Malenkofs beste wensen voor Amerika in 1954 TYPEN STENO Gevangenen keerden terug uit Rusland Oudjaar aan De Kaag Parochie van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef Trotzky's moordenaar Reinigingsdienst bestaat 40 jaar Zijn er aap-mensen in Noord-Malakka 1 ZATERDAG 2 JANUARI 1954 VB LEIDSE COURANT I'WEEDE BLAD - PAGINA 2 Naar verbetering der betrekkingen? Russische premier liet zich interviewen Het nieuwe jaar is ingezet met Nieuwjaarsboodschappen van allerlei staats hoofden en regeringspersonen. Onder al die Nieuwjaarsklanken is het geen slecht geluid geweest, dat uit Moskou klonk. Malenkof heeft nJ. in een interview met een Amerikaans persbureau het verlangen uitgesproken, dat de vriendschapsbanden tussen Rusland en Amerika in 1954 versterkt worden. Daarenboven verklaarde de Sovjet-premier ln rijn interview, dat hij e^n internationale „plechtige en onvoorwaardelijke belofte" om geen atoom- of waterstofbommen te gebruiken, zou beschouwen als „de belangrijkste stap, die in 1954 ten behoeve van de wereldvrede gedaan zou kunnen worden". Ofschoon wij aan een „plechtige belofte" zonder garantie voor de nakoming ervan en zelfs zonder controle van weinig waarde achten, is het gebaar toch een vriendelijkheid, welke ons in verband met de a.s. conferentie van Berlijn hoopvol stemt. FRONTPAGINA-NIEUWS. Het bedoelde interview met Ma lenkof werd gehouden door de Euro pese hoofdredacteur van het Ameri- Vervolgens gaf hy de mening ten beste, dat er „geen wezenlijke be lemmeringen bestaan voor een ver- MWV betering van de betrekkingen tus- kaanse persbureau International sen Rusl&nd en Amerika in 1954 en weidde uit over de Russische opvat- News Service, Joseph Kingsbury Smith. Het was de eerste maal, dat Ma lenkof een interview aan een bui tenlandse journalist toestond. Malen kofs woorden werden op een opval lende manier afgedrukt op de front pagina's van de Sovjet-dagbladen „Pravda" en „Izvestia". De eerste vraag van Kingsbury Smith luidde: „Wat zijn uw wensen voor het Amerikaanse volk in 1954?" Malenkof antwoordde, van harte te hopen, dat het Amerikaanse volk zal slagen in het ontwikkelen van vriendschappelijke betrekkingen met alle volken, en ook wenste hij het hebben de Russen twee groepen ven. Amerikaanse volk goede resultaten toe, „ten aanzien van de nobele zaak van de verdediging van de vrede". tingen met betrekking tot de atoom- en waterstofwapens. Na zijn aansporing tot een interna tionale plechtige belofte om derge lijke wapens niet te gebruiken, zei Malenkof, dat het zodoende gemak kelijker zou worden om te komen tot: 1. Een officieel verbod van atoom wapens. 2. De instelling van een streng in ternationaal toezicht op de abso lute naleving van dit verbod. Met het oog op 25 Januari. De vertegenwoordiger van de Rus sische hoge commissie in Berlijn, Sergei Dengin, heeft voor de eerste maal sedert verscheidene jaren nieuw jaarswensen gezonden aan de Wes telijke stadscommandanten. Na het afbreken van de samenwerking tus sen de vier bezettende mogendheden in de militaire regering in 1948 had den de Sowjet-autoriteiten geen nieuwjaarswensen aan de Westelijke commandanten meer gezonden. Limetz leeft voort Het was al weer heel wat maand jes geleden, dat we bij „Club de Li metz" geweest waren, maar een on weerstaanbare uitnodiging bracht ons Woensdagavond op de Beesten markt, waar ,,de Club" een autobus volmaakte, die haar naar De Kaag bracht. Aan „de Club" zijn de afgelopen maanden niet ongemerkt voorbijge gaan. Verschillende nieuwe gezich ten toonden aan, dat de belangstel ling voor deze bijzondere vorm van jeugdbeweging zich in stijgende lijn beweegt. „De Club" ging het voor haar zo bewogen 1953 uitluiden en had voor deze plechtigheid „Het Kompas" op 't romantische Kaag eiland uitgekozen, dat gisteravond luidruchtig uit z'n winterslaap ge wekt werd. Twee kachels en een open haard deden met succes hun uiterste best om het verbluffend gezellige Oud hollandse zaaltje een huiselijke sfeer te geven en Joop Koevoets ontvouw de een druk bezet programma, nadat kap. De Jong de avond geopend had. De start was voor kap. Van Ingen, die een lichtbeeldenserie met time- Door een vergissing is het paro chienieuws voor de komende week niet in het dubbel-nummer van Sur- sum Corda opgenomen, zodat wij pastoor J. A. van Kleef vandaag gast vrijheid in onze kolommen verlenen. Zondag 3 Jan.: Feest v. d. Zoete Naam Jezus. Te 10 uur Hoogmis. Heden eerste schaalcollecte voor de Bisschoppelijke noden en tweede schaalcollecte voor onze eigen kerk. Te kwartier voor 1 uur Maria-Con- gregatie Afd. Jongens, 's Avonds te 6 -uur Lof met Kerstliederen. Maandag 4 Jan.: 's Avonds te 8 uur Maria-Congregatie voor de Heren. Om 8.45 uur Kath. Actie voor Dames en Heren. Om 8 uur Godsdienst-cur sus voor Jongemannen, Hoogl. Kerkgr. 48. Dinsdag 5 Jan.: 's Avonds te 7 uur Congregatie van St. Agnes en St. Te- resia Afd. Jonge Meisjes en om 8 uur Jonge Dames. Woensdag 6 Jan.: Feest van Drie koningen. Om 9.30 uur Veni Creator en Gezongen Huw.-Mis voor het Bruidspaar VerhoevenHensing; om half acht Lof ter ere van de H.H. Driekoningen* Donderdag 7 Jan.: om 10 uur Veni Creator en Gezongen Huw.-Mis voor het Bruid6paaT Heetvelt-Van den Ook neef van Grotewohl Woensdag- en Donderdagavond oorlog chef van de staf van Hitler's zesde legerkorps en Traute von Hau-I b«ld"vóor"'de "projector verscheen sen was majoor by de Luftwaffe. de recorder zyn band begon te Beiden werden in Mei 1945 gevangen araaien. Het ontbreekt ons aan lenomen en slaagden er in ty dens pIaalsruimte de uitbeelding enigs- iun gevangenschap by elkaar te blij- zins uitvoerig te beschrijven, doch de rêcordêr-ömiysting van 50 minuten, f.30,f g0U«SSÜ vee' Vrijdag 8 JanT Te 4 uur Biechten was, was hoorbaar, totdat het eerste Berlijnse conferentie op 25 Januari Dc ambassadeurs van Engeland, Frankrijk en de V. St. hebben op Nieuwjaarsdag het Sowjet-Russische ministerie van Buitenlandse Zaken nota's overhandigd, waarin het Rus sische voorstel om de Berlijnse con ferentie van de ministers van buiten landse zaken der Grote Vier op 25 Januari te houden, aanvaard wordt. Ook zou het Russische voorstel zijn aanvaard om vertegenwoordigers van de Hoge Commissarissen in Duitsland te laten beraadslagen over de vraag, waar de conferentie moet worden gehouden. Zowel Adenauer als de Oosten rijkse regering is vooraf geconsul teerd over de jongste Westelijke no ta's en hebben zich er geheel achter geschaard. Volgens Weense bladen zal de Rus sische ambassadeur in Oostenrijk, Ilytsjew, deelnemen aan de Berlijn se conferentie. „Neues Oesterreich" meent, dat dit er op schijnt te wij zen, dat de Russische regering reke ning houdt met beslissende onder handelingen over een Oostenrijks staatsverdrag. De burgemeester van West-Ber- lijn, Walther Schreiber, heeft een be roep gedaan op de inwoners van Ber lijn om zich tq onthouden van alle openbare betogingen tegenover ver tegenwoordigers van de „Grote Vier" tijdens de komende conferentie. Hij waarschuwde de Berlijners geen al te hoog gespannen verwachtingen te koesteren. Volgens de Canadese politie heeft men eindelijk kunnen vaststellen, dat de man, die in 1943 wegens moord op de verbannen Russische leider Trotzky tot 20 jaar gevange nisstraf werd veroordeeld, een Spanjaard is, genaamd Ramon Mer- cador del Rio, die in 1913 te Barcelo na werd geboren. De man, bekend als Jacques Mor- nard, doch in het bezit van een Ca nadees paspoort op naam van Frank Jackson, heeft steeds geweigerd zijn identiteit bekend te maken, nadat hij in Augustus 1940 te Mexico-stad Trotzky van het leven had beroofd. In een artikel in het tijdschrift van de Canadese politie, getiteld „Paspoort voor moord", schrijft een deskundige van de speciale afdeling van de „Royal Canadian mounted police", William Rodney, dat Del Rio door dr. Alfonso Quiroz, thans hoofd van de recherche van de bank van Mexico, werd geïdentificeerd door middel van te Barcelona gevonden vingerafdrukken. Op 20 December jl. kreeg de moor denaar het recht een verzoek om in vrijheidstelling te doen, doch hier van heeft hij tot dusverre geen ge bruik gemaakt. I keur der detail-opnamen van be- Duitse^ kry ^gevangenenvrijgelaten, Barones ^von Hausen^verklaarde, I roemde schilderijen en de stijlvolle 4- icoa *«j— i u"'* klank-omlysting, die kap. Van Ingen zelf samengesteld heeft, maakten het uurtje tot minuten van intens ge not en ontroerende schoonheid. Hierna werd het programma lich ter en met Greet Walter als Pieter nel en Kees Heetveld als Thomas in totaal 1684 voormalige soldaten dat zij tijdens hun verblijf in een van Hitler's legers, één burger en één kamp by Sebastopol een groot aan- vrouw. Onder hen bevond zich een taal Amerikaanse en Britse gevange neef van de Oostduitse minister-pre- nen in uniform gezien had. Beiden sident Grotewohl, die meedeelde dat lijden aan ondervoeding. Bovendien zijn familie geen relaties onderhoudt had zy nog last van oude oorlogs met de communistische leider. De wonden, terwijl hij nog niet hersteld teruggekeerde gevangenen verklaar- was van een longontsteking opgedaan 1 Vaer"mêt muz'ek en oliebollen en den, dat nabij Moskou een .interna- in de Russische kampen. Barones een dansje toe bezat de avond maar tionaal kamp" is gelegen, waarin von Hausen droeg nog steeds haar 1600 gevangenen zijn ondergebracht, Luftwaffe-uniform. onder wie Amerikanen, Engelsen Fransen, Oostenrijkers, Nederlan ders, Belgen, Roemeniërs, Perzen en Hongaren. Volgens inlichtingen uit de rijen der vrijgelatenen, bevinden zich nog 33 voormalige Duitse generaals in Russische krijgsgevangenkampen. Vroegere berichten werden bevestigd volgens welke Hans Bauer, eens de piloot van Hitier, de zoon van Seyss Inquart, de voormalige nazi-kanse lier van Oostenrijk en rijkscommis saris in Nederland en de zoon van de voormalige Duitse ambassadeur in Engeland, Schlange Schöningen, nog .in Rusland achter prikkeldraad verblijven. Verder behoorde tot de groep van vandaag dr. Wilhelm Homringhau- sen, die de laatste drie en een half jaar in een afgesloten wijk van Mos kou gewerkt had, waar Duitse atoom geleerden zyn ondergebracht. Hom- ringhausen, die als bediende-arts eerst pro-Russisch waren, maar dat zy ontevreden werden toen de tyd voortschreed zonder dat er aanwij zingen kwamen, dat zy ooit naar huis zouden gaan. Hij deelde mee vier in stellingen in Rusland te kennen, waar de Duitsers en Russen geza menlijk laboratorium-onderzoek in Rusland met atoonsplitsing verrich ten. Een van deze instellingen stond onder leiding van de zoon van Beria, voormalig hoofd van de Russische politie, die onlangs terechtgesteld Is. De twee opvallendste figuren on der de 2de groep haveloze terugge keerden waren de 41-jarige baron Frank von Hausen-Aubier en zijn STADSNIEUWS GEM AANKONDIGING GEM. REINIGING S- EN ONTSMETTINGSDIENST LEIDEN. IN verband met de herdenking van het 40-jarig bestaan op Maandag 4 Januari 1954 de gehele dag gesloten. Het inzamelen van huisvuil uit die. percelen, welke gewoonlijk op Maan dag worden bediend, zal nu plaats vinden op Donderdag 7 Januari. 4346 een ontoereikend aantal korte uur tjes. „Ce n'est qu'un au revoir" klonk het te 11-15 uur over het Kaageiland. „Het is slechts een tot weerzien", maar dit zeiden de Limetzenezen dan tot elkaar, niet tot 1953, want daar voor de schooljongens van de twee de klas; 4.30 repetitie der aspiranten- misdienaars in de kerk. Om 8.30 uur Godsdienst-cursus voor jongedames; 8 uur 2e avond van het Triduum van de H. Familie. v Zaterdag: Om 7 uur Gedialogeer- de H. Mis. Te 9 uur H. Mis ter ere van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria tot bekering der zonda ren. 's Avonds te 7.*0 Maria-Lof met Rozenhoedje. Van 5 tot 9 uur gele genheid om te Biechten, behalve on der het Lof. A s. Zondag 10 Jan.: Feestdag v. d. H. Familie Jezus, Maria en Jozef. Te 10 uur Hoo?mis; eerste schaalcollecte voor de Bisschoppelijke noden en tweede schaalcollecte voor de schuld delging van onze eigen kerk. Om kwart voor 1 uur Maria-Congrega tie Afd. Jongemannen en 's avonds riuiting van het Triduum v. d. H. Familie met korte predikatie om Albert us Schaafstra en Johanna Tuk. Adrianus Laurentius v. d. Elsbout en Ada Antonia Maria van den Berg. Gehuwd: Henricus Joannes Kóree en Paulina Joanna Tervooren. Wilhelmus Josephus Koree en Ca- tharina Devilé. Jersy Brodalski en Joanna L. H. Schilperoort. Cornelis A. v. d. Berg en Geer- truida van Dam. Van de laatste H.H. Sacramenten voorzien: Anna Bransma—Uit Oude Groeneveld. Overleden: Bernardus Johannes Maria Vreeburg. Johannes Nobel. GEACHTE LEDEN VAN DE H. FAMILIE EN NIET-LEDEN Misschien leest uit belangstelling ook een oud-lid of een toekomstig lid dit stukje. Ook tot u geldt dan deze uitnodiging. 10 Januari is het de grote feest dag van de H. Familie. Op eenvou dige wijze willen wij een triduum houden n.l. op 1 Jan. en 8 Jan. des avonds om 8 uur in de kerk, en de sluiting op 10 Jan. om 6 uur, dat bij na een gewoon lof is met korte preek zodat alle andere parochianen Zon dagavond niet behoeven achter te blijven. Wij verwachten alle medeleven van de leden en ook de volle belang stelling van de anderen. Moge dit Triduum ook weer bij dragen tot groter groei van onze be weging Het aantal leden stygt, en met groot verlangen en belangstel ling zien we uit naar de steeds groeiende vereniging op geestelijk gebied. Laat door uw medewerking alvast dit Triduum slagen. Bij voorbaat dank, alle een Zalig Nieuwjaar, Gods zegen en beste beentje voor. 10 vinger syst. blind rhythm. van heeft „de Club" definitief af- uur. Tegelijk ook voor alle parochia- scheid genomen. LEIDSE GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Leiden komt voor het eerst in het nieuwe jaar op Maandag 18 Januari, 's middags om 2, uur bijeen, onvoorziene omstandig heden voorbehouden. Zoals gebruike lijk, zal burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot dan zijn Nieuwjaars rede houden. De agenda voor deze weftóe. deelde mee.da.de geleerder, Maandag geen vuilnisemmerS Op Straat VAN HARTE HET BESTE! In Rouen wenste een Noord- Afrikaan een landgenoot een ge lukkig nieuwjaar. Deze waar deerde dit echter in het geheel niet, aangezien hij zich alleen maar hield aan de Mohamme daanse tijderkening. Met de woorden: „Jy hebt de voor schriften van de Koran overtre den, je zult hiervoor gestraft worden" greep hy een Ijzeren staaf en sloeg de heilwenser een schedelbreuk. A.s. Maandag bestaat de Gemeen telijke Reinigings- en Ontsmettings- dienst veertig jaar. Die dag zal het werk blijven rusten, heeft het per soneel een vrije dag en zal dit jubi leum o.m. worden gevoerd met een grote herdenkingsbijeenkomst in de Burgerzaal van het Stadhuis. Met het bedrijf, dat zich in de loop van deze 40 jaar sterk heeft geper- fectionneerd, jubileren twee perso neelsleden mee, het zijn de heren A. van Polanen uit de Oranjeboomstraat, die onafgebroken bij de straatdienst vrouw. Von Hausen was tijdens de is geweest, de F. Kasteele, uit de Harige wezens uit de jungle Uit de dichte jungle in Noord-Ma lakka zijn een dezer dagen plotse ling harige wezens, half mens, half aap te voorschijn gekomen. Tony Beamish, ondcr-directeur van radio-Malakka, zond dit bericht Donderdagavond de aether in en nam tegelijkertijd een interview af van twee rubbertappers, die de wezens hadden gezien. De wezens, die vermoedelijk door overstromingen uit de jungle zijn verdreven, waren tot de rand van het grote Trolak-reservaat in de staat Perak doorgedrongen. Zij zwommen daar in een riviertje en groeven in de grond naar voedstel. De aapmensen, met grote snorren en een haardos tot aan het middel, waren kennelyk niet bang. Een van hen, vermoedelijk een vrouwelijk wezen, kwam op een van de rub bertappers toe en sloeg speels haar arm om zijn schouders. De man vluchtte in panische schrik naar vei liger oorden, terwijl zijn maats ze nuwachtig stonden te lachen. Beschrijvingen van de wezens door de verschillende tappers klopten zeer goed. Allen vertelden, dat zij lang DRINGERIGE TROUWBETUIGING. en zcer krachtig gebouwd. Zy I hadden vooruitstekende hoektanden, De traditie getrouw hebben de Ja-die iets op die van een hond leken panners de tweede Jan. hun trouw en die zelfs als zy hun mond dicht betuigd aan de keizer. Meer danhadden, nog naar buiten staken. Zij een half millioen mensen verscheen I hadden een „dierlyke geur", voor het paleis. Het gedrang was zó Het enige waar de tappers het niet groot, dat minstens 17 personen om over eens waren, was de kleding -- van de aapmensen. Volgens sommi gen hadden zij lendedoeken om, ter- wyl anderen beweerden, dat zij in beestenvellen waren gekleed. Geen enkele anthropoloog in Koe- ala Lompeer of Singapore, die van de ontdekking op de hoogte werd ge steld, kon zeggen wat het voor we zens waren. Maar oude legenden in Malakka verhalen wel van vreemde, harige wezens, die eens in de berg wouden zouden hebben geleefd. Beamish was er echter van over tuigd, dat de ontdekking van de aap mensen een van de belangrijkste anthropologische vondsten geduren de de laatste jaren was, en hy ver zocht iedereen de wezens te bescher men. OUDEJAARSAVOND-VERRASSING Oostenrijkse douaniers, die bij Ro- senbach een uit Zuid-Slavië afkom stig verzegelde goederenwagon open den, vonden op Oudejaarsavond vijf Zuidslavische vluchtelingen twee echtparen en een kind die op de vooravond van Kerstmis uit de buurt van Zagreb waren vertrokken; nadat bevriende spoorwegemployé's hun wa gon hadden verzegeld. Het Kerst feest hadden de vluchtelingen in de wagon gevierd. Zij vroegen om po litiek asyl in Oostenrijk. Pioenstraat, thans werkzaam als bankwerker eerste klarse. Aan de plechtigheid, die om half drie uur in de Burgerzaal aanvangt, gaat in de ochtenduren een huldiging van beide jubilarissen vooraf. Hiertoe komt het gehele personeel in een der gebouwen van de dienst bijeen. Na afloop van de herdenkingsbij eenkomst, waarin o.a. de directeur van het bedrijf, de heer J. H. de Jong. een historisch overzicht zal ge ven, volgt een receotie, die om 3.45 uur begint en tot ongeveer 5 uur zal duren, 's Avonds bieden B. en W. het personeel in de Stadsgehoorzaal een feestavond aan, die door een bekend cabaretgezelschap zal worden ver zorgd. Met het oog op deze jubileumvie' ring zal het huisvuil a.s. Maandag niet worden opgehaald. In wijken waar dit 's Maandags pleegt te ge schieden, zal dit nu eerst op Donder dag plaats vinden. De directie van het jubilerend bedrijf verzoekt a.s. Maandag geen vuilnisemmers aan de stoeprand te plaatsen. Majoor mr. R. Warmoltz 25 jaar bij de politie Gisteren was het 25 jaar geleden, dat majoor mr. R. Warmoltz, dis trictscommandant van de Rijkspolitie in het district Leiden, in politie dienst trad. Zoals bij officieren van de Rijkspolitie gebruikelijk, werd het jubileum slechts in zeer intieme kring gevierd en bleek er niets van naar buiten. De heer Warmoltz studeerde rech ten aan de Leidse Universiteit en be haalde in 1928 de meester-titel. Kort daarop trad hy als adjunct-inspec teur in dienst van de Utrechtse po litie, waarna hij in 1936 benoemd werd tot inspecteur van politie te Katwijk. In de loop der jaren klom hij op tot zijn huidige functie in het district Leiden, dat het grootste deel van de provincie Zuid Holland om vat, uitgezonderd de grote steden Den Haag en Rotterdam met het tus senliggende gebied. Majoor Warmoltz heeft zich in de loop der jaren leren kennen als een humaan mens, prettig en gemoedelijk in zijn omgang met anderen. Ieder een, die met hem in aanraking komt, wordt getroffen door zijn tactisch op treden, zowel ten opzichte van zijn superieuren als van zijn onderge schikten. Ieder jaar heeft hy de lei ding by de verkeersregeling tijdens het grote bloemencorso in de Bollen streek en dat de chaos steeds tot de kleinst mogelijke proporties beperkt blijft, danken de honderdduizenden kijklustigen aan het juiste optreden van mr. Warmoltz en zijn mannen. nen geldt dit Lof op Zondagavond. MIS-INTENTIES Zondag, 3 Januari: 7.30 Johannes Bernardus Bruins; Zij-altaar 8 uur Antonius Laurentius van Zijp; 8.45 uit dankbaarheid bij een 12H-jarig huwelijksfeest (B.); 10 uur gezongen H. Mis uit dankbaarheid by een 20- jarig huwelijksfeest (D.); 11.45 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. Maandag, 4 Januari: 7 uur Johanna Varkevisser; Zij-altaar: 7 uur voor een overledene; 7.45 Geertruida van Polanen, als lid van de H. Familie; 8.15 ter ere van de H. Gemma Gal- gani (offerbus); 9 uur Martinus de Haas. Dinsdag, 5 Januari: 7 uur voor een overleden vader «n zoon (H.); Zij altaar: 7 uur Elisabeth Suzanne Bra keiDe Romijn; 7.45 Christina Maria Vein den BergGriffioen; 8.15 zeer- eerwaarde heer deken Homulle en zijn overleden ouders; 9 uur Carolina KriekSchouten (namens de Broe derschap van Den Briel). Woensdag, 6 Januari: 7 uur Suzam- na Elisabeth StuifzandOuwerkerk; 7.45 Zeereerwaarde heer pastoor Jo zef Beenakker en zijn overleden ouders; 8.16 Bernardus Aloysius de Roo; 9 uur (alleen de H. Communie wordt uitgereikt); 9.30 gezongen Hu welijksmis voor het bruidspaar Ver hoevenHensing. Donderdag, 7 Januari: 7 uur Ca- tharina Geertruida FrankenVan der Weyden; Zy-altaar 7 uur Wilhelmus Johannes Wurzer; 7.46 Leendert van Zandwijk; 8.15 voor de overleden armen van de parochie; 9 uur (al leen de H. Communie wordt uitge reikt); 10 uur gezongen Huwelijks mis voor het 'bruidspaar Heetvelt Van den Oord- Vrijdag, 8 Januari: 7 uur overleden familie JuffermansVan der Linden; Zij-altaar 7 uur Cornelis Baak; 7.45 Franciscus Cornelisse; 8.15 voor de leden van de Broederschap van O. L. Vr. van Scherpenheuvel; 9 uur (al leen de H. Communie wordt uitge reikt). Zaterdag 9 Januari: 7 u. By 'n ver jaardag, ter ere van Maria. Zij-altaar: 7 u. voor een zieke (V.). 7.45 uit dankbaarheid, bij moeders 91ste ver jaardag. 8.15 voor overleden zoon en dochter Geerlings. 9 u. ter ere van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria tot bekering der zondaren. Zondag 10 Januari: 7.30 om Gods zegen over 'n huisgezin (P.). Zij-al taar 8 u. voor een overledene (K.). 8.45 uit dankbaarheid bij 'n 12^-ja- 4 talen (130 letter grepen p. minuut) Gegarandeerd in 2—3 maanden klaar. Aanvang dagelijks Kon Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 - Telefoon 26558 (Advertentie.) St* Petrusparochie MIS-INTENTIES. Zondag: De H. Communie wordt uitgereikt een kwartier voor de H.H. Missen van 6.45 u., 8 u., 9.15 u., alsme de onder deze H.H Missen en onder de hoogmis te half 11 uur. Zondag 3 Jan.: Feest van de H. Naam: 6.45 tot zegen in een huisge zin; 8 uur Cornelis van Valderen- Geve; 8 uur Overl. ouders van Noort- Lens; 9.15 Parochie; 10.30 Jacoba Straathof-Van Kempen. Maandag 4 Jan.: 6.45 Joannes van Leeuwen; 7.30 Overl. fam. Jeuster- Bakkers; 8 uur Abraham Bruno v. d. Roep; 8.30 Wilhelmina van Zeyl; 9.30 Marie Niesten. Dinsdag 5 Jan.: 6.45 Joannes de Best; 7.30 tot zegen in een huisge zin; 8 uur tot zegen voor de Don Bosco-school; 8.30 Bartholomeus Straatsburg en echtgenote; 9.30 Gez. H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Woensdag 6 Jan.: 6.45 Overl. ouders Wasserman-Haaksma; 7.30 Gez. H. Mis tot zekere intentie; 8 uur Theodora v. cL Heijden-v. d. Heu vel; 8.30 Wilhelmus Mensen; 9.30 An na Spronk-Vasen. Donderdag 7 Jan.: 6.45 Mattheus van Noort; 7.30 voor een jarig doch tertje; 8 uur Jacobus Hernricus de Man; 8.30 Gerardina Klein-Schip- horst; 9.30 Overleden Vader. Vrijdag 8 Jan.: 6.45 Theo van de Pauw Kraan; 7.30 Overl. fam. Theo- dorus Laken; 8 uur Christianus Lan- gemeyer; 8.30 Jan van Buuren; 9.30 Dat de gezinnen bewaard blyven voor de geest der wereld. Zaterdag 9 Jan.: 6.45 Nicolaas Die ben; 7.30 ter ere van Maria; 8 uur Antonius Henricus Van Noort; 8.30 Maria Tobé; 9.30 Overleden Vader. Heden: Feest van de Zoete Naam Jezus; onder de H.H. Missen 2 schaalcollecten, de 2e ter bestrijding van de onkosten van het Mariajaar. Geen voorbereiding; 7 uur Lof. Maandag: 7.30 Lof; 7.45 Mariagarde meisjes senioren. Dinsdag: 9.30 Gez. Huwelyksmis; 7.30 Dames-Congr. Woensdag: feest van Driekoningen, dag van devotie; 7.30 Gez. H. Mis; 7.30 Lof. Donderdag: 7.30 Lof. Vrijdag: 7.30 Lof. Zaterdag: van 48.30 gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag: Feest van de H. Fa- rig huwelijk (V.). 10 u Gezongen milie; onder de H.H. Missen 2 schaal- H. Mis Catharina van Tongerencell., de 2e voor de Kinderuitzending. van der Krogt. 11.45 voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. H.H. MISSEN BIJ EERW. ZUSTERS. Zondag: Jacobus J. van der Voorde en echtgenote Anna C. Fakkelday en overl. familie. Maandag: zoals op Zondag. Dinsdag: zoals op Zondag. Woensdag: zoals op Zondag. Donderdag: zoals op Zondag. Vrijdag: zoals op Zondag. Zaterdag: zoals op Zondag. Zondag: Jacobus J. v. d. Voorden - en echtgenote Anna C. Fakkelday en en Gl-rtruida van Dam; Nicolaas overl familie. .Zwagerman en Agnes J. M. Zyer- veld. In ondertrouw opgenomen: Abra- Bediend: Gerardina Jansen-de ham de Water en Theodora Petro- Wijs, Maria de Groot-Kallenberg, Jo- r.ella Johanna Lommers. sephina Schoondergang-Speet Abraham Theodorus Horree en Overleden: Cornelis Koopman, Ge- Joanna Raas. Irardus van Ruiten. Deze week beginnen weer de cur sussen voor 18-jarigen. Gedurende de week dagelijks Uit reiking der H. Communie ook te half 7 uur. De H.H. Missen te 6.45, half 8, 8 uur, half 9 en half 10 uur. Gedoopt: Joannes A. de Rooy; An tonius P. C. M. van de Sande; Ge- rardus P. van der Fits. Ondertrouwd: Nicolaas v. d. Burg en Elisabeth J. C. Goossen; Francis cus A. M. Cuppen en Maria Th. Pieck; Petrus A. Droge en Marga- retha C. Kings; Cornelis A. v. d. Berg

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2