Samenwoning leidde naar rechtbank Regering (bij motie-Stokman) uitgenodigd subsidie aan humanisme weer te bestuderen Knaapje aan dood ontsnapt De broodprijs Koffie duurder Opheffing van tramdiensten der N.Z.H.V.M. in onderzoek DE DOLLE MU Bestelauto te water geraakt DINSDAG 15 DECEMBER 1953 Db i.hiwsh U.IIHAINI"" 1 EERSTE BLAD PAGINA 2 TWEEDE KAMER In de Tweede Kamer was aan de orde de voortzetting van de algeme ne beraadslagingen over de begro ting van Sociale Zaken en Volksge zondheid. De heer ZEG BRING ADDERS (WD) vroeg de minister aan te drin gen bij de emigratie-organisaties op het leren van de Engelse taal door aanstaande emigranten. Hij betreurde het, dat aan de emigranten in het vreemde land geen steun kan worden verleend door de regering. Nogmaals bepleitte hij de instelling van commissies van bijstand voor de arbeidsinspecties. De heer STAPELKAMP (AR), be toogde dat er onderscheid is tussen de geestelijke en godsdienstige zorg, en de sociale en culturele zorg. Er is geen bezwaar tegen, als Humanistisch Verbond op de laatste aardse terrei nen arbeidt. Hij heeft principiële bezwaren tegen het werken van humanistische ver zorgers op geestelijk of godsdienstig gebied. De heer DE KORT (KVP) wilde zich aansluiten bij de opmerking van de heer Stapelkamp over de kinder bijslag voor gebrekkige kinderen tot het 27e jaar. De heer STOKMAN (KVP) had met instemming de rede van de mi nister beluisterd. Ook kan hij in stemmen met het standpunt van de minister, dat de kerken niet voldoen de doen aan zielszorg onder de ar beiders in de kampen. Het ministerie zelf werpt echter belemmeringen op voor dit werk. Hij houdt zich er gaar ne van overtuigd, dat de minister dit zal willen oplossen. Het betoog van de minister raakte echter de zaak niet. Spr. had bezwaar tegen de steun van de overheid aan de humanistische verzorging, die fei telijk propaganda is. De normen in de gevangenissen en het leger kunnen niet voor de arbeiders in de DUW- kampen gelden. Toch dienen hier ook normen voor de humanistische verzorging te worden gesteld. De re gering dient de zaak in studie te ne men en de Kamer moet zich kunnen uitspreken in een algemeen debat over het humanisme. In afwachting daarvan dienen de uitgaven voor de humanistische verzorging in 1954 die van 1953 niét te boven te gaan. MOTIE STOKMAN- Spreker wilde geen amendement indienen. Hij diende wel een motie in met de strekking, dat de Kamer, van oordeel, dat de subsidiëring van de godsdienstige en geestelijke verzor ging in de DUW- en arbeidskampen nadere overweging behoeft; van oor deel tevens, dat daarbij ook de ver zorging van buiten-kerkelijken door verzorgers van godsdienstige gezind ten dient te worden betrokken; de regering uitnodigt de uitwerking van dit standpunt in studie te nemen, van de resultaten daarvan aan de Kamer mededeling te do-en en in afwachting van een en ander de omvang van de subsidiëring der godsdienstige en geestelijke verzorging in de genoem de kampen te beperken tot de daar voor over 1953 toegestane gelden. De heer KIKKERT (OH) sloot zich gaarne aan bij de woorden van de heren Stapelkamp en De Kort over de kinderbijslag voor gebrekkige kinderen. De positie van de geestelijke ver zorging is scheef getrokken, wat be treft de kerkelijke en humanistische verzorgers. Daarom heeft spr. de motie Stokman ondertekend. De heer LEMAERE (KNP) meende, dat het beleid van de minister op losse schroeven staat en dat hij zich overgeeft aan opportunisme, door te zeggen ,dat vele arbeiders, die wel iswaar geen bewuste humanisten zyn, toch het contact op prijs stellen met de humanistische verzorgers. Deze subsidiëring is niet gemotiveerd en de minister had niet zonder meer tot verhoging van deze subsidie mogen overgaan, nu deze kwestie zo in het brandpunt staat. Spreker had eerst verder willen gaan, maar zal zich nu aansluiten in het raam van motie- Stokman. De heer VAN LIER (PvdA) meen- of dat het geval is. Bovendien wijst spreker op het gevaar, als men door het vragen van sympathie-betuigin gen een aantal arbeiders in een be paalde richting zou dringen. Een ver gelijking tussen de DUW en de ge vangenissen en het leger is wat be treft de geestelijke verzorging niet te trekken. De minister acht de motie-Stokman voor het eerste gedeelte overbodig, omdat hij de zaak nader wil bezien. Hij heeft echter bezwaar tegen het tweede deel, dat de omvang der sub sidies wil beperken tot die voor 1953. Er kan immers reden zijn, bij voor beeld bij sterk stijgende werkloos heid, om de subsidies wel te verho gen. Hij acht het onverstandig, als de Kamer hen zou willen binden aan de subsidies van 1953. De Staatssecregtaris van Sociale Za ken de heer VAN RHLJN zegt, te wil len proberen om het hele probleem der invaliden nog eens te bezien, ten einde tot een betere regeling te ko men. Aan de orde is de stemming over de motie-Stokman. De heer VAN LIER (P. v. d. A.) zegt, dat het eerste deel van de motie geen bezwaar oplevert; tegen het tweede deel hebben spreker en zijn fractiegenoten bezwaar, omdat bij bevriezing van de subsidies ook de geestelijke verzorging in de kampen in de waternoodgebieden is betrok ken.. Spreker blijft bij zijn mening, die hij reeds heeft uitgesproken. De heer ZEGERING HADDERS (VVD) zegt, de motie niet te kunnen treurt het, dat de minister geen te rugwerkende kracht wil geven aan de ontknikking tot 1 Januari 1948, zoals geschied is bij de aktebezitters. Dit heeft bij de onderwijzers grote wrevel gewekt. Spr. dient een motie in beogende de ontknikking terug te doen werken tot 1 Januari 1948. Deze motie is mede ondertekend door leden van de V.V.D., P. v. d. A. en K.V.P. De heer TILANUS (C.H.) zou over de motie zijn oordeel nog niet geven. Hij heeft haar nog niet op schrift maar in het algemeen is hij geen vriend van moties. De heer LUCAS (K.VP.) acht het antwoord met betrekking tot de le rarensalarissen niet bevredigend. De terughoudendheid van de minister wekt achterdocht bij de leraren. Redelijk zegt de heer Lucas het te sloten. achten, dat herstel van onrecht wordt verleend. Hij dient de volgende motie in: „De Kamer, Overwegende, dat het „rechtsher- stel-1947" in verband met het ver schil in behandeling tussen de lera ren bij het V.H.M.O. en de leraren bij het MN.O. bij de salariëring van de leraren bij het V.H.M.O. op gronden van rechtvaardigheid ver leend ha\i moeten worden, nodigt de regering uit, de nodige maatregelen te nemen, om alsnog over de termijn 1 Januari 194731 Augustus 1947 de op 1 September 1947 ingegane, salaris-verhoging uit te betalen." De heer PETERS (K.V.PJ ver klaart o.a. accoord te gaan met het standpunt van de heer Roos jen in zake de ontknikking. De heer ENGELBERTINK (KVP) informeert o.a. naar het denivelle- rings-K.B. voor de leraren, dat nog steeds niet is verschenen. Hij merkt op, dat subsidie-aanvragen van schoolbesturen wel eens vijf jaar blij ven liggen. Dat kan omdat de M.O.- wet niet aangeeft dat binnen een be paalde termijn moet worden geant woord op dergelijke aanvragen. De MINISTER zal hedenmiddag of hedenavond antwoorden. Te ruim half twee wordt de vergadering ge- Negen maanden voor revolverschot Voor de Maastrichtse rechtbank werd gisteren negen maanden geëist tegen een 36-jarige bouwvakarbeider uit Schaesberg wegens poging tot zware mishandeling van een 41-jarige steunen. Door bij de verzorging van mijnwerker, die met verdachtes doch- buitenkerkelijken ook verzorgers van *er en met hem in dezelfde woning godsdienstige gezindten te betrekken, j verblijft. bereikt men het tegengestelde re-' °P 27 September had verdachte, sultaat van wat men beoogt Men na een woordentwist met zijn doch- dient het humanisme met geestelijke j ter> uit een revolver een schot ge- wanenen te bestrijden. lost °P de mijnwerker, toen deze De motie-Stokman wordt met 35 dreigend op hem afstormde. De man tegen 24 stemmen aangenomen (te gen stemmen P.v.d.A., V.VD.. en CPN). VOLKSGEZONDHEID. Aan de orde is het antwoord van de minister inzake de beschouwingen over de volksgezondheid. Minister 6UURHOFF zegt, dat nog zal moeten blijken, of bij het organiseren van de schoolartsendiensten het levensbe schouwelijk element dient te worden ingebracht. Als dat eventueel nodig zou blijken te zijn, zal daartoe ook worden overgegaan. De regering heeft niet voldoende geldmiddelen, om het aantal beschik bare ziekenhuisbedden voor rheuma- lyders uit te breiden. De minister acht hetgeen in de Evipancentra geschiedt betreurens waardig en niet bevorderlijk voor Nederlands goede naam in het bui tenland. Hij acht echter effectieve maatregelen in dit opzicht belang rijker dan snelle. Deze maatregelen zullen zo spoedig mogelijk worden genomen, als de studie en de voorbe reidingen zijn voltooid. De begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. De vergadering wordt om tien mi nuten over zes geschorst tot acht uur. AVONDVERGADERING. Twee moties bij Onderwijs In de avondvergadering werd de algemene beraadslaging over de be groting van het departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen voortgezet. Minister CALS vervolgt zyn Woensdag afgebroken rede. De door mej. Tendeloo ontwikkel de gedachten in zake de opleiding van juristen bevatten z.i. veel aantrek kelijks en hij zal ze gaarne overwe gen. Als tot instelling van het mees- tersexamen zou worden overgegaan ligt het niet in de bedoeling alle rich tingen aan alle universiteiten moge lijk te maken. Tegen instelling van een homoeo- pathische leerstoel blijft de minister de, dat het gebruik van de woorden 0p grond van de hem verstrekte una- geestelijk of godsdienstig wat be treft de verzorging van de arbeiders, een taalkwestie is. Het principiële bezwaar van pater Stokman kon spr. wel begrijpen, maar slechts het standpunt van de overheid is hier beslissend. De overheid heeft niet het recht om de humanistische le vensovertuiging te diskwalificeren. De overheid mag niet te kort schie ten, als de geestelijke verzorging niet geheel voldoet. Het is betreurenswaardig, maar 'n feit, dat een groot aantal arbeiders nu eenmaal niet gediend is van de geestelijke bijstand van kerkelijke verzorgers. Men dient de kerkelijke verzorging te stimuleren en de ac tiviteit van het humanistisch verbond niet te belemmeren. Welk nut kan het trouwens zijn een bevriezingspoliiek toe te passen, zoals met de motie-Stokman wordt beoogd, omdat dan ook de indienst treding van de nieuwe katholieke verzorger wordt aangehouden. Spr. moest zijn mening over de motie voorbehouden. De heer REUTER (CPN) heeft geen behoefte aan de motie Stokman die de kerken een monopolie-positie in de DUW-kampen wil geven. MINISTER ANTWOORDT. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer SUTJR- HOFF is ook van mening, dat het Humanistisch Verbond geen propa ganda moet gaan bedrijven met overheidsgeld. Hij betwijfelt echter nieme adviezen bezwaren hebben. Tenslotte brengt spreker zijn waardering tot uiting voor het werk- der onderwijzers in het grote klas sen en hij verklaart, dat de regering alles zal doen om dat werk zo goed mogelijk te maken. De staatssecretaris, mejuffrouw DE WAAL, betoogt, dat de harmonische opbouw van het onderwijs veel rui mer moet worden gezien dan als een coördinatieprobleem. H.i. moet niet alleen gelet wor den op intellectualistische capacitei ten bij de examens, die niet selectief genoeg zijn. Men heeft rekening te houden met een ontwikkeling naar de vrijheid; bij het nijverheidsonder wijs is deze het verst gevorderd. Met het oog op de leeftijd, waarop de kinderen aan de maatschappij worden afgeleverd zijn voor meisjes van 14 tot 17 jaar experimenten gaande. Ook voor jongens wordt ge- experimenteerd. Het is een voorzich tig zoeken en men zal niet spoedig tot uniforme regelingen kunnen ko men. Het aantal voor subsidiëring in aanmerking gebrachte scholen kan niet worden verhoogd. Spr. kan niet tegemoetkomen aan de wens van de heer Roosjen met betrekking tot sub sidie voor het gereformeerd lyceum te Kampen en aan die van de heer Lucas voor de lycea te Breda en Lei den. Te middernacht wordt een aan vang gemaakt met de replieken. Die heer ROOSJEN (A.R.) be- werd in de rechterarm getroffen. Verdachte, die een rustige indruk maakt, verklaarde ter zitting, dat hij zich door de mijnwerker bedreigd voelde, en dat hij geschoten had om de ander af te schrikken. Noodweer? De rechtbank achtte de ten laste gelegde poging tot doodslag en de subsidiair ten laste gelegde zware mishandeling niet bewezen, wel de poging tot zware mishandeling, waar voor negen maanden geëist werd. De verdediger meende, dat ook de poging tot zware mishandeling niet bewezen was, terwijl voor de nog meer subsidiair ten laste gelegde een voudige mishandeling ontslag van rechtsvervolging diende gegeven te worden wegens noodweer. Als het kalf De rechtbank wees de door de ver dediger verzochte in vrijheidsstelling voor verdachte af en bepaalde de uit spraak op 28 December. De verbalisant deelde mede, dat Met één schoen en 'n hart vol schrik kwam gisteren een Enschedees jongetje thuis, dat op het nippertje aan de dood was -ontsnapt Zijn tweede schoentje was verbrij zeld tussen de spoorrails en het had maar heel weinig gescheeld of het kereltje had het lot met zijn schoen tje gedeeld. Te zamen met enkele vriendjes speelde hij op de onbewaakte over weg bij de Bruggemorsweg te En schede. Op 'n gegeven moment raak te hy met zijn schoentje bekneld tus sen de rails, juist op het moment, dat van verre een trein naderde. Ter wijl zijn kameraadjes gillend wegsto ven, bleef de jongen aan de spoor rails geklonken staan. Toen de trein op enkele tientallen meters genaderd was, wist hij zich echter los te wringen en met achter lating van zijn schoentje rende hij vlak voor de trein van de baan af. het hier een geval van samenwoning betreft, welke voortdurend tot ern stige rustverstoringen leidt. De bur gemeester van Schaesberg overweegt op korte termijn maatregelen om aan deze samenwoning een einde te ma ken. Over een eventuele verhoging van de broodprijs zijn reeds geruime tijd onderhandelingen gaande, die even wel nog niet zijn afgesloten en het is zelfs niet zeker, of de beslissing vóór 1 Januari zal vallen. Nagegaan wordt of de minister door verhoging van subsidie op bloem prijsverhoging kan voorkomen, dan wel dat de broodprijs iets moet stijgen. In dit verband wordt een verhoging van het volksbrood met één cent in de ste den en met twee cent op het platte land genoemd. Voor het luxe brood bestaat geen maximumprijs, doch hiér zal de vrije concurrentie verho ging in de weg staan. In de gisteren te Amsterdam ge houden vergadering van de koffie- branders en theepakkers is tot een verhoging van de koffieprijzen voor consumenten met onmiddellijke in werkingtreding besloten. De koffie van 2.10 per half pond wordt ge bracht op ƒ2.18 en de koffie van ƒ2.30 per half pond op ƒ2.40. Men was het er over eens dat deze ver hoging nog niet in overeenstemming is met de wereldmarktprijs, aangezien dan de prijsstijging wel tweemaal zo veel had moeten bedragen. WETSVOORSTEL Vrij weekeind voor landarbeiders Een door de staatssecretaris van sociale zaken bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp moet het in beginsel mogelijk maken, voor alle landarbeiders de arbeid op Zondag en Zaterdagmiddag te verbieden en Voor vrouwen en jeugdige personen de nachtarbeid te verbieden, verder om een maximaal aantal uren arbeid per jaar en per dag voor mannen en een maximaal aantal uren arbeid per dag per week en per jaar voor vrouwen en jeugdige personen vast te stellen. Hij meent dat wijziging van de ar beidswet 1919 in deze zin nodig is om de nog steeds bestaande rechts ongelijkheid van de landarbeiders ten opzichte van andere arbeiders te niet te doen en heeft gemeend het ad vies van de meerderheid van de so ciaal-economische raad ten deze niet te moeten volgen. Memorie van Antwoord Onze luchtvaart op eigen wieken Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorlopig veralag der Tweede Kamer over de Rijks begroting 1954 hoofdstuk IXb, Ver keer en Waterstaat. Aan deze memo rie is het volgende ontleend. Richtingaanwijzers De zorg voor de verkeersveiligheid acht de minister van het grootste be lang; hij wil gaarne doen wat in zijn vermogen ligt om deze te bevorde ren. Het aanduiden van richtingveran dering bij trams door middel van richtingaanwijzers is met ingang van 1 Januari 1958 gebiedend voorge schreven. Reeds thans treffen de tramwegmaatschappijen voorberei dingen ter zake en wel in die zin, dat bij periodieke revisie de trams van richtingaanwijzers worden voor zien. Met het oog op de verkeersvei ligheid deze eist immers óf inte grale óf geen toepasing zal het gebruik daarvan evenwel tot boven genoemde datum achterwege moeten blijven Het toelaten van de bromfietsers op de rijweg onderwierp de minister aan een onderzoek. Hij wenste de huidige regeling echter nog even aan te zien alvorens nieuwe maat regelen te treffen; Opheffing tramdiensten Aangaande de stand van zaken ten aanzien van de eventuele opheffing van de railverbindingen der NZH VM kan de minister mededelen, dat omtrent het verzoek van de maat schappij te mogen overgaan tot sta king van de locale dienst Voorburg- Scheven ingen en tot het opbreken van het traject Den Haag (Malie veld)Scheveningen nog overleg met Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland gaande is. Wanneer de NZH VM een verzoek zou indienen de dienst op het traject Amsterdam Zandvoort te mogen staken, zal daar omtrent in de eerste plaats overleg met Gedeputeerde Staten van Noord- Holland moeten worden gepleegd. K.L.M. zonder subsidie Het heeft de minister verheugt, dat vele leden belangstellen in de financiële politie van de K.L.M., aangezien hij in de gelukkige om standigheden verkeert, te kunnen antwoorden, dat die positie dank zij de in de laatste jaren behaalde win sten en een zorgvuldig financieel beleid, bevredigend is te noemen. Van enige subsidie behoeft thans dan ook geen sprake meer te zijn. Met betrekking tot de aanvanke lijke resultaten van de busdienst van de N. S. AmsterdamDen Haag kan worden medegedeeld, dat tot dusver re per werkdag 6 a 700 reizigers wer den vervoerd, welk cijfer voor de Zondagen enkele honderdtallen ho ger ligt. De gemiddelde busbezetting per rit bedraagt aldus 10 a 12 rei zigers. In hoeverre sedert de instel ling van de busdienst het vervoer over de rail tussen Den Haag en Amsterdam is afgenomen, is nog niet bekend. Bruggen, veren en tunnels De minister heeft zich in beginsel bereid verklaard op de pylers van de voormalige spoorbrug bij Rhenen een brug voor gewoon verkeer te leggen, indien ook overigens de weg, waarin deze brug past. n.l. de door de provincies Utrecht, Gelderland en Noord-Brabant ontworpen Noord- Zuid-verbinding, tot stand komt. Hoewel het vraagstuk van de oeververbinding van het U en het Noordzeekaneel en de noodzaak daarvoor verschillende berekeningen en begrotingen te maken nogal ge compliceerd is, hoopt de minister toch spoedig een advies te ontvangen betreffende de wenselijkheid om aanstonds een brug- en wegverbin ding langs de Oranjesluizen te ma ken, waardoor naar het lijkt enige verlichting kan worden gegeven voor het verkeer tussen Amsterdam- Zuid en Amsterdam-Noord. Naar de tegenwoordige plannen zal de openstelling van de tunnel te tt (65) kompoesje... niet Stuk bosbeer, banq zJn... klein kn ben ie dan ke qeven...kik...afqe [niet 6e-j=z, j/lopen schaard? Velsen voor het autoverkeer in de zomer van 1958 kunnen worden ver wacht; een onderzoek naar de mo gelijkheid van vervroeging van dit tijdstip is gaande. De aansluitende weggedeelten kunnen tezelfder tijd gereed zijn. De nieuwe pont bij de Hembrug zal dezer dagen in gebruik worden gesteld; het zal daarna mo gelijk zijn om bij Velsen geregeld vier ponten in bedrijf te hebben. De stormramp De door de stormramp beschadig de dijken zijn thans in het algemeen weer in een toestand gebracht waar in zij de winterstormen zullen kun nen weerstaan. Teneinde een summiere indruk te geven van hetgeen op het gebied van het dijkherstel werd verricht, valt op te merken, dat 67 stroomvoerende en rond 500 niet-stroomvoerende ga ten zijn gedicht, dat van de ongeveer 500 km beschadigde tot weggespoel de dijkvakken plm. 350 km definitief is hersteld, terwijl plm. 150 km wel grotendeels gereed doch nog in be werking is. Van de belangrijkste onderdelen kunnen worden genoemd de sluitin gen van de grote gaten bij Helle- voetsluis, Den Bommel, Herkingen, Schelphoek, Ouwerkerk. Zierikzee, Kruiningen en Bath en de nieuwe dijk van Ooltgensplaat tot Herkin gen Door kreekvorming is globaal 600 h.a. land verloren gegaan. Stemmen van Nederlandse emi granten worden momenteel in Nieuw- Zeeland op de band vastgelegd, om tijdens de Kerstdagen in Nederland te kunnen worden uitgezonden. De opnamen, die per vliegtuig naar het moederland worden gebracht, be staan uit groeten voor familieleden en korte impressies uit het leven van de Nederlandse emigrant. Bestuurder verdronken de gevaarlijke bocht van de Spaarndammerdijk te Amsterdam is Maandagavond door nog niet opge helderde oorzaak omstreeks 22.10 uur een kleine bestelauto via het trottoir de dijk afgereden en te water geraakt. De bestuurder, de 40-jarige H. H. uit Zaandam heeft geen kans meer gezien de wagen, die circa zes meter uit de wal in het water terecht kwam, te verlaten. Zijn stoffelijk overschot is naar het Wilhelmina Gasthuis over gebracht. De auto, die kwam uit de richting van de stad ramde eerst een klein boompje, dat geheel ontworteld werd, en gleed toen in schuine rich ting de dijkhelling af. Hierbij werd een hekwerk met een tiental paaltjes meegesleurd. Vier agenten begaven zich te water en vonden, door dat de lichten nog brandden de wagen. Met een mes slaagden zij er in het linnen dak open te scheuren en de man uit de wagen te halen. Inmiddels hadden zij nog assistentie gekregen van drie burgers. Kunstmatige ademhaling werd toegepast, doch zonder resul taat. De brandweer heeft de auto met de takelwagen uit het water gehaald. Begrafenis mevr. De Bruijn Gistermorgen is op het kerkhof aan de Prinsenlaan te Utrecht na een gezongen uitvaartdienst in de Sint Pauluskcrk te Tuindorp het stoffelijk overschot van de echtge note van minister De Bruijn, ter aarde besteld. Zowel in de kerk als op het kerk hof waren zeer vele familieleden, vrienden en autoriteiten aanwezig. Voordat minister De Bruijn zijn korto toespraak aan het graf besloot met de woorden: „Moge onze moe der en echtgenote rusten in vrede", had hij dank gebracht aan de gees telijke en wereldlijke autoriteiten, die in persoon of schriftelijk van hun belangstelling hadden blijk gegeven. Bij de begrafenisplechtigheid van mevrouw De Bruijn waren aanwe zig: de minister-president, dr. W. Drees, de ministers prof. dr. L. J. M. Beel, prof. dr W. J. A. Kernkamp, ir H. B. J. Witte, mr. F. M. J. van Thiel en mr. J Cals, mitsgaders de staatssecretarissen W. Wohrmann, mr. F. Kranenburg, dr. G. M. J. Veld kamp, mr. dr A. A. van Rhijn en mr. W. H. van den Berge. De echtgenoten van alle ministers, ook van hen die zelf niet bij de begrafenis aanwezig konden zijn, hebben de plechtighe den bijgewoond. Het Verbond der KA.B.. waarvan minister De Bruijn voorzitter is geweest, was in de kerk en op het kerkhof vertegenwoordigd door de heren J. van. den Akker en drs P. Bogaers, respectievelijk vice- voorzitter en economisch adviseur van de K.A.B. KONINKLIJKE NIEUWJAARS- AUDIëNTIE. De koningin en de prins zullen op 13 Januari a.s. 's middags te 12 uur in het paleis op de Dam te Amster dam nieuwjaarsreceptie houden voor het corps diplomatique. Bij het schoonmaken van een schip is Zaterdagmiddag een 17-ja rige matroos uit Rotterdam in de ha ven van Delft gevallen en daar hij niet kon zwemmen en tijdige hulp ontbrak, verdronken.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2