DUINSTREEK 33 Huishuren gaan straks in Leiden 20 procent omhoog UITSLAG verloting HILLEGOM Pater J. p. van der Hulst ter aarde besteld. Maandagmorgen is het stoffelijk overschot van pater J. P. van der Hulst, M.S.C., die plotseling in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden overleed, ter aarde besteld. Zondagavond te 7.45 uur wedden in de kapel van het Missiehuis te Driehuis-Velsen de Metten gezon gen. Celebrant was de hoogeerw. pater Krol, overste van het Missie huis, terwijl als Cantores fungeer den de paters Dusée en Eykens, le raren van het Missiehuis. Het koor stond onder leiding van pater De Bruin. Maandagmorgen te 9.15 uur werden de Lauden gezongen. Celebrant was de hoogeerw. pater Provinciaal Jos v. Erp. De Plechtige Requiem ving te rond 10 uur aan Celebrant was we der de hoogeerw. Provinciaal; dia ken pastoor Thijssen uit Hillegom; subdiaken pater Dingenouts, missio naris in Brazilië, ceremoniarius pa ter Hermans. De absoute en begrafenis op het Kloosterkerkhof geschiedden door de pater Woudenberg, klasgenoot van de overledene en overste van de congregatie te Tilburg. Na het ontbijt dankte pastoor Thijssen namens de familie de over ste en de congregatie voor de plech tige uitvaart en de betoonde deelne ming. Pater J. P. van der Hulst, die de leeftijd van 60 jaar bereikte, was ruim 30 jaar in Brazilië werkzaam. Hij was pastoor-deken in San Paula. Pater van der Hulst was geboren Hillegommer. K.V.P. Gisteravond hield de K.V.P. een ledenvergadering in ho tel Sistermans. Hoofddoel van deze vergadering is de voorlopige candi- daatstelling voor de Prov. Staten, welke lijst voor 24 dezer moet wor den ingeleverd. Als voorl. candida- ten worden gesteld: burgemeester van Hillegom (aftr.), Vergouwen te Voorhout (aftr.), de Hosson, Leiden, Deerenberg, Schoonhoven en S. Menken te Leiden. Hierna een korte pauze, waarna gelegenheid tot het stellen van vragen inzake gemeen tepolitiek. Dit nam zeer veel tijd in beslag. DE KWAKEL K.D.O.R.C.A. 02. Het was een zware opgaaf van KDO tegen de koploper der afdeling. Het begin was enigszins feestelijk Tegen 2 uur verscheen St. Nicolaas met zijn knecht op het veld. Na de spelers enige woorden te hebben toegespro ken deed de Sint de aftrap. Al di rect bleek dat de gasten sterker wa ren dan KDO. Het doel kwam spoe dig in gevaar en na 5 minuten spe len had de keeper het nakijken (01). Nadat weer afgetrapt was, kwam KDO er wat beter in, bouwde ook aardige aanvallen op, doch de verdediging van RCA was zo sterk, dat er geen doorkomen aan was. KDO hield het spel ook te veel over links en te kort. Na de thee het zelf de spel met de gasten in de meer derheid. Enkele malen kwam KDO met goed opgebouwde aanvallen voor het RCA-doel, doch de pech- duivel bracht voor de tegenstander redding. 10 Minuten voor het einde wist een RCA-speler de KDO-keeper te verschalken en bracht de stand op 02. KDO zette de resterende minuten alles op alles om de eer te redden, doch het wilde niet lukken. RCA had verdiend gewonnen. Verdere uitslagen: KDO IIGold star III afgelast; St. Louis jun.KDO jun. 70. Afd. dames handbal: DTS IKDO I 6—0; NIO I—KDO II 10—0. KATWIJK AAN DEN RIJN Zilveren jubileum. Het feit, dat de heer H. de Munnik 25 jaar in dienst was bij de Provinciale Wa terstaat, is gisteren niet zonder njeer voorbijgegaan. Toen de heer De Munnik des morgens op het kan toor van de Prov. Waterstaat ver scheen, waren daar o.m. aanwezig de heer Mathlener waarn.' hoofdinge nieur-directeur, de heer Hoogen- dorp, technisch hoofdambtenaar, de heer Morsink techn. hoofdambtenaar en onmiddellijk chef van de jubila ris, e.a. De heer Mathlener sprak de jubilaris toe en prees hem als een ijverig en accuraat ambtenaar; hij sprak de wens uit, dat het de jubi laris gegeven moge zijn nog vele ja ren in deze dienst te werken. Aan de jubilaris werd door de heer Mathle ner een oorkonde uitgereikt. De heer H. N. van Leeuwen sprak na mens het kantoorpersoneel, de tech nische ambtenaren en het admini stratief personeel hartelijke woorden bij dit jubileum vergezeld van de beste wensen van de toekomst. Spr. bood namens genoemd personeel de jubilaris een enveloppe met in houd aan. Verder voerden nog het woord de heren Huiberts van het kantoorpersoneel en de heer H. Scheele van de technische dienst. De heer De Munnik dankte in hartelijke bewoordingen voor deze buitenge wone belangstelling bij zijn 25-jarig ambtsjubileum en sprak wederkerig de wens uit, dat de onderlinge sa menwerking bij deze dienst nog tot in lengte van dagen mag blijven voortbestaan. Hierna werd de thee gebruikt, na tuurlijk met St. Nicolaaskoek, en bleef men nog wat gezellig bijeen. Wico-week. De W.I.C.O.-week was gisteravond met de vaststelling van de namen van de prijswinnaars weer ten einde. En weer is de Wico- week voor de mededingende winke liers een succes geworden. De trek king der prijzen had gisteravond plaats in hotel „De Roskam'', waar enige honderden personen aanwezig waren. Onder politioneel toezicht had de trekking plaats, nadat voorzitter Van den Anker de plechtigheid met enige toepasselijke woorden had ge opend. Er waren 38 prijswinnaars, die we natuurlijk niet allen kunnen noemen maar de hoofdprijzen kwa men aan: No. 1. ƒ100,— Lydia de Jong, Comm.deursl. 46. No. 2 ƒ25, A. J. Luyten, Noordw.weg 5a, No. 3 A. H. Botermans, Katwijkseweg 41 te Valkenburg, No. 4 25,— R. van der Bent, Baron v. W.laan 37 en No. 5 ƒ25,M. Ulder, Achterweg 4., Dan een reeks prijzen van 10,— en daarna nog 41 prijzen van ƒ5,Het bestuur kan weer met voldoening op haar werk terugzien. WASSENAAR Verdwijnt renbaan Duindigt? In hun memorie van antwoord bij de gemeentebegroting 1954 spreken B en W van Wassenaar over de mo gelijkheid van een verminderde op brengst aan vermakelijkheidsbelas ting in 1954. De huur van het terrein waarvan de stichting „Renbaan Duin digt" tot nu toe gebruik maakte, loopt af. Wanneer de Stichting er niet in slaagt een ander geschikt terrein te vinden, zal de vermakelijkheidsbe lasting ruim 30.000 minder opbren gen dan aanvankelijk geraamd werd. MINISTER HEEFT BEZWAREN TEGEN PROVINCIALE WEG DOOR DE DUINEN In antwoord op vragen van raads leden delen B en W mede, dat de minister van Verkeer en Waterstaat, bezwaren heeft tegen onteigening van de grond, die benodigd is voor de aanleg van de provinciale weg Sche- veningenNoordhollandse grens, op basis van het ingediende plan. Dit heeft de minister van Verkeer en Waterstaat aan Gedeputeerde Staten medegedeeld. Omtrent het „waarom" zal de minister G. S. nog nader be richten. ONDANKS GUNSTIGER BEGROTINGSPOSITIE GEEN VERLAGING VAN BELASTINGEN Naar aanleiding van het onderzoek naar de gemeentebegroting 1954, heb ben vele leden van de raad hun te vredenheid betuigd over de vermeer dering van inkomsten, die een gevolg is van de gewijzigde financiële ver houding tussen rijk en gemeente. Op hun vraag of deze verbetering aan leiding zou kunnen zijn te streven naar een verhoging van het verzor- gingspeil der gemeente en naar een verlaging of afschaffing van enkele belastingen, antwoordden B en W, dat het tijdelijk karakter van de finan ciële verbeteringen tot voorzichtig heid blijft nopen. B en W wijzen er op, dat het bedrag van bijna 70.000, dat voor onvoorziene uitgaven werd geraamd, ontoereikend zal zijn. De mogelijkheid van belastingverlaging is, -naar de mening van het college, dan ook niet aanwezig. DE HERZIENING VAN HET UITBREIDINGS PLAN Een schetsontwerp voor de alge hele herziening van het uitbreidings plan van de gemeente Wassenaar is in April 1953 ter beoordeling toege zonden aan aan de Provinciale Com missie van Advies voor de Uitbrei dingsplannen, aldus deelden B en W aan de raad mee. In November j.l. hébben B en W van Wassenaar bericht ontvangen, dat er principiële verschillen bestaan tussen het streekplan Westland in voorbereiding en het Wassenaarse schetsontwerp. In verband daarmee is aan Ged. Staten verzocht met B en W een bespreking te houden, ten einde deze verschillen uit de weg te ruimen. De vertraging in de voor bereiding van de algehele herzie ning is voor een deel te verklaren, uit het feit, dat de stedébouwkundig adviseur van de gemeente daaraan minder tijd heeft kunnen geven dan aanvankelijk verwacht mocht wor den. Pogingen van B en W om een daarvoor speciaal geschikte ambte naar aan te stellen, zijn tot dusver mislukt.. Binnenkort zal begonnen worden met een bodemonderzoek in Wasse naar, in verband met de behoefte aan goede cultuurgrond. Uitbreiding van het politiecorps Vele leden van de gemeenteraad heb ben de aandacht van B en W geves tigd op het feit, dat de sterkte van het Wassenaarse politiecorps niet toe reikend is voor voldoende surveil lance. B en W antwoordden hierop, dat de toegekende sterkte 63 man bedraagt. Herhaalde malen werd bij het Rijk aangedrongen op uitbreiding van het corps, zonder resultaat. Nieuwe pogingen zullen in het werk gesteld worden. Verkeerspolitie niet streng genoeg? - Verscheidene raadsleden, zo blijkt uit het voorlopig verslag bij de Ge meentebegroting 1954, zijn niet te vreden over het optreden van de Verkeerspolitie op de Rijksstraatweg. De verkeerspolitie volstaat veelal, al dus deze leden, met toe te zien, hoe hachelijke verkeerssituaties, veroor zaakt door roekeloos rijden, goed af lopen. Het antwoord van B en W luidt, dat de verkeerpolitie, die dage lijks op de Rijksstraatweg surveil leert, de opdracht heeft, streng op te treden tegen verkeersovertreders. ZOETERMEER R.K. Schaakver. De eigen com petitie heeft een vlot verloop. In on der staande opgave zijn alle partijen verwerkt t.m. 3 Dec. In groep I zijn 33 partijen en in groep 2 reeds 36 partijen gespeeld. Op 3 Dec. zijn ge speeld: A. Stig—dr. P. Schouten 0—1; G. de Vree—A. Nühn 1—0; M. v. Sta verenJ. Opdam 1—0; Th. v. d. Meer —Jac. Kalisvaart 01; Th. Buiten dijkG. P. v. d. Broek afgebroken; Th. v. Galen Jr.J. van Mierlo 10; B. W. Tilburg—A. de Vree 0—1- A. de Vree—B. W. Tilburg 0—1. Competitie-stand: na bovenstaande partijen: Groep I: 1. J. C. Opdam 8 gesp. 6 pnt., 2. Jac. Kalisvaart 10— 6, 3. Dr. P. Schouten 64j^, 4. M. v. Staveren 7—4^, 5. H. Houtman 8— 3V2, 6. G. de Vree 8—3l/2, 7. A. Nühn 9—3]/2, 8. Th. v. d. Meer 6—1^, 9. A. v. d. Burg 1—0, 10. A. Stig 3—0. Groep 2: A. de Vree 10—6, G. P. v d. Broek 8—5]/2, B. W. Tilburg 8—5, Th. v. Galen Jr. 7i]/2, A. G. van Dijk 5—4, J. v. d. Arend 6—3, Th. v. Galen Sr. 9—3, J. Biggelaar 4—2, P. Scholtes 6—2, Th. Buitendijk 5—1, A. v. Domburg 1—0, Th. v. Dijk 1—0, M. Knijenburg 1—0, J. van Hierlo 1—0. Huiseigenaren vergaderden Alleen van voor-oorlogse woningen Indien, zoals te verwachten is, ook de Eerste Kamer deze maand de nieuwe Huurwet zal goedkeuren, zullen de huishuren van alle voor 27 December 1940 gebouwde woningen, met uitzondering echter van de on bewoonbaar verklaarde woningen, met ingang van 1 Januari a.s. gemid deld 22 y2 procent stijgen. Dit per centage zal echter niet overal het zelfde zijn. In het algemeen zullen in de gemeenteklasse I (de aller grootste steden) de huren met 17 procent stijgen tot 135 pet. van de huren, welke in 1940 golden. Voor de gemeenteklasse n (waarin ook Lei den valt) zijn deze percentages resp. 20* en 138; gemeenteklasse IH: 23 en 141; gemeenteklasse IV 26 en 145 en voor gemeenteklasse V (plattelands gemeenten) 29 en 148. Dit percentage, voor Leiden dus 20 pet., komt op de huur, die momenteel voor een wo ning wordt betaald. Deze en nog meerdere gegevens, werden gisteravond bekend gemaak: op een in de Foyer van de Stadsgehoor zaal gehouden bijeenkomst van de Leidse Bond van Huis- en Grondeige naren, waar de secretaris van de Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren, de heer A. W. Hermse, het een en ander vertelde over de toepassing van de gewijzigde Huurwet en de daar bij vastgestelde huurverhoging. De heer Hermse, die uiteraard nog niet op alle details kon ingaan omdat de uitvoeringsbeschikking nog niet precies vaststaat, gaf een overzicht over de voorgeschiedenis van deze gewijzigde Huurwet, waarbij hij her innerde aan de besprekingen, die daarover in de Soc. Economische Raad zijn gevoerd. Voorts gaf hij een in zicht van de schriftelijke en monde linge beraadslaging, die in de Twee de Kamer over dit wetsontwerp is gehouden. De heer Hermse, die vervolgens de nieuwe regeling toelichtte, wees er op, dat de bepaling omtrent de opslag op de huur bij meervoudige bewoning (samenwoning) komt te vervallen. Een huurder, die een deel van zijn woning onderverhuurt, zal daardoor niet meer verplicht zijn aan de eigenaar meer huur te beta len. De gewijzigde Huurwet, aldus spr., heeft uitsluitend ten doel het mogelijk maken van een redelijk onderhoud der eigendommen; zij is niet inge geven door de gedachte om huiseige naren tegemoet te komen in de ge stegen kosten van levensonderhoud. Dit redelijk onderhoud der woningen houdt evenwel niet in het uitvoeren van abnormale onderhoudswerkzaam heden, zoals het behangen, verven of witten der woningen. Indien een eigenaar tekort schiet in het redelijk onderhotid van zijn eigendom, kan 'n huurder de verhuurder via de kanton rechter aanspreken t.o.v. zijn onder houdsplicht. Voor bedrijfspanden (winkels, werkplaatsen etc.) is een andere re geling ontworpen. In een dergelijk perceel echter voor minder dan 40 procent als bedrijfspand ingericht, dan geldt dit voor een normale wo ning en kan de huur rekening houdende met de gemeenteklasse automatisch worden verhoogd. Pen sions en kamerverhuurbedrijven, al of niet aangesloten bij de Horeca, worden niet als een bedrijfspand be schouwd en vallen dus onder de huurverhoging. Hoewel bij bedrijfs panden de contracten niet doorbro ken mogen worden, zal getracht moeten worden om hier op voor beide partijen bevredigende wijze een op lossing voor te vinden. Tenslotte weidde spr. nog uit over het huuregalisatiefonds en een even tuele huurbelasting, vraagstukken, waarover het laatste woord nog niet is gesproken. Volgens spr. maken zij, die voorstander zijn van een huur belasting, deze tot een sluitpost van de loon- en prijspolitiek, hetgeen af te keuren is. Na de pauze beantwoordde de heer Hermse een groot aantal uit de ver gadering gestelde practische vragen. De bijeenkomst, die zeer druk be zocht was, stond onder leiding van de voorzitter, de heer B. J. Huurman. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaatsex£- men Godgeleerdheid mej. H. G. Do_- minicus, Den Haag en de heer R. Houtsma, Franeker; voor het candï- daatsexamen Geschiedenis de fheeir J. L. v. d. Gouw Voorschoten; idem voor het doctoraal de heer W. A. Keuzenkamp (cum laude) Leiden. De medisch-psychologische kinderkliniek te Leiden Aan het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet, houdende machtiging tot het van rijkswege garanderen van een geldlening ten behoeve van het aan kopen en inrichten van een gebouw met terrein bestemd voor de stich ting „Medisch-Psychologische kinder kliniek-' gevestigd te Leiden, is het volgende ontleend: Verscheidene leden zouden gaarne vernemen, op welke wijze deze kli niek zal worden ingeschakeld in het universitair onderwijs en in welke vorm de samenwerking met de Zuid- Hollandse vereniging het Groene Kruis zal worden geëffectueerd. Het interesseerde deze leden, gezien de mededeling in de memorie van toe lichting, dat de kliniek zonder direc te steun van de overheid geëxploi teerd kan worden, te vernemen, op welke wijze het bestuur zich voor stelt te kunnen komen tot een slui tende exploitatie. Van andere zijde werd de vraag gesteld,, waarom deze rijksgarantie, die blijkbaar niet strikt noodzakelijk is, wordt gegeven. Wordt hiermede niet een gevaarlijk precedent geschapen? Van weer andere zijde werd ge vraagd, of de stichting „Medisch- Psychologische Kinderkliniek" bij haar bevordering van de praeven- tieve kinderpsychiatrie uitsluitend samenwerkt met de Zuid-Hollandse vereniging het Groene Kruis dan wel ook met het Oranje Groene Kruis en het Wit Gele Kruis in Zuid-Holland. Naar de opvatting van vele leden dient hier sprake te zijn van een sa menwerking met de gehele georga niseerde gezondheidszorg. „ST. AD ELBERT'' HIELD JAAR-SCHOUW. Van de jaarvergadering van de St. Adelbertvereniging konden wij alleen de laatste helft bijwonen, doch dit part, waarin de contributieverhoging van 15,op 20,werd bespro ken, geeft voldoende materiaal om het andere part met enige persoon lijke fantasie te reconstrueren. De jaarvergaderingen van „St. Adelbert" zijn steeds hoogtepunten van de scherpste scherpslijperijen, waarbij het voor de nu en dan binnen-zeilen- de kellner moeilijk moet zijn vuist slagen en kwinkslagen te onderschei den. Zo vertelde de kellner, die wij over het eerste gedeelte uithoorden, dat het Floresfonds uitsluitend batige saldi vertoonden en de kascommissie vrij bars uit de hoek was gekomen, hetgeen niet verhinderde dat de pen ningmeester, ir. Bünnemeyer, summa cum laude werd gedechargeerd en opnieuw belast met dit nauwgezet waargenomen ambt. In. de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren Pinxster, Molkenboer en Van Ommen. Het jaarverslag van de se cretaris, mr. G. W. M. Gründemann, gaf volgens de kellner een heel goed en puntig overzicht van al de de bijeenkomsten, die hij, de kellner, in het afgelopen jaar als buitenge woon lid had meegemaakt. We vielen midden in de behandeling van de be groting, waarbij, ondanks de ver sterkte positie der middengroepen, de vrij zware contributieverhoging pas na een hevig woordgevecht er met vlag en wimpel door galoppeerde. De nieuwe begroting sluit op een Bij HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leidén yindt U een grote keuse in Kerstgroepen en Stallen (Advertentie) bedrag van ƒ1630,(ƒ150,on voorzien). De afdeling telt thans 80 leden. De bestuursverkiezing opende met een welgemeend dankwoord van de voorzitter aan dr. M. A. van Don gen, die zijn bestuurslidmaatschap neerlegde. De vergadering na de financiële strubbelingen plotseling eensgezind verenigde zich in een stemmig hartelijk applaus met de er kentelijkheid, jegens de heer Van Dongen uitgesproken, voor diens ruime en gastvrije activteit. In zijn plaats werd benoemd drs. G. J. Ber gen, terwijl de aftredende heren dr. De Jong en mr. Gründemann zonder acclamatie bij acclamatie werden her kozen verklaard. De voorzitter, dr. W. J. J. Dijsselbloem, die met moed en beleid de zilvervloot voor het hoofdbestuur in veilige haven had gekoerst, verliet daarna de stuurstoel en dook in de gezellige kajuit bij het laatste punt der agenda: „Hetgeen verder ter tafel komt". Tentoonstelling Willem Einthoven Dit jaar is het 50 jaar geleden, dat prof. dr. Willem Einthoven zijn uit vinding van de snaargalvanometer publiceerde. Naar aanleiding van dit jubileum wordt in het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuur wetenschappen Steenstraat IA, Lei den, van 12 December 1953 tot 10 Januari 1954 een kleine tentoonstel ling ingericht over Einthoven en zijn werk. Behalve portretten, documen ten enz. zal men er o.a. 4 typen van de snaargalvanometer kunnen en voorts o.a. de apparatuur voor de vervaardiging der uiterst dunne sna ren: verzilverde of vergulde kwarts draden, 1/1000 tot 1/25000 mm dik. Met een der tentoongestelde vacuum - snaargalvanometers werden de eerste radioseinen uit Indië geregistreerd in 1922. Het oorspronkelijke model van de snaargalvanometer zal worden op gesteld met de camera, zoals daar mee 50 jaar geleden de eerste elec- trocardiogrammen werden gemaakt. De tentoonstelling is geopend van 12 December10 Januari; op werk dagen (behalve 's Maandag) 104; 's Zondags en 2e Kerstdag 14 uur, Gesloten: 's Maandags, de eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag. Marktberichten LEIDEN, 8 Dec. Varkens. Aan voer 3525 stuks. Zware 1.841.87; lichte ƒ1.801.84; zouters f 1.791.82 zeugen 1.601.72 per k.g. Handel goed, enkele boven notering. Bovendien 3 nuchtere kalveren. ROTTERDAM, 8 Dec. Vee. Aan voer 3891 (5712) stuks totaal, waar van 650 vette koeien, 936 (519) ge- bruiksvee, 60 vette kalveren, 175 (124) graskalveren, 796 nuchtere kalveren, 195 varkens, 457 biggen, 120 paarden, 11 veulens, 45 schapen, 33 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.58 2.70, 2.42—2.56, 2.16—2.20, vette kalveren 2.64—2.74, 2.54—2.64, en 2.32—2.52 per kg. levend gew.; graskalveren 400325240, nuch tere kalveren 544844, en biggen 453634 per stuk, slachtpaarden 1.95, 1.35 en 1.20 per kg. levend gew.;i schapen 12511090, lam meren 95—8575, kalf- en melk koeien 1100940780, varekoeieu 700—575—500, vaarzen 850—700 —575, pinken 575—475—375 per stuk. Vette koeien aanvoer iets groter handel levendig, prijzen iets stijver dan gisteren, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer even minder, handel vlug, iets stijver in prijs; graskalveren aanvoer korter, handel redelijk, prijzen onveranderd; nuch tere kalveren aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, niet geheel prijs houdend. biggen aanvoer even meer, handel kalm, prijzen iets hoger; slachtpaarden aanvoer iets korter, handel traag, prijzen iets stijver in prijs; schapen aanvoer minder, han del levendig, prijzen hoger, lammeren aanvoer minder, handel levendig, prijzen als gisteren, kalf- en melk koeien aanvoer als vorige week, han del kalm, prijshoudend, varekoeien aanvoer gewoon, handel slepend,. BODEGRAVEN, 8 Dec. Kaas. Aanvoer 57 partijen. Prijzen: le soort 2.11—2.16, 2de soort 2.07—2.10, extra 2.34 per kg. Handel flauw. TER AAR, 7 Dec. Groente. Wit lof 1 2739 ct„idem 2 2126 ct. idem stek 913 ct., spruiten 30 ct. idem B. 15 ct. rode kool 67 ct., witte kool 5 ct., andijvie 1220 ct., uien 45 ct., prei 10 ct., kroten 5 ct. alles per kg- VINKEVEEN, 7 Dec. Groente. Andijvie 15—23 ct. Witlof I 35—40 ct. Witlof H 22—27 ct. Prei 8—10 ct. Waspeen 10 ct. Boerenkool 911 ct. Uien 6 ct. Groene kool 7 ct. per k.g. Knolselderij 10 st. p. stuk, Peterse lie 710 ct. Selderij 59 ct. p. bos. R'VEEN, 7 Dec. Bloemen. Nar cissen Helios 2740 ct., Tulpen 1.20 1.25, Chrysanthen Herco 2142 ct.. Am Aanwinst 2953 ct., Long Island 3967 ct., Orchid Beauty 3664 ct., Schlager 2748 ct. per bos; Long Is land 610 ct., Schlager 58 ct., An jers 914 ct. per stuk. BOSKOOPSE BESHULSTVEIL1NG. Per bos: Ilex-verticulata takken 4e soort 1.101.30; Pernetty a-takken met rode bes le soort 65; 2e soort 50; idem met witte bes le soort 1.50; 2e soort 80; idem met rose bes le soort 75; 2e soort 65. Per k.g. Beshulst met rode bes le soort 1,401.60; 2e soort 901.20; 3e soort 5580; idem J. C. van Tol le soort 1.70; 2e soort 1.301.40; Hulsttakken met gele bes 2.50; Bes hulst koppen, le soort 1.30; 2e soort 1.10; Prikhulst, le soort 1.20; 2e soort 1.00; Bonte hulst le soort 1.50; 2e soort 1.40; Blauwe sparren takken le soort 1.10; 2e soort 1.00; idem groene spar, le soort 70; 2e soort 65; Douglasgroen per 10 kg le soort 1.50; 2e soort 1.10. Per stuk: Pernettya-planten met rode bes, le soort 1.10; 2e soort 55— 75 ct.; idem met witte bes le soort 1.50; 2e soort 75; idem met rose bes le soort 85; 2e soort 45. ten bate van het St. Nico- laasfeest voor de lagere scholen, georganiseerd door het L. O. T. Het hor- lpge is blijven stilstaan op 10 uur, 10 minuten en 50 seconden Degene die het lot heeft waarop deze tijd vermeld staat, kan tegen overleg ging van dit lot het horlo ge bekomen bij J. CHR. BARTELSMAN, Franchi- montlaan 25, Leiden, tus sen 57 uur. 3487 VERKOPING van op Donderdag 10 December v.m. 10 uur bij Café OT- TEN, Westeinde, Roelof- arendsveen. Namens het Kerkbestuur Maria Presentatie. Draagt elkanders lasien PI. Comm. Leiderdorp. 1499 1020 1779 1411 1537 1378 1897 1235 1283 171 1969 1798 523 1802 1433 435 111 1555 1814 605 375 1224 1575 119 1775 997 519 '625 400 480 1477 838 230 233 350 1370 1707 211 1303 788 1318 115 850 1825 798 1418 714 1663 1867 1258 125 365 510 1594 1538 914 316 1494 816 406 1130 673 1819 774 601 1468 807 32 1935 1913 De Hoofdprijs het Rijwiel is gevallen op Lot no. 526. Afhalen der prijzen 15 Dec. 19 uur, Hoofdstr. 222. 3? Werkster gevraagd be neden 30 jaar voor 34 halve dagen per week. Ho ge Rijndijk 130, Leiden. Aanmelden s.v.p. na 20 uur nam. 836 ST Philips Radio aangebo den, 3 golfber. in houten kast, pracht klank met autom. afst. van 395 voor 125, sleestofzuiger geheel compleet f 25, i. v. m. ver trek naar buitenland spot koopje, na 7 uur. Os- en Paardelaan 38. 840 521ste STAATSLOTERIJ 5e k,os 14e nj,, HOGE PRIJZEN 1500 13362 13930 1000 2058 6693 10386 11884 15414 18497 19540 21868 400 44GR 47A4 yumj 8j™ T™12;» SWImmum15,61 1023 16,82 "m 18)50 PrUsc 3015 030 094 139 150 187 303 323 436 479 711 781 795 818 860 4097 193 203 291 318 361 368 375 379 381 410 435 545 559 612 656 667 683 709 763 839 960 5007 034 039 045 118 178 223 226 248 275 •'534 452 550 562 622 640 666 686 712 753 754 805 83S 6109 147 175 189 279 320 369 447 516 587 627 645 677 725 735 796 864 932 962 979 991 7009 207 312 482 544 663 719 837 916 8(27 173 208 240 288 341 622 644 8039 116 235 277 280 646 877 895 912 939 10025 044 196 204 223 248 394 398 465 533 641 781 844 848 860 921 11019 032 047 116 140 215 291 310 386 533 NIETEN 1054 073 120 124 133 160 171 193 218 262 265 284 317 333 371 392 404 449 450 458 I 461 492 548 607 611 633 640 645 764 888 889 902 91U 978 979 2116 153 169 209 283 346 361 377 685 752 764 772 791 801 816 911 929 947 967 3000 3003 017 020 036 097 137 155 173 176 182 216 220 254 288 299 317 331 360 369 391 396 398 410 434 473 494 497 578 582 591 .623 631 655 671 679 692 706 733 753 780 837 840 841 813 852 870 897 910 924 967 990 12061 245 261 280 282 338 420 429 437 601 701 774 780 907 914 16118 123 130 204 322 480 505 655 672 720 722 791 864 959 16060 067 199 235 367 521 571 653 722 780 425 503 668 693 739 815 825 20070 170 409 441 496 749 760 905 907 946 21042 081 178 316 349 381 521 537 675 775 4031 042 110 122 144 206 253 358 362 378 382 398 443 474 475 509 554 558 602 635 L 638 705 729 792 841 860 871 888 917 919 f 931 935 968 970 972 6029 035 054 096 097 156 168 194 203 244 254 263 281 308 350 362 372 384 404 465 499 511 521 548 577 578 593 628 684 723 781 788 790 812 845 866 8S0 835 918 6000 6027 028 063 070 110 135 144 149 161 238 283 326 334 361 399 416 456 457 467 480 498 559 571 579 589 598 689 737 749 783 1 Zf? £2? 854 860 S8S 905 908 924 938 961 971 976 986 7000 7006 032 039 055 123 124 132 151 157 183 209 222 274 296 371 378 394 424 487 541 982 629 632 660 716 718 725 824 915 939 I 942 948 951 8006 016 043 044 100 122 144 182 183 223 260 303 308 &56 555 608 626 639 I 804 831 907 921 «065 109 110 111 154 177 268 281 321 323 «51 416 426 452 496 505 507 523 539 f 325 ^00 563 612 620 628 663 666 671 748 784 812 849 921 972 10008 033 034 045 060 065 115 129 130 143 552 254 258 286 293 295 350 402 417 418 445 498 527 533 554 580 627 628 638 cco 705 733 748 77g 796 g08 252 mi 252 28B 297 406 415 421 434 441 453 495 497 534 548 603 619 648 680 710 712 715 784 826 868 877 914 933 12024 032 138 147 201 208 283 430 438 463 472 509 512 528 569 620 630 637 671 683 684 706 715 716 733 766 771 819 824 829 860 922 956 959 984 987 1S013 018 050 062 075 099 137 158 173 186 209 218 225 226 272 282 285 309 330 336 341 374 389 401 403 471 530 536 543 604 610 649 708 721 737 748 762 799 860 871 899 987 990 999 14025 046 058 070 099 144 163 169 203 244 267 284 288 322 424 431 519 576 580 589 611 801 804 854 873 929 933 953 971 977 15000 15044 052 061 070 090 122 144 201 210 213 244 247 292 342 382 428 450 473 520 574 579 621 647 651 675 694 714 769 776 778 871 884 943 962 16002 006 017 084 145 160 182 230 232 241 332 350 353 362 371 392 397 409 411 419 433 434 497 5-10 545 589 612 620 659 695 699 710 723 730 737 774 824 826 858 861 866 888 913 921 940 961 996 17023 033 123 162 178 180 195 203 226 229 249 319 336 357 373 390 441 465 467 *28 563 583 603 655 661 678 713 728 743 773 786 791 310 816 834 835 871 882 883 888 943 945 948 978 982 18033 055 059 078 080 091 094 112 137 163 228 299 305 340 358 387 396 399 423 480 498 509 512 535 582 697 699 708 718 720 733 791 810 821 849 850 897 920 928 967 985 993 997 19000 10004 020 041 119 128 147 172 193 229 240 275 276 288 303 308 332 404 421 465 482 519 585 594 623 637 644- 674 698 733 747 769 776 791 800 845 846 906 917 934 935 957 964 966 975 982 992 20003 008 026 031 034 102 110 119 194 195 211 232 235 269 276 288 309 368 378 386 422 445 495 497 505 566 537 699 704 714 731 733 750 889 892 934 988 21000 21026 027 033 053 056 073 154 188 222 251 271 275 310 350 377 394 400 439 489 565 568 594 595 605 651 652 672 707 721 785 794 825 887 942 946 964 973 978 jfiüft Prijzen van 200.—: 9260 moet zijn 19260. Nieten: bijvoegen 15515. <3? Te koop aangeboden een winkeltoonbank met marmeren opstand en een winkelkantoortje, ook voor andere doeleinden geschikt. Lage prijs. G. J. Visser, Haarlemmerstraat 71, Lei den. Tel. 20358. 842 Wonlngruil 's Bosch Leiden. Heb heel huis te 's Bosch. Wil ruilen met huis te Leiden. Gerrit Dou- -straat 51. Leiden. 845 Heer zoekt te Alphen aan den Rijn een gezellige zitslaapkamer. Liefst in geen beroepskosthuis. Br. onder no. 3503 bureau van dit blad. *2 Bloembollen voor ka mer en tuin. Nu is het nog tijd. Ze brengen U een vroeg voorjaar. Vlieland's Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50 t.o. 't Gangetje. *2 „net Stadsvervoer" ie Binnenvestgracht 11, Tel. 22409. Het aangewezen adres voor Uw klein trans- sport en dienstverrichting binnenshuis. Ook naar om liggende dorpen en Den Haag. Huis aan huis ver spreiding van folders. In lichtingen vrijblijvend. Telefoontjes worden dagelijks geplaatst

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3