1 Zeventig-jarig bestaan van jongelingencongregratie ,in de Veen' Leidse S*F*L+ wil de Haagse vrienden een nederlaag bezorgen Bet je Wolff en Aagje Deken Uit de Goudse Voetbalbond MAANDAG 7 DECEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De Jongelingen-congregatie Maria Onbevlekt Ontvangen viert telken- jare op de Zondag rondom 8 Decem ber met enige luister het patroons feest, waarbij dan tevens de plech tige opdracht der nieuwe leden plaats heeft. Dit jaar was hieraan tevens het 70-jarig bestaansfeest verbonden, zo dat nog meer glans aan de feestvie ring gegeven werd. Bij deze feestviering "kwam wel sterk naar voren hoe belangrijk de Congregatie in vroeger jaren voor de parochie is geweest. In feite heeft het rijke verenigingsleven in vroegere jaren haar oorsprong gevonden in de Congregatie, die de enige vereniging was, welke de jonge mannen samen bond. Voorafgegaan door een triduum dat gegeven werd door pater Tij nagel, werd de op Zondag 6 December be paalde feestdag begonnen met des morgens te 7 uur een algemene H. Communie waarna de adspirant-leden en de Raad in de Pancratiuszaal bij een kwamen voor een gemeenschap pelijk ontbijt. De directeur, kapelaan Sikkink, droeg te 10 uur de plechtige H. Mis op voor de levende en over leden leden Onder de H. Mis hield kapelaan Sikkink de feestpredicatie, waarvoor hij als tekst koos „Ik zal vijandschap stellen tussen u en de vrouw". Pastoor Van 't Root was in 1081 reeds begonnen om aansluiting te krijgen bij de gevestigde congre gatie van de paters Jeziuiten te Rome, waarvoor op 21 November 1882 toe stemming werd gegeven. Op 9 Fe bruari 1883 volgde de Bisschoppelijke goedkeuring, waarna de congregatie officiëel werd opgericht onder pa tronage van „Maria Onbevlekt Ont vangen" en St. Pancratius. De vie ring van het 70-jarig bestaan ge schiedt juist met de inzet van het Maria-jaar, waarbij spr. de wens uit sprak, dat dit komende jaar rijke zegen zal afwerpen voor de congre gatie. Na de H. Mis zong het zang koor onder leiding van de heer M. Nieuwint het „Ave Maria" van Fr. Witt. Feestvergadering. Te 11.45 uur kwamen de leden der congregatie bijeen in de Pancratius zaal voor de feestvergadering. Pre fect Piet Bakker sprak het openings woord. Na gelukwens aan de leden herdacht hij met waardering, het werk der voorvaderen, die tot op richting van de congregatie waren gekomen. Hiervan zijn thans nog in leven de kortgeleden 90 jaar gewor den Jan Elstgeest en Jac. v. d. Meer. Kapelaan Sikkink hield daarna een korte toespraak, waarin spr. wees op het verschil in moeilijkheden bij de congreganisten der oprichting en van thans. Spr. wees er op,dat de congregatie de oprichting bracht van de Pancratiusvereniging, die de grondslag werd voor vele parochiële verenigingen. Medegedeeld werd hierna dat de hoofdprefect, Piet Bakker, ontslag heeft aangevraagd uit zijn functie. Met een kort dankwoord werd hem dit eervol verleend. Na het afscheidswoord van de hoofdprefect, werden tijdens de pauze enkele retraites verloot, waarna se cretaris Dré Spruit het woord ver kreeg voor het uitbrengen van zijn jaarverslag. Uit het gebruikelijk overzicht bleek, dat het ledental sta biel op 219 is gebleven, 's Namiddags te 4.30 uur had in de kerk de plech tige opdracht plaats van 19 adspirant leden. De predicatie werd gehouden door pater Tij nagel. Met een plechtig Lof, gecelebreerd door kapelaan Sik kink met assistentie van pater C. van Dijk en pater Tij nagel werd het ker kelijk feest besloten. Feestavond. Des avonds te half acht opende prefect P. Bakker met een kort wel komstwoord aan leden en ouders der leden, die de opdracht hadden ge daan, de feestavond. Hierbij waren ALKEMADE Zondagsdienst. De Zondagsdienst voor doktoren in de gemeenten Al kemade en Leimuiden wordt a.s. Zon dag waargenomen door de artsen Brinkhorst en Muskens. Geboren. Maria, d. van P. W. Straathof en C. J. Zaal; Willibrordus F. G., z. van W. H. N. Bakker en A. C. Klein; Jacob J., z. van W. C. van der Ploeg en J. H. M. v. d. Star; He lena A., d. van Th. H. Witteman en H. M. J. Hoogenboom; Cornelia, d. van P. Biemond en A. J. van Eg- mond. Engelina C. W., d. van S. L. W. J. Adem a en P. B. J. Bakker; •Rudolf H. M., z. van N. Vonderbank en J. C. Turk; Wilhelmina A. M., d. van A. van Aart en A. v. d. Aar; Mo nica M. R., d. van G. W. M. Willems en A. C. M. Eijkmans; Johannes F. G., z. van F. J. I. Wesselman en J. P. Mollers. Ondertrouwd: H. G. van der Geest en A. M. Borst; C. W. Zeestraten en J. G. Th. v. d. Zwet; J. L. van der Hoorn en J. P. Strijk. Gehuwd: N. J. Verhaar en H. P. Strijk; N. A. M. v. d. Krogt en A. H. Vesseur. Overleden: Simon J. M. van Kins oud 5 jaar; Gijsberta M. Bouwmees ter e.v. C. J. van Haastregt 53 jaar. BODEGRAVEN De heer B. Kemp slaagde aan de universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen geschiedenis: Geb.: Cornelia, d. v. J. BoerVer duin. Ondertr.: Herman us G. M. Timp, 26 jaar en Gerarda J. van Galen, 24 jaar. Getr.: Gerrit van Voskuilen, 22 jaar te Alphen aan den Rijn en Johanna van Buren, 23 jaar. Overl.: Maria Koster, 86 jaar, wed. van T. Hoogendoorn. ook aanwezig pastoor Th. Schoen' maker, oud-directeur, kapelaan W. Wortel, kapelaan Sikkink en pater C. van Dijk. Het was een goede ge dachte geweest om de hiervoor op het programma geplaatste toneeluitvoe ring te doen geschieden door de to neelgroep der Pancratius- en Agnes congregatie. Immers hierdoor had men de keuze kunnen laten vallen op een stuk voor gemengd toneel. En ongetwijfeld had men met „In een andere wereld", comedie in 3 bedrij ven door J. Blaaser Sr. en Jr. een zeer gelukkige keuze gedaan. Het stuk tekent het contrast tussen de boven hun stand levende familie Van Ruiten en Zwiep, porceleinfabrikant. Werkelijk een stuk met humor. Re gisseur J. Pouw verdient dan ook met zijn tonelisten bij de heropvoe ring op Vrijdag 11 Dec. een uitver kochte Pancratiuszaal. St. Nicolaasviering K.A.B. In de afgelopen week heeft ook Roelof- arendsveen zijn rijke aandeel gehad in de viering van het St. Nicolaas- feest. Zo rijk, dat het te ver voerde alles apart weer te geven. Immers, St. Nicolaasviering bij het mannelijk en vrouwelijk jeugdwerk, de gidsen, op danscursus en dansavonden. Ook zagen wij St. Nicolaas dit jaar op be zoek bij verscheidene middenstands zaken en natuurlijk niet te verge ten op de scholen. Zondagmiddag had het sluitstuk plaats met de St. Nicolaasviering van de KAB. Om 1 uur in het muziek - gebouwtje te Nieuwe Wetering en te 2.30 in de Burcht voor de kinderen van de leden. Met een persoonlijk woord overhandigde St. Nicolaas hier de door de Knutselclub vervaardigde speelgoederen, waarbij ook aan alle kinderen een zak met traditionele speculaaspop, suikerbeesten en snoep werd uitgereikt. Niet minder clan 350 kinderen namen deel aan dit prach tige St. Nicoaasfeest. ALPHEN AAN DEN RIJN Kanarie-keuring. De nog jonge vereniging „Alphense Kanarievrien den" hield haar èerste onderlinge wedstrijd. Klasse I, zangkanaries E.K. 4 vo gels: M. J. Maas, 262 pnt., Ie prijs. Klasse II, zangkanaries E.K. 2 vo gels: J. J. Zaunbrecher, 149 pnt., Ie pr.; M. J. H. Maas, 133 p., 2e pr.; A. v. Weeren, 124 p., 3e pr.; G. v. Wee- ren, 123 p., 4e pr. Klasse III, zangkanaries E.K., 1 vo gel: H. A. Overbeek, 87 p. (meester- zanger(, le pr.; J. J. Zaunbrecher, 84 p., 2e pr.; J. J. Zaunbrecher, 78 p., 3e pr.; A. v. Weeren, 75 p., 4e pr. Klasse IV, overjarigen E.K.: J. A. Strijk, 81 p., le pr.; J. J. Zaunbre cher, 75 p., 2e pr.; J. A. Strijk, 73 p., 3e pr. Klasse V, open klasse: S. Overes, 79 p., le pr.; A. v. Weeren, 73 p., 2e pr.; J. J. Zaunbrecher, 72 p., 3e pr. Klasse VI, kleur: oranje-rood, E.K. 1953: J. A. Strijk, 88 p. (kleurkam- pioen) le pr. Idem, kleur zalm, E.K. 1953: J. A. Strijk, 87 p., le pr. Klasse VII, overjarigen, E.K.: oranje-rood: J. A. Strijk, 87 p., le pr.; id. 86 p., 2e pr. Id., zalm: id. 87-f p., le pr.; id. 87 p., 2e pr. Klasse VIII, open klasse: C. J. Turk, 86 p., le pr.; J. A. Strijk, 86 p., 2e pr. In totaal waren 75 inzendingen. Een mooi aantal. De heer E. v. d. Bovenkamp, leraar aan de Martha-Stichting te Alphen aan den Rijn, hoopt 1 Januari a.s. zijn 25-jarig jubileum als zoda nig te vieren. Sint had het druk. Sint Nicolaas had 't Zaterdag druk in Alphen aan den Rijn. Het allereerst bracht hij een bezoek in het Nutsgebouw waar de kinderen van de speeltuinvereni ging „Vreugde-Oord" bijeen waren. Daar deze vereniging de enige in Al phen is, die nog geen speeltuin bezit, kon 't niet anders of Sint Nicolaas deed, namens het bestuur, een be roep op het gemeentebestuur om in deze behoefte spoedig te voorzien. De gedelegeerde van het gemeente bestuur, drs. C. Goedhart, die pas werd benoemd, zou deze wens van St. Nicolaas overbrgen. Het St'. Nic.- feest verliep voor de kinderen heel gezellig. De kinderen zongen liedjes en een toneelclubje speelde een schetsje. Ook de mondorgelclub toon de St. Nicolaas haar vorderingen. Tot slot ontvingen de kinderen een trac- tatie. Ook in Hotel „Centraal" was het feest. Hier waren de kinderen van de leden van de speeltuin- en buurtver-J eniging „Oudshoorn" bijeen. Mr. La- j woe vermaakte de kinderen met be- hendigheids- en poppenkast ver to- ning. Sint Nicolaas deelde surprises uit. - Tenslotte vergat St. Nic. ook de kinderen van speeltuin „Bloemhof" niet. Die hadden in het IJsclubge- bouw feest. Zij kregen eveneens ver rassingen. Geb.: Cornelia Alberta, d. v. J. Meijer C. van Niedek; Jacoba Afra, d. v. Th. van Zanten en M. Klijn; Adrianus Dirk, z. v. Jan Lieftink en Antje Burggraaf; Conradus Rudol- fus Bonifacius Maria, z. v. P. W. B. Barij en B. M. van d'en Brink; Hans, z. v. K. Stapper en F. R. Willemsma. Overl.: Frans Lamfers, 81 jaar; Marianne Bijker, 8 weken; Joseph Epping, 86 jaar. Huwelijksaang.: Dirk Kruit, 19 jaar en Jacomina C. van Ekeren, 17 jaar; Thimotheus J. van Vegten, 31 jaar en Adriana van Wageningen, 25 jaar; Johannes W. Streng, 33 jaar en Mar- garetha M. Kempen, 28 jaar. Huw.: Marinus Blonk, 23 jaar en Neeltje Wijfje, 19 jaar; Antonius v. Beers, 30 jaar en Jacoba J. Th. van Ooi, 25 jr.; Theodorus Meijer, 24 jr. en Helena C. de Lange, 23 jaar; Dirk Johannes Domburg, 29 jaar en Hen- drika C. de Bruin, 21 jaar; Wander G. van der Laan en Hilletje C. de Wit, 19 jaar. BOSKOOP Een buitenkansje. De heer H. J. Hendriksen had een uitg^proken goede St. Nicolaas, omdat hi/ bericht kreeg, dat hij als deelnemer aan de prijsvraag van de Roode Kruis-post- zegel-actie 1953 een prijs had gewon nen, n.l. een Mobylette ter waarde van 430, Begintpunt bus. In verband met de werkzaamheden in het Reyers- koop, waardoor de weg in minder goede conditie verkeert, is het begin- en eindpunt van de busverbinding BoskoopDen Haag, verlegd naar de R.K. Kerk. TER AAR „Nooit Geracht". Dammen: C. KoelemanJ. Costeris 02; W. Sna- terseR. Lubberts 11; R. Lubberts W. Snaterse 02; D. SpekJac. v. d. Starre 20; W. van VlietAlf. Koeleman 20; W. v. d. StarreAnt. Hartveld 02; J. Besemei-C. Koele man 20; N. Groen in 't Woud J. v. d. Starre afgebr. Schaken: H. BosNic. van Eyk 0 1; A. W. v. d. Jagt—H. Aaftink 0—1; H. Aaftink—A. W. v. d. Jagt 0—1. ZWAMMERDAM Geboren: Godefrida Maria, dr van S. J. Beurze en M. C. v. d. Vossen; Helena Adriana Maria, dr van G. P. Streng en H. M. v. d. Kleij; Johannes, zn van J. Verduyn en P. de Kleer; Cornelia, dr van J. Boer en H. J. Ver- duijn. Ondertrouwd: H. G. M. Timp 28 j. te Bodegraven en G. J. van Galen 23 jaar. Gehuwd: J. Smits 28 j. te Zuilen en C. Slotboom 26 j.; G. van Voskui len 22 j. te Alphen a. d. Rijn en J. P. van Buren 23 j. Overleden: Maria Koster 86 j., wed. van T. Hoogendoorn. Wat lezers schrijven Noordwij k, 6 Dec. 1953 DRINGEN VOOR DE TRAM. Naar aanleiding van het berichtje onder Leidse Hutspot van Stadskok over het dringen bij het instappen, zou ik het volgende willen opmer ken: Ik geef toe, dat de beleefdheid van de hedendaagse jeugd tegenover oudere mensen veel te wensen over laat. Toch zou ik de schuld van het ongeval van Vrijdagavond niet ge heel aan die 4 winkelmeisjes willen wijten. Toevallig ben ik deze week 4 avonden met de tram LeidenNoord- wijk heen en weer gereisd. En ik moet zeggen, dat de N.Z.H., die toch zeker geprofiteerd heeft van de Lichtweek, haar passagiers maar een schandelijke service geboden heeft. Woensdagavond om half 10 bijv. werden zeker 200 mensen in een z.g. harmonica-tram gestopt. Het duurde een heel poosje voordat deze massa behoorlijk aangestampt er in zat. Er waren zelfs passagiers, die de tram weer verlieten, omdat ze niet mëë- durfden. Op protesten van reizigers wist de dienstdoende stationschef al leen maar te antwoorden: „Dan wacht U maar tot half 11, dan gaat er weer een". Misschien hebben deze winkel meisjes ook iets dergelijks meege maakt. En nu lijkt me het vooruit zicht, om een uur te moeten wachten, niet erg aanlokkelijk voor iemand, die er een dag van 12 uur heeft op zitten. Het is dan heel verklaarbaar, dat zulke meisjes haar best doen om mee te kunnen. Ik heb wel oude re en misschien beschaafdere mensen deze week zien dringen om in de tram te komen. Als de N.Z.H. op deze wijze var- SINT NICOLAAS KWAM OP BEZOEK En heeft daarvoor Uw hulp nodig In geen maanden was de kapel van het Sint Franciscus Liefdewerk aan de Nieuwe Rijn zo vol geweest als gistermorgen, toen de directeur, pa ter V. Moons, O.FJVI., om negen uur een H. Mis opdroeg, die voorafging aan de viering van het Sint Nico- laasfeest. Na afloop hiervan ver spreidden de jongens zich met hun leiders(sters) over de verschillende zalen, waar in spanning de komst Ter herdenking van het feit, dat het in November 1954 150 jaar geleden zal zijn, dat Betje Wolff en Aaagje Deken te 's-Gravenhage overleden, heeft zich op initiatief van de Maat schappij der Nederlandse Letterkunde een nationaal comité gevormd, waar van prof. dr. P. Minderaa als voorzit ter zal optreden en dr. J. J. Mak als secretaris. In het werkcomité heeft o.a. ook zitting dr. A. Kessen, bibliothecaris van ae universiteitsbibliotheek te Leiden en van de maatschappij der Nederlandse Letterkunde. De plannen omvatten o.a. het hou den van een nationale herdenking in Den Haag, waarbij een drietal spre kers zal optreden, die de cultuurhis torische achtergrond, de litterair-his- torische en sociaal-paedagogische be tekenis der schrijfsters zullen belich ten. Voorts een herdenking op het graf van Betje "Wolff en Aagje De ken te Scheveningen, en een herden king te Vlissingen, waar Betje Wolff is geboren. Voorts ligt het in de be doeling een reizende tentoonstelling te houden in Vlissingen en o.a. ook te 's-Gravenhage, Leiden en Amster dam. Ook ligt de uitgaven van een ge denkboek in de bedoeling, dat o.a. de te houden voordrachten, een be knopte biografie en een bloemlezing uit de geschriften der beide dames zal bevatten. De Leidse politie heeft in het af gelopen week-end de 25-jarige J. A. v. d. W. uit Noordwijk aan Zee aan gehouden en ingesloten. Hij wordt verdacht een diefstal van een radio te Leiden en van een radio, een stof zuiger, een fototoestel en een kijker te Noordwijk. Bovendien moet hij nog het een en ander op z'n geweten hebben. kens vervoerd had, zou ze strafbaar geweest zijn wegens dierenmishan deling. Maar mensen schijnen op de ze wijze wel te mogen worden ver voerd. Een beetje meer service van een onderneming, die zelf niets aan de Lichtweek gedaan heeft, maar er wel van geprofieerd heeft, ware beter ge weest. J. C. v. d. VOORT, Kerkhof pad 24, Noordwijk. de Heilige Man werd afge- De Sint liet niet te lang op zich wachten en achtereenvolgens be zocht hij de ridders, boswolven, duin- wolven, senioren en andere groepen. De ergste belhamels en braafste jongens liet hij voor zich komen om een vermanend of prijzend woord te aanhoren, waarna allen een ge schenk ontvingen. Ook pater Moons, de andere aalmoezenier, pater C. van Baerle, en de sociale werkster, mej. C. Hulsbeck, liet de Sint voor zich neerknielen. Echter alleen maar om hen aan te sporen met hun jeugd- zorgwerk voort te gaan. Over de jeugdzorg gesproken, hoe' veel zorg zal het gekost hebben al die pakjes te maken? En het bleef er niet bij: de Zwarte Pieten strooi den pepernoten en deelden lekkers uit, terwijl anderen met warme cho colademelk rondgingen. Zo werd het een geslaagde Sint Nicolaasviering, die de jongens van groot tot klein bleken te waarderen. Aan het einde deed de heer A. Waals, voorzitter van het S.F.L., de hoge gast uitge^ leide, onder dankzegging voor zyn komst. S t eden- ontmoet ing. Vanzelfsprekend was dit feest spe ciaal voor de kleinere jongens be stemd. Speciaal voor de groteren is het evenement, dat a.s. Zondag 13 December zal plaatsvinden, wanneer 25 jongens van het Haagse S.F.L. in Leiden op bezoek komen voor een stedenontmoeting op talrijke terrei nen. Om te beginnen zal er 's middags een voetbalwedstrijd LeidenDen Haag gespeeld worden. Daarna ko men de jongens in het Clubhuis „Sint Frans", Nieuwe Rijn 52, samen voor een broodmaaltijd. In de avond uren zijn er wedstrijden in biljarten, tafeltennis, sjoelen, kaarten en waar schijnlijk zelfs ook korfbal. De Leidse S.F.L.-ers zijn er nu al van overtuigd, dat zij hun Haagse vrienden een flinke nederlaag zullen bezorgen! Te weinig spelmateriaal. Maar en daar komt de aap uit mouw voordat het zover is, moet er nog veel gebeuren! Want het staat hierboven allemaal wel stoer neergeschreven, maar het Leidse S.F. L. beschikt eigenlijk niet over vol doende spelmateriaal om zo'n steden- ontmoeting op de juiste wijze te kun nen organiseren. „Dan hadden de aalmoezeniers het ook maar niet moeten doen", zal iemand misschien opmerken. Doch daar komt het S.FX. niet verder mee. „Laat mij een handje helpen", zal een ander zeggen. En dat moeten we hebben! Laat iedereen een handje helpen, heel Leiden. Dan wordt het een prachtig feest. Het S.F.L. kan nog van alles ge bruiken. Heeft U misschien nog een tafelbiljart op zolder staan, dat U toch niet meer gebruikt? Of alleen een paar queues? Of een tafeltennis tafel? Of alleen een paar bats? Kijkt U eens goed, misschien vindt U nog GSV n—ESTO I, 1—3. Na een rustperiode van enkele weken zijn de wit-gelen gestart voor het tweede deel van de competitie. Ondanks de drie invallers hebben de bezoekers een verdiende zege behaald. Er was ongeveer 20 minuten gespeeld, toen bij een hard schot de Goudse doel man de bal liet vallen. Fr. v. Wijk was er als de kippen bij om het leer in het net te jagen (01). Zo bleef de stand tot aan de rust. Het eerste kwartier van de tweede helft zette GSV pittige aanvallen op. Uit een daarvan wist de linksbinnen te scoren, toen Baelde de gladde bal ontglipte (1—1). Langzaamaan pak ten de bezoekers beter aan. Voor- douw passeerde keurig de Goudse achterhoede, en schoot in de uiterste hoek (1—2). Geen 5 minuten later herhaalde hij dit met een boogschot (1-8). Verdere uitslagen: VEP IIIEsto II 0—0; Esto III—GDS III 2—1. GBSHaastrecht 2 03. De wedstrijd is nog geen vijf minuten oud of de bezoekers nemen met een fraaie kopbal de leiding, wanneer de bal uit een corner goed voor het doel wordt geplaatst en de linksachter de bal wel even met het hoofd beroert, doch niet hard genoeg waardoor de achter hem staande tegenspeler fraai kan inkoppen (01). Het is goed te zien dat GDS drie weken rust heeft gehad. Na ongeveer een half uur spe len vergroten de gasten hun voor sprong wanneer de linksachter weer eens mist en de doelman te laat hier op reageert waardoor de rechtsbin nen van de gasten rustig in kan schieten. (02). Het spel van GDS is te saai en te kort om tegen de hechte verdediging van de gasten succes te hebben. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld. Na 10 minuten brengt Haastrecht bij één hunner aanvallen de stand op 03. Boskoop 2NSV 1, 4—1. Bos koop speelde wel niet foutloos maar behield toch het overwicht wat. zij met een mooi doelpunt tot uitdruk king bracht (10). Na dit doelpunt zag het er even naar uit dat NSV begon te spelen, doch dit bleek een fata-morgana, het gehele elftal hing als los zand aan elkaar van samen spel was geen sprake. De Boskopers kregen herhaaldelijk geheide kan sen om te doelpunten en de 30 voorsprong was volkomen verdiend. Na de rust liet NSV zich van de an dere kant zien en wist de Boskopers het veld overwicht te ontnemen en A. Kuyf zag zijn kans schoon om uit een mooie voorzet te scoren Boskoop liet zich echter niet van de wijs bren gen en haar verdediging liet zich niet overspelen en de NSV-voorhoe- de kreeg geen schijn van kans meer. De Boskopers daarentegen kwamen steeds weer gevaarlijk opzetten. Maar de NSV-achterhoede bleef nu ook als een rots in de branding staan. Boskoop deed nog een verwoede uit val, met als resultaat een doelpunt (4—1. DONK 6—NSV 3 1—1. NieuwerkerkBoskaop 11. De eerste 20 minuten ging de strijd vrijwel gelijk op en neer en verlie pen betrekkelijk zonder opwinden de gebeurtenissen. Uit een slechte uittrap kreeg midvoor Loef de bal in zijn bezit, gleed handig voorbij de Nieuwerkerkspil, en schoot onhoud baar langs de uitgelopen doelman Van der Heuvel (01). In de tweede helft was het Nieu werkerk, dat erin slaagde om Bos koop terug te drukken met een vrij langdurig offensief. De kansen op een doelpunt bleven echter ook bij hen minimaal. Eerst na 20 minuten wist rechtsbinnen Kortlever uit een hoge voorzet beide partijen weer op gelijke voet tp brengen. (11) en daarbij bleef het. Verdere uitslagen: Boskoop 2N SV 41; Boskoop 3Unio 4, 80. Nic. BoysGouderak 30. In een goede en vooral na de rust snelle wedstrijd hebben de Boys met 30 gewonnen, hoewel de uitslag enigs zins geflatteerd is. Vanaf de aftrap gaan de Boys in het offensief en zijn dit vrijwel de gehele wedstrijd ge bleven. Dat er toen geen doelpunten kwamen lag hoofdzakelijk aan het lang niet voldoende schieten der voorhoede. Ook de gasten blijken de ze kunst niet meester te zijn hoewel zij toch wel een paar kansen gehad hebben. Met een 00 stand komt de rust. Direct hierna geven de Boys blijk hun leven te willen verbete ren. Van alle kanten wordt er nu tenminste geschoten en zowaar na 18 minuten met succes. Een hard schot kan de keeper der gasten niet onder controle krijgen en P. Lenting is er als de kippen bij om hem de bal te ontfutselen en aan G. Spring in 't Veld te geven. Deze maakt geen fout en de Boys nemen de leiding (10). Fel komen de gasten nu op zetten en de verdediging komt voor hete vuren te staan, maar weet van geen wijken. Vijf minuten voor tijd wordt 't verre opdringen van Gou derak haar noodlottig. Vanuit de achterhoede wordt de bal over alles heen geplaatst waar de snelle P. Lenting hem opvangt. Met een prach tige boogbal wordt de bal over de keeper heen geplaatst (20). Onop houdelijk blijven de Boys op de vijandelijke vaste beuken. Een mi nuut voor tijd lost P. Lenting een schitterend schot, waarbij de bal via de onderkant van de lat weer in 't veld stuit. Rustig vangt G. Spring in 't Veld 't leer op, legt 't nog eens goed en schiet dan eindelijk nummer drie in de touwen (30). DWO—GSC 3—0. DWO kreeg GSC thuis te bekampen. De mist deed afbreuk aan het spel en maakte bal en terrein glad. Voor rust was het 'n slechte strijd met DWO in de meer derheid. Bij een aanval op het GSC- doel werd hands gemaakt. De toege kende strafschop werd onberispelijk ingeschoten. Na de rust werd het spel forser. Scheidsrechter Van Dijk hield de touwtjes echter straf in handen. Uit een hoekschop kwam voor de thuisclub het 2e doelpunt, terwijl ongeveer 10 min. voor het einde de derde goal werd geplaatst. GSC was meer in de aanval, zij kregen vele hoekschoppen cadeau, doch zagen geen kans de goedspelende doelman van DWO te passeren. SVT 2—DWO 2 0—4; DWO 3—Vita Nostra 4—0; DWO 4—Full Speed 0—0; DWO 5—VGSV 3 1—2; DWO ABlauw Zwart 11. DSO in de mist. DSO speelde tegen Haastrecht in een volledige mist. DSO nam de leiding maar Haas trecht scoorde voor rust tweemaal. Na de rust zweefde DSO voortdurend voor het Haastrechtse doel, maar kon, schijnbaar door de mist, het net niet vinden, zodat onverdiend ver loren werd 12. DSO 2—HMSH 2 3—2; DSO 3— DHL 8 9—0; DSO 4—Duno 5—1. wel een goede sjoelbak, een domino spel, een schaak- of dambord met stukken, een spel kaarten, kortom alle spelmateriaal is welkom. Al was het maar een touw voor het touwtrekken! Het mag ook een vol leybalnet zijn. Knutselaars. Nu we het toch over materiaal hebben, de knutselaars van het S.F. L. moeten nodig opnieuw voorzien worden. Wie helpt hen aan de figuur zaagbeugels, boren, zagen, schaven, hamers, nijptangen, enz.? Wie heeft er nog wat stukjes triplex of hard board staan? Wie kan er wat timmer hout missen? We gaan zelfs nog ver der: Is er niet iemand, die nog een over-complete bankschroef of slijp steen heeft? Laten onze lezers nu eens zorgen namens het S.F.L. onbescheiden worden. Uit bovenstaaande opsom ming kunt U trouwens zelf wel op maken wat er nodig is. Vult U deze verlanglijst zelf maar aan. Alles waarmee een stel levenslustige jon gens zich bezig houden kan, is wel kom. We hebben enige maanden geleden eens een oproep gedaan om lectuur. Het resultaat was een stroom van Kath. Illustraties en dergelijke bla den in de brievenbus van Nieuwe Rijn 52. De meeste gevers meenden echter, dat het maar voor één keer was. Slechts enkelen hebben er een gewoonte van gemaakt hun blad na lezing iedere week bij het S.F.L. te brengen. Het S.F.L. houdt zich aan bevolen voor meer vaste gevers. Wie iets wil geven om de steden- ontmoeting tot een succes te maken of om het spelmateriaal uit te brei den, wordt op Nieuwe Rijn 52 met open armen ontvangen. Even een seintje (telefoon 25000) is ook vol doende; dan worden de spullen wel gehaald. Laten onze lezers nu een szorgen, dat het Leidse S.F.L. goed toegerust de strijd tegen Den Haag kan opne men en dat de jongens een onverge telijke dag hebben. Wie de wedstrij den met enige versnaperingen zou willen opluisteren, kan eveneens re kenen op de hartelijke dank van het S.F.L. Marktberichten ROTTERDAM, 7 Dec. Vee. Aan voer 1821 stuks totaal, waarvan 1104 vette koeien, "577 varkens, 140 scha pen. Prijzen, vette koeien 2.562.68, 2.402.54, 2.10'2.20, varkens 1.87, 1.84 en 1.80 per kg. levend gewicht, lammeren 9585—75 per stuk. Vette koeien aanvoer iets meer, handel willig, stijgende prijs, prima's boven notering; varkens aanvoer even minder, handel aanvankelijk vlot, goed prijshoudend prima's boven no tering; lammeren aanvoer korter, ban der vlug afloop kalm, prijshoudend. VINKEVEEN, 4 Dec. Groente. Spinazie 1927 cent, waspeen 1011 cent, groene kool 79 cent, andijvie 813 cent, witlof I 4047 cent, wit lof II 2633 cent, prei 1011 cent, boerenkool 59 cent, en rode kool 7 cent p. kg.; bloemkool 35 cent, en knolselderij 12 cent per stuk, peen 14 23 cent, peterselie 4 cent en selderij -8 cent per bos. TER AAR, 4 Dec. Groente. Witlof I 2837 cent, idem II 1424 cent, idem stek 210 cent, tomaten 2—51 cent, prei 817 cent, kroten 5 cent, spruiten 1824 cent, idem B 17 cent, andijvie 610 cent, uien 3—6 cent, waspeen 1015 cent, sav. kool 6 cent alles per kg., stoofsla 20 cent per kist, knolseldrij 1—4 cent, sla 36 cent, alles per stuk. selderij 2 1 cent per bos, druiven 71 cent per half kg. BOSKOOP, 4 Dec. Bcshulstveiling. Voor de eerste beshulstveiling van dit jaar bestond behoorlijke belang stelling. Het was weer als vanouds een spannend moment voor de kwe kers, toen dc veilingklok de eerste notering aangaf. De kwaliteit van de aangevoerde hulst was uitstekend, doch de kooplust slap. Niettegenstaan de dat waren de prijzen goed lonend. Deze waren per kg.: beshulst met rode bes le soort 1.60; idem 2e soort 11.20, idem J. C. van Tol le soort 1.40; 2e soort f 1.prikhulst met rode bes (korte takken voor het ma ken van Kerststukjes) le soort 1.40; 2e soort 1.20. Hulsttakken mét gele bes le soort 2.80; Nordman groen 1.Plumosagroen le soort 43 cent; 2c soort 32 cent; blauw sparrengroen (kort) le soert 1.—; per bos: Ilex verticulatatakken le soort 6.40; 2e soort 4.10--5.20; Mahonieblad le soort 31 cent; 2e soort 10 cent. Per stuk: Pernettyatakken met rode bes le soort 1 40; 2e soort 0.801. idem met witte bes le soort 1.10; 2e soort 6035 cent. idem met rode bes le soort 90 cent; 2e soort 70 cent; Pernettyaplinte'n met rode bes le soort 1,10; 2e soort 4585 cent, idem met witte bes 1.80; 2e soort 1.20—1.50. R'VEEN, 4 December Groente. Tomaten 5—46, glassla I f 913.30, idem II 2.S05.70, andijvie 613, glasandijvie 1214. bloemkool 8 28, knolselderij 14, rode kool 7, sav. kool 6 per 100, stoofsla 0.551.60 per kist. Bloemen. Narcissen 5862 cent, tulpen 1.601.85, Am. Aan winst 3564 cent, Herco 3748 cent, Long Island 51—71 cent, Red. Rolin- da 5265 cent, Schlager 4956 cent, Loveliness 3748 cent, Orchid. Beau ty 4852 cent, Ford 3638 cent, White Succes 5770 cent, Grace Land 3944 cent per bos. Long Island 6 10 cent, Am. Aanwinst 6—8 cent, Schlager 7'1 cent, Cyclamen 2151 cent per stuk.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3