RIJNSTREEK Duinstreek Van bruiloftsfeest via een taxi kwam chauffeur voor de rechter De baas moet beter opletten ,Nou zitten we in impasse Sociaal-Economisch rapport werd gunstig ontvangen VRIJDAG 27 NOVEMBER 1953 ÖE LEIDSE COURANT TWEEDE BI.AD PAGINA 2 De laatste week van Augustus was diezelfde nacht en sindsdien zit de er in Hilversum een gezellige brui loft gevierd en na afloop zou een taxichauffeur, die ook tot de feest gangers behoord had, een gedeelte van het gezelschap wel eens even in zijn taxi thuisbrengen. Nu was er vrij wat belangstelling voor dit vervoermiddel, zodat de chauffeur ten slotte startte met tien mensen in zijn auto, die op en tegen elkaar gedrukt de i'it meemaakten. Daar Bacchus de prins van de brui loft was geweest en ook de chauf feur deze eeuwig-jonge vorst aan de lopende band hulde betuigd had, reed de auto een merkwaardig baan tje, dat in de wandeling zigzag ge noemd wordt. De snelheid was ook niet bepaald gering en ongelukken bleven niet uit; een late wandelaar werd aange reden en zeer ernstig gewond. Een van de inzittenden, die het ongeluk zag aankomen, wilde nog de situatie redden door het contactsleu.- teltje om te draaien, maar voordat de auto stilstond, was het ongeluk reeds geschied. De inzittenden waren erg ver gramd op de chauffeur en begonnen hem met z'n allen op daadwerkelij ke wijze hun misnoegen kenbaar te maken; toen gingen zij hun aandacht besteden aan de gewonde voetgan ger en werd de politie gewaarschuwd De chauffeur, die minder enthou siast was over de edele verontwaar diging van de feestgangers, op zijn hoofd neergedaald, zag in een onbe waakt ogenblik kans om zijn wagen te nemen en hij verdween. De politie arresteerde hem nog man in voorarrest. Gistermiddag moest hij zich voor de Amsterdamse Rechtbank verant woorden wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. De man bekende alles en daar hij beschikt over een volkomen blanco strafregister en een onderzoek heeft uitgewezen, dat de man ook maat schappelijk een onbevlekte staat van dienst heeft, werd een vrij lichte straf geëist: 8 maanden met aftrek, waarvan 4 maanden voorwaardelijk. Over veertien dagen zal de recht bank uitspraak doen. De verkeerspolitie te Tilburg heeft gisteravond om 18.10 op de ringbaan Zuid aldaar een onderdeel van de grote verkeersweg EindhovenBreda een 26-jarige jongeman uit Ooster hout (N.-B.) dood aangetroffen. In de onmiddellijke nabijheid van het dode lichaam lag een zeer licht be schadigde scooter, die volgens de Til- burgse politie van deze jongeman is geweest. Aangezien de doodsoorzaak niet kon worden vastgesteld, verzoekt de verkeerspolitie te Tilburg aan personen, die inlichtingen over het gebeurde kunnen verstrekken, zich bij haar te melden. BREDASE CURATOREN HERVATTEN FUNCTIE. Na overleg met het gemeentebe stuur hebben de curatoren van het stedelijk 'gymnasium te Breda hun ontslag teruggenomen, waar zij het van het grootste belang achten dat het gymnasium zo spoedig mogelijk een rector krijgt. Als overweging gold tevens het feit, dat dr. Sluiter voor zijn benoeming heeft bedankt. Ver wacht wordt, dat de curatoren nu spoedig een nieuwe voordracht zul len indienen, waarop dr. De Jonge uit Dordrecht wederom als eerste zal voorkomen. VERBETERINGEN LUCHTHAVEN SCHIPHOL. Het plan bestaat, zo delen B. en W. van Amsterdam mee, in 1954 op Schiphol te geraken tot voltooiing van de verlenging van baan 19 (Noord-Zuid) tot 2550 meter, waar mee in 1953 een aanvang is gemaakt, alsmede het aanbrengen van een „slechtzicht-naderingsver lichting" voor deze baan. Voorts zullen de wachtkamer intercontinentaal, de aankomsthal, het restaurant „Aviora- ma", het dakterras van het café „De Wijde Blik", de keukens van de wachtkamer Europa en het restau rant vergroot worden. De uitbreiding van de wachtkamer intercontinentaal zal onder meer een passende acoomodatie krijgen voor hen, die intercontinentale reifcigers uitgeleide doen. Daarmee zal aan een, vooral bij het vertrek van emigran ten, zeer onbevredigende situatie een einde zijn gemaakt. Smidje stichtte brand De officier van justitie bij de Haag se rechtbank vorderde 100 gulden boete subs. 40 dagen hechtenis te gen een smid uit Naaldwijk wegens nalatigheid en 50 gulden subs. 20 da gen tegen diens leerling-knecht we gens brandstichting. De smid-in-wording verrichtte in een schuur te Naaldwijk reparaties aan een waterleiding met behulp van een lasvlam. Dit geschiedde dicht bij een houten wand, die in. brand vloog. Drie schuren brandden af en twee drachtige zeugen en zes biggen kwa men in de vlammen om. Tegen de baas werd een vervolging ingesteld, omdat hij geen toezicht op het werk had gehouden. De rechtbank zal 10 December von nis wijzen. CENTRAAL RIJKSBUREAU VERDWIJNT SPOEDIG. Het ministerie van' Economische Zaken deelt mede, dat binnenkort het Centraal Rijksbureau zal worden op geheven. Aan het personeel van dit bureau, dat» thans nog 70 ambtena ren en arbeidscontractanten om vat, zal per 1 April 1954 ontslag worden verleend. De betrokkenen -genieten voorrang bij de aanstel ling van personeel bij andere Rijks diensten. GEMEENTERAAD ALKEMADE Hoe komt Enkhuizen daar nu weer uit 1 Omdat Enkhuizen in 1955 600 jaar stadsrechten heeft, besloot een actief comité uit de burgerij de bloemetjes eens geducht buiten te zetten en om dat een dergelijke onderneming geld kost, klopte men bij het gemeente bestuur om hulp en bijstand aan. De vroede vaderen bestudeerden de lijst van comité-leden eens en kwamen tot de ontdekking, dat de kunnen we jullie subsidie verstrek ken." En de voorzitter van het co mité stelde toen voor om de raad tot uitvoerend comité te benoemen. De comité-leden vonden het maar uiterst matig, dat zij niet represen tatief genoeg geacht werden en mis noegd werd met algemene stemmen besloten af te treden. „Wat doen julie nou?" riep de burgemeester verschrikt, „nu zijn we in een impasse geraakt!" De burgemeester van Enkhuizen volgt kennelijk de grote wereldpoli tiek en zal dan ook wel weten, dat nijvere burgers, daarop voorkomend, I men eerder in- dan uit een impasse niet representatief geacht konden geraakt!" worden voor de gehele bevolking: j als Enkhuizen nu het volgend „Als jullie er nu vijf bijneemt, dan jaar nog maar 600 jaar kan bestaan! In een vergadering die tot kwart voor twee gisternacht heeft geduurd, heeft de gemeenteraad van Delft zich in principe accoord verklaard met het spoorwegplan. Dit plan houdt in het omhoog brengen van de spoorbaan door Delft met uitzondering van het gedeelte bij het station en het maken van vier onderdoorgangen, waarvan drie met gescheiden banen voor snel en langzaam verkeer. De kosten van de werken worden ge raamd op 12 tot 15 millioen gulden. De geneesheren hebben Z.K.H. Prins Bernhard toegestaan, zijn werkzaamheden, zij het voorlopig niet in de omvang en het tempo van voorheen, te hervatten. De Prins zal vandaag een bezoek brengen aan de KEMA te Arnhem. Ontstemming 1 Op het ministerie van Binnen landse Zaken heeft een hoofd ambtenaar Minister Beel geadvi seerd over te gaan op het machi naal stemmen. In Amerika heeft dit systeem al aardige resultaten voor de democratie opgeleverd. De ambtenaar heeft de machi nale verkiezingen van Eisenho wer meegemaakt en vindt onze stembriefjes volkomen verouderd want bij deze machine behoeft men slechts op een knop te druk ken en de candidaat van zijn keuze stijgt tot adembenemende hoogte (zie Mac Carthy). Het speel-element is hierbij dus in ruime mate vertegenwoordigd. Mensen, die tot nu toe geen kans zagen een hokje rood te ma ken, kunnen op deze manier spe lenderwijze aan hun democrati sche plicht voldoen. Wij willen nog verder gaan. Het moet op de duur zo zijn, dat we rustig kunnen thuisblijven en onze bewindvoerders volkomen machinaal uit de bus komen. ALPHEN AAN DEN RIJN BRAND BIJ NOOIT GEDACHT Omstreeks 1.15 uur Donderdagmid dag is brand ontstaan in de Asphal- terinrichting „Nooit Gedacht" aan de Steekterweg te Alphen a. d. Rijn. De brand liet zich aanvankelijk heel ernstig aanzien, doch men slaagde er toch in de hoog opslaande vlammen met eigen middelen te blussen. De schade wordt door verzekering ge dekt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De brand is ontstaan doordat een hoeveelheid bitumen, die in een bak verhit werd, overliep en in het vuur terecht kwam. Geweldige steekvlam men laaiden op. Hoewel er veilig heids installaties aanwezig zijn, vrees de men het ergste. Aanvankelijk stond eigen personeel machteloos te genover de geweldige vlammen. De brandweer werd*gealarmeerd. Ze verscheen snel op het terrein van de brand. Intussen was men er echter in geslaagd de vlammen met eigen middelen te bedwingen. Verzeke ring dekt de schade. Gelukkig heeft niemand van het personeel en van de helpers enig letsel opgelopen. Uitbreiding hoogbouw Het voor rekening van de gemeente gebouwde complex van 66 étagewo ningen a^n de Pieter Floriszstraat werd, zoals wij destijds berichtten, in September 1.1. door de aannemer, de heer J. v. Wieringen opgeleverd en door de bewoners betrokken. Deze woningen werden ontworpen door de architect, de heer J. Visser, die destijds in dienst van de gemeen te was. Over déze woningen hebben B. en W. destijds hun tevredenheid geuit. Thans schrijven zij aan de raad, dat deze bouw naar hun mening al leszins geslaagd mag worden ge noemd, zodat zij plannen hebben be raamd om aan deze hoogbouw uit breiding te geven door de stichting van een 48-tal, aan het bestaande complex nagenoeg gelijke, étagewo ningen. De aannemer van de bouw van het complex van 66 woningen, de eerste hoogbouw in de gemeente, de heer J. van Wieringen te Alphen a. d. Rijn, hebben B. en W. bereid gevonden de bouw van 48 woningen aan te nemen voor de som van ƒ453.154. Deze aanbieding komt het college dermate gunstig voor, dat het niet verwacht, dat bij publieke aanbeste ding aanbiedingen tot een lager be drag zullen worden ontvangen. Het verdient dan ook, naar het oor deel van B. en W. aanbeveling, de bouw van de aanvullende 48 étage woningen aan de Pieter Floriszstraat onderhands op te dragen aan genoem de aannemer. De totale stichtingskosten van het complex worden door Wederopbouw geraamd op ƒ550.881., t.w. ƒ73.702 voor de benodigde bouwgrond en ƒ477.179 voor de bouw. Volgens een opgemaakte exploita tie-begroting zal de huur van deze woningen, met inachtneming van een jaarlijkse rijksbijdrage in de exploi tatiekosten, ad 11.096.95, gemiddeld 8 per woning per week moeten be dragen. Het plan heeft bij de provinciale directie van de Wederopbouw instem ming gevonden. BOSKOOP Nieuwe paukentrommels voor Excelsior. Gisteravond waren vele leden met hun dames in het Vei linggebouw bijeen op uitnodiging van een commissie, welke zich uit de leden had gevormd, met het doel de drumband van nieuwe pauken te voorzien. Deze commissie heeft kans gezien bij de leden, donateurs en andere kunstlievende Boskopers een bedrag van 715,in te zamelen. Met dit bedrag was het niet alleen mogelijk de zo zeer begeerde pauken aan te schaffen, doch tevens de reeds in het bezit van de vereniging zijnde trom mels een goede beurt te laten geven, waardoor deze weer als nieuw zijn. Tenslotte kan de pas aangestelde maitre ook nog een nieuwe uniform jas met pet worden aangeboden. De heer Schouten, voorz. van Excel sior bedankte de milde gevers. Dammen. Voor het persoonlijk kampioenschap voor de leden van de damclub „Boskoop" is de stand momenteel: le klasse: T. A. Venema 10 punten (7 wedstrijden). E. J. Hop- gerbrug 7 p. (7) E. v. Voskuilen 3 (4). J. Mesman 3 (5). A. M. de Jong 3 (5). H. v. Klaveren 3 (5). W. D. v. Es 9 (5). Jac. Schoemaker 2 (3), A. Nederhof 12 (10). D. v. Wijk 10 (10). In de 2e klasse gaan de heren J. v. d. Berg en J. v. Tol aan de kop, direct gevolgd door de heren H. Glazenborg en W. A. van Otterloo. Biljartcompetitie. De resultaten van de door de biljartver. „De Drie sprong'' gespeelde competitie-wed strijden waren: De Driesprong BI won met 72 van Anti-Poedel. B2 won met 72 van Tunnel B. B3— Marktzicht B 44. B4 won met gro te cijfers, n.l. 81 van Gouda B. Het programma voor de komende week luidt: Driesprong B4Sport B, Zuid BDriesprong BI; Per Aspera BDriesprong B2; Gouwe Vrienden ADriesprong A; Excelsior B Driesprong '33. Het Carnegie Heldenfonds beloont moedige redster. Het is al weer ruim een jaar geleden, dat de jeug dige Janny van Es uit de Juliana- straat, een dochtertje van de fam. De Jong, wonende aan de Zuidkade, dat toen in de langs de weg lopen de wetering was gevallen, van de ver drinkingsdood redde. Alhoewel spoe dig hulp aanwezig was, kon of durf de geen der omstanders in het vuile water te springen. Toen passeerde Janny, en zonder zich één moment te bedenken sprong zij van de hoge walkant. In het bijzijn van haar moeder werd de thans 15-jarige Janny spontaan door de burgemees ter in het gemeentehuis ontvangen, waarbij hij haar namens het Carnegie Heldenfonds een polshorloge met inscriptie aanbood. LETMUTOEN AUTO-BOTSING Op de Provinciale weg aan zuidelijke afrit van de brug over de Drecht had Donderdag een ernstig ongeluk plaats tussen een vracht auto uit Alphen komend en een per sonenauto uit de richting Haarlem mermeer. Zij werden door de mist misleid en geraakten daardoor van hun rij- Onder leiding van loco-burgemees ter C. v. d. Meer kwam de raad van Alkemade Donderdagavond bijeen ter behandeling van een kleine agenda, waarvan van het hoofdpunt, behan deling sociaal-economisch rapport, enkele uurtjes de aandacht vergde. De samenstellers van het rapport, dr. Visser en drs. Brautigem van het Landbouw-Economisch Instituut, dr. Van der Veen van het Economisch- Technologisch Instituut voor Zuid- Holland, en ir. Schut, stedebouwkun dig ingenieur van het Instituut Stad Landschap van Zuid-Holland woonden de vergadering bij. De nestor der raad, de heer P. v. d. Velden, voerde als eerste het woord. Spr. is, na bestudering van het rap port, tot de overtuiging gekomen, dat de samenstellers zich intensief met de diverse problemen hebben bezig ge houden. Dit rapport, aldus de heer v. d. Velden, kan de basis zijn voor besluiten van beslissende betekenis, en verstrekkende gevolgen hebben voor de toekomst van Alkemade. De heer J. A. v. d. Geest o.a. achtte de aangegeven weg voor uitbreiding van de tuinbouw niet zo gemakkelijk te verwezenlijken o.a. met betrekking gronden in de Googerpolder e.a. Niet overtuigd. De heer C. J. Kerkvliet voelde zich niet overtuigd dat de minimum grootte voor een tweemansbedrijf groente-bloemen 70 are moet bedra gen. Hij is van mening, dat bij inten sieve bewerking en aanwezig kapitaal voor aanbreng van glascultuur in een bedrijf van kleinere omvang be staanszekerheid kan worden gevon den en 70 are dan zelfs voor inten sieve bewerking te groot kan zijn. Voorts worden in het rapport nog an dere beschikbare gronden voor de tuinbouw genoemd dan de Googer polder, maar deze worden echter niet met name genoemd. Betreffende de aangegeven weg voor verbetering Westpolder door bouw van tuinders- woningen op de dijk ten Westen van deze polder, alsmede door aanleg van een weg door deze polder, stelde spr. aansluitend de vraag waarom dit ook niet geprojecteerd was voor de Oostpolder. De heer J. P. Hoogenboom zeide, dat gezien het harde werken van de bevolking in de tuinbouw, waaraan de geldelijke uitkomst niet altijd evenredig is, tot samenstelling van dit rapport is overgegaan, om aldus te onderzoeken of verbetering moge lijk is. Niet in het rapport opgeno men, maar van groot belang, noemde spr. het ontsluiten van Roelof arends veen naar het midden van het land door b.v. een brug over de Wijde AA. werden ook veel woorden van lof toegezwaaid aan de samenstellers, waaruit bleek, dat het rapport door de raad gunstig werd ontvangen. Dr. Visser van het Landbouw Eco nomisch Instituut beantwoordde hier na de gemaakte opmerkingen betref fende de agrarische sector. Ir. Schut deed dit met betrekking tot de stede- bouwkundige opmerkingen. Op de gestelde vraag door de heer M. R. v. d. Veld betreffende industrialisatie antwoordde dr. v. d. Veen, dat met behoud van de agrarische sector ook een voorzichtige industrie-uitbreiding alsmede het op peil bren gen van de woningbouw. Waardering. Tot slot sprak de heer Kerkvliet als zijn overtuiging uit dat men in de toekomst met waardering naar dit rapport zal teruggrijpen. Veel zal ge vraagd worden van de te vormen j commissie. Sprak de wens uit, dat dit i rapport zijn waarde in de toekomst I zal bewijzen. Namens het gemeente- j bestuur bracht de gemeentesecretaris i Van Harte veld, dank aan de samen stellers van het rapport. De raad machtigde hierna B. en W. om de voorbereidende werkzaam heden uit te voeren om tot oprichting van bedoelde commissie te komen. Mede doordat voorvloeiende uit dit rapport het huidige uitbreidingsplan niet meer aan de gestelde eisen vol- doet, besloot de raad tot herziening van het uitbreidingsplan, opdat een nieuw plan kan worden voorbereid. In de rondvraag bracht de heer Van! Scheppingen nogmaals de verzakken-1 de berm aan het Zuid-Einde van l Rijpwetering ter sprake. De heer Spring in 't Veld had de opmerking vernomen, dat de aangebrachte nieuwe lichtmasten weinig verbete ring hadden gebracht. Op verzoek gaf gemeente-architect, de heer Deen, 'n toelichting. Hij zeide dat de lichtmas ten thans op dubbele afstand staan, welke later nog aangevuld dient te worden. De hoeveelheid licht per mast is thans echter viermaal zo groot als bij de oude straatverlich ting. Voorts las de voorz. nog een inge komen schrijven voor van de geza menlijke schoolbesturen, n.a.l. van 't door de heer v. d. Geest op een vo rige raadsvergadering ter tafel ge- EXTRA MEDEDELING Teneinde onze cliënten de grootst mo gelijke service te bieden en hen in de gelegenheid te stellen vooral rustig hun keuze uit onze exclusieve St. Nicolaas- cadeaux te maken, zijn de verkoop uren van onze zaken belangrijk uitge breid. Wij zijn geopend: Zaterdag 28 November tot 9 uur 's avonds v.a. Maandag 30 November (OOK MAANDAGMORGEN) t/m Vrijdag 4 December tot 9.30 uur fs avonds BREESTRAAT 78 - LEIDEN De middelen. Volgens de heer Hoogenboom zijn de tuindersbedrijven niet altijd tc klein, maar de middelen tot inten sivering zijn te gering. Spr. achtte voorts de rentestandaard van het Waarborg Instituut te hoog. De con clusie, dat de middenstandswoningen beter zijn dan de tuinderswoningen, rechtvaardigt ook weer de stelling, dat de inkomsten van de tuinder te zijn. Roelofarendsveen heeft geen ar tegen een watersport, mits men niet denkt dat alles geoor loofd is. Uit het overzicht inkomsten tuin bouw blijkt, dat deze in de tuinbouw voor de oorlog zeer laag waren. Oor logsjaren brachten verbetering, maar de na-oorlogse belastingen waren oorzaak, dat bedrijfsverbeteringen niet konden worden uitgevoerd. De heer Versteege zag in tegen stelling tot het rapport nog belang rijke uitbreidingsmogelijkheden voor watersport in De Kaag. Van groot belang achtte hij ook een vaste oever verbinding. Bij deze besprekingen ZOETER WO UDE LEIDERDORP BRUIDEGOM EN BRUID BIJ DE WELPEN EN VERKENNERS. Ter gelegenheid van het huwelijk van hopm. Vlasveld werd Woensdag avond een feestavond georganiseerd door de welpen, verkenners en oud verkenners van de St. Bernardus- groep, in het parochiehuis. Nadat de hopman en zijn echtgenote onder het zingen van een welkomstlied waren binnengetreden, opende aalmoeze nier Kuilaars de avond met een kort welkomstwoord, waarna hij de lei ding van de avond overdroeg aan hopman Barendse uit Leiden. Een iaauavLi6uuv.nll6 vculv.* vlot programma, dat bestond uit bracht schrijven als zou dit tevens j zanS» toneel en dans werd vpor het gericht zijn aan de raad, hetwelk voetlicht gebracht. Namens t ouder- toenmaals door de gemeentesecretaris comité werd het woord gevoerd door werd betwist, waarin thans excuus mevr. Neuwahl, die een schemer- werd aangeboden, omdat dit schrij- lamp aanbood. Orgineel was de wij ven inderdaad niet gericht was aan de raad maar aan het gemeentebe stuur van Alkemade. baan met het gevolg dat zij tegen elkaar botsten. De heer M. Jansen uit Nieuw-Vennep liep een gecom pliceerde beenbreuk op. Hij werd overgebracht naar een ziekenhuis te Haarlem. Een inzittende van de vrachtauto, die bestuurd werd door de heer Hijman uit Alphpn, liep verwondingen en een hersenschud ding op. De bestuurders van beide wagens kwamen er met enige kwetsuren nogal goed af. De fronten van beide auto's werden vernield. Dokter Brinkhorst verleende eerste tot hulp. NTEUWVEEN OPENLUCHTZITTING TE NIEUWVEEN Op 10 December a.s. 's middags 2.30 uur zal men de leden van de Haagse rechtbank zonder toga en bef kunnen aanschouwen op het kruis punt Nieuwveenseweg en Zevenho- venseweg te Nieuwveen. Zij zijn daar dan om een nader onderzoek in te stellen in de zaak tegen de Haagse predikant W. S., tegen wie 300. boete is geëist in verband met een dodelijk verkeersongeluk. Op Hemelvaartsdag j.l. liet de ver dachte een van rechts komende auto niet voorgaan en er ontstond een botsing. De andere auto kantelde in een naast de weg gelegen water, waarbij de 80-jarige moeder van de bestuurder verdronk. Ter zitting was aangevoerd, dat het zicht daar heel slecht was. De rechtbank besloot nu het on derzoek te heropenen en op 10 De cember as. schouw te houden in Nieuwyeen Biljarten. De uitslagen van de gisteravond gehouden bekerwedstrij den waren als volgt: A. v. EijkJ. v. Eijk 02; L. Kesting—H. Leliveld 0—2. G. J. v. d. BergA. Straathof 20. J. PietersenA. J. v» Trigt 0—2. G. KeijzerA. J. v. Trigt 02. Uitslagen wedstrijden voor de medaille: Th. NotenboomA. Schoorl 02. W. LentingA. Schoorl 20. A. v. d. WeijdenW. Lenting 2—0. NIEUWE-WETERING IJsclub „Ijsvermaak" In café Remmerswaal kwam de ijsclub „Ijs vermaak" voor haar jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord "consta teerde voorzitter Haazebroek, dat de opkomst dit keer maar matig Was. maar hoopte toch, dat deze bij even tuele ijs wedstrijden belangrijk zou toenemen. Secretaris J. Eckman verkreeg de goedkeuring op zijn notulen en jaar verslag. Blijkens het overzicht van penning meester M. Jansen sloten boeken en bescheiden met een batig saldo ad 356,12. Hiervoor verklaarden J. Möllers en J. Boxee, namens de kas- commissie, alles in orde bevonden te hebben. De periodiek aftredende bestuurs leden P- W. Straathof, G. Struive, C. v. d. Luit, K. van Dijk en W. Luiten werden met bijna algemene stemmen herkozen. Nadat nog enige voorstellen waren behandeld, betreffende de te houden ijsfeesten, werd van de rondvraag een ruim gebruik gemaakt. LANGERAAR Altior In verband met het 40- urengebed in deze parochie zijn er voor a.s. Zondag geen voetbal- of handbalwedstrijden vastgesteld. Beplanting. Nu het gedeelte van de Langeraarseweg tussen de Groten en Kleine brug is gerecon strueerd, ligt het in de bedoeling hierop een beplanting met bomen en heesters aan te brengen. Enkele ja ren geleden werd eveneens een ge deelte van de Langeraarseweg be plant, hetgeen naar is gebleken, zeer genoegen van de bewoners is uitgevoerd. Men kan constateren, dat in het algemeen een wegbeplanting waardering heeft gevonden. Tenein de ook de beplanting over dit ge deelte van de Langeraarseweg te doen slagen, is het noodzakelijk dat eenieder hieraan volledige mede werking verleend. Immers een weg beplanting is zeer kostbaar. Van daar, dat ieder verzocht wordt er voor te waken, dat de bomen of planten niet worden vernield. Evenals destijds op het gedeelte ten Noorden van de „Kleine Brug" het geval is geweest, wil het ge meentebestuur trachten de jeugd te interesseren voor deze beplanting. Alle jongens tussen 10 en 13 jaar, die langs dit gedeelte van de Lange raarseweg wonen, worden gevraagd zelf een boom te planten. Door middel yan een aardig briefje gericht aan deze jongens zelf heeft de burgemeester hen allen uitgeno digd Zaterdag a.s (28 Nov.) om 11 uur met schop present te zijn. ROELOFARENDSVEEN St. Nicolaasfeest K.A.B. Zondag 6 December zal St. Nicolaas 's namid dags te 2.30 uur in de Burcht weer persoonlijk aan de kinderen van de leden der KAB cadeautjes en ver snaperingen uitreiken. Door de leden van de knutselclub is in de loop van het jaar reeds menig uurtje besteed voor het vervaardigen van de mooi ste speelgoederen. Zaterdag 20 en Zondag 29 October zullen deze werkstukken in de ach terzaal van de Pancratiuszaal zijn tentoongesteld en voor een ieder gratis te bezichtigen. ze waarop de seniorverkenners een konijn aanboden voorafgegaan door een toepasselijk lied van de welpen. Op het einde van de avond, welke gesloten werd met het liturgisch avondgebed dankte Hopman Vlas veld voor het gebodene. STOMP WÏTK Grote filmavond. De Lóurdes- spaarders hebben een grote propa- ganda-avond georganiseerd in het „Blesse Paard" op Zóndag 29 Nov. 8 uur. Ze presenteren u de prachtige film der Belgische Kajotters: „Het Ave Maria der Arbeidersjeugd" om lijst door een interessant voor- en na- programma, waarin u o.a. kunt zien een film over de watersnood; de be roemde film over de haringvangst; „Het schot is te boord", en enige komische rolprenten. Het geheel wordt musicaal opgeluisterd door de nieuwe band; „The Glowworms". Door 0.50 te betalen kunt u zelf genieten en tegelijk een mooie actie steunen. VOORSCHOTEN U.V.V. Gisteravond heeft de U.V.V. een alg. ledenvergadering gehouden in het Sociëteitslokaal aan de Schoolstraat. De voorz. mevr. A. S. M de GraafBootsma heette in haar openingswoord in de eerste plaats welkom mevr. S. G. van der Hoevende Jongh de Leeuw, ere presidente der Voorschotense U.V.V. 60 leden toonden hun belangstelling. Er werd een jaaroverzicht gegeven over de verrichte werkzaamheden. Mevr. Dobbengade Jong vertelde over het bezoek aan zieken en een zamen. Mevr. Roosvan der Roest gaf een resumé over de Bejaarden- soos, die steeds druk wordt bezocht en op verzoek van de bejaarden thans elke week wordt gehouden. Hierna ging de voorzitster over tot het uitreiken van de U.V.V.-insignes aan de ere-presidente, aan het be stuur en aan de dames, die zich een toegewijd U.V.V.-ster hebben be toond. Na de pauze werd de film voor de postzegelactie» gedraaid, met als toegift de film over het bezoek van onze Koningin aan de U.S.A. Toneeluitvoering De toneelver. „Leidseweg Noord" speelde gister avond in „De Grote Vink" een blij spel in drie bedrijven van P L. van ProoijenBogaerds: „Deining om een dorpsdokter". Zij speelde ten bate van het Sint. Nicolaasfeest van de kinderen. Dit stuk was weer serieus voorbe reid o.l.v. de regisseur, de heer A. Arentsen. De heer J. Stam, die als dokter den Brus de hoofdrol speel de had een moeilijke taak te vervul len, maar hij „was" volkomen, die hij moest voorstellen. Zijn tegen speelster mevr. I. Romijn-v. d. Meij had het verre van gemakkelijk: het uitbeelden van de problemen, waar mee het jonge meisje in dit „moe derloze" huis worstelde. Ook zij wist echter haar „Marjan" zeer aan nemelijk te maken. De komische noot bracht „Driekus" (de heer J. y. Leeuwen) niet overdreven, maar in stijl. Ook de overige rollen waren goed bezet.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8