RIJNSTREEK Sinterklaas bracht emigranten voor de feestdagen naar huis Maria-program K.R.O. Twee Haarlemse scholieren slachtoffers van snelheid De R.K. Landarbeidersbond hield 40e jaarvergadering Bergen-op-Zooms strafcellen zijn niet vreselijk barbaars VRIJDAG 4 DECEMBER 1953 0E LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 500 Canadese Nederlanders arriveerden te Rotterdam de toekomst zien, maar liet het door Piet in zijn groot boek noteren; hij zou zijn best doen. Gisteren heeft de Maas dam' wijze van Sinterklaasurprise bij 500 emigranten de Rotterdamse haven binnengeloodst, die in de tijd van enkele jaren kennelijk zoveel ver diend hadden in het nieuwe vader land, Canada, dat zij zich de luxe konden permitteren voor de feestda gen naar het oude vertrouwde moe derland oevr te wippen. Nu waren niet alle opvarenden welvarenden emigranten; er waren ook enkele tientallen vaders en moe ders bij, die een bezoek hadden ge bracht aan hun geëmigreerd kroost en nu meer dan ooit beseften, dat hun kinderen een heel eind van huis ge gaan waren; de derde groep ge lukkig een zeer kleine werd ge vormd door mislukte emigranten, die door heimwee of andere redenen in hun nieuwe vaderland niet hadden kunnen wennen. Sinterklaas, die zich ook aan boord bevond, werd door de ontvangstauto riteit hartelijk bedankt voor deze surprise en hem werd gevraagd, of hU niet ieder jaar op zijn feestdag een scheepslading emigranten voor een bezoek naar het oude vaderland kon brengen. Sinterklaas kon zover nog niet in 8 DECEMBER: In verband met de opening van het Maria-Jaar zal de K.R.O. op Dins dag 8 December een program uitzen den, dat geheel in overeenstemming met de zo belangrijke gebeurtenis is. Des morgens om 8.30 zendt de K.R.O. een plechtige H. Mis uit, wel ke door deken M. Rijkers in de St. Martinuskerk te Venlo wordt opge dragen. Gedurende de dag keert in het program telkens het Maria-motief te rug, doch om 18.30 begint een relais van de plechtigheden in de Maria- Maggiore te Rome. De toespraak van de H. Vader en het bidden van het nieuwe Maria-ge- bed tezamen met de kinderen vor men de hoogtepunten, welke in ge heel Nederland beluisterd kunnen worden. Het is een ernstig en verheven ge heel, dat drie volle uren in beslag zal nemen en van de luisteraars meer dan een vluchtige aandacht zal vra. gen. De Lof van Maria, zoals deze door de eeuwen heen in het chris tendom geuit is, zal daarby het the ma vormen. De luisteraar zal de ge tuigenissen vernemen uit het Evan gelie en de erediensten, uit de Con cilies, de Kerkvaders en de geeste lijke schrijvers. De kunstuitingen, de geschiedkundige overleveringen zul len door dit alles heen worden ge vlochten. Gesproken tekst en liturgische ge zangen worden verzorgd door men sen, die onbekend wensen te blij ven. Aetherklanken ZATERDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Koorzang. 7.45 Morgengebed en li- turg.kal. 8.00 Nieuws en weerber. Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Franse chansons. 10.35 Gram. 10.55 Idem. 11.00 Voor de zie ken. 12.00 Angelus. (12.30—12.33 Land- en tuinb-meded.). 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Amus.ork. en solist. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram 14.20 Engelse les. 14.40 Koorzang. 15.00 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Fanfare ork. 16.00 Omr.ork. 16.20 Gram. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Sport. 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Kin derkoor. 18.45 Buitenl. corresponden ties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.2C Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbakens", caus. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Gram. 22.30 Wij luiden de Zon dag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gram. HILVERSUM n, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Beiaardspel. 8.30 Sinterklaasvie ring. 8.40 Gram. 8.55 Voor de huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de conti nubedryven. 11.35 Gevar. muz. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Accordeonork. en solist. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Rep. 13.25 Dansmuz. 13.50 Sport- praatje. 14.05 Gram. 14.20 „Uit het leven van de Bisschop van Myra", klankb. 14.40 Volksdansen. 15.05 Rep. 15.15 Kindermatinee. 16.15 Radio Philharm.ork. en solist. 17.00 Rep. 17.05 Draaiorgel. 17.15 Radioklaae- journ. 17.30 Jam session. 18.00 Nieuws, en comm. 18.20 Dansmuz. 18.40 Rep. 18.45 Sinteklaasprogr. VPRO: 19.3C Deze week besloten met Sinterklaas. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.55 Rep. 21.00 Franse liedjes. 21.25 Socialistisch comm. 21.40 Gevar, progr. 22.40 „Onder de pannen", hoorsp. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. 10 JAAR OP BOM GELEEFD. Tien jaar lang heeft onder een huiskamer behorende bij een Zeve- naarse slagery een bom gelegen. Ze was in 1944 door het huis gesla gen zonder te ontploffen en enige meters diep de grond ingeslagen. De eigenaar van het huis bouwde dit la ter weer op, doch omdat men meen de, dat de bom ongevaarlijk was, liet men die maar zitten. Totdat de slagerij dezer dagen aan een ander werd verkocht. Deze liet in allerijl de bom uitgraven. Toen bleek het gevaarte, inclusief de ontsteking, nog volkomen intact te zijn. DELFT VOL AUTOMATISCH. Delft in gebruik worden genomen. Tot nu toe moet men het kerngetal BOUWPLANNEN VOOR KARTUIZE IN NEDERLAND GOEDGEKEURD. Het Generaal Kapittel der Kartui zers heeft in zijn Charta, het verslag van het laatste kapittel gehouden in de Grande Chartreuse, dank gebracht Katholiek Nederland voor zijn dusver verleende hulp bij de voorbereidingen voor de bij Tubber- gen te stichten Kartuize. Het deelt te vens mede, dat de bouwplannen voor het klooster zijn goedgekeurd en dat de zorg ervoor is opgedragen aan deo Prior van de Kartuize van Pisa (de officiële naam van Calci). De toe komstige Kartuize zal worden toege wijd aan de H. Joseph van Nazareth en onder de bijzondere voorspraak gesteld van de Kartuizers van het klooster der H. Maria te Bethlehem bij Roermond, die in 1572 de martel dood vonden. Het K.N.P. verneemt verder, dat de architecten in overleg met de Prior van Calei er in zijn ge- geslaagd om voor de cellen, binnen welke zich het leven van een Kar tuizer grotendeels afspeelt, een ge heel moderne oplossing te vinden met eerbiediging van de traditie der Orde. Door renten, contributies en losse giften, alsmede door aanwinst van een stichter voor de bouw van een cel, blijft het bouwfonds langzaam van Delft draaien, waarna een telefo- groeien. De thans aanwezige fondsen niste van de plaatselijke telefoon- bieden echter nog geen uitzicht op dienst de verbinding met de ge- het spoedig ter hand nemen van de wenste abonné tot stand brengt. bouw. Een werd gedood en tweede voor de rechtbank Op Vrijdagavond 2 October is op de Zeeweg te Overveen een droevig on geluk gebeurd. In de bocht bij kop 90 is een auto in aanraking met de berm gekomen, de bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt en de auto kantelde. Een achttienjarige scholier uit Bloemendaal werd uit de wagen geslingerd en is kort daarop in het marine-hospitaal te Overveen overleden. Als verdacht van dood door schuld stond Donderdag voor de Haarlemse rechtbank terecht een achttienjarige vriend van het slachtoffer uit Heem stede. Eind September waren zijn ouders op reis en zij hadden him auto in de garage gelaten. Bij het zoeken naar iets vond hij in een la van een kast een contactsleuteltje van de auto en dit bracht hem op de ge dachte met enkele vrienden een autotochtje te maken. Op Vrijdag 2 October begaf hy zich met de auto naar twee vrienden van 17 en 18 jaar, wonende te Santpoort en Bloemendaal. Zij besloten via de Zee weg naar Zandvoort te rijden; bij het circuit werd gekeerd en terugge reden via de Zeeweg te Overveen. Opnieuw volgde een tocht over deze weg, thans tot het Bloemendaalse strand en hier werd gekeerd. Op de terugweg is het ongeluk gebeurd. Verdachte gaf toe hoogst roekeloos te hebben gereden. Slachtoffer van snelheid. Uit getuigenverklaringen bleek, dat het slachtoffer van snelheid hield en dat het aan de bestuurder had ge vraagd extra hard te rijden. Ver dachte was niet in het bezit van een rijbewijs. Nadat de officier van justitie woor den van deelneming aan de ouders van de Bloemendaalse scholier had gesproken, deelde hij mee een brief van de vader van het slachtoffer te hebben ontvangen waarin deze de autobestuurder vergiffenis schenkt. OUite GOLF In het gemeentemuseum te Den Haag is gisteravond door de Duitse ambassadeur een expositie geopend van werken van August Macke. Een Nederlands kustvaartuig je „de Heemskerk" is, na bij zwaar weer in het Kanaal een lek te heb ben opgelopen, de haven van Wey mouth binnengesleept. De Bloemendaalse jongen is slachtoffer gevallen van snelheid, waarnaar hij in zyn leven streefde. Dit neemt niet weg, dat verdachte schuld heeft aan het ongeval. De eis luidde een gevangenisstraf van zes weken, waarvan twee we ken onvoorwaardelijk en vier we ken voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar; in die periode mag hy geen motorrijtuigen bestu ren. De verdediger sprak eveneens woorden van deelneming en vervolg de, met op te merken, dat de bocht, waar het ongeluk is gebeurd, zeer verraderlijk is. Verdachte moet aan vankelijk met grote beheersing ge reden hebben, maar op het laatste ogenblik heeft hij de auto niet meer kunnen houden. Spreker had het be ter gevonden als verdachte voor de kantonrechter had terecht gestaan wegens het rijden zonder rijbewijs. Een strafrechtelijke correctie achtte hij niet alleen overbodig, maar ook misplaatst. Hij concludeerde tot vrij spraak. De rechtbank zal op 17 Decem ber uitspraak doen. Vaoïde HAAGSE RECHTBANK. Opendeur-politiek. Een zeeman en een koopman uit Leiden waren sa men in October op stap gegaan om kleren te stelen. Dat lukte wonder wel, want zy vonde.. op enkele plaat sen een deur open staan. Zij stapten dan naar binnen, pakten de kleren van de kapstok en trokken die snel aan. Een hoed op het hoofd en de zaak was gezond. De Leidse koopman was al vyf maal veroordeeld. „Vijfmaal onrecht vaardig", zei hij. „En als je nu dan veroordeeld wordt?", vroeg de presi dent van de Haagse rechtbank, waar voor de vrienden nu terecht stonden. „Dan is het rechtvaardig", moest ver dachte toegeven. „Het komt allemaal door de drank", zuchtte hij en hy verzocht een drankkuur te mogen on dergaan. De zeeman, die al driemaal was veroordeeld, weet zij misstap aan de intrekking van zijn paspoort, waardoor hij niet kon gaan varen. Waarom hij het paspoort niet kreeg was hem niet bekend. De officier van Justitie wees op de grote brutaliteit waarmee de ver dachten waren tewerk gegaan. Hij eiste tegen ieder acht maanden ge vangenisstraf met aftrek. De raadslieden verzochten aanhou ding van de uitspraak voor het in- NOORDWIJKERHOUT In „de Zwaan" hield de Ned. R.K. Landarbeidersbond zijn jaarvergade ring. In zyn openingswoord memoreer de voorzitter, dat deze jaarvergade ring de 40e van de afdeling was. De afdeling is in de afgelopen veertig jaar, aldus de voorzitter tot een gro te vereniging uitgegroeid w.at het le dental betreft, doch wat het verga- deringbezoek betreft lijkt het wel of het een kleine afdeling is. Er waren dan ook op deze jaarvergadering van de 332 leden amper een vijftigtal aanwezig. Na de opening van de vergadering ging de voorzitter over tot de instal latie van de nieuwe geestelijk advi seur, kapelaan Lemmers. In zijn in stallatiewoorden sprak de voorzitter de hoop uit, dat de taak, welke de nieuwe adviseur op zijn schouders wordt gelegd, niet te zwaar mag val len. Eveneens hoopte hij, dat kape laan Lemmers zich als geestelijk ad viseur van de Landarbeidersbond moge geven als zijn voorgangers. De nieuwe G.A. dankte de voor zitter voor zijn woorden en zeide blij te zijn, dat hij in Noordwijkerhout weer het sociale werk heeft gekre gen. Hij hoopte met veel enthousias me aan te zullen pakken. Wij leven in een tijd, aldus Z.Eerw., dat niet alles op de geestelijken mag drijven 1 venvereniging hield haar 3e hokken- bureau te Lisse en by de plaatselijke vertegenwoordiger. Hij wees ook nog op het weekbriefje, dat men van de pl. vertegenwoordiger meekrygt na aanmelding, dit is een zeer waarde vol document waarvan de uitkering afhangt. Dit briefje moet goed wor den ingevuld, persoonlijk terugbren gen is eis. Na zijn bespreking werden ver schillende vragen gesteld. Natuur lijk kwam weer de vraag ter sprake of er geen einde aan gemaakt zou kunnen worden, dat men verplicht is in de DUW te gaan werken. De heer Duivenvoorden kon hier echter slechts op antwoorden, dat men ver plicht is werk bij de DUW aan te nemen, wil men zijn uitkering niet in gevaar brengen. Het is ondoenlijk al de gestelde vragen en antwoorden hier in dit verslag te verwerken, 'doch alle vra gen werden indien mogelijk naar genoegen beantwoord. Na rondvraag sloot de voorzitter met een opwekkend woord de ver gadering. Geslaagd. Voor het vakdiploma melk- en zuivelhandel slaagden mej. M. v. d. Slot en de heren P. Duiven voorde Lzn en H. Warmerdam Mzn. „De Duinklievers". De postdui- in de Kerk Gods, de mensen zullen ook veel op eigen verantwoording moeten doen. We moeten voor elkaar vechten en zorgen, wij zijn als arbei ders niet alleen verantwoordelijk voor ons gezin doch ook voor het ge heel. Wij moeten meer op het gees telijk terrein gaan werken dan wordt de maatschappij van zelf beter. Wij moeten ons niet geheel op het mate riële blind staren. De g.a. eindigde met te zeggen, dat iedereen al zijn krachten moet inzetten voor gezin en maatschappij. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek dat het ledental in het afgelopen jaar met 14 was vermeer derd, zodat per 1 Nov. j.l. 332 leden stonden ingeschreven. Naar aanleiding van het jaarver slag herdacht de voorzitter hierna het overleden lid van de afdeling de heer B. Wessels, een van de pioniers uit het verleden toen de afdeling slechts een twintigtal leden bezat. Voor de zielerust van deze overle dene werd een gebed door de aan wezigen gestort. Uit het verslag van de penningm. bleek, dat dit jaar met een nadelig saldo van f 711,92 is gewerkt, dit is gekomen door de feestviering in ver and met het veertigjarig bestaan van de afdeling. Gelukkig is er in de kas nog een bedrag van f 645.59, zo dat de penningmeester nog niet op de bodem van de schatkist behoeft te krabbelen. Bij monde van de heer van def Holst bracht de kascommissie ver slag over haar onderzoek van de boeken bij de penningmeester uit. Alles was in de beste orde aange troffen. De penningmeester werd hiervoor door de voorzitter dank gebracht. De voorzitter deelde mede, dat in deze winter getracht zal worden nog iets feestelijks op touw te zetten in verband met het 50-jarig bestaan van de bond zelf. Tot bestuursleden werden herko zen de heren Th. Verwer, W. v. d. Klugt en P. v. d. Berg. Hiei-na hield de heer Jac. Duiven voorden een bespreking over de wachtgeld- en werkloosheidsverze kering. Deze haalde nog aan de moei lijkheden welke zich de vorige win ter hebben voorgedaan met de uit keringen. Hy zeide, dat alles nu be ter in kannen en kruiken zit en dat, als er op eens een grote werkloos heid zou komen door vorst, de zaak wel beter zal lopen. In den brede besprak de heer Duivenvoorden al le formaliteiten, welke door de ar beiders verricht moesten worden bij eventuele werkloosheid. Uitdrukke lijk wees hy er op, dat de eerste plicht is zich binnen 24 uur aan te melden bij het gewestelijk arbeids- NOORDWIJK „Steeds Sneller". Op de vijfde brutaliteit waarmee de ver- avond der wekelijkse hokkenshow waren de vier duiven met de meeste punten van: J. Aanhane, W. Haze- noot, Th. Hogervorst en L. Steen voorden. Op de zesde avond waar de leden een oude doffer moesten mee vier hoogsten: W. winnen van rapporten. De rechtbank I brengen waren de ging hierin mee en verwees de zaak naar de rechter-commissaris om rap porten te laten uitbrengen, door re classering en bureau voor alcoho lisme. Dronkeman kreeg twee weken Een landbouwer uit Oud Vossemeer was op 17 September j.l. in een der cellen van de gemeente-politie te Bergen op Zoom opgesloten, omdat hy dronken achter het stuur had ge zeten. Verdachte had indertijd ge protesteerd tegen de wat hy noemde, barbaarse methode van opsluiting in de cellen van de Bergen op Zoomse politie. Hij had hier, volgens hem, on geveer de hele nacht moeten staan, op de stenen vloer. De officier van Justitie had deze klacht onderzocht, maar was tot de bevinding gekomen, dat hier van geen barbaarse metho de sprake kon zijn geweest. De cel len waren goed gebleken. Inderdaad geen gewoonte, beschonk en en in een cel met meubilair te zetten met het oog op pogingen tot vernieling van dit meubilair. Er ligt ook geen stenen vloer in de cel, zoals verdachte be weerde, maar een houten. De officier van Justitie eiste we gens het in gevaar brengen van het verkeer, twee weken gevangenis- straf en zes maanden intrekking van|£L politie' "arriveerde" waren de Hazenoot, Hoek De Vries, Th. Mooyekind en M. v. d. Wiel. Volgende week Dinsdag komen de vier hoogst geplaatste van elke avond tegen elkaar uit. Na afloop der keu ring zal de frekking der verloting zijn, te ongeveer 10 uur in „Ons Ge bouw" aan de Abr. v. Rooyenstraat te Noordwijk aan Zee. De eindstand der diverse hokken over de zes avond is als volgt: 1. J. Plug; 2. J. Passchier; 3. Th. Hoger- vorst; 4. L. Steenvoorden; 5. C. v. d Berg; 6. C. Plug. 7. A. Boot; 8. Gebr. Barnhoorn; 9. J. v. d. Niet; 10. Hazenoot. Bunkerrovers. Dezer dagen heeft de politie procesverbaal opgemaakt tegen drie mannen uit Haarlem. Ze hadden met een snij apparaat ijzeren deuren uit bunkers ten Noorden van het dorp losgebrand. De buit hadden zij vervoerd niet een vrachtauto. Toen stond er geen meubiair, maar het is wijs. het rijbewijs. Minister Staf heeft gisteravond in de Tweede Kamer meegedeeld, dat volgend jaar de vrijstelling aan on derwijzers voor de eerste oefening in ruimere mate zal worden ver leend in het belang van het onder- gels juist gevlogen maar konden toch nog worden achterhaald. De bunkers zijn het eigendom van de Domeinen. Schievereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. C. Duindam 39 p. Ie klasse; J. G. Goudriaan 34 p. 2de klasse; Jac. v. d. Hoonaard 42 p 3de klasse, K. Goudriaan 89 p. adspiranten, De gehouden collecte voor „Het Zonnehuis" heeft in onze gemeente 316.09 opgebracht. De oudste. Alhier is op ruim 96 jarige ouderdom overleden mevr. de Wed. de Wilde-Tibboel. Zy was de oudste inwoonster van Hillegom. WASSENAAR Bloembollen in „De Paauw". Dezer dagen zal op het grote voor terrein van Raadhuis „De Paauw" een begin worden gemaakt met het planten van 20.000 tulpen- en 10.000 hyacinthenbollen, die in het volgend voorjaar weer kleur en fleur zullen verlenen aan de omgeving van het Raadhuis. De bollen worden beschikbaar ge steld door bemiddeling van de af deling Wassenaar der Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembol lencultuur. Druk programma voor St. Nicolaas. - St. Nicolaas krijgt dezer dagen nog een overbezet programma af te werken in Wassenaar. Zaterdagmiddag zal de Sint een be zoek brengen aan de zieke kinderen van leden der Buurtvereniging Nieuw-Wassenaar. In Deylerhuis komt hij voor de kinderen van het Politiepersoneel, in het Dorpshuis voor de leden van de van Wassenaar van Obdam-zeeverkennersgroep en ook zal St. Nicolaas nog een bezoek brengen aan de Dienst Verificatie van 's Rijks zee-instrumenten en aan de muziekvereniging Excelsior. Kosteloze inenting. In het Wijk- gebouw van het Groene Kruis, He renweg 1, zal op Woensdag 9 Decem ber 1953, om 3 uur, gelegenheid be staan tot kosteloze inenting tegen pokken en om 3.30 uur tegen diph- terie. St. Nicolaas voor K.A.B.-jeugd. Het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest voor de kinderen van leden der Katholie ke Arbeidersbeweging zal a.s. Zon dag, 6 December, worden gevierd. Het begint om 2 uur in het R.K. Ver enigingsgebouw. Er worden 300 kin deren van 4 tot en met 8 jaar ver wacht. Te Rotterdam is geslaagd voor het candidaatsexamen Economische Wetenschappen, de heer J. J. Y. Dan- tinga, alhier. Medische Dienst. Gedurende het a.s. weekend wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen: M. de Haan, Lange Kerk- dam 56, tel. 2501 en Jac. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676. Apothekersdienst. Van Zaterdag avond tot de volgende week Zaterdag wordt de avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken waargenomen door de Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Geboren: Yvonne Petronella Hele na, dr van J. F. Meijer en J. H. van Schooten; Diverera, dr van N. Bijvoet en A. M. Zuiderduin; Robert Mans, zn. van N. H. Colijn en V. M. M. Cloppenburg. Ondertrouwd: J. A. C. Grevelink en E. W. J. Schers, J. W. G. van Leeu- Van der Hulst eveneens enkele ker- wen en M. C. T. van der Peet; J. J. show met de volgende uitslag: C. P. v. d. Berg, 283% p; St. Pieter Pav. 282 P. Duivenvoorde Pzn, Pav. St. Jan 280%; A. Pesschier 280%; P. Duivenvoorden Azn 278 J. Plug 218%;R. Traas 218%; J. Duijndam 278; H. Looijestijn 277 K. Nulkes 211%; Br. Kok, 277; J. v. Denzen 277; J. v. d. Berg 218%; Pee- ters-Broekhof 276; Ant. Duivenvoor de, 276; Pav. St. Aloysius 215%; W. Broekhof 215%; H. Dijkstra 215%; G. Duivenvoorden 274 J. van Res teren 212%; P. Heshof 272; B. Ooms 272; A. v. d. Burg 271; W. v. d. Lin den 210%; C. de Kan 185^; K. Dui venvoorde 185; G. Kruse 180 punten. A.s. Dinsdag 8 Dec. laatste show avond. HILLEGOM PATER J. v. d. HULST, t Hedenmorgen overleed in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden ge heel onverwacht pater Jan vander Hulst, missionaris van het H. Hart, die tijdelijk in Hillegom vertoefde, op verlof uit zijn missiegebied. Pater Van der Hulst werd 4 Juli 1893 te Hillegom geboren en vertrok na zijn priesterwijding als missio naris naar Brazilië, waar hij de laat ste jaren pastoor-deken was. In de loop der jaren heeft pater ken in Brazilië gebouwd. Pater Van der Hulst vertoefde voor een ogenschijnlijk onbetekende voetoperatie in het St. Elisabethzie- kenhuis, waar hij juist dezer dagen zou worden ontslagen. Vermoedelijk heeft een hartver lamming een plotseling einde aan zijn leven gemaakt. Fiets gestolen. Ofschoon de rij wieldiefstallen ook hier sterk ver minderen, is uit een niet afgesloten schuur aan de Zandlaan een heren rijwiel ontvreemd. De politie zoekt de dader. C. B. Bremer en M. A. Schulte; P. J. van der Togt en M. J. J. van de Ven. Getrouwd: P. P. Deeleman en J. E. Mees; J. Bergman en G. IJzerman; H. Prins en G. Nagtegaal; E. A. Ba- razetti en C. Wolterson; P. van den Dool en T. W. Vermeulen; G. J. Heis- terborg en E. van der Kamp; A. Zee vaarder en H. A. J. Verschoor; A. L. Edelaar en C. H. M. van der Zant. Overleden: Adriana van Zoen 84 j.; Antonius F. H. Verhagen 61 j.; Phi- lippus J. Andrian 79 j.; Katharine Collins 38 j. ALPHEN AAN DEN RUN Kustvaarder liep vlot te water. Van de scheepswerf „De Vooruit- g" van de firma D. en Joh. Boot aan de Steekterweg is gister middag met goed gevolg te water ge laten de fraaie motorkustboot „Noordkaap" bouwnummer No. 1228, dat voor rekening gebouwd is van een rederij te Groningen. Zonder enig officieel vertoon werd klokslag 2 uur het teken gegeven, waarna met groot geweld en een for se smak het 620 metende gevaarte in de Rijn stortte. Hoog golfde het wa ter over het Jaagpad aan de Lage Zyde, waar de talrijke toeschouwers een goed heenkomen moesten zoe ken, enkele natuurlijk ook nu weer tevergeefs. Het schip is van het z.g. gladdeck- type en het heeft een lengte over al les van 45,80 M. breedte is 8.40 meter en holte 3.50 meter. Het heeft een ge laden diepgang van 3,22 meter. Het laadvermogen is D.W. pl. 620 ton. Er zal een 450 p.k. „Industrie" Diesel motor type 6 D 7 in geplaatst wor den. Het M.S. „Noordkaap" is ge bouwd onder klasse Veritas. HAZERSWOUDE (H. R.) Vergooiavond. Gisteravond heeft het Parochiehuiscomité 'n vergooi avond gehouden. Er bestond veel be langstelling voor de diverse spelen, zoals sjoelen, biljarten en kaarten. Na de avond was de trekking met vele prijzen. De le prys, 'n taaitaai pop van 1% meter, ging naar de heer J. Zon. LEIDERDORP FATAAL KRUISPUNT 4 aanrijdingen in 3 weken Telkens opnieuw veroorzaakt het verkeer aan de Hoge Rijndijkhoek Bruggestraat daar ter plaatse le vensgevaarlijke situaties waardoor ongevallen niet uitblijven. In drie weken tijds hebben daar vier aan rijdingen plaats gevonden waardoor twee slachtoffers in het ziekenhuis terecht kwamen. Het eerste ongeval betrof een motorrijder met duo-pas- sagiere. Deze laatste bekwam enige gekneusde ribben en verwondingen maar zette desondanks de reis ach ter op de motor, die onbeschadigd bleek, voort. De volgende aanrijding betrof een wielrijder wiens rijwiel schade bekwam doch zelf met de schrik vrijkwam. Erger was het vol gende slachtoffer, de heer L. uit Leiderdorp. Deze stak eveneens per rijwiel, de weg over en werd gegre pen door een auto. Met een schedel- basisfractuur, zeven gebroken rib ben, een gebroken enkel en neus- verwonding werd deze naar het Ac. Ziekenhuis vervoerd. En gister avond omstreeks half zes vond we derom een ongeval plaats. Ditmaal was het de heer A. v. W. eveneens uit Leiderdorp, die per motor de Bruggestraat in wilde rijden en daarbij door een auto werd geraakt. Hij werd tegen de grond geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Een tweetal doktoren die spoedig ter plaatse waren conctateerden een zware hersenschudding. Voor nader onderzoek is ook dit slachtoffer naar een ziekenhuis vervoerd. Het is wel gewenst dat de betreffende autori teiten eens wat aandacht gaan schen ken aan deze toestand of wordt er gewacht tot er doden te betreuren zijn? ROELOFARENDSVEEN St. Nicolaasviering N.KJ-B. De NKJB, afd. Roelofarendsveen heeft haar jaarlijkse St. Nicolaasviering gehouden in de St. PancratiuszaaL Na opening met gebed door de voor zitter L. Krijger werd direct begon nen met prijs hekken jassen. De prijswinnaars waren: Winnaars- ronde: 1. J. v. d. Zwet en Arie Hoo- genboom; 2. Toon Koek en Ton Hoo- genboom; 3. Fons Koek en Piet Olyerhoek; 4. Nic. v. d. Wereld en Dirk Leune. Verliezersronde: l.Nic. Huigsloot en Theo van der Meer; 2. Co Wessel- rnan en Jos van der Meer; 3. Cor Hoogenboom en Mart. Bakker; 4. Herm Hoogenboom en Leo v. d- Meer. Poedelronde: 1. Leo Krijger en Wim Hoogenboom; 2. Piet v. d. Meer en Jan Kerkvliet; 3. Koos Bakker en Wim van Klink; 4. Piet Stockman en Kees v. d. Meer. Verder werd er ook nog op de brug gebiljart. NIEUWKOOP Ondertrouwd: A. P. van Leeuwen 27 j., won. te Zevenhuizen en M. A. Huisman 25 j. Overleden: K. van Haringen 84 j., echtgen. van M. Voorsluijs.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2