Hongaarse meesters dwongen Albion het trotse hoofd te buigen Na 90 jaar, eerste nederlaag op eigen bodem (3 6) Uitvoer met 8% toegenomen DONDERDAG 26 NOVEMBER 1953 DE I.E1USE COURANT TWEEDE BI .AD PAGINA 1 Het eerste Hongaarse doelpunt, ge maakt door de centerhalf J. Bozsik. WATERPOLO. LZC I—DZV II 5—2. Evenals in vorige ontmoetingen domi neerde de LZC-aanval uitstekend en vooral Harry Snijders deed van zich spreken. Zo kon het gebeuren dat hij voor rust alle doelpunten voor zijn reke ning nam. In de tweede helft ging het wat min der gelukkig voor de thuisclub en na een fout in de achterhoede werd het 31. Na een afgekeurd DZV-doelpunt, de gasten waren fanatieke tegenstanders, wist J. v. d. Reijden de stand tot 4I op te voeren. DZV werd sterker en menig doelpunt werd door lat en palen gekeerd. Toch bracht een onverwachts schot de stand op 42. maar nadien zorgde Snijders opnieuw voor 52, waarmede tevens het einde kwam. LÜZV I—ZWIP n 2—2. Twee gelijkwaardige ploegen hebben een geanimeerd waterpolopartijtje ge speeld. Voor rust wist Snijders de stand op 10 te brengen. Zwip zorgde voor 11, maar Platenburg bracht de stand op 21. In de tweede helft een gelijkwaardige wedstrijd met beide doelen om beurten in gevaar. Een afgekeurd doelpunt voor LUZV deed de spanning stijgen en tegen het einde werd het met een „slippertje" toch 22. Een kleine Leidse zege was zeer zeker verdiend. TAFELTENNIS. R.K.L.T.V. „DE SLEUTELS". Het eerste Sleutelsherenteam speelde onlangs twee wedstrijden op een mid dag. Haar uitwedstrijd tegen Assumy 1 werd een 73 overwinning, de thuis wedstrijd tegen het machtige Wibo 2 werd een 37 nederlaag. Sleutels 2Treffers 3 19; Sleutels 3 Detas 2 7—3; TOV 1—Sleutels 5 10—0; Sleutels 6Sportief 6 19. Het tweede damesteam won van Wils kracht 2 met 73. De drie verliezende punten werd veroorzaakt door het niet kunnen deelnemen van een der Sleu telspeelsters. Als een dreigende wolk hing de eerste nederlaag van het Engelse elftal in de in October gespeelde wedstrijd tegen het FIFA-team boven het massale Wem- bley-stadion en bijna hadden de mannen van Billy Wright hun trotse record ongeslagen in thuiswedstrijden toen verloren. Scheidsrechter Griffith, de man uit Wales, gaf, naar men zich herinnert, echter Engeland het fraaiste geschenk ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de F.A., een zeer twijfelachtige strafschop in de laatste seconde, welke door rechtsback Ramsey in een doel punt de gelijkmaker werd omgezet. Wat het FIFA-elftal niet was gelukt, al luidde het algemene oordeel, dat de continentale spelers beter voetbal had den gedemonstreerd dan het elftal van Albion, bleek voor de Hongaarse voet balkunstenaars, goochelaars met de bal, tovenaars met hun magische spelkwa- liteiten, een vrü gemakkelijke opgave te zijn. Deze artisten in hun wijnrode shirts handhaafden niet alleen hun ongeslagen record in landenwedstrijden, dat dateer de van Mei 1950, maar bovendien lieten zij geen ogenblik in deze historische strijd in het Wembleystadion, opnieuw tot de nog toe gevuld met 100.000 toe schouwers, twijfel bestaan over het feit, wie de meesters, ja eigenlijk de grote meesters van het hedendaagse voetbal zijn. Na een aanvankelijke 41 voor sprong, wees het scoringbord tien minu ten na de hervatting reeds 62 voor Hongarije aan, smadelijke cijfers, welke en daarom zal deze nederlaag de Engel sen zo somber stemmen, waren verkre gen door spel, dat een klasse beter was, zowel in technisch als tactisch opzicht, zowel wat betreft de balbehandeling als de spelopvatting. De leerlingen van het vaste land van Europa demonstreerden in het Wembleystadion zo duidelijk hun grootmeesterschap, dat de leraren of la ten wij liever zeggen de professoren in het voetbalvak in vele perioden van de wedstrijd als verloren op het grastapijt rondliepen, met duidelijk in hun spel de wanhopig gebaar nog juist de bal uit de doelmond. Het tempospel van de voor hoede der gastheren leverde tevens een tweede doelpunt op. Stan Mortensen de Hongaarse Britse leeuw knock-out. Enkele minuten na de hervatting za gen wij Wright ergens hinkend op het veld en moest Mortensen door een paar Hongaren buiten het veld worden ge dragen: de laatste was groggy. Beide spelers waren in enkele minuten weer opgeknapt. De Hongaren begonnen weer met een offensief. Puskas kopte tegen de paal, maar dit betekende uitstel van executie, want in de 7e minuut schoot Bozsik een bal hoog en onhoudbaar voor Merrick in het net (25). Ontmoedig speelde Engeland verder. De Hongaren waren heer en meester op het terrein en vier minuten later was het Hidegkuti, die een hoge kopbal van Puskas goed stopte en van dichtbij het zesde doelpunt voor zijn rekening nam (2—6). Het pleit was, met nog ruim een half uur te spelén; beslist. De wijnrode shirts van de Hongaren zag men voortdurend in het Engelse doelgebied opereren maar enkele hoekschoppen leverden geen verdere successen op. Tot doelman Grocsis bij een gevaarlijke soloren de Engelse linksbuiten Robb bij het bee- vasthield, een overtreding, welke door scheidsrechter Horn scherp werd gecon stateerd en waarvoor hij terecht een strafschop toekende. Het was Ramsey, het vonnis voltrok (36). In de resterende tijd ging het spel weliswaar gelijk op, maar de voorhoede van Hongarije was gevaarlijker dan die van de Engelsen, en het aantal kansen, dat Hongarije kreeg, was veel groter, al wist men er verder geen gebruik van te maken. 7 minuten voor het einde liet doelman Grocsis zich wegens een ge blesseerde onderarm vervangen door Geiler. In de eerste plaats was het een snelle wedstrijd, zo snel. dat naar mijn mening de Engelsen op dat punt door de Hon garen zijn overtroefd. Afgezien nog van het feit. dat de Hongaren veel beter en vaker schoten dat men gedacht had. Maar gemakkelijk, neen, dat was de wedstrijd voor mij niet. Herhaaldelijk ving ik bij een beslissing mijnerzijds uit een Hongaarse mond het woord „incor rect'" op. Laat ik eerlijk zeggen, dat de spelers van Hongarije dat woord nogal veel gebruikten, vermoedelijk het enige Engelse woord, dat zij kenden. Maar ik heb mij door die opmerkingen niet laten intimideren. Overigens: de Hongaarse ploeg heeft de zege volkomen verdiend". Tijdens de maaltijd bleek, dat alle officials zeer tevreden over de leiding van Horn zijn geweest. Men stak dat niet onder stoelen of banken en vooral het feit, dat onze landgenoot de minst opvallende figuur in het veld is geweest, werd geroemd. De wedstrijd kon op deze wijze volledig tot zijn recht komen. En de Hongaarse officials lieten door schemeren, dat zij zeker niet zouden aarzelen om de heer Horn uit te nodigen voor het leiden van de wedstrijd te Boedapest, misschien wel die. welke dat land in Mei van het volgend jaar tegen Engeland, de revanche, speelt. erkenning van een nederlaag tegen wonderteam. De glorie van het moeder- SCHEIDSRECHTER HORN: land der voetbalsport was ontluisterd, er was een dikke punt gezet achter een •1#*1 tijdperk, waarin Engeland de toon in de I oI10ll0 011 ITlO&iÜk t0 internationale voetbalwereld had aange- geven en door zijn daden op de grasmat het spel had beheerst. De interlandwedstrijd FrankrijkIer land, we\ke te Parijs in de voorronde (groep 4) van het tournooi om het we reldkampioenschap werd Op Zondag 13 December zullen de jaarlijkse onderlinge Sleutelskampioen schappen worden verspeeld. Hieraan kan door alle Sleutelsleden worden deelge nomen en zal aan iedere speler (ster) ruim speelgelegenheid (door herkan sing) worden gegeven. De Sleutelsleden worden verzocht allen deze dag vrij te houden!! Voor hen die belangstelling hebben voor de tafeltennissport zij nogmaals medegedeeld dat de Sleutels elke Dins dag- en Donderdagavond trainen in het gymnastieklokaal van de R.K. Jongens ULO aan het Vrouwenkerkhof van half acht tot half elf uur. SCHERMEN DODELIJK ONGELUK BIJ FLORETTRAINING. De 23-jarige Zweedse schermer Sven Sigurd Larsson is tijdens een trainingspartij op floret te Goete- borg dodelijk gewond. Toen de tegenstander van Larsson een uitval maakte, brak de kling van het wapen en sneed vervolgens de halsslagader door. Voordat de ambulance ter plaat se was gearriveerd, was Larsson reeds dood gebloed. ATHLETIEK. EDUARD HERMES GEDECOREERD. Tijdens een Zaterdagavond te An- derlecht bij Brussel gehouden ban- volgen wedstrijd Na afloop van de wedstrijd zaten beide elftallen met hun leiders aan een dis, welke in liet Wembley-restaurant werd opgediend. Hier vonden wij ook de Nederlandse scheidsrechter Leo Hom de beide grensrechters Jan Bronk- horst en Klaas Schipper. Was het een moeilijke wedstrijd om te leiden? vroegen wij. „Zo op het ge zicht niet, en de toeschouwers zullen van de tribunes af wel gedacht hebben, dat ik een gemakkelijke taak had", luidde het antwoord van Hom. Maar dat is toch niet helemaal juist. door Frankrijk met 10 gewonnen. De ter gelegenheid van het feit, dat de voorzitter van de Koninklijke Belgische Athletiek Bond, Eduard Hermes, 25 jaar achter elkaar de pre sidentiële hamer heeft gehanteerd, kon het hoofd van de K.N A U.-dele- gatie, de heer J. B. Wesseling mede delen, dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Hermes te benoe men tot officier in de Orde van Oran je Nassau, dit in verband met zijn grote verdiensten ten aanzien van de athletiekbetrekkihigen tussen België en Nederland Toen de heer Wesse ling aan het slot van het banket van deze decoratie gewaagde, brachten de ruim 300 genodigden de jubilaris een ovatie. De vertegenwoordiger van de Bel gische minister voor de openbare ge zondheid, de heer Spreutels maakte bekend, dat de heer Hermes door ko ning Boudewijn was benoemd tot of ficier in de orde Leopold II. Het verlenen van deze onderschei dingen vormae het hoogtepunt van ruststand was 00. Frankrijk heeft zich door deze over winning in het eindtournooi om de we reldtitel geplaatst. De Franse ploeg leidt in de groep met 6 punten uit 3 wed strijden. Ierland heeft 2 punten uit 3 wedstrijden en Luxemburg 0 punten Uit 2 wedstrijden. SCHAKEN. De Boskoopse Schaakver. Inter Nos moest 'ook haar tweede competitiewed strijd van de L.S.B. verliezen, ditmaal tegen Philidor 2. De uitslag werd 2}7 6]/j in het voordeel van de gasten. De gedetailleerde uitslag luidt: Inter NosPhilidor: S. J. van Wijk H. J. Elemons 01; A. Broekhuijzen J. Padding 01; A. SytzemaTh. v. d. Berg 01; W. Donker (res.)G. Pels (res.) y,Yj-, J. C. BulkDr. Baahuy- zen v. d. Brink Y—Y; N. Cok—J. W. Aalbersberg y7y; J. A. LoefJ. A. P. Moonen xx; P. v. VeenJ. W. Lint- veld 10; C. P. D. ClaesensS. G. v. d. Meulen 01: S. v. GemerenA. G. de Kier 01. Totaal 2y7%y2 met één afge broken partij. HET SPELVERLOOP. Reeds in de eerste minuut nam Hon garije reeds de leiding. Met. een elegante beweging omspeelde Hidegkuti linksback Eckersley, aan het slot van een korte combinatie van de Hongaarse voorhoede. Hij zag een gaatje, loste van meer dan 20 meter afstand een kogel, waarop Merrick blijkbaar niet gerekend had. En voordat de Engelse keeper zich had ge realiseerd wat er was gebeurd, vloog-de bal in de uiterste linker bovenhoek 01. De Hongaren, aangemoedigd door dit succes, bleven in het veld in de aanval, een hoekschop leverde niets op en Mer rick werd vervolgens scherp op de proef gesteld. Een kopbal van Kocsis vloog juist naast. De druk op het En gelse doel moest tenslotte het tweede doelpunt opleveren, welke prompt in de 10e minuut kwam van de voet van Hidegkuti. Scheidsrechter Horn annu leerde deze goal op aanwijzing grensrechter Bronkhorst wegens buiten spel. Na een kwartier spelen noteerden wij pas de eerste serieuz eEngelse aan- wij pas de eerste serieuze Engelse aan- van Mortensen kreeg aangegeven, nadat de Hongaarse achterhoede kennelijk in de mening had verkeerd, dat de Engelse midvoor in buitenspel positie stond. Sewell omspeelde Buzansky handig en deponeerde langs de uitgelopen Grocsis de bal over de doellijn, 11. Doelpuntenregen. De gasten antwoordden met enkele fraai opgezette aanvallen, mochten tweede en een derde hoekschop nei en nadat Kocsis voor open doel jam merlijk had gemist, maakte Hidegkuti in de 21e minuut het tweede Hongaarse doelpunt, 12. Hongarije beheerste de strijd volko men. Budai schoot naast de paal en de druk werd zo groot, dat Puskas na 23 minuten met een goocheltoer de bal vlak voor het doel vrij makend Mer rick geen schijn van kans gaf, 13. En vier minuten later was de stand reeds 41 voor Hongarije, toen Bozsik een vrije trap mocht nemen op het mid denveld wegens een overtreding van Eckersley. Puskas, overigens zeer toe vallig, deed het leder van richting anderen, waarna de bal laag in uiterste linkerhoek verdween. Toen er nog geen half uur gespeeld. Engeland speelde een verloren wedstrijd... De tweede serieuze aanval Engelsen werd keurig door de debutant Robb ingekopt, een kwartier voor de rust, maar keeper Grocsis sloeg met een Wright uiterst links (Wolverhampton Wanderers) eveneens een middenspeler. Een beeld uit de strijd: Merrick (Birmingham City) de doelverdediger, houdt een Hongaarse bal. Achter hem, Ramsey (Tottenham Hotspur) een achterspeler, Johnston midden (Blackpool) een middenspeler en Billy Deviezenpotmeer dan 4 milliard Defensie-orders 1 milliard Minister Zijlstra maakt in zijn me morie van antwoord aan de Tweede Kamer bekend, dat de Nederlandse industrie het volgende jaar kan re kenen op defensie-orders voor een bedrag van 1 milliard gulden. De re gering zal ongeveer 800 millioen gul den aan defensie orders in Nederland onderbrengen Daarbij komt voor een bedrag van 200 millioen uit het bui tenland. de feestmaaltijd. Vertegenwoordigers van niet minder dan 25 Europese lan den zaten aan de feestdis aan en toen het ogenblik er was om gelukwensen aan de 65-jarige functionaris aan te bieden, schreden athletiekofficials van vrijwel alle landen van Europa, van Spanje tot Noorwegen, van Rusland tot Engeland, van Nederland tot Turkije, naar de hoofdtafel toe om daar, voor de ogen van de zicht baar ontroerde Belgische president, hun geschenken aan te bieden. De K.N.A.U vertegenwoordigd op het banket door de heren J. B. Wesseling, B. Wirtz, P. van der Heyden en J. Moerman, schonk de heer Hermes een prachtige schaal van Delfts blauw Aan het banket hebben verder o.m. nog het woord gevoerd lord Burgh- ley, president van de internationale amateur athletiek federatie, Paul Me- ricamp, voorzitter van de Europa commissie, R. W. Seeldrayers, presi dent van het Belgisch Olympisch Co mité en de athleet Dietz, plaatsver vangend aanvoerder van de Belgische nationale athletiek. POLEN NODIGT NEDERLAND UIT. Naar het A N.P. verneemt heeft de Poolse bond de K.N.A.U. uitgeno digd voor een landen wedstrijd in de tweede helft van September. Zowel de dames als de heren zouden in deze ontmoeting tegen elkaar uitkomen. De reis zou, indien het bestuur van de K.N.A.U. deze invitatie kan aan vaarden, per vliegtuig worden ge maakt. Het gewone programma van een landen wedstrijd zal worden sa mengesteld. De uitnodiging is bin nengekomen zonder de verplichting van een return wedstrijd in Neder land. Intussen is het niet mogelijk geble ken om de ontmoeting tussen Zwit serland en Nederland heren in het aanstaand seizoen op de kalender te plaatsen. De Zwitsei-se organisatoren zitten uit de aard der zaak volop in het werk in verband met de Europese kampioenschappen. Tussen Zwitser land en Nederland >s thans afgespro ken om deze ontmoeting uit te stellen tot het seizoen 1955. AUTOMOBILISME. JAARVERGADERING R.A.C.-WEST Tijdens de algemene vergadering van de Regionale Automobielsport club R.A.C.-West, werd het bestuur, dat zich behalve de vice-voorzitter, de heer J. A. van Beeck Calkoen, herkiesbaar had gesteld, bij acclama tie herkozen. Voor de heer van Beeck Calkoen werd geen plaatsvervanger aangesteld, aangezien het de bedoe ling is, dat het hoofdbestuur voortaan zal worden gevoerd door de vijf leden van het dagelijks bestuur en de voorzitters van de zes districten. e voorzitter van de R.A.C.-West richtte zich met een woord van dank tot de scheidende heer van Beeck Calkoen, die een van de oprichters van de R.A.C.-West was. voor het vzerk, dat hij heeft verricht, maar vooral ook voor de vele adviezen, die hij inzake de club en de organisatie van de Internationale Tulpen-raillye heeft gegeven. BRIDGE. NED. BRIDGE BOND DISTRICT LEIDEN EN OMSTREKEN. Wingen 63 tot. 172 Met de thans aangekondigde or- ders mee zal het Rijk eind 1951 in j vier jaar tijds voor 3 milliard 460 millioen gulden aan materiaal be- I steed hebben, waarvan de Nederland- j se industrie zal hebben geprofiteerd voor een bedrag van 2 milliard 870 millioen gulden. Bovendien werd een bedrag van rond 930 millioen gulden uitgetrokken voor gebouwen en ter reinen. Dit bedrag komt vrijwel ge heel ten goede aan de Nederlandse bouwindustrie. In totaal heeft de Ne derlandse industrie eind volgend jaar dus voor een bedrag van rond 3 milliard 800 millioen gulden aan defensie-orders van het Rijk gekre gen. Vooral bij de metaalindustrie maken de militaire opdrachten een belangrijk percentage van de order portefeuille uit. Wat er dient te gebeuren, wanneer in de toekomst overgeschakeld zal moeten worden van de bewapenings productie op de productie voor bur gerlijke doeleinden houdt de minis ter thans ook reeds bezig. Het Cen traal Planbureau is met de bestude ring van te nemen maatregelen be last. Natuurlijk is de overschakeling in de eerste plaats een zaak van de ondernemer, maar hij zal die met minder moeite vervullen aldus do minister Zijlstra, wanneer de over heid een zo gunstig mogelijk klimaat schept. Deviezen. De betalingsbalans en de deviezen reserve ontwikkelen zich zeer gun stig. Op 26 October bedroeg de de viezen-reserve 4.331 millioen gulden, (in 1951: 930 millioen gulden). De Regering heeft daarom besloten een begin te maken met het verruimen van de invoer uit het dollargebied. De dollarbalans gaf gedurende het eerste halfjaar van 1953 een over schot op lopende rekening van' 186 millioen gulden. De dollar- en goud reserves konden gedurende het eer ste halfjaar van 1953 verder worden versterkt. De toeneming bedroeg bij na een half milliard gulden. Minister Zijlstra wijst er echter op, dat een onbegrensde vermeerdering van de deviezenreserve niet in zijn bedoe ling ligt. De export is, in vergelijking met de eerste drie kwartalen van 1952, met 8 percent toegenomen. Toch is alle reden tot bezorgdheid nog niet weggenomen. De gunstige cijfers voor het derde kwartaal van 1953 hebben op een té korte periode betrekking. Het exportprobleem zal daarom in de toekomst de volledige aandacht van minister" Zijlstra hebben. Het is nu reeds voor vele bedrijven moei lijk de sterk gestegen export op het huidige niveau te handhaven. Toch zou een jaarlijkse stijging met 4 per cent noodzakelijk zijn. Het ligt niet in de bedoeling van de Regering de export te stimuleren door bijzonde re tegemoetkomingen in de belastin gen. De handel met de Sovjet-Unie is in de maanden Juni tot en met Sep tember, in vergelijking met het eer ste halfjaar van 1953, verachtvou digd. v. d. Starv. Egmond Jr. 59 161,5 ReekersMeijers 58,5 149 De Ruiter-Z.v. Weizen 58 168,5 Roemv. Dooren 57,5 147,5 BonteRochemont 52,5 136,5 Vrijenhoekv. Hclvert 51.5 155.5 KuytEldring 50,5 144.5 v. Egmond—Meester 50 153,5 Hr. en mevr. Jacobs 48.5 148 SiemVerboog 47,5 138 LautenbachBrouwer 47,5 132,5 Hr. en mevr. Van Os 45 147 v. Wingen Sr.Smelt 44,5 123 Hr. en mevr. v. d. Ende 40,5 146 KochKuyper 40 132,5 DiebenPlouvier 39 125 v. d. KrukMisteli 36,5 138 GoutierMekel 35,5 144 De GeusBonnet 35 117,5 Eerste klasse: Hr. en mevr. De Bruin 99 309,5 264 Dam. SmittenaarKukler 92 Dam. Rijnbende-Lautenbach 88 243,5 Mevr. BosseBosboom 88 234,5 Mevr. WassenaarKlinkenberg 87 227,5 Mevr. VrijenhoekVan As 86,5 247 RobbersPlanjer 86 283,5 SliekerDe Meijer 86 244 Hr. en Mevr. Goddijn 84,5 273 HooidonkMevr. Stichter 84,5 261,5 SelierBernard 83.5 230,5 CancrinusProper 82,5 250,5 Mevr. BrouwerRijnbendc 82.5 239,5 Dam. SierVan Zijl 77 262 Hr. en Mevr. v. Beurden 76,5 254 SmittenaarWalraad 60,5 206,5 BRIDGECLUB „SANS ATOUT". Uitslagen parencompetitie groep A: 1. Ginjaarv. Rhijn 44 (1); 2. Mekel Bonnet 38 (2); 3. TielkemeijerBonnet Sr. 34 (3); 4. Echtp. Bik 3iy (4); 5. Heren NieuwenhuizenWinterkamp 29 (8); 6. Mej. v. RijnBrakel 27 (5); 7. Echtp. Werter 26 (7); 8. Staay—Kins 22Y (6). De tussen haakjes geplaatst cijfers geven de totaalstand aan. Uitslag viertallen groep B: Team v. d. Zeeuw wint van team Schilling met 14 punten: team Tielkemeijer wint van team Winterkamp met 24 punten. Onwelkome vreemdeling in 'dam aangehouden Vroeg water en nam geld Een man, die Frans sprak en in de afgelopen weken in verschillende winkels in Amsterdam uit laden en cassa's geld heeft ontvreemd, is mede dank zij de opsporingsberichten, die de Amsterdamse pers op verzoek twee dagen geleden publiceerde, Dinsdagavond in een der grote hotels in de b innenstad door rechercheurs aangehouden. Hij is verhoord en geconfronteerd met gedupeerde winkeliers, die hem herkenden. Daarna legde hij een be kentenis af. Hij bleek te zijn een 34-jarige apo theker uit Beiroeth; dit staat althans op zijn paspoort vermeld. Hij vertoeft al vier maanden in ons land, waarvan de laatste vier weken in Amsterdam. Bij het betreden van de winkels gaf hij in het Frans voor op een re latie, die ieder moment zou kunnen komen te willen wachten. Soms vroeg hij tijdens dit wachten een glas wa ter om tabletten in te nemen. Ge durende de afwezigheid van het win kelpersoneel sloeg hij dan zijn slag. Volgens de recherche is het niet uitgesloten, dat hij ook in andere plaatsen heeft geopereerd. Bij zijn aanhouding had hij niet meer dan 50 gulden op zak. TERUGGAAF OMZETBFLAST1NG OOK OVER VOORRADEN SCHOEISEL. Zoals bekend is, zal, v*-lien het ontwerp van wet houdende vrijstel ling van omzetbelasting van huis brand en schoeisel, dat onlangs het onderdeel van het complex van fis cale voorzieningen door de Tweede Kamer der Staten-Generaal is aan genomen, kracht van wet heeft ver kregen, teruggaaf van omzetbelas ting aan handelaren in brandstof fen worden verleend over de op 1 Januari 1954 aanwezige voorraden. De Slaatssecetaris van Financiën heeft nu besloten om. indien ook de Eerste Kamer der Staten-Generaal bovenenoemd wetsontwerp aan vaardt, een derge'ijkc regeling even eens te treffen vcor handelaren in schoenen. Hiermii heeft met name de overweging gegolden, dat ook de be oogde vrijstelling van omzetbelas ting voor schoenen een onderdeel is van de fiscale compensaties voor de op 1 Januari a.s. ingaande huur verhoging. bij de reeling zal deze beperking gelden, dat geen terug gaaf wordt verleend indien deze minder dan 25,zou bedragen.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7