De begroting 1954 werd vastgesteld Paardensport en nieuw raadhuis druk besproken Nieuwe subsidie-regeling voor de kruisverenigingen de van VRIJDAG 27 NOVEMBER 1953 DE 1.EIU5E COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 GEMEENTERAAD L1SSE Na de algemene beschouwingen over de begroting 1954 door de frac tieleiders in de raad van Lisse ging de voorz. tot de beantwoording over. Over het algemeen sluit men zich aan bij het door B en W. voorgestel de beleid en erkent men de bijzon dere positie op financieel gebied, waarin de gemeente verkeert. Dek king van het tekort uit de reserves wenst men evenmin als B. en W. De gemeente is in haar structuur veranderd en het sterk economisch leven is hieraan niet vreemd. Laten wij hopen dat de gemeente een gro ter aandeel zal verkrijgen bij de fi nanciële verhouding tussen rijk en gemeente of uit andere hoofde meer inkomsten zal verkrijgen van het rijk. B. en W. zijn van oordeel, dat het wel noodzakelijk is om het repre sentatieve deel op peil te brengen en hiervoor uitgaven te doen. De uitgaven voor de jubileumtentoon stelling van Keukenhof zullen be perkt blijven tot het noodzakelijke De belangen van de volkshuisvesting zullen niet geschaad worden door de bouw van een raadhuis. Z.i. zal het geen 10 jaren meer duren of hiertoe zal behoren te worden over gegaan, omdat het raadhuis te klein wordt en geen gelijke tred houdt met de groei en ontwikkeling van de gemeente. Bouwvolume Omtrent het bouwvolume van 1954 is niet veel te vertellen. Een uitge breid rapport is, na een ingesteld onderzoek, aan Ged. St, gezonden waarbij aangetoond is het tekort aan woningen, zodat gehoopt wordt een groter bouwvolume in 1954. De vestiging van industrie ter plaatse gaat niet hard en er zal z.i. meer begrip moeten komen om de indus trie aan te trekken Bij de bouw van huizen zal zeker rekening worden gehouden met grotere gezinnen. Of er meer werkgelegenheid zal komen houdt ten nauwste verband met het plaats hebbend structuur-onderzoek, hetgeen moet worden afgewacht. Het uitbreidingsplan zal vermoede lijk medio 1954 ter vaststelling aan de raad worden aangeboden. Hoog bouw en étagebouw zonder groen stroken zal zoveel mogelijk worden vermeden. Aan de krotopruiming zullen B. en W. hun volle aandacht schenken, opdat de woningtoestan den welke soms hartverscheurend en mensonwaardig zijn tot het ver leden zullen gaan behoren. Het verheugt het college dat men grote waardering heeft voor het meerdere begroote bedrag ten be hoeve van het onderwijs. Dat de jeugd niet over gebouwen beschikt om hun samenkomsten ef fectief te doen zijn betreurt spr. eveneens, doch is dit niet een gevolg van het niet samengaan van de ver schillende groeperingen voor een gemeenschappelijk gebouw? De sport heeft bij de leden een warm klop pend hart gevonden en Hiermede zijn B en W. het eens, doch krach tige jeugdorganisaties bewerken bij de jeugd meer en veelzijdiger be langstelling in het leven dan alleen sport. Het gaat om hogere doelein den. De nadere regeling voor subsi die van jeugdverenigingen moet niet als basis hebben het aantal leerlin gen van de scholen, doch moet zich meten aan de behartiging van de be langen voor de jeugd. Men moet meer gaan naar de vorming op bre der terrein in de jeugdverenigingen. Hij acht het betoog van de heer de Koning voor dit punt zwak. De uit breiding van speelvelden en aanleg van vrije speelvelden v.oor de jeugd houdt ten nauwste verband met het uitbreidingsplan. Paardensport De K.V.P. heeft sterke critiek op de sport en meer in het bijzonder op de paardensport in verband met de subsidie voor een eventueel te hou den concours-hippique, omdat zij dit een speculatief gebeuren achten. Hiermede is spr. het niet eens. Deze subsidie moet men meer zien als een symbolisch belang der gemeente Lis- se. Indien het publiek de gelegenheid heeft om dit sportgebeuren bij te wonen, b.v. op Zondag, zal het meer bezoekers trekken dan op werkda gen. Het beginsel van de Zondags wet is om de sport op die dag zo min mogelijk te hinderen. Hij meent dan ook het subsidie-bedrag te moe ten handhaven en geeft in overwe ging om het gevoteerde bedrag te doen bestendigen. Omtrent het voor stel van de K.V.P. om 5.000.uit te trekken voor de voorbereidende werkzaamheden van een zwembad verklaarde spreker, dat er reeds van particuliere zijde een comité is gevormd om een uitvoerig rapport hierover uit te brengen en dat zij zich voorstelt om hiervoor een bij drage te vragen van de inwoners van Lisse. Met de gegevens welke beschikbaar zullen worden gesteld door de gemeente kan deze commis sie haar werk verder bekijken onderzoeken, waarna wij bij de raad zullen komen om te weten te komen welke beperkingen de raad zal op leggen. Hij ontraadt genoemde frac tie om haar voorstel te handhaven Raad nogmaals aan het woord De heer de Koning het woord ver krijgende in 2e instantie verklaarde gemeend te moeten hebben tot uit drukking te brengen dat de bouw van een nieuw raadhuis niet de fi nanciële draagkracht van de ge meente mag ontwrichten ten koste van de volkshuisvesting, soc. zorg, enz. Als men zich even afvraagt wat dit zal moeten kosten komt men tot de conclusie dat dit een zware druk zal geven op de gemeente-begroting. De extra subsidie voor het kleuter onderwijs bij nieuwbouw is volgens spr. zeer laag, zodat hij heeft aan gedrongen op nader overleg met het schoolbestuur wanneer tot nieuw bouw zou worden overgegaan. De voetbalsport stelt de voorzitter z.i. in een verkeerd daglicht. De jeugd moet zelf kiezen, welke sport zij wenst te beoefenen. Hij handhaafde zyn mening omtrent de paarden sport. De heer van Leeuwen wees ander maal op de vrijheid voor het onder wijs voor alle richtingen, doch ver klaarde beperking en zelfdiscipline voor te staan bij de verschillende richtingen, opdat er' niet te licht vaardig wordt overgegaan tot school stichting. De voorzitter herhaalde het stand punt van B. en W. ten aanzien van een eventuele bouw van een raad huis en gaf de verzekering, dat dit zeer zeker de volkshuisvesting niet in de weg zou staan. Overleg om trent de bouw van een kleuterschool in verband met subsidiëring is steeds mogelijk. De heer De Koning repliceerde, waarbij hij om schorsing der verga dering vroeg voor enkele punten, teneinde deze te bespreken met de fractie. De voorzitter schorste de vergade ring en na opheffing dezer schor sing werd terstond overgegaan tot de behandeling van de begrotingen zelf en de inmiddels plaats hebbende wijzigingen De klok luidt De heer de Vries bracht de kwes tie van het klokluiden ter sprake en uit de korte discussie bleek, dat de raad van gevoelen was, dat de klok moest luiden om 12 uur, omdat hier door een oude traditie wordt besten digd. De heer de Koning verklaarde bij het betrokken volgno. dat de K.V.P. fractie heeft afgezien van het op brengen van een post van ƒ5.000. voor de voorbereidende werkzaam heden voor een zwembad. De heer Mesman besprak de terug gaaf van wegenbelasting aan de Lis- ser Poelpolder, teneinde haar plan nen om de 2e Poellaan te verbeteren te kunnen verwezenlijken. Weth. Lefeber verklaarde, dat dit de aan dacht heeft. De heer de Koning wenste het be drag van f 1.000.als subsidie voor de paardensport te blokkeren en eerst dan een beslissing te nemen als het zover is. De heer de Vries verklaarde tegen sport op Zondag te zijn evenals de heer Scholte. De winkelsluiting op Zaterdag avond, 28 November a.s„ zal zijn om 21 uur, hetgeen de raad goedkeurde. B en W. stelden voor om de ouden van dagen te subsidiëren en wel ver enigingen met minder dan 50 leden geen subsidie; verenigingen met 50 t/m 99 leden f 150,—; van 100 tot en met 149 leden 200,en 150 le den of meer 200,per jaar. Goed gekeurd. Bij de daarop gehouden rondvraag vroeg de heer Mesman of het ge maakte pad van klinkers bij de Be- mexwoningen niet wat ruimer had gekund. De voorzitter verklaarde, dat het pad is gemaakt naar het ge projecteerde plan en dat er nog een meter bij zal komen, wanneer de be- gehad bouwing aldaar voortgang zal heb ben. GEMEENTERAAD VAN SASSENHE1M Voor de zevende maal in dit jaar kwam de gemeenteraad van Sassen- heim in openbare vergadering bijeen. Wethouder M. Malmberg was wegens ziekte afwezig. Na de notulen en mededelingen werd de begroting over 1954 aange boden. Omstreeks medio December zal deze begroting in de raad worden behandeld. Aan een tweetal verzoeken mede werking te verlenen in de reiskosten naar een bijzondere school werd ge volg gegeven. Aan het schoolbestuur „St. Pancra- tius" zal medewerking worden ver leend by de aanschaffing van leer middelen. Onderwijskwesties. Vervolgens kwam de vijfjaarlijkse afrekening met de schoolbesturen over het tijdvak 1948 t.m. 1952 ter sprake. Uit het ontwerpbesluit blijkt, dat bij verschillende scholen een verschil is ontstaan tussen de totale vergoe ding per leerling en de voor vergoe ding in aanmerking komende kosten. Een school had meer ontvangen dan waarop recht bestond en dit bedrag dient aan de gemeente te worden terug betaald. De overige scholen za ten met een nadelig verschil of had den geen verschil. Het nadelige ver schil moeten de schoolbesturen zelf zien op te heffen. Men acht het wenselijk dat voor de leerlingen van de B.L.O.-school te Lisse een nazorgregeling wordt in gesteld. Deze regeling zal in wer king treden zodra de leerlingen in de maatschappij te werk worden ge steld. Hiervoor zal een bepaalde com missie in het leven worden geroepen. Een bedrag van 500 is hiervoor no dig. Voor Sassenheim komt dit neer op een bedrag van 100 ineens. Men besloot dit bedrag te verlenen. In verband met een K.B. betreffen de de „ontknikking" van de wedden van de onderwijzers bij het L.O. werd het „Bezoldigingsbesluit vakonderwij zers 1948" gewijzigd. In verband met een ander KB. werd de vuilwerk-toelage voor gemeentepersoneel per 1-1-54 weder om verlaagd van 100 tot 50 per jaar. Kruisverenigingen. Vervolgens kwamen de Kruisver enigingen aan de beurt. De bestaan de regeling van subsidie-verlening werd onvoldoende geacht. Het was de verenigingen niet mogelijk een reser ve te vormen om materiaal en der gelijke zelf aan te schaffen. Men be sloot thans deze regeling zodanig te wijzigen dat de verenigingen een armslag hebben zich te handhaven en te ontwikkelen. W>c voorheen de bepaling van kracht, dat het bedrag der subsidie niet hoger mag zijn dan het exploitatietekort, thans werd aangenomen om deze bepaling te wijzigen zodanig dat indien in een jaar de rekening van de vereni ging een batig saldo aanwijst wat ho ger is dan 10 pet van he„ totaal der exploitatiekosten, die meerdere be drag op de subsidie in mindering zal worden gebracht. Hierna werden de subsidies van de verschillende Kruisverenigingen vastgesteld over 1952, waarbij deze nieuwe regeling reeds in werking trad. Deze subsidie-vaststelling kost de gemeente 5316.Geraamd was 4378.20. Nog steeds is men doende een uit breidingsplan te ontwerpen. Zolang dit plan niet gereed is dient er een /oorbereidingsbesluit genomen te worden om in eventuele gevdllen te beslissen over bouwvergunningen e.d. Een voorbereidingsbesluit is echter van beperkte duur. Nu was het laatst genoemde besluit inmiddels verval len, terwijl het uitbreidingsplan nog niet klaar is. Zodoende moest er weer een nieuw besluit worden genomen. De heer Schrama vroeg de voorz. wat de oorzaak was van het lange uitblij ven van het plan. De voorz. noemde verschillende oorzaken, die niet in de macht van B. en W. liggen. Men zal echter alles in het werk stellen het plan op 26-11-54 klaar te hebben. Aan de heer Slootweg werd me dewerking verleend bij de verbou wing van z'n woning. Vervolgens werden de prijzen vast gesteld waarvoor verschillende per sonen grond konden pachten van de gemeente. Zoals reeds was vermeld achtte men het noodzakelijk dat de verlich ting in de vroege ochtenduren beter wordt. De gemeenten Hillegom en Lisse hebben reeds een besluit in deze richting genomen. De meerdere kosten per jaar voor onderhoud, meer stroomverbruik enz. zullen ko men op 300, alsmede een eenmalige uitgave van ƒ400. Aldus werd be sloten; tevens werd besloten de lan taarns aan de Oosthaven te vergro ten, zulks ten behoeve van de aldaar gevestigde rederijen. Een ruiling van grond met de Coöp. Woongemeenschap Sassenheim werd goedgekeurd. Tenslotte moest men het complex woningen voor bejaarden, welke wo ningen in aanbouw zijn, een naam ge ven. Om historische redenen, die wij reeds publiceerden, werd de naam „Nyenburg" gekozen. NOORD WIJK THEODOOR H. POLMAN WERD 80 JAAR De paedagoog en musicus Theo- door H. Polman heeft gisteren onder grote belangstelling zijn 80ste ver jaardag gevierd. De ontvangkamer van de krasse jarige was gistermorgen vroeg reeds herschapen in een bloe mentuin. Gelukstelegrammen werden de gehele dag aan zijn huis aan de Van Hardenbroekweg te Noordwijk aan Zee bezorgd. Het gemeentebe stuur zond een enorme bloemen mand en burgemeester mr. G. F. W. van Berckel kwam zijn gelukwensen persoonlijk aanbieden. De jubilaris was er zeer door getroffen, dat zijn oude vriend dr. Kolff, die indertijd in Z.-Afrika de lijfarts van Paul Kruger was deze dag niet had ver geten en vandaag zijn gast wilde zijn. De „Echo der Duinen" bracht 's avonds een serenade. Leerlmgenavond R. K. ULO Het behoeft geen verwondering te wek ken, dat de grote zaal van het „Casi no" gisteravond tot in de uiterste hoekjes was bezet, ter gelegenheid van de traditionle leerlingenavond van de R. K. ULO-school. Want wie eenmaal een dergelijke avond heeft meegemaakt, zal zeker „vaste bezoe ker" worden. Vol bewondering was men ook over het programma van de ze avond. Zang, declamatie, gymnas tiek, kleuterdans, volksdansen, toneel schetsen en een komisch toneelspel in 1 bedrijf. Alles werd keurig uitge voerd. De examenklas 1952 gaf een geestige schets van een leerlingenbij eenkomst in Moulin Rouge. De exa menklas 1953 vonden wij bijeen als oude besjes gestationneerd in het Gasthuis" een schets waarom harte lijk gelachen is. Het hoofd der school, de heer S. Neefjes, bracht dank aan allen, die aan het slagen van de avond hadden medegewerkt. Oranjevereniging Zee Gister avond vergaderde de O. V. in ons Ge bouw, waarbij de opkomst matig was. Uit het 6e jaarverslag bleek, dat de O. V. thans 401 leden telt en de ge houden Koninginnefeesten zeer goed geslaagd zijn, dank zij de gewaar deerde medewerking van de „Echo der Duinen". Het jaarverslag van de penning meester gaf aan een batig saldo van 984,38. De kascommissie bracht een gunstig verslag uit. In de nieuwe kas commissie werden benoemd A. v. d. Niet, J. de Ruijter en J. v. Waersum. In het bestuur kwam een grote ver andering. De heren H. C. Admiraal en H. van Rhijn hadden voor hun functie bedankt, evenals de aftreden de heren dr. De Graaf, J. P. Barn- hoom en C. v. d. Niet. Als nieuwe be stuursleden werden gekozen de he ren S. Pasma, Jarison, W. de Ruijter, J. A. Schumacher en W. Spaander man. Schietvereniging De wisselme dailles werden deze week gewonnen door D. A. Lüschen, 41 pt., Ie klasse. A. van Egmond, 40 pt., 2e klasse. J. van Bëelen Jr., 41 pt., 3e klasse. K. Goudriaan, 86 pt., adspiranten. NOORD W1JKERHOUT HOKKENSHOW „DE DUIN- KLIEVERS". C. P. v. d. Berg 190 y3 p.; St. Jan 190- p.; St. Pieter 189y2 p.; P. Dui venvoorde Pz. 188 y. p.; A. Passchier 188 p.; K. Nulkes 187)4 p.; R. Traas 186p.; J. Plug 186 p.; St. Aloysius Pav. 185 Yi p.; K. Duivenvoorde 185 y. p.; Ant. Duivenvoorde 185 p.; J. van Denzen 185 p.; J. v. d. Berg 184)4 p.; Br. Kolc 184y, p,; P. Duivenvoor de Azn. 184 p.; G. Duivenvoorde 183 J4 p.; H. Dijkstra 183 y3 p.; P. Heshof 183 p.; PeetersBroekhof 183 Y, p.; G. Kruise 183 p.; W. Broek hof 183 p.; J. van Kesteren 182 p.; H. Looijestijn 182 X p.; W. v. d. Linden 180)4 p.; A. v. d. Burg 180 p.; B. Ooms 180 p.; C. de Kon 93 y, p.; De volgende show vindt plaats 1 Dec. a s. voor oude duiven. Op de laatste bestuursvergadering zijn weer plannen gemakt voor de jaarlijkse clubtentoonstelling. De data zijn gesteld op 16 en 17 Januari. Voor dekking van de onkosten is weer een verloting aan de tentoon stelling verbonden met prachtige prij zen. Contact-avond Rijkspolitie. Ten einde goede verstandhouding onder ling tussen de manschappen van de beroeps- en reserve Rijkspolitie en tussen de politie en .de burgerij te bevorderen heeft de amusements vereniging van de groep Noordwij- kerhout de manschappen, hun echt genoten of verloofden en een aantal genodigden uit de burgerij bijeen gebracht in de zaal van gebrs. Bra- ma voor een feestavond met een ca baret-programma en een dansje na. Ook de manschappen van de Natio nale Reserve en hun dames waren genodigd en in flinke getale opge komen, zodat de grote zaal bijna ge heel gevuld was. Na een kort inleidend woord door de groepscommandant opperwacht meester Been, waarin deze vooral de autoriteiten welkom heette en dank bracht voor hun aanwezigheid bracht het cabaretgezelschap „De Pegel", ge vormd door personeelsleden van het Gemeentelijk Energiebedrijf te Haar lem een z.g. revue onder de titel „Vliegende Schotels". Het G.E.B.-dansorkest onder lei ding van de heer J. Hoogland ver zorgde het muzikale gedeelte vóór, tijdens en na de revue. Majoor Warmoltz bracht de leden van het gezelschap dank en bood de dames bloemen en de heren een pakje sigaretten aan. Spreker zette het doel van de avond in 't kort uit een en wees er vooral met nadruk op, dat de politie door de burgerij niet moet gezien worden als een korps boemannen en proces-verbaal jagers. De burgers en vooral de kin deren moeten in de politieman hun vriend leren zien, die hen op alle mogelijke manieren helpen kan en ook wil. LEIDSCHENDAM Geb.: Theodorus B. M. z. v. W. J. Overvliet en M. M. Remmerswaal; Nicolaas G. W. z. v. G. W. Stapel en E. M. Wortel; Alexius J. z. v. J. P. van der Kleij en C. H. Groenewegen; Wilhelmus F. A. z. v. W. P. van Ba ren en F. W. Bierhuis. Ondertr.: Arnoldus L. van Zanten te Wassenaar en Pieternella W. Bier huis. Getr.: Martinus van Dijk te Rijs wijk en Jeanne E. A. Koning; Theo dorus M. J. Lexmond en Johanna Th. van Santen; Johannes H. Koens te Den Haag en Maria C. Hooymans; Albertus L. G. de Groot en Maria W. de Korte. OEGSTGEEST St. Nicolaasactie Woensdagmid dag is het de grote dag voor de jeugd in onze gemeente, want dan hoopt St. Nicolaas om half drie te arriveren als gast van de Oegstgees- ter middenstand. Het muziekgezel schap „Truimph" zal deze blijde in- comste en rijtoer muzikaal opluiste ren, daarbij geassisteerd door tam boers en pijpers. Op St. Nicolaasdag volgt dan de grote dag voor de volwassenen want dan zal St. Nicolaas andermaal gast zijn van de middenstand en de vele prijzen persoonlijk gaan uitrei ken, welke thans in de etalages op de onderscheidene eigenaars liggen te wachten. En als is het een diep geheim, wat er in die pakjes zit, we menen toch wel te mogen zeggen, dat de Oegstgeester middenstand goed uit de hoek gekomen is on straks vele blijde verrassingen te wachten staan. De heer F.. J. J. C. van der Voort slaagde te Rotterdam voor het can- didaatsexamen economie. Geboren: Johan Hendrik Wil lem, z. van J. H. W. de Jong en C. C. Duyndam. Getrouwd: A. P. Klijsen en M. E. Peeters; J. M. E. L. Timmers en E. J. M. Bolsius; S. A. Ciere en H. J de Graaf; A van Vliet en J. Hou- waart. RIJNSBURG KU-PLU-KO-TENTONSTELLING. Gisteravond had in het veiling gebouw „Flora" de opening plaats van de Konijnenfokkers- en Pluim veetentoonstelling „Ko-Plu-Ko". We gens het gemis van een voor dit doel geschikte zaal, had deze provinciale tentoonstelling plaats in „Flora". De lijst van inzenders vermeldt 75 namen Katwijk, Leiden, Noordwijk, Noord wij kerhout, De Zilk, Wasse naar, Voorhout, Lisse, Sassenheim, Bodegraven, Berkel, Voorschoten. Er komen in het programma 78 namen voor van schenkers van ereprijzen. 515 dieren zijn voor deze tentoon stelling ingezonden. Zulke cijfers wijzen reeds op de belangrijkheid van deze show. De voorzitter, de heer J. N. Sibie, sprak een woord van welkom, inzon- der tot burgemeester Woldringh van der Hoop, die zo vriendelijk was de tentoonstelling te openen. Ook tot de afgevaardigden van de zustervereni ging, de schenkers van ere- en an dere prijzen en tot de bélangstellen- den. Een extra woord van dank tot de secretaris, de heer L. A. Kreft, die zo ontzettend veel werk verzet had voor deze tentoonstelling. Dan gaf hij het woord aan de burgemeester. Spr. vond het een genoegen deze tentoon stelling te mogen openen. Dat deze tentoonstelling niet in Katwijk kon worden gehouden heeft oók 'n goede zijde. De vereniging kan daardoor haar vleugels breder uitslaan buiten Katwijk en omgeving. Het initiatief vond spr. zeer mooi. Het is ondoenlijk de vele prijswin naars te noemen en dus bepalen we ons tot de winnaars van de hoofd- ere-prijzen. De heer L. A. Kreft kreeg een ere-prijs voor de mooiste hen, n.l. de wisselbeker van de bur gemeester, welke nu voor de tweede maal door de heer Kreft behaald is, Dan een ereprijs voor de mooiste haan, gewonnen door de heer D. van 't Woud te Leiden. De heer K. J. Smits had de mooiste hen. Mevr. Berkheij te Leiden het mooiste jonge hoen. Voor de mooiste krielhoen was winnaar de heer F. van der Mark. Voor de mooiste krielhen de heer L. A. Kreft. In de groep sierduiven was de heer J. N. Sibie winnaar voor de mooiste doffer. De mooiste duif de heer H. Aalders te Wassenaar. mooiste duif van eigen fok de heer J. N. Sibie. Voor de groep konijnen, mooiste ram was L. A. Kreft de win naar van de hoofdereprijs en voor de mooiste voedster mej. C. v. Eden te Wassenaar. Voor de mooiste jonge duif, eigen fok, de heer L. A. Kreft. Bij de postduiven was de heer J. Rakhorst te Noordwijk de winnaar en voor de mooiste jonge duif de heer J. Aanhaanen te Katwijk aan den Rijn. VALKENBURG Katholiek Valkenburg. Dinsdag avond hield Katholiek Valkenburg de tweede contactavond van dit seizoen. De voorzitter heette alle aanwezigen van harte welkom, in 't bizonder pas toor Hesp en kapelaan Bakkers, die steeds door hun aanwezigheid het belang van deze avonden onderstre pen. Pastoor Hesp behandelde enkele hoofdstukken uit het Boek der Open baring. Hierna waren allen nog een poosje gezellig bijeen. Ook deze avond mag weer geslaagd genoemd wor den. Geboren: Brunsje Yvonne, dr van C. van Tol en I. E. Ottevanger. Laatste Berichten BIDAULT AFGETREDEN. e Franse minister van buiten landse zaken, Georges Bidault, heeft Vrijdag, onmiddellijk nadat premier Laniel bij de voortgezette besprekin gen in de Franse nationale vergade ring het woord had gevoerd over een motie van vertrouwen in het rege ringsbeleid, schriftelijk zijn ontslag ingediend. BIDAULT TREKT ONTSLAG- AANVRAGE IN. Na een onderhoud van een kwar tier met premier Laniel verklaarde Bidault tegenover verslaggevers, die hem vroegen of hij nu werkelijk was afgetreden: „Neen, maar ik heb van man tot man met de prmier gespro ken". Hij voegde hieraan toe: „Wacht u de behandeling (van de motie van vertrouwen) van Vrijdagmiddag in de Nationale Vergadering maar af". Een lid van Bidaults staf heeft me degedeeld dat de minister heden middag drie uur, wanneer het debat wordt vortgezet, een rede zal hou den. Marktberichten LEIDEN, 27 Nov. Vee. Aange voerd: 55 Melkkoeien, 200 Vette koeien, 249 Vare koeien, 504 Graskal veren, 11 Vette kalveren, 52 Nuchtere kalveren, 900 Vette schapen, 1515 Vette lammeren, 18 Varkens (zeugen) 229 Schrammen, 544 Biggen, 1 Paard, 12 Geiten. Totaal 3850. Melkkoeien ƒ775—1075, Vette koeien 800—1000 p. kg. sch. gew. 22.75, Varekoeien ƒ525—750, Vaarzen ƒ650—8.50, Pin ken 375—550, Graskalveren f 525 370, Vette kalveren lev. gew. 2.10 2.50 per kg., Nuchtere kalveren (sl.) ƒ43.58, lev. gew. 1.201.40 per kg. Vette schapen 85115, Vette lam meren ƒ80100, Zeugen (drachtige) 200320, Schrammen 5595, Big gen 3042, Geiten 1528. Handel: melk- en vaarkoeien, vette koeien, vaarsen, pinken, vrij goed; vette gras- en nuchtere kalveren, gei ten, matig; zeugen, schrammen en biggen, redelijk; schapen en lamme ren, kalm. Runderen: aanvoer gro ter; schapen en lammeren: grote aan voer. T.B.C. vrije afd.: grotere aan voer dan anders. Kaas. Goudse extra kwaliteit ƒ223, idem le kw. ƒ212217, 2e kw. 208211. Aanvoer 28 partijen, handel matig. Leidse le kw. 186 Aanvoer 4 partijen, handel matig. LEIDSCHENDAM. 26 Nov. Groente. Sla 5.308.20; Stoof- sla 1112 ct. Spinazie 3841 ct. An dijvie 1215 ct. Bospeen 1112 ct. Selderij 3.004.50; Bleekselderij 7.60—7.70; rode kool 8.40—9.90; ?roene kool 9.309.40; boerenkool 1.201.55; knolselderij 1116 ct. peterselie 3.004.50; spruiten 27 34 ct. uiten 3.205.00; snijbonen 9.00—13.50; prei 85—38 ct. DUPONT WANDEL- of AVONDNYLONS JOVANDA ENKALON WANDELNYLONS en de bekende PERLON WANDELNYLONS per paar: Welk soort de Sint ook kiest.. GERZON NYLONS ZIJN GOEDE NYLONS. le kwaliteit, goed van pasvorm, grote maten extra lang, volledig geminderd en... 'n prachtige sortering nieuwe tinten

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3