Teylingen won van VVSB2-0 D*(XS*R* en Concordia deelden de punten zonder doelpunten Wolverhampton Wanderers heeft de leiding overgenomen Skreeg geen kans tegen Lisse en verloor met 3-0 Meerburg dwong ASC een gelijk spel af: 0-0 De Nederlandse schaatsers amuseren zich in Wenen MAANDAG 7 DECEMBER 1953 DE LEIDSb GOUKANT* TWEEDE BLAD PAGINA 2 Zesde achtereenvolgende zege der Sassenheimers Op een glad terrein en bij zware mist floot de arbiter beginnen om klokslag 2.30 uur. Al dadelijk ge beurde wat verwacht werd: een overdonderend VVSB en een rustige Teylingen achterhoede, die toch alle zeilen bij moest zetten om doelpun ten te voorkomen. Toch werd Tey lingen hier tamelijk in bijgestaan door een schotloze voorhoede van de tegenpartij, althans de schoten, die werden afgevuurd hadden geen succes, omdat de bal ver naast of over ging. VVSB had reeds drie cor ners genomen zonder resultaat. Tey lingen een, toen de linksbuiten van VVSB de kans van de dag kreeg, doch hij schoot tegen de bovenlat, de bal sprong in 't veld terug en werd naar het middenveld gescho ten. Van Elk 'geeft door aan Hoo- gervorst, deze komt alleen voor de keeper, doch hij schiet recht in zijn handen. De rust breekt aan met 00 Na de thee is het weer VVSB, dat tien minuten lang het offensief heeft, doch de voorhoede komt er niet door. Juist aan de andere kant komt het succes als bij een Teylin- gen-aanval de bal door v. Elk wordt afgegeven aan v. Kesteren. Deze passeert twee spelers en komt voor keeper Nederstigt, die kalm blijft staan en van Kesteren hierdoor in staat stelt te doelpunten (10). VVSB is niet meer te houden en zet enige snelle aanvallen op, doch de rustige Teylingen achterhoede geeft geen kans, terwijl toch enige opge legde kansen hopeloos om zeep wer den gebracht. De laatste tien minu ten geeft Teylingen een prachtig spel te zien, waar WSB niet meer aan te pas komt. Een keurige aan- WILLHELMUSLUGDUNUM 0—0. In deze zeer moeilijke uitwedstrijd hadden de Voorburgers er blijkbaar alles opgezet de wedstrijd tot een goed einde te brengen en zijn daar in mede door een straffe bewaking van Verhoeven, op gelukkige wijze Reeds dadelijk na het begin golfde het spel snel op en neer, met de thuisclub aanvankelijk iets in de meerderheid, maar de groen-wit ach terhoede, goed gesteund door een prima spelende middenlinie, gaf prac- tisch geen kansen weg, zodat doel punten uitbleven. Wel wist Lugdu- num zich wat los te werken, echter bleek de bewaking van Verhoeven dermate solide, dat ook hier geen kans werd weggegeven. Ook in de tweede helft bleef de strijd geheel open en werd beheerst val zien wij uit een voorzet van Hoogervorst verloren gaan als de keeper van VVSB en de midvoor van Kesteren van Teylingen tegelijk bij de bal zyn doch v Kesteren springt over de op de grond liggen de keeper heen. Toch blijft Teylin gen aanvallen en weer is het de linksbuiten van Teylingen, die zeer goed voorzet, waarna van Elk de bal ineens onhoudbaar inschiet; een ju weel van een doelpunt (20). Kort hierop is het einde en heeft Teylin gen, ondanks een slecht begin, nu reeds haar zesde achtereenvolgende wedstryd gewonnen. T.H.B.—WARMUNDA 0—3 Toen scheidsrechter Visser THB een kwartier voor het einde een pe nalty toewees zag het er voor de Warmonders bedenkelijk uit daar de stand toen 0—1 was. De arbiter kwam echter zeer terecht op zyn be slissing terug daar de THB-rechts- buiten het eerst een overtreding had begaan. Door dit voorval en door een omzetting in de Warmunda- voorhoede ging Warmunda beter spe len hetgeen resulteerde in nog twee doelpunten, gescoord door midvoor Kuys. Voor half-time was er bij bei de elftallen een St. Nicolaas-stem- ming, waarbij "het doel: voetballen" vergeten werd. Na de thee werden de zaken wat serieuser aangepakt. Na een zeer goede combinatie, waarbij de getale voohhoede betrokken werd wist L. van Hulst te doelpunten (01). De pogingen der THB-voorhoede strand den echter steeds op de hechte War- munda-defensie, waarin spil H. Zwaan uitblonk De weinig suppor ters zullen er goed aan doen deze wedstrijd snel te vergeten. RUGBY. DE „BROWN BULLET" BINNENKORT OP RUGBY-VELD. Over tien dagen zal iemand, die tot voor enkele maanden nog nooit een rugby-bal had aangeraakt, zijn debuut maken in een Britse league-club: Em manuel Macdonald Bailey, mede-wereld- recordhouder op de 100 meter hardlopen, zal op Woensdag 16 December zijn eer ste wedstrijd voor de Leigh Rugbyclub uit Lancashire spelen. Enige tijd geleden gaf de man uit Trinidad zijn amateur- status op voor de aanbieding er zou 10.000 pond sterling zijn betaald als prof de gelederen van Leigh te komen versterken. Of zijn toetreding inderdaad een versterking zal betekenen is iets, wat in Engelse sportkringen met inte resse wordt afgewacht. Er zijn meer snelle sprinters geweest, die het in rugbywedstrijden hebben geprobeerd. Maar weinigen van hen hebben het in deze physiek zoveel eisende tak van sport tot belangrijke resultaten gebracht. Na enkele maanden door de coachs van Leigh te zijn getraind meent Bailey echter, dat hij voldoende voorbereid is voor de grote stap en zo is ook het ge voelen van het bestuur van Leigh. Om zijn snelheid zoveel mogelijk uit te bui en zal Bailey, die dezer dagen 33 jaar vordt, niet de gangbare rugby-schoenen dragen maar een met speciale doppen uitgerust type, dat bovendien zijn enkels enige bescherming geeft. „Ik vind het jammer, dat de Leigh-supporters zolang op mijn eerste optreden hebben moeten wachten, maar ik wilde zeker van me zelf zijn", zegt Bailey. Binnenkort zal het publiek kunnen zien, in hoeverre deze zelfverzekerdheid van de „Brown Bullet", de „Black Flash", de „Trinidad Flier zoals Bailey zijn amateur-dagen o.a. genoemd werd, gegrond is. ATHLETIEK. LANDY VERBETERDE 1000 MIJL RECORD. John Landy, de Australische mile- loper, die al verscheidene malen ge tracht heeft Gunder Haegg's wereld record te verbeteren, bracht te Mel bourne het op zijn naam staande Austra lische record op de 1000 meter met 5.9 sec. omlaag. Hij noteerde 2 min. 25.5 sec. He£ is echter de vraag of deze prestatie erkend zal worden, daar de nieuwe recordtijd niet door officials van de Australische Athletiekbond is opge nomen. Dat het DOSR-terrein deze mid dag wel zwaar bespeelbaar was, bleek vooral voor rust. Niet alleen licha melijk vergde dit veel kracht, maar de balcontrole had er ook zichtbaar van te lijden. Veel aantrekkelijks was er in den beginne dan ook niet te aanschouwen. Wel paste DOSR zich het gemakkelijkst aan, maar aange zien haar voorhoede wederom enke le invallers telde, en de schotvaar digheid nog wel eens zoek was, had achterhoede van Concordia het door twee prima spelende verdedi- nie* .zJvaaF.^e verduren. Trouwens, gingen. Met een kogel van Verhoe- aaj}. beide zyden waren het de ver ven werd de bovenlat „geprobeerd", ledigingen, die domineerden, aange- maar verder dan een afgekeurd doel- Z1®n "e Concordia-voorhoede er nog punt wegens buitenspel kwam groen- ginder va" terec"£ bracht dan de wit niet. De tijd verstreek onder hoog i Veenders. Na rust brachten enkele spanning en ondanks moedige po-1 ontzettingen in beide ploegen wel gingen van beide partijen bleef de wat meer leven m de brouwerij. Er stand onveranderd, zodat weer een nu ÊesPe®ld me* meer geest partijen tenslotte met een punten verdeling tevreden moesten zijn. Vooral Concordia kon hier zeer ze ker tevreden mee zijn. De beste man van het veld was ongetwijfeld scheidsrechter Straaten, die door zijn rustige leiding een ieders vertrouwen verkreeg. Van de Engelse velden Wolverhampton Wanderers had een goede dag. In de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur wonnen de Wolves met 32, terwijl West Bromwich' Albion, dat sedert 2 September bovenaan had gestaan op de ranglijst van de eerste divisie, op eigen terrein met dezelfde cijfers van Portsmouth ver loor. Wolverhampton heeft zijn tweede positie met West Bromwich ge ruild en heeft nu de leiding met 33 punten uit 21 Wedstrijden, gevolgd door West Bromwich Albion met 32 uit 21. Do Spurs hadden de leiding bij de lust, maar na de hervatting werd Wolverhamton heer en meester van het terrein. Weldra lag de gelijkmaker achter de doelman van Tottenham en elf minuten voor het einde zorgde Hancocks met een prachtig doel punt voor de zege. Met 1 punt voorsprong op West Bromwich Portsmouth, dat de laatste tijd niet erg op dreef was en voor deze wed strijd tegen West Bromwich het had gewaagd de international Jack Frog- gatt uit het elftal te laten, won door een doelpunt gescoord in de laatste Van de leiders in de tweede divi sie heeft alleen Leicester City het tot een overwinning kunnen brengen. Leicester, dai met niet minder dan 60 van Brentford won, heeft zyn positie aan de kop aanmerkelijk ver stevigd. Everton, dat een gelijk aan tal punten (27 punten) 'had, verloor met 51 van Bormingham en Don- caster Rovers met 26 punten nummer minuut van deze sensationele ontmoe- i d**0 °P de ranglijst verspeelden door ting. Kort na de rust stond Ports mouth met 20 voor, maar West Bromwich kreeg als resultaat van een heroisoh gevecht het initiatief in'han den en binnen drie minuten was de stand gelijk. De spanning steeg ten top zonder dat verder gescoord werd, maar terwijl de scheidsrechter reeds met het horloge in de hand liep zorgde Gordon voor het winnende doelpunt. Liverpool, dat een uitstekende 5—2 overwinning behaalde op Blackpool heeft de laatste plaats in de rang schikking verlaten ten koste van Sunderland, dat nu het slachtoffer werd van Burnley. Liverpool had twee jeugdige amateurspelers in het elftal opgenomen, de achttien jarige Wil kinson als rechtshalf en de twee jaar oudere Arnell op de midden voorplaats. Beiden speelden een goe de wedstrijd en Arnell smaakte zelfs het genoegen een doelpunt te scoren. Sunderland, dat met 51 verloor van Burnley blijkt wel een zeer zwakke verdediging te hebben, het aantal tegendoelpunten (55) is het hoogst van de vier league divisies. Een verrassende nederlaag leed Arsenal tegen Middlesbrough. De Londenaren, die van de twaalf voor gaande wedstrijden er slechts een hadden verloren, werden met 20 geklopt. Middlesbrough beschikte weer over de oud-international Wilf Mannion. kostbaar puntje werd verspeeld. De misstap, vorige week begaan, is gevolgd door weer een nederlaag en eerlijk gezegd hadden wy deze uitslag niet verwacht. Vrijwel de gehele wedstrijd is Roo- denburg in de meerderheid geweest, doch te peuterig spel van de gasten deed de overwinning bij de thuis club blijven. Zoals reeds gezegd wa ren de meeste aanvallen voor Roo- Intussen had Concordia bij deze cor ner niet over geluk te klagen, want tot tweemaal toe zagen wij hierbij keeper Kiphart reeds geslagen, maar denburg en ondanks kansen te over,telkenmale was er op de doellijn nog drift en vooral het verschillende ma len afzwenken van Waasdorp naar de linksbuitenplaats, gaf aan dit meestal vleugellam zijnde gedeelte van DOSR meer inspiratie een stoot kracht. Ongetwijfeld waren de aanvallen van DOSR nu talrijker en als het Een schotloze voorhoede van SJC heeft gisteren niets teweeg kunnen brengen tegen de prima verdediging van Lisse, waarbij vooral hun doel man door zijn resoluut ingrijpen op de voorgrond trad. Het elftal van Lisse in zijn geheel was trouwens iets sterker dan SJC en de gasten kunnen er op 'bogen, dat deze wedstrijd door hen verdiend is gewonnen. Vooral, de eerste helft was een fraaie en spannende vertoning, een 00 tegen Plymouth Argyle een punt. Leicester City heeft dus thans de leiding met 29 punten uit 21 wed strijden, gevolgd door Everton en Doncaster Rovers, ieder met 27 pun ten. In de ontmoeting met Brentford was de goalgetter van Leicester City Derek Hines wegens een blessure niet van de party, maar de voorhoede bleek nauwelijks verzwakt en scoor de er dan ook lustig op los. Everton handhaafde zich tegen Birmingham tot aan de rust (0—4)) in de tweede helft echter veranderde het spelbeeld volkomen er. Birmingham behaalde met 5 doelpunten, waar Everton er slechts eei tegenover stelde een ruime overwinning. Iets dergelijks deed zich in de wed strijd tussen Rotherham United en Derby County voor Ook hier was de stand bij rust dubbel blank en toen het einde kwam had het sco- ringbord liefst zeven maal een wijzi ging ondergaan. Er was in die tweede helft een korte periode, slechts elf minuten lang, waarin een waar schut tersfeest werd gevierd. In die korte tijd vielen niet minder dan 6 doelpunten. De eervolle vermelding van deze Leaguezaterdag komt toe aan Jack Connor, middenvoor van Stockport County, die in de wedstrijd tegen Chester (50) voor de derde achter eenvolgende maal de hattrick scoor de. Port Vale bracht het te Wrex ham niet verder dan tot een gelijk spel: 11, maar bleef niettemin (voorlopig) onbedreigd leider in de derde divisie Noord. Met 37 punten uit 22 wedstrijden leidt Port Vale met voor Gateshead met 29 punten uit 22 wedstrijden. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Bolton Wanderers Huadersfield Town 00; Burnley bunderland 51; Charlton Athletic Manchester City 2—1; Liverpool- Blackpool 52; Manchester United Sheffield United 22; Middlesbrough Arsenal 20; Newcastle United Chelsea 11; Preston North End Aston Villa 11. Sheffield Wednes day—Cardiff City 2—1; Tottenham HotspurWolverhampton Wanderers 23; West Bromwich AlbionPorts mouth 23. Tweede divisie: Birmingham City Everton 51; FulhamLincoln City 41; Leeds United'Hull City 0—0; Leicester CityBrentford 60; Luton TownBury 32; Notts Forest Oldham Athletic 11; Plymouth Ar gyle—Doncaster Rovers 00; Rother ham UnitedDerby County 52; Stoke CityBristol Rovers 32; Swansea TownBlackburn Rovers 21; West Ham United-Notts Coun ty 1—2. Het is Meerburg weliswaar niet tegenstander waardoor de bal terug spelen uit een vrije trap op geluk kige wyze te doelpunten (02). Met deze stand werd rust bereikt. aantal corners de uitslag had moe- het krachtsverschil niet groot ten beslissen, dan had DOSR zeerwas.'doch de Lissers reageerden iets zeker mat grote cijfers gewonnen. bleven doelpunten uit, Na een halfuur een goede aanval door de thuisclub gevolgd door een schot dat de roos trof (10). Kort er op weet Ouwerkerk echter de stand gelijk te maken (11) en on danks vele pogingen van beide par tijen gaat de rust onveranderd in. Na rust is Roodenburg direct sterk in de aanval en met een schitterend schot weet Ouwerkerk zijn club de leiding te geven (12). Daarna komt de thuisclub fel opzetten en als dan de Roodenburg-achterhoede enkele slordigheden begaat, wordt het zelfs 32. Roodenburg ziet het gevaar in en zelfs Polanen komt de voorhoede versterken. Graaf Willem, met de overwinning in 't zicht, weet door stug verdedigen doelpunten te voorkomen. Ondanks een grote veld- meerderheid voor onze stadgenoten komt het einde met onveranderde stand en het verlies van twee kost bare puntjes. ADS—ALPHIA 3—1. Om even half drie trapt de thuis club af en we krijgen van den be ginne af een heen en weer getrap zonder dat maar een moment aan plaatsen werd gedacht. Na een tien tal minuten moest de Alphia-spil tij delijk het veld verlaten, doordat hy onklaar raakte door een keiharde bal in de maagstreek te ontvangen. Van beide kanten kwamen enkele kan sen, maar deze bleven onbenut. Bij een aanval der gastheren brak de midvoor door, doch faalde vlak voor doel. Even daèrna had de thuisclub meer succes toen van dichtbij werd ingeschoten (10) Vrij spoedig .daar op wist Bouthoorn gelijk te maken door een voorzet van rechts te be nutten. Vlak voor het verstrijken der eerste helft smaakte de midvoor der thuisclub het genoegen de stand op 21 te brengen. Ook na de hervatting bleef het suk kelen bij Alphia en toen de rechts buiten van ADS in duidelijke buiten spel positie de stand op 31 bracht, begon het er donker uit te zien voor Alphia. Wel werd meestal op de helft van ADS gespeeld, maar de Oranje Witte aanval bleef ongevaarlijk ter wijl ook de thuisclub voorhoede er niets meer van terecht bracht. Het was dan ook voor de neutrale toe schouwer een opluchting, dat de ma tig leidende arbiter voor het laatst floot. weer een been te vinden, dat red ding bracht. Dit alles wil geenszins zeggen, dat Concordia in de verde diging gedrongen was, want ook de Hillegommers wisten de DOSR-ver- dediging behoorlijk aan het werk te houden. Wel lag in hun aanval min der gevaar, zodat keeper v. d. Tang, dit in tegenstelling met zijn collega zich niet voor erge moeilijke proble men geplaatst zag. Met 't verstrijken der tijd ging het er steeds meer en meer naar uitzien, dat de score dub bel blank zou blijven. Natuurlijk bleef er spanning tot de laatste mi nuut, maar zoals te verwachten was bleven doelpunten uit zodat beide sneller en reeds na 5 min. spelen wisten zy een fraaie kans te benut ten, door de Lincel onhoudbaar te passeren (0—1). Het volgende kwar tier met snel wisselende aanvallen gaf duidelijk weer, dat beide verde digingen haar taak goed verstonden en al was Lisse iets schotvaardiger in deze periode doelpunten bleven ach terwege. SJC kwam hierna iets meer in de aanval, doch een bal voor open doel werd jammerlijk gemist; een di rect hierop volgend hard Schot werd door de gastendoelman prima ver werkt. Weer kwam de thuisclub ge vaarlijk voor het Lisse-doel, doch ten koste van een hoekschop werd dit bijna zekere doelpunt voorko men, zodat dit korte overwicht geen resultaten voor SJC opbracht. Lisse herstelde zich hierna volkomen en bij een gelijk opgaande strijd wis ten de gasten na ruim een half uur De tweede helft was iets minder dan het eerste gedeelte en het leek wel of de zware mist, welke over i het veld hing invloed had op het j meer opzetten. Een schot van rechts- gelukt om opnieuw van de leiders te winnen maar zij is er toch in geslaagd hun een punt afhandig te maken. De uitslag geeft de verhouding vrij goed weer, als heeft Meerburg zich meer kansen weten te scheppen dan ASC al waren die van de laatste soms ge vaarlijker. Eeide verdedigingen ble ven echter meester van het terrein en hoewel Owel zyn handen vol had aan v. Dorp, gelukte het deze laatste toch zelden om zich van zijn bewaker te ontdoen. De eerste helft van de strijd kenmerkte zich door een lange periode van overwicht der gastheren, die telkens opnieuw het doel van de tegenpartij belaagden. Rooijakkers kreeg in dit eerste half uur volop gelegenheid zyn talenten te tonen. Het was W. v. Wetten, die, tactisch achter de voorhoede opere rend, deze telkens opnieuw ten aan val voerde en als het nodig was ook snel genoeg naar voren kwam om af en toe een schot te lossen. Goed doorzetten van Romijn schept een goede kans. De keeper wordt te hard opzij gezet en het resultaat is een vrye schop voor ASC. Bij een der sporadische aanvallen in deze perio de van ASC breekt v. Dorp door maar schiet tegen Pelk aan. Toch komt ASC in het laatste kwartier spel en iedere verrassing uitsloot. Doordat na een kwartier spelen Lis se zich iets meer in de verdediging terug trok, kwamen de SJC'ers meer in de aanval doch verder dan enkele hoekschoppen konden zij het niet brengen, door het resoluut ingrijpen van de Lisse-verdediging. Dit wil echter niet zeggen, dat de gasten de aanval geheel verwaarloosden, want bij een gevaarlijke doorbraak moest de staander redding bren gen voor SJC. Het volhouden van buiten v. Leeuwen belandt in de veilige handen van Pelk. Bij een volgende aanval komt de bal by de geheel vrijstaande linksbuiten Schoonwater, die hopeloos schiet. Uit een vrije schop kopt v. Dorp buiten bereik van Pelk tegen de lat waardoor het doel van Meerburg opnieuw aan een doortioring ont komt. Rust komt met 00. Na de hervatting is het een gelijk opgaand spel waarbij beide partijen W werd tene.ot.e 10 min voor het einde beloond, door met een keurig schot het SJC-doel te doorboren (03). Wel zette SJC alle zeilen nog bij om de eer te redden, maar het mooht ham niet gelukken te doel punten. De SJC-reserven wonnen met 41 van RK AW II. Morgen en Woensdag komt de grote strijd Wim van der Voort, Anton Huiskes, Gerard Maarse en Nico Olsthoorn, de vier Nederlandse hardrijders, die Dins- dagvond en Woensdagavond op de baan van de Wiener Eislauf Verein te Wenen een officieuze landenwedstrijd rijden te gen het team van Oostenrijk, versterkt met de amateurtrainer Sverre Farstadt, zijn vergezeld van hun coach. Klaas Schenk en het lid van de technische commissie, W. H. Taconis, Zaterdag avond, na een zeer voorspoedige reis per auto van meer dan 1300 kilometer, te Wenen aangekomen. En in de eerste 24 uur, dat zy in de Oostenrijkse hoofd stad vertoeven, hebben zij zich reeds kostelijk geamuseerd, dank zij de har telijke ontvangst, welke hun van de zijde der Oostenrijkse en Weense leiders in de schaatsensport ten deel is gevallen. Tydens de ijshockey wedstrijd tussen Oostenrijk en Italië, Zaterdagvond ge houden, waarin de Oostenrijkers met 10 zegevierden, werden de jongens met hun leider, keurig uitgedost in de be kende olympische jasjes, aan de duizen den die op de tribunes stonden, voorge steld, waarbij het vijftal een ovatie kreeg. Zondagmiddag hebben zij genoten van het Weense voetbal, op het primi tieve Admira-terrein, waar de leider van de competitie Rapid het niet verder dan een 11 gelijkspel kon brengen, on danks de voortreffelijke capaciteiten van de ook in Nederland zo bekende spelers als Zemann, Happel en Hanappi, om van Diens en Probst, de beide voorhoede spelers, niet te spreken en in de avond uren maakten zij kennis met „Wiener Blut", de vrolijke operette, waar zij op getogen vandaan kwamen. Het was, zo als Wim van der Voort het zo kernach tig uitdrukte, tijd geworden, dat de zeer zware training voor het a.s. wedstrijd seizoen voor enkele dagen even onder broken werd voor wat lichtere kost en alle andere jongens van de kleine Ne derlandse ploeg in Wenen waren het daarmee volkomen eens. Maar laat men nu niet denken, dat de jongens hun plichten vergeten, dat zij opgeslokt worden door het vrolijke Weense leven en zich laten afleiden door de grote belangstelling, welke er voor de Nederlandse hardrijders in dit land bestaat. Het tegendeel is waar. Want Zondagmorgen in alle vroegte, toen de straatlantaanrs nog brandden, waren de jongens reeds aan het trainen op de kunstijsbaan van de Wiener Eis lauf Verein. Een andere trainingsmoge lijkheid is hier niet, want de hardrijders mogen er alleen gebruik van maken van zes uur tot negen uur in de morgen en daarna staat de grote baan open voor het publiek, tot des avonds tien uur, waar 3000 zich fijntjes amuserende Weense meisjes en jongens dagelijks ronddraaien en zich hoe zou men het en 1500 meter op het programma ge- Hollandse jongens voor hun ogen tover den, op de rechte einden, welke op deze 333 1/3 meter baan natuurlijk niet zo lang zijn als op de normale 400 meter baan, en in de bochten. Wim van der Voort bracht In de bochten voor de eerste maal in praktijk, wat dr. Carlier hem tijdens de droogtraining steeds voor ogen had gehouden: een krachtige afzet van het ene been, de spanning van de spieren en de onmiddellijk gevolgde ontspanning, waardoor de Westlander rhythmisch en vooral zeer snel door de bochten ging, dank zij ook de juiste houding van het bovenlichaam. Anton Huiskes stond dit seizoen, in tegenstel ling met de anderen, die meermalen op de Hokij hadden getraind, voor de eerste maal op de schaats en het beviel hem best. Trouwens, dat was bij het gehele viertal het geval, zij hadden na hun lange periode van voorbereiding op het droge „honger" om te rijden. Alhoewel het Dinsdagavond en Woensdagavond tij dens de wedstrijd tegen Oostenrijk, de eerste landenwedstrijd van de Oosten rijkers na de oorlog, nog wel kalmpjes aan zal gaan, want niemand heeft be hoefte zich te forceren, in het besef, dat de eigenlijke ijstraining nog moet komen. En al kwam Wim van der Voort ten val, toen hij met de punt van zijn schaats een rood houten blokje raakte, dat daar was neergelegd om de baan te markeren, zijn goed humeur liet hem daardoor zeker niet in de steek. Dinsdagavond staan een 500 en een 1000 meter op het programma, gevolgd door een 10 km ploeg-estafette. Woens dagavond heeft men de afstanden 500 in het muzikale Wenen anders kunnen verwachten voornamelijk wijden aan het kunstrijden en ijsdansen. Maar goed dan, om zes uur in de morgen staat de baan open voor de hardrijders en de tientallen Weense jongeren, met enkele meer geroutineerds cracks als Franz Of- fenberger en Arthur Mannsbarth er bij, stonden geruime tijd met kennersblik te genieten van de techniek, welke de vier plaatst wederom gevolgd door een esta fette. Op de 4 afstandnummers rijdt telkenmalen een Oostenrijker tegen een Nederlander en wel zo, dat elke Oosten rijker steeds een andere Nederlandse rijder tegenover zich vindt. De Oostenrijkse ploeg bestaat uit Of- fenberger, die last heeft van een lichte spierblessure in 't linkerdijbeen, Manns barth, Biel en als gast Sverre Farstadt v. Dorp zich' even los te maken en lost een ge vaarlijk schot, dat rakelings over de lat suist. Als Fr. Zandbergen ver op dringt krijgt v. Leeuwen een kans, maar deze schiet in het zijnet. De onvermoeibare v. Wetten haalt de bal dan weer eens op en plaatst naar zijn rechtsbuiten, die zuiver overgeeft naar Romijn. Deze lost een hard schot, dat afstuit op de rug van een WIELRENNEN. De Zesdaagse van Brussel is gewon nen door het koppel KobletVon Bu ren. De Zwitsers wisten in de laatste faze van de strijd Schulte en Peters, die na de sprints van acht uur de leiding hadden genomen, van de kop te ver dringen en alle aanvallen, die onze landgenoten daarna op hun positie deden af te slaan. Intussen waren twee kop pels van het toneel verdwenen: Kubler Plattner en MagniRigoni. Kubler moest de strijd op medisch advies staken, Rigoni gaf wegens een blessure op. Het eindklassement luidt: 1. Koblet Von Buren (Zwits.) 2480 pnt., 2. Schulte Peters (Ned.) 2020 pnt. Op 1 ronde: 3. Van SteenbergenOckers (België) 3690 pnt., 4. SenfftlebenGodeau (Fr.) 3090 pnt.; Op 3 ronden: 8. Van Est Wagtmans (Ned.) 1670 pnt. Op 4 ronden: 9. StromHaan (Austr.-Ned.) 1955 pnt. Swlft-eomblnatie. Zondagmorgen reden de renners en touristen van „Swift" hun jaarlijkse St. Nicolaaswedstrijden op de hometrainers. Midden onder de wed strijden kwam St. Nicolaas met Zwarte Piet op bezoek. De talrijk aanwezige kinderen ontvingen het hoge bezoek met gejuich. Nadat Sint een hartig woordje had gesproken met enkele renners en de kinderen een surprise van hem in ont vangst hadden genomen, werden de wedstrijden voortgezet met als resultaat de volgende prijswinnaars: 1. Mevr. M. Kruit, 2. Mej. T. v. Amsterdam. 3. Mevr. A. Riethoven en J. v. Amsterdam, 4. Mej. S. Overmeer, 5. Mej. M. Janssen, 6. J. Rehman, 7. J. Riethoven Jr., 8. Mevr. J. Paats, 9. J. Vermeulen, 10. J. v. Segge- len, 11. Mevr. A. Kruit. 12. J. Bakker, 13. A. Kruit en A. v. Houwelingen, 14. H. Burgemeester, 15. A. Veltmaat, 16. A. v. d. Leek. komt vor de voeten van Jansen, die over schiet. Even later is het weer v. Wetten, die uit een weggewerkte hoekschop van ASC, de bal be machtigt en na uiterst handig door zetten van de vleugel een scherp schot lost waar Rooijakkers onder door slaat. De bal dreigt in het doel te verdwijnen, doch op het laatste moment weet een achterspeler de bal uit de doelmond te werken, Aan de ander kant krijgt Schoon water opnieuw een vrije schietkans uit een vrije schop, doch faalt we derom. Het is Meerburg, dat nu weer het meest in de aanval is, maar schoten van de gebr. Zandber gen en Romijn belanden in de handen van Rooijakkers of gaan over en naast. Als Janson, die deze middag beneden de maat bleef, een goede pass geeft, mist Wolterink en is Ro mijn er als de kippen by, maar door de toestormende de Groot wordt de bal juist voor zyn voeten corner getrapt. Ook deze levert niets op en het einde komt met dezelfde stand waarmee begonnen werd 0—O, waardoor er een kostbaar pun tje door Meerburg is veroverd en vor ASC verloren is gegaan. KORFBAL. N.H. Ie klasse: Allen Weerbaar Archipel 3—8; Koog Zaandijk—DED 4—2; SVK—Rohda 5—7. Z.H. Ie klasse: ZwerversAlgemene 83; DeetosHKV 54; Het Zuiden Spangen 93. Tweede klasse B: ReadyRegenboog 3—4; HSV—Fluks 3—4. LEID SE KORFBALBOND. De uitslagen van gisteren zijn: le klasse: Vicus Orientis 3De Alge mene 2 25. 2e klasse: De Algemene 3Noorder kwartier 1 0—3; KNS 3—De Demping HOCKEY. UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren West le klasse: KampongBe Fair 01; BMHCHilversum 10; Togo—Amsterdam 1—1; HHYC—Groen Geel 2—0. Promotieklasse B: HHYC III—Eech- trop 21; Tempo '34—HDM II 2—5; LeidenZuidwijck afg.; SpiritAeolus 03. Tweede klasse C: BMHC IV—Togo III 2—2; HLC—HDM IV 9—1; HGC III Club te Werve 20; RijswijkLeiden II 0—O. Dames le klasse: HilversumHHYC 24; GooiLaren 00; Amsterdam BDHC 44; Be FairTogo 11. Promotieklasse A: Togo II—Aeolus 00; KievitenBDHC II 50; Leonidas Victoria 1—1Groen GeelLeiden TAFELTENNIS. Steeds Vooruit (Warmond). De leden hebben het Sint Nicolaasfeest ge vierd met een gezellige avond. Sinter klaas en Zwarte Piet zijn in eigen per soon op bezoek geweest. Hij had voor al de leden een geschenk meegebracht, wat zeer ln de smaakt viel. Nu is dit feest weer achter de rug en denken we weer aan de competitiewedstrijden van de ko mende week. Verschillende teams moe ten zeer goed aanpakken, anders komen ze er niet. Het programma luidt: 8 Dec.: (heren) Reflex 1Steeds Vooruit 2 te Lisse, aan vang 7.30 uur en (dames) Sleutels 3 Steeds Vooruit 2 te Leiden, aanvang 7.30 uur; 9 Dec.: (heren) Treffers 4Steeds Vooruit 1 te Roelof arendsveen, 8 uur en (dames) Steeds Vooruit 1Assumy 1 uit Den Haag, aanvang 8 uur. Dus maar een wedstrijd thuis en wel de dameswedstrijd. Maar deze is ook zeer belangrijk. Als we hierover een prognose moesten geven, dan houden we het voorlopig op een gelijkspel. Deze wedstrijd zal uitmaken, of het le dames team op deze plaats blijft staan op de ranglijst. Als er direct wordt aangepakt, zit er wel een klein kansje in. Het 2e damesteam zal een zware op gave hebben bij de Sleutels. Het le en 2e team zal zeer zeker tevreden wezen met een gelijkspel, al zal deze opgaaf niet meevallen.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6