De Leidse gemeenteraad had maar een half uur nodig R*K* Lyceum huldigde vanmorgen de heren Wiessing en Wesseling Boeren uit de Rijnstreek op het feest van de C* M* C* Zeeverkenners van de Paulusgroep vierden hun tweede lustrum-feest DINSDAG 1 DECEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 NA DE BEGROTING De leden van de Leidse gemeente raad waren gistermiddag blijkbaar nog wat begrotingsmoe, want op de eerste na de begrotingsdebatten ge houden vergadering, onder voorzit terschap van burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, werden 19 punten van de agenda en de rondvraag in precies een half uur afgewerkt. Reeds om half drie viel de voorzittersha mer voor de laatste keer. Nu moet hierbij opgemerkt worden, dat de meeste punten geen enkele aanleiding tot discussie gaven, zodat men terecht heel kort kon zijn. Aan het Gymnasium werd de heer J. Schoon uit Den Haag benoemd tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal en letterkunde, de heer Ph. Sakko uit Leiden tot tijdelijk leraar wiskunde. Mej. J. van der Reyden uit Leiden werd benoemd tot kleuteronderwij- zeres op „Voorgeest". Aan de heer M. D. Palmer, onderwijzer aan de school Lorentzkade, werd eervol ontslag verleend. De verordening betreffende de wijziging der bezoldigingen vak onderwijzers aan de openbare lagere scholen werd vastgesteld. B. en W. stelden voor de heer B. J. IJssel de Schepper een subsidie van 850.te verlenen voor restauratie van de gevel Hooglandse Kerkgracht 18. Aanvankelijk waren de kosten be raamd op ƒ7300.—, later op ƒ8500. Het Rijk zegde een subsidie toe van 2920 40% van 7300.—). De heer Van Weizen (C.P.N.) informeerde waarom het Rijk geen 40% van het later geraamde bedrag 8500.be taalt. Wethouder Jongeleen ant woordde, dat het Rijk gewoonlijk be reid is 40% van de latere raming te betalen, hetgeen ook nu wel weer het geval zal zijn. Aangenomen. Voorts vroegen B. en W. 37.000. voor de aanleg van tennisbanen en accomodatie van hockeyvelden in de Rodenburgerpolder. De heer Drij- ber (V.V.D.) informeerde of ook de lagere scholen va ndeze tennisvelden gebruik zullen maken en wilde bo vendien weten waarom dit werk niet in D.U.W.-verband wordt uitgevoerd, zoals aanvankelijk was toegezegd. De heer Huurman (Prot. Chr.) vroeg waarom niet tegelijkertijd ook de bouw van twee clubhuisjes wordt aanbesteed. Wethouder Van Schaik antwoordde, dat alleen het voorbe reidend hoger en het middelbaar on derwijs van de tennisbanen gebruik zullen maken. Wethouder Jongeleen wees er op evenals de heer Van Weizen (C.P.N.) reeds gedaan had dat dit werk te veel vakmanschap vereist om in D.U.W.-verband te worden uitgevoerd. De clubhuisjes konden nog niet aanbesteed worden, omdat men nog niet precies wist wat er op die velden zou gaan gebeuren. Een exploitatie-rekening, waarom de heer Huurman had gevraagd, hoopte de wethouder bij een volgende gele genheid te kunnen overleggen. Aan genomen. Nog meer hamerpunten. De credietaanvraag voor onder houdswerken aan het politiebureau en aan enige openbare scholen werd door B. en W. ingetrokken. Het perceel Waardgracht 113, no dig voor het saneringsplan, werd voor 2.250.eigendom van de gemeente. Aan de Haarlemmerweg werd 1.38.10 ha. weiland a 0.75 per m2, aangekocht voor 10.357.50, nodig voor afronding van reeds eerder aan gekochte grond, waarop thans het woonwagenpark, een sportterrein én een opslagplaats zijn ingericht. Voor overname van de verkeers lichten-installatie aan de Gijselaars- bank van de P.T.T. en voor het aan brengen van oranje knipperlichten nodig voor de uren waarop de lich- zoek toe. ten niet met de hand bediend worden voteerde de raad een bedrag van 8.500.—. Met de Ned. Middenstandsbank N.V. te Leiden werd een deposito overeenkomst aangegaan voor 1954 betreffende rentegevendc belegging van gemeentegelden. Overtollige kas gelden mogen ook anders belegd wor den. De raad machtigde B. cn W. in 1954 maximaal 5.000.000 aan kas geldleningen af te sluiten. Met de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten werd een rekening courant overeenkomst aangegaan voor 1954, groot ƒ3.000.000. De rechtsvordering tegen de N.V. Leidse Schelpkalkbranderij Trio j ƒ411,59 voor aan een lantaarnpaal' toegebrachte schade kon ingetrok ken worden, omdat het geld inmid dels betaald was. De grote Havenbrug. Van de rondvraag maakte alleen heer Van Weizen (C.P.N.) gebruik. Hij wees op de last, die naar huis terugkerende arbeiders tussen 5 en 6 uur ondervinden van de vaak af gesloten grote Havenbrug. Wethou der Van der Kwaak zegde een onder- TWEE ZILVEREN JUBILARISSEN Situatie minder precair Twaalfhonderd hoeren en boerin nen uit de omgeving van Leidenin hoofdzaak uit de Rijnstreek, woon den gisteren in de Stadsgehoorzaal een contact-avond hij van het district Leiden van de Coöp. Melkcentrale (C.M.C.). De belangstelling voor deze avond hleek zó groot te zijn, dat deze bijeenkomst hedenavond zal worden herhaald. Ook dan rekent men op een 1200 aanwezigen. Het feestelijk samenzijn werd ge opend door de voorzitter van het district, de heer J. Rijlaarsdam, die er zijn vreugde over uit sprak, dat de C.M.C. thans zo in het middelpunt der belangstelling staat. In het bij zonder heette spr. welkom de direc- feur van de Coöperatie, de heer B. v. d. Heiden, de oud-voorzitter van het district, de heer Van Vliet, de afdelingsbesturen en enkele direc teuren van melkfabrieken. Spreker drukte er zijn blijdschap over uit, dat de eenheid in de C.M.C. thans zo hecht is, waardoor in het verleden reeds zoveel is bereikt. De directeur belichtte vervolgens 't doel en de betekenis van de C.M.C. en was er over verheugd, dat de situatie in de veehouderij momenteel niet zo precair meer is. Wij hadden, aldus spr., een prachtig najaar, ter- BODEGRAVEN Uitbreidingsplan. Reeds half De cember zal de aanbesteding plaats vinden voor het bouwrijp maken van de gronden in het uitbreidingsplan, die voor de eerste ontsluiting in aan merking komen. Wat de z.g. door braak betreft, zijn verschillende be sprekingen gehouden met de eige naars van diverse terreinen. Deze be sprekingen werden geleid door de ad viseur van de gemeente, ir. Van Nooten uit Rotterdam. Geboren: Petrus Leonardus, z. van G. L. Piket-Duindam; Izaak, z. van I. v. d. Geer-v.d. Vlist; Arie, z. van G. Versluys-de Hertog; Teuntje, d. van W. Lammens-v. d. Poorte; Jo hannes Leonardus *M., z. van Chr. de Groot-Oostdam; Johan Christiaan, z. van J. v. d. Berg-v. Kruiningen. Ondertrouwd: P. Kuipers 25 j. en J. van 't Hoog 25 j. Getrouwd: C. Kuijf 23 j. en A. Ka- balt 22 j. BOSKOOP DE BODEM VAN BOSKOOP BLIJFT ZAKKEN. De slappe bodem, waaraan Boskoop zijn wereldvermaardheid heeft te danken, doordat deze grond bij uit stek geschikt is voor de plantenkwe- kerij, veroorzaakt aan de andere zijde de betrokken autoriteiten vele hoofd brekens bij de aanleg en het onder houd van de toch ook noodzakelijke wegen. Wanneer over voldoende con tanten kan worden beschikt zou dit niet zo bezwaarlijk zijn. Dan kon men dezelfde methode blijven toepassen als bij de Zijdeweg, n.l. een laag turf- molmbalen of zoals de nieuwe Prov.- weg: heiwerk. Het is echter niet doenlijk alle Boskoopse wegen van een dergelijke onderlaag te voor zien, weshalve men steeds weer naar goede en goedkopere oplossingen zoekt. Nu bij de uitbreiding van de algemene begraafplaats ook een ge deelte van de Reijerskoopse weg wordt verbeterd, is met voornemens bij wijze van proef een onderlaag van balen houtafval (krullen en spaan ders) en riet te gebruiken. Evenals dit bij andere onderlagen in Boskoop het geval was, wordt eerst de bagger weer tot op grote diepte verwijderd, waarna de „houten onderlaag" wordt aangebracht. Het oordeel van deskun digen is, dat deze bodemconstructie nog beter zal voldoen dan turfmolm- balen. In ieder geval is deze metho de veel goedkoper. Men zal echter af moeten wachten hoe de resultaten zullen zijn. Athletiek. Bij de gehouden Herstfloop te Gouda, waaraan ook Boskoopse lopers deelnamen, werd in de A-klasse J. Vergeer derde in de tijd van 10.50. De Boskoopse B-ju nior C. Vermeulen bezette de 5e plaats met een tijd van 3.29.2. Turnen. Bij de te Gouderak ge houden turnwedstrijden behaalden de Boskoopse deelnemers onderstaande resultaten: Dames: C. de Bruin 89,2 pnt; Heren: J, Ravenhorst 78,3 pnt en Chr. Ravenhorst 73,7 puntt; P. Sekeris 73,3 pnut. Zij bezetten resp. de 2e, 3e, 6e en 7e plaats. NIEUWVEEN Kantonnier met pensioen. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, verliet de kantonnier van de Prov. Water staat, de heer M. Spek, heden met pensioen de dienst van Waterstaat. Te zijne huize kwamen Maandagmid dag een aantal collega's afscheid van hem nemen, benevens enkele supe rieuren. De heer De Ridder, bouwkundige in het district Gouwsluis, waar be trokkene werkzaam is geweest, sprak enkele afscheidswoorden en roemde de opgewekte geest, waarmede de heer Spek altijd zijn werkzaamheden heeft verricht en daardoor ook in hoog aanzien stond bij superieuren en collega's. Wij willen U niet laten gaan. aldus spr., zonder U een blijk van waardering te geven. Hierna overhandigde de hoofdkantonnier, de heer J. Kooy, aan de gepensioneerde een prachtig scheerétui benevens een portefeuille en een portemonnaie. Ook het hoofd Afd. Personeelszaken van de Prov. Griffie, de heer van Driel, kwam naar Nieuwveen om persoonlijk afscheid te nemen. De heer Spek dankte met enkele woorden voor de prettige' samenwer king en de hem aangeboden cadeaux. ZOETERMEER Vereniging voor Veilig Verkeer. Veilig Verkeer gaf gisteravond een propaganda-avond in „Ons Genoe gen". De heer Edres van het Verbond van Veilig Verkeer te Utrecht gaf een overtuigende lezing aan de hand van prachtige lichtbeelden. Het is voldoende, dat politie en onderwijzend personeel hun best doen de jeugd en de volwassenen de re gels van het verkeer te leren. De eerste plicht van verkeersonderwjjs berust bij de ouders. Aan de hand van vele voorbeelden liet de heer Edres zien, dat veel onglukken voor komen kunnen worden. In de pauze was er gelegenheid tot bezichtiging van een nieuwe ver- keerstafel. Na de pauze volgde een filmvoor stelling. De heren J. v. d. Berg en 's Gravendijk, vrienden van de afde ling, gaven een voorstelling van en kele mooie Amerikaanse films met Hollandse tekst. De „Jeep" en „Trac tor 201" waren van uitstekend for maat en droegen veel bij voor het welslagen van deze grootse avond. Maatschappelijk werkster. Het spreekuur van de maatschappelijk werkster wordt voortaan gehouden in het gebouw Vlamingstr. 22, het voor malig bureau gemeentewerken wel op Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. wijl wij in de laatste dagen niet meer in onzekerheid verkeren over het prijsbeleid van de regering. Hierna trok de heer v. d. Heiden een paral lel met de tijd van thans en vijftien jaar geleden. Een periode, waarin de bedrijfsvoering op de boerderij sterk is veranderd en verbeterd. Ook de economische situatie is in deze tijd beter dan in de dertiger jaren. Een groot verschil valt ook te constate ren indien wij letten op de werking van de oude C.M.C., toen de boer geen baas in eigen huis was, alle werkzaamheden een sterk gecentra liseerd karakter droegen en Den Haag het voor het zeggen had. Sinds 1945 toen de C.M.C. een geheel ander karakter kreeg hebben wij een eigen organisatie, gedecentrali seerd in 7 districten, met 75 afdelin gen en ruim 12.000 leden, die via de ledenraad invloed kunnen uitoefenen op de gang van zaken. In tegenstel ling met vroeger heeft de boer thans wel iets* te vertellen en worden de besluiten op de meest democratische wijze genomen. Ondanks al deze ver beteringen, heeft de oude C.M.C., al dus de heer v. d. Heiden, toch wel goede vruchten afgeworpen. Zo kwam de eenheid tot stand, werd er een regeling getroffen voor de afzet van overmelk en kwam men tot een verplichte T.B.C.-bestrijding onder het vee. Sterke organisatie. Hulde bracht spr. aan de boeren- melkleveranciers, die met name onder de nieuwe C.M.C. zich krachtig heb ben ingezet om deze organisatie sterk te maken. Was men in 1945 op een schoen en een slof" begonnen, momenteel is er een reserve-fonds van 800.000, heeft men een omzet van 125 millioen en een ledenkapi taal van 12 millioen, zijn vier melk fabrieken het volledig eigendom van de C.M.C. en praten wij in 19 parti culiere ondernemingen een woordje mee. Bovendien oefenen wij, aldus spr., thans bij de regering een be langrijke invloed uit op de prijsbe paling. In dit verband drukte de heer v. d. Heiden er zijn blijdschap over uit, dat juist dezer dagen van de zij de der regering een prijzenbeleid is bekend geworden, dat op een gezon dere basis rust en de boer een zekere minimumgarantie geeft, met daar naast de mogelijkheid er bovenuit te'komen. Namens het bestuur deed spr. de boeren de toezegging, dat men er naar streven zal om in de toe komst van de minimumprijs te ma ken, wat er van te maken is. Thans zijn wij samen, gedreven door de geaachte, dat eendracht sterk maakt, zo sterk, dat wij in staat zijn om in geval van nood even tuele klappen op te vangen, aldus eindigde spr. XXX Het Kleinkunst-ensemble van de West-Friese boer, Kees Stet, bracht hierna een vlot en afwisselend pro gramma over het voetlicht, waarmede de aanwezigen zich uitermate amu seerden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht mej. J. C. S. Romijn, Winschoten; idem de heer L. Dorhout, Leeuwarden; voor het candidaatsexamen psychologie de heer P. van Weeren, Schiedam; idem voor het doctoraal examen psycholo gie mej. W. R. Klink, Utrecht; voor het doctoraal examen geneeskunde mej. E. .M. Salomonson, Schevenin- gen, idem de heren J. A. P. M. Beek mans, Leiden; P. L. F. H. M. Dec kers, Leiden; G. P. van Rees, Vught, A. v. d. Spek, Rotterdam; A. J. M. Stoop, Rotterdam; G. E. Vlassenroot, St. Jansteen en D. Zellenrath, Rot terdam; voor het semi-arts-examen de heren C. H. Arkema, Den Haag; E. C. van Assen, Den Haag; A. N. E. Pols, Nijmegen; P. Roeland. Leiden en W. Vos', Den Haag; voor het arts examen de dames H. M. Cool, Den Haag, P. Mas Kabal, Leiden; idem de heren F. W. Bedier de Prairie, Lei' den, H. J. P. M. Dijkhuis Borne (O); G. Pet, Rijswijk en C. J. Vogelsang, Den Haag; U nadert een wegversmalling Waarderende toespraken en geschenken De schoolgemeenschap van het R.K. Lyceum te Leiden heeft gistermorgen twee jubilarissen gehuldigd, die bei den 25 jaar aan de thans 26-jarige school verbonden zijn en dus de HJB. S. bijna van het begin af hebben zien uitgroeien tot wat thans het Lyceum is. De heer J. J. Wiessing vierde zijn zilveren jubileum als leraar-wiskun- de, de heer H. Wesseling als ama nuensis. Tot intentie van beide jubi larissen werd om negen uur in de schoolkapel een H. Mis opgedragen, waarbij de familieleden van de heren Wiessing en Wesseling, de leraren en de leerlingen aanwezig waren. Nadien vond in de aula een feestelijk ontbijt plaats, dat door enige hartelijke toe spraken onderbroken werd. De eerste spreker was de rector, pater drs. W. Geurts, die er op wees, dat zilveren jubilea 'een bewijs zijn van een constant lerarencorps. In de loop der jaren is er op school een tra ditie gegroeid, waarin de heer Wies sing een zeer bijzondere plaats in neemt. Spr. had groot respect voor de wijze ervaring van de heer Wies sing, die niet veel zegt, maar een zeldzame plichtsbetrachting en accu ratesse aan de dag legt. De heer Wesseling, aldus de rec tor, heeft op school wel een zeer lasti ge functie; hij moet van alle markten thuis zijn. Spr. bewonderde in de heer Wesseling zijn grote bereidheid om iedereen te helpen en steeds klaar te staan, daarbij steeds zijn innerlijke rust bewarend. Niemand is onmisbaar, aldus besloot de rector, maar ik kan me de school zonder de heer Wesseling bijna niet voorstellen! Tenslotte bood rector Geurts beide jubilarissen een geschenk aan, de heer Wiessing een boekwerk, de heer Wesseling een electrisch scheerappa- raat. Docent zonder weerga. Namens de leraren sprak drs. J. Cranssen collega Wiessing toe, die hij een docent zonder weerga noem de, nog steeds dezelfde van 25 jaar geleden. Spr. betrok ook de echtge- De Paulusgroep Zeeverken ners van het R.K. Lyceum te Leiden heeft het tien-jarig bestaan aan gegrepen om ouders, donateurs en oud-leden een gezellige avond te be zorgen, waarop zij konden zien, dat de zeeverkenners ook nog iets anders presteren dan alleen maar zwemmen en zeilen, zoals de aalmoezenier, pa ter Raymund van Sasse van Ysselt het in zijn welkomstwoord uitdrukte. In de met zeilen versierde en ge- pavoiseerde aula van de school gaf eerst de Paulus-band een daverend nummer weg, dat ons liet horen hoe zeer haar prestaties vooruitgegaan zijn sedert het eerste lustrum, toen wij in dezelfde zaal het programma eveneens door de band hoorden openen. Pater Raymund sprak vol trots over zijn zeeverkenners, maar in zijn speech was een ondertoon van be zorgdheid te horen, nu de groep haar behuizing verloren heeft onder de niets ontziende slopershamer, die de uitbreiding van het schoolgebouw voorbereidt. De jongens brachten een program- Sinterklaas-middag voor ouden van dagen Sinterklaas is blijkbaar ook zeer gezien in de kring van hen, die hem in zijn grijsheid het dichts benaderen. Dit bleek gistermiddag wel toen in Den Burcht een grote schare ouden van dagen de komst van de bisschop verbeidde. Tijdens dit wachten hoef den zij zich echter niet te vervelen, want de middag, die door de perso neelsvereniging „Sociale Zaken" verzorgd was bood afwisseling ge- noef. Het feest werd geopend door de tweede voorzitter van de personeels vereniging, de heer G. Jasperse, die allen hartelijk welkom heette en zich verheugd toonde over de mas sale opkomst. Hierna begon het op treden van het Leids Ambtenaren Cabaret. Goochel, toneel en zangwerk volgden elkaar op in bonte menge ling. Jammer was dat in een enkele schets, nu niet bepaald het peil ge handhaafd bleef, dat door de aan wezigheid van de ouden van dagen en Sinterklaas vereist mocht worden. Zo nu en dan werd er gepauseerd om de aanwezigen gelegenheid te geven enige van de vele consump ties tot zich te nemen. De heren J. den Hoed en L. Her mens, zorgden er voor dat de oud jes de kans kregen liederen van hun jeugd nog eens ten gehore te bren gen. Van Sinterklaas die onder de tonen van de hem zo bekende zangen, zijn intrede deed, konden "de ouden van dagen nog een pakket in ontvangst nemen, waarmee een ein de kwam aan deze gezellige middag. ma van al of niet echter verkenners- jool, waarna pater Otto Thomaasse, oprichter en eerste aalmoezenier, het podium besteeg om de feestrede te houden, die hoe kon het anders? een terugblik werd op de voorbije jaren. Hij schilderde de moeilijke omstandigheden waaronder in 1943 op heel bescheiden wijze de ver kennersbeweging was verboden begonnen werd en wees er op, dat in de Paulusgroep steeds een eigen geest geheerst heeft, die gedragen werd door drie belangrijke factoren: originaliteit, vriendschap en disci pline. Hij verhaalde van de stunts, die de groep heeft uitgehaald, de oprich ting van de band, de vacantiekam- pen en de organisatie van het Franse kinderkamp op Oud Poelgeest (1947). Een dreigend gegrom van achter het gesloten gordijn noopte pater Tho maasse tot een ontijdig slot. Niet ech ter alvorens hij de groep op het hart gebonden had de oude geest van de eerste jaren te handhaven. Na de pauze kwamen de jongens met een kolder-stuk voor het voet licht, „Eli Boeboe en zijn veertig zeerovers", ontsproten aan de fanta sie-rijke brein van Wouter Perquin, oud-schipper van de groep, wiens stem een opvallende gelijkenis toon de met die van Sint Nicolaas, welke heilige man we vóór de pauze een ontroerende bedelpreek hoorden af steken. Zó ontroerend, dat even later de guldens en rijksdaalders in de „bedelnappen" vlogen. Zondagmorgen was er voor de le den en oud-leden een H. Mis in de schoolkapel, gevolgd door een geza menlijk ontbijt. Het feest werd gis teravond besloten met een soirée'tje. DOKTER BLOM WERD TOCH BENOEMD Met 26 van de 43 stemmen heeft de Haagse gemeenteraad gisteren de benoeming van de heer P. S. Blom uit Leiden tot eerste geneesheer aan de gemeente-ziekenhuizen te Den Haag alsnog goedgekeurd. Zoals men zich herinnert, was hij in de zitting van 16 November aan vankelijk reeds benoemd verklaard, doch bij de controle van de stem briefjes bleken de stemmen te sta ken. Op voorstel van het in de proce dure doorknede lid de heer Smits kamp (a.r.) verklaarde de raad het eerste benoemingsbesluit nietig, waarna opnieuw werd gestemd met gebruikmaking van blanco briefjes in plaats van de uitgereikte gedruk te stembiljetten. Dit laatste op aan drang van de heer Mens Fiers Sme ding (v.v.d.). De voorzitter deelde mee, dat B. en W. wijzer door deze ervaring, nieuwe stembiljetten zul len ontwerpen. Veiligheidshalve vormden vier ju risten gisteren het stembureau: mr. Schurmann, mr Mens Fiers Smeding mr Van den Tempel en mr De Lint. voer iets kleiner,e handel redelijk, De zilveren jubilarissen met hun echtgenoten aan de ontbijttafel. Van links naar rechts: mevr. Wesseling, de heer Wesseling, mevr. Wiessing en de heer Wiessing. (Foto: „De Leidse Courant"). noten der jubilarissen in zijn hulde en wenste mevr. Wiessing en mevr. Wesseling toe, dat zij nog vele jaren in voorspoed en geluk met hun echt genoten mogen samen zijn. Met het aanbieden van een stoffelijk blijk van waardering aan de heer Wiessing besloot de heer Cranssen zijn toe spraak. Ter afwisseling gaven de leerlin gen enige zelf-gemaakte feestliede ren ten beste, waarna drs. H. van Woerden namens de leraren de heer Wesseling huldigde en 33 verschil lende werkzaamheden opsomde, die de jubilerende amanuensis verricht, variërend van assistentie bij het ne men van proeven tot de versiering van het altaar! Ook deze woorden gingen vergezeld van een geschenk. Tenslotte sprak de heer Jan van Dyck een woord van gelukwens na mens de leerlingen, eveneens vol waardering voor beide jubilarissen. Het laatste feestlied vond een toepas selijke apotheose in de aanbieding van een vulpen en..,, een ijsje aan de heer Wesseling door mej. A. ter Haar, namens het personeel van de school. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Franciscus. Jo hannes zn van T. H. R. v. d. Leek en A. L. Guldemond; Marten zn van J. J. Overvliet en J. M. Visser; Al- bertus zn van J. Heemskerk en E. van Dam. Overleden: A. W. F. v. d. Lof, man 75 jr; K. Wfjker, man 55 jr. Marktberichten J LEIDEN, 1 Dec. Varkens. Aan voer 367 stuks: Prijzen: zware 1.87 1.84, lichte geen notering, zouters f 1.821.79, zeugen 1.721.65 per kg. Handel vlot, aanvoer groter. BODEGRAVEN, 1 Dec. Kaas. Aanvoer 69 partijesn. Prijzen: 1ste soort 2.102.15, 2de soort 2.06 2.09, extra soort 2.25 per kg. Han del kalm. ROTTERDAM, 1 Nov. Vee. Aanvoer 4453 (6501) totaal, waarvan 625 vette koeien, 1189 (501) gebruiks- vee, 90 vette kalveren, 246 (195) graskalveren, 846 nuchtere kalveren, 22 5 varkens, 443 biggen, 144 paar den, 18 veulens, 596 schapen, en 32 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.52—2.60, 2.35—2.48, 2.00 2.15, vette kalveren 2.602.70, 2.502.60, 2.302.50 per kg lev. gewicht; graskalveren 400325— 240; nuchtere kalveren 56—5045; biggen 423430 per stuk, slacht- paarden 1.40, 1.30 en 1.10 per kg. levend gewicht; schapen 115 1D090, lammeren 958575; kalf- en melkkoeien 1100—940780; va rekoeien 700575500, vaarzen f 850—700—575 en pinken 575— 475375 per stuk. Vette koeien aan voer iets kleiner, handel redelijk, prijzen ruim prijshoudend prima's boven notering; vette kalveren aan voer als vorige week, handel willig, prijshoudend; graskalveren aanvoer minder, handel goed, prijzen beste soorten wat stijver, verder onver anderd; nuchtere kalveren aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen te ruglopend. biggen aanvoer iets kor ter, handel redelijk, prijzen iets stij ver; slachtpaurden als vorige week, handel traag, prijzen aanmerkelijk la ger; schapen en lammeren aanvoer veel groter, handel goed, prijzen oude schapen iets hoger, lammeren prijs houdend; melk- en varekoeien aan voer iets kleiner, kalm, rcim prijs houdend, vaarzen en pinken aanvoer even mindere, handel stil, prijzen stabiel; T.B.C.-vrij aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen iets hoger. TER AAR, 30 Nov. Groente. Witlof I 28—42 cent, idem II 15—25 cent, idem stek 111 cent, andijvie 611 cent, prei 912 cent, waspeen 1012; groene kool 9 cent, sav. kool 5 cent, rode kool 67 cent, putjes kool 9 cent, spruiten 2729 cent, idem B 1517 cent, uien 6 cent alles per kg., boerenkool 40 cent per kist, knol selderij 10 cent per stuk, druiven 08 cent per half kg.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3