RIJNSTREEK Algemene beschouwingen van de fractieleiders Nieuwe R.K. Tuinbouwschool ingewijd en officieel geopend DONDERDAG 26 NOVEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 GEMEENTERAAD L1SSE Gisteren kwam de gemeenteraad over 1954. Toch kan en mag hierop van Lisse onder voorzitterschap van burgemeester rar. Th. M. I. de Graaf ter behandeling van de gemeentebe groting en die van de bedrijven en diensten. Afwezig was de heer van Waveren met kennisgeving. Het voorstel tot herziening van de gastarieven werd vastgesteld, nadat de heer de Koning de wens geuit had, dat de gasprijzen in Lisse zo spoedig mogelijk zouden worden aan gepast aan de tarieven welke te Lei den gelden. De heer de Koning KVP leidde de algemene beschouwingen in. Hü was teleurgesteld, dat de ge meentebegroting na de 8ste wijzi ging sloot met een tekort van 102.000.De ontwikkeling groei van de gemeente Lisse vroeg en vraagt nog steeds voorzieningen op het gebied van de volkshuisvesting, onderwys, straten en wegen, riole ringen, verlichting, verkeer, sport en recreatieterreinen enz. In het kort tipte spr. de financiële verhouding tussen rijk en gemeente aan. Eerst huizen bouwen. Hoe belangrijk het representatie ve karakter van de gemeente ook mag zijn in zijn onderhoud van plant soenen, straten en wegen, in een be tere verlichting van de Hereweg en in de gedachte van een nieuw raad huis enz., dit mag toch niet gaan ten koste van de volkshuisvesting, aan gezien hier de inwoners van Lisse direct zelf bij betrokken zijn. Naar de mening van de ICVP-fractie be hoeft men b.v. de bouw van een nieuw raadhuis in de eerste 10 jaren zeker niet in overweging te nemen, omdat hierdoor de begroting teveel zou worden beïnvloed. De woningbouw is nog steeds pro bleem no. 1. Met de voorgestelde verhogingen op onderwijsuitkeringen kan de frac tie zich volkomen verenigen, uitge zonderd de extra subsidie voor het kleuteronderwijs van 8.voor nieuwbouw hetgeen h.i. onvoldoen de is. Met de doorlichting op t.b.c. in 1954 is de K.V.P. het eens doch aan gedrongen wordt op een rapport, ter wijl zij zich kon verenigen met de aanstelling van een gemeente-arts. In de begeleidende nota bij de ge meente-begroting staat vermeld „Aanleg en exploitatie -door de ge meente van een zwembad achten wij in verband met de benarde finan ciële positie van de gemeente niet wenselijk" .Maar wanneer deze be narde positie er eens nu niet was. dan nog stonden wij even ver. Dan nog zou er eerst een deskundig rap port over mogelijke plaatsen van aanleg hiervan en kostenbegrotin- gen aanwezig moeten zijn. De fractie zal daarom dan ook bij het betrok ken volgno. de raad voorstellen de pots te veranderen in een bedrag van 5.000.om het hierdoor moge lijk te maken een deskundig rapport te doen uitbrengen, zodat de raad kan beoordelen of de verwezenlij king van een zwembad mogelijk is ook bezien uit financieel oogpunt. Het behoeft geen luxe bad te zijn; het kan sober zijn, als het slechts aan de eisen der hygiëne voldoet. niet worden bezuinigd, omdat het onderwijs van l.et allergrootste be lang is voor de ontwikkeling en de toekomst van orjze kinderen. De heer Van Leeuwen PvdA ver zocht om op de ingeslagen weg voort te gaan. Het niet sluitend zijn der begroting is nog een gevolg van de oorlog en het teren op de spaarpot biedt geen uitkomst, tenzij het te kort slechts eenmalig zou zijn, het geen spr. niet verwacht. De uitga ven voor de Volkshuisvesting heb ben veel gevergd, doch dit betreurt spr. niet. De bouw moet voortgang hebben in het belang van de volks huisvesting en waar het particulier initiatief hier dikwerf ontbreekt, moet de overheid dit stimuleren en ten uitvoer doen brengen. Komt het uitbreidingsplan in 1954 gereed? Hiervan is tevens afhankelijk ds ont sluiting van bouwterreinen, werkge legenheid, enz. De jubileumviering van het Keukenhof is belangrijk voor de gemeente en z.i. moet men hierbij niet gaan afwegen of de uit gaven hiervoor wel verantwoord zijn. omdat het tentoonstellingsterrein Keukenhof practisch het enig stuk je natuurschoon is. dat voor de ge meente Lise is behouden gebleven De subsidiering van de jeugd kan hij toejuichen, doch hij wees op het grote gebrek aan gebouwen voor het huisvesten van de jeugd. Deze is in Lisse beslist onvoldoende. Bijzonde re aandacht hiervoor vroeg hij van het college. Aan het verlangen voor een goed zwembad zal in 1954 niet kunnen worden voldaan, doch spr. drong op verwezenlijking in de naas te toekomst aan. De stichting van een badhuis heeft z.i. geert levens vatbaarheid meer. nu de woningen meer en meer worden gebouwd met NOORDWIJ KERHOUT Gisteren heeft de officiële opening plaats gehad van de nieuwe R.K. Lagere Tuinbouwschool aan de 's Gravendamseweg te Noordwijker- hout. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis, opgedragen in de St. Victorkerk, door pastoor Brink met assistentie van kapelaan Wüst en pater Konings. Naast de vele genodigden waren een groot aantal leerlingen tegen woordig. Na afloop van de plechtigheid in de kerk begaven zich autoriteiten, genodigden en leerlingen naar het nieuwe schoolgebouw, waar de over dracht plaats zou vinden door het gemeentebestuur aan de Onderwijs- vereniging van de LTB. Deze plechtigheid vond plaats in een der bovenzaaltjes van het ge bouw, dat geheel met belangstellen den was gevuld. Onder de autoritei ten merkten we o.m. op deken Brink man van Noordwijk, het gemeente bestuur van Noordwijkerhout, pas toor Brink en de pastoors van Voor- wenste het bestuur hiermede geluk, omdat sinds 1951 is gewerkt moeten worden in een onvoldoende huisves ting, nL een leeg café. Daken Brinkman van Noordwijk ging hierna over tot de inwijding van het gebouw, na eerst uitleg aan de aanwezigen te hebben gegeven van de gebeden, welke door de Kerk hiervoor worden gebezigd. Na deze wijding feliciteerde de deken Noord wijkerhout met deze mooie school en wenste, dat de leerlingen zullen wor den gevormd tot mannen harmonisch naar ziel en iicheam. Hierna sprak de heer Kruger na mens de Rijkstuinbouwoonsulent die verhinderd was. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Van der Weijden uit Nieuw koop, sprak hierna als lid van het hoofdbestuur van de LTB. Hij felici teerde de onderwijsvereniging van de LTB met de school, de gemeente Noordwijkerhout, de leerlingen en de ouders en ook het hoofd, de heer Van der Meer. Hij wenste toe dat het on derwijs in de nieuwe school aan de Overdracht. j ji woorden tot heil en glorie van ouders Van Langen, administrateur van de ieeriinB=n afd. Tuinbouwonderwijs van het Mi- TT nisterie van landbouw, de heer Kru-j Oud-burgemeester Van Iersel sprak ger, vertegenwoordiger van de rijks- efn ko" woord en dankte alle ïn- tuinbouwconsulent en ir. Bartels, stanties, die hebben medegewerkt inspecteur van het tuinbouwonder- fm ^et nieuwe gebouw tot stand te wijs, het dag. bestuur van de LTB orengen. De voorz. van de plaatse- afd. Noordwijkerhout en vele bestu- Uüke LTB, de heer Braun, feliciteer - ren van de R.K. Landarbeidersbon- de hierna de onderwijsvereniging en den in de Bollenstreek. bracht woorden van dank aan het gemeentebestuur voor de grote mede werking. Hierna spraken nog de heer Elfe- Allereerst nam de burgemeester i «mau het hoofdbestuur va'n van Noordwijkerhout, de heer P. M. j de R.K. I^ndarbeidersbond het hoofd M. van der Weijden het woord. In d=r. Tuinbouwschool te HiUegom, en rede haalde spr. aan, dat op 7Pastoor Brink van St. Victor-paro- Januari 1951 in het patronaat van St. chie. Victor de openir.g plaats had van het De aanwezigen kregen vfervolgens le schooljaar der R.K. Tuinbouw- gelegenheid de school te bezichtigen, school. Bij deze gelegenheid bleek, j Het is de moeite waard daar een hoe verlangend men hier naar deze j kijkje te gaan nemen. Er zyn twee school had uitgezien en dat door de grote frisse lokalen beneden en twee stichting een wens van jaren in ver- i boven. Drie zijn er in gebruik geno- vulling was gegaan. Een der spre- I men, terwyl er één in reserve wordt kers noemde de school een parel aan gehouden. Een siertuin vóór het ge- Sportkwesties. de onderwijskroou der gemeente en verzocht voor deze parel een passend Spr. vreeg vervolgens meer sport- J?" Z rreinen en sneelvelden vnnr de f tevreden zyn dat de school er staat. Nu wy echter staan terreinen en speelvelden voor de jeugd. Het is naar de mening van spr. onjuist het bedrag van 9000. aan subsidie aan de sportstichting te zien als een subsidie aan de sport en dan nog wel aan de voetbalsport. De aanleg van de sintelbaan is een gok geweest op de speedway en dit is verkeerd uitgepakt, zodat deze kos ten behoren te worden afgeschreven uit de reserve, zodat men van de ex ploitatie van de voetbalsportterrei nen een ander beeld verkrijgt. Met het uitgetrokken bedrag van 1000. subsidie voor het concours hippique kan de KVP-fractie zich evenmin verenigen, zodat zij geen verdere' speculatie op dit terrein wil wagen, omdat Lisse blijkbaar geen voldoen de aanknopingspunten heeft voor deze sport. voor de overdracht van het school gebouw, vervolgde de burgemeester, gaat mijn erkentelijkheid in het bij zonder uit naar de gemeentebesturen, die de bouw mogelijk maakten. Ik denk daarbij uiteraard op de eerste plaats aan het toenmalige gemeente bestuur van Noordwijkerhout, dat zich veel moeite heeft getroost om de geëigende plaats te vinden en een fraai gebouw deed verrijzen. Ook de gemeentebesturen van Noordwijk en Voorhout zeg ik dank voor de onder vonden medewerking. Na de archi tect van het gebouw, de aannemer en onderaannemers te hebben bedankt voor de wijze waarop zij zich van hun taak hadden gekweten en na een speciaal woord van dank te hebben gericht tot het hoofd der school De heer Scholte sprak namens de i zijn waardevolle adviezen, droeg de Chr. Hist. Unie, de A.R. en de Staatk. burgemeester namens de gemeente Ger. Partij. Wanneer het college be- de school aan de voorzitter van de weert, dat de personeelsbezetting I Onderwijsvereniging over, de hoop quantitatief Voldoende, doch quali-"i^nrplrpnHA Hat hpt nnHprwiis Haar tatief nog te wensen overlaat, dan moet dit toch wel van grote beteke nis zijn. Deze gang van zaken be treuren zij, temeer omdat niet alleen door slapheid of onkunde van enige ambtenaren of werklieden, andere worden overbelast, maar hierdoor ook het gevaar bestaat, dat door hun houding een onverdiende blaam wordt gelegd op het gehele corps. De post van 3.700.voor kosten in verband met de lustrum viering Keukenhof heeft spr. aandacht ge trokken. Niet dat het belang van Keukenhof voor onze gemeente wordt onderschat, doch met het oog op de moeilijke financiële positie verzoekt spr. B. en W. dit tot het allernoodzakelijkste te willen be perken. De kwestie Zwembad en badhuis wenste spr. niet over te slaan en spr. heeft bemerkt, dat B. en W. hier voor open oog hebben, doch niet te verwezenlijken zal zijn. Dat van par ticuliere zijde het initiatief zal wor den genomen is by na niet aan te ne men. Indien de mogelykheid er maar enigszins is, vroeg spr. alles in het werk te willen stellen om aan het door B. en W. terecht genoemd groeiend verlangen der burgerij te voldoen in dit opzicht. Een aanspo ring om te geraken tot nieuwbouw of verbetering van woningen is ge lukkig overbodig, omdat dit punt de volle aandacht heeft van het col lege van B. en W. Hoe zijn de voor uitzichten voor het jaar 1954? Het onderwijs vraagt grote finan ciële offers en beïnvloed wel in de grootste mate het geraamde tekort uitsprekende, dat het onderwijs daar in gegeven, onder Gods zegen moge bijdragen tot verhoging van de wel vaart in deze streek. In dank aanvaard. Rector J. A. G. v. d. Hoogte, voorz. van de Onderwijsvereniging van de LTB verkreeg hierna het woord. Hij zeide met dankbaarheid deze kost bare school te aanvaarden. De bur gemeester heeft gesproken van een parel aan de onderwij skroon van Noordwijkerhout, ik voeg daaraan toe, dat deze school een parel is in de kostbare keten van onderwijs instellingen die de LTB in dit bis dom heeft. Rector Van der Hoogte zette hierna het doel van de LTB uit een. Er is nu in het bisdom een net van scholen, waardoor het practisch onmogelijk is voor een jongen om geen onderwijs te kunnen volgen. Deze school is een van de mooiste met een eigen cachet. Wy zyn het gemeentebestuur erg dankbaar en er mag verwacht worden, dat de toe komst diegenen in het gelyk zal stel len, die beweerd hebben dat Noord wijkerhout een eigen school moet hebben. Een tuinbouwschool was de noodzakelijke voorwaarde om het peil van de bevolking omhoog te brengen. De LTB heeft voorrang ge geven aan Noordwijkerhout, deze school staat hier goed op een cen traal punt tussen Noordwijk, Noord wijkerhout en Voorhout. Aan onze LTB-leden te zorgen dat de school goed bezet blijft. Namens de minister van landbouw opende ir. Bartels, inspecteur van bouw en een schooltuin achter het gebouw is een wens, die wel spoedig in vervulling zal gaan. Na de bezichtiging gingen de aan wezigen naar het patronaat van St. Victor, waar een koffiemaaltijd werd gebruikt. Hier sprak burgemeester Van der Weijden nog een dankwoord uit. HILLEGOM Baby gestikt Gisterochtend slikte het bijna één jarige dochtertje van de heer Van Klaveren aan do Leidsestraat een witte boon in. Ofschoon alles be proefd werd om het kind van de ver stikkingsdood te redden, mocht zulks niet baten Kunstmatige ademhaling werd toegepast; dr. le Cocq bracht nog een buisje in do luchtpijp, doch alles tevergeefs. Kistje met geld gestolen. In het kantoor van de garage Kwaadgras aan de Raadhuisstraat staat een geldkistje. Toen gisteren een knecht van het bedrijf bij de benzinepomp een klant had geholpen en het ont vangen geld in het kistje zou depo neren, merkte hij, dat het kistje verdwenen was. Vermoedelijk heeft iemand, die kort tevoren por brom fiets daar wegreed, zich 't kistje toe geëigend. Dit kon des te gemakke lijker omdat de kantoordeur open stond. RJ£. Vrouwenbeweging Gister avond hield de afd. Gilde van de R.K Vrouwenbeweging in Flora 'n verga dering. Na de opening trad op de to neelgroep „Bouwfonds St. Jan" uit Haarlem met het toneelstuk „Op af betaling". Het kwaad van op afbeta ling kopen werd scherp belicht. Na afloop van de avond werd een collecte gehouden teneinde zieken en j ouden van dagen met Kerstmis een j verrassing te bezorgen. De inzame ling bracht 81op. K.N.M.B. Gisteravond hield de afd. Hillegom van de Kon. Ned. Mid denstandsbond een behoorlijk bezette ledenvergadering in Weltevreden. Mr. Portheme uit Den Haag behan- delde het onderwerp: „Van wie houd ik meer- van mijn vrouw of van m'n zaak?" De spr. schetste de plaats van de vrouw in het middenstandsleven; hij belichtte zeer duidelijk alle facet ten van het bedrijf. j Vervolgens werd het verkeer in de Hoofdstraat behandeld. De meeste leden vonden slechts heil in de meest1 radicale oplossing; het doorgaand ver keer uit de Hoofdstraat. Als dit be reikt kan worden zullen de gebou wen langs de Hoofdstraat ten ge de bussen niet verder overgeleverd zyn aan 'n langzame afbraak. Aan het bestuur werd opgedragen stap pen te ondernemen om de thans on houdbare toestand te beeindigen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN St. Nicolaas op bezoek. St. Nico- laas heeft reeds gisteren ons dorp bezocht. Buiten het dorp werd de Sint afgehaald door de militaire ka pel van het vliegveld en met vrolijke muziek reed de Sint met zijn zwarte helpers over de Molentuinweg, Rijn straat ,Van Egmondstraat, Kerkstraat, Zeeweg naar het gemeentehuis, waar hij werd ontvangen door de burge meester. St. Nicolaas sprak de burge meester toe en dankte hem voor deze hartelijke ontvangst in Katwijk. Be grijpelijk dat de jeugd zich niet on betuigd liet om het met vier paar den bespannen rijtuig van St. Nico laas omzwermde vooral in de kom van Katwijk a. d. Rijn, waar de mi litaire kapel verschillende nummers blies, terwijl de Pieten versnaperin gen aan de jeugd uitdeelde. Na in het gemeentehuis verversingen ge bruikt te hebben, ging d^ goede man door naar het zeedorp, waar ook een rondrit werd gemaakt, om ten slotte aan te landen in Pension „Noordzee", waar St. Nicolaas op het bordes ver scheen. De kapel liet zich hier nog maals horen. Bridgen. De Bridgeclub „De Brug" speelde een bekerwedstrijd tegen de Bridgeclub „D.V.H." Roelofarendsveen. „De Brug" won met 186 tegen 147 pnt. Op 15 Dec. wordt een revanchewedstrijd ge speeld in Roelofarendsveen. KATWIJK AAN ZEE Botsing. Op de Boulevard kwam een autobus in botsing met een luxe auto. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. d^ch beide wagens hadden materiële schade. Dammen. De uitslagen van de onderlinge wedstrijd van de Kat- wijkse Damclub K.D.C. waren: Prij zen wedstrijd 1ste en 2de klasse: J. SchoneveldH. Durieux 20, P. van DuyvenbodeC. de Winter 20, Am. van BeelenC. de Mooy 11, C. van KlaverenJac. Heemskerk 20, J. HouwerH. Voorzaat 02. LEIDSCHENDAM GEMEENTE-ONTVANGER J. C. COOMANS PLOTSELING OVERLEDEN. De heer J. C. Coomans, sinds kort gemeente-ontvanger van deze ge meente, gevoelde zich Woensdag morgen tijdens zijn werkzaamheden plotseling onwel worden. Hij nam dadelijk het besluit zich per auto naar het ziekenhuis H. An- toniushove te begeven. tTengevolge van een hartaandoening "is de heer Coomans tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis overleden. De overledene, geb. 25 Juni 1893 te Loon op Zand, heeft nadat hij zijn studiën had beëindigd de gemeente Leidschendam tal van jaren gediend in onderscheiden functies o.a. als controleur bij de werkloosheidsdienst en als deurwaarder bij de plaatselij ke belastingen. Daarna werd hij aangesteld als commies tweede klasse ten kantore van de gemeente-ontvanger, de heer J. H. Groenewegen. Toen deze we gens gezondheidsredenen met ver vroegd pertsioen moest gaan, werd de heer Coomans op 1 April 1952 met alg. stemmen door de gemeenteraad tot zijn opvolger benoemd. Bij de behandeling van de gemeente begro ting 1954 heeft de raad met grote waardering over de werkzaamheden van de heer Coomans 'gesproken. Behalve voor de gemeente heeft de heer Coomans zich ook zeer verdien stelijk gemaakt voor tal van plaat-1 selijke verenigingen. In dit verband mag op de eerste plaats genoemd worden de pl. afd. voor de Stille Omgang waarvan hij secretaris- penfl'ngmeester was. Ook de voetbalsport had zijn bij zondere belangstelling. Mede door zijn toedoen werd de R.K. voetbal vereniging A.V.V. opgericht. Onge veer 27 jaar .heeft de heer Coomans zitting gehad in het bestuur van RK AW en het was onder pressie van zijn gezondheidstoestand dat hij zijn werkzaamheden voor de voetbalsport moest beëindigen. De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben a.s. Maandag te half tien in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus waarna de begra fenis op het kerkhof St. Agatha. RIJNSBURG Narcissen aangevoerd. Aan de veiling Flora werden dezer dagen reeds in bloemen getrokken Narcis sen aangevoerd. Ze waren van Gebr. van Emmerik te Noordwijkerhout en noteerden 1.10 per bos van 10 stuks. HAZERSWOUDE OPENING WINKELWEEK. Gisteravond kwamen in het raad huis de winkeliers bijeen in verband met de opening van de winkelweek. De burgemeester heette allen welkom en vend het prettig weer eens bij elkander te komen. De winkelweek geeft actie en reactie. Dj ingezetenen gevoelen bet als een eer, dat de Mid denstanders iets voor hen doen. Laat de actie zo goed mogelijk zijn. Hierna sprak de heer D. Hassefras, voorz. van de Chr. Middenstandsvereniging. Hij bedankte burgemeester en wet houders voor him medewerking. Hij hoopte ook, dat de winkelweek een groot succes zal worden. Namens de R.K. Middenstandsvereniging sprak de heer M. de Boer, die de samen werking tussen beide verenigingen prettig vond. Hij hoopte en wenste dat het zo door zal gaan. Na een kopje koffie sloot de bur gemeester de bijeenkomst. Hierna werd een wandeling langs de winkels gemaakt Alle winkeliers hebben bun étalages keurig in orde gemaakt en versierd. LEIDERDORP Gemeenteraad. De raad van Leiderdorp komt Vrijdag a.s. bijeen. Behandeld wordt o.a.: voorstel uitne ming gronden uit het grondbedrijf; voorstel tot tegemoetkoming in, de kosten van een leerling voor bezoek school in Leiden; prae-advies inzake sluiting vecgunningngslocaliteiten e.d. op Zondag; aanbieding gemeentebe groting 1954; vaststelling crediet in rekening-courant met de Bank van Nederlandse Gemeenten, LEIMUIDEN Gisteravond omstreeks 7 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de Chr. School, die sinds Vrijdag niet meer voor het onder wijs gebruikt wordt. Aangezien er deze week in een der lokalen een bazar gehouden zal worden werd die middag de kachel aangemaakt. Hierna verliet men het gebouw en waarschijnlijk is er vuur uit de ka chel gevallen. Gelukkig werd de brand vroegtijdig door voorbijgan gers ontdekt, maar toen stond de vloer rondom de kachel toch in lich ter laaie. De brandweer, die na en kele minuten met de spuit aanwe zig was behoefde echter niet te spui ten aangezien men er al in geslaagd was het vuur te blussen. ROELOFARENDSVEEN Postduiventenstoonstelling. In de zaal van café Heemskerk zal een postduivententoonstelling worden gehouden. Op gebied van tentoonstellingen is dit voor Roelof- arendsveen weer eens iets geheel nieuws. Aan de pL postduivenver. „De Vrye Vliegers" komt de eer toe om met enige durf deze tentoonstel ling te hebben willen organiseren. Naast de inzendingen van eigen le den, zijn er ook enkele inzendingen uit Aalsmeer en Rijpwetering. Voor de ingezonden duiven, welke door de bekende keurmeester S. Helling- werf uit Hilversum op vliegwaarde gekeurd zullen worden, zijn enkele prijzen beschikbaar gesteld. Herwonnen Levenskracht. De pl. afd. van Herwonnen Levenskracht organiseert morgen Vrijdagavond in de Pancratiuszaal een filmavond. Vertoond wordt o.a. een populair-we- tenschappelijkc film van Kees Stroo- band over de strijd tegen de tuber culose met na de pauze een fraai bij -1 programma. TER AAR IJsclub. Het is traditie, aldus de voorz., de heer Th. Hijdra, dat de IJsclub in de St. Nicolaastijd haar jaarvergadering houdt. In café Kra mer waren nu de leden weer in be vredigend aantal opgekomen om kermis te nemen van de stand van zaken in hun vereniging. In het af gelopen jaar is er wegens gebrek aan betrouwbaar ijs geen activiteit van de ijsclub geweest. Dat het aantal vergaderingbezoekers groter was dan gewoonlyk verheugde de voorz. en hij zag daarin een groeiende belang stelling voor de vereniging. Als ge volg van de ijsloze winter en de werkloosheid der vereniging dienten gevolge was het jaarverslag van de secr., de heer Jac. Visser, sober. De penninmeester, de heer C. Vermeu len. had een batig saldo van 470.88. In de kascommissie voor volgend jaar werden benoemd de heren M. Kejjzer en A. Hoogervorst Lz. De voorz. deelt vervolgens mede, dat het materiaal voor baan en red ding een uitbreiding heeft ondergaan. Er zijn nu vier reddingsladders met lynen die op vier verschillende pun ten geplaatst zullen worden. Dit zal zijn bij M. v. Tol, Kerkpad, Jac. v. d. Pijl, B. Akerboom, beiaen Langeraar en een bij de baan. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. den Haan, J. Egberts, M. van Tol, G. v. d. Pijl, W. van der Hoorn en Jac. Visser, allen aftredend, herkozen. Voor zover aanwezig na men deze heren hun herbenoeming aan. Bij de rondvraag kwamen nog en kele punten ter sprake. De heer A. Koeleman meende te weten, dat bij het houden van Merentochten ook de plaatselijke ijsclub medewerking ver leent. Het materiaal, dat hierbij ge bruikt, wordt, is volgens spr. niet meer aanwezig. Er bleek echter, dat dit er nog wel is, maar niet op de goede plaats. Er zal gezorgd worden dat dit weer komt, waar het hoort. De heer J. Egberts spreekt nog over het punt afzetten van wakken. Over dit punt is destijds door hem in de gemeenteraad gesproken. Er werd een suggestie gedaan om subsidie te vragen aan de gemeente voor aan schaf en onderhoud van reddingsma- terialen. Het bestuur zal deze zaak nog eens onder de loupe nemen. Voor de bestuursverkiezing zal men voortaan candidatenlijsten kunnen inleveren. ZOETERMEER M.A.C.-puzzlcril Onder minder gunstige omstandigheden is gister avond de MAC-puzzlerit gereden. Het parcours was rond 80 km.. De uitslag luidt als volgt: 1. L. Bontebal, 10 strafp. 2. J. Hcnneke, 14 strafp. 3. J. de Rooy, 14 strafp. 4. G. de Dreu, 16 strafp. De kampioensbeker voor 1953, be schikbaar gesteld door de heer A. van Fraassen, word gewonnen door Bontebal, 20 pnt. Tweede en derde werden resp. J. Hennekje en P. de Dreu, die eveneens een prijs ontvingen. R. K. Swortver. D.W.O. vergadcr- De R. K. Sportver. DWO hield n belangrijke ledenvergadering „De Gouden Leeuw". Op deze avond werden veel interne kwes ties besproken, die ten doel hadden de clubgeest sterker te maken. In een sportieve en geanimeerde stem ming werden diverse punten be handeld. Jammer was het, dat zij, die meestal yt>l eritiek zijn, juist deze avond verstek lieten gaan. Een der hoofdtoesluitcn van deze verga dering was, dat alle leden een men tale en theoretische opleiding zul len krijgen, met behandeling van de spelregels. Aan alle toegangswegen tot de stad roept Leiden de bezoekers met een bord een hartelijk welkom toe. (Foto's: „De Leidsc Courant") tuinbouwonderwys de school. Hy volge van het zware verkeer en van

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5