Hier spreekt men Leidsl Voorzitter Van Vliet trad af en werd ere-voorzitter Rationele veevoeding, een dringende eis vóór de boer Oplichters gearresteerd ADR. VAN ODYJr. IRIJDAG 18 DECEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Op een boerenwagen met de bakkershoorn. De bakker van de hoek heeft gis teravond op zijn hoorn geblazen; een stedelinge had haar boerenwa gen hop, paardje hop! vol geladen; een man, van wie wij het niet verwachtten, stortte een bui van versjes uit en een dame, van wie we het nog minder verwachtten, ging zich te buiten aan een hoog-Leidse scheldpartij. Deze gehele interessante bedoening had plaats op een bijeen komst van een zo weinig rumoerige commissie als de „Commisise voor Volkskunde". Zo nu en dan krijgt deze in het verborgene wroetende oommissie van de Vereniging „Oud Leiden" het op haar heupen aan een meer uitge breide kring van belangstellenden kennis te geven van haar ontdek kingen en bevindingen en deze keer was zij te gast in het huis van dr. W. J. Simons. Diens echtgenote, mevr. B. SimonsKerstens, her bergt in haar huis een kostelijke en kostbare verzameling kratten, voor en achter, schamels, voor en achter, steekleren, zitte-kisten en vlamban- den, afkomstig van bóeren-wagens. Deze wagens werden voorheen ver sierd met kunstig snij- en smeedwerk, handwerk, in levendige kleuren be schilderd. Zelfs is mevr. Simons de gelukkige bezitster van een com plete boerenwagen, maar bij gebre ke van een paard, ontbreekt haar de mogelijkheid met de speelwagen (een „drieling") uit spelevaren te gaan. De gelukkige bezitster is daar om gaarne bereid haar gelukkig be zit prijs te geven. Op die boerenwagens kwamen ook allerlei zinrijke en grappige gedich ten voor. De heer A. Bicker Caarten was aan het snorren gegaan in Lei- dens omgeving en mede dank zij de inlichtingen hem na een oproep in de plaatselijke pers toegestroomd kon hij een hele serie boerenwagen- rijmen aan elkaar rijgen. Een ervan (we doen een willekeurige greep uit de overvloed) luidde: UUUUUUUU God (vertaald: „Acht uw God"). En een ander: meer uitvoerig, af komstig uit Benthuizen: Lot's huisvrouw, eigenwijs en dom Die draalde en keek achterom En 't noodlot dat haar werd beschoren Dat kunt gij uit de Bijbel horen. Wil voerman 't oor hier wel aan lenen Kijk altijd rechtuit voor U henen, Een ongeluk is snel geschied Want 't noodlot immers waar schuwt niet. En toen kwam mej. L. G. de Graaf op de proppen met een beschouwing over het stedelijk dialect, waartoe zij het motto had gekozen: „Leids dialect, bestaat dat dan?" Ook de dialecten zijn tegenwoordig aan een nivellerings-proces onderhevig. Daar om werd, na een korte karakteristiek van het Leidse spraak-eigen, een voordracht gegeven van de Leidse spreekwijze rond 1880 en vervolgens van de hedendaagse manier van pra ten, met het onvermijdbare „dan", de Amerikaanse „r" en het gezing- zang, waarbij, vooral in vragen, de toon „een octaaf omhoog-stijgt en in een zwevend accoord eindigt". De ruzie van twee Leidse dames, door mej. De Graaf met veel talent en verve voorgedragen, werd op een wire-recorder opgenomen en daarna opnieuw weergegeven, zodat zij nu eens zelf kon horen, welke taal zij in een zo geselecteerd gezelschap had uitgeslagen. Deze recorder-opname geschiedde door prof. Moulton uit Ithaca (U.S.A.), die op bijna won derbaarlijke wijze na vier maanden uitstekend Nederlands sprekend te zamen met prof. G. G. Kloeke hier te lande studie maakt van dia lecten. De derde spreker in deze trits van „short stories" was de heer Zwer ver, bekend bakker op de Groenha- zengracht, die een belangwekkende en gevoelvolle beschrijving gaf van de arbeidstoestanden en bereidings wijzen in Friese bakkerijen, 50 jaar geleden. De heer Zwerver had deze toestanden, toen er iedere dag 14 uur (Zaterdags 24 uur) zonder schaft tijd gewerkt werd, aan den lijve mee gemaakt. Voor hij zijn, met veel sympathie aanhoorde, beschouwing begon, blies hij op de bakkershoorn, zoals vroeger geschiedde wanneer het brood gebakken was. De commissoriale voorzitter, de heer Bicker Caarten, sprak harte lijke dankwoorden tot de gastheer en gastvrouwe en tot de inleiders en deelde mede, dat, na de publica ties over Katwijks volksleven (nog voorradig), „Poldernamen in Rijn land" (vrijwel uitverkocht), zeer binnenkort een boekje over het Leid se volksleven het licht zal zien. Een boekje over Noordwijk staat reeds op stapel en aan een uitgave over boe renleven in Rijnland wordt hard ge dacht. Het wroeten en delven van de commissie van volkskunde (ten min ste: van sommige ledenlevert dus rijke vruchten op en verdient de hartelijke medewerking van ieder een. GKM AANKONDIGING VERORDENING OP HET BEGRAVEN VAN LIJKEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder op de secretarie dezer gemeente ter lezing ligt de door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 9 November 1953 vascgiestelde verordening op het begraven van lijken. Leiden, 18 Dec. 1953. 3908 Burgemeester en Weth. v. Leiden De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT De Secretaris, J. BOOL Leidse Groenteveiling Zoon in voetspoor van de vader Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de god geleerdheid op proefschrift getiteld „The meaning of in the Old Tes tament" de heer L. A. Snijders, ge boren te Den Haag en thans wonen de te Zwolle. Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Het particuliere stelsel" de heer mr. S. W. C. I. M. Couwenberg, geboren te Hedikhuizen en thans do micilie houdende te Rotterdam. Geslaagd voor het candidaatsexa- men wis- en natuurkunde (A) de heer G. W. J. Drewes, Leiden; voor het doctoraal examen rechten (Ned.) mej. A. E. Schiff, Den Haag; voor het doctoraal examen muziekwetenschap mej. B. L. Kullberg, Wassenaar; voor het doet. ex. godgeleerdheid de heer Th. Rinkema, Den Haag; voor het prop. ex. godgeleerdheid de heer J. C. v. d. Berg jr., Leeuwarden; voor het candidaatsexamen Nederlands recht de dames J. Tersteeg, Hilver sum, A. Rissik, Amsterdam, E. C. Houben, Wassenaar, M. v. Es, Den Haag, J. Wielaard, Vlaardingen, J. A. v. Dungen, Oegstgeest, J. Steketee, Noordwijk, J. de Kemp, Leiden, J. Blitz, Leiden, G. Donner, Schevenin- gen, J. L. Postma, Eibergen, E. de Wilde, Leiden, idem de heren R. Hoo- rens van Heiningen, Den Haag, C. A. F. H. J. M. de Marchant et d'Ausem- bour, Amsterdam, W. F. Th. Mathon, Den Haag, L. H. W. van Sandick, Oostburg, J. A. W. Schwan, Den Haag, D. J. Copper, R'dam, J. W. Semeyns de Vries van Doesburg, Den Haag, W. C. van Manen, Schevenin- gen, R. H. M. Becking, Terborg, G. J. du Marchie Sarvaas, Vlaardingen, F. J. de Reus, Den Haag, H. J. du Mar chie Sarvaas, Vlaardingen, J. A. van Arkel, Wassenaar, C. R. Hasselbach, Den Haag, F. O. Vogelenzang, Leiden, G. H. P. Smit, Rotterdam, M. de Clercq, Leiden, H. Weiland, Oegst geest, K. J. Roelofswaert, Den Haag, A. W. Reinink, Noordwijk, E. N. Heemskerk, Leeuwarden, J. L. van Schayk, Den Haag, L. F. del Prado, Voorburg, J. H. v. d. Veen, Delft, C. R. Stoelmann Leysner, Den Haag, E. B. Holleman, Den Haag, C. J. van Schaardenburg, R'dam; voor het can didaatsexamen Nederlands recht de heren E. P. van Veldhuizen, Rotter dam, E. P. Coelen, Den Haag; voor het candidaatsexamen Geneeskunde de dames C. ten Kate, Rotterdam, J. C. de Wolff, Leiden, idem de he ren J. Andeweg, Klaaswaal, G. Brunt, Voorburg, J. M. Cassouto, USA, H. M. Dolberg, USA, J. F. M. van Kimme- naede, Rotterdam, C. H. L. Klaassen, Rotterdam, C. W. J. Krabbendam, Rotterdam, J. W. Krajenbrink, Leid- schendam, M. J. Lexmond, Den Haag, R. Rövekamp, Leiden, R. E. Spijker, Den Haag, J. de Vries, Den Haag, S. H. M. Vrind, Zoetermeer, H. L. E. v. Well, Voorburg, J. A. Wulff, Voor burg, W. J. Franke, Zoeterwoude, Lim Hoei Tjiang, Leiden en O. L. Wolthuis, Rotterdam. De Coöperatieve Groenten-, Fruit en Bloemenveilingsvereniging „Lei den en Omstreken" G.A. hield giste ren in Den Burcht haar algemene le-* denvergadering. Deze droeg ditmaal een bijzonder karakter, daar de voor zitter, de heer C. van Vliet, die reeds 50 jaar een leidende positie in de tuinbouwwereld inneemt, waarvan reeds 30 jaar als voorzitter, thans de tijd gekomen achtte om het roer aan jongere handen over te geven. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter de leden en ereleden en de voorzitter van de Coöp. Boe renleenbank te Leiden, waarmede de vereniging zeer hechte relaties onder- Houdt. Na een kort overzicht van de loop der dingen in het afgelopen jaar gegeven te hebben, sprak hij een per soonlijk woord in verband met het komende afscheid. Hoewel een af scheid meestal somber stemt, voelde hij zich toch opgewekt, omdat uit de moeilijkheden van het verleden iets goeds voortgekomen is. In de 50 jaar, waarin hij nu heeft meegelopen, heeft spr. soms wel eens aan het slagen ge twijfeld, maar dank zij het eergevoel van de tuinders en de grote steun van bestuur en betaalmeester zijn alle oude schulden afgelost en staat er nu een bedrijf, dat klinkt als een klok, met een jaaromzet van 6.000.000.Dit alles stemt tot te vredenheid en het doet hem goed dit te mogen zeggen, nu hij voor de laat ste maal als voorzitter optreedt. Hierna werden de huishoudelijke zaken afgedaan, zoals vaststelling van veilingsprövisie en kistenhuur voor 1954 enz., waarna de voorzitter me dedeelde, dat een der oudste leden, de heer G. Knotter, in verband met zijn hoge leeftijd als lid heeft be dankt Gezien de grote verdiensten van de heer Knotter voor de Leidse tuinbouw stelde hij voor, hem als ere lid te benoemen, welk voorstel door de vergadering onder krachtig ap plaus werd aangenomen. De nieuwe voorzitter. Als hoofdschotel van de agenda volgde toen de verkiezing van een nieuwe voorzitter. De heer B. van Vliet te Voorschoten, zoon van de scheidende voorzitter, werd met gro te meerderheid van stemmen geko zen. Voorts werd de heer L. Snoeker herkozen als bestuurslid en werd de heer B. Slappendel te Hazerswoude gekozen als lid van de Raad van Toe zicht. Onmiddellijk hierop nam de twee de voorzitter, de heer W. Slootweg, het woord; hij noemde dit een zeer gewichtige dag, nu het karretje, dat reeds 50 jaar onder soms zeer moei lijke omstandigheden langs de zand weg gereden heeft, een nieuwe voer man krijgt. Vastknopend aan het be kende liedje, verzocht hij de nieuwe voerman niet ter ruste te gaan, nu Leiden." de weg wat beter geplaveid is en de maan helder schijnt, maar de teu gels te houden met even krachtige hand als zijn voorganger dit altijd gedaan heeft. Hij zegde hem bij voor baat alle steun van het bestuur toe. Vervolgens richte hij zich tot de vergadering met de mededeling, dat het bestuur voorstelt de scheidende voorzitter, wegens zijn buitenge woon grote verdiensten, te benoemen tot ere-voorzitter en hem te verzoe ken als adviserend lid deel van het bestuur te blijven uitmaken, waar door de vereniging ook in de toe komst van zijn waardevolle adviezen verzekerd zal blijven. Uit de grote bijval, waarmede de vergadering dit voorstel aannam, bleek wel dat de heer Slootweg had uitgesproken wat in het hart van de vergadering leefde, De heer Slootweg deelde vervolgens nog mede, dat later nog gelegenheid gegeven zou worden om op passende wijze afscheid van de heer v. Vliet te nemen en verzocht voor heden per soonlijke woorden achterwege te la ten. De nieuwbenoemde voorzitter dankte de vergadering voor het hem gestelde vertrouwen. Hij had in het afgelopen jaar gelegenheid ge kregen om alle werkzaamheden van nabij gade te slaan en heeft daarbij kunnen zien, dat de Leidse veiling beschikt over uitstekende krachten, waarmede het goed werken is. In de storm leert men schipperen, maar mocht er ooit storm komen, dan hoopt hij op de raad van de oude ka pitein om een vaste koers te kunnen houden. Met Gods zegen hoopte hij dit te kunnen bereiken. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank aan bestuur en vergade ring; de waardering, die sprak uit de woorden die de heer Slootweg tot hem gericht heeft, heeft hem goed gedaan. Hij noemde het een geluk, dat er grote eendracht onder de tuin ders heerst. Hij dankte ook de mede werkers van de veiling, speciaal de betaalmeester, de heer K. Cebol, die reeds als jongen van 17 jaar bij hem gekomen was en hem al die tijd onder de moeilijkste omstandigheden tot onmisbare steun geweest was. Zich richtend tot zijn opvolger wens te hij hem Gods zegen op zijn werk DERDE ORDE FEDERATIE LEIDEN A.s. Zaterdag om 2.30 uur spreekt pater Commissaris Abel Duindam, O.F.M., voor de Federatie Leiden. Alle bestuursleden van de afd. Lei den, Oegstgeest, Zoeterwoude, Was senaar, Hoogmade, Aarlanderveen, Noordwijk, Katwijk, De Zilk, Nieuw Vennep en Voorhout worden ver wacht op Hooglandse Kerkgracht 48, STUDtE-OCHTEND RIJNSTREEK WEST Gedurende enige jaren hebben twee oplichters L. H uit Leider dorp en M. van H. uit Voorschoten in Leiden en omgeving tiendui zenden guldens ingezameld door de verkoop van godsdienstige geschrif ten. Zij hadden zich daartoe in een uniform gestoken, dat veel gelijke nis vertoonde met de kleding van het Leger ds Heils. De rijkspolitie van Leiderdorp en de rijksrecherche zijn er thans in geslaagd beide op lichters te grijpen. Zij zijn in het politiebureau te Leiden ingesloten. Gebleken is, dat zij de ingezamelde gelden geheel voor eigen doeleinden hebben gebruikt. LEIDSE HOOGLERAAR TOT 7 DAGEN VEROORDEELD De 44-jarige Leidse hoogleraar G. M. H. W., is hedenmorgen door het Haagse Gerechtshof veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. Hij had op 23 Januari j.l. een spoorwegbeambte geslagen, toen hij, gehaast, het Leidse station door de uitgang binnenging en de beambte hem staande hield. Het slachtoffer kon ten gevolge van de klap 9 dagen niet werken. De Proc. Generaal had f 100,boe te geëist. In eefste instantie was ook 7 dagen opgelegd KERSTNACHTMIS VOOR HORECA-BEDRIJFSLEDEN Zoals wy reeds eerder mededeel den heeft de Bisschop van Haarlem ook dit jaar weer toestemming ge geven tot het opdragen van een Kerstnachtmis voor de Horeca-be- drijfsleden in de Kapel der Eerw. Zusters Carmelitessen aan de Oude Vest. De R.K Bond van hotel-, café- en restaurant-geëmployeerden „St. An- tonius" heeft reeds drie jaar verlof gekregen voor deze bijzondere Kerst nacht-viering, maar ditmaal wordt deze viering georganiseerd in nau we samenwerking met de Katholie ke werkgevers. Daarom is ook bis schoppelijke toestemming verleend deze Nachtmis, welke te 1 uur zal aanvangen, te doen bijwonen door alle bedrijfsgenoten uit het Horeca bedrijf Georganiseerde en niet-ge- organiseerde werknemers en werk gevers mogen deze Nachtmis bijwo nen en zij alleen. Daarom zullen toe gangsbewijzen worden uitgereikt, welke op naam zullen staan, zodat andere personen niet kunnen wor den toegelaten. De Nachtmis zal worden opgedra gen door pater Engel bertus O.Cap., terwijl een zangkoortje van dames der R.K. Huishoudschool zyn mede werking zal verlenen. Men hoopt hierdoor te bereiken, dat alle bedrijfsgenoten, die anders niet in de gelegenheid zouden zijn de Kerstnachtmis bij te wonen, hier van zoveel mogelijk gebruik zullen maken Aanvragen voor toegangskaarten kunnen gericht worden tot de heren H. Rooyakkers, Mare 41, tel. 31626, F. Goddijn, Oosterstraat 40, tel. 39324 of Joh. v. Asperdt, secr., Ma- resingel 48, Leiden. DELFTSE HOGESCHOOL. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs examen wer/.tuigkundig ingenieur de heer C. van der Weele uit Leiden. i zijn openingswoord mocht de heer C. v. Zijverden als voorzitter van de Ver. v. Bedrijfsvoorlichting „Rijnstreek-West" op haar gisteren gehouden studieochtend tot een volle Stadsgehoorzaal welkomstwoorden richten. Veevoedingsvraagstukken moeten ook op de eerste plaats onze belangstelling hebben, omdat op het normale bedrijf meer dan 2/3 van de totale uitgaven voor de voeding van het vee worden besteed, aldus de voorzitter. De inleider, Ir. S. Iwema, rijksvee teelt consulent voor veevoeraangele- genheden te Wageningen, merkte op, dat er in 1945 overal een tekort was en er in 1953 reeds gesproken kan worden var» een overschot aan voe- dergraan. Dit brengt mee een daling van de graanmarkt, waarop we ons echter niet blind moeten staren. De winning van voedermiddelen uit eigen bedrijf is altijd nog minstens de helft goedkoper dan aankoop van dit voer. Speciaal de post aankoop ruw- voer ligt in Z.-H. meer dan tweemaal zo hoog als in andere gebieden. Ook de melkgift per ha. ligt hier wel ho ger, maar het verschil tussen kost prijs en opbrengstprijs per liter melk is vooral wegens aankoop van ruw- voer te klein, waardoor het inkomen van de boer aan de lage kant blijft. Meer aandacht schenken. De hooiwinning is t.o.v. vóór de oorlog, door in een jonger stadium te maaien en gebruik te maken van ruiters, stukken verbeterd. Aan kuil- voerwinning kan echter nog veel meer aandacht wordgn besteed. Wel gaat men meer stikstof gebruiken om de kwaliteit op te voeren; win ning en bewaring laten echter veel te wensen over, waardoor deze voor delen weer teniet worden gedaan. By een matige grasconservering treden meer dan 50 pet. aan eiwitver liezen op; bij een goede conservering kan men deze verliezen beperken tot 20 pet. Het kunstmatig drogen van gras is alleen verantwoord wanneer voor prima kwaliteit met een hoog eiwit gehalte wordt zorg gedragen en dit niet ten koste gaat van voldoende hooi- en kuilgras winning op het be drijf. Méér eiwit gewonnen. Ten opzichte van vóór de oorlog wordt in de basis-producten hooi, kuilgras en eventueel gedroogd gra> méér eiwit gewonnen, terwijl de zet- meelwaarde practisch niet gestegen is. Het voeren met sleur geeft dus aan de dieren een teveel aan eiwit en meestal een tekort aan zetmeel. Op verschillende bedrijven kar» men dan ook beter aanvullen met een B zelfs met een A-samenstelling, in- plaats van een C- of D-samenstelling. Of een gedeelte van het C-meel ver vangen door zetmeelproducten zoals granen, bieten, pulp e.d. Intensivering heeft wel degelijk zin, wanneer men de voedingswaarde van het eigen gewonnen voeder naar werkelijkheid aanslaat. Het netto-inkomen ligt op ver schillende intensief gevoerde bedrij ven lager dan op overeenkomende extensief gevoerde bedrijven. Een onevenwichtige voeding, door het te laag aanslaan van de eigenvoeder middelen ligt hieraan veelal ten grondslag. Een evenwichtige voeding is eco nomisch gezien van zeer veel bete kenis. Verbetering in de veevoeding is te «verkrijgen door: a. Ruwvoeronderzoek, waardoor men de waarde van het eigen ge- wonnnen veevoeder beter leert ken nen; b. Het berekenen van voederrant soenen; c. Het wegen van het voer. On derzoek en rantsoenberekening zyn waardeloos, wanneer men het te ver strekken voer niet van tevoren weegt; d. Individueel voeren, door het plaatsen van tussenschotten in de voergoot, zodat de ene koe niet bij de andere kan kapen. Deze manier van voeding is alleen aan te bevelen op de zeer intensief gevoerde bedrij ven. Mineralenvoorzienlng Bij uitsluitend zelfvoorziening loopt het met de mineralenvoorzie- ning voor het vee fout. O.a. lopen verschillende deskundigen hier te licht overheen. We zijn er niet, door een kunstmatig samengesteld mine- ralenmengsel aan de dieren te ver strekken Afgezien van de opname van deze mineralen in de bloedbaan, sommige zullen beter anderen min der of in het geheel niet worden op genomen belopen de de kans het mineraleneven wicht te verstoren. Niet de hoeveelheid, maar de ver houding is in belangrijke mate be palend voor de gezondheid van men» en dier. Krachtvoer, granen e.d. hebben een boog mineralengehalte in een zeer goede verhouding. Deze produc ten zal men zeker op het intensief gevoerde bedrijf onmogelijk kunnen missen. Een levendige gedachtenwisseling maakte een einde aan deze zeer ge slaagde studiemorgen. Bobby's moordenaars terechtgesteld Carl Austin Hall en mevr. Bonnie Heady zijn Donderdag te middernacht in de gaskamer van de gevangenis te Jefferson City (Missouri) terecht gesteld. Zij waren terdoodveroordeeld we gens het ontvoeren en vermoorden van Bobby Greenlease, het zoontje van een rijke automobielhandelaar uit Kansas City. RECHT TEGENOVER 'T POSTKANTOOR OP DE BREESTRAAT 39... daar staat de nieuwe zaak van waar U practisch alles vindt op het gebied van Woningtex tiel en confectie, en waar U eventueel de betaling prettig kunt regelen I Zo juist ontvangen weer een nieuwe zending van die heerlijk warme, prettig zittende TEDDY-MANTELS in de betere kwaliteit, kort model f 79.50 of 15.ineens en 2.50 per week. Lang model f 125. of ƒ25.ineens en 3.5Ö per week. De vorige zendingen vlogen weg, dus haast U, als U vóór de Kerstmis nog zo'n prachtige mantel Wilt bezitten! Marktberichten LEIDEN, 18 Dec. Vee. Aanvoer: 10 stieren, 55 melkkoeien, 300 vette koeien, 318 varekoeien, 29 graskal veren, 22 vette kalveren, 68 nuchtere kalveren, 500 vette schapen, t1223 vette lammeren, 22 varkens (zeugen), 363 schrammen, 537 biggen, 2 paar den en 8 geiten, totaal 3457 stuk». Prijzen: slachtstieren 7001200 per stuk, per kg. schoon gewicht 2.20 2.50, melkkoeien 7751120, vette koeien 8001100 per stuk, per kg. schoon gewicht 2.10—2.75, vare koeien 525760 per stuk, vette kal veren per kg. levend gewicht 2.70 3.00, nuchtere slaohtkalveren 40 52 per stuk, per kg. levend gewicht 1.201.40, vette schapen 85120, vette lammeren 85102, zeugen (drachtige) 220—340, schrammen 6090, biggen 3545, en geitei| 1545 per stuk. Handel: gebruiks- vee goede handel, slachtvee lui bij grote aanvoer, ruimer aanvoer t.b.c.- vrij vee, nuchtere kalveren matig, schapen en lammeren redelijk goed, afdeling varkens tamelijk. Kaas. Aanvoer: 26 partyen Goudse en 3 partijen Leidse kaas. Prijzen: Goudse: extra kwaliteit 2.17, le kwaliteit 2.09—2.14, 2de kwaliteit 2.02—2.08 en Leidse le kwaliteit 1.91 per kg. Handel lui. verlovingsringen Voegloos-Sierlijk en van het sterkste 14 k. goud. Op het graveren kan gewacht worden. „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water en Zn., Haarlemmerstraat 185. Gratis groter en kleiner maken, als Uw vingers mochten veranderen in de toekomst. Vraagt voor direct flinke jongen voor winkel-, magazijn en uitbrengwerk. Leeftijd circa 16 jaar. Aanmelden- Breestr. 135 Na 7 uur H. Rijndijk 240 Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3