RIJNSTREEK Bloemlustshows begonnen in het Sassemse Monte Carlo Laatste dag van Warmondse Tol Alphen wordt als deelgenoot en niet als klant beschouwd! DONDERDAG 31 DECEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Dit jaar 7000 bezoekers De Kerstshow van Bloemlust zit er weer op. Gisteravond om tien uur draaide men in Lisse de spotlights uit van een tentoonstelling, die rond 7000 bezoekers heeft getrokken. On getwijfeld een groot aantal, en de heer Z. v. d. Burg, die de Bloemlust- financiën beheert, vertelde ons, dat men alléén op de tweede Kerstdag er al 4000 registreerde. Men was er van overtuigd, dat men meer bezoe kers had gekregen, wanneer bijv. de eerste Kerstdag op Zondag was ge vallen. Hoe het ook zij: 7000 is nog altijd de moeite van het noemen waard. Nu „Bloemlust" weer zo'n succes in de boeken kan schrijven, is het wel licht interessant eens in de historie der bloemententoonstellingen te graven en na te gaan hoe Bloemlust in Sassenheim ontstond. Hoe men daar de shows hield in# een houten gebouw in Sassenheim Noord, dat al gauw de veel betekenende naam vanMonte Carlo kreeg. Het zal u wellicht verwonderen, maar toen er in 1818 in Haarlem een hoe dat nu verder moest met de Bloemlust-tentoonstellingen. Een nieuw gebouw laten zetten, daar was vlak na de krijgsbedrijven geen sprake van en de eerste shows werden nog gehouden in de pak- ruimte van de schuur der fa. Zonne veld en Co. in Sassenheim. De belangstelling was direct weer groot en het was duidelijk, dat het op deze manier niet zou kunnen voortgaan. In die tijd kwam het aanbod van de H.B.G.-directie om in het vervolg de shows in één van hun veiling gebouwen aan het H.B.G.-plein te houden. Een hal, die men speciaal voor dit doel grondig zou laten op knappen. Sassenheim moest toen wel een zwaar offer brengen, maar het moet tot eer der Sassemers worden gezegd, dat het plaatslijk chauvinis me niet de doorslag heeft gegeven. Men verhuisde naar Lisse, dat bo vendien centraal was gelegen. Men nam gelijk de heer v. d. Lee in de arm voor het arrangment der shows en die kwam met een ont werp van de tekenplank, dat hem in één klap in het bollenvak bekend maakte. Daar men tevens meer publicity- bloemententoonstelling werd geor- minded was geworden, werd er be- ganiseerd, liepen de daar gevestigde hoorlijk tam-tam voor gemaakt. De bollenkwekers er helemaal niet j tentoonstellingen kregen een steeds ruimere bekendheid en hoewel het niet altijd lukte de financiën „rond" H1LLEGOM warm voor Ze wilden wel een beet je bloemen inzenden ter opluistering, maar beslist niet méédingen naar de prijzen. Na afloop trachtten ze hun houding te motiveren. En de „Alge mene Konst en Letterbode" stelde niet minder dan twaalf pagina's voor dit edele doel ter beschikking. De heer Voorhelm Schneevogt, die de spreektrompet was, leefde toen in een tijd, dat het gezegde, volgens hetwelk bescheidenheid een deugd is, kennelijk nog uitgevonden moest worden. Hij schreef althans dat ,,oude en gerenommeerde bollenfir- ma's er niets voor voelden samen te exposeren met „eerstbeginnenden" en „knoeyers". Men was een tikkel tje bang dat de jury, welker on kreukbaarheid door de heer Schnee vogt ook niet al te hoog werd aan geslagen, de inzendingen van deze „eerstbeginnenden" en „knoeyers" hoger zou waarderen en daarmee zouden wij, zo ging de heer Schnee vogt verder, „een snede in cnze tro nie" gekregen hebben. k. i - i u Op 1 Januari zal het 60 jaar gele- I den zijn, dat de heer J. van Schoo- I ten, lid van het parochiaal zangkoor Het duurde niet zo erg lang, of de.van de St. Victor-kerk werd. De ju- bollenkwekers kwamen Van tie dwa- bilaris, die reeds de leeftijd van 79 lingen huns weegs terug. In Februari jaar heeft bereikt, is nog steeds een van het jaar 1829 brachten de leden trouw lid. Bij gezongen diensten in van het edele gilde al bloeiende dub- J de kerk is hij altijd aanwezig even- bele hyacinten. Toen in 1860 de Al-als op de repetities. Op dezelfde dag gemene Vereniging voor Bloembol-herdenkt de heer A. Broekhof het lencultuur werd opgericht, kreeg feit, dat hij 50 jaar geleden lid van men meteen ieder jaar een vakteri- i dit zangkoor werd. Deze jubilaris is toonstelling. Maar dat bleek in die j 71 jaar en. wat wij hierboven schre- tijd te veel van het goedej ven van de heer van Schooten kun- Langzaam maar zeker kreeg men nen wij ook van hem' vermelden, de fijne kneepjes van de brceierijDe viering van deze beide jubilea ook onder de knie. En toen de heer j zal plaats vinden op Dinsdag 26 Ja- Dames uit Lisse zijn opzienbarende nuari a.s. ontdekking omtrent de temperatuur-1 Groepscommandant benoemd. behandeling had gedaan, waardoor j een bijeenkomst in de raadzaal ^e°eIhebben te heeft majoor Warmoltz Zh i„ tain medegedeeld, dat de groepscomman- dant, de heer C. J. van Burg met ïn- KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen De Katwijkse Damclub KDC speelde een competitie-wed strijd tegen HDC Alphen en verloor deze wedstrijd met 9—11. De per soonlijke uitslagen waren: KDC I—HDC I: Jac. Freke—C. Zijl stra 02; Jac. Koele wijnC. Ver boom 02; P. van Duyvenbode M. de Groot 11; G. Koele wijnA. v. d. End (res.) 02; H. J. Koelewijn J. Dissel 02; A. A. VooysG. v. Winkel 20; Am. van BeelenR. v. Klaveren 8—2; J. Houwer (res.) A. de Groot (res.) 20; Jac. Heems kerk (res.)W. Ravensbergen (res.) 20; .H Voorzaat (res.)W. Ver boom 20. LEIDSCHENDAM Bouw openbare school De bouw van de openbare lagere school is door B en W opgedragen aan de fa. Gebr. G. M. J. Niersman te Voor schoten die als laagste had ingeschre ven voor 99.075, SASSENHEIM Jubileum R. K. Landarbeidersbond Door de pl. afd. „St. Franciscus" zal het gouden jubileum van de land- arbeidersbond gevierd worden op Zondag 10 en Maandag 11 Januari a.s.. De viering wordt voorafgegaan door een triduum op Donderdag 7 en Vrijdag 8 Januari. Op beide avonden zal een inleiding worden gehouden door kapelaan A. Strooband. Zondagmorgen zal er om 7.30 uur j der Dekker betoogde, dat de onder grond van de huizen goed is, er zijn vrijwel geen scheuren. Ombouwen zoals de heer v. d. Hulst dit wenst zou zeker een half millioen vragen, terwijl huurverhoging niet toegestaan zal zijn. Met de aangebrachte verbe teringen zullen de huizen zeker weer twintig jaar bruikbaar zjjn. De heer Korthals had de huizen bekeken en vond de situatie angstig. De ver wachting is dat per blok er ongeveer twee huizen zo slecht aan toe zijn dat de bewoners tijdelijk in woon keten zullen worden ondergebracht, de aannemer zal dan hulp bij de ver huizing moeten bieden. In April hoopt men met het werk te begin nen. Met alg. stemmen werd tenslotte besloten de verbeteringen te laten aanbrengen. Uit demededelingen van B. en W. was niet duidelijk geworden of de nieuwe vuilnisemmers wel of niet eigendom van de Voorschotenaren zullen worden. De beslissing werd aangehouden. De bespreking van de huisvestingsnota werd uitgesteld tot de volgende vergadering. De huur verhoging van de woningen in Lan- genhorst noemde de heer Lamboo zeer onaangenaam omdat de bewo ners daar niet op gerekend hadden. Bij het begin van de vergadering was mej. M. S. J. v. d. Geest als ge meente-ontvanger beëdigd, tevens be noemde de raad de heer G. A. A. Mulder tot ambtenaar van de bur gerlijke stand. Mevr. GrootKingma werd benoemd tot lid van de vorde ringscommissie en er werd besloten een raadscommissie in te stellen voor onderwijs, culturele- en sociale za- een H. Mis zijn tot intentie van de'ken. te krijgen, men stuurde een vaste 1 levenden en overleden leden, metj Med. dienst met Nieuwjaar dok- koers. I algemene H. Communie, waarna ge-ter Tonino (tel. 493) en zr. van Driel. Hoe langer hoe meer liefhbbers j meenschappelijk ontbijt. Zondag dokter Olthuis (tel 527), begonnen de tentoonstellingen te j Des middags om 2.30 uur houdt het zr. Dammers, bezoeken en zo is Bloemlust nu nietbestuur receptie en zal de huldiging alleen een show, waar de vakmen- plaats hebben van de jubilarissen, sen op de hoogte blijven van nieuwe i die vijftig jaar lid zijn. aanwinsten en waar men zich enigs- 's Avonds om 8 uur begint de feest- zins een beeld kan vormen hoe de j vergadering, waarbij de jubilarissen bollen broeien, maar bovendien le-gehuldigd worden, die 40 jaar lid vprt. "Rlnpmlust. ppn trrnfp hiirirnpp vert Bloemlust een grote bijdrage zjjn_ asn de vergroting van de verkoop Maandagavond wordt de feestver- aan particulieren. gadering herhaald, met de huldiging Zo groeiden de Bloemlutt-shows van de leden die M jaar ud uit rot een tentoonstellingen-reeks, die het vak niet meer zpu kunnen en willen missen! I Met dienst Helt. OEGSTGEEST Nieuwjaar wordt de med. waargenomen door dokter DIAMANTEN. EN GOUDEN JUBILARIS BTJ ZANGKOOR ST. VICTOR. Van de dwaling terug bloeiende hyacinten waagde het bollenvak zich in 1910 aan de eerste Kersttentoonstelling in haar bestaan. In enkele jaren tijds groeiden de shows hard, maar toen men in 1914 alles grootscheeps zou gaan aanpak ken, brak de wereldoorlog uit en VOORSCHOTEN WONEN IN VERNEDER ARK NIET LANGER VERANTWOORD Het herstel van de woningen in net Vernedepark, waarvoor de raad Dinsdagavond 'n crediet van 134.000 beschikbaar stelde was iets, waar voor bij de raadsleden algemene be langstelling bestond. De heer v. d. Hulst vroeg zich af, of men de zestig woningen niet beter af kon breken, WASSENAAR Paardrijdster in sloot. Op het terrein van een manege in Groen en daal kwam de 20-jarige leerling-ver pleegster mej. B. uit Den Haag van een paard te vallen. Zij kwam in een sloot terecht en liep kneuzingen op aan hals en linkerbeen. Nadat dok ter Baart de la Faille de eerste hulp verleend had, is mej. B. naar het Bronovo-ziekenhuis overgebracht. Voor medische hulp in spoed gevallen kan men zich wenden: van Donderdagmiddag 4 uur tot Zater dagmorgen 8 uur tot de artsen M. de Haan, Lange Kerkdam 56 en J. C. de Neef, van Heeckerenstraat 7 en van Zaterdagmiddag 4 uur tot Maandag morgen 8 uur tot de artsen R. S. ten Cate, Hugo de Grootstraat 1 en B. A Geerlings, Storm van 's Grave- sandeweg 64. De Apothekersdienst wordt waargenomen, tot Vrijdagmorgen 1 Januari dogr Apotheek Singelen- berg, daarna tot Zaterdagmorgen door de Wassenaarse Apotheek en van Zaterdagmorgen tot de volgen- Vanavond om 12 uur wordt niet alleen het oude jaar, maar ook de Warmonder Tol uitgeluid. Dit laatste misschien toch nog met gemengde gevoelens, want hoewel wij een he kel hebben aan betalen, mochten w« het tolhek als sieraad aan War- monds toegangspoort wel. Wij ho pen, dat de fraaie stijlen van het hek niet onder de slopershamer zullen vallen, maar langs de verbeterde weg een plaatsje zullen krijgen. foto v. d. Horst. voor hetzelfde geld kon men zeker deweek Zaterdag door Apotheek dê 10 meuwe woningen zetten. Wethou- Burcht. gang van 1 Januari 1954 bevorderd is tot adjudant. Spr. bood het eerst zijn gelukwensen aan. Deze bevordering is door U ten volle verdiend. TÏians j is ook een einde gekomen aan een j verhouding, die niet juist was, daar Persgasleiding in bedrijf kreeg men enige andere din'gen aan STSf'de leitoVtad totetedï I m^eb^ïïïfta cönlroll' het hoofd dan het orean^ren van ^gene. ^leWmg^had. to^fdte RemMntelljk Utiu. het hoofd dan het organiseren 'van bloemententoonstellingen. In 1922 Het zou 1922 worden voor er weer een bolbloemenshow op de kalender werd geplaatst. Maar toen bleek ook gelijk dat de kwekers de afgelopen jaren niet in ledigheid hadden door gebracht Er bleken op broeiers-ge- bied enorme vorderingen gemaakt te zijn en daar men dóórging met experimenteren kwam men achter het ene geheim na het andere. Op de Kerstshow van 1927 toonde men al tulpen, wat voor die tijd zo ongeveer een wereldwonder was en in 1931 organiseerde de Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur de eerste Winterflora. Deze werd een enorm succes en ook H. M. de Ko ningin kwam een kijkje nemen. Het was in deze tijd, dat enkele kwekers in Sassenheim de koppen bij elkaar staken en besloten ieder jaar in Sassenheim een bolbloemcn- tentoonstelling te organiseren. En dat gebeurde. De tentoonstellingen waren qua aanleg niet veel moois, maar dat gaf niet. Men exposeerde niet voor de liefhebber, maar uit sluitend voor de vakman. Men zette de kisten, de pannen en de potten met bloeiende bolgewassen eenvou dig op stellages, spijkerde er wat zwart doek tegenaan en klaar was het arrangement. Zo begonnen de Bloemlusttentoonstelling in een eigen houten gebouwtje in Sassenheim- Noord aan de hoofdweg. Inmiddels trokken die tentoonstel lingen daar in die lange houten pij- pela ook wel de aandacht van de liefhebbers, maar het "waren de vak mensen die hier de nieuwigheden bekeken en kochten. Al gauw wer den op die Sassenheimse tentoon stellingen zo veel zaken gedaan, dat het Bloemlust-gebouw de naam van Monte Carlo kreeg! Naar Lisse Roddelaars beweren nog altijd, dat men er deze naam niet alleen aan gaf omdat er zo veel zaken werden gedaan, maar ook om de vele gokjes die men waagde en.... om de vele stroppen die daar op de hals werden gehaald. Dat ging zo door tot 1940. In de oorlog was het houden van shows practisch niet mogelijk. In tussen het gebouwtje overleefde de oorlog niet. Het verdween bij stuk jes en beetjes in de vaderlandse noodkachels. Toen begon men ookgemeester en de heer Korsen voor prompt in Sassenheim te peinzen, hun vriendelijke woorden. het corps. De loco-burgemeester, de heer W. F. van Dam, zeide, dat het gemeen tebestuur door deze promotie zeer is vereerd. De heer C. Braas bood vervolgens de gelukwensen van het gehele corps aan. Hierna sprak de nieuwe adju dant een dankwoord. NOORD WIJKERHOUT OPPERWACHTMEESTER G. BEEN BEVORDERD TOT ADJUDANT. Woerisdagvoormiddag had op het Politiebureau een bijzondere bijeen komst plaats in verband met het feit, dat de Groepscommandant der Rijks politie, Opperwachtmeester G. Been, per 1 Januari 1954 is bevorderd tot Adjudant. Toen de heer Been werd binnen geleid waren in het bureau reeds aanwezig de districtscommandant van de Rijkspolitie, majoor War- moltz, de burgemeester van Noord- wijkerhout, de districts-adjudant, de heer C. Bax, de echtgenote van de heer Been en alle manschappen van de groep Noordwijkerhout, waaron der ook de gemeente Voorhout resor- teert. Namens de Gewest.-Commandant deelde majoor Warmoltz mede, dat met ingang van 1 Januari 1954 op per Been is bevorderd tot adjudant. De majoor liet hierna uitkomen, dat een van de grootste wensen van de heer Been nu vervuld is. Hij felici teerde de heer Been met zijn bevor dering en betrok in die felicitatie ook diens echtgenote. Hierna nam de burgemeester het woord. Spr. memoreerde de goede sa menwerking en verstandhouding tus sen hem en de heer Been. Hij hoopte dat Opper Been, die nu Adjudant ge worden is, nog lange jaren zijn krachten aan de gemeente Noordwy- kerhout zal mogen geven. Daarna sprak wachtmeester Kor sen namens het personeel woorden van felicitatie tot de chef en zeide het fijn te vinden, dat door deze be vordering tot uitdrukking wordt ge bracht de waardering voor zijn func tie. Namens het gehele corps sprak de heer Korsen de hoop uit nog vele jaren onder adjudant Been te mogen werken. Ten slotte bracht de heer Been dank aan majoor Warmoltz, de bur- teitsbedrijf te Alphen a. d. Rijn Woensdagmorgen de persgasleiding LeidenAlphen a. d. Rijh officieel in gebruik gesteld. Hiermede is het droevig slot van het meer dan vijf tig jaren oude eens zo florerend Al- phense gasbedrijf een feit. Veel droefgestemrle toespraken hebben de gemeentelijke autoriteiten bij deze gelegenheid niet gehouden. De ogen waren allerwege gericht op de toekomst. Bij deze dubbele plechtigheid wa ren van de zijde van de Sleutelstad aanwezig de heren Y. Ykema en P. Stokhuyzen, respectievelijk direc teur en adjunct-directeur van de ste delijke lichtfabrieken, wethouder D. v. d. Kwaak namens het gemeente bestuur, voorts de heer W. J. Batist, referendaris van de stad Leiden, O. Kruisdijk, chef van de Leidse gas distributie, B. Spaarman en Th. W. Pet, technische inspecteur van de gas distributie en de heren A. Ver hoeven, A. van Dijk en H. C. v. d. Hoeven. Namens het Alphense gemeentebe stuur waren tegenwoordig burge meester Ed. C. Witschey, secretaris A. Veenhuijsen, de heer A. J. Heems kerk, dir. van de gemeentelijk-utili- teitsbedrijven, weth. C. M. Deeren- berg als voorz. van de commissie van bijstand, weth. van financiën G. Nij- man, de raadsleden W. Geerlof, G. Gesman, H. v. d. Akker, drs. G. Goedhart, W. v. d. Meent, de admi nistrateur der bedrijven, de heer J. Koumans en technisch personeel. Toespraken. De heer Heemskerk leidde de toe spraken in. Hij herinnerde aan de vroegere periode met eigen produc tiebedrijf en wees op de komende tijd waarin Alphen a. d. Rijn als dis. tribuante van gas zal optreden als lid van het Leids belangengemeenschap. Directeur Ykema van Leiden wees op de dubbele betekenis van deze dag voor Alphen a. d. Rijn. Wordt aan de zijde van deze gemeente van daag het vaarwel toegeroepen van het eigen productiebedrijf, Leiden verwelkomt nu Alphen a. d. Rijn als nieuwe afnemer en daarom is het voor de stad vandaag een belangrijke dag. Leiden ziet met Alphen a. d. Rijn het aantal gemeenten welke van Leiden electriciteit en of gas betrek ken tot 33 gestegen. Dinsdag werden in alle stilte Hillegom en Lisse aan het Leidse distributie-gas-net aange sloten. De heer Ykema stelde zich voor in samenwerking, waartoe lang aan een juiste basis is gedokterd, Al phen a. d. Rijn van goed gas te blij ven voorzien. Wethouder Deerenberg wilde niets zeggen van het verleden. In het ka der van de dienende taak. welke ook een utiliteitsbedrijf tot devies voert, werd besloten tot opheffing van het eigen productiebedrijf, omdat deze de laatste jaren al niet meer beant woordde aan genoemd devies. Wethouder Deerenberg bracht voorts naar voren, dat Alphen niet gezien moet worden als het zoveelste lid in de rij van de Leidse afnemers, maar als medewerker van de Leidse bedrijven. Hij sprak de wens uit, dat Alphen a. d. Rijn straks als groot verbruiker deelgenoot moge zijn van het Leidse belangengemeenschap der Stedelijke Lichtfabrieken. Burgemeester Witschey sloot zich aan bij de opmerkingen van weth. Deerenberg en zei, dat deze zaak moet komen in het vlak van de be langengemeenschap van de gezamen lijke afnemende gemeenten. Door aansluiting van Alphen zal ook b.v. Hazerswoude gediend zijn, omdat nu ook voor die gemeente een betere distributie mogelijk is geworden. Spr. wilde voorbijzien wat gepasseerd is en benadrukte het regeringsstreven naar centralisatie van gasbedrijven in Nederland. Alphen a. d. Rijn zal zich hierbij moeten aansluiten, zij het ook dat dit proces om minder aangename redenen voor deze ge meente is versneld. Alphen a. d. Rijn zal verder moeten zien en begrijpen, dat ten aanzien van dergelijke econo mische nutsbedrijven wij gaan moe ten naar grotere eenheid. Gas stroomde toe. Hierna draaide burgemeester Wit schey, onder toezicht van de Leidse directie de buisleiding in de controle kamer open en zo kreeg Alphen a. d. Rijn omstreeks twaalf uur het Leidse gas in zijn reservoirs. Wethouder v. d. Kwaak van Lei den stond even stil bij dit historisch moment Dit sluit een periode af van ongeveer anderhalf jaar onderhande len. Wat thans geschied is, past ge heel in het kader van de ministeriële nota, volgens welke verwacht wordt, dat vele gemeenten zich op dit ter rein op basis van vrijwilligheid zul len vinden. Ondanks de moeilijkhe den die zich in het verleden hebben plaats gehad, achtte weth. v. d. Kwaak het Alphen's besluit een daad van wijs beleid. Spr. zegde toe, dat Alphen a. d. Rijn niet als „klant" doch als „deelgenoot" van de Leidse bedrijven zal worden beschouwd. In dit verband wees hij op de overeen komst met Zoeterwoude, welke ge meente al 56 jaar in de Leidse regis ters voorkomt. Dit zegt toch wel iets. Tot slot dankte weth. v. d. Kwaak het Leidse personeel voor de vlotte verwezenlijking van de aansluiting en sprak de wens uit, dat beide ge meenten elkaar steeds zullen weten te vinden in goede harmonie. Als laatste sprak burgemeester Witschey nog enkele woorden waarin hij de belangen van het Alphense gas-bedrijf-personeel behandelde. Met de organisaties zijn besprekingen gaande. Als resultaat hiervan zal blij ken, dat de gemeente deze werkers niet aan de kant zal zetten. Hierna verzamelden de genodigden zich, op voorstel van directeur Yke ma, in hotel „Toor". GEMEENTE VERLOOR. Sedert anderhalf jaar ongeveer loopt een procedure tussen het ge meentebestuur en het bestuur van de Oranjeschool aan de Zaalbergstraat. Deze school is ongeveer twee jaar ge leden gedeeltelijk afgebrand. De ge meente meende aanspraak te kunnen maken op de assurantiepenningen. De Alphense kantonrechter stelde des tijds het schoolbestuur in het gelijk. De gemeente ging in beroep bij het Haagse Gerechtshof. Dit Hof be vestigde thans de uitspraak van de kantonrechter. Of het gemeentebe stuur nog in cassatie zal gaan, is nog niet bekend. Voor de gemeente trad mr. Telders als verdediger op, voor het schoolbestuur mr. A. J. Meijer te Alphen aan den Rijn. VERKEERSONGEVALLEN. Woensdag vonden twee verkeerson gevallen plaats nabij de Rijnbrug aan Gouwsluis. Om 9.30 uur v.m. slipte in de bocht naar links een personenauto, komende uit de Raadhuisstraat en be stuurd door de heer W. G. H. v. L. uit Amsterdam. De wagen gleed links de rijbaan over en kantelde. Toen en kele voorbijgangers de auto weer op de wielen hadden geholpen, bleek de bestuurder zijn pols te hebben ge broken. Dr. J. Pilon liet de man over brengen naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden voor nadere behan deling. Om 17.30 uur slipte een personen auto aan de andere kant van de op rit naar de Rijnbrug, in de onover zichtelijke bocht en kantelde van de ongeveer 2}A meter walkant in de langs de oprit lopende diepe sloot. Zowel de bestuurder J. W. uit Am sterdam, als de mede-inzittende kwa men er met een nat pak van af. Zij konden zich zelf redden. Geen per soonlijke ongelukken. De auto, welke averij opliep, moest met een takelwa gen op het droge worden gehesen. Deurwaarder met pensioen. We gens het bereiken van de gestelde leeftijd heeft de Minister van Justitie Deurwaarder Sj. Geertsma te Al phen a. d. Rijn, het ingang van 1 Jan. a.s., eervol uit zijn ambt ontheven. Deurwaarder Geertsma vervulde deze openbare functie, als opvolger van deurwaarder J. v. d. Sluijs, meer dan 30 jaren in het kanton Alphen a. d. Rijn, in het Arrondissement 's-Gravenhage. Voordien was hij werkzaam ter griffie van het kanton gerecht te Leiden. Aan de firma Gesman en Zoete- meijer is door het gemeentebestuur van Schiedam de bouw gegund van een school met gymnastieklokaal ten behoeve van het Bijzonder Lager On derwijs, waarbij tevens nog een ge bouw is inbegrepen voor een medi sche afdeling. De totale bouwsom bedraagt 842.390.—. LEIDERDORP Zilveren jubileum. De heer D. Hoogstraten herdacht dezer dagen het feit, dat hij voor 25 jaren in dienst trad bij het boerenbedrijf van de familie Rijnsburger aan de Mun- nikenweg. Ter gelegenheid hiervan werd hij in het bijzijn van zijn fa milie ten huize van zijn werkgever gehuldigd. De heer A. van Rijnsbur ger sprak de ji/bilaris toe en over handigde hem een enveloppe met in houd. Ook burgemeester K. v. Die pingen was aanwezig en richtte het woord tot de heer Hoogstraten en roemde de verhouding in het be drijf. Namens de Hollandse Maat schappij van Landbouw sprak de heer J. de Graaf, die een oorkonde voor 25 jaar trouwe dienst overreikte. De Zonda?sd:enst wordt waar genomen door dokter E. J. Hoefman, Hoofdstraat 40, tel. 30070. ROELOFARENDSVEEN Feestavond K.A.V. In hotel „De Vier Heemskinderen" hield de K.A. V. gisteravond haar jaarlijkse feest avond. Presidente mevr. P. Hoogen- boom opende de avond met een woord van welkom, inzonder tot pas toor Th. Schoenmaker en pater C. van Dijk, en toonde zich verheugd over de zeer grote belangstelling. De toneelgroep van de Agnes en Pan- cratiuscongregatie speelde hierna onder regie van de heer J. Pouw het blijspel in 3 bedrijven „In een ande re wereld" Reeds eerder vermeldde wij het succes, dat de dames en he ren tonelisten in dit stuk wisten te oogsten. Ook dit keer hebben de aan wezigen dankbaar genoten en volop kunnen lachen. De verloting der door de dames gemaakte kleding stukken duurde wat lang, maar bracht als gebruikelijk weer vele blijde gezichten. Aan het slot van de avond sprak pater C. van Dijk een kort dankwoord, inzonder aan de tonelisten en voorts aan allen, die tot het welslagen van deze avond hadden meegewerkt. TER AAR BLOEMISTENVERENIGING. In café KrSmer hield de Bloe mistenvereniging gisterenavond haar najaarsvergadering onder voorzitter schap van de heer N. A. Hogervorst. In het openingswoord wierp do voorz. een terugblik op het afgelopen jaar. Spr. stelde vast, dat de bloementen toonstellingen en corso's de prijzen gunstig beïnvloeden. De eerste negen maanden gaven een vrij grote voor sprong op de omzet in vergelijking met vorig jaar. Toen kwam er echter een geweldige daling, zo erg zelfs, dat de verkregen voorsprong voor een groot gedeelte teniet ging. Er toestaat goede hoop, dat de omzet dezer Bloemistenvercniging 800.000 zal halen. Als dit gebeurt zal de om zet ook iets boven die van vorig jaar uitkomen. Verder deelde de voorz. mede, dat bij de viering van het 25- jarig bestaan van de bloem istenver. van de Centr. Aalsmeerse Veiling een enveloppe was ontvangen met een inhoud van 500 gulden. Wanneer de C.A.V. het voorstel goedkeurt, zal er volgend jaar voor 8 pet. worden ge veild. Hierv.an zal dan aan de Ver eniging ]/2 pet. worden gerestitueerd. Door de secr.-penninmeester werd een overzicht gegeven van de kosten der praalwagens, waarmede de ver eniging heeft deelgenomen aan het bloemencorso Aalsmeer in September j.l. Als er rekening gehouden wordt met de bedragen welke nog terug worden ontvangen zullen de kosten liggen tussen 1300 en 1400 gulden. Naar aanleiding van dit overzicht werden enkele vragen gesteld, en men gaf als wens te kennen, dat do kosten niet meer zullen oplopen. Als de voorz. naar de mening der verga dering vraagt over deelname aan het corso 1954 blijken alle leden hier voor te zijn. Bij het volgende corso zal Ter Aar dus weer onder de deel nemers behoren. Daarna volgt een bespreking over het punt Vervoer. Een onderwerp waarover een vrij uitvoerige gedach- tenwisseling ontstond. Vele wensen kwamen naar voren en ook enkele klachten. Uit de besprekingen bleek, dat aan de gegronde wensen vol daan zal kunnen worden. De schipper J. Hoogervorst, die het vervoer te water uitvoerde, wenste deze werk zaamheid te beëindigen. Het bestuur zal nu met schipper C. Hogenes in onderhandeling treden. Het bestuur acht het gewenst een contractuele overeenkomst aan te gaan. Uit voor lopig ter beschikking staande cijfers heeft het vervoer in het afgelopen jaar een bruto winst opgeleverd van pl.m. 1240.. Ook het vervoer per auto zal enkele verbeteringen onder gaan. Bij de rondvraag komen nog tal van punten ter sprake. Meestal prac- tische aangelegenheden waaraan het bestuur de nodige aandacht zal schenken. Aan het einde der vergadering wer den twee bestuursleden n.l. de heren N. A. Hoogervorst en M. v. d. Jagt gehuldigd in verband met het feit, dat beiden 25 jaar bestuurslid der ver eniging zijn geweest. De heer Nieu- wenhuizen bood aan de heer Hooger vorst, tegenwoordig voorz. der ver eniging een polshorloge met armb aan, de heer v. d. Jagt ontvir - lederen portefeuille en port'

Leidse Courant | 1953 | | pagina 11