Linz verlamd. Zelfs als ijsbrekers er in zouden slagen een vaargeul uit te breken zouden de schepen toch niet met een normale lading kunnen va ren zonder vast te lopen. In Passau liggen 20 motorschepen en 50 aken die niet verder kunnen. Ook Tilburgse bakkers zijn tegen de nieuwe broodprijs Wel 5% compensatie De Tilburgse afdeling van de Ka tholieke Bakkerspatroonsvereniging St. Honoratius, heeft gisteravond ver gaderd naar aanleiding van het re geringsbesluit tot verlaging van de prijzen van volks wit- en volksbruin- brood. De aanwezigen protesteerden er tegen, dat dit besluit is genomen zonder voorkennis van de Nederland se Bakkerij Stichting. De Katholie ke Tilburgse bakkerspatroons zijn van oordeel dat de vastgestelde prij zen ontoereikend zijn om hun be drijven op gang te kunnen houden. De vergadering ging in tegen stelling tot de Katholieke bakkers patroons in Den Bosch wèl accoord met de loonsverhoging van 5 pet. voor de bakkersgezellen. Ter com pensatie willen de Tilburgse bak kers de prijzen van andere brood soorten verhogen. Over dit punt werd in besloten bijeenkomst nog enige tijd vergaderd. ONVERBETERLIJK. Toen een 51-jarige landbouwers- knecht voor proef op vrije voeten werd gesteld door de rijkspsychiatri- sche inrichting te Avereest bestal hij een landbouwer te Avereest Hij ont vreemdde 700.en verbraste het ge'd in Den Haag. De officier van justitie bij de Al melose rechtbank, eiste tegen deze onverbeterlijke, die al 14 maal is veroordeeld en vele keren In Ave reest oogenomen is «eweest, een ge vangenisstraf van acht maanden met I aftrek. Tragi-comedie in Schotland Op verzoek van de Boliviaanse tin magnaat en millionnair Don At-enor Patino heeft een Schots gerechtshof een arrest gewezen, waarbij tijdelijk verboden wordt, dat zijn achttien jarige dochter Isabella een trouw- vergunning wordt gegeven om met de twintigjarige James Goldsmith, zoon van de directeur van het be kende Savoyhotel te Londen, in het huwelijk te kunnen treden. De 18-jarige Isabella wil n.l. dwars tegen de wil van papa Antenor trou wen met James en is daarom samen met James naar Schotland gevlucht, omdat de voorwaarden voor een hu welijkssluiting daar nogal gemakke lijk zijn. Maar toch niet zo gemak kelijk, of pa Antenor Patino wist de spaak te vinden om in het wiel te steken. Zijn beroep op 't Hof, dat nu is in gewilligd, was de laatste poging van Don Antenor om het huwelijk te stuiten, nadat dagenlange naspeurin gen van detectives naar zijn ergens in Schotland ondergedoken dochter zonder het minste resultaat waren gebleven. Onmiddellijk nadat het Hof uit spraak had gedaan, renden de advo caten van Don Antenor met een af schrift van het arrest naar de amb tenaar van de burgerlijke stand te Aetherklanken Edinburgh, die voornemens was, van- daag de trouwvergunning aan de trouwlustige jongelui uit te reiken.. Zij het dan voorlopig slechts tijde lijk, is Don Antenor niettemin in zijn opzet om het huwelijk te voorkomen, geslaagd- De tinmagnaat heeft zijn intrek genomen in het weelderige Cledonian hotel in Edinburgh en leidt van daar uit de operaties van een legertje detectives, die hij op het spoor van j de geliefden heeft gezet. GKIEPMOWST Ge hebt kou gevat, ge hoest en een scheurende pijn van het vele hoesten beklemt a«*. i Uw borst Reinig Uw i' luchtwegen van het "«vl Jv* gevaarlijke slijm met ■Kv* AKKERS En verzond een half miW.tffli, brieven In het afgelopen jaar heeft de P.T. T. 570.000.000 brieven en briefkaarten in het binnenlands verkeer voor haar rekening genomen. Het binnenlands pakketpostverkeer geeft ook al een aantal met zes nullen te'zien: het aantal pakketten steeg van 16.000.000 in 1952 tot 17.000.000 in 1953. i een boekje, dat volstaat met dergelijke grote getallen wil de P.T.T. tonen wat zij in het afgelopen jaar heeft verricht. De schade, welke de P.T.T. heeft opgelopen tengevolge van de stormramp beliep ruim 3 mil lioen. Het P.T.T.-personeel bracht ƒ540.000.bijeen voor de getroffe nen van deze ramp. Bijna in alle takken van haar dienst kreeg de P.T.T. in 1953 meer werk te doen dan in 1952. Verzorgde zij in 1952 2.500.000 kg. -post, in 1953 was dit een half millioen meer. De Europese luchtpost beliep 114.000 kg. meer en bedroeg in het afgelopen jaar 470.000 kg., een grote stijging, omdat de luchtpost voornamelijk uit zeer lichte stukken bestaat. V. tt tt Schuldig aan oplichting Zijn de beide Amsterdammers, een roepen en tijdens zijn afwezigheid 38-jarige los werkman en een 58-ja-1 binnendringen en een portefeuille of rige koopman toch schuldig aan de een geldkistje wegnemen, was men lange reeks diefstallen, waarbij vele ook wel vooraf polshoogte bij de keren van de z.g. telefoontruc werd slachtoffers gaan nemen. Diverse ge- gebruik gemaakt in een zevental tuigen vertelden, dat de los arbeider plaatsen in ons land, waarvan de meer dan een keer in hun winkel rechtbank te Alkmaar hen op 28 Sep-was geweest om kleingeld tegen een tember j.L heeft vrijgesproken? i bankbiljet van 25 of 50 gld. te wisse- Op deze vraag zal het gerechtshof len. Vaak moest hij zo'n transactie te Amsterdam het antwoord moeten een geldkistje met bankpapier te geven. Gisteren is een begin ge- pas komen. De verdachten kwamen maakt met de behandeling in hoger j zo aan de wept waar de begeerde buit beroep voor dit college. Ruim 30 ge- werd opgeborgen, tuigen uit Zwolle, Leeuwarden, Pur- Dinsdag 12 Januari zal de behan- merend en Dordrecht werden dezedeling worden voortgezet, eerste dag gehoord. De koopman, die in 1951 door het DONDERDAG te Amsterdam terzake van dief- n inll stal door middel van de telefoontruc HILVERSUM I 402 M. tot één jaar was veroordeeld, ont- 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.0024.00 j^ende zich aan de thans tenlaste ge- AVRO AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Mor genwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Water standen; 9.30 V. d. huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.50 V. d. kleuters; 11.00 Gram.; 11.45 Voordr.; 12.00 Zang en piano; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Orgel spel; 12.50 „Uit het bedrijfsleven", 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Promenade-orkest; 13.55 „Blauwbaard", hoorsp.; 14.40 Drie koningenliederen; 15.00 „Beterschap" 15.45 Gram.; 16.15 Voordr. 16.30 Gram.; 16.45 V. d. jeugd; 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: Ir. C. H. J. Ma liepaard: „FA.O.-werk in Transjor- danië". 18.00 Nieuws; 18.15 Sportpro- blemen; 18.25 Amus. muz. 18.40 Rep. of gram.; 18.45 „Bill Sheriff en zijn Prairie-duivels", hoorsp.; 19.00 V. d. kind; 19.05 Gesproken brief uit Lon den; 19.10 Jazzmuz. 19.40 Rondeta- felparlement; 20.00 Nieuws; 20.05 Kamerork. en sol.; 21.20 Meded. 21.25 Carnavalsprogr.; 22.25 Sportact.; 22.40 Pianorecital; 23.00 Nieuws 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgen gebed en lit. kal; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; NCRV: 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Lunch concert (12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.3312.40 Wij van het land); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en kath. nieuws; 13.20 Zang en piano; 13.45 Gram.; NCRV: 14.00 Moderne muz.; 14.25 Gram.; 14.45 V. vrouw; 15.15 Gram.; 15.40 Sopr., legde diefstallen te hebben schuldig Herziening van de beroepswet Zeven jaar na de installatie van de gemaakt. Volgens hem had „Bolle" herzieningscommissie beroepswet tje" dit gedaan, die „het hem zelf j door de toenmalige minister van jus- verteld" had. Hij kon echter niet detitie komen de vijf betrokken minis- ware naam en het adres van „Bol- ters thans bij de Tweede Kamer met letje" geven, omdat hij deze nieteen ontwerp van wet tot nieuwe re kende. I geling van de organisatie en proce- De president merkte op: „Ik denk, i dure van de Centrale Raad van Be- dat u Bolletje zelf bent". I roep en de Raden van Beroep. Gedurende de periode, dat deze dief- 1 Tot de taak van deze colleges be stallen zijn gepleegd, JuliNovem-1 hoort de ambtenaren- en pensioen- ber 1952, had hij met venten vanj rechtspraak en het sociale verzeke- schilderijen en ballpointpennen in i rin?srecht. In arbeiderskringen is zijn onderhoud voorzien. meermalen verzet gerezen tegen de De koopman verklaarde, dat hij jurisprudentie van de raad. en nu deze pennen van een zekere ..Moffie" i w*' de Regering tegemoetkomen op het Waterlooplein had gekocht. 1 aan de bij de vakbeweging levende De president hield de verdachte ech- wens, de ontwikkeling van de juris- ter voor, dat Moffie" was gehoord, prudentie in sociale zin te waarbor- maar dat deze hem niet kent. gen- Ook de tweede verdachte ontkende i Tot dit doel wordt thans voorge- schuldig te zfjn. Bij de politieverhoren steld. da* in vacatures bij de centra- en ook ter zitting herkenden ver- ie raad van beroep door de Kroon scheidene getuigen hem echter. „Ik wordt voorzien door benoeming op kan dit enigszins verklaren, maar aanbevelen* van de sociale verzeke- daar laat ik mij niet over uit", zo j rin*sraad. Een peliik recht van aan- antwoordde de verdachte toen de president hem op de vele herkennin gen attendeerde. Ook deze verdachte had met ballpointpennen geleurd. Behalve door middel van de z.g. telefoontruc, iemand aan een toestel naby diens kantoor of bedrijf laten van hen heeft deze belangstelling met de dood moeten bekopen. Een Belgische douane-beambte klarinet en piano; 16.00 Bijbellezing; is gisteren op de weg BredaAnt- 16.30 Fluit en clavichord; 17.00 V. d. werpen, toen hij zich op de fiets jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Voordr.; naar huis begaf, door een personen- 18.00 Amus. muziek; 18.35 Raadhuis-auto aangereden en enkele uren la praat; 18.45 Leger der Heilskwartier. ter overleden. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Voor Door het omvallen van een pe beveMng wordt toegekend aan de centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken. Ook zijn twee geheel nieuwe para grafen over versnelde behandeling en geneeskundige scheidsrechters toegevoegd. PROGRAMMA CHRISTI BEWEGING. In het St. Dominicuscbllege te Neer- bosch bij Nijmegen is een twee daagse reünie gehouden van leden I der Pax Christi Beweging. I In de Goede Week zullen de leden Wilde zwijnen, afkomstig uit j der Pax Christi Beweging samenko- België, hebben de afgelopen dagen men in het klooster Regina Pacis te een bezoek gebracht aan de omge- Duiven CGelderiand) ter bijwoning ving van Schelfhoutshoek en Lan- van de liturgische plechtigheden en gedam op Zeeuws-Vlaanderen; een onderlinge bezinning op de vrede, i i ij. j i-n jaarlijkse bedetocht zal dit de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radio- krant; 20.20 Gevar. progr; 21.45 „Ik denk er zo overen U?"; 21.55 Amus. muz.; 22.20 Orgelconc.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. troleumkachel is gisteren brand uit gebroken in een Haagse woning, die ernstig door het vuur werd aange tast. Een baby kon ternauwernood gered worden en de schade wordt geraamd op f 3500. jaar op 21 en 22 Mei worden gehou den naar O.L.V. van Jesse te Delft. De vertrekpunten voor deze ster-be detocht zijn Gouda. Lelden, Schie dam en Den Haag. Aan de voettocht wordt een internationaad congres op 22 en 23 Mei a.s. te Delft verbonden. Tydens dit congres zal de persoon van Hugo de Groot en zijn vredes werk worden besoroken. In maand Augustus wil men nog een internationaal werkkamp organise ren gelijk de vorige zomer in Hans- weert is gehouden. Verkeerde injectie toegediend Fout of grove schuld De officier van Justitie bij de rechtbank te Zutphen heeft drie we ken hechtenis voorwaardelijk met een jaar proeftijd geëist tegen de broeder verpleger M. van D. uit Zutphen, die in Mei van het vorig jaar in de psy chiatrische inrichting Groot Graffeld te Warns veld een patiënt, a.t.h een verkeerde injectie zou hebben toe gediend. De man is de volgende dag aan de gevolgen overleden. Volgens de officier heeft de ver dachte hier niet zorgvuldig genoeg gehandeld. Z. i. was hier geen sprake van een fout, zoals de verdediger, mr. D. van Zeben, betoogde, maar van grove schuld. DE POKKEN GEVALLEN IN DEN HAAG Het postverkeer met Indonesië nam af. Van de ruim 7000 lagere scholen in ons land doen er 4000 mee aan het school- of groepssparen bij een rijks postspaarbank. Per hoofd van de bevolking wer den per maand 4 interlocale brieven of briefkaarten verzonden, 2 inter locale gesprekken gevoerd. In het lo cale verkeer werd per maand per hoofd een brief of briefkaart verzan den en werden 5 telefoongesprekken gevoerd. De totale aantallen geven j weer bijna astronomische cijfers: lo- j cale gesprekken 624 millioen, interlo- cale 205 millioen, internationale 4.3 millioen. Niettegenstaande dat het aantal te- lefoonaansluitingen steeg met onge- veer 40.000 tot 630.000, bleef de i wachtlijst (circa 30000) even lang als I voor de stijging. I Eind December 1953 waren 1.8 J millioen radio-ontvangtoestellen ge-1 registreerd en 488.000 radiodistribu- I tie-aansluitingen, hetgeen betekent, 1 zo zegt de brochure nog, dat bijna elk gezin een luistermogelijkheid heeft, PASTOOR L. BEUNE BEDIEND, j Pastoor L. A. J. M. Beune te Bloe- mendaal is gistermiddag van de H. Sacramenten der Stervenden voor zien. De pastoor was Maandag naar de Mariastichting gegaan om rust te nemen, doch had Dinsdag een hartaanval te doorstaan, welke be dienen noodzakelijk maakte. Z. E. heeft een rustige nacht gehad. Donderdag 21 Januari a.s. des mid dags om 2 uur zal voor het Amster dams gerechtshof in hoger beroep de zaak dienen tegen de beide leiders van de Nationaal-Europese Sociale Beweging de heren Paul van Tie nen uit Amsterdam en mr. J. A. Wolthuis uit Groningen. Zij moeten zich verantwoorden wegens hun deel neming aan de NESB, die door de rechtbank in eerste instantie als ver- boden vereniging is aangemerkt. De rechtbank legde de beide lei ders in October j.l. twee maanden gevangenisstraf op met aftrek van de preventieve hechtenis. Zij waren op 22 Augustus gearresteerd en werden in afwachting van de behandeling van hun zaak in hoger beroep, dat 'boRMA" MATRAS56W mWo goedkoop MET WAARPeCHEflUEÖ Inderdaad, niets is ons te bont. Vooral als 't gaat om onze popu laire DORMA BENNENVERENG MATRASSEN nog meer bekend heid te geven. WU hebben in deze binnenverlng- matrassen enkele series, waarvan niet alle kleuren meer voorradig EÜn. De kwaliteit is voldoende bekend. Alles me* volledige garantie. 32 DORMA DE LUXE binnenveringmatrassen 145.— 28 DORMA POPULAIR binnenveringmatrassen a 110.— Elke matras stuk voor stuk met garantie.. zij zelf hebben aangetekend, in Oc- Van een uitbreiding van de witte tober na de uitspraak van de recht- pokken gevallen in Den Haag kan op j bank in voorlopige vrijheid gesteld. het ogenblik niet gesproken worden, i Wel is om veiligheidsredenen een ge- EEN DR PLESMAN-LUCHTHAVEN zin in quarantaine genomen, waar uit een van de lijders afkomstig is. In totaal bevinden zich thans 12 personen voor de ziekte in het zie kenhuis. Bij K.B. is met ingang van 1 Jan. 1954 benoemd en aangesteld bij het wapen der artillerie, tot generaal- majoor, de als zodanig tijdelijk be noemde brigade-generaal J. F. M. Steenmetser, inspecteur der artille rie. Generaal-majoor Steenmetser is in Oegstgeest woonachtig. OP CURACAO. In de grote hangar van het Cura- gaosche vliegveld is Dinsdagnamid- dagg een openbare bijeenkomst ge houden ter nagedachtenis van dr. A. Plesman. Onder meer waren aanwe zig de gouverneur, leden van de re- gerinksraad, het eilandbestuur, voorts talrijke militaire en burgerlijke auto riteiten alsmede leden van het KLM- personeel en belangstellenden, te za- men enige honderden. De Curagause luchthaven is met ingang van Dinsdag van Hato her doopt in dr. Albert Plesman Lucht- 1 haven, zo is officieel medegedeeld. ALPHEN AAN OEN RIJN Ged. Staten wensen toezicht op Avifauna Ged. Staten hebben enkele bezwa ren geopperd tegen het besluit van de Alphense raad met betrekking tot de Stichting Avifauna Gedeputeerden wijzen er op, dat de statuten geen bepalingen bevat ten betreffende de aanstelling, be zoldiging, bevoegdheden en het ont slag van het personeel der stichting. Evenmin worden in de statuten ge regeld de bestemming van batige saldi en de dekking van nadelige uitkomsten (instelling van een re servefonds). Voorts achten Ged. Sta ten toezicht hunnerzijds noodzake lijk op de gang van zaken van Avi fauna, dat in feite een gemeentelijk object betreft van aanmerkelijk fi- rancieel belang. Ged. Staten willen voorts weten hoe het met eventuele steun van het Rijk staat en hoe het is niet de in uitzicht gestelde twee procent-geld lening door derden. Uit deze opmerkingen blijkt wel, dat Gedeputeerden een stem wensen te hebben in de exploitatie van Avi fauna. De raad van Alphen aan den Rijn zal zich intussen spoedig moeten uit spreken over een nader uitgewerkt schetsplan van een nieuw zwembad achter Avifauna, waarvoor op 22 December een crediet van 300.000 gulden werd goedgekeurd. Dit uit gewerkte plan zal de raad zo spoe dig mogelijk ter goedkeuring worden voorgelegd, waarbij principiële kwes ties, zoals het wel of niet gemengd zwemmen en eventuele openstelling op Zondag, aan de orde komen. OMVANGRIJKE OPLICHTING Betreffende de arrestatie van het 21-jarig Bodegraafs meisje, dat, zo als wij Dinsdag reeds meldden, zich aan tal van oplichtingen heeft schul dig gemaakt te Alphen aan den Rijn en omgeving, door het op zicht mee nemen van diverse gebruiksgoederen op naam van te goede naam en faam bekend staande ingezetenen, verne men wij nader, dat het meisje de zelfde truc ook in Gouda en Woer den heeft toegepast. Nog is de politie er niet geheel in Donderdagmorgen om 9 u. begint dc verkoop van deze TWEE PERSOONS BINNENVERING MATRASSEN met prima damast overtrokken. Voor een ENORM LAGE PRIJS en U weet b(j aankoop van elke f10.tydens de Opruiming ont vangt U een WAARDE CHEQUE van f 1.—. DORMA DE LUXE110.— U ontvangt 11 Waarde Cheques 1L De prijs is dus slechts 99.- DORMA POPULAIR 73.— U ontvangt 7 Waarde Cheques 7.— Ook in 1 PERSOONS te leveren. geslaagd de volledige omvang van deze oplichterijen, waarmede reeds een vrij aanzienlijk bedrag is ge moeid, vast te stellen. SPEELTUINVERENIGINGEN De moeilijkheden, welke tussen enkele speeltuinverenigingen en de plaatselijke centrale zijn gerezen, zullen op korte termijn met de ge delegeerden uit de raad, in deze speeltuinverenigingen, worden be sproken, nadat vertegenwoordigers van de Ned. Unie van speeltuinorga nisaties (NUSO) in de gelegenheid zijn gesteld hun standpunt in deze nader toe te lichten. Het college onderschrijft, dat de L.A.U.R.A.-rijwieltochten een zeer te waarderen reclame voor de ge meente betekenen. Het meent, gelet op de gememoreerde financiële moeilijkheden van de stichting, dat een verhoging van het gemeentelijk subsidie er zeker toe zal bijdragen dat de mogelijkheden, om door het maken van de nodige reclame de ac tiviteit van het Laura-comité tot gro ter bloei te brengen, zullen toene men. Ondanks de minder goede toe stand van de gemeentelijke finan ciën, achten B. en W. een verhoging van het subsidie ad 500.tot 750.verantwoord Hoewel het bezoek aan de week markt de laatste tijd iets minder is dan kort na de instelling in April 1953 en ook de opbrengst van de marktgelden i ets lager is geworden hetgeen wordt toegeschreven aan het voor het bezoek minder gunstige jaargetijde menen B. en W., dat deze goederenmarkt wel levensvat baarheid bezit. Teneinde de ontwik keling over een langere periode te kunnen beoordelen, zullen zij de mo gelijkheid bezien om de proeftijd (1 jaar), gedurende welke de markt zou worden gehouden, met één jaar te verlengen, waarbij dan tevens onder ogen gezien zal worden de ook bij het college reeds opgekomen gedach te om de markt op Zaterdag te doen houden. De suggestie om in de marktcommissie een van de plaatse lijke marktkoonlieden op te nemen willen B. en W. gaarne, na overleg met deze commisise, nader overwe- gen. DEMPING SLOTEN De sloten, welke voor demping in aanmerking komen, liggen op ter- Eénrichtingsweg. Inrijden van deze zijde toegestaan Keren en terugrijden verboden. reinen van derden. De sloot, welke achter de Visserstraat lkt, heeft zeer zeker de aandacht. Men kan ervan overtuigd zijn, dat het college, in het belang van de volksgezondheid bij onderhandelingen met de betreffen de eigenaren de meest tegemoetko mende houding aannemen. Deson danks blijven vele eigenaren wei gerachtig de noodzakelijke mede werking te verlenen. Met de dem ping van de sloot achter de Bloem- straat zal binnenkort een aanvang worden gemaakt. Ook aan de sloot, welke naast de chr. nationale school te Aarlanderveen is gelegen, zal de nodige aandacht worden besteed Het tuinarchitectenbureau Buijs— Meijers heeft voor de beplanting van de taluds van het vijvercomplex nabij Avifauna een plan ontworpen. De bouwplannen van een badhuis aldaar doorkruisen het eerste enigs zins. Binnenkort zal een afgerond plan voor beide de raad worden toe gezonden. Voor de. bouw van een gymnas tieklokaal aan de Javastraat (voor gemeenschappelijk gebruik) is in sa menhang met de uitbreiding van het badhuis (hiervoren op gedoeld) een schetsplan ontworpen. Een en ander wacht nog slechts op een kostenbe- groting van bouw en inrichting. Voor de bouw van een gymnas tieklokaal aan de Lage Zijde heeft het bestuur van de Da Costaschool een aanvraag om medewerking inge diend. Het college heeft nog geen stap pen ondernomen om tot de oprich ting van een gemeentelijke handels avondschool te geraken. Het komt het college voor dat hier voor het particulier initiatief een taak is weg gelegd, waaraan dan de overheid de van haar nodige steun zal kunnen verlenen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2