Duinstreek Rijnstreek Indo-China in twee delen gesneden Maarschalken ingeruild voor Beria Majoor Wavell gesneuveld Almelose politieman is Zaterdag door onbekende aanvaller gedood De stakingen in Frankrijk Mevrouw Stadhouder-Hofman vierde haar 100ste verjaardag in Warmond MAANDAG 28 DECEMBER 1953 EE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Rood offensief bereikt de grens van Siam Een bliksem-offensief van de communistische Vietminh heeft Indo-China Zaterdag op het smalste gedeelte, langs de 16e breedtegraad, in twee* delen „gesneden". De onmiddellijke gevolgen van deze actie zijn: 1. De aanvoer van Franse en Amerikaanse materialen van het Zuiden naar Noordelijk Laos (met als centrum Hanoi) is tot staan gebracht. 2. Siam langs welke grensrivier de Mekong thans de rode troepen f taan heeft in negen grensprovinciën de noodtoestand geproclameerd en versterkingen derwaarts gezonden. 3. Het koninkrijk Laos, waar de Vietminh op haar opmars is doorheen gestoten, heeft een beroep gedaan op de UNO. verdediging zullen-baseren op Sa- vannakhet, dat nu feitelijk de hoofd stad is van Zuidelijk Laos, Het zal overigens de vraag zijn, of de Vietminh haar aanval thans reeds onmiddellijk doorzet. Eerder wordt verwacht, dat de volgende fase wel enige weken zal duren, ten einde de thans bezette posities te con solideren. De Franse troepen in centraal-In- do-China worden voortdurend ver sterkt. In Franse kringen te Saigon heeft men het volste vertrouwen in de plannen van de opperbevelheb ber, generaal Navarre. Men ver wacht zeer spoedig een tegenactie. TWEEDE KOREA? In Franse kringen ziet men in het offensief een poging om een „tweede Korea" te scheppen, ten einde de on derhandelingspositie van de rebellen leider Ho Tsji-minh te versterken. Het is echter reeds uitgesloten ge noemd, dat Frankrijk onder de druk van dit nieuwe offensief bereid zal zijn, in te gaan op het recente aanbod van Ho voor het openen van vredes besprekingen. Het eerste doel van de ongeveer 20.000 man sterke Vietminh-troepen was de stad Thaknek, aan de Me kong. Het Franse opperbevel had de stad echter (op Kerstavond) geëva cueerd en zijn strijdkrachten gediri geerd op het 80 km. Zuidelijker ge legen Savannakhet, in welks nabij heid het onlangs aanzienlijk versterk te Seno-vliegveld ligt. Daarheen vliegen thans in een on onderbroken stroom de versterkingen, die deze grootste Vietminh-operatie sinds het einde van de moesson in October jl. tot een halt moeten bren gen. Voor het Franse opperbevel komt de actie niet als een verrassing, al was men wel enigszins verbaasd over de omvang van de troepen macht, die over het algemeen in deze jungle-strijd niet zo groot is. Men verwacht dait de Fransen hun Twee Amerikaanse divisies uit Korea In zijn „vacantie-hoofdkwartier" Augusta in de staat Georgia heeft president Eisenhower op Tweede Kerstdag bekend gemaakt, dat zijn regering de getalsterkte van de Ame rikaanse grondstrijdkrachten in Ko rea geleidelijk zal verminderen „om een toestand van duurzame vrede: in de hand te werken". Hij deelde dit mede in een forme le verklaring, waaruit blijkt, dat bin nenkort twee divisies van het Ame rikaanse leger uit Korea zullen te rugkeren naar de Ver. Staten, „als een begin". Eisenhower drukte zijn landgeno ten echter tevens op het hart niet al te veel te verwachten van d.e lopen de wapenstilstandsbesprekingen. De president verklaarde, dat, nu de bestandsbesprekingen vijf maan den gaande zijn, de behoefte aan grondstrijdkrachten in Korea is af genomen en anderzyds Zuid-Korea thans een flinke strijdmacht op de been heeft en de stootkracht van de Amerikaanse luchtmacht groter is ,dan ooit te voren. De Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Pjoeng Joeng Tai, heeft verklaard, dat zijn land het besluit van president Eisenho wer om twee Amerikaanse divisies uit Korea terug te trekken, „niet verwelkomt". De minister wenste liever twee extra-divisies, met het oog op het „toenemende communis- tische gevaar". De verbondenen zou den zich in een staat van voortdu rende paraatheid moeten houden om elke nieuwe aanvalspoging te kun nen weerstaan. Zij zouden daartoe hun strijdkrachten moeten vergroten. Cel was gezelliger Tientallen Italiaanse gevange nen, die vallen onder de Kerst amnestie, moesten met geweld uit de gevangenissen worden verwijderd, omdat zij er de voor keur aan gaven Kerstmis in de cel te vieren. Zij vonden de we reld buiten „zo koud en vijan dig". Sommigen pleegden kleine vergrijpen om weer binnen de muren te komen Duizenden anderen dachten er echter anders over'en waren blij weer vrij te zijn. In totaal val len 20.000 gevangenen onder de amnestie. MOSSADEQ KOMT WEER VOOR Een uit zeven raadsheren bestaand Perzisch militair hof zal Zaterdag de aanklacht tegen ex-premier Mossa- deq en generaal Riahi in tweede aan leg behandelen. De behandeling zal ongeveer een maand duren, aldus 'n regeringswoordvoerder. Op het door dit Hof uit te spreken vonnis is nog weer beroep mogelijk: óf op een derde militaire hof, óf, met toestem ming van de Sjah, op het hoogge rechtshof. Invloed rode leger versterkt De Russische bladen hebben aan de terechtstelling van ex-minister Be ria en zijn zes medeplichtigen, welke Woensdag officieel werd bekend ge maakt, lange artikelen gewijd, waar in de natie werd opgewekt om haar waakzaamheid tegenover de kapita listische vijanden te vergroten". De berechting van Beria en zijn medeplichtigen heeft inmiddels nog iets anders aan het licht gebracht. En wel de belangrijke plaats, welke de bekende Sovjet-generaals (en dus het leger) thans weer in het Russi sche regeringsapparaat innemen. De president van het gerechtshof was n.l. maarschalk Konjev, de le. geraanvoerder, die in de tweede we reldoorlog grote bekendheid ver wierf. Konjev was na de oorlog, evenals de bekende maarschalk Zjoekiv, min of meer uit het open bare leven vebannen, doch beiden zijn thans weer teruggekeerd. Het zelfde is het geval met admiraal Koesnetzov, die, evenals maarschalk Vassilesvki, onder-minister van De fensie schijnt. De „terugkeer" van de militairen heeft de invloed van de geheime po litie en het ministerie van Binnen landse Zaken sterk verminderd. Kroeglov, de opvolger van Beria die voor zijn val de tweede man in Majoor graaf Wavell van het Britse black watch regiment en zoon van wijlen veldmaarschalk Wavell, is Don derdagavond tijdens een nachtelijke veldslag tegen Mau Mau terroristen in het gehied van Tika gesneuveld. Een patrouille, onder leiding van de 37-jarige Wavell, botste enkele kilometers van de hoofdweg van Nairobi op terroristen. De patrouille was uitgetrokken om een onderzoek in te stellen naar het onthoofden van een loyale Afrikaan. De patrouille, die uit soldaten en politiemannen bestond, kwam onder zwaar vuur te liggen. Vrij spoedig werd Wavell dodelijk getroffen. In de avonduren, van Tweede Kerstdag is op de Wierdensestraat bij Almelo een wachtmeester, die zich na dienst naar huis begaf, door een onbekende voorbijganger met DE KONINKLIJKE FAMILIE TER KERKE. Hare Majesteit de Koningin, Zijne Koninklijke Hoogheid en de oudste twee Prinsessen "hebben op Eerste Kerstdag te Amersfoort de door ds. A. Braakman geleide kerkdienst bij gewoond. De Tweede Kerstdag zijn de jongste twee prinsessen onder het gehoor van deze predikant geweest. MARIE VAN EYSDEN-VTNK OVERLEDEN. Op Kerstavond is op 89-jarige leef. tijd in Den Haag overleden de beken de oud-toneelspeelster Marie van Eysden-Vink. Zij was al enige tijd ernstig ziek. GEEN FEEST OM 103-JARIGE. Keimpe Piers Nijdam uit de Al- mastraat in Sneek is op Tweede Kerstdag 103 jaar geworden. Op ver zoek van de hoogbejaarde is er geen groot feest geweest, want zijn trouwe huishoudster is dit jaar overleden en daarom wenste de oude baas, die bed legerig is, geen festiviteiten. Wel kwamen burgemeester Ras- terhoff van Sneek, familieleden en goede kennissen hem gelukwensen, maar het muziekkorps mocht geen se renade brengen. een zwaar en puntig voorwerp aan gevallen en ernstig gewond. De politieman, die tijdelijk werk zaam is in Wierden, fietste In de duisternis naar huis en werd door een tegenfietser onverwacht met een zwaar voorwerp in het gezicht ge troffen, zodat al de voortanden uit zijn mond werden geslagen; vervol gens sneed het wapen twee diepe sneden in zijn wang, terwijl de laffe aanvaller zijn misdrijf voltooide met enkele steken in de schouder, die zoals later bleek op enkele cen timeters na de slagader geraakt heb ben. De politieman, die ondanks vrese lijke pijn zijn kalmte wist te bewa ren, trok onmiddellijk zyn revolver, draaide zijn fiets en zette de achter volging in. Vijfmaal schoot hij op zijn onbekende aanvaller, doch ken nelijk zonder succes, want de man wist te ontkomen Omwonenden werden weinig door de schoten gealarmeerd, want men meende dat er vuurwerk afgescho ten werd. Door twee fietsers werd de agent ten slotte geholpen, doch de man fietste onmiddellijk door naar de politiepost te Almelo, waar hij zich liet verbinden. Bloedverlies maakte opname in een der ziekenhuizen noodzakelijk en de toestand van de man is momenteel redelijk. Van de onbekende dader ont breekt ieder spoor. Voor zover bekend had de politie man die 'als zeer gemoedelijk be kend staat geen vijanden. De aard van de verwonding doet vermoeden, dat de aanvaller van een bajonet gebruik heeft gemaakt. De politie is onmiddellijk aan een' uitgebreid onderzoek begonnen. Rusland was staat geheel bene den aan de lijst van belangrijke Russische regeringspersonen, aldus de „New York Times". De in Juni geopperd theorie, dat Malenkof het leger grote invloed had beloofd in ruil voor de hulp bij de arrestatie van Beria en het vernieti gen van de macht van de geheime politie, schijnt door het proces tegen de „verrader Beria" te zijn beves tigd. Het stakende grondpersoneel op de Franse vliegvelden heeft Zondag avond besloten vandaag te 12 uur 's middags het werk te hervatten. De KLM hervat, als gevolg daar van, vandaag haar diensten op Parijs en Nice. Door de staking, die acht dagen duurde, werd het gehele luchtver keer in Frankrijk en zijn overzeese gebiedsdelen, met uitzondering van Indo-China, zo goed als stilgelegd. Het aantal stakers op de vliegvelden bedroeg 2.590. De vakbonden deelden Zondag avond mede, dat het staatssecretariaat en het stakingscomité tot overeen stemming zijn gekomen. De over eenkomst tussen de stakers en de re gering voorziet in een bonus van 3000 tot 7000 frank, gevolgd door on derhandelingen voor een nieuwe sa larisregeling. De stakende Franse postbeambten hebben Zondagavond besloten ook Maandag hun staking nog voort te zetten. Zij komen vandaag weer bij een om te overleggen over te nemen maatregelen. Door de stakingen lig gen in de Parijse stations de post zakken opgestapeld. CARLOS VAN HABSBURG OVERLEDEN Aartshertog Carlos van Habsburg en Bourbon, hertog van Madrid, is Donderdagavond op 44-jarige leef tijd overleden in zijn woning te Bar celona. Hij had des middags een be roerte gehad. Hij was pretendent naar de Spaanse troon. LEIDSCHENDAM Kerstviering met kapelaan Meiman als solist. De parochiële saamho righeid heeft zich op tweede Kerst dag weer eens op duidelijke wijze ge demonstreerd bij de kerstviering, welke onder auspiciën van „Arti et Charitati" heeft plaats gehad. De grote zaal van het voor dit doel zo bij uitstek geschikte patronaat was tot de laatste plaats bezet. De zangertjes van „Klein Arti" openden de avond met enige kerst liederen. Het Leidschendams Dilet tanten Toneel kwam na deze gezon gen inleiding met het kerstspel „Ons is geboren" van Ed. Terlinden. In 2 taferelen wordt hierin het kerstge beuren verhaalt. Toen kwam het spel van Godfried Boman^ „De Drie Koningen" ten to nele. Na de pauze was de beurt aan Arti et Charitati, die voor deze kerstvie ring het Weinachts-Oratorium van H. F. Müller uitvoerde. Het geheel werd verdienstelijk gezongen. De koren v/erden goed gezongen. De tenor-soli waren toevertrouwd aan kapelaan M. Meiman. Dat hij een goed zanger is, was wel voldoende bekend, maar dat hij ook als solist in een groot koorwerk zou optreden was voor ka tholiek Leidschdam een verrassing. Ook mej. Van den Bosch uit Stomp- wijk heeft als sopraan-soliste ver dienstelijk gezongen. De instrumentale begeleiding van het strijkorkest was getoonzet door de heer Obdam, die zelf de pianopar tij verzorgde met de heer Van Raad, de organist van het kerkkoor, aan het orgel. In huize „St. Liduina" vierde mevr. J. M. Stadhouder-Hoffman op le Kerstdag haar 100e verjaardag. Het hoogtepunt van deze vreugdevolle dag was 's middags de receptie. Toen de 100-jarige om goed 3 uur, omringd door kinderen en kleinkinderen, de met bloemen versierde aula van het gesticht binnentrad, werd zij met handgeklap ontvangen door de reeds talrijke belangstellenden. We merkten o.a. op burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne en echtgenote, het kerkbestuur en de eerw. Overste. Als eerste sprak de burgemeester namens het gemeente bestuur, de jarige toe. Hij zei zich op recht te verheugen, om op deze bij zondere dag de gelukwenen van het gemeentebestuur te kunnen over brengen. Het gemeentebestuur is trots, dat deze 100-jarige binnen Warmonds grenzen woont. Nog meer verheugd toonde zich spreker over het feit, dat de jarige het zo goed maakt; dit is zeker een reden tot bij zondere dankbaarheid. Hij wenste haar van harte een gelukkige levens avond toe. Namens het gemeentebe stuur bood hy een fraaie bloemen mand aan. Andere sprekers. Vervolgens sprak pastoor J. Gus- senhoven namens het kerkbestuur. Hij wees erop, dat deze Kerstdag zo'n bijzonder karakter droeg, omdat het maar weinigen gegeven is op deze wyze 100 jaar te worden. Het deed spreker goed, dat dit feest in huize „St. Liduina" gevierd kon worden; het is een teken, dat de bejaarden het daar goed hebben, wat in een zekere zin ook een reclame voor het huis is. Met een bede om Gods zegen besloot hij zijn toespraak. Ook hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een bloemenmand. In een geestige speech bood de heer Iserief namens de medebewo ners van het huis gelukwensen aan. Hij wees in het bijzonder op het goe de humeur, dat de jarige steeds toont. Hij bood een wollen plaid aan. Muzikale huldiging. Intussen was de harmonie „St. Matthias" gearriveerd voor een mu zikale huldiging. Ook de voorz. der harmonie, de heer Th. de Vroo- men, sprak woorden van felicitatie. Een aardig interfnezzo was het extra nummer, dat „St. Matthias" blies voor de ook aanwezige bewoonster van het huis, mevr. v. Schragen, die juist op deze dag haar 82e verjaar dag vierde! Namens de familie, dank te dr. Stadhouder, de oudste zoon, voor 't huldebetoan aan de 100-jarige bereid. Bij monde van de oudste dochter, mevr. Jongmans-Stadhou- der, werd aan de Moeder-Overste een geschenk onder couvert aangeboden, als uiting van dankbaarheid voor de uitnemende verzorging in huize „St. Liduina". Vooral ook de Zusters en inwoners van het gesticht, hebben van harte meegeleefd met dit zeld zaam eeuwfeest. Wij vernamen nog, dat mevr. Stad houder-Hoffman ook een felicitatie- schrijven mocht ontvangen van H. M. de Koningin. Zondag werd het feest in familie- lering gevierd ten huize van een kleinzoon, ir. J. v. d. Laan te Leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN Verkeersverbetering. Naar we vernemen zal na de verbetering in de Kerkstraat, ook de verkeersverbete ring Rijnstraat-Noordwijkerweg-Ach- terkerkweg vrij spoedig aan de orde komen, mogelijk ter bestrijding van de werkeloosheid. Bedoeling is de weg Rijnstraat-Achterkerkweg recht door te trekken en de Achterkerkweg te verbreden. Hiervoor zou o.m. het pand Noordwijkerweg no. 1, dat reeds eigendom der gemeente is, worden afgebroken. De scherpe bochten wor den dan weggenomen en het Kerkpad zal een aanmerkelijk beter aanzien krijgen. STOMPWIJK LTJ-toneelavond. Op 2e Kerst dagavond wordt in het „Blesse Paard" elk jaar door de jeugd, een toneelavond gegeven, waarvoor dit jaar het uit 3 bedrijven bestaande spel van Bob Bertina werd geko zen: „Stormeiland!" De uit vissers en zeevarenden bestaande bevolking voert een jarenlange strijd tegen storm en ook voor het verkrijgen van een nieuwe reddingsboot, wélke strijd haar grootste partner vindt in Jan, een zoon van de vuurtoren wachter, en Arie, een aangenomen zoon. Jan rust niet eerder voor er 'n reddingsboot komt, Arie zoekt 't in de lucht. De beide onverzoenlijke tegenstanders vinden elkaar in een heroïsche strijd weer terug, wan neer vliegtuig en boot samenwerken. Een dankbaar applaus was het deel van de spelers. Het jeugdig publiek achter in de zaal had wel wat rusti ger kunnen zyn. WARMOND Goed afgelopen. Eerste Kerstdag de pl.m. kwart vóór een 's middags, vloog een Austin, bestuurd door een dame, bij de Wasbeeklaan uit de bocht en kwam ondersteboven in het langs de weg gelegen bollenland te recht. Wonder boven wonder be kwam de bestuurster geen letsel. Per autobus kon zij ongedeerd haar reis naar Amsterdam voortzetten. De auto zelf had enige schade opgelopen en moest weggesleept worden. Uitvoering „St. Matthias". Twee de Kerstdag heeft afd. toneel van „St. Matthias" de eerste opvoering gegeven van het toneelspel „Pinlky", naar de roman van Cid Bickett Sum- net. Het spel belicht het negervraag- stuk in Amerika. Het gegeven, een blank negermeisje, dat in Noord- Amerika haar opleiding als ver pleegster kreeg, maar eenmaal ver liefd op een jonge blanke man, weer terug komt naar haar geboortestreek, omdat zij liever zelf de banden ver breekt, dan omwille van haar ras af gewezen te worden. In haar eigen kring vindt zij dan na vele inner lijke en uiterlijke conflicten met zichzelf en haar omgeving, een taak. Dit alles werd op zeer suggestieve wijze ten tonele gevoerd. Met het waarlijk sublieme spel van een ieder die in dit spel een rol te vervullen had, heeft ,,St. Matthias" een prachtige kerstuitvoerfrig gege ven. Het zou tever voeren, in details te treden; op Zondag 3 Januari vindt een herhaling plaats. ~j2 grote stilte tijdens het spel en het hartelyk applaus na elk bedrijf moge voor de afd. toneel het bewijs zijn, dat de keuze van dit stuk door de aanwezigen ten zeerste op prijs gesteld werd. Postduivenver. De hokkeshow had tot uitslag: 1. J. Diemei met 93 p., 2. jhr. J. v. d. Brandeler met 9214 P-, 2A Jac. v. Niekerk met 92 y3 p., 2B Jac. Zwetsloot met 92 p., 3. B. ter Beek met 92 p., 3A P. v. d. Drift met 92 p., 4. Q. Beugelsdijk, 5. A. Buntsma, 6. D. Tijsen, 7. dr. J. Venker, 8. W. de Vos, 9. B. Oskam, 10. M. v. Stijn, 11. J. Schoo. WASSENAAR Kerstschietwedstrijden Politie. - Traditiegetrouw heeft de Wassenaar- se Politie Schiet;- en Sportvereniging de laatste dagen voor Kerstmis de jaarlijkse schietwedstrijden georga niseerd in de schietloods aan de Jo- han de Wittstraat, met als pryzen een groot aantal kerstbouten en an dere waardevolle zaken. Commissaris J. J. Maandag reikte op de laatste avond de prijzen uit. Hij sprak er zyn voldoening over uit, dat de be langstelling van de burgerij voor deze wedstrijden langzaam maar zeker toeneemt. Dat kan de juist verstand houding tussen politie en publiek niet anders dan ten goede komen. De politieschutters schoten voor deze wedstryd 1 serie met buks en twee series met KS.O.-geweer. Het totaal aantal punten was beslissend. In klasse A zegevierde C. Lugthart met 210 punten; hij kreeg de Sythoff- beker. De voornaamste prestaties in deze klasse waren: 2. P. J. v. d. Krogt 210 pnt., 3. P. A. Hitzert, 209 pnt., 4. J. IJzerman 208 pnt. In de klasse B was de uitslag: 1. J. W. Sleeking, 205 pnt., 2. M. Jjouke 205 pnt., 3. R. van Leeuwen 202 pnt., 4. N. Veenen- daal 201 pnt. Er waren bovendien nog wedstrij den op de geluksbaan voor leden, da mes van leden en genodigden, alle met een groot aantal aantrekkelijke prijzen. „De Vriendschap" speelde „Rauwe grond", een spel, dat tot onderwerp heeft de R.K. Toneelvereniging „De Vriendschap" in het Patronaatsge bouw een tweetal opvoeringen gege- ven van het toneelspel „De rauwe grond", een spel, dat ot onderwerp had de strijd van een kleine boer om het bestaan. Zyn vette akkers liggen tussen de bedrijven van twee rijke boeren, die gezamenlijk en ieder voor zich, geen moeite sparen orn hun buurman tot verkoop te dwin gen. Tenslotte, wanneer de liefde van een boerenzoon voor een boerendoch ter sterker blijkt, dan de bezwaren, die tegen hun huwelijk bestaan, keert zich alles ten goede. G. Noordover, C. Ruigrok v. d. Werve en H. van Oosten speelden „de boeren" in dit stuk, Noordover trots en waardig ondanks zyn tegen slag, Ruigrok v. d. Werve hard en onverbiddellijk en van Oosten met af en toe te veel pathos. Riet Plom pen was voortreffelijk als dochter van de bedreigde boer en Kees v. d. Ham, niet minder goed in de rol van boe renzoon en A. Grundeken-de Raad als „Stiene" leverden hun aandeel in de geslaagde opvoeringen van dit stuk. Mevr. van Oosten-de Visser was de echtgenote van de boer, die voor zijn land vocht, G. Seetz hun oude trouwe dagloner, B. Noordover, als de zwer ver, zorgde af en toe voor een vro lijk intermezzo. ZOETERWOUDE LEIDERDORP GESLAAGDE KERSTUITVOERING VOOR DE MISSIE VAN PATER VAN DE POEL. Pater Fr. v. d. Poel, die enige tijd met vacantie uit de Missie was, heeft reeds zijn afscheidspredicatie gehou den en daarbij het niet onbelangrij ke bedrag van 600.voor zijn Mis siewerk gecollecteerd. De Toneelvereniging „Liefde voor Toneel" wilde daarbij nog iets extra doen, door het geven van twee uit voeringen ten bate van het Missie werk. Op beide avonden was er een stampvolle zaal in het parochiehuis, waar werd opgevoerd het toneelspel in 3 bedrijven „Gelijk ook wij ver geven". De opvoering van dit toneel spel is voor de toneelvereniging met haar regisseur de beer Eggen een waar succes geworden. De ernst en de stilte waarmede het overgrote jonge publiek het spel volgde was hiervan het beste bewijs. Het was een spannende strijd tus sen twee families, van de Oldenhoe- ve en van de hoeve „Ruimzicht" welke reeds meer dan 100 jaren ge duurd had en die na veel strijd op een Oudejaarsavond kon worden op gelost. Het spel, niet alleen van de ons be kende goede krachten, maar ook van de jongere, die voor de eerste maal op de planken kwamen, was zeer goed. Het gehele stuk werd met ernst gespeeld. Pater van de Poel, die wanneer men dit leest, reeds op weg is naar zijn Missie in Tangenicka sprak het slotwoord, waarbij hij zijn grote dank betuigde voor de geslaagde uitvoe ring, maar ook voor de wijze waar op de parochianen hem hadden ont vangen. Het was voor hem een grote voldoening bij het weieens moeilij ke werk in de Missie te weten, dat er achter hem stond een thuisfront, waaraan hij bij zijn vertrek wilde vragen voor de Missie te willen blij ven bidden. Kerstfeest voor de kinderen. Door de besturen van de K.A.B. en de K.VJ3. werd voor de ruim 300 kinderen in de namiddag van de 2e Kerstdag een Kerstfeest gegeven, bestaande uit de lezing van een span nend Kerstverhaal door mej. Anny van Rhoon, het zingen van verschil lende Kerstliederen met pianobege leiding van de heer Broxterman en een ruime tractatie der kinderen. Tot groot vermaak van de kinderen werd deze middag besloten met het draaien van enige mooie filmpjes. ZOETERWOUDE (H. R.) K.V.P. In de gehouden verga dering van de afd. van de K.V.P. werden als voorlopige candidaten voor de Provinciale Staten gesteld de heren: A. C. A. Deerenberg te Schoonhoven, Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, te Hille- gom, S. Menken te Leiden, C. P. Vergouwen te Voorhout en M. P. van der Weijden te Nieuwkoop.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2