'D U I N S REEK HUIBERS Hebt U niet vergeten DINSDAG 22 DECEMBER 1953 DE LE1USE CU UKANT EERSTE BLAD PAGINA 3 HAARLEMMERMEER Geboren: Boukje Grietje, dr van J. J. Sikma en G. Hans; Koenraad Hen- ricus, zn van W. J. J. Lubbe en J. G. Janzweerd; Roelf Alatinus, zn van A. Norg en T. Snippe; Gilles, zn van A. Heystek en J. Rib; Saartje Hele na Maria, dr van J. Klitz en S. H. M. Bijster; Mardina Sonja Elisabeth, dr van J. Buis en M. Trommel; Alfred, zn van H. Booman en C. P. van der Wekken; Plc.er, zn van C. Spijker en G. Betjes; Adrianus Hendrikus Maria, zn van P. C. Clemens en M. M. Slij- kerman; Jacobus Johannes Maria, zn van P. C. Clemens en M. M. Slijker- man; Ronald Pieter, zn van P. de Groot en H. M. van Os; Arie, zn van I. Slootweg en B. Oosterom; Lamber- tus, zn van C. Combee en A. van Tol; Patricia Lucy, dr van J. A. W. Oxe- naar en L. Mac Gillavry; Elisabeth Henriëtte Petronella, dr van W. van Leeuwen en M. A. Wagemans. Ondertrouwd: J. van den Heuvel 22 j. en A. Slootweg 23 j.; H. J. Hum men 38 j. en K. Beeren 37 j.; E. R. A. van Leeuwen 31 j. en* M. M. K. J. Vester 33 j.; P. Spaargaren 25 j. en W. H. van Vuuren 28 j. Getrouwd: F. Kamstra en Chr. Lindström; Th. S. Molenaar en T. Eikelenboom; C. P. A. van Mil en J. W. Koningen; H. den Butter en R. C. T. van der Spek; G. M. Daalhuizen en N. F. Wielinga; Th. Wilderom en M. J. Vermeulen. Overleden: J. van der Pol 65 j., echtgenoot van D. G. de Groot. HILLEGOM Geboren: z. van M. J. Loogman en M. van Zonneveld; d van M. van Kampen en C. Kamp; d. van Th. J. de Jong en A. J. Zethof; z. van P. C A. Brouwer en Ch. M. v. d. Geest; z. van J. Spreeuw en C. J. Hooge- land; z van H. Souer en J. M. Mes- tebeld; z. van H. Weber en C Hage- man. Ondertrouwd: H. J. Stevens en H. C. M. van Gennip; A. van de Graaf en W Bok; A. Keijzer en M. Achter hes. Getrouwd: J. J. van Schendel en M. A. van Beelen; M. F. Frank en C. Peschier; L. Verkerk en P H. M. Verhoeven; A. L. van Baren en A. C. Wijtvliet. Overleden: A. Kaart m. 71 j KATWIJK Geboren: Gijsbert z. van W. van Leeuwen en S P. Haasnoot; Huber- tha d. van M. Hoek en N. van Vel- zen; Janna d. van D. de Jong en J. K. Klok; Cornelia d. van A. Haas noot en J M. de Kort; Arie z. van M. de Vreugd en J. Duindam; Cla- sina d. van J. van der Bent en A. de Vries; Marjolijntje d. van M. G. Ouwehand en J. Freeken; Wilhel- mina d van C. Kuyt en N. Freke; Jacobus z. van W. B. Vooys en M. Vis. Ondertrouwd: L. Meesemaker en J. Guyt; W. van Leeuwen en M. J. van Duyvenbode; C. van Beelen en M. Parlevliet; J. van Beelen en J. van Duyn; D. Verloop en M. de Ja ger; M Berggheij en C. Guyt; H. van Duin en J. E. Wassenaar. Getrouwd: L. v. Duin en J. Boe- zaard; E. Brink en J. Barnhoorn; J. Parlevliet en A Mos; C. v. d. Bent en N. Njjgh; J. Star en M. Mol; J. W. Ravensbergen en A. van Hemert. Overleden: H. Bodaan 66 j.; J J. v. d. Post 73 j.; P. Pijl 68 j.; C. Var- kevisser 60 j. BOSKOOP Geboren: Annemarie Catharina d van E. Scheepstra en M. Kruize; Geertruida Francisca Josepha d. van C. J. van der Wal en J. C. Leijs. Ondertrouwd: Dirk van Driel 25 j. en Centina van Dijlj 24 j.; Nicolaas Petrus Paulus Verleun 36 j. en Aga tha Maria Kleijn 39 j.; Pieter Ver- weij 25 j. en Geurtje Agatha van 't Wout 22 j. Getrouwd: Adrianus Koenekoop en Jannetje Elizabeth van der Wilt. Overleden: Elizabeth Jongejan 76 j., wed. van P. Vuijk; Pieter Pols 80 j.; Naatje Adriana Mesman 64 j. HAZERSWOUDE IJsclub. In de plaats van de heer J. C. Windhorst, is tot secretaris van de Hazerswoudse ijsclub benoemd de heer La Matze Az. LEIMUIDEN Kon. Wilhelminafonds. Ruim 450 ingezetenen van Leimuiden en Rynsaterwoude waren Maandag avond in de ruime garage van de N.V. Maarse en Kroon bijeen, om deze gezellige feestavond bij te wo nen. Burgemeester J. A. Bakhuizen heette in zijn openingswoord allen hartelijk welkom in het bijzonder alle medewerkers, die hun krachten voor deze avond belangeloos hadden gegeven. De kanker is onze staats vijand no 1, aldus de burgemeester. Wij weten allen, dat voor de bestrij ding veel geld nodig is. De heer Van Wijk, bestuurslid van de Koningin Wilhelmina Vereniging, zei dat er tot en met 1952 18 millioen gulden is bijeengebracht. Dit bedrag is ech ter maar een druppel op de gloeien de plaat voor bouw en inrichting van beide instituten. Na de stichting van het Koningin Wilhelminafonds is er een centrale voor de kankerbe strijding opgericht. Hier worden alle kankergevallen geregistreerd. Een gram radium kost 72000.men heeft nu ook kobalt, dat goedkoper is, maar toch zijn nog enorme som men nodig. Behalve de medische fa culteit zijn er ook 5 centra opge richt. De regelmatige kostbare proe ven vergen ieder jaar weer een be drag van 1.200.000. Op iedere 6 sterftegevallen is er een bij wegens kanker; deze ziekte ko6t 18000 men senlevens per jaar. Zowel de ouden van dagen, die ook deze avond gratis gehaald en thuisgebracht werden, als de andere belangstellenden genoten zeer van de films, die de laatste drie jaren LEIDSCHENDAM Vergadering K.VJIn de gister avond gehouden druk bezochte ver gadering van de K.V.P. ging de voorz. Mr. Dietz op de eerste plaats het verloop na van de laatste verkie zing voor de gemeenteraad, waarbij de K.V.P.-fractie is teruggelopen van 10 op 8 leden wat gedeeltelijk het gevolg is van de veranderde samen stelling van de gemeente en ook door het optreden van de K.N.P. Vervolgens stelde spr. de belangen in het licht van de a.s. verkiezing voor de provinciale staten. De heer Deerenberg, voorzitter van de kieskring Leiden, waaronder ook Leidschendam ressorteert, be handelde uitvoerig het voorgevallene in de gemeenteraad en gaf in een rustig betoog aan waarom de 5 raads leden hun ontslag hebben genomen waarom zij, nadat de eensgezindheid in de K.VJP.-fractie was hersteld, weer op hun plaatsen zijn terugge keerd. Het Kringbestuur is in deze zaak zeer actief geweest. Uit een nauwkeurig onderzoek is gebleken dat de andere partijen uit de onenig heid in de K.V.P.-fractie hebben ge haald, wat er uit te halen was. Het zou voor de K.V.P. maar vooral ook voor de gemeente een ernstig verlies zijn geweest als de grootste helft van de gekozen candidaten, die reeds zeer goed met de gemeentezaken op de hoogte waren, hun plaatsen hadden afgestaan aan hun opvolgers, die ge heel nieuwelingen in de gemeente politiek waren. Daarom heeft het Kringbestuur met alle macht er aan gewerkt, dat de afgetreden leden terug kwamen wat zowel een ge meentebelang is als een belang voor de zich in een herstelperiode bevin dende K.V.P. Vervolgens zette de heer Deeren berg met enige voorbeelden het grote belang uiteen van een sterke K.V.P.- fractie in de provinciale staten, te meer omdat reeds voldoende geble ken is, dat de leden van de K.N.P. hun stem bij de verkiezing voor de Eerste Kamer niet op de candidaten van de K.V.P. uitbrengen. De heer Meijer verklaarde na deze dringende woorden van de heer Dee renberg dat hij over wat in de ge meenteraad is geschied, nu geen woord meer zal zeggen in het ver trouwen dat de K.V.P.-fractie nu weer met alle macht de belangen van de gemeente en van de K.V.P. zal behartigen. Overgaande tot de verdere behan deling van de agenda werden als candidaten voor de provinciale staten genoemd de heren Deerenberg, Van Dijk, Den Haag, Steeman, Van der Weijden, Ir. Wittenberg, Jhr. van Nispen tot Pannerden, De Hosson, Menken, Ponsioen en Vergouwen. De stemming over de groslijst zal plaats hebben begin Februari a.s. De verkiezing voor het bestuur, dat in zijn geheel reglementair af trad, was dat herkozen werden de heren P. v. d. Berg, A. Kouwenho- ven en J. A. Schuyt. In de plaatsen van de heren mr. Dietz, R. Scholten, J. A. van Beek en dr. S. P. Perquin, die zich niet herkiesbaar stelden, werden gekozen de heren A. A. van Delft, G. de Ko ning, P. van Zon en J. C. Haagen. Uit het bestuur werd daarna tot voorzitter gekozen de heer A. A. van Delft. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd, hoe het nu toch stond met de plannen voor een sportpark. De voorz. en daarna de heer Deerenberg gaven de reden aan, dat deze zaak nog steeds in behandeling is, omdat tegen de plannen bezwaren zijn inge- van de reizen zijn opgenomen. Voor al de dit jaar opgenomen film, die nog niet vertoond was, had veel succes. De bejaarden waren de laat ste kéer in de Gooise Boer en in het Jagershuis geweest. De opnamen in de speeltuin vielen zeer in de smaak. Ook de opheffing van de Tol en de opening van de Provinciale weg zag men op het doek. Een aardig toneel stukje opgevoerd door de Naamloze Toneelclub, oogstte ook deze keer groot succes. Verder werkten mede het dubbelmannenkwartet „Onder ling Kunstgenot" uit Nieuw Vennep, het mandolinegezelschap De Tremo lo's. Ook zij hadden succes 1575 Lo ten werden er verkocht. Gèen won der, want de middenstanders van beide dorpen hadden wel gezorgd, dat er prijzen in overvloed waren. Ruim een uur was de heer van de Meer bezig met het oplezen der num mers, waarop prijzen gevallen wa ren, terwijl de burgemeester deze prijzen uitreikte. Zelfs fazanten en eenden werden hieronder aange troffen. DE KWAKEL Geboren: Vincentius Hendrikus Jo hannes Maria, zn van H. D. Groen en M. C. van Engelen; Louise Elske, dr van D. S. Meijer en P. A. J. Vis ser; Richardus Franciscus Maria, zn van M. W. van Vliet en G. M. van Montfoort; Pieter, zn van P. v. d. Vaart en M. van Huisstede; Wilhel mina Elisabeth Maria, dr van H. A. Woerden en A. C. Vonk. TER AAR HJE.TA. broeiglasverzekering. Maandagavond hield de Onderlinge Broeiglasverzekering de H.E.T.A. voor Ter Aar en omstreken de jaar vergadering in café Kramer te Pa penveer, onder voorzitterschap van de heer A. Hij dra. De heer N. A. Hoogervorst deed rekening en verantwoording over het afgelopen jaar. De verlies en winst rekening gaf een telling van 5.321.90, de balans sloot met een bedrag van 15.868.04, terwijl de waarborgsom der ver. 13.409.19 groot bleek te zijn. Na het voorlezen van het rapport van de Accountantsdienst, volgde het jaarverslag, eveneens door de heer Hoogervorst. Deze meldde, dat het ledental met 21 was gestegen en nu 271 bedraagt. Was het vorig jaar het verzekerd kapitaal 751.023. nu is dit f 897.769.wat een voor uitgang betekent van 146.746. Dit verzekerd kapitaal is in 3 jaai KERST- EN NIEUWJAARSKAARTEN ook mot Engelse teksten vindt U In RUIME SORTERING bij Haarlemmerstraat 123, Lelden (Advertentie) bracht, welke eerst onderzocht moe ten worden. NOORDWITK K.V.P. Onder voorzitterschap van de heer L. J. Droogh hield de K.V.P. gisteravond een bijeenkomst in café Flora, waarbij tegenwoordig waren pater Pieterse, de K.V.P.-pro- pagandist, de heer Glas, weth. J. v. Leeuwen en de raadsleden Schenke- veld, Meskers en v. Ruiten. Deze bijeenkomst was belegd om nog eens onderling van gedachten te wisselen en voor de Candidaatstelling van le den voor de Prov. Staten. De vier afgevaardigden naar het laatstgehouden Partijcongres te Utrecht t.w. de heren Droogh, Beu- gelsdijk, v. Dijk en Neefjes brachten allen een kort verslag uit van hun indrukken, opgedaan bij dit congres, waardoor de aanwezigen een veelzij dig inzicht hierover verkregen. Medegedeeld werd, dat in Januari een propaganda-avond voor de K.V. P. ter plaatse zal worden gehouden. In verband met de betaling der con tributie welke ƒ3.50 per jaar voor man en vrouw bedraagt, deelde het bestuur mede, dat per 1 Januari a s. de gelegenheid wordt geboden om deze in de loop van 9 maanden we kelijks af te dragen, deze maatregel zal in een circulaire aan alle Kath. kiezers in *Toordwijk kenbaar worden gemaakt. Weth. v. Leeuwen juichtte dit besluit ten zeerste toe en twij felde er niet aan, dat het ledental hierdoor aanmerkeliik zal toenemen. In verband met de candidaatste!- ling voor de Prov. Staten, merkte de voorz. nog op, dat volgens hem het Kringbestuur de afd. te weinig op de hoogte stelde van de verdiensten van de thans zittende leden om hierdoor te kunnen beoordelen of deze voor een herverkiezing geschikt zijn. Door het bestuur was een bijeenkomst bij gewoond van afd. uit de Bollenstreek en hierop had men besloten de na volgende candidaten voor te dragen: Jhr. v. Nispen Hillegom, J. v. Leeu wen Noordwijk, C. P. Vergouwen Voorhout. S. Menken Leiden en F. de Hosson Leiden. Hiermede kon de vergadering accoord gaan. Hierna verkreeg de heer Gras het woord, die in een praatje uiteen zette, wat het werk van een politieke partij is en wel in het bijzonder die van de K.V.P. De gedachtenwisseling welke hier uit volgde was veelzijdig en leerzaam. NOOR DWITKER HOUT Katholiek Nationaal Thuisfront. De Zondag gehouden loterij-collec te ten bate van Katholiek Thuisfront voor de Kerst- en Nieuwjaarsviering van de militairen heeft de prachtige som van 418.75 opgebracht. De lot nummers 38, 318, 413 500, 1213, 1248, 1651, 1885, 1901 en 2023 geven elk recht op één konijn. De winnaars dienen zich zo spoe dig mogelijk te melden bij de heer G. Conijn, Hoogstraat 7, Noordwij- kerhout. met 300.000.vooruitgegaan, al dus het verslag, en dus kan de H.E. T.A. zich, ondanks de tegenslagen die ze gehad heeft, best handhaven en is er een goede vooruitgang te bespeuren. Intussen is het verzekerd kapitaal de 900.000 gepasseerd. Men hoopt "bij het 25-jarig bestaan het millioen gepasseerd te zijn. Door •het bestuur is vastgesteld, dat dege ne die het millioen volmaakt, in aan merking komt voor een aardige sur prise. In de Veenstreek is veel schade veroorzaakt in de rampzalige Fe- bruari-nacht. Ieder lid heeft schade gehad en er moesten 281 gevallen worden behandeld De geleden scha de in het afgelopen jaar was groot 11.644.24, en is in haar geheel voor de volle 100 pet. uitgekeerd. Door de herverzekering werd 90 pet. van deze schade terugbetaald, zodat de H.E. T.A. aan deze schade 1.096.94 heeft bijgepast. Er werd voor 101.363.glas aangekocht, en voor 102.245.04 aan glas verkocht, wat een netto saldo opbraoht van f 1.975.88, welk bedrag niet het netto overschot aan premie tegoed werd bijgeschreven op het waarborgfonds Hierna volgde een bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding van de heren Nic. van Eijk, M. v. d. Jagt en D. C. van Harten. Alle drie heren werden met grote meerderheid her kozen. Dan volgde een bespreking aangaande de viering van het 25- jarig bestaan der H.E.T.A. op 10 Mei 1954. Het bestuur heeft gemeend dit feit niet helemaal onopgemerkt voor bij te mogen laten gaan en wil het feest bescheiden vieren. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd of de H.E.T.A. de prijs van het glas wel zo laag mogelijk houdt, daar bij particulieren soms glas ge kocht kan worden voor een lagere prijs. De secr., die de glashandel be heert, wijst op de prijsschommeling, waardoor soms een klein verschil kan ontstaan De leden zijn echter vrij, waar ze glas willen kopen. BUjartver. „Onder Ons". Uitsla gen van de gespeelde wedstrijden in café het Centrum: C. DobbeG. Tho mas 0—2; B. v. Heusden—G. v. d. Haven 02; C. v. d. HavenJ. v. d. Haven 20; M. v. AckerG. de Bruin 2—0. Het hoofd van de R.K. Tuin bouwschool, de heer G. J. H. J. Ei bers, behaalde Zaterdag jJ. het Rijksdiploma in de Bedrijfseconomie voor de Land en Tuinbouw. KAV. De ledenbijeenkomst van de KA.V. was Maandagavond niet zo best bezocht als het bestuur gewend is. De presidente mevr. v. d. Bosch spoorde de aanwezige da mes aan lid te worden van de K.V. P., omdat er nog veel te weinig ar beiders in Noordwij kerhout bij aan- esloten zijn. Zij deelde mede, dat in e volgende vergadering het kiezen van een voorz. aan de orde zal ko men wegens haar periodieke aftre ding. Candidatenlijsten moeten tij dig schriftelijk, ondertekend door 5 leden, worden ingediend. De secre taresse hield hierna een inleiding over het onderwerp „De standsgroe- pen in de Nederl. Katholieke Vrou wenbeweging Gememoreerd werd de oprichting in 1913 van een orga nisatie voor Katholieke vrouwen ge naamd de RJC Vrouwenbond. Na de oorlog werd K.A.V. geboren als wens van de vrouwen de Vrouwen bond in standsgroepen in te delen. Op duidelijke wijze toonde de in- leidster aan de redenen, waarom een standsgroepering wenselijk en nodig is. Ook het hoogste kerkelijke gezag heeft dit trouwens duidelijk gemaakt Hoe de K.A.V. zich van haar plicht zal kunnen kwijten werd in het slot van de inleiding duidelijk gemaakt. O.a. door het groot en sterk maken van de K.A.V., door het stimuleren van ontwikkeling, door het voorzien in velerlei behoeften van de gezin nen en door het georganiseerd apos tolaat. De presidente dankte de in- leidster namens de vergadering en spoorde de leden aan zoveel moge lijk de vrouwen van de arbeiders, die nog geen lid van de K.A.V. zijn te bewegen toe te treden in de gelede ren van K.A.V. De geest, adv., kapelaan Lemmers, sprak nog over de Mariaverering vooral in het komende jaar. Hij meende persoonlijk dat er niet veel deelnemers zullen komen voor een bedevasrt naar Banneux; kosten zijn zeker 25. de duur is 2 dagen. Het zou voor de K.A.V., aldus spr. van gro ter belang welicht zijn, een bede vaart naar heiloo te maken. Dit kan gecombineerd worden met de uit gaansdag. Enkele leden betoonden hun bijval n.et dit voorstel. De dames Romijn en van den Bosch declameerden vervolgens eni ge stukjes, welke geheel in de Ad vents- en Kerstsfeer waren gehou den aan het einde van de gvond ver zocht de presidente de leden die naar Heiloo willen in de a.s. zomer zich nu reeds op te geven aan de dames die de contributie komen ophalen. Vuilnis ophalen. In verband met de a.s. feestdagen is het ophalen van vuilnis langs de huizen in het dorp als volgt geregeld: Inplaats van op Vrijdag 25 Dec. (Ie Kerstdag) wordt het huisvuil opgehaald op Donderdag 24 Decem ber 1953 en is plaats van op Vrijdag 1 Januari 1954 (Nieuwjaar) zal het huisvuil opgehaald worden op 2 Januari 1954. SASSENHEIM Geb.: Klaas Pieter, z. v. P. A. Huijgens en A. W. Lanser; Bernardus Josephus Maria, z. v. M. J. Mans- hande en L. A. M. Dirks; Gijsbertus Andreas Pancratius, z. v. C. S. Buijs en A. M. Smits; Deborah Gabriëlle Wilhelmina, d. v. G. J. Zonneveld en Y. Disselkoen; Diane Gerdina Maria, d. v. W. J. F. M. Brouwer en G. M. Wagemaker; Nicolaas, z. v. C. Vonk en B. S. van Loo; Ludovicus Mar- tinus Marius, z. v. L. P. Bisschops en E. M. Wesseling. Ondertr.: Gerardus Cornelis Hen drikus Logher, 28 j., en Maria Geer- trudis Berkhout, 29 j.; Gerardus An- tonius Preijde, 61 j., te Anna Pau- lowna, Breezand, en Machtilda Cor nelia Hyacintha Johanna Wouden berg, 50 j.; Theodorus Gerardus Kortekaas, 28 j.t en Maria Anna Ca tharina Oorschot, 25 j. Overl.: Johannes Scheffers, 41 j. VOORHOUT Vergadering K.V.P. De opkomst voor de jaarvergadering, was, gezien de belangrijkheid der agenda, maar zeer matig. Het verslag van de penningmees ter gaf een batig saldo aan van 235.65. De ontvangsten waren 1440,25 en de uitgaven 1204,60. De voorzitter richtte enige waar derende woorden tot de scheidende penningmeester, de heer P. A. van Werithoven, die 26 jaar de financiën der afdeling op zeea accurate wijze heeft beheerd. Niets was hem te veel. Hij was een man van grote activiteit. Onder luid applaus werd hij be noemd tot ere-lid van de KVP. De uitslag van de candidaatstelling voor de Prov Staten was als volgt: C. P. Vergouwen, J. van Leeuwen, uit Noordwyk, F. A. de Hosson, S. Menken, Jhr. Van Nispen tot Pan nerden. Alhoewel er geen middenstander aanwezig was, werd toch de heer De Hosson candidaat gesteld. Deze uit slag geeft wel het juiste beeld weer, omdat voldaan is aan het verzoek 'n zo uitgebreid mogelijke samenstel ling der verschillende groeperingen. Met enige woorden dankte de voorzitter vervolgens de aftredende bestuursleden de heren G. M. Prins, A. W. Deutekom en B. v. d. Nooi land. Sommige leden hadden de convo catie wat laat ontvangen, wat een rede was om de bestuursverkiezing uit te stellen tot een volgende ver gadering. Tot 15 Jan. kan men bij het be stuur nog candidaten indienen. Op de vergadering werden candi daat gesteld de heren: Groothuis, C. v. Werkhoven Pzn., W. Prins Gzn., C. P. Vergouwen, W. v. Kempen. De heren Prins en v. Werkhoven danken de voorzitter voor zijn waar derende woorden en het bestuur voor de prettige samenwerking. Critiek werd geleverd op een der nieuwgekozen raadsleden, omdat hij zelden een raadsvergadering bij woont. De mededeling, dat verblijf in het buitenland hiervan de oorzaak is, doch dat dit in 't kort verschiet niet moer gebeurt, en de mededeling dat dit raadslid, onlangs een reis van Helsinki naar Milaan maakte via Voorhout om een avond thuis te zijn tot bijwoning van een raadsvergade ring, maakte de critiek wel iets mil der. Contact zal opgenomen worden met de Statenkring, om via deze in stantie met hogere instanties in ver binding te komen om te komen tot meer vrijheid in verband met ves tigingsvergunningen. Waar blijven nu de jongeren? was de kreet van de propagandist J. v. d. Nouland. In de tijd van de raadsverkiezin gen waren zij actief, zo zelfs, dat zij twe leden in de raad kregen. Nu betalen zij geen contributie en schitteren zij door afwezigheid. Aan zulke jongeren hebben wij niets. Verzilvering vacantiebonnen St. Deus Dedit. Woensdag 23 Dec. a.s. 's avonds van 7.309 uur kunnen vacantiebonnen ingewisseld worden by J. v. Leeuwen, café Welgelegen. De heer Jan van Nieuwkooo slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam cum laude voor het doc toraal examen economie. VOORSCHOTEN Tuindersknecht in Rijn verdronken Gisterochtend is de 24-jarige tuin- dersknecht G. Zaalberg, wonende in de Everlsenstraat te Leiden, in de Rijn bij Voorschoten verdronken. Hij voer met een vlotje op de Rijn. Toen de vaarboom in de modder bleef steken, schoot de boot onder hem weg en viel hij in het water. Zijn werkgevers, de tuinders L. en D. Verhaar, kwamen hem te hulp in een bootje. Toen zij hem in het vaar tuig wilden hijsen, sloeg dit om. Toen sprong de heer Dupree uit Leiden in de Rijn om het drietal te hulp te komen. Ondertussen was de heer Zaalberg verdronken. De beide heren Verhaar werden gered. Het ongeluk geschiedde aan de Valkenburgseweg achter Rhynhof. D. E. S. organiseert een jeugd-dam- tournool. De plaatselijke damver eniging „Door Eendracht Sterk" heeft het plan opgevat om een jeugd-dam- tournooi te gaan organiseren. Het bestuur van deze vereniging heeft contact opgenomen met de hoofden van de lagere scholen en heeft hen verzocht op iedere 6chool een 10-tal spelers uit te zoeken en naar sterkte te rangschikken. Het ligt dan in de bedoeling deze 5 tientallen op 5 achtereenvolgende Zaterdagmiddagen, vermoedelijk in Februari, tegen elkaar te laten spe len. Een aardig initiatief. Een dam- tournooi voor kinderen is nog niet eerder in Voorschoten georganiseerd. Door de architect J. P. Kloos te Haarlem is gegund aan het bouwbe drijf gebrs. G en P. Niersman alhier het bouwen van een kleuterdagver blijf te Haarlem. Tot administrateur in tijdelijke dienst bij het ministerie van O K. en W. is benoemd dr. A. J. Piekaar. WASSENAAR Wassenaarse padvinders (sters) ver- rastten zieken en onden van dagen. Dank zij een gezamenlijk initiatief van de leiding van alle padvindsters- en padvindersorganisaties in Wasse naar is de Zaterdag voor ruim 70 zie ken en ouden van dagen in zieken en rusthuizen in deze gemeente, een vreugde dag geworden. Zij allen kre gen n.l. bezoek van een uit vier leden bestaande deputatie van de Wasse naarse Padvinders van alle gezind ten, die een bakje of mandje fruit kwamen aanbieden, vergezeld van een op rijm gestelde zegewens. Elk van de ruim 70 deputaties bestond uit een Welp, een Kabouter, een Pad vindster en een Verkenner. Voordat de groepen zich door de gehele gemeente verspreidden, had een samenkomst plaats in het Ver enigingsgebouw, waar o.m. wethouder K. Huibregtse van zijn belangstel ling voor dit sympathieke initiatief blijk gaf. Na een openingswoord door hopman J. Molijn, ass. districtshoofd leidster van de padvindsters, een Kerstverhaal voor. Daarna werden nog Kerstliederen gezongen, terwijl de bakjes fruit en Kerststukjes, die door de padvindsters en padvinders zelf waren bijeengebracht, in enkele auto's werden geladen, Daarna be gon het bezoek aan de patiënten en ouden van dagen. Damver. „Door Eendracht Sterk". De uitslagen der onderlinge bor dencompetitie zijn: Eerste klasse: R. StormS. H. Zit man 02, G. H. OostergoJ v. Bemmelen 20, S. H. Zitman—J. v. Bemmelen 1—1, W. H. J. Ju—R. Storm 11, G. H. Oostergo—G. Weg gen 02. Tweede klasse: R. van DelftH. v. d. Velden 0—2, J. Vlekkert—C. Log gen 20, R. PolitiekG. v. Kuyk 20. J. J v. d. VeldenR. van Delft 20, G. v. KuykH. v. d. Velden 02, J. J. v. d VeldenR. Politiek 0—2, C Loggen—R. v. Delft 0—2, H. GrüterJ. Vlekkert 02, J. Staut- hamerC. v d. Munt 20, J. J. v. d. VeldenC. Loggen 20, R. Poli tiekH. v. d. Velden 02, C. v. d. MuntJ. J. v. d. Velden 20, H v. a. VeldenR. Politiek 11, C. Log genH. Grüter 02, R. PolitiekJ. Stauthamer 20. ZOETERMEER RJt. Schaakver. Het 2e tiental heeft nu ook zijn eerste overwinning behaald in de H^.B.-competitie, De thuiswedstrijd tegen DIOS 3 eindig de met een 5%—4y7 overwinning. Het was weer een sportieve wed strijd met de volgende uitslag: Zoe- termeer 2DIOS 3. F. v. d. Burg (res.)J. v .d. Eist 1—0; G. P. v. d. BroekC. A. van Drunen 10; Th. v. Galen Sr.J. C. Bierema 01; Th. v. Galen JrR. v. Renswoude 10; A. de VreeJ. A. Louwerse (res.) y3 Yt\ A. C. van DijkX. Selie 01; P. SoholtesD. Hartman 10; van Mierlo (res.)B. Puotsma 10; J. v. d. Arend (des.)P. Wijn gaarden 0Ij Th. Buitendijk—B. U moet in deze dagen ook aan zo enorm veel dingen tegelijk denken, dat het helemaal niet tot de onmogelijkheden zou behoren, wanneer U eens een kleinig heidje vergat. Vergeet U echter vooral niet om morgen nog vlug even het firobiljet van Verbum Dei naar e post te brengen, waardoor U de gezellige kalender, die dezer dagen ter inzage gestuurd werd, als Uw eigendom kunt beschou wen. De katholieken in Leiden zul len nog niet allen de kalender ontvangen hebben, maar U kunt ervan overtuigd zijn, dat U niet vergeten wordt en de komende dagen ook de kalender in uw bus zult vinden. Feenstra (res.) 0—1. Totaal 5 4^- „Zoetermeer "speelde met wit aan de even-borden. Voor de eigen club- competitie speelde het le tiental nog de volgende partijen: WitZwart. M. v. StaverenA. Stig 10; G. de VreeTh. v. d. Meer afgebroken; dr. P. SchoutenA. P. Nühn 10; J. C. OudamA. Stig 01. De Donderdag as. voor Kerstmi* en op de Oudejaarsavond wordt er geen clubavond gehouden. De le club avond is dus op 7 Januari en begint dan met een thuis-wedstrijd in de HSB-competitie voor het le tiental. Marktberichten LEIDEN, 22 Dec. Vette Varkens. Aanvoer 259 stuks. Prijzen: zware 1.83—1.85, lichte 1.75—1.83, zeu gen 1.701.72 per kg. Handel vrij goed. ROTTERDAM, 22 Dec. Vee. Aanvoer 3415 stuks (weektotaal 5515) 4o0 vette koeien, 817 (tbc-vry 440). gebruiksvee; 70 vette kalveren, 170 (tbc-vrjj 134) graskalveren, 879 nuch tere kalveren, 209 varkens, 349 big gen, 108 paarden, 18 veulens, 342 schapen en 53 bokken of geiten. Prij zen: vette koeien 2.602.70, 2.40 2.50, 2.102.20, en vette kalveren 2.80—2.90, 2.70—2.80, 2.40—2.60 per kg. levend gewicht; graskalveren 40U325240, nuchtere kalveren 555045, biggen 504035 per stuk; slachtpaarden l.©0, 1.50 en J 1.45 per kg. levend gewicht; sahapen 12511090, lammeren 95'85—75, kalf- en melkkoeien 1100940780, varekoeien 700 5755O0, vaarzen 850700575; pinken 575475395 per stuk. Vette koeien aanvoer minder, handel sle pend, prijzen vooral niet hoger dan gisteren prima's boven notering; vette kalveren aanvoer als vorige week handel vlot, prijshoudend; graskal- vertn aanvoer kleiner, handel lui, prijzen met moeite te handhaven; nuchtere kaderen aanvoer ruimer, handel vlot, niet geheel prijshoudend; biggen aanveer korter, handel kalm, goed prijshoudend; slachtpaarden aanvoer iets minder, handel traag, pryzen lager; schapen en lammeren aanvoer korter, handel vlot, prijzen onveranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer iets kleiner, handel stil, prijs houdend. va.*ekoeien aanvoer gewoon, handel matig, niet geheel prijshou dend, vaarzen en pinken aanvoer min der handel stil, prijzen onveranderd; t.b.c.-vrij aanvoer korter, handel kalm, prijshoudend. BODEGRAVEN, 22 Dec. Kaas. Aanvoer 45 partijen. Prijzen: eerste kwaliteit 2.102.15, 2de kwaliteit 2.062.09, extra kwaliteit 2.22, per kg. Handel kalm. TER AAR, 21 Dec. Groente. Witlof I 21—33 cent, idem H 12—19 cent, idem stek 910 cent, spruiten 25 cent, idem B 1617 cent, andijvie 2023 cent, rode kool 6 cent, witte kool 5 cent, uien 43 cent, kroten 5 cent alles per kg., knolselderij 1 6 cent per stuk, boerenkool 5565 cent per kist, selderij 5 cent p. bos. ROELOFARENDSVEEN, 21 Dec. Bloemen. Freesia's 0.902.00, Chrysanthen: Loveliness 4773 cent, Long Island 5363 cent, Tulpen: Kre- iage 6075 cent, White Sail 5819 cent, L. Without 0.901.00, Crown Imperial 6076 cent, Pierson 6265 cent. Golden Harvest 8590 cent, Early Queen 7080 cent, Narcissen: Early Glory 49—60 cent, Elios 4245 cen per bos. Br. Star 910 per 100, Cyclamen 3186 cent, Anjers 1943 cent per stuk BOSKOOPSE KERSTVEILING. Per bos: Mjica-Ceicifera-takken le soort 5.2e soort 4.50, Pernettya- takken met witte bes le soort 0.80 100; 2e soort 65—75 cent; idem met rose bes le soort 60 cent; 2e soort 40 cent, idem met rode bes le soort 90 cent, 2e soor» 60 cent, Gageltakken le soort 11 cent, 2e soort 9 cent; Wil genkatjes le soort 2339 cent. 2e soort 1522 cent. Per stuk: Pernettyaplanten met rode 'bes le soort 90 cent, 2e soort 65 cent; idem met witte oes le soovt 75 cent, 2e soort 60 cent, idem met rose bes le soort 60 cent, 2e soort 40 cent. In pot: hangplanten 11 cent; Vinca- raajor 15 cent. Per kg.: Beshulsttakken met rode bes le soort 1.501.80, 2e soort 1.201.40; idem met gele bes le soort 3.2e soort f 2.50; Beshulst- koppen le soort 1.90, 2e soort f 1.60; Prinkhulst le soort 1.50, 2e soort 1.10; Goudbonte hulst le soort ƒ3.20 2e soort 2.50; zilverbont le soort 3.30, 2e soort 2.50; Blinder hulst 20 cent; Coniferengroen 21 cent; Palm groen 33 cent; Sparregroen le soort 16 cent; 2e scort 8 cent. Per stuk: Afgezaagde hulstbomen le soort 1.69, 2e soort 1.40; Kerst stukjes f 1.40.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3