R IJ NS TREEK DUINSTREEK Discussie over urgentie van diverse grote werken WOENSDAG 30 DECEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 DIPLOMA'S KRAAMVERZORGSTERS In een gezellige bijeenkomst in Hotel „Centraal" en in tegenwoor digheid van het voltallig bestuur van het Kraamcentrum „De Veenstreek" werden Dinsdagavond te Alphen aan den Rijn de diploma's uitgereikt voor het examen kraamverpleging, van het opleidingsinstituut van het Wit- Gele-Krifls in Zuid-Holland te Was senaar. De geslaagden zijn de dames J. v. Kecke te Nieuwkoop, N. v. Eeden te Warmond, L. v. Steijn te Zevenhoven, J. Zwetsloot te Hoogmade en K. Kroesemeijer te Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN Persgasleiding in gebruik gesteld Hedenmorgen om half twaalf werd de persgasleiding LeidenAlphen officieel in gebruik genomen in de meterkamer van het Alphens gasbe drijf, waar burgemeester Witschey de leiding opendraaide. Tevoren waren toespraken gehou den door de heer A. J. Heemskerk, directeur van het Alphens bedrijf, de heer Ykema, dir. van de Sted. Licht fabrieken in Leiden, weth. C. M. Dee- renberg, voorz. commissie van bij stand, burg. Witschey en weth. v. d. Kwaak uit Leiden. BEGRAFENIS K. R. KUIPERS. Gistermorgen heeft op de Ooster begraafplaats aan de Verlengde Aar kade onder grote belangstelling de teraardebestelling plaats gevonden van het stoffelijk overschot van de heer K. R. Kuipers, oud-dierenarts te Alphen. In de aula van de begraafplaats sprak een vriend van de overledene als eerste der sprekers, die wees op de trouw die de heer Kuipers immer aan de dag legde. De heer H. v. Leeu wen sprak namens de gezamenlijke Boeren Standsorganisaties, die alle vertegenwoordigd waren. Hij wees er op, dat de plichtsbetrachting en de liefde voor het vee door de veehou ders steeds buitengewoon gewaar deerd werd. Zijn liefde voor alles wat leefde en zijn grote vakkennis en bo vendien de belangstelling voor de huiselijke omstandigheden van de boeren ,was algemeen bekend. De zoon van de overledene, dr. R. K. W. Kuipers, gewaagde van de ka meraadschap van de overledene, die een goed raadsman was voor zijn kin deren. Vader hield van de natuur, al dus spr., en de liefde gaf hem de kracht zijn werk zo lang vol te hou den. Hij was wel eens hard voor an deren, maar deze hardheid legde hij ook zichzelf op. Nadat het stoffelijk overschot aan de schoot der aarde was toever trouwd, dankte de zoon voor de be toonde belangstelling en de' laatste eer aan zijn vader bewezen. OPENING AVIFAUNA Naar wij vernemen ligt het In de bedoeling het vogelpark Avifauna officieel te heropenen op Zaterdag 10 April a^. BOSKOOP KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING UITGEREIKT Gistermorgen werd met enig offi cieel vertoon de gouden rAedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau door burgemeester Verkerk uitgereikt aan de heer M. Jongejan. De aanleiding hiertoe was het feit, dat de heer Jongejan gedurende 40 jaren zijn krachten heeft gegeven aan het bedrijf van de fa. D. A. Kos ter, terwijl de nieuwe ridder reeds vele jaren zitting heeft in de ge meenteraad, voorz. is van de Chr. Landarbeidersbond en van de wo ningstichting Patrimonium en nog op ander gebied zich verdienstelijk heeft gemaakt. De uitreiking, welke geschiedde in tegenwoordigheid van de secretaris der gemeente en de firmant A. J. Koster, kwam voor de betrokkene geheel onverwacht. JUBILEUMGESCHENK VAN CITOSA Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de autobusonderneming N.V. Citosa te Boskoop heeft de di rectie besloten het vervoersgebied een blijvend geschenk aan te bieden, dat zal bestaan uit een aantal wacht huisjes. In overleg met de betrok ken gemeentebesturen zullen deze op de daarvoor in aanmerking ko mende plaatsen worden gezet en di rect na de plaatsing aan de betref fende gemeenten worden overgedra gen. Aan de betrokken gemeenten zal worden verzocht de grond gratis beschikbaar te willen stellen en net onderhoud voor haar rekening nemen. Aanrijding. Een aanrijding door een motorrijder vond gisteravond plaats op de Reijerskoopsc weg toen de bestuurder v. d Z. plotseling een jongen de weg zag oversteken. Hoe wel hij al het mogelijke deed de jon gen te ontwijken, werd deze, de 10- jarige J., wonende in de Tuinstraat, geraakt en tegen de straat gesmakt Aangezien de knaap over pijn in zijn been klaagde, werd hy voor een na der onderzoek naar een ziekenhuis vervoerd. Geboren: Jacoba Margaretha d. van H. J. Jonkers en C. van Tilburg; Marinus z van FL de Groot en M. Jongenburger. Ondertrouwd: Harip van Wieren 22 j. en Geertrui Wilhelmina van Tol 25 j. Getrouwd: Th. H. Nieuwets en A. C. Brinkman; W. B. M Korver en A. R. Hoefgeest. Overleden Cornells Breedyk 68 j. AARLANDERVEEN PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULÜS Zondag 3 Januari 1954. Feest v. d. Zoete Naam Jesus. Om 6.45; 7.15 en na de Vroegmis wordt de H. Com munie uitgereikt; 7.30 Vroegmis; 10 uur Hoogmis. Onder de H.H. Missen collecte voor de Bisschoppelijke no den ter versnelling van de kerken bouw in ons bisdom. Na de Hoogmis is de bibliotheek open. Om kwart vóór twaalf Mariacongregatie voor de jongere afdeling. Beste Congrega- nisten, zet het nieuwe jaar goed in, zoals ge beloofd hebt Zorgt, dat ge uw congregatieboekje bij u hebt of voorziet u van een nieuw boekje, bij elke» congregatie-oefening verkrijg baar ad 0.20 per stuk. Komt allen trouw en op tijd. Des avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje, Litanie en ge bed van het H. Maria jaar. Maandag 4 Jan.: Octaaf van On nozele kinderen. Des avonds van 8 9 uur godsdienstcursus voor de 18- jarigen. Woensdag 6 Jan.: Hoogfeest van Driekoningen, een dag van bijzon dere devotie, voor ons een aanspo ring om dankbaar te zijn voor de genade van het H Geloof en te bid den voor de bekering van de heide nen. Blyft uw goede gewoonte trouw. In het verleden hebt ge u voorbeel dig getoond door op dit grote feest in grote getale naar de kerk te ko men en de H. Mis bij te wonen en met de H.H. Drie Koningen het God delijk Kind te aanbidden. Na de H. Mis Generale absolutie. Donderdag 7 Jan.: denkt en bidt voor allen, die om het geloof zo zwaar beproefd worden Des avonds half acht Bestuursvergadering v. d. 3de Orde. Zaterdag 9 Jan.: Gelegenheid om te biechten na de H. Mis en van 5 uur tot half acht. Zondag 10 Jan.: Feest v. d. H Fa milie J. M. J. alsdan op last van Z. H. Exc. de Bisschop collecte voor de Afrikaanse Missie Des middags eer ste maandvergadering van de 3de Orde in het nieuwe jaar. Mis-in ten ties Zondag 3 Jan.: half acht uit dank baarheid bij gelegenheid gouden ju- bilé van de R.K Landarbeiders- bond met algemene H. Communie van de leden; 10 uur parochie. Maandag 4 Jan.: 7 uur EÜzabcth Knape, lid van het Genootschap St. Jozef. Dinsdag 5 Jan.: 7.45 jaargety Cor nelia HeemskerkHeemskerk. Woensdag 6 Jan.: 7.45 Adrianus van Dijk en Antonia Kuylenburg. Donderdag 7 Jan.: 7.45 Henricus Karei en Cornelis Hoogervorst. Vrijdag 8 Jan.: 7.45 Hermanus de Jong en Elizabeth den Blanken Zaterdag 9 Jan.: 7.45 Engelbertus Cornelis van Veen. Zondag 10 Jan.: half acht Marti- nus Petrus Hendrik Luyben; 10 uur parochie. BODEGRAVEN PAROCHIE MEYE-ZEGVELD Heden Zondag 3 Jan. Feest v. d. Zoete Naam. Collecte Afr. Missie. 8 uur Vroegmis voor het gouden ju bileum van de R.K. Landarbeiders- bond St. Deus Dedit; 10.30 Hoogmis voor geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie; 7 uur Lof met rozen hoedje. Maandag 7.45 H Mis voor Joannes Bunnik. Dinsdag 8.45 Cornelia Margaretha MourisSchinkel. Woensdag 7.45 Joannes v. Soest en Cornelia Notenboom. Feestdag van Drie-koningen; 's avonds 7.30 Congregatie grotere meisjes Donderdag 7.45 overl. fam. Voor- douwWolswijk. Vrijdag 7.45 Antonia Twaalfhoven. Zaterdag 7.45 voor de overl. ar men der parochie. Biechthoren van 45 uur en van 68. Zondag Vroegmis 8 uur voor- ze gen over een huisgezin. HAZERSWOUDE (H. R.) lste Zondag van de maand, 2de na Kerstmis, 310 Jan. 1954. Feest v. d Zoete Naam. 1. Tot intentie van de R.K. Landarb. St Deusdedit bij gelegenheid van het gouden jubi leum. Algemene H. Communie van de leden. Kindermis tot zekere in tentie. Hoogmis voor de parochie. Collecte voor de sieraden van kerk en altaar Lof t.e.v. de Allerh. Naam Jesus. Maandag: :1. Overl. Dir. en Zus ters in de kapel v. EE.ZZ. 2. Nic. Kaptein, (elders) Henr. v. d. Ploeg (St. Jos Genootsch.). Dinsdag: 1. Maria Rodenburg (St. Jos. Genootsch.); 2. Overl. fam van Tol, (elders) Wilhelmina v. d. Voort- Vrijburg (St. Jos Genootschap). Woensdag: Feest van Driekonin gen. 1. Willem de Jong; 2. Fam. Wes- selinghDietvors. Donderdag: 1. Gerardus Nicolaas de Vogel; 2 Vruchten der aarde en andere noodwendigheden. Vrijdag: 1. Lev. en overl. leden van de Stille Omgang; 2. Petrus de JongVerkley. Zaterdag: 1. t z. i. t. e. v. Maria; 2 tot zekere intentie ter ere van Maria. Om 7 uur Lof ter ere van O. L. V. Zondag: Tweede van de maand en onder het Octaaf van Driekoningen 1 Uit dankbaarheid; 2. Kindermis t z. i.; Hoogmis voor de parochie. Gebeden worden verzocht voor: Caspar Hoogeboom. overl. te Hoog made; Antonius Verkley, overl. te Wassenaar; Henricus Johannes Ver stegen, overl. te Zoeterwoude; God fried van der Poel, van Meerburg; Z.E. Pater Honorius Gelissen, Prior van Waspik, gedurende vele jaren kapelaan van (leze parochie. GEMEENTERAAD HAZERSWOUDE In de laatste vergadering van dit aankoop van grond in het uitbrei- joar kreeg de raad van Hazerswoudedingsplan aan de Ryndijk, n.l. voor nog een vrij omvangrijke agenda te de Rhynenburcherlaan. Het R. K. verwerken, van welke taak zij zich j kerkbestuur in het Zwaantje en de met veel animo kweet. heer A. J. Boers kochten 500 m2 voor Nadat uit de ingekomen stukken I de bouw van een blokje van twee gebleken was, dat de gemeeentebe-1 middenstands woningen, waarmee de de Vette; 9.30 Gezongen H. Mis voor bruidegom en bruid. Woensdag 6 Jan.: 7 uur en half 8 wordt de H. Comm. uitgereikt; 8.05 Joannes van Graas en Anna Meijer; 9.30 Gezongen H. Mis voor bruide gom en bruid. Donderdag 7 Jan.: 7.15 Piet Ob- deyn; 8.05 Joanna Wilh. Knelage- Koek. Vrijdag 8 Jan.: 7.15 Wilhelmus en Margaretha Koot; 8.05 Geertruida Wilh. Blom-Langeveld. Zaterdag 9 Jan.: 7.15 Overl. Fam. Koot-Hartveld; 8.05 Adrianus J. Schiebroek v.w. St. Jos.verz. Zondag 10 Jan.: 7 u. Joannes en Martina Keijzer; 8.30 Geestelijk en tijdelijk welzijn v. d. parochie; 10.15 Zekere intentie. Parochie-agenda: Zondag, feestdag v. d. Allerheiligste Naam Jesus; te 6.30 uitr. v. d. H. Comm.; te 7 u. de Vroegmis; te 8.30 de Hoogmis en te 10.15 de Latemis. Eerste Zondag v. d. maand, Euch. Dag. Algem. H.-Comm. voor de leden v. d. Euch. Bond, v. 'n. Apostolaat des Gebeds en v. d. Edel- wacht. Van 67 uur een uur van stille aanbidding. Te 7 uur Lof met boeteprocessie. De tweede collecte is voor eigen kerk. Woensdag: Openbaring des Heren, Driekoningen, dag van bijzondere de votie. Zaterdag: Biechtgelegenheid van 34 en van 7—9 uur. Te half acht Lof met rozenhoedje. Zondag: Feestdag v. d. H. Fami lie. Alles naar gewoonte. Algemene H. Comm. voor de leden van de H. Familie en van M.C.'s. De tweede col lecte voor het parochiehuis. Collectanten-college: Zondag 3 Ja nuari, Vroegmis: 14, Hoogmis 5—8, Latemis 912. NIEUWKOOP Uitgestelde huldiging J. A. Wijfje. Op 4 Augustus van dit jaar was het veertig jaar geleden, dat de heer J. A. Wijfje in dienst trad van de Polder Nieuwkoop als wegwerker. Een viering van dit feit werd om een of andere reden uitgesteld, doch nog voor het einde van 1953 viel de heer Wijfje een huldiging te beurt. Een dezer dagen kwamen Dijkgraaf en Heemraden van genoemde Polder in hotel „Het Vliegende Paard" bij een en hadden bij deze vergadering ook uitgenodigd de jubilaris Wijfje. In een intieme sfeer werd het ju bileum herdacht, waarbij de voorzit ter, de heer A. van Dam, de heer Wijfje toesprak. Hij prees de werk zaamheid en de trouw van de ju bilaris. Ook de heer B. Straathof uit Aarlanderveen, sprak waarderende woorden tot de heer Wijfje. Hierna werd hem een cadeau aan geboden in de vorm van een enve loppe met inhoud, terwijl hij boven dien een kistje sigaren in ontvangst kon nemen. Tenslotte werd de heer Wijfje toestemming verleend om de laatste week van 1953 verlof te ne men, want men vond, dat hij een weekje „extra" wel had verdiend. Tenslotte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen onder het genot van een kop koffie en andere hartver sterkende dranken, waarbij natuur lijk de feestsigaar niet ontbrak. De heer Wijfje was door deze hul diging zeer getroffen en dankte het polderstbestuur hartelijk. Parochie OX.Vr. Hemelvaart. Zondag 7.30 uur tot intentie leden St. Deusdedit bij 50-jarig jubilé, 10 uur voor de parochie. groting 1954 reeds door Ged. Staten was goedgekeurd en de recente huurbesluiten ook voor verschillende complexen woningen in de gemeente verhoging van huur met zich mede zal brengen, staakten allereerst de stemmen opnieuw ta.v. het voorstel Slootweg (AR) de subsidie van de byz. kleuterscholen op 15 per 1.L te stellen i.p.v. li2. als voorgesteld door B en W. Als gevolg hiervan moest dit voorstel als verworpen wor den beschouwd. Verbetering Dorpsstraat Bij de behandeling van het voor stel van B en W. tot verbetering van de Dorpsstraat in het Oost- en West einde kwamen zowel de AR- als de KVP-fractie met verschillende be zwaren. Met alle waardering voor het door B en W ingediende voorstel, meende de heer Slootweg c.s. toch, dat een wijkgebouw de nu voorge stelde verbetering van de Dorpsstraat in urgentie overtrof. De heer De Boer (KVP) had deze verbetering, welke f 55.000 moet gaan kosten, liever in de zojuist goedge keurde begroting gezien. Zonder de eventuele toevoeging van een jaar lijkse post van 3000, welke toch ze ker gemoeid is met de uitvoering van de voorgestelde verbetering, biedt deze begroting reeds thans weinig speling meer. Spr. wil dan ook graag tot de volgende begroting wachten. In zyn repliek wees de voorzitter er op, dat de aanleg van een sport terrein, de stichting van een wijkge bouw en de verfraaiing van de ge meente punten zijn, welke bij voort during de aandacht van B en W heb ben. Hier is dus alleen de volgorde van urgentie der betrokken projecten in het geding. Met instemming van beide wethouders wilde hij voorlo pig het voorstel intrekken. Ook het geven van een subsidie van 500 aan de R. K. Toneelvereniging „Onder Ons'', ter gelegenheid van de viering van haar 100-jarig bestaan, ontmoette bij de meerderheid der AR fractie bezwaren. De voorzitter wist de raad echter te overtuigen van zijn culturele taak, welke hij in deze heeft te vervul len, zodat het voorgestelde bedrag werd gevoteerd. Tot zijn genoegen kon de voorzitter mededelen, dat de eerste gegadigden zich reed? hadden gemeld voor de raad gaarne accoord ging. Verhuiskosten Alleen het afwijzend beschikken op het verzoek van enkele schoolbestu ren om toekenning van vergoeding voor verhuiskosten van onderwijzers warm verdedigd door de heer Sloot weg, vermocht daarna nog enige dis cussie te verwekken. De raad was het'echter met haar voorzitter eens, dat de huidige situatie ter plaatse het nemen van bijzondere maatrege len als waarom gevraagd niet recht vaardigde. Na een aantal hamerstukken, waar bij o.m. medewerking werd verleend voor de aanschaffing van een leer methode, opbergkast en harmonium aan de R. K. Meisjesschool in het Zwaantje en een nieuwe salarisver ordening 1954 voor de gemeente ambtenaren werd vastgesteld, kwam met de rondvraag en de beste wen sen van de voorzitter voor de leden, ter gelegenheid van de komende jaar wisseling het einde van de raads- activiteit in 1953. Geboren: Jacobus z. van B. Cok en J. Brobbel Dorsman; Pieter z. van C. Bij de Vaate en M. J. Sloot weg; Maria Johanna Adriana d. van P. N. A. Koot en J. M. Ruigrok; Geertrui d. van W den Haan en M. de Ruiter. Getrouwd: J. van der Laan en A. J. Raaphorst; C. Harkes en M. van den Bosch; A. C Colpaart en C. Kleer; K. van Vegten en A. Hooge- veen. Overleden: H. van Of wegen 35 j., weduwe van A. Francken; F. Geskes 59 j., echtg. van S. Hoenson; H. van der Keur 68 j., wedn. van K. Gijze- nij; G. Brobbel Dorsman 66 j., we duwe van A. Vis; M. M. de Wit 3 j. LEIMUIDEN Daar Sursum Corda deze week niet verschijnt, plaatsen wij het parochie- nieuws van de parochie Geboorte van St. Jan de Doper voor deze gelegen heid in de courant. Zondag 3 Jan.: 7 u. Uit dank bij het 50-jarig bestaan van St. Deus dedit; 8.30 Geestelijk en tijdelijk welzijn v. d. parochie; 10.15 Zekere intentie. Maandag 4 Jan.: 7 u, Adriana Dis seldorp-Louter; 8.05 Voor een zieke. Dinsdag 5 Jan.: 7 uur en half wordt de H. Comm. uitgereikt; 8.05 Theodorus v. der Salm en Cqtharina KATWIJK AAN DEN RIJN PAROCHIE ST. JOANNES DE DOPER. Zondag 3 Jan: feestdag van de al lerheiligste Naam Jezus en Eucharis tische Zondag. Het communiceren be gint vandaag vanaf achteraan. De eerste collecte is voor de kerken bouw in ons bisdom; de tweede is voorgeschreven voor de Afrikaanse Missiën. Vanaf hedenmiddag 3 u. is het Allerheiligste ter aanbidding uit gesteld. Om 7 u. Lof met rozenhoedje. Maandag 4 Jan.: 's avonds om 7 u. Mariagarde voor de meisjes van 12 17 jaar. Dinsdag 5 Jan.: 's avonds om 7 u. Mariagarde voor de jongens van 12 17 jaar. Woensdag 6 Jan.: feestdag van de H.H. Driekoningen, 's Morgens om half 7 stille H. Mis. Om half 8 gezon- gens H. Mis 's Avonds om half 8 godsdienstcursus voor de 18-jarigen. Zaterdag 9 Jan.: 's middags van 4 8 u. gelegenheid om te biechten. Om 7 u. Marialof. Zondag 10 Jan.: Zondag onder het Octaaf van Driekoningen; feestdag van de H. Familie. De tweede collec te is vandaag voor de instandhouding van de kleuterschool. MIS-INTENTIES. Zondag 3 Jan.: om half 8 b.g.v. het 50-jarig bestaan van de R.K. Landar beidersbond; om 10 u. voor de pa rochie. Maandag 4 Jan.: om 8 a voor G. Egberts. Dinsdag 5 Jan.: om 8 u. voor overl. fam. Veenboer en van der Linden. Woensdag 6 Jan.: om half 7 voor de ingeschrevenen op de doodceel; om half 8 voor overl. fam. Kerkhoven en Witteman. Donderdag 7 Jan.: om 8 u. voor Jo anna Schiebroek. Vrijdag 8 Jan.: om 8 u. voor overl. ouders Belt en v. d. Meel. Zaterdag 9 Jan.: om 8 u. voor overl. fam. v. Fulpen. NOORDWIJKERHOUT DE L.T.B. HIELD GOED GESLAAGDE OOGSTDANKDAG. De pl. afd. van de L.T.B.K.V.O.B. hield Dinsdag een zeer goed geslaag de oogstdankdag. Begonnen werd met een plechtige H. Mis in de Sint Jozef kerk, opgedragen door de geest, advi seur, pastoor Van der Waarden, ge assisteerd door kapelaan Lemmers en kapelaan Van der Zwaan. Er waren zeer veel leden in de kerk. Onder deze H. Mis werden de leden in de gelegenheid gesteld hun oogstdank- offer te brengen middels de collecte schaal. De opbrengst van de collecte is bestemd voor de Oostpriesterhulp en bracht de prachtige som van 920 op. Na deze H. Mis gingen de leden naar hotel Van der Geest voor een gezamenlijk ontbijt waaraan 140 per sonen deelnamen. De voorz. van de afd. de heer M. C. J. Braun, opende met een kort welkomstwoord. Na het ontbijt sprak pater Wiro van Aken over de noden in de kam pen van de Oost-Duitse vluchtelingen en vertelde op welke wijze de Oost- Pristerhulp daar het leed met alle beschikbare middelen tracht te ver- Maandag: 7.30 uur Garardiu. Groen lichten. Deze Weiding gaf de leden Dinsdag 7-30 uur Jacob Hieuwen-ide stellige overtuiging, dathet offer huizen. Woensdag 7.30 ouders Wijfje. Donderdag 7.30 uur Johan v. d. Heijden. Vrijdag 7.30 uor: overleden fami lie Pauelsen-Dudink. Zaterdag 7.30 uur voor overleden Armen. van 's morgens goed besteed zal wor- Overleder. den. I De grote feestavond had om 8 uur plaats, eveneens in hotel Van der Geest. De Noord wij kse artisten pre senteerden een cabaret-revue in hun populair repertoire. Het geheel stond Zondag 7.30 uur voor de parochie, we(jstryden voor het persoonlijk I uur uit dankbaarheid 12^-jang I ^pioenschap der biljartvereni- ging „Dito" werden deze week voort gezet. De bekeruitslagen waren als volgt: j. v. Eijkj. Gieling 20, a. v. Eijk—G. Keyzer 2—0, a. Straat hof—L. Kesting 0—2. De stand is nu als volgt: 1. a. j. v. Trigt, 2. a. van Eijk, 3. j. v. Eijk, 4. G. j. v. d. Berg, 5. H. Leliveld, 6. j. Pietersen, 7. L. Kesting, 8. a. Straathof, 9. j. Bader, 10. G. Keyzer, 11. Gieling. De uitslagen voor de medaille wa- j ren als volgt: a. j. v. DamW. Len- Zaterdag biechtgelegenheid 4.30—6 ting 2_0, a. j. Dam—m. Wijfjes 2— uur en 6.30—8 uur. |0, a. v. d. Weydena. Schoorl 0— Zondag a.s. Euch. dag en feest H. 2 a. v. d. Weijden—Th. Notenboom Familie. 2—, Th. Notenboom—W. Lenting Gedoopt: Ger. M. H., z. van Th. 2q. van Dam en El. C. Aartman; Maria Ad., d. van Corn. F. de Jong en H. M. Wijfjes. Elders worden H. Missen gelezen voor Maria v. d. WeydenVerver en Johanna v. d. Weijden. 10 huwelijk. Vandaag feest van de naam Jesus Collecte B. N. en Afrikaanse Missie, kwart over 12 cursus 18-jarigen,- 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de be kering der heidenen. Maandag 7.30 uur M. C. voor de grotere meisjes. Dinsdag 7.30 uur: H. Familie afd. dames. Woensdag: Driekoningenfeest, 7.30 uur gezongen H. Mis. onder leiding van de conferencier Arte Westgeest. De zaal was stampvol. Het werd een zeer geslaagde avond! Tentoonstelling van Kerstgroepen. In de St. Victor-parochie alhier is een kleine tentoonstelling gehouden van Kerstgroepen. De Kerstgroepen waren ingezonden door jongens en meisjes uit de parochie, die de groe pen al of niet onder leiding hadden vervaardigd. Ter aanvulling van. de groepen uit eigen parochie en om te laten zien, wat op dit gebied door jongens onder deskundige leiding bereikt kan wor den, had pastoor Brink beslag weten te leggen op een aantal werkstukken uit het Missiehuis St. Jan te Soester- berg. Dit Missiehuis had enige Kerst groepen, een aantal houten kruis beeldjes en nog enkele grotere stuk ken fineerwerk gezonden. Alles was gemaakt door jongens van 14 tot 17 jaar. Dit ingezonden werk was prach tig, de Kerstgroepen waren meestal geboetseerd. Bij het werk uit de eigen parochie waren enkele goed geslaagde groe pen van patronaatsjongens. De huis houdschool exposeerde een kleine groep. Er waren ook 2 groepen welke door een gezin gemaakt waren; deze waren bijzonder aardig. Het gemeentebestuur heeft tot maatschappelijk werkster in deze ge meente benoemd mej. E. G. Bijnsdorp uit Haarlem. OEGSTGEEST Geboren: Stella Irene d. van J. W. van Velthoven en J S. M. Ruch- tie; Johnny z. van H. Zandbergen en C. den Haan. Getrouwd: N. C. Hop en Chr C. B. Compeer. Overleden: G. Bavelaar 64 j. WARMOND AUTO'S TEGEN ELKAAR GEBOTST Bij de Tolbrug vond gistermiddag een aanrijding plaats, die gelukkig nogal goed is afgelopen. Een vracht auto van de fa. Hogenes uit Leiden naderde vanuit Oegstgeest de Tol brug, juist op het moment dat een kraanwagen van de Gebrs. v. Ulden uit Leiden, over de Leidse Vaart uit de richting Voorhout kwam. De kraanwagen greep de vrachtauto in de flank en beide wagens kwamen dwars op de weg te staan. Persoon lijke ongelukken deden zich bij deze botsing niet voor; wel was er nogal materiële schade. De verkeerspolitie uit Leiden was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. Opgepast. Bij de plaatselijke politie is aangifte gedaan van ont vreemding van een rijwiel Ook heeft de politie een rijwiel achterhaald, dat elders gestolen bleek te zijn. De zwyntjes-jagers schijnen dus weer op jacht te zijn; men zij op zijn hoede. WASSENAAR Zuidwijck vierde Patroonsfeest. De R.K. Sportvereniging „Zuidwijck" heeft voor het eerst het feest van haar Patroon, St. Stephanus, gevierd en het bestuur is erin geslaagd een programma samen te stellen, dat pre cies paste bij het karakter van deze avond. Het feest werd gevierd in „Sion", dat tot de laatste plaats bezet was. Allereerst trad op de R.K. Orato riumvereniging „Stella Maris", die onder leiding van de heer Q. H. J. Calis en met pianobegeleiding van de heer Wagenaar, 8 koren ten ge hore bracht uit „De Messias" van G. F. Handel. Een verrassing voor alle aanwezi gen was de opvoering van een Kerst spel door leden van het zangkoor der vereniging. Het spel werd geschreven en ingestudeerd door Amge Wolfs, die geassisteerd werd door Emmy Kern kamp aan de piano. Het spel werd met veel toewijding gezongen en de smaakvolle décors van Peter Barten droegen veel bij tot de kerstsfeer in dit spel rond de kribbe. Een harte lijke ovatie en een attentie voor de spelers vormden de beloning voor deze prestatie. Het woord was daarna aan kape laan W. J. Jonge, de geestelijk advi seur van de vereniging, die sprak over de betekenis van deze Patroons viering en over de figuur van St. Ste phanus. Na de pauze werd nog een luchtig programma gebracht met een vlotte één-acter, afgewisseld door voor drachten door Bart van der Klaauw Verkenners. Zondagmiddag (3 Januari) 2.30 uur generale, repetitie voor de schooljeugd (zie raambiljet ten), 's avonds om 7.45 uur de ouder avond. De Kaarten voor de ouders Hier is de stand nu: 1. A. J. v. Dam 2. a. Schoorl, 3. W. Lenting, 4. M. Wijfjes, 5. Th. Notenboom, 5. a. v. d. Weijden. Be huurverhoging. Nieuwveen zal bij de huurverhoging, die per 1 A^bert^Y."d.*Krog'rèn"een dansje. Januari ingaat ingedeeld zijn In de 5de klasse. De huur van de wonin gen zal dan met 29 pet. worden ver hoogd. Overleden: J. Cadee, 68 jr ongeh. avona. ue naanen voor ae ouueib c R Verboom 75 jr ongeh> S- Broer. 2«n strikt persoonlek. Het belooft m „„ri_ van v_ lwo, G Vcr. een prachtige avond te worden, me dewerking verlenen de „Cupido's". Daar er zeer veel belangstelling voor deze avond is, gelieve men zich eerst van een toegangsbewijs te voorzien om dan teleurstelling te voorkomen. Deze week verder geen bijeenkom sten. De Districtbyeenkomst is niet op 8 Januari maar op 15 Januari te Langeraar. NIEUWVEEN KIND LIEP TEGEN AUTO OP. Dinsdagmiddag reed de heer van M. uit Leidschendam met zyn auto over de W. P. Speelmanweg. Op de ze weg speelden een aantal kinderen, die op een door v. M. gegeven sig naal de weg verlieten. Toen hij de ze kinderen genaderd was, stak plot seling het ï-jarig zoontje van de heer K. de weg over. De heer M. pro beerde nog het kind te ontwijken doch dit gelukte hem niet. Het kind kwam in botsing met de motorkap. Wonder boven wonder liep het kind slechts enkele schrammetjes op. De ontboden geneesheer dr Quartel kon geen verder letsel bespeuren. De bestuurder van de auto treft volgens ooggetuigen geen schuld. Biljartvereniging „Dito". De jr wed. van J. v. Swol, G. Ver hoef 78 jr wed van A. Schijf, A. H. v. d. Sar 15 jr; J. Ph. v. Hilten, 87 jr wedr. van H. Vonk. ROELOFARENDSVEEN PAROCHIE ST. PETRUS BANDEN Heden feestdag ter ere van de H. Naam Jezus. H.H. Missen om 7 uur, 8.30 en 10 uur de Hoogmis. Eucharis tische dag. Om 3 uur wordt het Al lerheiligste ter aanbidding uitgesteld tot na het Lof. Om 7 uur Lof. 11.45 St. Agnes congregatie. Maandag om 7 uur gezongen Re quiem voor An toon van Zeil. Des avonds om 7.30 godsdienstcursus voor de meisjes van 18 jaar. Dinsdag om 9.30 gezongen Huwe lijksmis voor het bruidspaar Van der ZwetVan der Meer. H. Familie afd. heren. Woensdag feest van Driekoningen. H. H. Missen als op Zondag en wel om 7 uur, 8.30 en 10 uur. 10 uur gez. Huwelijksmis voor het bruidspaar WolversVan Hameren. Vrijdag Godsdienstcursus voor de jongens van 1'8 jaar. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 4 tot 6 uur en van 7 tot 9 uur. Tegen paaltje gefietst. Op het fietspad naar de Wassenaarse slag reed de 21-jarige militair den H. uit Katwijk, met zijn rijwiel tegen een ijzeren paaltje. Hij kwam te vallen en liep een gespleten rechter oorschelp op. De militair werd, na dat door de gemeente-arts Hubbe- ling eerste hulp was verleend, per Roode Kruis-ambulance-auto naar het Militair Hospitaal te Den Haag overgebracht. Het frame van zijn fiets werd ontzet Geboren: Gerardus H. J. z. van G. P. W. van der Ploeg en J. Da- men; Petrus J. H. z. van H. P. M. Pije en F. P. Bertens; Johanna M. J. d. van J. J. Schroder en T M. Tap; Robert J. M. d. van W Zonneveld en C. E. Tap. Ondertrouwd: J. D van Egmond en C. W. Cossee; A. C. Zonnenberg en A. Twigt; D. Meijer en P G. v. Egmond; A. J. Verkleij en B. J. M. Baijer Getrouwd: A. Schipper en A. Eizinga; J. P. Hagg en Y. Looijenga; G. Santing en R. C A. Ader; H. E. Smidt van Gelder en M. R. Baro nesse van Zuylen van Nijevelt; A. L. Koot en J. M de Loos; P. v. d. Marei en G. Buitelaar; J. van der Torren en H. G. Maandag; J. W G. van Leeuwen en M. T. C. van der Peet. r Overleden: Maria Bongers 73 j.; Eugene C. van der Linde 81 j.; Cor nelia Davids 60 j.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2