RIJNSTREEK DUINSTREEK Dr. mr. W. Hugenholtz moest honderden handen schudden Echtpaar dood aangetroffen «AANDAG 30 NOVEMBER 1953 JE LEIL/bE COUKAN1 EERSTE BLAD PAGINA 2 BOSKOOP ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. Ondanks krachtig remmen en naar links uithalen kon de heer v. d. W. Zaterdagmiddag toen hij als bestuur der van een auto op de Zijdeweg reed, niet Verhinderen, dat hij de plotseling de weg overstekende Kees je Koulil nog raakte. Het noodlottig gevolg was, dat het 4-jarige- ventje tegen de grond werd geslingerd. Dr. Flim die ijlings ontboden was, con stateerde een hersenschudding en een dubbele beenbreuk en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. De politie stelt een on derzoek in. Aankomst van St. Nicolaas. Reeds Reeds lang vóór het tijdstip, dat St. Nicolaas zou arriverene stonden honderden kinderen, waarvan vele met hun ouders, te wachten op het bezoek van de goed Heiligman. Be geleid door Excelsior werd de tijd gekort met het zingen van toepas selijke liederen en toen de „stoom boot" in zicht kwam klonk het „Zie ginds komt de stoombootde Sint tegemoet. Nadat de stoomboot was gemeerd aan de aanlegplaats bij de hefbrug betrad St. Nicolaas de Boskoopse grond en besteeg hij het paard, dat voor hem gereed stond. Vervolgens werd voorafgegaan door Excelsior een rondgang door de gemeente ge maakt, waarvoor langs de gehele rou te grote belangstelling bestond. Aan het eind van deze rondgang werd een bezoek gebracht aan het Tehuis van Ouden van Dagen. Hierbij bleek, dat ook de ouderen wel eens een terecht wijzing van de Sint nodig hebben. Tenslotte kon de Sint overgaan tot het uitdelen der geschenken. Vervolgens werd een bezoek ge bracht bij de jeugd van de buurtver eniging „De Gouwekant". KOUDEKERK BEGIN VAN BRAND IN NIEUWE VERENIGINGSGEBOUW. Zaterdagmiddag was de zaal van het Verenigingsgebouw stampval met kinderen voor een Sinterklaas feestje. St. Nicolaas was juist de zaal rond geweest en er kwam een clown op het toneel, toen 'n jongen plotse ling riep: Brand!! De kachelpijp, welke vlak langs 'n lat in het pla fond gaat, had deze in brand gezet. Enkele aanwezige heren hebben de brand met natte dweilen kunnen blussen. Er ontstond gelukkig geen paniek onder de kinderen, daar de clown gezegd werd gewoon door te gaan. De brandweer was ook spoe dig ter plaatse, maar behoefde geen water te geven. NIEUWKOOP J. Vijfhuizen met pensioen Op I 1 Dec. a.s. zal de heer J. Vijfhuizen, besteller I bij de PTT, de dienst met pensioen verlaten. Deze „post" zoals de* volksmond hem noemt, heeft een goede staat van dienst achter zich. Op 14 October 1915 nam hij voor het eerst de brie ventas op zijn rug. Hier in Nieuw koop heeft hij steeds het Zuideinde, een gedeelte van de „Polder" en de Achttienkavels besteld. Echter werd dat in verband met zijn gezondheids toestand te zwaar geacht en werd zijn „wijk" ingekort en wel zo, dat hij alleen het Zuideinde had te bedienen. Jan Vijfhuizen kon men gerust een „lopend postkantoor" noemen, want gaarne was hij bereid een ieder op postgebied een dienst te bewijzen. Hengelsport De hengelsportver. „Vitoge" hield haar 2e snoekwedstrijd om de wisselprijs. De stand is nu: 1. J. Verlooy 156 (tot vorige wedstr. 107H); 2. F. Steenbeek 120 y (451^); 3. K. Blijleven 110; 4. P. Vermeij 58; 5. A. Slotboom 49H (49^); 6. W. Verschuur 46 en 7. P. Veenboer 43 (43). De wedstrijden verheugen zich in een stijgende belangstelling. R. K. Armbestuur Zondag werd in de kerk medegedeeld, dat de heer J. A. Schoonderwoerd heeft bedankt als lid van het R.K. Par. Armbestuur. In zijn plaats werd benoemd de heer Th. P. Nieuwenhuizen. Strop voor de hengelaars De plaatselijke hengelsportver. „Vitoge" deed een dezer dagen een onaange name ontdekking. In een afgesloten watergebied had men geruime tijd geleden visjes geplant met het doel daar later van te kunnen profiteren. Nu wilde men eens zien hoe het met de „visvoorraad" stond. En nu bleek dat al de vis was verdwenen. Van zelfsprekend zijn de hengelsportmen sen van genoemde vereniging door deze ontvreemding zeer gedupeerd. NOORDEN KAB-kaartavond. In de zaal van de wed. A. Kuyf werd een kaartavond gehouden. Er namen 16 paren aan deze kaartavond deel. Er werd fel om de beschikbaar gestel de prijzen gestreden. Ie prijs een taart werd gewonnen door J. Vork met echtgenote, 2e een krenten brood door J. Hoogendoorn met P. Maarsseveen, 3e een worst door Joh. Knaap met echtgenote, 4e een fles wijn door Joh. Verlaan met L. Ver- mey, 5e een doos sigaren door M. de Jong met echtgenote, 6e een doos je sigaren door Arit. de Beer met Th. Vork. In de verliezersronde werden de prijzen gewonnen door 1. 10 sigaren Th. Pieterse met echtgenote, 2. 5 si garen J. Douven met echtgenote, 3. 5 sigaren J. Koek met echtgenote en 4. 1 chocoladeletter J. Rietveld met echtgenote. Wijziging postvervoer. Door een wijziging in het postvervoer zijn de buslichtingen aan het postkantoor ook gewijzigd. Thans wordt de brie venbus gelicht om 7.30 uur en om 16.30 uur. Ook de brievenbussen in de buitenwijken worden circa een halfuur eerder gelicht. ROELOFARENDSVEEN TENTOONSTELLING KNUTSELCLUB K. A. B. Het is traditie geworden, dat in het weekend, voorafgaande aan het St. Nicolaasxeest, de knutselclub van de K. A. B. naar buiten treedt om met rechtmatige- trots aan de vele belangstellenden de prachtige werk stukken en speelgoederen te tonen, welke in het afgelopen jaar vervaar digd werden. Er is ook dit jaar weer prachtig went geleverd, o.a. poppen- kamers, ameublementen, auto's in grote verscheidenheid, paard en wa gens, boerderij, zelfs een door elec- tro-motor doorlopend draaiende draai molen, hijskranen, kortom te veel om op te noemen. Bijna 400 stuks in ge tal en dit alles door een twintig per sonen geheel in de vrije tijd vervaar digd. Ook de dames van de K. A. V. toonden op deze tentoonstelling wat zij aan kledingstukken vervaardigd hebben voor de a.s. Kerstgave. Ook deze afdeling was omvangrijk en ook hier zag alles er keurig verzorgd uit. Diverse attracties zorgden ervoor, dat de talrijke bezoekers in het be zit konden komen van enkele van de meest begerenswaardige artikelen. De heer N. A. J. Rietbroek ver welkomde Zaterdagmiddag in de Pancratiuszaal de genodigden bij de officiële opening. Bij deze opening waren o.m. aanwezig pastoor Th. Schoenmaker, pastoor S. Ligthart, ka pelaan Sikking, pater C. van Dijk, Moeder Overste en'enkele eerw. Zus ters van het St. Jacobusgesticht, de heer N. Turk, directeur der veiling, opperwachtmeester van Rijk, afvaar digingen van Middenstand en L. T. B., K. A. B. besturen uit de wijde omgeving en voorts besturen van vak- en onderafdelingen van de K. A. B. De officiële opening v/erd met een toepasselijk woord verricht door de g. a. der K. A. B. pater van Dijk. Vermelden wij tenslotte nog het omvangrijk werk van de verdeling der speelgoederen. Omvangrijk om dat het comité ervoor zorgt dat de 350 kinderen niet èenzelfde stuk speelgoed ontvangen als vorig jaar, en voorts ook per gezin de te ontvan gen speelgoederen verschillend zijn. Hierdoor moet deze verdeling tijdens de tentoonstelling geschieden. Postduivententoonstelling. Voor de in de zaal van café Heemskerk ge houden postduivententoonstelling be stond een behoorlijke belangstelling. De prijswinnaars waren: Vitesse klasse doffers: 1 J. v. d. Stam 107 pnt., 2 P. v. d. Meer, Wou- brugge 104 yK pnt. Vitesse klasse duivinnen: 1 en 2 Co Rietbroek 103 en 102 y2 pnt., Krachttoerklasse doffers: 1 H. van veen 103 yK pnt., 2 Co Rietbroek 103. Krachttoer klasse duivinnen: 1 C. van Veen. Overnachtsdui venklasse duivin- 2 H. van Veen. Overrnachtduivenklasse duivin nen: 1 R. Paauw. Jonge doffers: 1 C. van Veen, 2 Co Rietbroek. Jonge duivinnen: 1 en 2 R. Paauw. Late jongen: 1 J. Leune, 2 R. Paauw. Nationale inzending: l G. Maarse, Aalsmeer. _jFond-duiven: 1 Midfond P. Olijer- hoek te Oud-Ade, 2 C. Castelein te Rijp wetering. Jonge duiven: 1 J, Vreeken te Aalsmeer, 2 C. Castelein, Rijpwete- ring. Voor de beste doffer van de gehele tentoonstelling behaalde H. van Veen de le prijs met 108 punten. Met de vader van deze doffer behaalde hij de 2e prijs eveneens met 108 punten. Waar geen plaatsnaam genoemd is deze Roelofarendsveen. ZOETER WO IIDE N. K. J. B. De Zoeterwoudse N. K. J. B. heeft een zeer geslaagde avond georganiseerd over het onder werp: „Zijn de jongeren lusteloos?" Op deze avond sprak rector Brans, diocesaan aalmoezenier van de N. K. J. B. De belangstelling was buiten gewoon goed, het Don Boscöhuis was goed gevuld. Spreker begon met te constateren oat de verhouding tus sen de jongeren tegenwoordig veel gezonder ligt. Tevens vond hij het prettig, dat de samenwerking tussen de diverse jongeren-organisaties in Zoeterwoude zo goed was. Hierna gaf de spreker een explicatie van het te behandelen onderwerp, waarna hij vijf verschillende vragen opstelde, die door de jongeren zelf beantwoord moesten worden. Deze vijf vragen luidden als volgt: 1. Wat bedoel je met lusteloosheid? 2. Vindt je de jongeren lusteloos? 3. Waar vandaan komt dit? 4. Is dit in Zoeterwoude erger of minder dan elders? 5. Als die lusteloosheid er niet is, waarom praat men er dan over? Is er dan toch de schijn en hoe komt dat dan? Hierna werden de aanwezigen in zes groepen verdeeld, die deze vra gen moesten behandelen en er dan hun conclusie uit moesten trekken. Er volgde nu een zeer interessant debat in de verschillende groepen. De antwoorden op de door rector Brans gestelde vragen werden nu door hem behandeld. Spr. constateer de, vooreerst, dat de jongeren te pas sief zijn. Een goed katholiek kan niet passief zijn. Hy zoekt altijd zichzelf en anderen beter te maken. Het actief zijn zit hem niet altijd in het harde werken. Men moet zich boven de da gelijkse sleur weten te verheffen. Vele jongelui wéten geen raad met zich zelf. Wij leven in een overgangs tijd. Wij groeien naar een geheel nieuwe wereld. De samenwerking tussen de standen en de, in verhou ding tot vroeger, veel nauwere samen werking tussen jongens en meisjes in de jeugdbeweging zijn daar even- zovele voorbeelden van. Alles wat groeit, dat zoekt. Dit lijkt misschien wel eens op lusteloosheid. Ook het verantwoordelijkheidsgevoel bij de mensen wordt gedood. Er wordt ge zorgd in plaats van dat men zelf rgt. Nadat Rector Brans de ver schillende vragen en antwoorden breedvoerig behandeld had, sloot de voorzitter de vergadering met hoop uit te spreken, dat dit niet voor het laatst geweest was dat rector' Brans in Zoeterwoude was komen spreken. Dit was het slot van een uitermate interessante .avond, die door alle N. K. J. B.-leden met de grootste belangstelling gevolgd werd. Geboren: Petrus A. M., z. van P. H. H. C. Paardekooper en M. Th. Mo lenkamp; Christiaan C. M., z. van J. Th. van Velzen en J. Spruit; Bastiaan •an C. van der Does en C. van Dam; Thomas J. N., z. van J. P. El- derhorst en M. A. van Leeuwen. Gehuwd: C. B. Houdijk 38 jaar en W. A. M. C. Vreeburg 37 jaar; Th. J. M. van Geijlswijk 29 jaar en B. Th. Berg. Overleden: G. van der Meer 77 j. wed. van N. D. van der Voort. HILLEGOM C. van Velzen in 't zilver. Za terdag was het 25 jaar geleden, dat de heer C. van Velzen als leerling- drukker in dienst trad bij de fa. Ul- tee aan de Hogerwerfstraat. Des mor gens werd de jubilaris door een der firmanten toegesproken en gelukge wenst. Dank werd gebracht voor trouwe plichtbetrachting en voor de prettige omgang. Als blijvende her innering werd hem een armband horloge met inscriptie aangeboden. Van het personeel ontving de heer Van Velzen eveneens cadeaux. Te Stockholm slaagde de heer P. van Roode voor het ingenieurs-exa men physische technologie. Geboren: dr van P. Berg en P. H. Rijnders; zn van A. van Ooijen en A. Wensveen; dr van A. Nederstigt en G. C. Lieverse. Ondertrouwd: M. F. Frank en C. Peschier; A. L. van Baren en A. C. Wijt vliet. Getrouwd: I. de Koker en A. M. Scholte; J. N. van der Vossen en A. J. A. Sistermans; Th. G. J. Mooye- kind en W. Warmerdam; H. J. van Steijn en C. H. M. Damen; H. Paase en M. M. van Drunen. Overleden: A. van Klaveren dr. 11 mnd. LEIDSCHENDAM BEGRAFENIS J. C. COOMANS Onder grote belangstelling heeft hedenmorgen de begrafenis plaats gehad van wijlen de heer J. C. Coo- mans, gemeente-ontvagner te Leid- schendam, die Woensdag j.l. plotse ling is overleden. In de H. Mis van Requiem, die door kapelaan W. Meiman werd op gedragen, waren o.m. tegenwoordig burgemeester H. A. C. Banning, weth. De Ruyter, de oud-wethouders De Koning en Copray, de oud-ge meentesecretaris, de heer v. Delft, het volledige gem. ambtenarencorps en de besturen van A.V.V., Heren- sociteit en bridgeclub Aan het graf op het St. Agatha-kerkhof sprak de heer P. Meyers een dankwoord voor de belangstelling. DE KWAKEL Vergadering „St. Deus Dedit". Vrijdagavond heeft de Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit" een leden vergadering gehouden, welke maar matig bezet was. Onder ingekomen stukken wordt o.a. mededeling ge daan van de loonsverhoging voor landarbeiders, welke 23 Nov. is in gegaan. Ook wordt herinnerd aan het jubileum, dat „St. Deus Dedit" 3 Januari gaat vieren. Daarna was het woord aan de hoofdbestuurder, die duidelijk uiteenzette de werking van de wachtgeld en werklozen-verzeke ring. Verschillende vragen werden door hem op duidelijke wijze beant woord. Hierna volgde nog een bespre king over de te houden feestavond. Het bestuur werd gemachtigd voor de kinderen der leden wederom een feestmiddag tc organiseren. Van de rondvraag werd nog een druk ge bruik gemaakt. Geboren: Elisabeth H. M., d. van W. H. Jansen en P. W. Verhoef; Agatha J. A. M., d. van T. J. Ver haar en C. C. Keizer; Wilhelmus Th. M., z. van G. A. Smit en G. M. Weg- brans, Leenriert A., z. van A. van der Mik en C. van Marion, Jacqueline, d. van A. Zoons en J. G. Zaal. Gehuwd: B. Blok en G. W. Blom, J. Balder en J. M. van der Vaart. NOORD WIJK Geb.: Geertruida d. v. A. v. Duin en K. v. d. Liptpe; Adriaan A. G. z. v. Joh. K. Masker en P. H. de Compier; Arie D. z. v. W. v. Duyn en T. D. Kos ters; Anna Poulowna J .d. v. G. v .'t Wout en M. Smit; Clazina d. v. J. Be- dijn en H. v. Roon; Teunis z. v. D. D. Duyvenbode en A. A. v. d. Plas; Albertus J. L. z. v. J. W. v. d. Zalm en W. E. v. Gij lswijk Ondertr.: P. W. Vogelaar en A. v. d. Wal; C. Duijndam en J. Glasber gen; D. v. Rooijen en H. v. d. Meer; J. Smit en N. Duindam; Lindhout en J. v. d. Wiel; J. den Adel en L. v. Laar. Getr.: D. J. P. Dekker en L. N. Mertens; D. v. Beelen en M. Holver- da; J. Schelling en J. E. v. d. Eijkel; A. L. Brederode en J. Bos. Overl.: Heiltje C. Cramer, 56 dagen. RITNSBURG Bouw 40 woningen gegund. Het bouwen van 40 woningen voor de woningbouwvereniging „Spinoza" is gegund aan de laagste inschrijver, de Combinatie Van Egmond, De Haan en Van Iterson, alhier. OEGSTGEEST Intocht St. Nicolaas. Zaterdag middag te half drie arriveerde St. Ni colaas aan de Kempenaerstr., waar hij werd ontvangen door het comité. St. Nicolaas hield tot de daar ver zamelde Jeugd een toespraak, die met gejuich werd beantwoord. Daar na werd een stoet geformeerd en voorafgegaan door de Harmonie „Triumph" maakte men een rond gang door de gemeente. Het tamboer en pijpercorps arriveerde door mo torpech iets later en sloot zich daar na bij de stoet aan. Overal langs de route werd St. Ni colaas toegejuicht en moest menig een op de plaatsen waar werd stil gestaan de handdrukken, terwijl „Piet" perpernoten strooide. Overleden: A. Eshuis 86 j.; J van Holst 17 j.; Th. C. van der Zalm 87 j.; J. M. van Tongeren, echtg. van A. J. Th. Kerkhoff, 64 j.; W. Sira 59 j.; R. van Til 60 j.; A. M. Captein 78 jaar STOMP WIJK Mej. A. Janssen slaagde aan de R. K. School voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam voor de aante kening Wijkverpleging. WASSENAAR „Koningin Emma" organiseerde cross country. Op de buitenplaat sen „Voorlinden" en „Blanken- I burgh" organiseerde de Landelijke Rijvereniging Koningin Emma" Za terdagmiddag de jaarlijkse cross country, waaraan, behalve door eigen leden, werd deelgenomen door le den van vele andere landelijke rij- verenigingen uit de omgeving. Er werden twee wedstrijden gehouden, een z.g. „open" cross en een lichte cross country. In de open cross ging de strijd o.m om een fraaie wissel beker, die nu definitief gewonnen werd door de heer J. v. d. Marei Gzn., van „Koningin Emma". Op de tweede plaats in de open cross ein digde A. P. Chradon, van de „Maas- ruiters". De derde prijs was voor St. Makkus, van de „Schieruiters". G. Duyvensteijn, van de ,,Delflandrui- ters", bezette de vierde plaats, Jkvr. Just de la Passière, uit Rozenburg, de vijfde en S. Vreugdenhil, van de „Delflandruiters" de zesde plaats. De uitslag van de lichte cross was: 1. Mej. S. Stoel, van de „Palestijn- ruiters"; 2 L. Duyvensteijn, Delf landruiters; 3. G. Ammerlaan, van Blauw Gele Vendel; 4. D. den Hol lander, van de Northgoruiters; 5. PI. van Woerden, Delflandruiters; 6. mej. A. van Rossum, Palestijnrui- ters De prijzen werden na afloop van de wedstrijden uitgereikt in ca fé „De Kleine Renbaan". St. Nicolaas bij kinderen van ge- raeentepersoneel Zaterdagmiddag heeft het personeel van de Gemeen tebedrijven en van de Dienst Ge meentewerken, met echtgenoten en kinderen in de zaal van het Vereni gingsgebouw het St. Nioolaasfeest gevierd. De voorzitter van de commissie „Ontspanning en Ontwikkeling" van het personeel van Gemeentewerken, de heer A. Vaandrager, opende de middag met de verheugende mede deling, dat St. Nicolaas bereid gevon den was in de loop van de middag een bezoek te brengen. De tijd van het wachten werd be kort door de vertoning van enkele teken- en andere films, door de heer R. Adolf. De kinderen zongen, aan de piano begeleid door mevr. Langerak, Sinter klaasliedjes. Na een uur kwam de Sint. Er wer den verschillende kinderen bij zijn troon geroepen om standjes of pluim pjes in ontvangst te nemen. En niet alleen kinderen, maar ook volwasse nen, die zich op de een of andere wij ze hadden misdragen. Een ambtenaar die zijn sigaretten gewoonlijk tot op de laatste milimeter oprookt, werd blij gemaakt met een sigarettenpijpje. De gemeentewerkman, die enige tijd geleden bij een van de directieleden van de Dienst van Gemeentewerken de asbak had vergeten te legen, kreeg daarvoor een standje. En zo waren er meer vrolijke momenten. Toen de Sint vertrokken was, werden alle aanwezigen getracteerd. Na de pauze werden nog enkele filmpjes vertoond. Jaarvergadering Reddingsbrigade In gebouw Excelsior in de School straat werd Zaterdagavond de jaar lijkse algemene ledenvergadering ge houden van de Wassenaarse Red dingsbrigade, onder voorzitterschap van de heer M. Schrijver, Het leden tal steeg in het afgelopen jaar tot 250. Er is een batig saldo van 104,24, maar er is altijd nog aan een van de bestuursleden een oude schuld van 125 te betalen. Verwacht wordt, dat in de komende jaren de financiële positie van de vereniging iets gunsti- zal worden. In het afgelopen jaar is de brigade er, wat de materialen betreft, op vooruit gegaan. Van een ingezetene kreeg de brigade een red- dingsvlet ten geschenke. De gemeen te Wassenaar stelde een subsidie be schikbaar voor het bouwen van een botenhuis en voor het aankopen van kijkers. Er kwam een seinbord en alarminstallatie. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heer A. Bunschoten die aan de beurt van aftreden was, met algemene stemmen werd herko zen. Er werd uit de vergadering een commissie benoemd, die de jaarlijkse feestavond in het begin van het vol gend jaar zal voorbereiden. ZOETERMEER R.K. Schaakver. Het 2e tiental heeft het tegen de Haagse Politie niet kunnen bolwerken, met 9 man vertrokken (waardoor dus zeker 1 verliespunt te boeken viel) heb ben zij met een eindstand van 64 voor HPSV 7 genoegen moeten ne men. Het was een sportieve strijd, waaruit weer veel geleerd is. On derstaand volgt de uitslag. Voor de eigen club-competitie zijn 7 partijen "d waarvan er 3 zijn afge broken. Er wordt dus wel intensief gespeeld. De uitslagen waren: G. de VreeA. Nühn afgebr. Dr. P. Schou ten—Jac. Kalisvaart 10. H. Hout- 25 JAAR ADVOCAAT Onder overweldigende belangstel ling heeft dr. mr. W. Hugenholtz Za terdag zijn zilverene jubileum als ad vocaat en procureur in Leiden ge vierd met een grandioze receptie in de benedenzalen van „In den Ver gulden Turk". Onder het felle licht van de film- en fotolampen heeft de jubilaris vele honderden handen moeten schudden en ontelbare ge lukwensen in ontvangst nemen van mensen uit allerlei kringen. De oud minister stond geduldig in de rij te wachten naast het eenvoudige vrouwtje, dat in mr. Hugentholtz niet zozeer de advocaat als wel de grote dierenbeschermer zag, die zich in zijn talrijke functies op dit gebied zeer populair gemaakt heeft. Het is bijna onbegonnen werk om namen te noemen. Het kan niet meer zijn dan een vrij willekeurige opsomming van personen, die we meer of min toevallig tussen de hon derden aanwezigen ontdekten. We noemen burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, wethouder D. van der Kwaak, gemeentesecretaris mr. J. Bool, de heer R. J. Meyer, commis saris van politie, de heer Hugo van Poelgeest, voorzitter van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, oud-minister H. Mulderije, mr. B. W. Stomps, voorzitter van de Ned. Bond van Ex-politieke Gevangenen, heer D. A. Touw, secretaris van de Wereldfederatie voor Dierenbescher ming, enige hoofden van dienst, tal rijke collegae, en het Leidse afde lingsbestuur van de dierenbescher ming, waarvan de jubilaris voorzit ter is. Namens de Ned. Politiebond voor Bij vergissing vergif verkocht Koper werd opgespoord Te Delft kwam Zaterdagmiddag een bediende in een drogisterij tot de ontdekking, dat hij, in plaats van een bepaald zout, een vergift aan een klant had afgeleverd. Onmiddel lijk werd de politie er van in kennis gesteld. Zij liet de mobilofoonwa gen door de stad rijden en op tal van punten waarschuwingen omroepen. Tegelijkertijd stelde zij een onder zoek in naar aanleiding van het sig nalement dat de bediende van de ko per kon geven. Dit laatste leidde er toe dat zij de koper vond, waarmee een groot gevaar werd bezworen. P.v.d.A.-FRACTIE LIEP WEG Vrijdagavond werd te Maassluis een raadsvergadering gehouden, waarin de begroting voor 1954 werd behandeld, Een der leden van de P.v.d.A. had bij een begrotingsonder zoek een groot aantal vragen ge steld, waarop, gezien de omvangrijk heid, het college van B en W weiger de in te gaan. Bij de aanvang der zitting even wel deelden B en W mede alsnog be reid te zijn een gedeelte der vragen te beantwoorden, waarmede de vra gensteller echter geen genoegen nam. Deze beriep zich op het reglement van orde en eiste volledige beant woording en vrijheid van spreken. Toen dit niet werd toegestaan, verliet de gehele fractie van de PvdA de vergadering, uitgezonderd de fractie voorzitter en de wethouders. Hierna werd de vergadering voortgezet en werd de begroting in een zeer vlot tempo afgehandeld en goedgekeurd. KASSIER BOERENLEENBANK GEARRESTEERD Te Lewedorp (Zeeland) is gearre steerd C. R., de voormalige kassier van de Boerenleenbank aldaar. Hij wordt verdacht van verduistering van een bedrag van ongeveer 650.000 gul den. Bij het onderzoek is echter geble ken, dat het tekort waarschijnlijk ge heel of althans grotendeels kan wor den aangezuiverd uit liquidatie van onroerende goederen, die verdachte bezit. R. heeft zich, toen hij kassier van de Boerenleenbank was, bezig gehou den met transacties in boerderijen en grond. De daarvoor benodigde middelen putte hij uit de fondsen van de bank zonder dat daarin de leden of de centrale boerenleenbank waren ge kend. Men hoopt, dat inderdaad het meeste van het geld terecht zal ko men, maar het is mogelijk dat bij de transacties is afgeweken van officiële prijzen en zwarte toeslagen zijn be taald. In dat geval zou er bij de ko mende liquidatie van het bezit, waar bij men zich natuurlijk aan de offi ciële prijzen moet houden, een grote kans op tekort zijn. manM. v. Staveren afgebr. G. P. v. d. BroekA. Knijnenburg 10. Tli. v. Galen SrJ. van Mierlo af gebr. J. v. d. ArendA. de Vree 10. Th. BuitendijkA. C. v. Dijk 01. Uitslag HPSV tegen Zoetermeer. HPSV 7Zoetermeer 2. J. de Noordt F. v. d. Burg 01. G. Eibersniet opgekomen 10. P. C. de Bar—B. W. Tilburg yy3. W. C. v .d. Kuip—A. de Vree 01. P. SimonsG. P. v. d. Broek 10. R. A. LingemanTh. v. Galen Jr. 10. A. Eman (res)P. Scholte y. y2. J. Vermeulen (res.) J. v. d. Arend (res.) 10. mej. Hesselman (res.)Th. Buitendijk 01. G. v. Aggelen (res.)—A. Knij nenburg (res.) 10. Dierenbescherming bood de heer J. F. Berkel een medaille aan. Mr. G. F. W. van Berckel, burgemeester van Noordwij k, bracht de gelukwensen over van de oud-repetenten van mr. Hugentholtz en overhandigde hem een wandbord. Voor een bijzondere verrassing zorgde de Leidse vereni ging van Zeeuwen „Luctor et Emer- go", waarvan een aantal leden in Zeeuwse klederdracht verscheen om in zang en woord (voorzitter Ba- rendse) de oprichter van de vereni ging te huldigen. Een aardig geste. Van drie tot zes uur was het een onafgebroken komen en gaan van re- ceptiegangers. Velen lieten hun ge lukwensen vergezeld gaan van bloe men of andere geschenken, 's Avonds bood de jubilaris, eveneens in de Turk, veertig gasten een diner aan. 's Morgens was mr. Hugenholtz reeds op zijn kantoor gehuldigd door het personeel. Zijn oudste medewer ker (ster), mej. mr. J. van Ommen, bood namens het personeel een fraai boekwerk aan, waarna de chef de bureau, de heer W. de Vreugd, een groot aantal binnengekomen tele grammen, brieven en geschenken overhandigde. Zondagmiddag is het echtpaar van Veen, wonende aan de Hoge Rijn dijk te Leiden, dood in zijn woniDg aangetroffen door een zoon, die een bezoek kwam brengen. De politie veronderstelt, dat de 71- jarige man Zondagmorgen in de keu ken een dodelijke hartaanval heeft gekregen, waarna de 73 jarige echt genote naar beneden is gekomen en bij het zien van haar echtgenoot van schrik is gestorven. De heer Van Veen was gepensionneerd brigadier van politie te Leiden. Ook de olieman durft niet mee naar Spanje Een 22-jarige olieman, opvarende van het Spaanse schip „Monte Mon- juch", dat Zaterdag Hoek van Hol land passeerde op weg naar Spanje, is even buiten de Noorderpier over boord gesprongen. De man zwom naar het Noorderhoofd, waar de poli tie hem reeds opwachtte. Deze was gewaarschuwd door de seinpost. De olieman werd in bed gestopt en na dien overgegeven aan de vreemde lingenpolitie in Rotterdam. Hij wil de niet naar Spanje terug keren. TE VEEL GEDRONKEN. Een veekoopman uit Apeldoorn wedde om 200 gulden, dat hij vijf tien borrels achter elkaar uit zou drinken. Binnen enkele minuten dronk hij drie glazen coca cola, waarin de vijftien borrels waren ge mengd. De veekoopman voelde zich daarna onwel worden en werd door zijn vrienden naar buiten gebracht. Vermoedelijk door de sterke af koeling van drank en temperatuur (hij had vlak naast de kachel geze ten) is hij plotseling overleden. Wederom aanrijding op 'n onbewaakte overweg Treinbestuurder gewond De gestroomlijnde electrische trein, die Zaterdagmiddag om tien minu ten voor twee in Barneveld moest aankomen, passeerde een onbewaakte overweg juist toen een truck met oplegger van een benzinemaatschap pij over de overweg reed. De trein kwam na ongeveer 50 m. tot stilstand. De neus was zwaar beschadigd. De wagenvoerder had een ernstige kneu zing aan de benen opgelopen; hij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De chauffeur van de lege tankauto bleef ongedeerd; het voer tuig werd beschadigd. Het treinverkeer ondervond meer dan twee uur vertraging. De passa giers voor de richting Amersfoort werden met bussen vervoerd. SNIP EN SNAP ALS PORTIERS VERDIENDEN GELD VOOR BLINDEN. Piet Muyselaar en Willy Walden, die hun voorstellingen van de Snip en Snaprevue in Rotterdam hebben beëindigd en die zich beiden, even als in andere plaatsen, beschikbaar hadden gesteld om als portier fooien in ontvangst te nemen, ditmaal ten behoeve van de Rotterdamse blin- deninrichting, hebben gisteravond het totaal ontvangen bedrag van 5040,94 aan het bestuur van de in richting afgedragen. Het betekende een gemiddelde van 16 per voor stelling, een bedrag dat nergens el ders nog werd bereikt. Namens de blindeninrichting werfl als dank een serrebak aangeboden, vervaardigd door de blinden zelf. SPOOR-ONDERDOORGANG TE TILBURG De Tiliburgse raad heeft besloten tot het omleggen van de spoorlijn Tilburg'Baarle Nassau en het aan leggen van een onderdoorgang bij de Heuvel-Koestraat, gepaard gaande met het omhoogbrengen van de spoorbaan ter plaatse. De kosten zijn geraamd op 8 mil- lioen. De bijdrage van de Ned. Spoorwe gen is vastgesteld op 1 millioen, die van het Rijk op 500.000.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2