D UINSTREEK RIJNSTREEK R.K. Jongensschool ingezegend Contingent van 42 woningen wordt overgenomen door fa. Brinkers Friese waddeneilanden gaan een eigen vliegtuig kopen Auto met vier personen te water MAANDAG 7 DECEMBER 1953 ÜE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 HAARLEMMERMEER Geboren: Dirk Jan zn van A. Kas- lander en H. J. Spitse; Adriaan Hen- drikus zn van W. Colijn en M. J. Bouckaert; Cornelia Anna Maria dr van J. W. van Diemen en J M. van Velzen; Jacob zn van J. Schutte en A. de Koning; Maria Margaretha dr van A. Maas en M. Stroet; Cornells zn van A. Rink en J. de Moor; An tonius Maria zn van L. Mesman en J H. Lieverse; Christiaan zn van M. Hinderks en E. Vinke: Gijsbertus zn van J. Horsman en N. de Smit Ronald Petrus zn van R. P. Eijpe en I. H. Jansen; Maria Catharina dr v. H. G A. Harte en J- O verwater; Ar jen Henricus zn van H. de Vries en A. A. J. van Loevestijn. Ondertrouwd: Wouter Cornelis v. d. Beek 25 jr en Anneke Knibbe 23 jr; Antonius de Romijn 28 jr Louwerina Catharina Honcoop 2 Jacobus Albertus Verbaas 23 jr en Hendrika Geertruda van den Berg 21 jr; Carolus van der Winkel 31 jr en Hendrika Johanna de Koning 32 jr; Marinus ten Have 41 jr en Jan na Roest 38 jr; Petrus Johannes Theodorus Pieters 23 jr en Teuntje Johanna Visser 19 jr; Cornelis Peter Abraham van Mil 42 jr en Jacoba Wilhelmina Koningen 35 jr. Getrouwd: Lambertus Theodorus Verzijlbergen en Grietje Elizabeth van Dijk; Antoon Meeboer en Geer truida Maria van der Pol; Marinus de Rooij en Charlotte Martina Stol wijk; Godefridus Walterus Geer- lings en Catharina Maria Theresia Kemps; Ferdinand Franciscus Geer- lings en Geertruida Gijsbertha Ma ria Hugtenburg; Johannes de Bres en Clazina van de Rotte; Jacob Hee- ren en Cornelia Elisabeth v. Kooten. Overleden: Pieter Verhoog 41 jr, echtgenoot van J M. Wortel. HILLEGOM Geb.: z. van J. A. Topper en A. M. Out; d. van J. J. Seijssener en G. Ch. La Feber; 2 zoons van A. H. Stevens en W. J. Bakker; z. van J. N. Veen- man en P. J. Weijers. Ondertr.: L. Verkerk en P. H. M. Verhoeven. Overl.: Josina Johanna Tibboel, weduwe van H. de Wilde, 96 j.; Ka ren Kirstine Marie Nielsen, echtge note van J. H. Hensels, 66 j. De heer A. B. van Koert, wacht meester der rijkspolitie is bevorderd tot wachtmeester le klasse. Mej. P. Kok slaagde te Leiden voor het examen aptohekers-assis- tente. DE KWAKEL St. Nicolaasfeest. Vrijdagmorgen bracht St. Nicolaas met zijn gevolg een bezoek aan de R. K. School. On geveer 4Q0 kinderen waren in het -gymnastieklokaal aanwezig en zon gen St. Nicolaas bij zijn binnenkomst toe. Er werd snoep en speelgoed aan de kinderen uitgedeeld. Verschillen de kinderen moesten een vermaning in ontvangst nemen. Tegen 12 uur vertrok de S?nt weder naar Spanje en de kinderen, met -blijde gezichten, naar huis. Uitslag Klaverjaswedstrijd. De uitslag der klaverjaswedstrijd ten bate van het feestcomité was als volgt lste prijs D. Voorn en C. Hölscher 4876 punten, tevens het hoogste aan tal marsen 5, 2e Co Verhoef Pzn en M. Verhoef Az. 4864, 3e Th. Röling en G. Hogenboom 4644 punten. Geboren: Gerrit N., z. van A. de Graaf en F. Hoogendoorn; Geer truida, d. van G. v. d. Maat en H. Bos; Mattheus J.f z. van H. L. v. d. Schraaf en K. H. Maijenburg; Jan J., z. van J. S. v. d. Lek en A. M. H. v. d. Hoek; Dirkje A., d. van M. J. Markenhof en Aa. M. v. d. Werff. Ondertrouwd: Joh. Bloemberg en G. J. van Dam, LISSE St. Nicolaas. De kleuters van de R.K. meisjesgymnastiekver. „Klim op" waren Zaterdagmiddag in het KAB-gebouw bijeen om de goede Sint te ontvangen. Allen zongen hem toe toen hij ar riveerde, waarna hem getoond werd, tot welke prestaties de kleuters in staat waren. Zwarte Piet mengde zich tussen de kinderen en deed met hun spelletje mee. Daarna kwam de Sint met zijn cadeautjes voor de dag en reikte ze aan de kinderen uit. Met liedjes en enige stukjes werd Sint Nicolaas, die nog meerdere bezoeken moest brengen elders, uitgeleide ge daan. De goede Sint kon evenwel Lisse nog niet vergeten en kwam Zondag middag wederom in 't KAB-gebouw voor de KAB-kinderen. Voor de aankomst van St. Nicolaas hadden de kinderen kunnen, genieten van een pracht voorstelling van Jan Klaassen. Het hoogtepunt was even wel toen Sint aankwam en zich enige tijd met de kinderen onder hield. Ook hier werd de Sint uitge leide gedaan door afscheidsliedjes van de grote kinderschaar. Geboren: Wilhelmina Cornelia Sophia Antonia Maria d. van P. Faas en W. C. Does; Jaftnetje d. van E Hollander en C. Möhlmann; Ro- bertus Wilhelmus z. van J. van Veen en C. K. C. L. van Paaschen; Ma thilda Petronella d. van C. G. Grim bergen en A J. Meijer; Petrus Jo hannes Maria z. van G. H. van Rui ten en M. A. van der Hulst; Joseph Jacobus Maria z. van J. Bemelman en C. A. A Beugelsdijk. Ondertrouwd: Adrianus M. van Went 32 j. en Cornelia Maria Ro mijn 34 j. Getrouwd: C. H. Koemans, te Rot terdam, en A. A. Straathof; G C. Schrama, te Sassenheim, en M. W. Reeuwijk; G. C. v. Ekris en C. J. v Berkel; Th. J. v. d. Linden, te Hillegom, en M. A. v. d. Hulst; E. A. T. Smit, te Haarlem, en M. J. War merdam Overleden: Johannes Flipse 69 j., echtg. van K. Maas; Cornelis van Drongelen 75 j., echtg. van B. v. d. Wolf. NOORDWIÏK Geboren: Jacobus H., z. van A. v. d. Berg en A. Oosterhoek; Wilhel mina C. M., d. van K. J. v. d. Berg en W. J. van Schie; Anna E., d. van J. v. d. Linden en J. Zwarts; Cornelis, z. van J. Haasnoot en N F. van Duin; Johannes H., z. van G. H. van Oosten en J. J. A. H. van Halderen; Theodora M., d. van J. v. d. Berg en M. P. Steenvoorden. Ondertrouwd: L. Brama en G. M. Groenendijk. Getrouwd: C. Aarts en P. J. Vink; P. W. Vogelaar en A. v. d. Wal. C. Duyndam en J. Glasbergen; N. Lind- hout en J. v. d. Wiel; J. den Adel en L. van Laar. Overleden: Cornelis Imthorn 70 j. De noodklok luidde in Stompwijk Als er iets hapert aan de klok wordt de klokkenspecialist J Elder- horst uit Zoeter woude geroepen om zijn werk in de toren van de St. Laurentiuskerk te verrichten, ook Zaterdag j.l. Rustig zat hij in de toren te werken en dacht aan de komende St. Nicolaasavond. Het werk duurde nogal wat lang, maar ten laatste kon hij toch zijn spulle tjes bij elkaar rapen en de trap af dalen. Tot zijn schrik bemerkte hij echter dat de koordeur reeds geslo ten was, daar er op St. Nicolaas avond geen biechthoren was. Dan maar weer naar boven Hij peinsde reeds op middelen om dan maar al leen St. Nicolaasavond te vieren. In nood doet een kat rare sprongen. Dan maar aan een kabel trekken en de klok luiden. Het was het klokje dat geluid wordt bij een bediening zodat de parochianen zich afvroe gen, wie wordt er nu weer bediend. Niemand kwam kijken. Dan een an dere kabel en de grote klok liet zijn geluid horen. Dit drong door tot de St. Nicolaasvierders. De heer Elder- borst werd bevrijd en kon nog net zijn St Nicolaasfeest thuis vieren. SASSENHEIM St. Nicolaasfeest K.A.B. Zater dagmiddag waren op uitnodiging van de K.A.B. een zeer groot aantal kinderen van haar leden bijeengeko men voor een St. Nicolaasfeest. De voorz., de heer J. W. Kortekaas, moest tot z'n spijt mededelen, dat St. Nicolaas wegens de zeer grote drukte niet persoonlijk aanwezig kon zijn. Men had zich echter verzekerd van de medewerking van Mary Helvoirts Kindercabaret. Dit gezelschap heeft de kinderen een onvergetelijke mid dag bezorgd. OEGSTGEEST BRAND OP ZOLDER. Zaterdagochtend is er brand uitge broken in de tuinmanswoning aan de Drie Witte Palen, waar de heer E. van Vliet woont. De brand, die door de bewoners zelf werd ontdekt, is vermoedelijk ontstaan doordat kin deren de vorige middag op oe zolder met hooi hadden gespeeld. Er was wat hooi tegen de pijp van het was- fornuis gekomen en dat heeft ver moedelijk vlam gevat. De brandweer met hooi hadden gespeeld. Sr was water. De brandschade kon, mede doordat er geen wind was, beperkt worden tot de zolder. Het vertrek daaronder liep wat waterschade op. K. A. B. De praatavond van het plaatselijk kader, die vastgesteld was op Woensdag 9 December, gaat wegens het Triduum in de Parochie kerk niet door. VALKENBURG VOORSCHOTEN Gistermiddag heeft pastoor J. Th. van Bemelen de nieuwe R. K. Jon gensschool aan de Elstlaan ingeze gend. Aanwezig waren daarbij het Kerk- en Schoolbestuur en Armbe stuur, het onderwijzend personeel, de architect J. J. Schram en zijn opzich ter en een groep leerlingen van de school. Nadat het ,,Veni Creator" was gezongen, sprak de pastoor een gebed uit en zegenae de school in. Daarna werden de kruisbeelden die voor de lokalen bestemd waren gewijd. Pastoor Van Bemmelen sprak nog maals zijn blijdschap over de tot stanakoming van de school uit. Het is een belangrijke gebeurtenis andere belangrijke gebeuurtenissen in de parochie mogen deze niet op de achtergrond drukken. Zeer vele kin deren zullen hier hun eerste ontwik keling op doen in het belang van Kerk en Maatschappij. De eerste in drukken in een mensenleven zijn vaak beslissend en daarom is de taak van het onderwijzend personeel zo belangrijk. De pastoor hoopte, dat op alles, wat in de school zou worden verricht, zegen zou mogen rusten. Twee leerlingen, Piet van Bleek, en Alberdinck Thijm. Het schoolkoortje Robert Dormeyer declameerde daar na gedichten van Guid'o Gezelle en beskot de korte plechtigheid met een lied in luchtiger trant. Druk bezoek. De parochianen kregen in de mid dag gelegenheid de school te bezich tigen. De indruk is uitstekend, alles in lichte en afwisselende kleuren ge houden, houtgranieten vloeren er verwarming onder de kapstokken, waardoor natte kleren kunnen wor den gedroogd zijn dingen die direct opvallen. Onder de kap is een gele genheid ingericht, waar de overblij vers hun brood kunnen eten. school maakt binnen werkelijk een luxe indruk. De Voorschotense Ka tholieken hebben een school gekre gen waar ieder met recht trots op Militaire begraafplaats. Van de zijn. directeur der Oorlogsgravenstichting werd de verheugende mededeling ontvangen, dat voor een belangrijk bedrag wordt bijgedragen in de kos ten van voltooiing van het muurtje en de verandering en verbreding van het stenen trapje der mili taire begraafplaats. Door dit edelmoedige gebaar on dervindt ook Valkenburg de tastbare resultaten van de jaarlijkse door de Stichting gehouden collecte en is het mogelijk nog dit jaar met de uitvoe ring van het werk te beginnen. Januari Sint legde visites af. Zaterdag middag heeft St. Nicolaas een bezoek Het leven begint bij veertig - ook met Uw Bbenmatlek! Khenmatiscbe Fijnen liggen op de loer. Heem U in acht neem Hrns&en. Regelmatig! De zes minerale zouten van Kruschen stimuleren Uw bloed zuiverende organen. Zolang die maar krachtig blijven werken, wor den pijnverwekkende onzuiverheden op natuurlijke wijze afgevoerd en Gesloten. Zaterdag 1954 zal de secretarie en het bureau hebt u van rheumatiek geen weet., gemeentewerken gesloten zijn. J (Advertentie) GEMEENTERAAD ZOETERMEER Zaterdagmiddag te half drie kwam de raad van Zoetermeer in spoed vergadering bijeen ter bespreking van het bouwvolume van 42 wonin gen. e woningen van dit contingent zouden gebouwd worden door dt woningbouwvereniging „Beter wo nen" Daar bij de aanbesteding, de laagste inschrijver rond 75.000 bo ven het toegestane Wederopbouwbe- drag lag en het onmogelijk bleek dit bedrag te nivelleren, dreigde het bouwvolume voor Zoetermeer verlo ren te gaan. Dank zij de activiteit van het gemeentebestuur en dt fraaie geste van de firma N.V. Brin kers, die de woningen nu voor eigen kosten zal gaan bouwen, zijn deze woningen voor Zoetermeer behou den gebleven. Na een zitting, dit ongeveer anderhalf uur duurde, heeft de raad zijn goedkeuring gehecht aan dit plan. Op een wel zeer ongewoon tijd stip, de middag vóór pakjesavond kwam de raad bijeen om een beslis sing te nemen voor de bouw van de 42 woningen. Ter oriëntering gaf burgemeester Vernède een overzicht der gebeurte nissen rond dit bouwproject. Op aan drang van de raad en vele anderen heeft het college van B. en W in Februari van dit jaar de bouwver- Isolatie verbroken Vooral des winters, wanneer de veerboot eens per dag of soms hele maal niet vaart, vormen de Wadden eilanden een afgesloten gebied, dat slechts met heel veel moeite in geval van ernstige ziekten e.d. een andere dan telefoonverbinding met het vaste land kan aanbrengen. De Friese Waddeneilanden hebben thans besloten hier een einde aan te maken en zullen wanneer Gede puteerde Staten geen spraak in het wiel steken een eigen vliegtuig aanschaffen, dat in geval van nood ernstige zieken zal kunnen komen ha len om hen naar een ziekenhuis aan het vaste land te brengen. De gemeentebesturen van de Wad deneilanden hebben zich reeds met het plan accoord verklaard en de be nodigde gelden toegezegd. Het vlieg tuig zal op de Leeuwarder luchtha ven worden geplaatst en op een tele fonische opdracht naar het betreffen, de eiland kunnen vliegen. Er zal een piloot in vaste dienst genomen worden en op Ameland na hebben alle vier der betrokken eilan den al een geschikte landingsplaats. Ook voor Ameland heeft de zeer naaste toekomst een kleine luchtha ven in het verschiet, want D.U.W.- arbeiders zijn druk bezig de laatste hand aan de startbanen bij Ballum te leggen. De ernstige autobotsing, die Zon dagmiddag nabij Neder-Hardinx- veld gebeurde en waarbij drie do den waren te betreuren, heeft een vierde slachtoffer geëist. In de af gelopen nacht is het vierjarige zoon tje van de familie K., dat zware verwondingen had opgelopen, in het ziekengasthuis te Gorinchem over leden. eniging „Beter wonen" ingeschakeld in de bouw van 'n woningcomplex. Het bestuur van deze vereniging meende het urgent, bodemonderzoek to laten verrichten door Grondme chanica. Door de Februaristorm is dit onderzoek vertraagd, zodat eerst op 29 Oct. j.l. de aanbesteding kon plaats vinden. De laagste inschrijver kwam toen met een bedrag van 479.930 uit de bus. Het departe ment van Wederopbouw had echter het bedrag op maximum 404.000 gesteld. Door talrijke bezuinigingen is het bouwbedrag verlaagd en wel zodanig dat het nog 15.000 hr-rer ligt, dan het toegestane bedrag. Het j langstelling heeft gisteren de plech- laat geen tijd om andere wegen in te slaan Naar uit de beantwoording bleek, is het de bedoeling van de fa. Brinkers, het personeel gelegenheid te bieden over 25 jaar eigenaar van het door hen bewoonde huis te wor den. Te rond vier uur werd het voor stel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Donderdagavond werd contact op genomen met de fa. Brinkers en Vrijdagavond waren reeds alle in stanties ingeschakeld en was met de tekening van de bouwplannen be gonnen. Na de toestemming van de raad zouden de plannen in ijltempo afgewerkt worden, zodat Maandag 7 Dec. het geheel op het ministerie kan worden voorgelegd. Burgemeester Vernède bracht hul de aan de fa. Brinkers voor haar hulp en de voortvarendheid waarmede deze kwestie was aangepakt. St. Nicolaasgroep heeft eigen hoofdkwartier. Onder grote be- plan was, aldus de architect, uitge knepen als een citroen. Hulp van de gemeente was niet geoorloofd. Over schrijving van 't bouwvolume op een andere gemeente stond de minister niet toe. Ook andere plannen hadden geen resultaat. Brinkers neemt 't over De firma N.V. Brinkers wil nu het bouwvolume overnemen en geheel voor eigen rekening laten uitvoeren. Dit zal in premiebouw worden uit gevoerd, dus 't rijk zal voor elke te bouwen woning de bouwpremie ver strekken. De bouwgrond, gelegen achter de Gereformeerde kerk aan de Stationsstraat zal van de gemeen te gekocht worden voor 7 per m2. Er zullen 42 eensgezinswoningen worden gebouwd. De firma N.V. Brinkers wil deze woningen als volgt verdelen: 10 wo ningen worden toegestaan aan eigen personeel buiten Zoetermeer woon achtig; 26 woningen komen onder zekere voorwaarden aan eigen per soneel in Zoetermeer; 6 woningen blijven ter beschikking van B. en W. voor urgente gevallen. Het bouwproject kost 541.000. Als eerste hypotheek wordt ƒ313.500 geleend. De geldschieter in casu de Nederlanden van 1845 stelt als voorwaarde, dat de gemeente zich garant stelt voor rente en aflossing. De voorz gaf de raad gelegenheid te over zich nader te informeren en vragen te stellen, waarvan een goed gebruik gemaakt werd. De raadsle den waren allen met B. en W. van oordeel dat het bouwvolume behou den moest blijven. De heer Verbeek vroeg echter tijd om de zaak te be studeren. De heer Scheer vond de grondprijs van 7 per m2 te hoog. De heer Duinisveld wilde weten waarom de industrie in 't algemeen niet gevraagd was, zich voor dit bouwproject te interesseren. Ook de heer van Tartwijk uitte zich in deze geest. De tijdnood waarin men ver keert voor 1 Jan. 1954 moet de aanbesteding hebben plaats gehad tige inzegening van 't nieuwe hoofd kwartier van de Verkenners en Wel pen plaats gevonden Dank zy de fi nanciële steun van kerkbestuur en de Stichting is de zolder van het pa rochiehuis van een beschoten kap voorzien en is er electrisch licht en stookgelegenheid aangebracht. In straf tempo is het aanzien van de zolder omgewerkt in verkennersstijl. Onder de genodigden merkten we op de commissaris 's Gravendijk en de commissar esse Jacoba Sutorius uit Voorburg, het Stichtingscomité, Daloe van Schie uit Noordwjjkerhout en de staf van de Reinilda-groep. Na een toepasselijk woord verrichtte de aalmoezenier de inzegening. Het werd een prachtige dag, waarbij zelfs St. Nicolaas niet ontbrak. Dit feestelijk gebeuren, waarnaar zo lang was uitgezien zal nog lang in herinnering blijven van de St. Nico laasgroep. Imkers hielden feestavond. De vereniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland, afd. Zoeter meer, hield gisteravond haar jaar lijkse feestavond in de bovenzaal van „De Gouden Leeuw". Ondapks de plaatselijke verordening, waarbij het gedurende enige zomermaanden verboden is bijen in Zoetermeer te houden, ter voorkoming van zaad- vorming in de komkommers, telt de afdeling alleen al in Zoetermeer 22 imkers onder haar leden. Voor de pauze liet de heer Quito menig staaltje van vingervlugheid zien, terwijl na de pauze de grote trucs vertoond werden. K.A.B. De K.A.B. hield gister avond een ledenvergadering in het Parochiehuis, die goed bezocht was. Door het bestuur werd medege deeld, dat in het kader van het win- terprogram de voorz. van de Dioc. Bond. de heer Joh. Kortink, op 19 Januari zal komen spreken over „Problemen van de Jeugd". Voorts komt er nog een avond, waarop de eenwording van Europa behandeld zal worden. De voorz. gaf een uitvoerig ver- gebracht aan de kinderen van de le den van de Nationale Reserve. In het „Eigen Huis" waren ruim dertig kin deren met hun ouders in een gezel lig aangekleed zaaltje bijeen, waar de Smt voor ieder der kinderen een goed woord en een presentje had. Twee zoontjes van een reservist ver zorgden een korte poppenkast voor stelling en verder was er voor de jeugd een aantal leuke kinderfilms Behalve de instructeurs van het oefen verband, gaven ook de heren drs. H. A. Korthals en F. R. M. Meltzer van hun belangstelling blijk. In de grote zaal van het R. K. Ver enigingsgebouw was de K.A.B.-jeugd verzameld en natuurlijk was ook hier de Sint de ie Zondagmiddag aanwe zig met vele geschenken. Jan Klaassen in de poppenkast verwekte veel tu mult en had dus succes. Behalve dat werden de kinderen echter ook nog vei maakt mei goochelen en lichte acrobatiek. D.E.S. vierde feest. De leden van de damvereniging „D.E.S." heb ben met hun dames op waardige wij ze het eerste lustrum der vereniging gevierd. Nadat de voorz., de heer van Bemmelen de beide oprichters, de heren Oosterom en Oostergo, toe gesproken had, hetgeen vergezeld ging met het aanbieden van een fraai aandenken, werd een afwisse lend programma afgewerkt. De to neelvereniging „De Vriendenkring'' verleende deze avond haar medewer king en oogstte met goed gespeelde schetsen veel succes, terwijl Dixy uit Leiden prachtige staaltjes van goochelkunst verrichtte. De dans wedstrijd voor .dames had een span nend verloop en onder toezicht van de heren plaatsten de dames Damave en Hemmer zich in de eindstrijd, waarbij eerstgenoemde zich de sterk ste toonde. Ook de door de heer G. H. Oostergo geleide wedstrijd in dam- hersengymnastiek had een geani meerd verloop, waarbij de Voorscho tense damkampioen M. Storm ook op dit gebied de eerste prys voor zich opeiste. Met een gezellig samenzijn werd deze geslaagde avond besloten. Geboren: Bruno, zn van J. v. Ek en F. Skach; Robert Nicolaas Ma ria, zn van A. Knura en H. G. Lam- boo; Jacoba, dr van M. J. de Ruijter en P. Vlieland; Maria, dr van C. J. Vélu en H. G. Mulder. Ondertrouwd: Andries Singeling 26 jr. te Leiden en Ingetje van Egmond 24 jr. Overleden: Joan Gerard Walrave, 75 jr., wedn. van Neeltje Hijna. volgens van een 3 meter hoge berm in de Zandsloot terecht te komen. Gelukkig bleef de auto schuin in het water liggen, waardoor de inzitten den, die zeer geschrokken waren, er met een nat pak afkwamen en door ijlings toegeschoten omwonenden konden worden gered. Zij werden van droge klederen voorzien. Als oorzaak moet worden aange nomen dat één der voorveren onklaar is geraakt. De Rijkspolitie welke de zaak in onderzoek heeft, vond op de weg een stuk hiervan. Nadat de auto door een kraanwagen op het droge was gehaald, bleek deze mening wel juist. VOORHOUT Zondagmiddag omstreeks 3.30 uur, reed een luxe auto, merk Skoda, be stuurd door een zekere De Goede, op de 's-Gravendamscheweg. Als me de-inzittende bevonden zich in de wagen de verloofde van de bestuur der en het echtpaar J. Bemelman uit Bodegraven. Zij kwamen van een St. Nicolaasfeestje in Noordwij kerhout. In verband met de dikke mist reed Zilveren jubileum. 25 Jaar in dienst als huishoudster is een feit, dat niet iedere dag yoorkomt. Dit feit herdenkt a.s. Zondag mej. Marie van Zuylen, die op dien dag 25 jaar in dienst is als huishoudster bij de heer J. Hufner. 's Middags van 34 uur is er ten huize van de heer Huf ner receptie. St. Nicolaas bezoekt ouden van dagen. Het was voor de ouden dagen een verrassing, dat St. Nico laas hun soos bezocht. Het werd in café Boerhaave een flink feest, want de goede Sint was erg royaal met tractaties. Een voordracht voor St. Nicolaas viel zeer in de smaak. Standsorganisaties ontvangen St. Nicolaas. De standsorganisaties K. A.B., L.T.B. en N.R.K.M. hadden ge zamenlijk een St. Nicolaasfeest ge organiseerd voor de kinderen. In de grote zaal van het Parochie huis waren niet minder dan 423 kin deren bijeen, toen de voorzitter van de K.A.B. allen welkom heette. Nadat Joop Koevoets uit Leiden de kinderen met zijn schimmenspel had geamuseerd, kwam St. Nicolaas met zijn gevolg binnen. Na een welkomst woord nam de goede Sint zelf het woord en gaf de kinderen enige ver maningen. Hierna vertoonde Joop Koevoets met zijn schimmenspel nog een aardig sprookje, wat ook de volle aandacht had van het hoge gezel schap. Na de gebruikelijke tractatie gingen de kinderen weer voldaan huiswaarts. Geboren: Gerarda M., dr van C. A. Hartveld en G. v. d. Valk; Ignatia A. H., dr van J. C. Boere en M. C. Der riks; Petronella M. A., dr van J. Th. Voorn en M. Los. Ondertrouwd: J. A. v. d. Hulst 27 j. en C. A. v. d. Poel 27 j. Overleden: A. L. J. Vink 24 j. WARMOND Helicopterpiloot redt koe. Dezer dagen vloog een helicopter van de vliegbasis Valkenburg boven de La- kerpolder. Potseling merkte de piloot op, dat een koe in een weidesloot terecht gekomen was. Prompt zette hij zijn toestel in het weiland neer en stelde aanstonds pogingen in het werk om het beest te redden Toe valligerwijze was ook een boot van de waterpolitie in de buurt en de daarin gezeten politie-mahnen hiel pen weldra een handje mee. Met1 ver eende krachten en met behulp vén touwen, gelukte het de koe uit haar benarde positie te bevrijden. St. Nicolaas op bezoek. Zater dagmiddag bracht de Sint met zijn knecht een bezoek aan het dorp. Vanaf de Tol maakte hy, voorafge gaan door de harmonie „St. Mat thias" en omringd door een schare uitgelaten kinderen, een rondrit. Daarna begaf hij zich naar de zaal de wagen met een matige gang. Na van hotel „De Zon", waar een St. later werd verklaard door de be- Nicolaasfeest voor de kinderen der stuurder, weigerde op een gegeven K-A.B.-leden werd gehouden. Voor moment de stuurinrichting. De wa- ieder kind had de Sint enige ca- gen reed naar links van de weg, deautjes meegebracht. Ook trac- drong door een brede haag, om ver- teerde hij op chocalademelk. HAZERSWOUDE Sint op bezoek. Zaterdagmorgen kwam de Sint met een zestal knech ten nogmaals naar Hazerswoude. Na dat hij een bezoek had gebracht aan de kleuterscholen, nam hij zijn intrek in het hotel „Het oude Raadhuis". Des middags om half drie besteeg de groote kindervriend zijn paard om een lange tocht door de gemeen te te beginnen, voorafgegaan door de muziekvereniging de Harmonie van Hazerswoude, die zich voor deze gelegenheid extra had opgedoft en de nieuwe trommels roerde. Langs de gehele route, die de Sint maakte, was veel belangstelling. Elke zwarte Piet had een zak met pepernoten bij zich, en de voorraad scheen onuitput telijk. De Sint gaf zyn knechts op dracht om tegelijk een collecte te houden ten bate van de muziekver eniging. Woonruimte-commissie. Woonruimte-commissie deelt mee, dat ze niet hedenavond maar Woensdag avond as. om 7.30 uur vergadert. LEIDERDORP Sint Nicolaas. Zaterdagmiddag was Sinteklaas te gast by de speel- slag van de Bondsraads-vergadering en van de kapelactie. Voor de kapel in Haarlems Kathedraal bracht de afdeling ƒ23.35 bijeen. Het woningbouwprobleem werd besproken, waarbij de leden werd aangeraden zich ten spoedigste als lid op te geven van de R.K. bouw vereniging. De inwijding van de K.A.B.-vlag zal op de Zondag waarop de jaarlijk se feestavond gehouden wordt, plaats vinden. Geboren: D. Kaptein d.; C. L. W. M. van der Helm d.; M. J. L. Rotteveel d.: C. Th. Kruining d. Gehuwd: A. P. de Wit en J. Bier man; B. Westhoek en T. A. Coom; M. Korbyn en A. C. Jonkers. Overleden: E. W. Waltman 4 mnd.; A. Gorissen 75 j. turnvereniging Festo-Forto. In een open landauer arriveerde de Sint om 2 uur aan de Dr. de Bruinestraat, waarna hij, gevolgd door de speel- tuinjeugd, naar het Wapen van Lei derdorp reed, waar de kinderen ont haald werden en de Sint zich een poosje gezellig met hen bezighield onder het uitreiken van fraaie ge schenken. De jeugd zong er dapper op los en werd tenslotte geamuseerd met enkele films. LËIMUIDEN St. Nicolaas-feest. Gisterenmid dag om 3 uur was het parochiehuis geheel gevuld voor het St. Nicolaas feest, dat in alle opzichten beter slaagde dan in de voorafgaande ja ren. Deze viering was georganiseerd door de parochiële raad van overleg, die uitgenodigd hadden de kinderen van de kleuterschool, de St. Jozef- en St. Janschool, in totaal 350 kinderen. De gast van deze middag, de heer Devilee uit Leiden, opende de bijeen komst en vertoonde hierna de pop penkast van Jan Klaassen, hetgeen bij de jeugd goed in de smaak viel. De goocheltoeren brachten de kin deren onophoudelijk in grote span ning en ook de zangwedstrijd werd met aandacht gevolgd. Het grote ogenblik was toen de Sint met zijn zwarte knecht op het toneel ver scheen. Allereerst werden verrassin gen uitgedeeld van kapelaan Zondag, de eerwaarde Overste van het St. Jo zefklooster en het hoofd van de St. Janschool Het slot van de middag was, dat alle kinderen iets kregen. Het was reeds 5 uur geworden, toen het programma afgewerkt was en kindören, ouders en organisatoren zeer voldaan naar huis keerden. ZOETERWOUDE Eén uur uitgesteld. Het comité van de actie „Koopt en laat werken in Zoeterwoude" maakt hierbij be kend, dat de laatste trekking van de actie op Dinsdagvond a.s. met de extra prijzen wegens de kerkdiensten niet om 8 uur maar om 9 uur zal plaatsvinden in 't Patronaatsgebouw.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2