|g In memoriam K* R- KUIPERS Langeraar vierde 't 40-jarig jubileum van zr+ Xaveriana De jubileum-tentoonstelling van „Nut en Sport" in Boskoop Pro Ecclesia voor J. v» d. Goes Vrachtauto reed op wielrijders HUIBERS MAANDAG 28 DECEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Op 75-jarige leeftijd is in het Roo- de Kruis Ziekenhuis te 's-Graven- hage Donderdagavond overleden de heer K. R. Kuipers, die bijna 50 ja ren Dierenarts is geweest te Alphen a. d- Rijn. Het stoffelijk overschot zal morgenochtend om half twaalf op de Oosterbegraafplaats te Alphen a. d. Rijn worden begraven. .De heer Kuipers is 1878 te Hooge- veen geboren. Reeds als kleine jon gen legde hij veel liefde voor de die ren aan de dag. Na de veeartsenij school te hebben doorlopen vestigde hü zich op 24 -jarige leeftijd te Sleeu- wijk. Reeds een jaar later kwam hij als opvolger van veearts Th. de Jong, naar Oudshoorn. Later vestigde hij zich in de Stationsstraat. Als jonge veearts heeft hij reeds veel baanbrekend werk verricht voor de bestrijding van TBC onder het rundvee, van kopziekten en mond fen klauwzeer. Hij heeft hier mee .niet alleen de boerenstand van Alphen aan den Rijn, maar heel de Rijnstreek grote diensten bewezen. Bekend zijn ook de grote successen, •flie in 1926, in samenwerking met andere dierenartsen, heeft geoogst door inspuiting van het vee met een bijzondere door hemzelf samenge steld serum, toen in Noord Holland het mond en klauwzeer catastropha- le vormen dreigde aan te nemen. Als consulent voor de Rijnstreek was hij een vaak geraadpleegde dierenarts. Behalve een kundig dierenarts was hij een warme voorstander en be vorderaar van de sport en o.a. de gymnastiekvereniging „Hou-Vast", heeft veel aan hem te danken. 1 September van het vorig jaar was hij 50 jaar dierenarts. Maar als eenvoudig mens, die niet graag in Ihet middelpunt van de belangstelling stond, onttrok de heer Kuipers zich aan de huldiging en trok met zijn gezin voor enkele dagen naar de Ve- luwe. Vijftig jaar lang heeft de heer Kuipers zich gewijd aan de genezing van de dieren. Hij stond dag en nacht klaar voor rijk en arm. Hij was een specialist voor de bestrijding van paardenziekten. Hij genoot bij de boeren en de burgers, die voor huis dieren zijn hulp inriepen, een groot vertrouwen. 1 Febr. 1953 legde hij zijn praktijk neer. Veearts J. aen Hertog nam de ze over. De heer Den Hertog heeft in veearts Kuipers een kundige maar een harde leermeester gehad. Als directeur van het gemeente lijk slachthuis heeft de heer Kuipers vele jaren de gemeente grote dien sten bewezen. September j.l. vestigde veearts Kuipers zich te Oegstgeest. Zijn ta nende gezondheid liet hem geen lang genot van een welverdiende rust. BRAND WERD NET OP TIJD ONTDEKT. Het kinderrijke gezin van de vee houdersknecht J. v. Eijk, wonende in de Ridderbuurt, is Zaterdagavond aan een groot gevaar ontsnapt. Het gehele gezin was reeds naar bed, be halve mevr. v. E., die die avond el ders op bezoek was geweest. Toen zij omstreeks 11.45 uur de woning betrad, rook zij brandlucht. Toen zij op onderzoek toog, werd zij op de zolder waar vele kinderen sliepen brand gewaar. Heel het gezin droeg er toen 't zijne toe bij om een begin van brand te blussen. De brandweer verrichtte de nazorg. Tussen dak en een balk had zich het vuur ontwik keld tengevolge van schoorsteen brand. MOTOR REED TEGEN AUTO OP. Vrydag wilde de bestuurder van een luxe auto P. v. d. V. uit Alphen, links het Burgem. Visserpark inrij den. Een hem achterop komende motorrijder J. A. L. uit Leiden merk te dit telaat en reed tegpn de auto ZOETERWOUDE Kerstuitvoering bij de St. Chris- toffelgroep. Op de avond van Tweede Kerstdag was het Jeugdhuis overvol belangstellenden voor het to neelspel van verkenners en welpen. Hopman Barendse dankte allen voor hun opkomst ondanks regen wind en verzocht het publiek om het spel van de kinderen met de juiste mentaliteit te benaderen. Het spel van tienjarige jongens heeft niet de pretentie van het amateur toneel voor volwassenen. Het kind zal de rol van een rover niet zo spelen als een volwasene dat zou doen, neen, in het spel zal altijd merkbaar zijn dat het een kind is dat speelt voor een volwassen personage. Juist als het kindertoneel niet te veel pro beert volwassenen te imiteren wordt het spel van kinderen ontroerend. Ongetwijfeld' zijn de welpen in die opzet beter geslaagd dan de verken ners, daardoor kwam het ook dat bij het welpenspel meer „technische'' fouten werden gemaakt dan bij hun oudere broers en daar minder sto rend waren. De verkenners speelden eerst „De •kerstnacht" van broeder Thomas en „De drie rover", een spel met een prachtige inhoud: de verheerlijking van de Franciscaanse armoede, en met een zeer natuurlijk klinkende goed speelbare dialoog. Alle jongens deden stuk voor stuk hun best en had den veel succes, wat hun van harte gegund is na vele weken repeteren, timmeren etc. Na de pauze speelden de welpen: „Het bewind der kinderen", hande lend over de eendags-regering van de Onnozele Kinderen in de hemel en oun belevenissen op die 28e De cember. Dit spelletje was heel amu sant; leuk zoals die welpen op het toneel bezig waren en alle aanwe zigen wisten het dan ook naar waar de te schatten. Van harte proficiat imet het succes en ga zo door, leiders en leidstere, de fantasie en de belang stelling voor zulk soort zaken bij de plattelands jeugd te stimuleren. Aan beide voertuigen ontstond schade. De motorrijder werd op ad vies van dr H. v. Kooten, overge bracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden, daar hij zijn rechter- enkel had gebroken. PERSGASLEIDING Naar wij van het gemeentebestuur vernemen, zal de persgasleiding LeidenAlphen a. d. Rijn Woens dagmorgen 11.30 uur officieel in ge bruik worden genomen. Dit feit zal met een officiële bij eenkomst in het metergebouw van het oude Alphense gasbedrijf ge paard gaan. Ons Genoegen ving Kerstvis. Door de hengelaarsvereniging „Ons Genoegen" is tweede Kerstdag in het Aarkanaal een Kersthengelwed- strijd gehouden. De prijzen werden als volgt behaald: 1. D. v. Leeuwen met 23 stuks; 2. L. Vonk, 16 stuks; 3. P. v. Veen, 16 st.; 4. J. de Jong jr, 15 st.; 5. G. v. d. Horst; 6. Diepen- brink; 7. C. v. Leeuwen; 8. J. Zon dag; 9. F. Stapper (en tevens prijs voor grootste vis); 10. R. Roggeveen. Bus slipte. Zaterdagavond stond in de Wilhelminalaan een bestel auto geparkeerd. De Citosabus, be stuurd door J. H. E. T. uit Boskoop reed in de richting in Leiden. Plot seling slipte de wagen. De bestuur der raakte de macht over het stuur kwijt. De bus gleed links uit en bot ste op de bestelauto; beide voertui gen werden zwaar beschadigd. Er den de kinderen weer huiswaarts. BODEGRAVEN Dodelijk ongeluk Des avonds vóór Kerstmis reed een zwaarbelaste vrachtauto in de Wilhelminastraat, en moest wachten voor het rode stoplicht. Tussen stoep rand en auto stond de 9-jarige George v. d. Heuvel. Toen het sig naal op doorrijden stond, wachtte de jongen tot de auto voorbij was, maar hij merkte niet, dat er nog een aan hangwagen volgde. De jongen viel met zijn fiets tussen de wielen van de wagen, en werd deerlijk ver minkt. Kap. Voortwist en dr. Beije waren spoedig ter plaatse, maar hulp kon niet meer baten. De verslagen heid in het dorp op de vooravond van Kerstmis was begrijpelijkerwijs zeer groot. Dammen. Ook deze winter zul len door het bestuur van O.G.B. de traditionele Bedrijfs- en verenigings- damwedstrijden georganiseerd wor den. Op Dinsdag 12 Januari zal ge start worden in het clubhuis Gez. Vink, Kerkstraat. Elk team zal be staan uit 5 spelers. Kerstmiddag. Onder auspiciën van de K.A.B. waren alle school gaande kinderen Tweede Kerstdag uitgenodigd naar het Parochiehuis te komen. Tevoren was door een rondgang het benodigde geld verza meld. Kap. Harding opende deze bij eenkomst met een toepasselijk woord. Daarna was de beurt aan de heer J. Akkermans, die de kinderen in span- ning hield met allerlei goocheltoeren. Na het uitdelen van een versnape ring volgde nog een aardige voor stelling met het poppentheater. Vol daan en met een zakje lekkers drom- waren geen persoonlijke ongelukken, De heer L. A. van Deuren slaag de te Overveen aan het C.I.O.S. voor het examen sportleider. Mej. J. Telkers slaagde te Den Haag voor het diploma maatschap pelijk werk met de aantekening ar beidszaken in bedrijven. Op de 2e Kerstdag is feestelijk herdacht het feit, dat Zuster Xaveriana voor 40 jaren naar Langeraar kwam, waar zij ook 40 ja ren heeft gewerkt aan het kleuteronderwijs. Een wel zeer zeldzaam voorkomend jubilé. Geen wonder dat de be langstelling voor dit feest buitengewoon groot was. Immers talrijk zijn de pa rochianen, die in hun prille jeugd aan de zorg van Zuster Xaveriana op de kleuterschool zijn toever trouwd geweest. De dag begon met een plechtige Hoogmis, 't Was niet alleen omdat het Kerstmis was, dat vandaag de klokken hoog in de to ren hun feestklanken uit- gelovigen opriepen naar dit gelovige opriepen naar dit dankoffer. De H. Mis werd gecelebreerd door de pas toor met assistentie van kapelaan Saers als diaken en kapelaan Buis als sub diaken. De prachtige kerst versiering van het altaar met rose anjers en witte seringen gaf ook nu bijzondere luis ter. Het zangkoor voerde onder lei ding. van de directeur, de heer C. v. Dam, de wisselende gezangen uit van het feest van St. Stephanus, de vaste gezangen van de Missa Choralis van Refice. Receptie. Om half twee had een receptie plaats in het Parochiehuis. De be langstelling was zo groot, dat de zaal te klein bleek. De kleintjes van de school zaten getooid met feestmut- sen in bonte kleuren te wachten op de komst van hun Zuster. Op het podium zat Arti opgesteld en daar voor hert tamboercorps. Er werd ge speeld onder leiding van de onder kapelmeester, de heer A. v. Dam. Toen de jubilaresse binnenkwam met alle andere Zusters uit het St. Anto- nius Rustoord en de parochie gees telijken, klonk een feestmars. De tamboers roerden de trommen en de feestfanfares klonken op uit de kla roenen. De voorz. van het feestcomité, de heer Th. Hij dra, verwelkomde de ju bilaresse, de heren geestelijken, bur gemeester Hogenboom, de leden van kerk- en armbestuur, de Zusters en alle aanwezigen. De pastoor verkreeg vervolgens het woord en begon met de herinnering aan eigen kleuter- schooljaren. Het is opvallend, dat juist uit deze jaren zoveel levendig blijft in de herinnering. Hierdoor zijn ook de indrukken in de ontvankelijke kinderzielen van zo veel belang. Het is opmerkelijk en zeldzaam dat een en dezelfde Zuster dit werk aan een en dezelfde school zolang heeft mo gen verrichten. De pastoor dankte Zuster Xaveriana voor de grote ijver en opgewektheid, waarmede zij 40 jaren haar taak heeft vervuld. Op velerlei gebied leren de kleine kin deren reeds iets. Zij leren bidden en zingen en rêeds velerlei vaardig heden. De Zuster ontving ook dank voor de zorg waarmede zij altijd de bruidjes omgeeft bij kerkelijke fees ten. Het kerkbestuur wil haar dank uiten door als geschenk aan te bie den de plechtige H. Mis, en boven dien als stoffelijk geschenk een be drag in couvert, om iets aan te schaf fen wat in het schoollokaal nog ont breekt. De pastoor hoopt, dat de Zus ter nog enige jaren zal mogen blijven in de zorg voor haar school. Burgemeester sprak. De burgemeester complimenteerde namens het gemeentebestuur. De ge meente is niet onverschillig voor het kleuteronderwijs en weet dit waarderen en te bevorden door sub sidies. Deze school zei de burgemees ter is een uitstekende school zoals hij had mogen vernemen van de inspec- trice. Vervolgens sprak de heer Th. Hij- dra namens de ouders van de kleu ters en namens de oud-leerlingen. Hij dankte namens allen de Zuster voor alles wat zij in die lange reeks van jaren heeft gedaan, en ook voor de gezelligheid, die door haar via de kinderen gebracht is in de huiselijke kring. In de loop der jaren is de school uitgegroeid. De eerste klas be stond uit 23 leerlingen, tegenwoordig zijn het er 101. Door bijdragen van de parochianen kon de heer Hijdra aan de Zuster als feestgeschenk aan bieden een groot gebedenboek, uitg. „Het Spectrum" en een nieuw Altaar missaal. Dr. Post Uiterweer sprak een persoonlijk dankwoord. Alleraardigst was het optreden van twee leerlingen der kleuterschool, Huubje Rekelhof als een klein pas toortje, en Ansje v. Dam als een klein zustertje. Op een heerlijk kin derlijk ongedwongen wijze brachten zij de wensen der kinderen. En dan zongen alle kleintjes een feestlied en lang zal de zuster leven. Zuster Xaveriana wilde aan het eind van deze bijeenkomst toch ook haar dank nog even uitspreken aan allen, die hadden medegewerkt aan deze onverwachte hulde. Nooit zal zij Langeraar vergeten. En als eens de tijd komt van gedwongen rust dan zal er ergens toch een oud zustertje bidden voor de belangen van deze parochie en bijzonder die van de jeugd. Honderden hebben toen nog persoonlek de hand gedrukt van de jubilaresse, waarmede het einde kwam van deze geslaagde viering. HAZERSWOUDE SUBSIDIE VOOR „ONDER ONS". De R.K. Toneelvereniging „Onder Ons" in de Groenendijk bestaat in Januari a.s. 100 jaar. De vereniging wil dit feit herdenken door de opvoe ring van het stuk „Genesius". Dit stuk vraagt echter belangrijke bedra gen voor décors, costuums etc. De vereniging heeft nimmer beoogt winst te maken en daardoor is haar kas niet in staat deze kosten te dra gen. Niettemin meent de vereniging wegens het eeuwfeest toch iets bijzon ders te moeten brengen. Zij heeft zich nu tot de gemeente gewend voor een eenmalige subsidie. B. en W. me nen, dat hier veel voor te zeggen is. Het is een vereniging, die zeker van culltureel belang is voor de gemeente. Zij stellen daarom de raad voor een subsidie te geven van 500. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van. de Raspluimvee en Ko nijnenfokkersvereniging „Nut en Sport' werd tijdens de Kerstdagen een landelijke jubileum-tentoonstel ling georganiseerd. Er was in het Veilinggebouw dan ook zeer veel te zien, temeer daar ditmaal ook de hoenders weer aanwezig waren. Bij de rondgang kwam wel duide lijk naar voren, dat men om zuivere rassen te kweken, veel geduld en kennis van zaken moet hebben. De uitslag was: Hoofd- en ereprijzen: grote hoen ders: beste Wyandotte haan oud: G. Fokkers, Gouda (lauwertak); en lau wertak voor mooiste Wyandotte hen jong; lauwertak voor de beste hen oud-leghorn A. Mooyaart, Rhoon; lauwertak voor Rhode Island haan jcng A. v d. Meent, Nieuwerbrug; idem voor Rhode Island hen jong. Krielhoenders: lauwertak voor de beste Holl. Patrijs, haan oud J. Drost, Sassenheim; lauwertak voor Ant werpse baardkriel, hen oud J. Ver sloot, Bodegraven; lauwertak voor Siebrecht arielhoenders mevr. Van Lomwei, Boskoop en Ficusplant in sierpot voor het beste trio; wissel be ker Nut en Sport voor krielhoenders winnaar P. Snel, Gouda. Konijnen: wisselbeker voor Vlaam se reus, voedster, J. C Visser, Al phen a. d. Rijn; medaille voor beste Hollander ram oud en jong D. J. Brouwer, Zutphen; medaille voor Vlaamse reus, voedster jong, B. Heus- des, Doetinchem. Cavia's: lauwertak en beker, A. de Groot, Gouda. Sier duiven: lauwertak voor de bes te Brunnerkroppr H R. Aalders, Wassenaar; lauwertak voor de beste Ned. Helmduiven A. van Faggeelen, Amsterdam; lauwertak voor Hambur ger Witstaart, D. Helmere, Weesp; lauwertak voor Vink duiven, Jac. Holthuyzen. Gouda. Postduiven: jubileumprijs: win naars C. van Grieken, Reeuwijk; W. van Veen, Hazerswoude; Verhoef en Co., Boskoop; J. de Jong, Gouda; P. Boon, Waddinxveen. Peking-eenden wit: medaille voor inzending Peking-eenden wit Verbeek, Boskoop. Voornaamste bekroningen Vlaamse reus Koningsprijs: J. C. Visser, Alphen a. d. Rijn en B Heus- kes, Doetinchem. Idem wit: S. Hoogendoorn, Bos koop; H. J. Hoogeveen, Boskoop; J. K. Groeneweg, Oudewater; A. D. van Gemeren, Boskoop. Lotharinger zwartbont: Th. Witte- man, Sassenheim; B. Timmerman, Doetinchem. Franse Hangoor konijngrijs: G G. Voordauw, Zwammerdam: Idem ijzergrauw: J. de Boer, Al phen a. d. Rijn; H. Mooren, Oude- Wetering. Idem staalgrauw: A. Kapteyn, Bo degraven. Idem wit: KI. v. d Maan, Boskoop; W. P. v. d. Miltenburg, Gouda. Idem bont: G. G. Voor dauw, Zwam merdam; H Moonen, Oude-Wetering Groot-Chinchilla: T. v. d. Ven, Aalsmeer; H. J. Hoogeveen, Bos koop; H. Rolaff. Vlaardingen. Groot zilver lichtzwart: J. Hubers, Zutphen; J van Dissel, Bodgraven. Wener wit: P. de Jong, Boskoop; J. L. Akerboom, Zwammerdam. Blauw Van Beveren: A. de Greef, Boskoop. Wener Blauw: H. Vermeulen, Ha zerswoude; L. van Of wegen. Zeg veld Alaska: T. J. Brandwijk, Voorburg. Gouwenaars: T. v. d. Loo, Wad dinxveen. Zilvervos zwart: W. C J. Kampier, Leimuiden; A. J. Versluis, Waddinx veen. Deilenaar: J. de Kwaadsteniet, Boskoop. Rex Blauw: S. J. de Rijk, Bode graven Hollander zwart: A. Kouwenho- ven, Alphen a. d. Rijn; D. J. Brou wer, Zutphen. Klein Zilver lichtbruin: F. Blaazer, Boskoop: idem lichtgeel: Th. A Ste vens, Hillegom; idem koningsgrijs: H. van Lunteren, Oudewater. Rus zwart: C. Onderwater, Leimui den; F. J. Brandwijk, Voorburg. Pool roodoog: J. Hoognes, Koude kerk a d. Rijn; F. Blaazer, Boskoop; A. van Lomwei, Boskoop. Pool blauwoog: A. de Groot, Gouda Kleurdwerg zwart: M. Bervoets, Koudekerk a. d. Rijn. Mooiste kwartet konijnen: P. de Jong, Boskoop Hoenders: Hampshire geel: P. Noordam, Waddinxveen. Rhode Lsland Reds: A. v. d. Meent, Nieuwerbrug. Wyandotte zilver: G. Fokkers, Gouda. Hollandse Kuifhoenders: J H. Bak- huyzen, Boskoop. Witkuif: J. H. Bakhuyzen. Krielhoenders: Brahma licht: Th. H. Bouwman, Waddinxveen; Zjjde- hoenders: J. Versloot, Bodegraven. Ned Sabelpoot: B. M. van As, Waddinxveen. Idem Roodbont: Th. H. Bouwman, Waddinxveen; idem witpen: Th. H. Bouwman, Waddinxveen. Antwerpse Baardkriel zwart: J Versloot, Bodegraven. Sebricht zilver: mevr van Lom- wel, Boskoop; Sebricht Zilver trio: mevr. Van Lommei, Boskoop. Holl. Patrijs: J. Drost Sassenheim. Cavia's: Langhaar Driekleur: A. de Groot Gouda; A. van Barlingen, Boskoop. Borstelharig Driekleur: A Groot Gouda; idem zwart: A Groot. Idem Goud-Agoutti, gladharig zwart, idem rood, idem bruin, idem beige, idem lila: allen A. de Groot, Gouda. Sierduiven: Hessische kropper: M. J. ten Brink, Zwammerdam. Brunner kropper wit; H. R Aal ders, Wassenaar; idem blauw: B Bos, Bodegraven. Pauwstaart wit: A. Kapteyn, Bo degraven. Oud Holl. Tuimelaars blauw: H. Lexs. Koudekerk a. d Rijn; idem wit:: P. Wilderom, Zoetermeer. Hagenaar wit: A. Kaptein, Bode graven; idem blauw: A. de Groot. Idem gestokt: A. Kapteyn, Bode graven, idem blauw: mevr. Kelder. „Geoefende Mannen". Vier leden xan de Boskoopse Rijkspolitie, de he ren P. Kalkman, H. Konijn, Th. v. d. Laan en W. den Hertog, hebben hun studie en moeite beloond gezien. In het gemeentehuis vond een korte plechtigheid plaats, waarin de dis tricts-commandant der Rijkspolitie, de heer R. Warmoltz, genoemde he ren het diploma „geoefend man" uit reikte. Bangmakerij met kwade gevolgen. Een ongeveer 5-jarig zoontje van de familie Van K., wonende aan de Boezemlaan, dat met vriendjes ln de Julianastraat speelde, maakte zich bang toen één van de jongens op een moment met een dode muis op hem afkwam. Zonder op het verkeer te tetten stak het ventje rennend de straat over, juist op het ogenblik, dat een geladen vrachtauto van de dienst van gemeentewerken kwam aanrij den. De chauffeur maakte, terwijl hij uit alle macht remde een ontwijken de beweging, doch kon niet voorko men dat het jongetje werd geraakt. De omstandigheden in aanmerking nemend, liep het betrekkelijk goed af, met een grote buil aan het hoofd en een geblesseerd been, werd het slachtoffertje, nadat medische hulp v/as verleend, naar de ouderlijke woning overgebracht. LEIMUIDEN De gehouden actie ten bate van de Zonnebloem-Zondag is goed ge slaagd. De opbrengst was 201.01. NIEUWVEEN ONGEVAL OP HEMELVAARTSDAG THANS BERECHT. De rechtbank van 's-Gravenhage heeft Donderdagochtend de Haagse dominee W. S. veroordeeld tot een geldboete van ƒ400,wegens dood door schuld bij een aanrijding in de buurt van Nieuwveen op Hemel vaartsdag van dit jaar. De auto, die werd aangereden, raakte te water, tengevolge waarvan een 80-jarige in zittende dame verdronk. De officier van justitie had tegen S. een boete van 300,geëist. ZEVENHOVEN Gemeenteraad. De raad komt Woensdag a.s. bijeen ter afhandeling van o.a. de volgende agendapunten: rekening-courant overeenkomst met de N.V. bank voor Ned. Gemeenten voor 1954; wijziging gemeentebegro ting 1954; voorziening inzake de be zoldiging van het gemeentepersoneel in verband met de opheffing van de consumptiebeperking en de uper 1 Januari a.s. ingaande huurverhoging; benoeming lid woonruimtecommissie; aanvragen en aanvaarden van grond- bouwvoorschotten met betrekking tot het complex 6 woningen in het Noordeinde; vaststelling bedrag per leerling voor de exploitatievergoeding der lagere scholen voor 1954; vast stelling gemeentebegroting 1954 en de begroting voor het woningbedrijf voor dat dienstjaar. ZOETERMEER Een intieme treffende plechtigheid vond gisteren te half een ten huize van de heer J. v. d. Goes, Dorpsstr. 77 te Zoetermeer plaats. Toen werd deze tachtigjarige er van in kennis ge steld, dat het Z.H. de Paus behaagd had, hem om zijn verdiensten te be giftigen met de pauselijke onder scheiding ,iPro Ecclesia et Pontifice". De heer J. v. d. Goes was gisteren zeer verbaasd toen te half een pas toor J. A. Voorham met het Kerk- en Armbestuur bij hem op bezoek kwam. „U begrijpt zeker wel waar wij voor komen", vroeg pastoor Voorham, waarop de heer Van der Goes ant woordde, dat hij daar geen flauw idee van had. Pastoor Voorham vertelde, dat de heer v. d. Goes al ruim veertig jaar lid van het Armbestuur is, reeds vorig jaar zijn ontslag had aange vraagd, maar nog steeds niet had ge kregen. Nu echter was de tijd aange broken dat het Kerk- en Armbestuur aan zijn verzoek wilde voldoen. „Met liefde en toewijding, aldus pastoor, „hebt ge ondanks uwe drukke werk kring en uw eigen zorgen steeds ge ijverd voor de armen van de paro chie". Pastoor dankte hem daarvoor namens Kerk- en Armbestuur en namens de gehele parochie. Overeen komstig de aard van de heer v.d Goes heeft men afgezien van een officieel feestelijk afscheid en in de huiselijke kring hem willen danken voor het vele goede, dat hij al die jaren gedaan heeft. „Stoffelijke blij ken van dank", aldus pastoor, „zoudt u èn door uw karakter en door het ideeële van 't werk niet willen heb ben". Spreker vond het een eer, de heer J. v. d. Goes te kunnen mede delen, dat het Z.H. Paus Pius XII had behaagd, hem te willen begifti gen met de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice". Op ver zoek van pastoor speldde de dochter van de gedecoreerde het erekruis op bij haar vader. Ontroerd dankte de heer v. d. Goes voor deze onderscheiding. De heer G. de Groot, het oudste lid nu van het Armbestuur feliciteerde de tachtig jarige namens het college en dankte hem voor de prettige wijze waarop altijd samengewerkt was. Meisje gedood, vader en zoontje gewond Op Tweede Kerstdag heeft zich aan de Haarlemmerweg te Leiden een vreselijk ongeval afgespeeld, waar- bij een 13-jarig meisje uit IIoog made om het leven gekomen is, ter wijl haar vader en broertje ernstig gewond werden. Om kwart over twee fietsten dc 47- jarige heer C. Lieversen uit Hoog- made met zijn dochtertje en 12-jarig zoontje achter elkaar op de Haar lemmerweg in de richting van het viaduct. Achter hen reed in dezelfde richting een vrachtwagen, bestuurd door de 41-jarige F. van D. uit Rijnsburg. Plotseling vloog de wagen uit de bocht met grote snelheid, aldus de getuigen-verklaringen en greep de drie wielrijders. Het meisje was op slag dood. De vader li?p een hersenschudding op en een bloeden de hoofdwonde. De jongen brak zijn rechter bovenbeen cn werd aan zijn linkerarm gewond. Beiden werden naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, waar men ons hedenmorgen mede deelde, dat hun toestand redelijk wel was. De auto werd in beslag ge nomen, terwijl de Chauffeur in arrest gesteld werd. Hedenmorgen werd hij weer op vrije voeten gesteld. NIEUWJAARSKAARTEN ook met Engelso teksten vindt U In RUIME SORTERING bij Haarlemmerstraat 123, Laldan (Advertentie) KONIJNENTENTOONSTELLING. De Konijnenfokkersvereni^ing ,Door Veredeling Verbetering" hield een grote Nationale jubileumtentoon stelling ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan. In deze tentoonstelling was tevens ingedeeld de Provinciale tentoonstelling van de Nederlandse konynenfokkersbond. Er waren 406 dieren ingezonden. De medaille welke geschonken was door de Commissaris der Koningin voor het mooiste dier van de gehele tentoonstelling werd gewonnen door een zwarte jonge ram van de heer P. de Beurs uit Den Hel der. Dit was evens de mooiste jon ge ram der tentoonstelling De me daille welke door het gemeentebe stuur was geschonken werd gewon nen door een Rode Nieuw Zeelander jonge ram van de heer J. M. Kouwen- berg uit Leiden, welke tevens de be ker van de Prov. N.K.B. won voor de mooiste jonge ram uit Zuid-Holland. De beker voor de mooiste voedster jong werd gewonnen door een Pool var» de heer M. M. Vos uit Den Haag. Mooiste ram oud werd een kleine zilver van mej. Lammcrtink uit Den Haag. Mooiste voedster oud werd een Pool van mej. A. Uittenbroek uit Bleiswijk. Mooiste dier grote rassen een Lotharinger van F. den Hertog uit Leiden. Mooiste middenras een Rode Nieuw Zeelander van Kouwen- berg uit Leiden. Mooiste kleine rassen werd een kleine Zilver van mej. Lammertink uit Den Haag. Mooiste dwergras een Pool van M. M. Vis Den Haag. De beker voor het mooiste ko-- nijn van een damesinzending werd gewonnen door een Pool van mej. A. Uittenbroek uit Bleiswijk. Beker mooiste voedster jong eigenfok van leden D.V.V. werd gewonnen door C. M. Noordhoek. De beker voor mooiste ram jong eigenfok werd gewonnen door ex kleurdwerg van T. G. Blom. Hooiste Vlaamse Reus P. v. d. Leek te Lelden. Mooiste Lotharinger F. den Hertog te Leiden. Mooiste Lotha ringer op 1 na J. Aartsen te Zoeter meer, Mooiste Franse Hangoor G. T. de Jong te Leiden. Mooiste Groot Chin Chilla A. Goudriaan te Krimpen a. d. Lek. Mooiste Groot Zilver G. Wesselius uit Hoogvliet. Mooiste Weener M. M. Vos te Den Haag. Mooiste Blauw van Beveren W. Du Clou te Zoetermeer. Mooiste Rijnlan der J. Timmers te Rotterdam. Mooi ste Belgische Haas N. H. Streekstra te Den Haag. Mooiste Alaska H. Boom te Oude Tonge. Mooiste Zilvervos J. F. v. Schaik te Rotterdam. Mooiste Rex P. de Beurs te Den Helder. Mooi ste klein Chin Chilla D. M. v. d. Sluis te Raalte. Mooiste Black and Tan J. H. Doesburg te Oude Tonge. Mooiste Hollander Jac. v. Leeuwen te Hille gom. Mooiste klein Zilver mej. R. Lammertink uit Den Haag. Mooiste Rus G. M. v. Lent te Arkel. Mooiste Pool M. M. Vos te Den Haag. Mooi ste Pool blauwoog C. Ligteneigen. Mooiste Cavia B. Remeijer te Gouda. De prijzen van de verloting zijn. gevallen op de volgende no.: 2657, 2416, 1456, 3094, 3357, 1473, 817, 3131, 4052, 4554, 2299, 4583, 3909, 3960, 4720, 4490, 4621, 1585, 1310, 2444 en 3218. Marktberichten ROTTERDAM, 28 Dec. Vee. Aan voer 1628 stuks totaal, waarvan 703 vette koeien, 472 varkens, en 453 schapen of lammeren. Prijzen: vette koeien 2.70—2.80, 2.50—2.60, 2.20—2.30 en varkens f 1.89, 1.87 en 1.84 per kg. levend gewicht, lam meren 1009080 per stuk. Vette koeien aanvoer kleiner, handel le vendig, hoger prima's boven notering, varkens aanvoer minder, handel vlug prijzen hoger prima's boven notering, lammeren aanvoer groter, handel wil lig, iets stijver in prijs.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3