Enkele knalbommetjes ontploften en de Warmonder tol was ter ziele Diamanten en gouden jubilaris bij het St. Victor-kerkkoor Adjudant Steenhuisen is veertig jaar bij de politie ZATERDAG 2 JANUARI 1954 OE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 2 Het cjeHeurde om 20*49 uur Toen op Oudejaarsavond twee Kat- wijkse jongemannen hun bromfietsen namen om eens in Warmond te gaan kijken of er iets te beleven viel l.van. de opheffing van de tol, zullen ze niet bevroed hebben, dat juist zij het zouden zijn, die voor het laatst in de geschiedenis van de Warmonder tol, tolgeld zouden betalen. Slechts enkele ingewijden zijn van dit voor Warmond historisch gebeu ren getuige geweest. Met opzet had de tolgaarder geen ruchtbaarheid ge geven aan het tijdstip, waarop hij voor het laatst van zijn tolrecht ge bruik zou maken. Om pl.m. kwart vóór negen bevonden zich bü het tolhek enkele vertegenwoordigers van de Leidse pers, een tweetal persfotografen, alsmede de heren Timmer en Vervloet van de rijkspoli tie van Warmond, 'n Broer van de tolgaarder en zijn assistent inden toen nog onverstoorbaar van de schaarse passanten him toloffer, als of de tol nog jaren van leven voor de boeg had. Toch heerste er 'n span nende sfeer, want wie zou de laatste betalende passant zijn? Lang zou dit niet meer verborgen kunnen blijven, want de tolgaarder kon elk ogenblik komen om de lichten te doven ten teken, dat voor hem de tol had afge daan. Het grote moment. Daar naderden vanuit Oegstgeest de twee bromfietsers. Het bleken de heren W. J. en H. van Duyvenboden geen familie van elkaar! uit Katwijk te zijn. Dit konden weieens de laatsten zijn en werden dan ook zekerheidshalve maar gefotografeerd bü het betalen van hun tolgeld. H. van Duyvenboden vertelde, dat dit de eerste keer was in zün leven, dat hy de Warmonder tol passeerde; W. J. van Duyvenboden had al meer ke ren zün toloffer gebracht. En deze twee waren inderdaad de laatsten; om 20.49 uur overhandigden zii het laatste tolgeld! Weinige ogenblikken later, nog vóórdat een volgende pas- KATW1JK - Geboren; Adriana d. van C. van Beelen en A. Schaap; Johannes z. van J. van Duyn en L. van der Plas. Ondertrouwd: P. Guyt en K. W. van Beelen; G. Schaap en W H. van Duyn. Getrouwd: C. Pothuizen en H. Versluys; W. van Ryn en A. Glas bergen; P. Schaap en L. Guyt; G. den Hollander en C. van Rhijn; G. Kuyt en J. van Duyvenbode; P. Hoek en D M. Schaap; D. van Duyn en L. Kulk; H. G. de Wilde en M. Ho- genes. Overleden: J. Aandewiel 80 J., echtg, van E. Plug; G. Kuyt 68 j., wedn. van T. van der Plas; D Ket ting 45 j., echtgen. van W. K. van Duyn; G. J. van Leeuwen 7 dg.; H. van Tonderen 74 j., wedn. van M. J. de Jong. NOORD WIJK De Zondagsdienst zal deze week worden waargenomen door dr. Gou- driaan. De Duinrandapotheek is ge opend van 11.301.00 uur en van 4.30 tot 5.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geb.: Johanna M., d. van C. v. d. Linden en T. Zwaan; Wilhelmina M. S., d. van H. C. Janson en W. C. M. Brouwer; Dirk W., z. van J. J. de Boer en G. M. Meeuwenoord; Jaco- line M. Th^ d. van J. Hogenelst en M. A. C. Augustinus; Neeltje, d. van S. v. d. Haak en Chr. A. Zandbergen; Dirk J., z. van J. Klinkenberg en L. Barnhoorn. Ondertr.: W. J. Polderman, 26 en Th. P. B. Vogelaar, 22 j.; N. v. d. Eijkel, 22 j., en A. M. Groenewoud, 21 L; L. C. Rietdük, 22 j., en A. M. v. d. Ham, 27 j.; J. v. d. Niet, 23 j., en W. de Bruin, 23 j. Getr.: C. W. H. Augustinus en M. J. Th. de Groot OverL: Catharina M. Mooü, 78 Jaar. Tegen 9 uur draaide de tolgaarder de lamp uit. Aan het betalen was een einde gekomen. Foto Nic. v. d. Horst. sant zich had kunnen aandienen, na derde uit de richting van Warmond, een luxe auto. Hierin waren gezeten de tolgaarder en diens vrouw, als mede twee kennissen, de heer en mevr. Bailey. Onder het werpen van enkele knal- bommetjes sprong de tolgaarder uit de auto en doofde vliegensvlug de lichten by het hek en in het tolhuisje; nog een knalbommetje op de brug en weg suisde de auto met de tolbaas: aan het Warmonderhek zal nooit meer tol worden geheven! Daarop bevestigde de rykspolitie- ambtenaren (met instemming van de nog aanwezige plaatsvervangende tol gaarder, want om 24 uur ging het eigendomsrecht immers eerst over) aan elk thans geopend tolhek een stevig slot en daarmee was het ge daan met tolheffing. Dit was om 20.59 uur. De eerste die daarop tolvry pas seerde was een luxe auto. Niets aan de hand. I Tegen middernacht waren we weer i bü het tolhek. Niet dat er dan iets zou gebeuren; we wisten nL tevoren wel dat het tydstip van eigendoms overgang geruisloos zou verlopen. Maar wel om eens te küken hoeveel mensen, belust op enige sensatie, naar de tol getogen waren. Het wa ren er pl.m. 40, meest jongelui, zowel uit Warmond als uit Oegstgeest. Er heerste weer een typische sfeer: knallen in de verte en dichtby, sire- ne-geloei en klokkengelui dat van uit de verte doordrong ende voelbare spanning van de mensen, die verwachtten eens „iets" te zullen be leven. Er gebeurde echter niets, kon ook niets gebeuren, want een 5-tal politie-mannen, met aan het hoofd adjudant Van der Laan, waren ook aanwezig om een wakend oog in het zeil te houden. Na allerlei opmerkin gen over het gelukkige feit, dat de tol nu eindelijk van de baan was en met verholen teleurstelling dat dit zo geruisloos plaats vond, dro pen zij weer af, een illusie van eens 'n spectaculaire jaarwisseling te kun nen beleven, armer. Nu is nog het wachten op de brug- verbetering. Tijdelijk zullen politie mannen ter plaatse er voor zorgen, dat het met het verkeer niet mis loopt. Met dit „posten" is op Nieuw jaarsdag begonnen. SNEL PARAAT. Op Oudejaarsmiddag werd de Warmondse Brandweer gealarmeerd voor een brand in de Rhenania-fa- briek. Binnen 5 minuten na het al arm was de brandweerauto, bemand met een complete blus-eenheid, ter plaatse aanwezig. De mannen be hoefden echter niet in actie te ko men, daar de binnenbrand inmiddels door personeelsleden geblust bleek te zijn. Nogmaals paraat. De wegen wa ren op Nieuwjaarsmorgen spiegel glad. Maar de mannen van de War mondse Dienst van Gemeentewerken waren al vroeg op pad om zandte strooien. Het verkeer ondervond dan ook in onze gemeente maar weinig last van de gladheid, 'n Pluim voor deze activiteit! Bevorderd. De wachtmeester le klas der rijkspolitie, de heer J. Ver vliet, alhier, is bevorderd tot opper wachtmeester m.i.v. 1 Januari j.l. Gedetacheerd. De wachtmeester der Politie te water, de heer A. M. v. Elburg, is voor een maand gede tacheerd om dienst te doen in het voormalige overstromingsgebied. Hokkenshow. Op 29 December werd de tweede hokkenshow gehou den De uitslag werd: 1. P. v. d. Drift 184 K pnt., 2. J. Diemei 183 pnt., 3. Jac. Zwetsloot 183 pnt., 4. G. Beugelsdyk 182 pnt., 5. B. ter Beek 182 K pnt., 6. Jac. v. Niekerk 182 pnt., 7. Dr. J. Venker 182 pnt., 8. W. de Vos, 9. M. F. v. Stijn, 10. Jhr J. v d. Brandeler, 11. A. Buntsma, 12. B. Oskam, 13. J. Schoo NOORD W1JKERHOUT Gisteren was het 60 jaar geleden, dat de heer J. van Schooten lid werd van het parochieel zangkoor van de St. Victor-parochie. De jubilaris, die reeds 79 jaar is, is nog steeds een trouw lid. Bü alle gezongen diensten Verloofdenavond in de St. Jozef- parochie. In het jeugdhuis is een avond gehouden voor de verloofde paartjes van de Sint Jozef parochie. Om even acht uur opende de voorz, de heer P. v. d. Berg, deze avond en heette de ongeveer 50 dames en he ren van harte welkom. Hij zeide, dat het eens iets anders was dan gewoon en was daarom blij, dat zoveel aan de uitnodiging gehoor hadden ge geven. Hierna sprak de heer W. J. de Jong over de grote Lourdesreis, welke door meisjes en jongens uit het ge hele land in 1954 zal gemaakt wor den en vroeg er voor te zorgen, dat ook Noord wij kerhout goed vertegen woordigd zal zijn. Onder de gezellige muzikale om- lysting van „The Musical Boys" werd daarna een kopje koffie gedronken, waarna kapelaan Van der Zwaan ongeveer 'n half uur de aanwezigen op een zeert mooie en duidehjke manier vertelde over Kerstmis in de kunst. Ter verduidelyking van dit alles gaf hü mooie lichtbeelden te zien van in de kerk is hü alty'd aanwezig, evenals op de repetities. Op Nieuwjaarsdag herdacht de heer A. Broekhof, dat hy" 50 jaar lid i&van het koor. Deze jubilaris is 71 jaar en wat het bezoeken van de repetities enz. betreft, is op hem hetzelfde van toepassing als op de andere jubilaris. Ook hü slaat nooit over. De viering van beide jubilea zal plaats hebben op Dinsdag 26 Jan. a.s. schilderstukken uit de vroegere eeuwen. Aan het applaus was wel te horen, dat ieder had genoten. Toen daarna 3 paartjes gevraagd werden om tegen elkaar te strijden in de bekende 2x1 1 strijd, stonden direct de nodige personen op en bestreden el kander in een leuke wedstrijd. Nadat Gerard van Gülswük de voordracht „De rüke bramenplukker" van God fried Bomans en mej. C. Thomasse de declamatie „Moederschap" van Antoon van Duinkerken op zeer ver- dienstebjke wüze hadden gedaan nam kapelaan Van der Zwaan het woord en zeide blü te zün dat er zo veel meisjes en jongens deze avond hebben willen bijwonen en doorgaan de op het gedicht „Moederschap" stelde hy nu vooral in het Mariale jaar de H. Maagd als Moeder tot voorbeeld. Hierna bleven de paartjes nog enige tüd gezellig büeen. LEIDSCHENDAM BRAND OP DE HELLING Gistermiddag is brand uitgebroken op een op de scheepshelling liggende sleepboot van de firma De Hoeten. De brand was ontstaan doordat de overslaande vonken van een las apparaat het hout deed vlam vatten. Door de enorme rookontwikkeling liet de brand zich aanvankelük ern stig aanzien. Nadat de brandweer in werking was gesteld, kon de brand na een uur intensief werken geblust worden. De schade, en voornamelijk de waterschade is aanzienlijk. Uitbreiding functie gemeente-ont vanger. De werkzaamheden van de nieuwe gemeente-ontvangster mej. M. van Wyk zijn met ingang van gisteren uitgebreid met het kas sierschap van het Gemeentelyk Grondbedrijf en de Gemeentelyke Instelling v. Maatschappelyk Hulp betoon. De rekeningen voor genoem de instellingen moeten echter inge zonden worden aan de administra teurs van die instellingen. Bevordering. De heer Ch. Ph. Rey, groepscommandant van de rijkspolitie alhier is met ingang van het nieuwe jaar bevorderd tot adju dant. Het parochie-leven. Volgens de mededelingen van pastoor H. J. A. M. van der Ven werd in de loop van 1953 aan 133 kinderen het H. doop sel toegediend; 15 parochianen zün heengegaan. Ondanks de schrijnen de woningnood, welke het godsdien stig en zedelyk peil van de parochie niet bevorderd, zyn toch nog 37 ker kelijke huwelijken gesloten (een zelfde getal als in 1952). Twee zonen uit de parochie werden priester ge- wy'd, drie meisjes volgden haar kloosterroeping. Het aantal H.H. Communies be droeg ruim 230.000, wat vergeleken bü het jaar 1952 ruim 14.000 meer is. Verder deelde pastoor mede, dat dank zü de voortdurende geldely'ke steun de verwarming van de kerk geheel vernieuwd is. Ook konden al le plaatsen in de kerk van uniforme knielkussens voorzien worden. Voor dit jaar hoopt de pastoor het torenuurwerk door een electrische klok te kunnen vervangen en dan tevens een electrische installatie voor de luidklok te kunnen aanbrengen Verder staat op het programma de verbetering van de uitgangen, die berekend zyn voor een kerk met 600 personen. Nu moeten er dikwüls in korte tyd 1400 personen door de uit gang. Vooral nu Zondags de H.H. Missen kort op elkaar worden ge lezen vraagt dit probleem dringend een oplossing. SASSENHEIM VERKEERSOPSTOPPING Donderdagmiddag is ter hoogte van het Klinkenbergerviaduct een truck met oplegger, beladen met boomstammen, geslipt. Op deze hoogte is de afrit van de ryksweg A'damDen Haag naar de bollengemeenten. Waarschijnlijk door de gladheid kon de chauffeur de macht over het stuur niet behouden en reed daardoor rechtdoor, inplaats van de bocht te nemen. Hierdoor ramde de auto een af scheiding tussen ryweg en fietspad, vloog over dit fietspad heen en kwam tot stilstand tegen een hek onder het viaduct. De schade aan de afrastering en het hek was nogal aanzienlijk. Door dat de auto dwars over de rüweg kwam te staan veroorzaakte dit een grote opstopping van het verkeer, dat omstreed die tijd juist zeer in tensief is. Door een kraanwagen werd de auto wederom op de weg geplaatst. De politie heeft de zaak in onder zoek. OEGSTGEEST PAROCHIE H. WILLIBRORD. Zondag: Feestdag van H. Naam Jesus. Eerste Zondag van de maand. Eucharistische dag. Het H. Sacrament wordt uitgesteld na de H. Mis van 11.30 en blüft ter aanbidding uitge steld tot en met het lof. De H.H. Mis sen zyn: 6 uur, 7 uur, 8.30 (Hoogmis) 10.15 en 11.30 uur. Onder de H. Mis van 10.15 uur zyn alle plaatsen vry. De volgende collecten worden gehou den. de eerste collecte voor de Bis schoppelijke Noden; tweede collecte voor rente- en aflossing der kerk- schuld. 's Avonds 7 uur lof ter ere van het H. Sacrament met rozenhoed je en het pauselijk gebed ter ere van Maria. Woensdag. Feestdag van de H.H. Driekoningen of van de openbaring des Heren aan de heidenen 7.30 uur gezongen H. Mis. Na de H. Mis van 18.10 biechthoren voor de kinderen van het tweede leerjaar, 's Avonds 7.30 uur Lof ter ere van de H.H. Driekoningen. Donderdag: Na de H. Mis van 8.10 uur biechthoren voor de kinderen van het Derde Leerjaar. Zaterdag: 12.15 uur in de jongens school Voorbereiding voor de plech tige H. Communie, 's Namiddags-van 5 tot 9 uur gelegenheid om te biech ten. 's Avonds 7.30 uur Marialof met Rozenhoedje. Familie-berichten. Het H. Doopsel heeft ontvangen: Stella Irene, d. van Johan Willem van Velthoven en Jo hanna Sophie Ruchtie. In ondertrouw zyn opgenomen: Hendricus Cornelis Schrader en Joan na Catharina Driessen, beiden van deze parochie. Bediend is: Cornelia SchenkDeu- tekom. In de Heer is overleden: Theodora TepeMolkenboer. Misintenties: Zondag 6 uur H. Mis voor Z. H. Exc. Mgr. Corn, van Wückerslooth, 7 uur geestelük en tydelyk welzijn der parochie, 8.30 u. uit dankbaarheid by 50-jarig jubi leum v. St. Deusdedit; 10.15 uur uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelük (B.); 11.30 uur Maria Loutee Kleem- put. Ziekenhuis: Z. H. Exc. Mgr. Corn. v. Wijckerslooth. Maandag 6.45 overl. familie Homan ZOETERMEER Maandag aj. viert de adjudant der j rijkspolitie te Zoetermeer, de heer J. j F. M. Steenhuisen, zijn veertigjarig ambtsjubileum. De officiële huldiging vindt Maandagmiddag te half drie plaats in het raadhuis, waarna van 57 uur receptie gehouden wordt in ,JDe Jonge Prins". Na het vervullen van zijn militaire dienstplicht, heeft de heer Steenhui sen zyn beroep van typograaf vaar wel gezegd en werd veldwachter te Wormerveer in 1914. Nadat hij zich opgewerkt had tot brigadier-recher cheur, volgde zijn benoeming te Zoe termeer op 1 Mei 1923, zodat hij hier ruim 30 jaar werkzaam is. Zijn strenge fiere gestalte boezemd ontzag in, maar bij nadere kennis making blijkt hij een zeer goedaardig mens te zyn, die men zich denken kan. Doortastend in zijn optreden is hij mild in beoordelingen en staat voor iedereen letterlyk dag en nacht klaar. In de'eerste jaren van zyn Zoeter - meerse loopbaan, toen de salarissen nog maar erg schraal waren, was hij naast veldwachter, bode en concierge van het raadhuis. Honderden formu lieren heeft hij ingevuld voor onge- letterden en menig karweitje opge knapt, waarby hy van geen dank wilde weten. Van „op de bon zetten" maakt hij slechts gebruik als het niet anders kan. Nodig is dit ook dikwijls niet ,want zijn waarschuwend woord werkt preventief. Zijn edel karakter hebben hem bij een ieder bemind ge maakt. Ook bij zyn superieuren staat adjudant Steenhuisen zeer hoog aan geschreven. Inderdaad adjudant, want in 1951 werd hij tot deze rang bevor derd. De jubilaris is onder-comman dant van de plaatselijke brandweer, Glaudemans, 7.30 overl. ouders (K) 8.10 Maria Teresia HomanVink; 9.30 overl. fam. v. Schaik—Bustin. Dinsdag: 6.45 Joseph Ludlage, 7.30 overl. ouders de RidderSteenvoor den; 8.10 uur zekere intentie (Sch.); 9.30 uur Henricus WalenkampGertr. van Doorenmalen. Woensdag 6.45 overl. fam. Padberg Schomaker; 7.30 Peter Wirtz; 8.10 Jan Jules van Nes; 9.30 Anna M. JuffermansRykelykhuizen en over leden zoons Donderdag: 6.45 uur Bernardus v. Abswoude, als lid van de bedevaart naar Kevelaer; 7.30 Adrianus- Dries- sen; 8.10 zekere intentie (M.); 9.30 overl. fam. JuffermansLonen. VRIJDAG: 6.45 Alida Molenkamp Juffermans, 7.30 uur Joannes Hooge veen en overl. echtgenote, 8.10 overl. fam. van WoerdenWalenkamp. 9.30 uur Peter Wirtz. Zaterdag: 6.45 Elisabeth van der Meer't Hart, 7.30 ter ere van de H. Catharina van Siëna (St.); 8.10 zeke re intentie (VI.); 9.30 Seb. Looijaard, als lid van de geestelijke bedevaart van O. L. Vr. van Lourdes. VOORSCHOTEN AFSCHEID EN JUBILEUM BIJ DE GEMEENTE. Op de laatste dag van 1953 's mid dags om 12 uur hebben burgemeester en wethouders, de gemeente-secre taris, de hoofden van de gemeente lyke diensten en tal van leden van het secretariepersoneel zich in de burgemeesterskamer verzameld om een vierledige plechtigheid mede te maken. Burgemeester C. J. v. d. Hoe ven, sprekende namens het gemeen tebestuur, nam met treffende woor den afscheid van de heer H. N. van Amerom, die de gemeentedienst als gemeente-ontvanger-kassier wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd ging verlaten. Spr. was er verheugd over, dat ook mevr. van Ameron hierbij aanwezig kon zijn. De burgemeester noemde de schei dende ontvanger de spil van de grote huishouding en hij prees zijn werk zaamheid en zyn volkomen eerlijk heid. Het gemeentebestuur is de heer van Amerom bijzonder dankbaar en spr. bood als herinnering een tweetal boekwerken aan, beide van Jilles Limburg nl. „De Twijfelaar" en „Uw herder zal niet slapen". Toen richtte de burgemeester zich tot mej. R. de Nobel, die op 1 Januari 1954 25 jaar in gemeentedienst was. Spr. prees haar nauwgezetheid, haalde enkele herinneringen op en sprak vervolgens de wens uit, dat God haar spoedig weer geheel gezond haar arbeid zou kunnen laten verrichten. Namens het gemeentebestuur bood spr. de gebrui kelijke enveloppe met inhoud aan. Mevr. A. van Veen-Ammerlaan, die sedert 18 Augustus 1947 steno-typiste was geweest, maar die door haar kortgeleden gesloten huwelyk nu ook de gemeentedienst gaat verlaten, werd namens het jubileumfonds een envelloppe met inhoud aangeboden door de burgemeester, die deze „vro lijke noot" op de secretarie prees als de juiste ambtenaresse met kennis van zaken. Tenslotte richtte de bur gemeester zich tot de Opperwacht meester, groepscommandant der rijkspolitie, de heer Schoonbeek, om hem geluk te wensen met zijn bevor dering tot adjudant. De gemeente secretaris, de heer J. de Bres, sprak namens het gemeente-personeel. Ook hy wenste opperwachtmeester Schoonbeek geluk, nam afscheid van mevr. van Veen en herinnerde er aan, dat hij mej. De Nobel al vanaf 1939 kende. Namens het jubileum fonds was haar een prachtig cadeau thuisbezorgd. Na de heer Van Ame rom geprezen te hebben als een vol komen eerlük, oprecht mens. kreeg mevrouw Van Amerom, namens het jubileum-comité een bouquet bloe men en kreeg de scheidende ontvan ger een kist sigaren en een boek „Van week tot week in eigen tuin" die door hem georganiseerd is. Voorts heeft hy zitting in het bestuur van Veilig Verkeer en de B.B. Wy twyfelen er niet aan of de vierde Januari zal voor onze jubilaris een onvergetelijke dag worden. Ondertr.: A. J. Blom en N. Hoo- gendoorn. Getr.: A. C. Knijnenburg en J. C. Bolleboom; G. Luyken en P. v. d. Vorm; J. Lit en W. Fontün. Bevordering. De wachtmeesters le klasse A. Wijnands en C. v. Blooys zijn met ingang van 1 Jan. 1954 tot opper-wachtmeester der Rükspolitie groep Zoetermeer benoemd. aangeboden. De heer E. v. d. Blom sprak namens het jubileum-comité nog enkele woorden, waaraan hü een persoonlijk woord voor de heer Van Ameron en mej. De Nobel, „de moe der van de fitters", toevoegde. De heer Van Amerom dankte allen in zijn speechje met enkele geestige herinneringen. Spr. dankte speciaal zijn opvolgster mej. Van Geest voor de prettige samenwerking. Mej. De Nobel toonde zich bly, verrast en zeer dankbaar. Zy dankte met vrien delijke woorden in een kort vlot speechje. Ook mevrouw Van Veen- Ammerlaan,. dankte, waarna de aan wezigen met een handdruk afscheid namen van de scheidenden en de ju- bilaresse gelukwensten. Voor spoedgevallen geduren de dit weekeinde wordt de dienst waargenomen door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 527. De wykzus- ter is Zr. Van Driel. Groepscommandant bevorderd. De groepscommandant der rijkspolitie te Voorschoten, de heer J. H. Schoon beek, is met ingang van gisteren, 1 Januari 1954, bevorderd tot adjudant. Geboren: Bruno z. van Jan van Ek en Franziska Skach; Robert Ni- colaas Maria z. van Adolph Knura en Henrietta Geertruida Lamboo; Jacoba d van Martinus Johannes de Ruijter en Pietje Vlieland; Maria d. van Corn. Jac. Vélu en Hillegonda Geertr. Mulder (geb. te Leiden); Jo hannes Cornelis Judocus Maria x. van Joh. Corn. Jud. M. van den As sem en Maria Helena van der Valk. Ondertrouwd: Andries Singeling 26 j., te Leiden, en Ingetje van Eg- mond 24 j.; Anton Segaar 22 j. en Elisabeth den Boef 20 j.; Jacob Dirk van Maan en 36 j. en Gees je Noort 26 jaar. Gehuwd: Jan van Tongeren, te Leiderdorp, en Maria Teske; Andries Singeling, te Leiden, en Ingetje van Egmond. Overleden: Joan Gerard Walrave 75 j., wd. van Neeltje Hyna; Pieter Zaalberg 25 j., z. van A. Zaalberg en A. Biesbroek. STOMPWIÏK Pols gebroken. Mevr. Overde- vestOlsthoorn is gisteren, toen zy naar de kerk ging, door de gladheid gevallen. Zij brak een pols en moest in Antoniushove te Voorburg worden behandeld. Later kon zü huiswaarts keren. Botsing. Op Oudejaarsavond kwamen er twee luxe auto's bü de Bles in botsing. Het bleef bü schram men en deuken. WASSENAAR By Kon. Besl. is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw, ir. M. Eikelenboom, te Wassenaar, voorzitter van het Ne derlandse comité van het bureau „Veritas". NIEUWE UITGAVEN „Enkhuizer Almanak 1954", uitgave van N.V. Gébr. van Staden te Apeldoorn en Haarlem. Prijs f 0,90. De .Enkhuizer Almanak" is weer van de pers gerold en na het abnor maal zachte jaargetijde, dat we ach ter de rug hebben, gaat de belang stelling van de kolenverbruikeri vanzelfsprekend uit naar de eerstko mende maanden. Nu. dat mogen we wel verklappen, volgens de almanak zal de temperatuur in Januari en Februari iets lager zijn dan normaal. Het voorjaar daarentegen weer zach ter dan gewoonly'k. Enfin, alle by- zonderheden op het terrein van de weersvoorspellingen kunt u in dit boekje vinden, benevens plaatsen en data van veemarkten, enz., tuin bouwveilingen, details over de tem peratuur in 1954 en nog veel meer. Het is de 359ste jaargang van de al manak.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 12