Duinstreek BRUSSEL BEUK STADSNIEUWS Marktberichten VROOM DREESMANN DINSDAG 15 DECEMBER 1953 DE LEI USE CUUKANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Arka-Bollenstreek In hotel Van der Geest te Noord- wijkerhout hield de A.R.K.A., afde ling Bloembollenstreek een leden bijeenkomst waarin de heer Boelen een lezing hield over het onderwerp: „Het werk van het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut in het algemeen en het regionaal welvaartsonderzoek in het bijzonder". Tijdens het vorige winterseizoen konden de ARKA-leden kennis ne men van de zakelijk-materialistische visie op de aan dit onderzoek ver bonden problemen bij een lezing, welke werd gehouden door de direc teur van het Economisch Technolo gisch Instituut. Thans werden de le den voorgelicht omtrent het Katho liek standpunt in deze voorz. De Jong uit Noord wijkerhout verwel komde de inleider. De heer Boelen begon zijn uiteenzetting over het doel van het K.S.K.J. Verder deed hij in de loop van de avond een greep in de problemen welke het In stituut in onderzoek heeft. Het vraag stuk der priestersroepingen en kloos terroepingen werd aangeroerd, het probleem der gemengde huwelijken, het non-paschanten onderzoek door het Instituut in A'dam, de Kerken bouw, het onderzoek van katholieken in academische beroepen in Neder land en het regionaal onderzoek. Dit laatste werd aan de hand van kaar ten en grafieken verduidelijkt. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd een zeer druk gebruik gemaakt. Aan het einde van de leerzame avond dankte de voorz. de heer Boe len voor zijn interessant betoog. L.T.J. Bollenstreek. Donderdag om 8 uur wordt in de „Nachtegaal" te Lisse een bijeenkomst gehouden, waarop dr. Verhagen zal spreken over het onderwerp „De toekomst van de jonge bollenkweker". HILLEGOM Maria-jaar. De St. Joseph-paro- chie heeft voor het gehele Maria- jaar een bijzondere actie ontworpen. Wekelijks wordt het Maria-beeld in de kerk versierd. Zaterdagsavonds onder het Lof worden door de kinde ren bloemen m processie naar de Ma- ria-grot gebracht, terwijl het zarig- koor op plechtige wijze het Magnifi cat zingt, Onaer het Lof wordt bij zonder gebeden voor de belangen en intenties der gezinnen. De pastoor zal de bloemen uit de handen der kin deren aan Maria aanbieden. De parochie is in 26 wijken inge deeld; iedere wijk neemt 2 weken „de leiding". Wie geen bloemen kan geven, verstrekt een kleine geldelijke bijdrage, waarvoor bloemen worden gekocht. Zaterdag waren het de kin deren van 3e Loosterweg, Hyacinthen- laan en Frederikslaan. De hulde was subliem en de belangstelling der an dere parocnianen in het Lof extra groot. Nog slaat op het programma een bedevaarttocht naar Heilo door de gehele parochie; deze zal gehou den worden op Zondag 20 Juni 1954. NOORD WIJK Bloembollencultuur. Gisteravond hield Bloembollencultuur een zeer goed bezochte vergadering in het Hof van Holland onder voorzitterschap van de heer J. C. v. d. Meer. In zijn openingswoord herdacht de voorz. het overleden lid G. Vink. Spr. wees er op, dat 1953 voor het vak een goed jaar is geweest, hetgeen wel het beste tot u^ing kwam in het hoge exportcijfer. Een grote propaganda voor het vak was dit jaar uitgegaan door de uitstekend geslaagde ten toonstelling van Flora en Keuken hof. Het gunstige weer in dit najaar heeft geen stagnatie in de werkzaam heden verwekt en rustig kan men de resultaten van het komende gewas afwachten. De gladiolenhandel was zeer bevredigend. Wat betreft de ge stelde minimum prijzen wilde spr. erop wijzen, dat het z.i. noodzakelijk is om deze voor de goedkopere soor ten tulpen met 10 pet. te verhogen. Met genoegen kon het bestuur mede deling doen over de goede bekro ningen, welke de afd. behaald heeft op de Floratentoonstelling, waardoor de afd. een winst boekte van ruim 128.Dank werd gebracht aan de N.V. Konijnenburg Mark, de fir ma Groeneveld Mark en de heren Jos. de Mooy en H. Ruigrok voor de vele zorgen hieraan besteed. Tot afgevaardigden naar de 216e al gemene vergadering op 21 Dec. a.s. werden benoemd de heren J. C. v. d. Meer en P. Steenvoorden secundo H. v. d. Loo, P. Lindhout en G. v. Ehijn. Tot candidaten voor het H.B. wer den gesteld in de vacature-de Bra- ALPHEN AAN DEN RIJN Bewusteloze man nog een mysterie Het verhoor van de 24-jarige Rot terdamse opkoper H. Y., die Zater dagavond bewusteloos langs de weg werd aangetroffen in de Gnephoek te Alphen aan den Rijn, heeft de po litie niet het minste licht verschaft. De zaak is eerder meer duister ge worden. Men is er van overtuigd, dat de beweringen van de jongeman niet te handhaven zijn. Van de veronder stelling, dat hij als lifter op hard handige wijze uit een auto zou zijn gewerkt, komt de politie steeds meer terug. Ook een ongeval is zeer on waarschijnlijk; aan de kleding van de jongeman is niets te bemerken, dat hier op wijst. Het enige, dat men heeft kunnen vaststellen is, dat hij onder invloed van sterke drank ver keerde. De motorrijder, die tegelijk met de Citosa-chauffeur de man ontdekte, heeft zich inmiddels bij de politie ge meld. Ook zijn verklaring heeft de politie geen houvast kunnen geven. bander de heer v. d. Kolk en in de va- cature-D. v. Egmond de heer Roo zen Haverkamp. Bij de bespreking over de agenda van de Algem. Verg. werd breedvoe rig stilgestaan bij het voorstel van het H.B. om het Hoofdbestuur uit te breiden met 3 leden en deze plaat sen te bestemmen voor de voorzitters van de vakgroepen Hyacinth, Tulp en Narcis, zodat er voortaan zullen zijn een voorzitter en 14 leden. De heer Passchier zag ook gaarne, dat de toekomst de voorzitters van de vakgroep Gladiolen en Iris in het H.B. zouden worden opgenomen. Deze wens zal aan de reorganisatie- commisise worden voorgelegd. Het voorstel van het H.B. were aange nomen met dezelfde restrictie gesteld door de afd. Sassenheim, dat deze voorzitters worden geaccepteerd af gezien of ze kweker of exporteur zijn. Naar aanleiding van een voorstel- Lisse om de contributie van alle le den met 5.te verhogen, had het bestuur een nieuwe contributierege ling ontworpen, welke na toelichting en langdurige besprekingen met alge mene stemmen werd aangenomen. Voor de rondvraag van de algem. vergadering werd de vraag gesteld het H.B. te verzoeken ^en intensieve controle te houden op het beursbe- zoek, daar thans meerdere niet-leden regelmatig de beurs bezoeken. In de gewone rondvraag kwam om. nog ter sprake de deplorabele toestand van de Achterweg, de Hogeweg en de Bronsgeesterweg. Zoals bekend, zijn genoemde wegen opgenomen in het Provinciale plan. In afwachting van de uitvoering van dit plan, wordt er van gemeentewege weinig of niets ge daan aan het onderhoud van deze wegen. Besloten werd dat de afd. aan het gemeentebestuur een verzoek zal richten deze wegen te verbeteren, terwijl de grondeigenaren werden aangespoord persoonlijk dit verzoek te ondersteunen. KATWIJK AAN DEN RIJN Katholiek Katwijk. Onder leiding van de heer C. van der Marei verga derde Katholiek Katwijk in het Pa rochiehuis. Na een openingswoord door de voorz. sprak Pastoor Hesp over de mogelijkheden, die een goed georganiseerde en geleide vereniging als de Raad van Overleg uit Katho liek Katwijk in de huidige omstandig heden voor de parochie biedt, waar na bestuursverkiezing volgde. Een lange discussie volgde over dit punt, daar het voorlopige bestuur in z'n geheel aftrad. Besloten werd een al gehele vrije stemming te doen hou den, waardoor de zetels van de stands organisaties mede vrijkomen. Vele stemmingen gaven ten slotte de vol gende uitslag: gekozen werden de heer F. Fornara, H. van Paridon, C. Braun, C. L. van Kesteren, mevr. van LeeuwenZwartjes, mej. Ria van Paridon, Nic. van Maren, A. Her mans en P. Noordermeer. Uit het voltallig bestuur werd daarna voorzitter gekozen de heer F. Fornara Aan de oud-voorzitter, de heer van der Marei, werd dcor de voorzitter dank gebracht voor alles, wat hij voor K. K. heeft gedaan, waarna nog een geanimeerde rondvraag volgde. Afscheidsavond Zuster Theodota. In een overvolle zaal heeft het Wit Gele Kruis van de parochie Sint Jan de Doper afscheid genomen van haar wijkzuster, zuster Theodota. Na de opening door de voorz., de heer Braun, sprak pastoor Hesp zijn wel gemeende dank uit voor alles wat de scheidende zuster in de afgelopen 17 jaar voor zijn parochie had gedaan. En over haar heen dankte hij even eens de Congregatie van de Kleine Zusters van de H. Josef v. Heerlen, die haar heeft opgeleid en die on danks het nijpend tekort aan kloos terroepingen Katwijk niet in de steek wilde laten en een nieuwe plaatsver vangster, zr. Nivarda, hier heeft be noemd. Het is een zeer groot verlies wanneer een Congregatie bij gebrek aan roepingen haar religieusen uit 'n parochie moet terugtrekken. De roe ping wordt gekweekt in het gezin. om van groot belang, hoe wij katho lieken tegenover de religieuse staat staan. Een roeping is een zeer hoge uitverkiezing en wij katholieken moeten ons hoeden voor een opper vlakkige critiek op de religieuse staat. De voorzitter mocht als stoffelijk blijk van waardering aan zuster Theodota drie nieuwe breviers over handigen ennog iets, en dit nog iets scheen ook zeer in de smaak te vallen van de overige zusters. Zuster Theodota heeft een bijzon der plaatsje in myn hart veroverd, aldus de secretaris van het Groene Kruis, de heer Brenard, en hiermede is zijn sympathiek afscheidswoord gekenmerkt. Ook dr. De VlietDe Vries sprak woorden van waardering. Het overige gedeelte van de avond werd gevuld door enige vrolijke liedjes en schetjes van de Gidsen. Zij hebben allen een pluim verdiend, vinden wij. Met een handdruk namen tot slot alle aanwezigen afscheid van zuster Theodota. Raadsagenda. De raadsagenda voor Donderdagavond a.s. bevat o.m. benoemingen commissarissen ge meente-spaarbank, benoemingen le den van de commissies van plaatse lijk toezicht op het 1. o., idem op de openbare kleuterscholen te Katwijk a. d. Rijn en Katwijk a. Zee. Verkoop van gronden aan M. van Duyn. Toe wijzing van grond aan K. Haasnoot. Voorstel tot het verlenen van een machtiging aan B. en W. om de voor het Rijkspersoneel per 1 Jan. aangekondigde loonmaatregelen ook voor het gemeentepersoneel uit te voeren. Voorstel tot het toekennen van een crediet voor wijziging van het punt van aansluiting Parklaan Roest v. Limburgstraat. Vernieuwing van het wegdek van een gedeelte van de Secr. Varkevisserstraat. Ver breden van de Kerkstraat en ver nieuwing en aanvulling van de open bare verlichting in enige straten te Katwijk a. d. Rijn. Wijziging van het raadsbesluit van 2 Juli 1953 tot het treffen van verkeersmaatregelen aan de Boulevard. LISSE De heer mr. A. P. Punt is be noemd tot hoofdcommies der ge meentesecretarie, afdeling Openbare Werken, Eigendommen, Industriali satie en Volkshuisvesting, der ge meente Emmen. NOORD WIJKERHOUT SCHOOLJEUGD GAAT 65.000 BLOEMBOLLEN PLANTEN. Door de jongens en meisjes uit de hoogste klas van alle scholen zullen in de loop van deze week door de gehele gemeente in de plantsoenen en langs de wegen 65.000 bloembol len worden uitgeplant n.l. 50.000 tul pen en 15.000 hyacinthen. De 'plan ting geschiedt onder leiding van de plantsoenendienst van gemeentewer ken in samenwerking met het on derwijzend personeel en de Rijkspo litie. De bollen vormen een cadeau van het Centraal Bloembollencomi té dat dezen heeft aangekocht uit hat surplusfonds. De beschikbaarstel ling heeft plaats gehad in het kader van de onpersoonlijke reclame van de bloembollenhandel. Er is een prijswedstrijd voor de schooljeugd aan de planting verbonden. In het a.s. voorjaar zal uitgemaakt worden welke scholen het best geplant-heb ben. Na het planten heeft de school jeugd zelf het toezicht op de ge plante bollen, zodat vernieling van maakt tot vruchtbaar land. de aanplant zo veel mogelijk wordt voorkomen. VOORHOUT zocht met klem medewerking van de leden niet alleen, maar ook van de diverse instanties van Overheid etc. Het bestuur zal alles in het werk stel len, om deze plannen te verwezen lijken. De secr.-penningm., de heer J. W. Jansen, las notulen en jaarverslag, inclusief rekening en verantwoor ding. De vereniging telt nu 74 leden. Er was een batig saldo in kas ad ƒ8.383.77. Een schrijven van het Gemeente bestuur maakte melding van de vast gestelde huur der woningen aan de Julianastraat. Voor de bewoners een buitenkansje. De huurprijs is nu 6.55 p.w. (voorheen ƒ7.Volgens een schrijven van de Nat. Raad zal deze huurprijs geen verhoging on dergaan, na 1 Jan. 1954. De heer H. C. J. Bakker werd met grote meerderheid in het bestuur her kozen. Vervolgens kwamen drie pun ten in bespreking, t.w. voorstel tot het aangaan van geldleningen, beno digd voor de aankoop van gronden, gelegen aan de Prins Bernhardlaan en Julianalaan, alsmede voor de bouw van woningen op die gronden; idem om van de gemeente Voorhout aan te kopen, tesamen 4643 M2, ge legen aan voornoemde straten en het vaststellen van de volgende bouwplan nen: a. een plan voor zes woningen aan de Prins Bernhardlaan en b idem van 25 woningen of eventueel méér of minder, aan de Julianalaan. Teke ningen van bouwplan en woningen circuleerden langs de talrijke aanwe zigen en na nog meerdere vragenstel lers hieromtrent beantwoord te heb ben, bracht de voorzitter deze voor stellen apart in stemming. Onder sti mulerende en opgewekte uitlatingen werden deze belangrijke punten z.h. st. door de vergadering aanvaard. De voorz. sprak zijn vreugde uit omtrent deze besluiten. Met de hoop uit te spreken, dat in een volgende vergadering bekend zou zijn, dat weer een groot aantal leden ook een wo ning mochten bezitten, sloot spr. deze zeer belangrijke en prettige verga dering. De heer N. W. Zoet slaagde te Amsterdam voor het Remec-examen (vakdiploma van het rijwielbedrijf). LTBKVOB. De leden van LTB en KVOB kwamen in de Bonte Koe in vergadering bijeen. Nadat voorz. J. P. Vester in 't kort de exportresultaten van het afgelopen jaar had gememoreerd, spoorde hij allen aan, om propagandist te zijn voor de eigen organisatie. De voorz. zei nog, dat er dit jaar extra propaganda voor de nieuwe tuinbouwschool in Noordwij kerhout gemaakt zal worden, omdat ook uit Voorhout veel jongens hier naar toe zullen gaan. De behandeling van de beschrij WASSENAAR De Kroon heeft nog geen beslissing genomen op het beroep van het ge meentebestuur van Wassenaar tegen het verbod om in deze gemeente halteplaatsen in te richten voor de autobusdienst van de Nederlandse spoorwegen tussen Den Haag en Am sterdam. Voor de verbinding van Wassenaar met Rotterdam, aldus minister Al ge ra in zijn memorie van antwoord zouden de gevraagde stopplaatsen zonder betekenis zijn. De minister zegt vooralsnog geen aanleiding te vinden om uitbreiding te geven aan de maatregelen die na de opheffing van de spoorlijn Loolaan—-Scheve- ningen ten behoeve van de forensen zijn getroffen door de HTM. DIRECTEUR VEROORDEELD. Een 60-jarige directeur uit Wasse naar is vanochtend door de Rotter damse Rechtbank veroordeeld tor een geldboete van 1000.subsidiair één maand hechtenis. Hij zou aan de belastingen omzet belasting hebben verzwegen en de officier van justitie had tegen hem een voorwaardelijke gevangenisstraf geëist van vier weken, alsmede een geldboete van 5000.subsidiair één maand hechtenis. AANSLUITING BIJ BOUWKAS. Zoals kort geleden aan de gemeen teraad werd toegezegd, hebben B. en W. van Wassenaar een onderzoek in gesteld naar de mogelijkheid van het verstrekken van financiële garanties aan ingezetenen, die 'n eigen woning willen laten bouwen, 't Resultaat van dit onderzoek is, dat B. en W. aan de gemeenteraad voorstellen, de ge meente te laten deelnemen in de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Ge meenten. De gemeente zal in hojfaan- delenkapitaal van de Bouwkas deel nemen met een kapitaal van 10.000 en een entreegeld moeten betalen van 400.—. Aan de raad werd voorge steld, daaraan goedkeuring te verle nen. De plaatselijke afdeling van de Bouwkas zal bestuurd worden door een commissie, waarin zitting zullen krijgen enkele spaarders, een verte genwoordiger van het gemeentebe stuur en een door B. en W. aan te wijzen technische deskundige. Een ingezetene, die een woning denkt te gaan bouwen, kan, nadat deze plaatselijke commissie advies heeft uitgebracht, een bouwkas over eenkomst aangaan en beginnen met Wijziging' straatnaam. In ver band met het feit, dat het voor tram- passagiers, die bij de halte Schouw man uitstappen zeer moeilijk is, de Paauwlaan te vinden, stellen B. en W. de raad voor, het onbebouwde ge deelte van de Backershagenlaan, ge legen tussen de brug over de Zylwa- termg en de Paauwlaan voortaan ook Paauwlaan te noemen. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd op het Leidse stadhuis aanbesteed het maken van riolerings-, drainage-, grond- en be- stratingswerken nabij de viaducten Morsweg en Gordelweg te Leiden. Er waren acht inschrijvers, van hoogste tot laagste: Schouls. Leider dorp, 93.049; Overdevest, Rijnsater- woude, 92.200; Hennipman, Leider dorp, 92.000; Strijk, Rijpwetering, ƒ90.000; Bakker, Rotterdam, ƒ88.400; Volke, Sliedrecht, 87.850; Hoonhout en Smit, Haarlem ƒ87.300; Van der Geer en Zoon, Leiden 86.870. vingsbrief had een zeer vlot verloop. Tot afgevaardigden werden geko zen de heren W. Borst en C. Prins. Hierna hield de heer De Munk van van Assurantiekantoor van de LTB een inleiding over het onderwerp het „W.A.-risico". Hierna werd door de heren van 't Assurantiekantoor de film „Staakt het vuren" vertoond, een film die duidelijk liet zien, door welke oor zaken brand kan ontstaan. Tot slot een film, die wel zeer de aandacht had en dan ook buitenge woon interessant was, n.l. het ont staan van de N.O.-polder. Hier zag hoe in de loop der jaren 48000 ha. aan de zee is onttrokken en ge- LEIDEN, 15 Dec. Varkens. Aan voer 526 stuks. Prijzen: zware 1.83 —1.86, lichte 1.77—1.82, zeugen 1.661.72 per kg. levend gewicht. Handel aanvankelijk vlot, later aflo pend. ROTTERDAM, 15 Dec. Vee. Aanvoer 4428 (6944) totaal, waarvan 800 vette koeien, 1034 (473) gebruiks- vee, 80 vette kalveren, 234 (165) gras- kalveren, 776 nuchtere kalveren, 201 varkens, 429 biggen, 131 paarden, 11 veulens, 688 schapen, 44 bokken en geiten. Prijzen: wette koeien 2.62 —2.74, 2.44—2.58, 2.15—2.30 en vette kalveren 2.802.90, 2.70 2.80. 2.40—2.60 per kg. lev. gewicht, graskalveren 400325240; nuch tere kalveren 565045, biggen 484035 per stuk; slachtpaarden 1.70, 1.60 en 1.55 per kg. lev. gewicht; schapen 12511090, lammeren 958575, kalf- en melkkoeien f 1100940780, vare koeien 7 25575500, vaarzen 850—700—575, pinken 575—475— 375 per stak. Vette koeien aanvoer groter, handel redelijk^ le kwaliteit iets stijver in prijs, 2e en 3e als gis teren, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer even meer, handel vlot, prijzen hoger, prima's boven notering, graskalveren aanvoer rui- sparen. Zodra een bepaald gedeelte mer, handel kalm, prijshoudend; nuch van het benodigde stichtingskapitaal J tere kalveren aanvoer als vorige week byeen is, verstrekt de Bouwkas een handel vlug, prijzen iets hoger; big- onopzegbare 30-jarige hypothecaire lgen aanvoer iets minder, handel ma geldlening tot het bedrag, dat voor de bouw nodig is. B. en W. zijn van mening, dat het alleszins aanbeveling verdient, de gelegenheid, die de Bouwkas biedt, om de bouw van kleine middenstands- woningen te bevorderen, te benut ten. Bodemonderzoek. In verband met de schaarste aan goede cultuur gronden in deze gemeente achten B. ën W. het van groot belang, in be paalde gedeelten van Wassenaar een grondonderzoek te laten verrichten door de Stichting voor Bodemkarte- ring. De kosten van dit onderzoek worden in totaal geraamd op 7500. B. en W. hebben de raad voorgesteld, tig, ruim prijshoudend, slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel wil liger, prijzen hoger; lammeren aan voer veel groter, levendig, prijzen onveranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer iets groter, handel kalm, prijzen stabiel; varekoeien aanvoer als vorige week, handel kalm, ruim prijshoudend, vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel stil, pryzen onveranderd; TBC ij vrij aanvoer als vorige week, handel kalm, prijshou- den. BODEGRAVEN, 15 Dec. Kaas. Aanvoer 68 partijen. Prijzen le soort van 2.11 tot 2.16, 2e soort van 2.052.10, extra 2.28 per kg. Han del flauw. De Woningbouwvereniging heeft grootse plannen De Woningbouwvereniging Voor hout" hield haar eerste lustrum-jaar vergadering, waarop de leden zich moesten uitspreken omtrent een bouwplan van zes en een plan van 25 woningen, waarvoor grond zou tt moeten worden aangekocht van de Het gezin moet God de kans geven gemeente bij de Julianalaan. De om te kunnen roepen en het is daar- voorz., de heer W. v d Ploeg ver- ZIEN MET Onder deze slagzin lanceren wij een reis waarbij BRUSSEL een FEEëRIEK LICHTSCHOUWSPEL en BEUK een comfortabele, verwarmde touringcar biedt. Deze ideale combinatie garandeert U een onvergetelijke avond in deze wereldstad. Vertrek elke Zaterdag: Prijs 10incl. rondrit 14.30 uur uit Noordwijk, 15uur uit Leiden. Bewijs van Nederlanderschap is vereist. Festijn van lichtweelde ook in eigen land! Ga met BEUK naar ROTTERDAM en aanschouw een herrezen stad, badend in een zee van licht en kleur. Iedere Zaterdag-, Zondag-, Woensdag-, en Donderdag avond. Prijs 2.75. RESERVEERT TIJDIG! REISBUREAU NOORDWIJK TELEF. 2545 BOEKINGSADRESSEN: Leiden: Reisbureau Stadhuisplein, tel. 25070. Noord wijkerhout: J. Koppen, Hoogstr. 44, tel. 550. Hillegom en omg.: Reisb. COPEX, teL 5341. Lisse: C. G. Degger, Wagendwars6traat 20, tel. 3640. Deelnemers uit omliggende plaatsen worden opgehaald. Bon, een pak kerstboom kaarsjes 13 ct., div. kleu ren. Uitstekende kwaliteit. Uitsluitend met inlevering van deze bon voor slechts 13 cent. Zolang de voor raad strekt. Victorie Ba zar, Hoge woerd 3173. 2* Damast kersttafelloper 15 cent, kerstmannetjes 10 25 cent, rode kerstklok ken 1525 cent, mos 20 ct. per pak, feeënhaar 29 ct. per pak, pieken 3550 ct., ïjslametta 20 ct. per pak, kerstservetten 25 ct. per pak, Victorie-Bazar, Ho~ gewoerd 3173. 905 21 Rode Kersttulpen 10 ct. lametta slingers 7 ct., da mast kersttafelkleed 25 ct., crêpe papier 10 ct. per rol, kaarsenknijpers 12 voor 25 ct., alle maten Goudse kaarsen, de grootste sorte ring glazen kerstboomver siering, ruim 100 div. figu ren. Victorie-Bazar, Ho- gewoerd 3173. 905 2* „Rosine' geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en juwelen Grote keuze in verlovingsringen gou den. zilveren en verzilver de artikelen He? adres voor alle reparaties en uur werken Steenstraat no 16, Tel 26854 2* In het Kinderwagen huis De Ooievaar vindt U een geweldige sortering in Kinderwagens. Wandelwa gens. Kinderledikanties. Kinderboxen en Baby speel goed. schoonmaakartikelen sponsen zemen, dweilen, borstel waren enz De Ooie vaar Janvosseristeeg 37, Tel 25354 21 Piano of vleugel van particulier ter overname gevraagd, geschikt voor zangvereniging. Br. merk, kleur en naaste prijs onder no. 904 bureau van dit blad Brengt de Kerstsfeer in Uw woning CREPE-PAPIER, in rood, wit ol groen. Per rol van 2 meter0 Ct KERSTSERVETTEN, per pakje van 20 jtuks 39 ct.. 25 ct 19 Ct 12 KERSTSERVETTEN en 6 DRUP PELVANGERS per pakje 39 Ct KERSTTAFELLAKEN voor een stem mige tafel. 115x 145 cm. 35 ct 29 Ct KERSTLOPER, 50 x 180 cm. 19 ct 15 Ct KERSTBORDEN van carton In 2 dessins. 3 stuks 29 ct Fraaie sortering KERSTKAARTEN en KERSTWENSEN. Ook In Frans. Duits of Engels. Beginprijs 7 stuks voor 10 Ct Gladde KERSTBOOMKAARSJES, witte of gekleurde. Per pak van 20 stuks25 Ct Mooie B0THISCHE KAARSEN, in pakjes van 2 stuks 39 ct.. 29 ct25 Ct KAARSENKNIJPERS met lekbakjes 10 voor2 5 ct Op kogel 5 voor 25 Ct Glanzend ENGELENHAAR, per doos 49 ct.. 35 ct. 25 Ct LAMETTA-SLINGERS, 25 ct.. 1S rt.10 ct Sneeuw lametta 39 ct KERSTBOOMVERSIERING, grote collectie sierlijke figuren, per stuk reeds vanaf 1 O Ct SNEEUW, per groot blok, verpakt In cellophaan 25 ct Fraaie KERSTGROEP, bestaande uit 21 figur.n 5.90 Dit is een uit de ruime sortering kerstgroepen. Verkoop Kerstversiering parterre Maarsmansteeg

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3