Het gaat niet goed met de P+B*Ch Ml STERX van 7§- thans 60 et Hu goed en goedkoop roken ïn Engeland doorbraken piloten uit Nederland de geluidsbarrière Nieuwe voorzitter K*V+P+ Mr, H, W. van Doorn candidaat Onvervaarde jongedame hielp een berucht inbreker arresteren Ontstekingsbuis legde weinig gewicht in de schaal VRIJDAG 27 NOVEMBER 1953 3b 1 KIDSh COURANT TWEEDE B1.AD PAGINA 1 TWEEDE KAMER Spreker zegt, dat Duitsland bezig is de leiding bij de Europese integra tie in handen te nemen. Het belang van Nederland is niet gediend met deze Europese integratie die de Duitse monapolisten weer in het za del zal helpen. De heer CORNELISSEN (WD) zegt, in te stemmen met de grote lij Ongerustheid over bakkers-sanering Aan de orde is de voortzetting der algemene beraadslagingen over de begroting van Economische Zaken, waarbij tevens aan de orde zijn de vierde nota over de industrialisatie j nen van het economisch beleid, van Nederland, de nota inzake de Het is volgens spreker ontoelaat- Europese Gemeenschap voor kolen baar, dat de minister van Landbouw met de regeling van de sanering voor bakkerijen het vestigingsgebied van deze minister heeft doorkruist. Hij vraagt de aandacht van de mi nister voor de ruime interpretatie, die het Rotterdamse gemeentebe stuur heeft gegeven aan de moge lijkheden in de regeling voor de win kelsluiting. De vergadering wordt geschorst van half zes tot acht uur. VOORUITZICHTEN P.B.O. Na de hervatting zegt de heer KOERSEN (KVP), dat het niet goed gaat met de PBO. De vooruitzichten zijn weliswaar beter dan een paar jaar tevoren, maar thans zijn bij de minister aanhangig wetsvoorstellen voor een bedrijfschap voor de mijn industrie, een hoofdproductschap en productschappen voor de voedsel voorziening en het Bedrijfschap voor de Landbouw. Waar is nu verder het wachten op? Waarom komen niet een aantal kleinere bedrijfschappen tot stand? Spreker constateert een zekere aarzeling bij de regering om de PBO j een reële inhoud te geven. Als het j de regering hiermee ernst is, dan dient zij deze inhoud ook tot werke lijkheid te maken. Men zou dat kun nen bereiken door dosering van de -r te, verlenen bevoegdheden. De PBO van een productschap voor zuive is volgens spr£ker alleen denkbaar wijs beleid van de minister wordt me^ steun van de orgam'saties maar gevraagd. zij dient geen verlengstuk van de ?6 fr (KNP) zegt de organisaties te zijn. Hij meent, dat indruk te hebben gekregen, dat dehet fout zou zjjnj de regaring leden van de PvdA-fractie graag deZegt: Alleen de centrale organisaties bedragen voor de investeringen voor erken jk ais representatief. Het spijt de tweede industrialrsatie-penode hem> dat dat de regering zich ten wat lager hadden gezien. i aanZ:en van de bezitsvorming uitslui- Spreker zegt over de PBO, dat dittend bezjg houdt met de industrie als ideaal ook zijn instemming heeft. arbe:d. Er is echter nog geen reden tot oo- De heer KIKKERT (CH) zal ten i staal. De heer VAN LEEUWEN (WD) betoogt, dat hij niet zou kunnen aan geven, hoe groot de deviezen-reser ves zouden moeten zijn om een ge zonde financiële toestand te schep pen. Hij meent echter, dat onze hui dige reserves, gezien de situatie van het ogenblik, groot genoeg zijn. De heer JANSSEN (KVP) zegt, dat de gemeenschappelijke markt en de politieke gemeenschap onafschei delijk met elkaar zijn verbonden. Dit hangt samen met de structuur van de Nederlandse volkshuishou ding. De heer ROEMERS (PvdA) zegt, grote waardering te hebben voor de economische analyses, waarvan de industrialisatienota er een is. Spr. brengt de minister hulde voor zijn aandeel in de oprichting van de pro- ductiviteitscentra. Over de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie zegt spreker, dat de minister over de ont wikkeling hiervan optimistisch is. Spreker kan dit optimisme niet de len. Zijn critiek zou echter niet de minister, doch het bedrijfsleven moe ten gelden. De ontwikkeling is traag en spreker wil de bereikte resultaten niet onderschatten, maar de ontwik keling is niet gediend met een te groot optimisme. Hij meent, dat spe ciaal ten aanzien van de oprichting tim'sme. Met belangstelling zal spr. de komende voorstellen van de mi nister afwachten. De toetssteen voor het slagen van de PBO ligt in de por- temonnaies van de huismoeders. Spr. is er niet zeker van dat de samen werking van werknemers en werk gevers niet gericht zal zijn op egoïs tische in plaats van op altruïstische doeleinden. Hij hoont, dat verder zal worden gegaan op de weg der winst deling. Hij bepleit een grotere diffe rentiatie in het loonsysteem. De heer BLAISSE (KVP) had lie ver een uitvoerige uiteenzetting van het bele;d van de minister in de Me morie van Toelichting gezien. Nu ontbreekt de tijd om er diep op in te gaan. Over de opmerkingen van de heer Nederhorst zegt spreker dit niet de juiste oplossing te achten. Politieke en economisch integratie zijn onver brekelijk verbonden. Spreker zegt, dat in Nederland instemming bestaat met het plan-Beijen, dat een geleide lijke totstandkoming van een ge meenschappelijke markt wil bereiken door middel van een dopane-unie. Spreker zegt te betreuren,, dat de heer Nederhorst heeft gemeend, een bres te moeten schieten in het rege ringsstandpunt, dat ook het stand punt is van het grootste deel van de Kamer. Spr. betoogt, dat een Euro pese gemeenschap, zonder dat de «re- meenscharmelijke markt verbonden zou worden metk een politieke ge meenschap voor hem onaanvaard baar is. Hij zegt, dat het nog geruime tijd kan duren voor de Europese ge meenschap tot stand komt. De heer PESCHAR (PvdA) vraagt welke wegen de minister zou willen bewandelen om toch de middenstand een eigen orgaan in de publiekrèch- telijke bedrijfsorganisatie te geven. De heer HOOY (KVP) hoopt, dat de middenstandsnota spoedig bespro ken zal kunnen worden. Hij vraagt of de regeling voor de sanering van bakkerijen, die uitgegaan is van het ministerie van Landbouw, ook met medewerking van deze minister is tot stand gekomen? Spr. vraagt of het rapport van de middenstandsraad over de coördinatie van de registratie van bedrijven ook ter kennis van de Kamer zal worden gebracht. De heer Hooy pleit voor een mid denstands-toporgaan in de PBO. De heer REUTER (CPN) zegt, dat Rusland het voorbeeld geeft van een juist economisch systeem in tegen stelling tot onze oorlogseconomie. aanzien van de PBO nog enige re serve in acht nemen. Hij hoopt, dat het met de ontwikkeling daarvan in de toekomst vlotter zal gaan. De be drijfsorganen dienen echter een ver ordenende bevoegdheid te hebben, om daarvan eventueel gebruik te kunnen maken. Hopelijk zal de minister zijn aar zeling kunnen overwinnen in dit op zicht en zich over deze bevoegdhe den uitspreken. Kan de minister niet overgaan tot een instelling bij wet van een toporgaan voor de midden stand, als er in de SER bezwaar te gen mocht bestaan? Hoe denkt de minister hierover? De regering dient de bezitsvorming, en in het bijzonder het bezit van een eigen woning be vorderen. OOK DE A.R. De heer SCHOUTEN (A.R.) sloot zich bij de critiek aan, die reeds eer der was geuit tegen de uitlating van de heer Nederhorst. PvdA-afgevaar- digde heeft een ernstige inbreuk ge maakt op het beleid van de regering. De Kamer is van tevoren geconsul teerd over het te voeren beleid in zake de politieke gemeenschap. Een politieke integratie alleen is een lege huls. Mocht hier sprake zijn van een misverstand, dan hoopte de heer Schouten, dat dit nog bij de replieken zou worden rechtgezet. De A.R.-lei- der vroeg tevens de aandacht voor de gang van zaken bij de artillerie inrichtingen. Wanneer zullen de voorzieningen worden getroffen, om deze onderneming om te zetten in een normaal staatsbedrijf? De heer ZANDT (Staatk. Geref.) klaagde over de te hoge belastingen, die vooral de kleine bedrijven druk ken. Het bedrijfsleven is alleen te helpen door verdergaande drastische belastingverlagingen. De heer HAZENBOSCH (A.R.) wijdde in zijn maidenspeech aan dacht aan de productiviteitsbevorde- ring. Hij drong er bij de minister op aan niet onevenredig de nadruk te blijven leggen op technische maatre gelen en meer op de bevordering van de arbeidsvreugde bij de werkne mers. Met zorg vervulde spr. de moei lijkheden met de instelling van een middenstands-toporgaan. Als laatste spreker trad ten slotte op de heer VAN EIJSDEN (A.R.), die o.m. de liquiditeitsmoeiiijkheden van de middenstand behandelde. Vrijdagmiddag komen de ministers prof. dr. J. Zijlstra en A. C. de Bruyn alsmede staatssecretaris dr G. J. M. Veldkamp aan het woord. 75 Jaar in 't klooster Zuster Cleopha van de zusters der congregatie „Dochters van Maria en Jozef" hoopt a.s. Maandag in het rusthuis dezer congregatie te Nuland haar 75-jarig klooster jubileum te vie ren. Die dag zal de directie der con gregatie, de vicaris van het bisdom Den Bosch, een pontificale H. Mis opdragen. Zuster Cleopha, die 92 jaar is, heeft het grootste deel van haar kloosterleven doorgebracht in Does. burg. Zij bezit een pauselijke en een koninklijke onderscheiding. Deze laatste is haar bij haar 70-jarig kloos terjubileum door Prins Bernhard uit gereikt. 50 JAAR PRIESTER. Mgr. H. Paulissen S.M.A., rustend bisschop van Kumasi, die in Wolder bij Maastricht is geboren, viert 12 Juni 1954 zijn gouden priesterfeest. Mgr. Paulissen verblijft thans we der in het missiehuis voor Afrikaanse missiën te Cadier en Keer. „GEEN SENSATIE!" Vier militaire vliegers zijn de eer ste Nederlanders geweest die sneller dan het geluid hebben gevlogen. Het zijn de majoor-vl. G. Sonderman, de majoor-vl. wn F. J. Vijzelaar, en de majoor-vliegers J. van Arkel en J. H. Flinterman van de Koninklijke Luchtmacht, die dit kunststukje on langs in een Hunter jachtvliegtuig boven Engeland hebben volbracht. Dat dit niet direct op de dag zelf bekend is geworden, komt eigenlijk op rekening van het feit, dat ze het zelf helemaal niet zo belangrijk heb ben' gevonden en er waarschijnlijk helemaal niet de sensatie aan heb ben beleefd die een buitenstaander zich daarvan voorstelt. ,,Wij waren door Neville Duke, de invlieger van de Hawker-fabrieken zo goed ingelicht, dat we precies wisten wat er zou gaan gebeuren en dat elk geluidje dat we hoorden be kend was", aldus de majoor Vijze laar. Bovendien vonden drie van hen op een geluidsband in Engeland een Hollands commentaar op deze bele venis. Sonderman was n.l enige tijd eerder dan de andere gegaan en had zijn ervaringen vastgelegd op een bandje op het testcentrum Dunsfold. „De grote stilte in de cockpit van de Hunter en de doelmatigheid er van", dat is het, wat Vijzelaar eigen lijk het beste bij gebleven is van de drie vluchten, die hij, evenals de anderen met de Hunter heeft ge maakt en waarbij hij drie keer door de geluidsbarrière is gevlogen. Het toestel aarzelt „Soms hoor je een metalig klik ken en denk je dat een stel muizen door de cockpit loopt, maar dat is dan ook het enige. Gekleed in een speciale broek die hem tegen hoge versnellingen moest beschermen zo vertelt maj. Vijze laar steeg hij op om snel te stij gen naar de meest comfortabele hoogte van de duik, zo'n 40 a 45.000 voet. Toen de neus van de kist naar beneden onder een hoek van 30 gra den en geleidelijk liep de machmeter op naar het getal mach 1 (mach is de verhouding van de snelheid van de lucht tot de geluidssnelheid on der de omstandigheden van druk en temperatuur ter plaatse). „Vlak voor mach 1 treedt een lich te vibratie in het toestel op, de wij zer heeft even een beetje moeite, en staat een beetje te weifelen. Op dat moment komt de stuurknuppel van zelf naar voren. Die reageert een paar momenten helemaal niet en je kunt er niks mee doen. Dan plotse ling wandelt de wijzer rustig door en werkt de knuppel ook weer. En dan kun je ook weer normaal trim men en uit de duik komen. Gaat je snelheid dan weer terug, dan krijg je ongeveer hetzelfde in omgekeerde volgorde", vertelt Vijzelaar. Die „bang" die ze beneden horen vormt zich even vóór mach 1. Over wat die ..bang" nu precies veroorzaakt zijn de geleerden het nog niet eens, maar het effect is zo langzamerhand wel bekend gewor den, en dat soms ten koste van de ruiten en van de plafonds der hui zen. TRAGISCH ONGEVAL BIJ HATTEM. Gistermorgen omstreeks zeven uur vond een landbouwer onderaan de Geldersedijk even buiten Hattem het stoffelijk overschot van mr. A. W. Mesdag, advocaat en procureur te Zwolle. Het slachtoffer lag enige me ters achter zijn auto, die tótaal ver nield onderaan de berm van de dijk lag. Vermoedelijk is het ongeluk reeds zeer vroeg in de morgen ge beurd doordat de heer M. misleid werd door de mist. De echtgenote van mr. Mesdag had de avond tevoren in het Sophia-zie- kenhuis te Zwolle haar eerste baby gekregen. TEXTIELARBEIDERS Ook 5 pet. verhoging beneden 23 jaar De bondsvoorzitter van de Ned. Kath. Kleding- en Textielarbeiders- bond, St. Lambertus, de heer H. Huijsmans, heeft gisteren tijdens een vergadering te Helmond medege deeld, dat er overeenstemming is be reikt tussen de werkgevers- en werk nemersorganisaties in de textielin dustrie om de 5 pet. loonsverhoging als compensatie voor de huurverho ging ook voor de arbeiders en ar beidsters beneden de 23 jaar toe te passen. Bovendien is er overeenstemming bereikt om het basisloon voor de ge schoolde werknemer met twee cent per uur te verhogen. Daarnaast is de gemeente-classificatie van 13 tot 10 teruggebracht, met dien verstande, dat de loonvloer in de laagste ge meente-klasse is omhoog gebracht. Een en ander betekent, dat geschool de arbeiders ongeveer 8 cent per uur verhoging krijgen. VOORBURG VERKOOPT VILLA SONNENBURG AAN HET RIJK. Na een bewogen debat van bijna twee uur heeft de gemeenteraad van Voorburg gisteren met 17 tegen 4 stemmen besloten, de villa Sonnen- burg, behoudens goedkeur.ng van de Staten-Generaal, aan het Rijk te ver kopen. Het rijk wil hier het rijksin stituut voor zuivering van afvalwater, thans in het Bezuidenhout te Den Haag gevestigd, onderbrengen. Tot de tegenstemmers behoorde de wethouder van openbare werken, mr. L. Jonkergauw (K.V.P.). Een voor stel van mr. dr. A. Schrijvers (K.V. P.) om de villa te verkopen gan pa ter Kemps, werd verworpen.' Pater Kemps zou in de villa het St. Antho- niushuis willen vestigen, een tehuis voor kleine kinderen, dat nu een aan tal gehuurde panden in Scheveningen gebruikt, die echter binnenkort moe ten worden ontruimd. Burgemeester dr. J. W. Noteboom hield een vurig pleidooi voor verkoop aan het Rijk. Mr. H. W. van Doorn te Rotterdam, lid van het bestuur der Katholieke Volkspartij en voorzitter van de KVP in de kring Rotterdam is door het bestuur van de KVP. candidaat ge steld voor het voorzitterschap. In de partijraadsvergadering van 22 en 23 Januari komt de verkiezing van een voorzitter aan de orde. Henri Willem van Doorn is gebo ren te 's-Gravenhage op 6 October 1915. Na de lagere school volgde hij het gymnasium (Aloysiuscollege) te Den Haag. Van 1935 tot 1940 stu deerde hij aan de rijksuniversiteit te Leiden. Het eerste jaar klassieke let teren, daarna rechten. In 1940 is hij afgestudeerd. In zijn studententijd was.de heer Van Doorn o.m. leider van het jeugd werk (St. Franciscus Liefdewerk). In 1942 is mr. van Doorn gehuwd. Hij woonde eerst te Voorburg, ver volgens te Warmond, daarna te Rot terdam. Het gezin Van Doorn telt thans 5 kinderen. Mr. Van Doorn kwam in 1942 bij de rechterlijke macht, aanvankelijk als waarnemend ambtenaar van het openbaar ministerie, waarna als amb tenaar o.m. te Rotterdam. In zijn hoe danigheid van ambtenaar van het Openbaar Ministerie, 'werd mr. Van Doorn in 1945 heiast met de leiding van de P.O.D. te Rotterdam. In 1947 volgde zijn benoeming tot waarnemend advocaat-fiscaal bij het bijz. gerechtshof te Den Haag, in 1948 de benoeming tot advocaat-fis caal bij dat gerechtshof, in welke Vanwaar kwamen boobytraps? Ook elders gevonden Het onderzoek, dat de politie in stelt naar de herkomst der „booby traps" die eergisteren bij Ulvenhout gevonden werden en die aan een po litieman drie vingers gekost hebben, wijst in de richting van Dongen waar het vorig jaar eenzelfde soort mon sterpakjes gevonden werd. De „landmijntjes" zijn vrij primi tief vervaardigd van sigarettendoos jes, waarin zich een chemische cock tail -bevindt, die bij de minste druk explodeert. Zij werden ook het vorig jaar in de buurt van Dongen op de rijwielpaden gelegd, waardoor de fietsbanden van de wielrijders, die over zo'n pakje heenreden, aan flar den aprojigen. Op enkele pakjes stond geschreven: „Afblijven: Levensgevaarlijk". De politie vermoedt, hier te doen te hebben met een maniak of een min of meer georganiseerde verzameling onverantwoordelijke jongelieden. Het onderzoek duurt onverminderd voort. Naturalisatie van religieuse BEZWAREN! In de vaste commissie voor de na turalisatie van de Tweede Kamer hebben enige leden bezwaar ge maakt tegen de voorgenomen natu ralisatie van de te Keulen geboren religieuze Anna Max*ia Leupers, wo nende te Wateringen in Zuid-Hol land. In haar verzoekbrief hadden zij de vereiste beweegredenen tot het ver- krijgen van het Nederlanderschap niet kunnen ontdekken. En evenmin in de toelichting vin B. en W. van Wateringen, volgens welke de uit breiding van de kloosterorde in Ne derland, waartoe de aanvraagster behoort, beter zal geschieden indien de kleine kern daarvan van Neder landse nationaliteit is. Het naturali seren, zo betogen zij, geschiedt toch niet om een of andere kloosterorde uit te breiden? Enige andere leden waren van me ning, dat verzoekster terecht voor na turalisatie wordt voorgedragen. De eerderbedoelde leden lieten zich echter niet overtuigen, dat voor de aanvrage argumenten in het veld waren gebracht. Zij heeft toch, zo werpen andere leden op, zelf bij re quest daarom verzocht? En zij ach ten nader onderzoek dan ook vol maakt overbodig. De vaste commisie vertrouwt, dat de minister bereid zal zijn het bo venstaande vóór de openbare beraad slaging over het betrokken wets ontwerp, waarin voor nog twintig andere vreemdelingen naturalisatie wordt voorgesteld te beantwoorden. kwaliteit hij o.&. de bekende zaak tegen de verrader Anton van der Waals behandelde. In 1951 werd mr. Van Doorn be noemd tot substituut-officier van jus titie bij de arrondissementsrecht bank te Rotterdam. Sedert Januari 1951 is hij tevens belast met reor ganisatiewerkzaamheden bij het mi nisterie van justitie. Sinds Januari 1952 bij de afdeling politie van dat ministerie. In het katholieke verenigingsle ven heeft de heer mr. Van Doorn in verscheidene commisises zitting Hij is o.m. lid van de St. Vincen- tiusvereeniging en voorzitter van de Vereniging van Katholieke Gezins voogdij en patronage „St. Raymun- dus'' te Rotterdam. In de jaren 19451946 was de heer Van Doorn lid van het bestuur der KVP in de kring Rotterdam. In Mei 1951 werd hij voorzitter van de afdeling Hillegersberg der KVP Na de Kamerverkiezingen 1952 werd bij tot voorzitter der partij in de kring Rotterdam gekozen. Geen belasting van de Nobelprijs Het ontvangen van de Nobelprijs leidt niet tot jiet heffen van inkom stenbelasting. Dit verklaart minis ter Van de Kieft in zijn Memorie van Antwoord. Als reden hiervoor geeft hij op de omstandigheden waar onder de Nobelprijs wordt toegekend. De minister wenst niet in een open bare bespreking te treden over de belastingpositie van een bepaalde belastingplichtige. POLITIEMAN GED'OOD BIJ MOTORONGELUK. De 36-jarige Rijswijkse politieman J. H. N. is gisteravond het slacht offer geworden van een motoronge luk op de Bezuidenhoutseweg. Met een schedelbasisfractuur werd hij opgenomen in het ziekenhuis Brono- vo, waar hij aan de gevolgen is over leden. De politie-agent die een motor rijwiel bestuurde, passeerde een vrachtauto en sloeg door nog niet geheel opgehelderde oorzaak over de kop. De Haase verkeerspolitie verzoekt eventuele getuigen zich te melden. Niet zenuwachtig! In de nacht van Dinsdag op Woens dag sliep een jonge vrouw geheel al leen in een tehuis voor verpleègsters te Eindhoven. Omstreeks half twee werd zij wakker en ontdekte voor haar bed een onbekende man, die poogde haar te overmeesteren. Hierop ontstond een worsteling. De jonge vrouw, die geen hulp van bui tenaf kon verwachten, verloor echter geen ogenblik haar tegenwoordigheid van geest en wist tenslotte na een voor haar zenuwslopende tijd de man met een zoet lijntje van haar-kamer te loodsen. Enkele ogenblikken daar na, toen zij het terrein veilig waan de, verliet zij het gebouw en maakte alarm, waarna spoedig de politie ge waarschuwd was. Vlotte opsporing. Dank zij deze vlotte kennisgeving en het vage signalement dat de jon ge vrouw van de dader kon geven, is het de politie gelukt nog diezelfde nacht in zijn pension de vermoede lijke dader van deze aanranding aan te houden. Hij bleek een vier en twintig jarige inwoner van Eindhoven te zijn, die reeds meermalen met po litie en justitie in aanraking is ge weest. Hij ontkende pertinent zich aan het feit schuldig te lfebben ge maakt en gaf een alibi op. Toen de politie echter een nauwgezet onder zoek instelde, waarbij ook een speur hond en de technische dienst, goede diensten verleenden, stapelden de be wijzen tegen hem zich op. Hij legde tenslotte een volledige bekentenis af. Lopende-band-werk. Door allerlei aanwijzingen kwam de politie tot de overtuiging dat de man veel meer op zijn kerfstok moest hebben. Hij werd daarom nog eens aan de tand gevoeld en nadat hij In de huiskamer van de familie B. te Bussum is gisteren d° ontstekings buis van een handgranaat in een pan met gesmolten lood ontploft. Het liep nog vrij goed af. Want hoewel het gloeiende lood door de hele kamer spoot, kreeg het 15-jarig zoontje van de familie, dat over de pan gebogen stond slechts brandwonden aan ge zicht en handen. Het was een winstgevende gewoon te van vader B. zijn kinderen de hei op te sturen om lege hulzen en stuk ken lood te gaan zoeken. Dit kan, omdat de meeste heidevelden tegen woordig tevens schietterrein zijn. Dit lood smolt de heer des huizes thuis op de kachel om in een ijzeren pot. Steeds vergewiste hij zich echter of er zich geen springende waren bij bevonden. Gisteren had hij inderdaad een ontstekingsbuis van een hand granaat ontdekt en deze apart ge legd. Zoonlief dacht echter „dat weegt mee". Om deze subtiele reden wierp hij het pijpje in de pap met de reeds boven vermelde minder sub tiele gevolgen. eerst een diefstal door insluiping had bekend, volgde een lawine van be kentenissen. Thans reeds is bekend, dat hij zich op vijf en twintig plaat sen in Eindhoven heeft schuldig ge maakt aan insluipingen, waarbij hij vaak alleen geld en soms ook sigaret ten stal. Hij ging daarbij zeer bru taal te werk, doch door zijn werk wijze en een dosis geluk, is het hem gelukt zijn operaties enkele maan den lang vol te houden. Gebleken is nog, dat hij zijn werkzaamheden ook o.m. in Weert, Eest, Vught, Maas tricht en Helmond verrichtte. Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram. muz.; 7.15 Gewijde muz.; 7.45 Mor gengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws cn weerber.; 8.15 Brabant Grensrit; 8.25 Gram. mu-z. 9.00 v d. vrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Gram. muz.; 10.00 v. d. Kinderen; 10.15 Gram. muz.; 11.00 v. d. Zieken; 1145 Kamerkoor; 12.00 Angelus; 12.03 Gram. muz. (12.3012.33 Land- en tuinb. meded.); 12.33 Gevar. muz. 12.50 Brabant grensrit; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13,20 Promenade 14.10 Lichte muz. 14.20 Engelse les; 14.40 Amateursprogr.; 15.15 Kroniek van letteren en kunsten; 15.55 Piano duo; 16.20 Bespr. v jeugdlectuur; 16.30 De schoonheid van het Grego riaans; 17.00 V. d. jeugd; 17.55 Sport 18.05 V. d jeugd; 18.15 Journalis tiek weekoverz.; 18.25 Lichte muz. 18.40 Regeringsuitz.: Zoeklicht op de Westerse Defensie; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram muz.; 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. muz.; 20.25 De gewone man; 2030 „Lichtbaken", caus. 20.50 Gram. muz. 21.00 Gevar. progr.; 21.50 Act; 22.00 Wedstrijd in sterke verhalen; 22.30 Wij luiden de Zon dag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.2524.00 Kamerork. en solist. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 VARA; 10.00 VPRO; 10.20 VARA; 19.30 VPRO; 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gram. muz. 7.15 Gym; 7.30 Gram. muz.; 8.00 Nws. 8 18 Gram. muz. 8.30 Orgel spel; 8.55 V d. vrouw; 9.00 Gym. v. d. vrouw; 9.10 Gram. muz.; VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding; VARA:: 10.20 V d. arb. i. d. continubedrijven; 11.35 Blaaskwart.; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinb.meded.; 12.33 Gram. muz.; 13.00 Nws.; 13.15 VARA varia; 13.20 Accordeonmuz.; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Gram. muz. 14.25 Blokfluit-ens.; 14.45 Amateurs-uitz.; 15.15 Rep.; 15.30 Dansmuz.; 16.00 Bockbespr. 16.15 Omr. ork. en solis te 17.00 Act. 17.30 Topsongs; 18.00 Nws. en comm.; 18.20 Pianospel; 18.35 Lichte muz.; 19.00 Artistieke Staalkaart; VPRO: 19.30 „Passepar tout", caus. 19.40 „De Heidense we reld waarin het Christendom ont stond", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Socialis tisch comm.; 22.15 Weense muz. 22.40 „Onder de pannen", hoorsp. 23.00 Nws; 23.1524.00 Gram. muz.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7