Alarmering en hulpverlening bij eventuele watersnood land zonder bedelaars Bestelauto door trein gegrepen Eens in de vijf jaar naar de Schouwburg Oude Tilburgse roofoverval is dezer dagen opgehelderd Bankbiljetten uit de eerste hand Duitser bracht Bergen in last Personen-auto zonder benzine! Gemeenteraadsleden uit Limburg kwamen niet op de vergadering Min. Mansholt was niet beleefd GOLF DINSDAG 8 DECEMBER 1953 DE LEI USE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 ORGANISATIE WERKT OP PROEF Belangrijke taak voor K.N.M.I.-De Bilt Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland heeft een organisatie in het leven geroepen, die belast is met de alarmering bij hoog water en hulp verlening bij een eventuele waters nood. Mr. L. A. Kesper, Commissaris van de Koningin heeft dat gisteren op een persconferentie medegedeeld. De organisatie is bedoeld als een proef. Zij zal alleen deze winter be staan. Uit de watersnood van vorig jaar is de les getrokken, dat alles veel te centraal is gedaan, waardoor kost bare tijd verloren ging. Een te grote centralisatie is daarom bij de nieuwe regeling vermeden. Men is uitge gaan van het standpunt, dat de be veiliging van de bevolking op de eerste plaats een taak is van de bur gemeesters. Bij het optreden van rampen berust de algemene leiding bij de Commisaris van de Koningin. De hulpverlening ter plaatse ge schiedt onder leiding van de burge meesters. Wanneer zij hulp van bui ten af nodig hebben, kunnen zij zich rechtstreeks wenden tot de hulpver lenende instanties o.a. politie, mili tairen, Roode Kruis, Volksgezondheid, radio enz. Wanneer deze instanties hulp hebben verleend, brengen zij bij de Commissaris van de Koningin rapport uit, zodat deze een alge meen overzicht krijgt. Indien de instanties niet afdoende hulp kunnen bieden, dienen zij con tact op te nemen met de Commissaris van de Koningin, door wiens toe doen bijzondere maatregelen ge troffen kunnen worden. Wanneer er verschil van inzicht bestaat tus sen de burgemeester en een hulp verlenende instantie, beslist de com missaris. Alarmsysteem. E'en belangrijk onderdeel van de organisatie is het alarmsysteem, waarbij het K.N.M.L in De Bilt een belangrijke taak te vervullen krijgt. Bij hoog water stuurt dit instituut bet zogenaamde „telegram nul" naar de directeur-hoofdingenieur van de provinciale Waterstaat. "Dan is er eigenlijk nog niets aan de hand. Ver ergert de toestand, dan stuurt het WIE IS WIE? KNMI het zogenaamde „pinquin-te- legram". Dat gaat naar de Provin ciale Waterstaat en naar de Commis saris der Koningin. Op het provin ciehuis beginnen dan de voorberei dingen. Men geeft het telegram: „Zeer hoog water" door aan een aantal „centrale" gemeenten, zoals Rotterdam, Dordrecht, Oud-Beijer- land en Brielle. Deskundigen ver wachten, dat een dergelijk telegram deze winter ongeveer 5 keer van het KNMI zal uitgaan. Het derde telegram „gevaarlijk hoog water" heeft men genoemd het „telegram walrus". Dan wordt alles gealarmeerd: alle burgemeesters en alle instanties. Op het provincie-huis wordt dan een berichtencentrum in gericht, dat op elk gewenst moment in werking kan treden. In één uur tijd kan het hele apparaat paraat zijn. Men heeft op de eerste plaats de beschikking over een vijftiental telefoonverbindingen, waaronder zich een aantal „eigen lijnen" bevindt. Mocht de telefoon uitvallen, dan treedt de radio-telefonie in werking. De noodzender van de PTT in Rot terdam wordt opgebeld en die zorgt voor een verdere verbinding met een groot aantal mobilofoonapparaten, die in de verschillende gemeenten meestal op secretarie geplaatst zijn. Bovendien bevindt zich thans op het provinciehuis een zendinstal- latie, waarmee toestellen van de poli- tieverbindingsdienst kunnen worden opgeroepen. Op de derde plaats heeft men de beschikking over een telex-apparaat, dat aangesloten is op diverse politie-telexen. De provinciale griffie van Zuid-Hol land zal ten behoeve van deze orga nisatie dag en nacht bezet zijn. De Rijksvoorlichtingsdienst blijft uiter aard het landelijk alarmeringspunt. Het KNMI waarschuwt echter eerst i de provincie. Die stelt op haar beurt de RVD op de hoogte. SURPRISE..^ Een 20-jarige Amsterdamse typiste kwam Zaterdagmiddag hevig beroerd een politiebureau binnen rennen. Tijdens een tramrit had een man 'n gedeelte van heur haar, dat er toch maar los bijhing, afgesneden en mee genomen. De politie was belang rijk minder bekommerd en merkte op, dat de man het mis schien nodig had om er een Sin- terklaasbaard van te maken. Die politie. Altijd geneigd tot scherts en luim! J.W. Hofwijk, de befaamde reporter, die thans verbonden is aan onze redactie, heeft het „land zonder bedelaars" verkendNieuw Zeeland. In een flitsende stijl beschrijft hij zijn ontmoetingen met de Nederlanders aldaar. Hoe vergaat het hun in de vreemde? Hoe slaan zij zich heen door de moeilijkheden? Pakken de en interessante lectuur, deze reportages. En voorlichting' van de beste soort En verder in dit nieuwe nummer van de K.I.: Toen gistermorgen omstreeks kwart voor elf een bestelauto, die vanwege de mist zeer langzaam reed, een on bewaakte overweg bij Heeze (N.-B.) passeerde, zag de bestuurder plotse ling een trein uit de richting Eind hoven naderen. Hoewel hij direct remde, kon niet worden voorkomen, dat de trein de auto aan de voorzij de raakte. De bestelauto liep zware schade op, doch de bestuurder kwam Voor de economische politierech- me^ Ae schrik vrij. ter heeft gistermiddag een drogist-1 parfumeriehandelaar uit Dordrecht terecht gestaan, verdacht van over-1 treding der winkelsluitingsverorde- ningen. De man ha,d namelijk op i Dinsdagmiddag de verplichte slui tingsmiddag der drogisten zijn zaak open gehouden, omdat hij zijn drogisterij slechts als bijzaak be- i schouwt 1 Drie arrestaties De officier van justitie dacht er an-1 ders over en vroeg een principiële fn het begin van dit jaar werd een boete vim ƒ6.- of twee <iagen heel,-°ude Mbnrfrse ^„entevrouw, ter- De verdediger pleitte vrijspraak op wijl haar man naar de markt was, grond van het feit, dat parfumerie- jn <je vroege ochtend overvallen De Sag Sne„7^PSeter1US« "vers p.underden „et huis en na- tot ontslag van rechtsvervolging, men de spaarcentjes van de men- doch de officier overweegt in appel enkele duizenden guldens, als DUUR SPOORWEGKAARTJE. De politierechter te Amsterdam heeft gisterochtend bij verstek een Amsterdammer veroordeeld tot veer tien dagen gevangenisstraf wegens diefstal van een gevonden spoor kaartje. Op 30 Augustus van dit jaar had de verdachte in de hal van het centraal-station te Amsterdam een retourbiljet AmsterdamDen Haag gevonden, dat door een haastige pas sagier aldaar was verloren. Hij heeft dit spoorkaartje door een kennis bij het loket laten inwisselen, zonder dat hij wist dat de lokettist reeds van de vermissing op de hoogte was gesteld. De loketambtenaar stelde onmiddel lijk de spoorwegrecherche op de hoogte, die de vinder en zijn vriend aan de politie overleverde. De vriend, die eveneens verstek liet gaan, werd drie dagen hechtenis wegens heling opgelegd. De officier had tegen de vinden één maand en tegen de vriend vijf dagen geëist. WEGPIRAAT VOOR DE RECHTER. Voor de Maastrichtse rechtbank heeft Maandag terecht gestaan een 25-jarige winkelier uit Heerlen, die in de nacht van 25 op 26 Juli te Kerkrade een 30-jarige mijnwerker uit Kerkrade had aangereden. De aangeredene overleed acht dagen later aan de bekomen verwondingen. De autobestuurder had zich te ver antwoorden wegens roekeloos en on voorzichtig rijden en het veroorza ken van dood door schuld. Bij het getuigenverhoor bleek, dat verdachte met een snelheid van 60 a 70 km. geheel rechts van de weg, op het fietspad, de voor hem oprijden de wielrijder had aangereden. Een aanwijsbare reden voor het roekeloos rijden kon niet worden vastgesteld. De mede-inzittenden van de auto noch de verdachte konden hierin klaarheid brengen. De eis luidde twee weken gevan genisstraf en zes maanden intrekking van het rijbewijs. De verdediger er kende de schuld van verdachte. Hij voerde enkele verzachtende omstah- digheden aan tot steun van zijn ver zoek om een voorwaardelijke straf of een geldboete. De rechtbank zal op 21 December uitspraak doen. De vliegende kanaa1pont:Vliegtuigen onderhouden een pendeldienst tussen Engeland en het Europese vasteland. Een actuele reportage met illustraties van de bekende vliegtuigtekenaar R. Das. Frankrijk verwacht een andere heer: Wie wordt Frankrijks nieuwe president? Jongens stichten een stad: Een boeiende foto reportage over Klein-Borculo. En niet te vergeten: STAP VOOR STAP NAAR DE ACHTDUIZEND METER, een episode uit het spannende feitenrelaas van kolonel Hunt's expeditie naar de top van de Mount Everest Een van Europa's modernste steden: De nieuwbouw in Rotterdam. De K.l.-bet blad, waar Uw grootouders groot mee werden-is even jong als U. En U blijft er geestelijk zo gezond bij! Abonneert U bij de K.I. administratie: Nassauplein 1, Haarlem, voor 30 ct. per week oj 3.90 per kwartaal. Cultuurcijfer 0.2 te gaan. Aan een winkelier in Haarlem werd gisteren een splinternieuw bankbiljet van honderd gulden ter betaling aangeboden. Hij kreeg arg waan omdat het briefje hem zo on bekend voorkwam. De politie werd er bij gehaald en deze ging zover, dat ze in Amsterdam een arbeidster aanhield. Ze wordt ervan verdacht bij de firma Enschedé tien van deze handige biljetjes gestolen te hebben. De firma drukt ze namelijk, wat wel mag. Zij had het geld aan een Haar lemse kennis gegeven om het in te wisselen. De argwaan van de winke lier was wel enigszins gemotiveerd, omdat het hier een serie betrof, die nog niet in de circulatie gebracht is. Het aanvaarden van deze briefjes was dus wel een zeer progressieve daad bult mee. Thans is het de politie gelukt klaarheid in deze misdaad te bren gen Zij heeft een 34-jarige neef van de vrouw, die bijzonder goed met de situatie ter plaatse op de hoogte is, een vriend van hem en tevens een vrouw gearresteerd, die allen een aandeel in deze roof hebben gehad. De vrouwelijke handlangster ging, toen de groenteboer naar de markt was gegaan, in de winkel wat si naasappelen kopen. Onmiddellijk drongen de twee andere rovers het huis binnen, doch de vrouw was te vlug in de winkel klaar en wilde weer naar bed gaan, waardoor de Afschuwelijke vondst bij een drijfjacht Tijdens een drijfjacht in de bossen van het landgoed van de heer C. in de Lage Vuursche hebben jachtop zieners en jagers dezer dagen een gruwelijke ontdekking gedaan. Een aantal konijnen was in een bos ge dreven, waar vrijwel nimmer iemand komt. Daar was het dat een der ja gers plotseling onder de lage dennen het reeds in verregaande staat van ontbinding verkerende lijk van een vrouw zag liggen. Onmiddellijk werd de Baarnse politie, waaronder de La ge Vuursche ressorteert, gewaar schuwd. Veel gegevens over de iden titeit van de vrouw werden niet ge vonden. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld naar de mogelijk heid van misdrijf op deze verlaten plek, doch weigert thans inlichtingen te verstrekken. Men vermoedt, zo vernamen wij, dat men hier te doen heeft met het stoffelijk overschot van een 47-jari- ge vrouw uit Amsterdam, die gere geld werkte bij een oude boer in de omgeving van de Lage Vuursche. Voor de raad voor het rechtsherstel is gisteren behandeld het executie geschil tussen de gemeente Bergen (L.) en de Duitse landbouwer S. De raad heeft in September j.l. vonnis gewezen in een beroep, dat de Duit se landbouwer had aanhangig ge maakt tegen een beslissing van het Ned. BeheersListituut in zake verkoop van de in Nederland gelegen boerde rijen, die aan S. toebehoorden (trac- taatgronden). Deze gronden zijn toen verkocht aan de Nederlandse land bouwer van T. Het betrof 6Yz ha., waaromtrent de raad beslist, dat de ze in eigendom van de Nederlandse landbouwer moesten blijven. Voorts werd echter een koopovereenkomst tussen het Ned. Beheersinstituut en de gemeente Bergen, betrekking heb bende op 27 ha. land, die vroeger aan S. toebehoorden, nietig verklaard. De gemeente had na aankoop deze laatste grond reeds verbeterd en ver pacht. Een en ander leidde tot een ingewikkelde situatie. De gemeente Bergen heeft nu de raad voor het rechtsherstel verzocht, een en ander te regelen, waarbij ook schadevergoe dingskwesties aan de orde zijn. Voor de gemeente Bergen trad als pleitbezorger op mr. R. van Boven, advocaat te Roermond en voor de Duitse landbouwer trad op de heer A. J. J. Willemsen uit Eindhoven. De president, prof. mr. Gerbrandv, zal later uitspraak doen. rovers niet in de slaapkamer konden komen, waar zich de spaarduitjes be vonden. De mannen besloten toen tot ge weld over te gaan; een hunner over viel de vrouw terwijl de andere het geld uit de kast haalde. Het edel drietal is door de politie gearresteerd. De politie van Tilburg heeft de' laatste tijd nog meer „oud-zeer" tot klaarheid gebracht. In de loop van de vorige week heeft zij een café houder van zijn bed gelicht, die er van verdacht wordt op verschillende plaatsen in de stad inbraken te heb ben gepleegd en zich speciaal inte resseerde voor juwelen en diaman ten. BLIJF VAN SINTS SCHIMMEL AF! De band tussen St. Nicolaas en zijn trouwe rijdier, de schimmel, blijkt zeer hecht te zijn. Zo hecht zelfs, dat het paard, waarmee St. Ni colaas Zaterdagmiddag in de „Indi sche Buurt" te Amsterdam naar het Bavohuis was gereden, ging bokken toen een bediende van de eigenaar van het paard nadat St. Nicolaas was afgestegen het dier naar de stal wilde brengen. De „asphaltruiter" is na een on derzoek in een der Amsterdamse zie kenhuizen met inwendige kneuzingen naar zijn woning vervoerd. NIJMEEGS NIEUWE STATION GEDEELTELIJK GEOPEND. Het nieuwe station van Nijmegen, dat in het voorjaar van 1954 geheel klaar zal zijn, is gisteren zonder enig officieel vertoon vast gedeeltelijk ge opend, teneinde de noodtoestand, die er tot nu toe geheerst heeft, zoveel mogelijk voor de komende feestda- gendrukte op te heffen. Blijkens de statistiek bezoekt elke Nederlander gemiddeld 0.2 maal per jaar een toneelvoorstelling of con cert. Of anders gezegd: iedere Ne derlander gaat slechts een maal in de vijf jaar naar een toneelvoorstelling. De cijfers wijzen uit, dat van de „uitgaande" bevolking van ons land slechts 2 pet, naar een toneelvoorstel ling, eveneens 2 pet. een concert be zoekt, daartegenover 58 pet. naar de bioscoop gaat, 16 pet. naar sportwed strijden en 22 pet, naar andere voor stellingen zoals opera, operette, re vue, cabaret, variété, circus, enz. enz. Deze cijfers zijn als maatstaf voor de culturele standing van ons Net derlanders wel wat beschamend. Als men aanneemt dat 95 pet. van de Nederlandse bevolking nooit een toneelvoorstelling bezoekt, zal dit niet ver van de werkelijkheid afwij ken. Want elke „insider" weet dat de hiervoor genoemde cijfers en percen tage's worden „opgebracht" door een zeer klein deel der bevolking, het welk vrij regelmatig (meer vrij dan regelmatig) het toneel bezoekt Dit gebrek aan waardering voor het toneel is voor het bestuur van de Vereniging van Schouwburgdirec ties aanleiding geweest om het initia tief te nemen tot het houden van een groot „toneel-congres", dat op Dins dag 15 December a.s. in „Krasnapols- ky" te Amsterdam zal worden gehou den onder het Motto: „Ons toneel. en wij Nederlanders". Op dit congres wil men zich bera den omtrent de middelen welke dien stig kunnen zijn om de belangstelling voor de toneelspeelkunst meer alge meen te doen worden. Een voorwaardelijke boete van bijna 1 ton Overtreding Deviezenbesluit De Haarlemse politierechter heeft de industrieel ir B. uit Heemstede tot 100.000 boete subs. 6 maanden ge vangenisstraf veroordeeld wegens overtreding van het Deviezenbesluit 1945. Van deze boete behoeft f 97.500 niet worden betaald, als verdachte binnen 4 maanden schriftelijk onher roepelijk opdracht geeft om zijn be zit van Amerikaanse effecten, dat zich in de V.S. bevindt en een waar de van ruim een ton vertegenwoor digt, in openbare bewaring te geven bij een Amerikaans inleveringskan toor. De eis was 3000 en een voorwaar delijke boete van 100.000, met de zelfde voorwaarde als in het vonnis gesteld. Nieuwe basisionen textielindustrie De Vakraad in de textieindustrie deele mede dat overeenstemming is bereikt tussen werkgevers- en arbei dersorganisaties over een verhoging van de basisionen per 1 Jan. a^. In de nieuwe basisionen zijn alle reeds geldende loonbijslagen ver werkt, benevens de a.s. verhoging met 5 pet., een extraverhoging met 2 cent voor de geschoolden en een ex traverhoging van 1 cent voor dc ge meenteklassen III en IV en van 2 cent voor gemeenteklasse V als ge volg van de vermindering van het ge- meenteklasseverschil. Aan het college van rijksbemidde laars is gevraagd deze basisionen pei 1 Jan. a.s. in de plaats te stellen van de huidige uurloontabel der CA. O. Voor de ondernemingen die werken met afwijkende basisionen, vastge steld op grond van werkclassificatie, zullen nieuwe classificatieionen wor den vastgesteld waarin het boven staande eveneens is verwerkt De extraverhoging met 2 ets. voor de ge schoolden zal hier ten dele doorwer ken. Europese primeur voor de K.L.M. De K. L. M. beschikt in zijn wagenpark bij wijze van proefneming over een nieuwe personenwagen, waarin de benzinetank, de benzinepomp en de carburateur ontbreken. Toch kan deze wagen ruim 400 km. rijden, maar dan moet hij terug naar zijn basis Schiphol om bij te tanken. De wagen rijdt namelijk op propaan, een gas, dat in de Ver. Staten reeds op grote schaal voor het voeden van automotoren wordt gebruikt. De K. L. M. is, voor zover K. L. M.-auto-deskundigen hebben kunnen nagaan, de eerste maatschappij in Nederland en eveneens de enige in Europa welke een personenauto op deze brandstof laat rijden. Een tank is in de wagen ingebouwd en de motor heeft een verbouwing ondergajan, die evenwel niet ingrijpend is te noemen. Propaan is goedkoper dan ben zine, bevat geen tetraethyl lood, dat de motor doet vervuilen; het is een a^oog gas en mist dus de nadelen verbonden aan vloeibare brandstof, de motor kan bij lage temperaturen onmiddellijk starten en diverse slijtage problemen worden bij gebruik van propaan kleiner, zo niet geheel opge lost. De uitlaatgassen zijn niet giftig omdat het percentage koolmonoxyde nauwelijk aantoonbaar is. Gemeenteraad uitgesteld Voor de tweede maal moest de ver gadering van de gemeenteraad van Mheer in Zuid-Limburg gistermorgen worden uitgesteld, omdat van de ze ven leden er slechts drie aanwezig waren. Onder de vier afwezigen wa ren ook de beide wethouders. Voor de gemeenteraadsverkiezing waren slechts twee lijsten ingediend. Van de ene groep hebben thans vier, van de andere drie leden zitting. De groep van vier heeft de beide wet houderszetels bezet. Zowel vorige week Vrijdag als gis termorgen waren alle leden van de groep van vier afwezig. De burge meester van Mheer kan desgevraagd geen reden opgeven voor de afwezig heid, temeer omdat tijdens de laatste vergadering van B. en W. de wethou ders wel aanwezig waren. Vorige week Vrijdag zouden de vier afwezi ge leden van mening zijn geweest, dat de oproeping niet rechtsgeldig was. De raad is nu voor Woensdag a.s. om 10 uur des morgens bijeengeroe pen. Verwacht wordt, dat dan alle leden aanwezig zullen zijn, aangezien de vergadering ook al is het ver eiste aantal leden niet aanwezig volgens de wet toch doorgang mag vinden. Aan het eindverslag van de com missie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van het elfde hoofdstuk der rijksbegroting voor het dienstjaar 1953 (hulpverlening in natura aan I Zuid-Slavië in verband met de mis oogst), is het volgende ontleend: Bij de overweging van dit wets ontwerp in de afdelingen der Ka mer werd er van de zijde van vele leden de aandacht op gevestigd, dat de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzening op de in het verslag van de Tweede Kamer ge stelde vraag, waarom dit wetsont werp zo laat is ingediend, in het ge heel niet heeft geantwoord. Huns in ziens is het weinig fraai, dat dit ont werp eerst een jaar, nadat het ver zoek om hulpverlening werd gedaan, is ingediend en dat er niet eerder aanleiding werd gevonden de Staten- Genaraai mede te delen, dat de hulpverlening inmiddels reeds had plaats gehad. In de nota naar aanlei ding van het verslag der Tweede Ka mer vindt de minister het klaarblij kelijk niet nodig, dit onjuiste optre den te verontschuldigen. De wijze, waarop deze zaak is behandeld, ge tuigt wel van bijzonder weinig égards tegenover de Staten-Generaal. DIEFSTAL IN AMSTERDAMSE HAVEN BERECHT. Twee havenarbeiders zijn gister ochtend door de politierechter te Amsterdam veroordeeld tot een week gevangenisstraf wegens diefstal, en vier tot ieder 25.boete wegens heling van kaas, die op 27 Augustus jj. was gestolen uit het ruim van een schip in de Amsterdamse haven. Het vaartuig lag gemeerd aan de kade van de Hollandse Stoomboot Maat schappij. Volgens verklaring van de verdachten was er in het ruim van de boot een kaas achtergebleven. Men had toen besloten deze mede te nemen. De officier had tegen elk der zes verdachten twee weken gevange nisstraf geëist. U nadert een opgebroken weg WILDE ZWIJNEN IN HET GOOI. Op verscheidene plaatsen in Gooi en Eemlarid zijn de laatste dagen wil de zwijnen waargenomen. Door enige jagers is in de buurt van Lagevuurse en het Wasmeertje onder Hilversum jacht gemaakt op een exemplaar van naar schatting 300 pond, zonder succes evenwel. Haastige spoed liep vast op zandpaadje Zich niet storend aan de stopte kens van de kommiezen, reed Zondag een luxe auto in volle vaar over de grens bij Ossendrecht heen. De douaniers zetten echter een achtervolging in en wisten, de wa gen te dwingen een smal zijweggetje in te rijden. In het mulle zand van het paadje reed de auto zich vast en alhoewel de bestuurder wist te ontkomen, na men de grensbeambten de wagen onder hun hoede: 500 kg roomboter! ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeldt: Indonesië: m.s. „Willem Ruys" (14 Dec.); Ned. Nw Guinea: m.s. „Willem Ruys" (14 Dec.) Ned. Antillen: m.s. „Hecuba" (16 Dec.); Suriname: m.s. „Boniare" (21 Dec.); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Bloemfontein" (15 Dec.); Canada: m.s. „Noordam" (17 Dec.); Zuid-Amerika: s.s. „Uruguay Star" (14 Dec.); Brazilië: m.s. „Al- nati"(16Dec.); Australië: s.s. „Orion" (14 Dec.); Nieuw-Zeeland: via En geland (12 Dec.) Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ver strekken de postkantoren. In Amsterdam heeft gisteren burgemeester d'Ailly een tehuis voor Joodse ouden van dagen geopend. Door de douane te Smeermaas is een 20-jarige Maastrichtenaar aan gehouden, die in het bezit was van een kist snijbranders en lasappara ten. Het bleek gestolen goed te zijn.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6